Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko zapravo košta Windows?

[es] :: Advocacy :: Koliko zapravo košta Windows?
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27408 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 16:58 - pre 166 meseci
Citat:
dany12: ,da si koristio samo placeni softver ne bi imao tih problema koje si imao


Hahaha! Ajde, molim te, daj bilo kakav osnov za ovu konstataciju! Ne bih imao problem koji sam imao da sam koristio softver sa pravom garancijom, koja mi omogućava da tužim proizvođača i izvučem štetu. Samo, leba ti, gde da nađem softver sa pravom garancijom?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 17:02 - pre 166 meseci
Citat:
combuster: Pa pazite, Nedeljko nije n00b...


Ma, neka sam n00b. Zar se windows ne reklamira kao sistem za takve?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 17:06 - pre 166 meseci
Pa ne bih se bas slozio.Ako se linux-u desi narod onda ce sa danasnji 30-40000 programa u repozitorijumu da se poveca najmanje na 100000.Pa ako sad vecina korisnika instalira neki vid anti-malware zastite zato sto su culi da tako treba,zasto bi bilo tesko da prvo pogledaju u repo da li ima to sto im treba zato sto ce cuti da je tako najsigurnije.A zasto su komercijalni programi sigurniji,pa hajde ti pri ovakvoj konkurenciji ubaci u tvoj proizvod neki adware pa ce vi's kako ces da prodjes na trzistu.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 17:10 - pre 166 meseci
A ko ce da odrzava distro sa 100000 programa i kako ce ta ekipa da spreci upucavanje malwarea u repozitorijum? I to svaki put i za svaki upgrade? Jedna rec, nerealno. Pre ce biti da ce se broj programa u repozitorijumu smanjiti a odgovornost prebaciti na korisnike. Pa kad instaliras sa strane nisu oni krivi ako pokupis malware.

A kako ces da prodjes losije od onog ko upuca malware u freeware? Tuzices ga? Kad si zadnji put procitao i sa razumevanjem izanalizira EULA nekog komericjalnog programa?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 17:12 - pre 166 meseci
Javicu se ja dobrovoljno kao maintainer ako do toga dodje ;-) I necu biti jedini...
make love - !war
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 17:14 - pre 166 meseci
Evo javicu se i ja kinezi dobro placaju "me give you software, you put in repository, yes?"
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 17:18 - pre 166 meseci
Isti đavo. I sad imaš ono: da bi instalirao fancy-shmancy theme pod Linuksom, ubaci taj-i-taj repo i onda skini/instaliraj...
Edukovaće se korisnici, ali edukuju se i "Windowsaši". U stvari, kako ko...

Citat:
"me give you software, you put in repository, yes?"

:)
 
0

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 17:19 - pre 166 meseci
Pa nisam mislio da tuzis nekog,vec ce taj biti pociscen sa trzista,jednostavno svako ce pre da kupi program bez dodatnih budalastina.Pa ako postoji sad sa 1% trzista neko da odrzava 40000 programa,mislim da nece biti tesko da se pronadje ljudstva za 100000 sa 50% trzista.Pa ja mislim da je dovoljna zastita za repo gpg.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 17:24 - pre 166 meseci
Citat:
mmix: Evo javicu se i ja ;) kinezi dobro placaju ;) "me give you software, you put in repository, yes?"


Yes, u pay if you want to, no problemo. Just to inform you, I'll put it in the repo one way or the other...

Vidis, tu nema problema, software pod GPL licencom, FreeBSD, no problemo... Proprietary bits ? Pa ako postoji repo za trpanje blob-ova ok... Al' tu se distro dev-ovi jasno ograde...
make love - !war
 
0

mele_bg
Pera Peric

Član broj: 94182
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 18:55 - pre 166 meseci
@ Nedeljko

Uz svo poštovanje, mislim da bi naziv teme trebao biti "Koliko zapravo košta moja nepažnja"
 
+1

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 19:03 - pre 166 meseci
Koliko?

Cek da vidimo...

