Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZF - Problemi i diskusija

[es] :: PHP :: ZF - Problemi i diskusija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33966 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima08.06.2009. u 22:02 - pre 180 meseci
Mislim da ti ovo nije bas najsjanije resenje, a i to za lib, to ces vec regulisati ima i drugih nacina da to zaobidjes

Kako god, tebi sada moduli o5 imaju samo jedan layout, sta ako hoces da imas drugacije layoute za module, jesi razmisljao o toj varijanti !?
I ne znam koliko jos poziva imas u preDispatch() ja recimo tu natrpam svasta nesto, sto mi je bitno za odredjni kontroler, ali mislim da za tvoju varijantu nije pametno da tu odredjujes koju temu koristis, ja imam znacajno drugaciju strukturu za to i dosta je solidna ali odluku o tome koji layout se koristi drzim u routeShutdown() sto je naravno smesteno u controller plugin...

Testiraj malo za koliko ti se generisu strane, bas me zanima...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima08.06.2009. u 22:18 - pre 180 meseci
Citat:
Mister_rap: Mislim da ti ovo nije bas najsjanije resenje, a i to za lib, to ces vec regulisati ima i drugih nacina da to zaobidjes

Za koji sad "lib"?

Citat:
Mister_rap: Kako god, tebi sada moduli o5 imaju samo jedan layout, sta ako hoces da imas drugacije layoute za module, jesi razmisljao o toj varijanti !?

Pa da, tad se stvar komplikuje, al' layout-i su u toj situaciji obično vezani za određene kontrolere ili akcije, pa može da se napravi neki namespace takvih layout-a u jednom modulu (neki prefiks, ili tako nešto), pa da na osnovu toga idu učitavanja, ne znam...

Citat:
Mister_rap: ali mislim da za tvoju varijantu nije pametno da tu odredjujes koju temu koristis

Ne razumem...

Citat:
Mister_rap:Testiraj malo za koliko ti se generisu strane, bas me zanima...

E pa hteo sam par puta da testiram peformanse, al' ne znam s čime je najbolje to da odradim, jel imaš ti neki predlog?
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima08.06.2009. u 22:36 - pre 180 meseci
Citat:

Za koji sad "lib"?


Pa Zend library i ostale koje koristis. Ta struktura aplikacije nije nista strasno, rekoh naci ces nacine da to regulises..

Citat:

Ne razumem...


Rekoh da nije pametno (po mom misljenju) sto u kontroler pluginu logiku za odredjivanje "aktivnog" layouta drzis u preDispatch() metodi.
Da li inace u kontrolerima "trpas" nesto u preDispatch() ?

Citat:

E pa hteo sam par puta da testiram peformanse, al' ne znam s čime je najbolje to da odradim, jel imaš ti neki predlog?


Ja koristim svasta nesto, uglavnom neka custom resenja, ali za manje stvari (pa i za velike) skroz je zadovoljavajuci zfdebug bar (scienta debug bar) se ranije zvao, pa potrazi...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima09.06.2009. u 09:27 - pre 180 meseci
Citat:
Mister_rap: Pa Zend library i ostale koje koristis.

Aha, to... Pored ZF-a, u ovom projektu koristim (za sada) još samo PEAR-ovu Text_CAPTCHA klasu i FCKEditor. Od celog ZF-a (minimal paket), ne verujem da ću koristiti pola toga, pa ću pod hitno morati da izbacujem određene klase iz ZF paketa, jer mi je ceo projekat već sada "težak" 11.6MB. :o Previše je to...

Citat:
Mister_rap: Ta struktura aplikacije nije nista strasno, rekoh naci ces nacine da to regulises..

Misliš na ono što sam spominjao za index.php i public folder? Misliš da ipak može da prođe sa index-om u root-u, a ne u public-u?

Citat:
Mister_rap: Rekoh da nije pametno (po mom misljenju) sto u kontroler pluginu logiku za odredjivanje "aktivnog" layouta drzis u preDispatch() metodi.

A gde bi bilo bolje da držim taj deo?

