Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko zapravo košta Windows?

[es] :: Advocacy :: Koliko zapravo košta Windows?
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 27393 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:45 - pre 166 meseci
Citat:
priznaces da nema logike !

Hehe, čuj nema logike - pa šta misliš, da to što je program besplatan povlači da je loš???

Osnovna verzija Avire koja se plaća uopšte nije skupa - cena je upravo nag-screen kod ažuriranja besplatne verzije.
Koliko li sam samo puta pročitao/čuo da plaćeni AV nešto nije otkrio, a besplatni jeste itd. Tja...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:47 - pre 166 meseci
Citat:
andrija.panic: Kao da odes sa glanc novim kolima na auto-pranje, jedna perionica naplacuje 500din, druga 600din, treca 1000din, a u cetvrtoj perionici rade dobri, dokoni ljudi, koji ce besplatno da operu tvoja, glanc nova, skupa, kola... i ti verujes da ih niko nece izgrebati ili ostetiti - priznaces da nema logike !


A što bih verovao onim prvim trima perionicama? Zato što su mi uzeli pare? Pa, gde je tu logika?

Logike ima jedino da odem u perionicu koja garantuje da će me obeštetiti ako nešto zabrlja, tako da mogu da ih gonim na sudu u suprotnom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:51 - pre 166 meseci
Pa sad vidjao sam i racunare sa njima koji su unisteni.Mislim da je desktop end useru u pogledu kvaliteta zastite danas sasvim svejedno da li ce korisiti nod ili aviru, ako on sam ne zna sta radi ni jedan od ta dva mu nece pomoci ...
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.tripmagazin.com.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 09:59 - pre 166 meseci
Citat:
...ako on sam ne zna sta radi ni jedan od ta dva mu nece pomoci ...



svaka cast na konstataciji, to je taj famozni, 8. sloj
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:07 - pre 166 meseci
Evo pogledajte Andriju. Reko bi covek fin decko, informaticar... :) Ali on zaista veruje u to da bez para nema muzike, da je Windows i da su komercijalni programi bolji zato sto se placaju i da niko nije lud da razvija nesto besplatno a da moze da se poredi uopste sa komercijalnim resenjima. Dakle ako kosta onda je i kvalitetno jel ?

Vanserijski...
make love - !war
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:12 - pre 166 meseci
Citat:
pri3rak: ako on sam ne zna sta radi ni jedan od ta dva mu nece pomoci ...


Citat:
andrija.panic: svaka cast na konstataciji


Sad protivrečiš onome što si malopre lupao. Sa ovom konstatacijom se i ja slažem. E, sad se dolazi do one čuvene "iziforjuz sistem za neupućene".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:17 - pre 166 meseci
avast anti-virus je bespaltan ali ima i avast internet security paket koji se naplacuje unutra su anti virus , firewal, emulacija i josh tko zna sto u tome je caka. (nije da ce te i to sve uvijek spasiti)
besplatni anti virus ti dođe nesto kao demo verzija. danas sve te anti virus firme nude veci set alata od obicnog anti virusa baziranog na signature detectionu.
NO FATE
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.tripmagazin.com.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:22 - pre 166 meseci
Combuster sine moj, pricam samo iz iskustva, nista drugo, tako mojne se prozivamo po windows/linux osnovama, to smo radili ranije, na nekom drugom topicu ;)

Nedeljko, perionice su bile metafora, poredjenje, nisam ocekivao da ces to ozbiljno da shvatis i da ih gonis po sudovima, hehe ;)

Kad hoces da kupis npr. neku elektroniku (hi-fi, ili sta god vec), 'oces to da odes da kupis kod kineza u blokovima, ili ces da odes u prodavnicu bele tehnike i da platis isti "SONY" muzicki stub 3 puta skuplje nego kod kineza... koliko para toliko muzike... pamet u glavu
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.tripmagazin.com.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:24 - pre 166 meseci
Vidis kako ti lepo Impaler kaze, znaci koliko para toliko muzike, prosto, ne moze biti prostije...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:30 - pre 166 meseci
Citat:
andrija.panic: Kad hoces da kupis npr. neku elektroniku (hi-fi, ili sta god vec), 'oces to da odes da kupis kod kineza u blokovima, ili ces da odes u prodavnicu bele tehnike i da platis isti "SONY" muzicki stub 3 puta skuplje nego kod kineza... koliko para toliko muzike... pamet u glavu


