Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Red Hat Mreza dozvola?

[es] :: Linux :: Red Hat Mreza dozvola?

[ Pregleda: 3397 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko85
Marko Radisa
Engleska

Član broj: 866
Poruke: 174
*.uce.ac.uk.

ICQ: 153901177
Sajt: www.markoradisa.tk


Profil

icon Red Hat Mreza dozvola?30.11.2004. u 17:32 - pre 236 meseci
Pozdrav,
Pokusavam da kupim RedHat ali nikako ne mogu da pronadjem koliko zapravo kosta Network verzija od RedHat-a?
Kao deo projekta za univerzitet treba da znam koliko bih me kostalo da kupim tu distribuciju i da li bih dobio neki extra troskove ako bih imao na mrezi 20 klienta?
Naprimer koliko bih kostalo instalirati Redhat na dvadeset masina..

Da li može neko da sazna koliko bih licence i kupovina Windows XP za network takođe kostala i da li licence treba da se placa godisnje?
Koliko bih se platila dozvola za koriscnje Windows XP-a na dvadeset masina?
Hvala puno unapred
Marko
P.S Znam da može da se nadje za djabe ali ipak posto radim za organizaciju treba da imam neku cenu...




If u can do it i can do it as well
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
213.244.208.*



Profil

icon Re: Red Hat Mreza dozvola?30.11.2004. u 20:26 - pre 235 meseci
Ako ti je baš stalo da platiš Fedoru evo ja ću ti prodati 100e po radnoj stanici :) Šala na stranu, kakva je to Network verzija? Šta ona to ima a da ova `normalna` nema pa se po tome ova zove Network? Standardna Fedora distribucija nema podršku za mreže! :) Keh ovo je novina...Skineš sa interneta Fedoru 3 i lepo instaliraš. Nema potrebe da bilo šta plaćaš, a što se tiče naplate firmi e njima kažeš da svaka radna stanica košta X eura itd.
 
Odgovor na temu

marko85
Marko Radisa
Engleska

Član broj: 866
Poruke: 174
*.uce.ac.uk.

ICQ: 153901177
Sajt: www.markoradisa.tk


Profil

icon Re: Red Hat Mreza dozvola?02.12.2004. u 16:25 - pre 235 meseci
Jesi Lik :)
Sta pokusavam da kazem jeste...
Treba da umrezim 20 kompjutera i rekao sam da bih najbolje bilo da koristimo Linux (Red Hat/Fedora).
Posto Red Hat ne dozvolja da se skine sa neta mislim mora da se kupi hteo sam da znam koliko kosta da bih se kupio?
Znaci Fedora posto ne moze na network hteo sam da znam koliko kosta da se kupi Red Hat distribucija i da bih bez problema mogao da je instaliram na server masinu i na 20 klikenta?
Mislim to je moguce zar ne?
E sada hteo takodje da znam koliko kosta Windows XP i da dodje zajedno sa 20 licence-a znaci koliko bih morao da platim za to takodje?
Pozdrav i hvala na pomoci
If u can do it i can do it as well
 
Odgovor na temu

IvanZD
Ivan Toman
Zadar

Član broj: 32041
Poruke: 134
217.68.81.*



Profil

icon Re: Red Hat Mreza dozvola?03.12.2004. u 07:37 - pre 235 meseci
Citat:
marko85: Znaci Fedora posto ne moze na network hteo sam da znam koliko kosta da se kupi Red Hat distribucija i da bih bez problema mogao da je instaliram na server masinu i na 20 klikenta?


Pa moguće je, ali zašto? Fedora kao i sve druge Linux distribucije su namijenje mrežnom radu, a to što se neka RedHatova zove "Network" ne znači da druge nisu za mrežu. Fedora može sve što može i taj RedHat Network, s tom razlikom da je Fedora besplatna, a RH nije; međutim, ono što plaćaš kupnjom RedRat-a nije sam softver, već licenca i support od proizvođača, što kod dowlnloada Fedore ne dobiješ. I to je cijela razlika.

Zaključak: ako imaš veliku firmu i mnogo kompjutera, i trebaš profesionalnu podšku od onoga tko ti je proizvoač softvera, te možeš takvu podršku platiti, kupi RedHat, ako imaš malu firmu (ili veliku i dobrog administratora koji zna posao) ili ne želiš platiti za softver, skini s neta Fedoru (ili još bolje Debian ili Slackware) i sve obavi sam za 0 EUR.

Win XP licenca? Pa mislim cca 50 EUR po 1 kompjuteru, s tim da si obavezan kupiti svake nove windoze kad izađu inače gubiš licencu. Za servere je dosta veća cijena.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Red Hat Mreza dozvola?

[ Pregleda: 3397 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.