Citat:
Mister_rap:Da li inace u kontrolerima "trpas" nesto u preDispatch() ?

Jok. U kontrolerima imam samo akcije... Imam samo jedan ActionHelper, al' on je "pasivan" (ako može tako da se kaže), odnosno, koristim ga po potrebi, nema preDispatch i postDispatch hook-ova... A pored tog plugin-a za layout, imam samo još jedan, koji radi onu klasičnu proveru da li je korisnik prijavljen, ako hoće da pristupi admin panelu...

A i kad smo već kod tih ActionHelper-a i Plugin-ova, nije mi baš najjasnija razlika između te dve stvari, odnosno, nije mi jasno da li je bolje za te neke inicijalizacije koristiti ActionHelper ili Plugin? Kapiram šta je osnovna ideja ActionHelper-a, ali i on sa onim svojim hook-ovima (preDispatch i postDispatch), može na neki način da odradi isto što i Plugin.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
89.216.138.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima09.06.2009. u 13:22 - pre 180 meseci
Ja o velicini ne vodim racuna :D

Citat:

Misliš da ipak može da prođe sa index-om u root-u, a ne u public-u?


Radi, znaci prolazi. Deploy-ovao sam par projekata sa vrlo slicnom strukturom i sve radi u fullu uglavnom 1.5 zf

Citat:

A gde bi bilo bolje da držim taj deo?


routeShutdown()

Citat:

nije mi jasno da li je bolje za te neke inicijalizacije koristiti ActionHelper ili Plugin?


Plugin, helper za ajax stvarcice recimo, premda ih licno izbegavam :P

Da li imas ponavljanje koda u akcijama kontrolera ?

Ps.
Ako si se prebacio na zf 1.8 jesi li imao problema sa uklucivanjem FCK-a ? Skoro sam poceo da radim lagani upgrade jednog projekta koji ga koristi i nisam se previse cimao, ali sam imao problema sa prikazivanjem cini mi se i uploadom fajlova.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
77.105.30.*



+33 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima09.06.2009. u 14:24 - pre 180 meseci
Citat:
Mister_rap: Da li imas ponavljanje koda u akcijama kontrolera ?

Nemam, jako su mi jednostavni kontroleri... Najkomplikovaniji je jedan koji prihvata dva parametra iz url-a, pa na osnovu njih modelom dohvatam određene podatke iz baze i šaljem ih view-u. U njemu imam ovako nešto:
Code:

$webfolio_main = new Model_WebfolioMain();

if ($webfolio_main->getUsePortfolioPage() == true && !$this->_request->getParam('category') && !$this->_request->getParam('item')) { 
    //neki kod
}
elseif ($webfolio_main->getUseCategories() == true && $this->_request->getParam('category') && !$this->_request->getParam('item')) {
    //neki kod         
}
elseif (($webfolio_main->getUseCategories() == true && $this->_request->getParam('category') && $this->_request->getParam('item')) || (!$this->_request->getParam('category') && $this->_request->getParam('item'))) {
       //neki kod
}

Ova prva dva if-a su jednostavna, imaju 5-6 linija koda, a ovaj poslednji je najsloženiji (oko 100 linija koda), jer u njemu obrađujem i zahteve iz forme za unos komentara, itd. Ali nema ponavljanja koda... Ostali kontroleri su "tanki", par linija koda i to je sve...

Citat:
Mister_rap:
Ps.
Ako si se prebacio na zf 1.8 jesi li imao problema sa uklucivanjem FCK-a ? Skoro sam poceo da radim lagani upgrade jednog projekta koji ga koristi i nisam se previse cimao, ali sam imao problema sa prikazivanjem cini mi se i uploadom fajlova.