Kinezi isto mogu da napišu SONY, ali valjaju lažnjake (ja nisam uzeo aviru lažnjak), a glavna razlika je u tome što kad stub kupiš u radnji, dobiješ garanciju, koja je itekako validna na sudu ako neće da ti poprave pokvareni uređaj u garantnom roku.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.tripmagazin.com.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:37 - pre 166 meseci
Uporedi Avira free edition sa placenom verzijom, uporedi AVG Free sa placenom verzijom, pa ce ti stvari biti jasne
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:39 - pre 166 meseci
Haha, a i brate poredis kineza sa sonijem kad ni jedan ni drugi ne valjaju. Prvi je krs, drugi je bloated i overpriced. Treba izabrati zen put i uzeti najbolje od oba sveta, nije sve sto je dzabe bezvezno niti je sve sto se placa super.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:45 - pre 166 meseci
A jos vise me odusevljavaju informaticari koji prave analogije sa automobilima, belom tehnikom, muzickim instrumentima i tako to... U nedostatku argumenata (ili nedostatku znanja) oko konkretnog IT topica prave se analogije tipa fica i mercedes, kinezi i Sony i slicno :)

Koristim free software jace od deceniju i jadan ja uvek sam imao problema sa besplatnim resenjima jer su ne kvalitetna totalno, umesto da mlatnem crack sa nekakvih astalavista i budem baja sa 5K+ EUR vrednim software-om na masini. A da sam platio, mozda bi mi se karma pojacala i zaobisli bi me sigurnosni propusti i virusi i kojekakva gamad - AI je sadasnjost i virusi znaju ko je platio software a ko nije, jos ako im heuristika proradi tako da prepoznaju da sam MS zagrizenik, HAH - safe as in safe sex.

Jeste sex, platis i budes j....

/edit: Najgora alternativa je da ne platis i budes j....
make love - !war
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:47 - pre 166 meseci
A da sam bio 100% na GNU/Linux-u i FOSS-u, ne bih imao problem koji imam.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:50 - pre 166 meseci
@andrija.panic

a ako kesiras najskuplji moguci softver koji nadjes, jel to znaci da si uzeo najbolji? sta je sa onima koji manje kostaju, jesu oni s*****, ili su manje s*****.. ili kako vec ide ta gradacija i logika kod tebe?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:50 - pre 166 meseci
Pa rekoh ti, i twitux bi ti pojeo bandwith vremenom (srce mi trenutno oko 10-15KBps) jer ne moze da se konektuje na twitter a ne ubija konekciju, desava se. Ali jedan pogled na conky i sve mi je bilo jasno, odmah, iz momenta. Kakvih sve gamadi ima na Windowsu istripujes se pa ne znas vise ni sta te kolje :)
make love - !war
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.tripmagazin.com.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:51 - pre 166 meseci
pametan zakljucak ;)
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 10:55 - pre 166 meseci
Andrija, da li bi onda mogao da odgovoriš na pitanje iz naslova teme? Treba kupovati sve najskuplje i koliko to onda izađe da bi Windows korisnik bio miran?

Sa druge strane

Citat:
Nedeljko: da sam bio 100% na GNU/Linux-u i FOSS-u, ne bih imao problem koji imam.


Mislim, nije meni problem. 500 evrića je za mene sprdnja, samo kažem zbog drugih.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

andrija.panic
Beograd

Član broj: 62161
Poruke: 78
*.tripmagazin.com.



+1 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 11:05 - pre 166 meseci
Pa pazi, moze i free a moze i da se plati - tebi ni jedno ni drugo nije problem, vec nesto deseto, o cemu se pricalo na prethodnim stranicama...al' posto nemam adekvatno znanje (kako rece Combuster) , neka tebi lepo to Combuster objasni

Neupucenost korisnika i posecivanje cudnih sajtova i instaliranje cudnog softvera je izvor vecine problema - bio sam prisutan kada je jedan covek dobio email u kome je navodno dobio na Lutriji, i tenkre je predamnom hteo da zove ljude da podigne svoj novac - pokusao sam da mu objasnim sta je phishing i sl, al' covek tenkre, jedva sam ga ubedio da se ne glupira - i sta posle toga reci...

Nego jel neko od vas tamo radi, mislim zaposlen i sl., aman ljudi, posao ceka, nemojte tupiti po forumima
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Koliko zapravo košta Windows?02.09.2010. u 11:06 - pre 166 meseci
hahhahaahahahahhaa
kako se upecao momcic... sto se sad opet vadis... bolje bi ti bilo da si cutao i pravio se lud :D

a ovo je najjace
Citat:
Nego jel neko od vas tamo radi, mislim zaposlen i sl., aman ljudi, posao ceka, nemojte tupiti po forumima

Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

[es] :: Advocacy :: Koliko zapravo košta Windows?
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 27393 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.