Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# DataSet kao DataSource na vise kontrola

[es] :: .NET :: C# DataSet kao DataSource na vise kontrola

[ Pregleda: 2303 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.abengoa.com.



+21 Profil

icon C# DataSet kao DataSource na vise kontrola08.05.2009. u 20:15 - pre 182 meseci
Pozdrav, trebao bi mi savet.
Situacija je sledeca. Ranije sam imao 6 dataset-ova sa jednom glavnom i jos par tabela sa podacima koji su u relaciji. Sad sam spojio sve te tabele u jedan dataset, odnosno optimizovao sam upite na bazu i smanjio velicinu dataset-a, skoro za duplo. (Ranije su isti podaci zbog relacija bili u vise DS-a)
Ranije je svaki od dataset-va (DataView glavne tabele) bio datasource za 6 glavnih kontrola, sad bi ovaj jedan DS trebao da bude source za iste te kontrole samo sto bih trebao isfiltrirati izlazne podatke (imam vise nego sto mi treba).
Problem je sto inicijalizacija kontrola sa jednim DS traje 40% duze nego kad imam 6 DS-a....
Trebao bi mi i predlog filtriranja podataka, ja sam koristio referencu na DefaultView u DataTable.

Da li je neko imao takav problem, pokusavam da radim sa 2 000 do 30 000 podataka velicine po ~1KB.

Svaki predlog ili sugestija su vrlo dobrodosli :)
 
Odgovor na temu

Mikelly

Član broj: 16730
Poruke: 389
212.200.246.*



Profil

icon Re: C# DataSet kao DataSource na vise kontrola10.05.2009. u 11:07 - pre 182 meseci
Pada mi na pamet da napravis 6 razlicitih BindingSource objekata, svaki vezan na tvoj veliki DataSet, podesis im odgovarajuce Filter svojstvo, a onda kontrole vezez na odgovarajuci BindingSource.

Nikad nisam probao, ali bi mozda moglo raditi.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
*.viser.edu.rs.



Profil

icon Re: C# DataSet kao DataSource na vise kontrola22.05.2009. u 16:54 - pre 181 meseci
Da li ti je dugo ucitavanje mozda zbog toga sto su te kontrole vecinom DataGridView-ovi?
I ja sam imao takav problem, inicijalizacija je trajala 2 minuta, a posle nekoliko stvarcica, traje 3 sekunde, sa istim brojem redova u tabelama.
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
212.200.139.*



+21 Profil

icon Re: C# DataSet kao DataSource na vise kontrola27.05.2009. u 11:30 - pre 181 meseci
Citat:
vbvlada: Da li ti je dugo ucitavanje mozda zbog toga sto su te kontrole vecinom DataGridView-ovi?
I ja sam imao takav problem, inicijalizacija je trajala 2 minuta, a posle nekoliko stvarcica, traje 3 sekunde, sa istim brojem redova u tabelama.


Pa u osnovi da. To su uglavnom Infragistic UltraGridView komponente i UltraTree.

Jel tajna koje su to stvarcice koje su donele takav napredak?

Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: C# DataSet kao DataSource na vise kontrola

[ Pregleda: 2303 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.