Sa prikazom ne, upload još nisam isprobao... A šta te je zezalo kod prikazivanja?
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
89.216.138.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima09.06.2009. u 14:55 - pre 180 meseci
Uh kako dugackeeeee linije

Ne secam se tacno, ali cini mi se da je bio problem sa invalid controller specified js, a imao sam problem sa uploadom kad sam to namestio ili tako nekako, morao bih opet da probam pa da javim, al me mrzi...
Inace sve je bilo ok u .htaccess (valjda)
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
77.105.30.*



+33 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima09.06.2009. u 15:48 - pre 180 meseci
Pa moralo je tako... :D

Nego kad si spomenuo ponavljanje koda u kontrolerima, sad bi s tim baš mogao da se susretnem u jednom kontroleru, u admin panelu, pa da se konsultujem s tobom kako bih to izbegao... Naime, imam taj kontroler koji je zadužen za unos nove kategorije i njenih item-a. E sad, forme za unos tih stvari su jako slične, gotovo indentične, jedina razilika je što u ovoj drugoj, za unos item-a, ima i combo box u kome se bira kategorija kojoj taj item pripada. I samim tim što su iste forme, kod za manipulaciju zahtevima iz tih formi u kontroleru se takođe skoro i ne razlikuje... Evo kako bi izgledao pseudo kod:
Code:

[post_zahtev?] 
    {dohvati_post}
            
    {instanciraj_model_za_formu}
            
    [validna_forma?]    
        {instanciraj_dbtable_model}
                {unesi_podatke}
    [u_suprotnom]
                {posalji_vrednosti_iz_forme_view_script-u}
        {posalji_poruke_sa_greskama_view_script-u}
    [/validna_forma?]
[/post_zahtev?]

E sad, da li je bolje da u tom kontroleru imam dve akcije (npr. category i item), pa onda da imam jednu pomoćnu f-ju koja bi radila ceo ovaj posao, a njoj bi se prosleđivalao upravo to - category ili item, pa i ona na osnovu toga, dinamički pravila model forme za unos kategorije/item-a, i DBTable model za unos kategorije/item-a. Jedino je u tome razlika...

A drugi način je da imam samo jednu akciju (index), a njoj bih kao parametar prosleđivao opet ili category ili item, pa bi se onda odma' na osnovu tog parametra radio taj posao...

Nadam se da sam bio jasan sa ovim pitanjem... :)

btw Ti slobodno kaži ako te smaram sa svim ovim pitanjima, jer već nekoliko dana unazad "neprestano" pišemo na ovoj temi... :D

Citat:
Mister_rap: Ne secam se tacno, ali cini mi se da je bio problem sa invalid controller specified js

Otkud to? :S Jel imaš onu najnoviju verziju (2.6.4)?

Meni sad onaj glavni deo u .htaccess-u izgleda ovako:
Code:

RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]

To su kao preporučili kad se prelazilo na 1.8...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
89.216.138.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima09.06.2009. u 16:18 - pre 180 meseci
Malo je nezahvalno odgovoriti jer ne znam koliko akcija ima i sta inace radi taj kontroler i kolika je njegova kompleksnost.
Ja bih po ovome sto si napisao itemi, kategorije isao sa 2 kontrolera...

Ali ako ostajes pri jednom onda bih samo index akciji prosledjivao dodatni parametar.
Ponavaljanja se obicno desavaju i nisu prakticna kad nesto instanciras i kad nesto saljes view-u tako da to treba izbeci.
Ali ako si sa tim ok sam update/insert nije problematican.

Vezano za FCK: pa sigurno da nije ta verzija jer je projekat inicijalno uradjen sa zf 1.5 tako da je sigurno i fck bio neki stariji. Ne koristim fck inace nego tinyMCE ali tu je isao on, ni sam ne znam zasto.
Probacu cim nadjem malo vremena ili da to probam od nule pa da vidim jel sve ok, ili da probam direktno u taj app ali isti trazi dosta izmena da bi sve sljakalo sa zf 1.8
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
77.105.30.*



+33 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima09.06.2009. u 18:58 - pre 180 meseci
Pa taj kontroler ne radi ništa više od onoga što sam napisao pseudo kodom - prihvata submit iz forme, i onda se ti podaci upisuju u bazu...

