Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko zapravo košta Windows?

[es] :: Advocacy :: Koliko zapravo košta Windows?
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27382 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 20:58 - pre 166 meseci
Eh cudni su putevi gospodnji, ko bi rekao da ce FDM da inspirise Nedeljka da telekomu kupi jedan normalan laptop
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 21:28 - pre 166 meseci
joj, tuga, skoro 500 jura.. :(
 
+1

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 21:51 - pre 166 meseci
Ja sam vise puta bio odran od strane mobilnih operatera - ne na laptopu, ali na "pametnim" telefonima...

I zbog toga, kada god imam posla sa necim sto se naplacuje po kolicini itd... i te kako proveravam da je sve na mestu.

Sto se data konekcija tice koje se naplacuju na "kolicinu" - OBAVEZNO je imati neki merac protoka, osim ako ne zelite da vas operateri/provajderi odvoje od vaseg novca za besmislene stvari.

Znam da zvuci kao ono "posle bitke svako general" - ali to su stvari kojih se ja pridrzavam, a naucio sam ih na tezi nacin.

PC racunari su jos gori od "pametnih" telefona (za sada) - posto je kompleksnost ogromna, te broj komponenti koje mogu da trose mrezne resurse velik. Najgora stvar koju mozete da uradite je da verujete / da se oslanjate na "savest" autora softvera, te da pretpostavljate da su stvari "OK".

Stvari NISU ok - obicno bas kada ste sigurni da jesu ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 22:02 - pre 166 meseci
Najzad i ti da napišeš nešto pametno na ovoj temi.

Izgleda da ću i ja neke stvari naučiti na taj teži način.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 22:30 - pre 166 meseci
Citat:
Sto se data konekcija tice koje se naplacuju na "kolicinu" - OBAVEZNO je imati neki merac protoka, osim ako ne zelite da vas operateri/provajderi odvoje od vaseg novca za besmislene stvari.


hihi , srpski mobitel operateri itekako peglaju roaming kolicinu :) ... 1 mega 10 evra ... iiidemooo :)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 22:42 - pre 166 meseci
IMHO, svako ko koristi DATA roaming i posle prvog puta (kada bi trebalo da utvrdi da to nije usluga koju treba koristiti) zasluzuje da bude odran do poslednje pare ;-)

Data roaming je usluga u kojoj jednostavno nema limita za operatere sto se cene tice... Jedino za EU operatere unutar EU sada postoje neki limiti ali je opet to skupa stvar... van tog izuzetka data roaming predstavlja zlatnu koku.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 22:45 - pre 166 meseci
Ja i moj kolega, ovakve slucajeve "misterioznog" downloada i ostalih gluposti, nazivamo lepo 8.(osmim) slojem OSI modela.
Dobro, znam da postoji zvanicno 7 slojeva, al' ovaj 8. je prica za sebe - kada god nesto ne radi, naravno, kriva je aplikacija, kriv je administrator, krive su meseceve mene i polarni vetrovi, ali korisnik NIKADA nije kriv - a korisnik je zapravo taj 8.sloj koji zadaje najvise problema ostalim, nizim slojevima

I naravno, od svega, "najkrivlji" je Windows, to bi sve na Linuxu ili nekokm drugom OS-u radilo bez problema

P.S. Nedeljko covece, odakle ti geniozna ideja da koristis besplatan antivirus (avira) - gde si video da postoji dobar, a besplatan antivirus...pa i ovi sto se placaju, ne zna se koji je gori od kog. ESET NOD32 - 25 evra godisnje ili kaspersky i sl. pa tek onda da spavas mirno, ili sto rece covek, Microsoft System Security Essentials (ako imas legalnu masinu) i cao... i nemoj da postujes ovakve stvari ovde, jer sto rece Dimkovic:

Citat:

- MTS Bezicni paket - 2500 din mesecno
- Free Download Manager - "dzabe" iliti FREEEEE (ali sa sitnim slovima)
- Dodatni racun zbog "sitnih slova": 51000 din

- Blam na ES-u: PRICELESS
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 23:00 - pre 166 meseci
Nisu samo srpski, sad kad sam bio u CG ukljucio sam data na kraju da bi skinuo novi QuickGPS paket i tih 600kb me je kod m:tel-a kostalo 500din. Iskreno nisam ocekivao da ce bas toliko da sibaju, da sam ostavio ukljucen data i koristio ga za mail kao ovde puko bi verovatno dvadesetak hiljada.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 23:00 - pre 166 meseci
Pod kojim brojem rece da je korisnik - sloj?
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 23:04 - pre 166 meseci
Bolje da ti ne odgovorim na to pitanje, jer znam sta ces da mi odgovoris :D Bio bi to neki od onih postera , tata, tata, i sl :D
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 23:05 - pre 166 meseci
busted


 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 23:07 - pre 166 meseci
Pu sunce ti, mogao si da ga citiras i opalis kolega...
make love - !war
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?01.09.2010. u 23:07 - pre 166 meseci
hehehe, al stvarno je taj sloj trebalo uvesti, to je cudo
 
0

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 07:21 - pre 166 meseci
takvima bi trebalo prodat nesto kao policu osiguranja na internet , ako to postoji ;-))

imao sam i ja 10gb limit i imam windoze, nije mi se to dogodilo nikad,
ali treba gledat one lampice na routeru kad si idle i provjeravat promet,
i bolje ne imat wireless router ako nije nuzan.