- MTS Bezicni paket - 2500 din mesecno
- Free Download Manager - "dzabe" iliti FREEEEE (ali sa sitnim slovima)
- Dodatni racun zbog "sitnih slova": 51000 din

- Blam na ES-u: PRICELESS
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-138-125.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 19:47 - pre 166 meseci
Citat:
dany12

Ja bih se samo zapitao zasto neko zeli da pise "besplatan" softver za komercijalni operativni sistem,ili je to samo na prvi pogled besplatan.Znaci ovde ne pisem o programima koji imaju i komercijalnu verziju,pa im je free verzija kao neka vrsta reklame.

pricas svasta
ne bih media player classic menjao ni za jedan komercijalni sw (ni ne znam da li ima i jedan koji mu moze parirati ;) )
niti mi paint.net izvodi neke kerefeke tipa vuce protok ili mi izbacuje reklame

cak sto vise, vise tih adware kaka sam imao sa onom drugom kategorijom koju pominjes, koji imaju komerc. sw, a ovo im dodje "kao reklama" (pogledati nero lite)

Citat:
.A zasto su komercijalni programi sigurniji,pa hajde ti pri ovakvoj konkurenciji ubaci u tvoj proizvod neki adware pa ce vi's kako ces da prodjes na trzistu.

ponovo,vrati se na nero ;) (da ne bude zabune,nije izdanje koje se placa)

nedeljko, zao mi je,al ti tu win nije nista skrivio (daleko da ja imam razloga da "stajem na stranu" microsoft-a), i slazem se s ljudima, ucitaj neki net limiter (bilo besplatan,bilo kupljen, bilo "izlecen") i lepo prati saobracaj
a jos bolje bi bilo da gasis (fizicki) modem kada ne koristis net :]
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:19 - pre 166 meseci
Citat:
mele_bg: @ Nedeljko

Uz svo poštovanje, mislim da bi naziv teme trebao biti "Koliko zapravo košta moja nepažnja"


Ne znam o kojoj nepažnji konkretno pričaš, ali, znaš kako, mts bežični paket ima aplikaciju koja prikazuje statistiku napravljenog dolaznog i odlaznog saobraćaja. Ali, zašto bih ja blejao u te monitore, kada znam da mesečno trošim daleko manje od 15 GB, konkretno manje od 5 GB, osim kada treba da svučem neki linux distro i onda vodim računa da ne skinem više u okviru istog meseca?

Citat:
Horvat: nedeljko, zao mi je,al ti tu win nije nista skrivio


Ako je pod mojim limited nalogom dozvolio da bude izmenjen exe fajl u Program Files direktorijumu, skrivio je.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:23 - pre 166 meseci
Citat:
dany12: Pa nisam mislio da tuzis nekog,vec ce taj biti pociscen sa trzista,jednostavno svako ce pre da kupi program bez dodatnih budalastina.Pa ako postoji sad sa 1% trzista neko da odrzava 40000 programa,mislim da nece biti tesko da se pronadje ljudstva za 100000 sa 50% trzista.Pa ja mislim da je dovoljna zastita za repo gpg.


Adware uz FDM je opcioni i nisam ga instalirao, aman. FDM je nakon reinstalacije radio normalno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-138-125.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:27 - pre 166 meseci
pa je l taj limited nalog limitira i mogucnosti cackanja u p.f. ili samo u win dir-u? ;)
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:44 - pre 166 meseci
Limitira ali izgleda postoje exception-i da te ne bi smarao za "safe" aplikacije. Neka me neko od iskusnih Windowsasa ispravi posto me zanima a nisam bas najbolje upucen...
make love - !war
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:46 - pre 166 meseci
Mene je do sada za svaki instalirani program Win7 obavestavao da zeli
da izadje na NET, i pita me da li da Allow ili Deny. E sad, ne znam da li
pita bas za svaki program.
 
0

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.opera-mini.net.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:51 - pre 166 meseci
Svi slucajevi misterioznog ekspresnog trosenja uplacene kolicine GB koje sam do sada video su se desili zahvaljujuci onome sto je opisao mmix - neki zaboravljeni torrent sadrzaj, u klijentu koji je stalno aktivan.

Mislim da 18 GB viska prevazlilazi i AdWare zalogaje.

Postoji li nekakav LOG uz FDM koji je ostao neobrisan nakon de/instalacije, mozda u njemu ima detalja?

 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:53 - pre 166 meseci
U win7 je pf zasticen i ne moze se pisati i kreirati nista bez elevacije privilegija. Svi setupi traze access, sto im ljudi uglavnom i daju. :)

Mada ja i dalje zestoko sumnjam u pricu o virusu, od svih procesa nasao je bas FDM da zarazi i samo njega i da onda srce internet iz nekih volsebnih razloga.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:57 - pre 166 meseci
FDM je jedan od malobrojnih procesa na zelenoj firewall listi i ne radi se o 18 GB viška, jer ja potrošim višestruko manje od 15 GB.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

[es] :: Advocacy :: Koliko zapravo košta Windows?
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27408 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.