Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko zapravo košta Windows?

[es] :: Advocacy :: Koliko zapravo košta Windows?
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27101 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:04 - pre 165 meseci
Imam mts bežični internet, paket Classic od 15 GB mesečno (oko 2500 dinara mesečno), legalan Windows Vista Home Premium, apdejtovan Avira antivirus i uključen windows-ov firewall. Stigne meni tako račun od 51000 din za internet za mesec juli. Pitam ja šta je ovo, kažu mi da sam napravio protok od oko 33 GB. Proverim ja komp i ispostavi se da se uz Free Download Manager prilepio neki virus, koga apdejtovana Avira nije detektovala, a koji nabija protok kada ne radim ništa (samo sam povezan na internet).

Dakle, u realnu cenu Windows-a treba uračunati i ovaj trošak.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:06 - pre 165 meseci
Zovi Mikrosoft podrsku, ukljucena je u cenu.

 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:15 - pre 165 meseci
Da da, neinformisanost korisnika dovodi do toga da koriste piratovan software a nisu svesni da ih legalan Windows kosta manje :D :D :D

Jbg Nedeljko, krivo mi je :(
make love - !war
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:23 - pre 165 meseci
To nije virus, to je adware koji si pristao da instaliras uz FDM i u cijem UELA pise da moze da ti trosi internet. Posto nije virus niti mallware i sto preko toga ti zapravo dobrovoljno dotiras autore FDMa legalnim pristajanjem na uslove, antivirusi ga jednostavno ne uklanjaju. Mozemo sad da pricamo o pokvarenosti autora FDMa i ostalih nazovi freeware programa ali fakat je da ovo nema nikakve veze sa Windowsom, isti takav softver je moguc na Linuxu. Morala ove price je zapravo da ne treba kupovati traffic limited internet usluge sa monstruoznim overcharge tarifama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:27 - pre 165 meseci
Kad već imaš legalan Windows, instaliraj normalan antivirus: http://www.microsoft.com/security_essentials/
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:28 - pre 165 meseci
Cek, oces da kazes da je Nedeljku u EULA-i koju je prihvatio stojalo da ce mu program srkati protok ? Joj, ljudi, MORATE da imate neki gadget na desktopu kojim cete pratiti protok...
make love - !war
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:33 - pre 165 meseci
Ne pise da ce mu skrkati niti softver moze da zna da si ti na nekom traffic limited linku ali sigurno pise da trosi internet za svoje potrebe. Ja nista vise ne verujem tim freeware softverima, svi sad pokusavaju da uvale neko adware sran*e. I BSplayer i FDM i daemon-tools, itd, itd. Samo pazljivo pri setupu i na skoro svima moze da se iskljuci instalacija tih adware gluposti, samo treba uvek ici na choose components i obratiti paznju na checkboxove. Za FDM bas znam jer ga i ja koristim.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:34 - pre 165 meseci
Citat:
mmix: To nije virus, to je adware koji si pristao da instaliras uz FDM i u cijem UELA pise da moze da ti trosi internet. Posto nije virus niti mallware i sto preko toga ti zapravo dobrovoljno dotiras autore FDMa legalnim pristajanjem na uslove, antivirusi ga jednostavno ne uklanjaju. Mozemo sad da pricamo o pokvarenosti autora FDMa i ostalih nazovi freeware programa ali fakat je da ovo nema nikakve veze sa Windowsom, isti takav softver je moguc na Linuxu. Morala ove price je zapravo da ne treba kupovati traffic limited internet usluge sa monstruoznim overcharge tarifama.


Ja cak mozda imam veci problem sa softverom za win nego sa samim winom, upravo zbog ovakvih stvari.
Ako mi treba neki program i skinem ga, ne zelim jos da razbijam glavu sta cu mozda fasovati uz njega ili da moram citati kilometarske EULA i nalazim sta se sve tu skriva.
Kod OSS imas ono jednostavno "dzaba je brate i zato nemas nikakvu garanciju" i to je to.

Uf, kako mrzim adware.......
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:34 - pre 165 meseci
Nedeljko, cuti - zamisli da si instalirao BitTorrnet i onaj njegov DNA drajver li sta je vec... :D
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:35 - pre 165 meseci
Pa dobro, to sam sam kriv ako mi ubaci toolbar u browser ili neko adaware s**** a moglo je da se uncheck-ira :)
make love - !war
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:37 - pre 165 meseci
Za trafic limited linkove ako bas morate da ih koristite kumulativni merac protoka je obavezan. Po mogucstvu neki koji moze da ti uradi presek po procesima. Ja se jednsotavno ne opterecujem tim aspektom jer sanm na ADSLu, mene adware vise nervira zbog tih iskakajucih prozora, nudjenja raznoraznih gluposti, aktiviranj toolbara, itd itd. Smarajuce do bola.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:38 - pre 165 meseci
Svaki bre drugi programcic za Win stize sa tim "tool-barovima", kad dodjem
kod nekih domacica da "opravim windows" muka me uvati kad otvorim explorer
a tamo pola ekrana tul-barovi, a na pola ostalo.

Sto je najgore, ima nekih bezobraznih - uklonis tul-bar a on prestane da radi.. mrs bre u $)(*%!

Toga na Linuxu nekako nema bas, sta znam nisam nailazio nesto.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:39 - pre 165 meseci
Ne, adware uz FDM nisam instalirao! Vodio sam računa o tome.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:41 - pre 165 meseci
Otkud onda znas da si pokupio virus uz FDM? Ja imam FDM a nemam virus, da je virus zakacen uz binary distro FDMa to bi se znalo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:45 - pre 165 meseci
Nisi dobro podesio firewall.

Danas sta god instaliras oce na net, i da se samo apdejtuje sto u kombinaciji sa internet paketom u kom se placa protok ne ide nikako.

I ja imam FDM, al nemam virusa/malwera i nista mi dodatno ne vuce protok.
nije GOTOVO
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:46 - pre 165 meseci
Znam, jer je gašenjem FDM-a protok pao na nulu, a pogledao sam i šta je u fajervol listi, sve je bilo u redu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:51 - pre 165 meseci
Da te pitam nesto, da nemas ti skype instaliran? Da te nije promovisao u supernode? Meni to deluje izglednije od FDMa, FDM trosi traffic za sidanje stvari koje skidas, sve i da updatuje sebe ne mzoe da potrosi saobracaja koliko ti kazes. Ja imam FDM aktivan non stop i ne cuze nista.

Hmm, jedino da nisi skidao mozda torente sa FDMom, FDM ima torrent client u sebi? Pa da su ti ostali aktivni torenti u seeding listi?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:56 - pre 165 meseci
Ima i onaj FDM Community sh!t, ja sam to iskljucio po defaultu, a isto vuce neki protok mada ne verujem toliki.
Usput koristim Lite verziju i to zip.
nije GOTOVO
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 13:59 - pre 165 meseci
Ponavljam

Citat:
Nedeljko: Znam, jer je gašenjem FDM-a protok pao na nulu


Skype imam, ali nije pravio toliki protok.

Ja i ne tvrdim da je originalni FDM u pitanju (reinstalirani FDM radi korektno), već da se naknadno nešto ptilepilo uz njega.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 14:04 - pre 165 meseci
Imaš ograničen protok i koristiš windowsov firewall?
Romanes Eunt Domus
 
0

[es] :: Advocacy :: Koliko zapravo košta Windows?
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27101 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.