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 02.09.2010. u 08:53 GMT+1]
NO FATE
 
0

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 07:45 - pre 166 meseci
Citat:
Izgleda da ću i ja neke stvari naučiti na taj teži način.

Svako "naučen" je već bio žrtva... džaba one poslovice "na tuđoj koži..." ;)

Nedavno sam uplatio izvesnu (dobru) količinu love na prepaid GSM karticu za mobilni Internet. Ono što sam zaboravio je - da pošaljem SMS odgovarajuće sadržine, da aktiviram paket po želji. Kako sam to ispustio, konekcija je direktno "jela" lovu s kartice po ceni koja je stvarno nepristojna. Kamo sreće da se uopšte ne može trošiti kredit van uplaćenog paketa...

Sreća u nesreći je što kod prepaida ne mogu da idem u minus, inače bi šteta bila još veća ;)
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:10 - pre 166 meseci
Citat:
andrija.panic: P.S. Nedeljko covece, odakle ti geniozna ideja da koristis besplatan antivirus (avira) - gde si video da postoji dobar, a besplatan antivirus...pa i ovi sto se placaju, ne zna se koji je gori od kog.


Aha, to je ono "probaj onu drugu distribuciju".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.tripmagazin.com.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:26 - pre 166 meseci
Jok, nego cist razum:

imas "industriju" koja je toliko razvijena da boli glava (virusi, spyware, adware, skidanje lozinki, sto cuda) i svi antivirus vendori naplacuju svoj softver debelo, a onda se nadje neka avira/avg free koju mozes da besplatno koristis...jbg nije ti ovo Linux svet (a i vecina antivirusa za Linux kosta npr. za file server i mail server, verovao ili ne).

Kao da odes sa glanc novim kolima na auto-pranje, jedna perionica naplacuje 500din, druga 600din, treca 1000din, a u cetvrtoj perionici rade dobri, dokoni ljudi, koji ce besplatno da operu tvoja, glanc nova, skupa, kola... i ti verujes da ih niko nece izgrebati ili ostetiti - priznaces da nema logike !

U get the point...
 
0

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:39 - pre 166 meseci
Pravi novac na AV tržištu se pravi na deployment i monitoring alatima za velike sisteme. Uopšte nije čudno da desktop varijanta bude besplatna. Ako je nešto skuplje, ne znači da je zbog toga i bolje.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:41 - pre 166 meseci
Citat:
andrija.panic: Jok, nego cist razum:

imas "industriju" koja je toliko razvijena da boli glava (virusi, spyware, adware, skidanje lozinki, sto cuda) i svi antivirus vendori naplacuju svoj softver debelo, a onda se nadje neka avira/avg free koju mozes da besplatno koristis...jbg nije ti ovo Linux svet (a i vecina antivirusa za Linux kosta npr. za file server i mail server, verovao ili ne).

Kao da odes sa glanc novim kolima na auto-pranje, jedna perionica naplacuje 500din, druga 600din, treca 1000din, a u cetvrtoj perionici rade dobri, dokoni ljudi, koji ce besplatno da operu tvoja, glanc nova, skupa, kola... i ti verujes da ih niko nece izgrebati ili ostetiti - priznaces da nema logike !

U get the point...


I don't Uz free av resenje poslednjih 5,6 godina jedan jedini problem sa malware-om nisam imao ... Ipak je to mnogo vise PEBKAC
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.tripmagazin.com.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:43 - pre 166 meseci
Nisam ni rekao da ako je skuplje, onda je bolje (mada na zalost ovo jeste istinu u mnogim slucajevima).

Samo kazem da ne postoji normalan besplatan antovirus. U jednom internet centru sam video AVG Free i GOOOOOOOOMILU virusa, i tek kada je covek stavio NOD32 (slucajno je NOD bio izbor), tek su onda kompovi bili donekle sigurni.

Slazem se da se pare u AV industriji prave na velikim sistemima, al' uporedi ozbiljne igrace Kaspersky/NOD/Norton i sl. i nadji tamo negde besplatnu verziju - nemoj biti naivan...
 
0

[es] :: Advocacy :: Koliko zapravo košta Windows?
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27382 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.