E, kad si sad rekao da bi išao sa dodatnim parametrom, tu bih ja onda pravio i dodatnu rutu, da sakrijem taj parametar u url-u, da ne bude recimo write/action/item, nego write/item. Pa me sad zanima da li bi bilo dobro da tu novu rutu pravim u bootstrap-u, ili mogu i negde drugde, pa da se ona kreira samo kad to bude trebalo?
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
89.216.138.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima09.06.2009. u 19:44 - pre 180 meseci
Pa ne moras da ides sa onim sto sam ti rekao ako ti to nesto komplikuje, neces tu osetiti nikakvu razliku u performansama :D
To za rutu, pa u bootstrap-u normalno ili da ako ih imas vise sve smestis u neki konfiguracioni fajl (pametnije).

Rutiranje ide odmah po requestu dakle pre dispatch-a.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima18.06.2009. u 19:14 - pre 180 meseci
E da te priupitam još nešto... Samo se plašim da ne odemo mnogo u off, a opet, meni nekako glupo da otvaram novu temu. Ti pošto si moderator, slobodno "interveniši" ako hoćeš, prebaci ovaj post u novu temu, itd. :P

Elem, da li je na manjim, pa i srednjim projektima, pametno, isplativo raditi ORM, odnosno to mapiranje tabela iz baze i njihovo predstavljanje u objektno-orijentisanom maniru. A s obzirom da je ova tema o ZF-u, zanima me kako bi to išlo u njemu, i da li je komplikovano recimo integrisati Doctrine u ZF ili tako nešto... Ili bi možda za početak bilo lakše da sam, ručno kreiram modele i mapp-ere. ZF, koliko ja znam, ne nudi takav neki sistem. Zend_Db_Table predstavlja samo običan gateway za pristup određenoj tabeli u bazi (select, insert, update, delete), nema nikakvog mapiranja, osim ako sam ne napraviš mapper koji koristi tu Zend_Db_Table instancu, a taj mapper se koristi od strane modela...

Video sam na jednom primeru kako je to odrađeno u ZF-u, tačnije ta implementacija Data Mapper pattern-a, ali meni to nekako malo deluje kao bespotrebno komplikovanje, ne znam. Otprilike to ide ovako: jedna klasa koja se izvodi iz Zend_Db_Table, mapper koji koristi tu klasu za insert, update, fetch, itd., i ova treća koja predstavlja taj glavni model i drži polja te tabele koja se mapira, i taj model se u stvari i koristi u aplikaciji kao in-memory objekat.

Al' nekako ne mogu da vidim benefite svega toga, ili su mi ti primeri bili suviše prosti i banalni za implementaciju takvog nečeg...

Da čujem tvoje mišljenje o svemu tome...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF + Smarty = problem sa modulima18.06.2009. u 21:13 - pre 180 meseci
Ako koristis ZF_Table realno nemas nikakvu potrebu za tim na manjim projektima - to je moje misljenje.
Ja praktikujem da kad prepravljam neciji kod ili radim u specificnom timu da pravim servis koji u neku ruku lici na maper cime izbegavamo menjanja stvari u kontrolerima i cim se promeni nesto u modelu ako je servis ok projektovan i on ne trpi nikakve modifikacije a i testiranje je jednostavnije.

Naravno OR mapper je sjajna stvar i recimo bez hibernatea u javi ne bih mogao da zivim ali php je nesto drugo :D

Sutra, na poslu (vrlo moguce) ce ti biti nametnute neke stvari koje mogu biti "lose i dobre"...

Citat:

i da li je komplikovano recimo integrisati Doctrine u ZF ili tako nešto


Doctrine je super stvar, ali bi prvo trebao da ga malo izucis nezavisno od zf-a. Sto se tice same integracije - ne nije komplikovano.

 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija20.06.2009. u 11:52 - pre 180 meseci
A sećaš se ono kad sam te pitao za autoloading resursa u svakom modulu, pa se ispostavilo da je jedino rešenje da za svaki modul pravim instancu onog Zend_Application_Module_Autoloader-a... E pa to nije jedino rešenje, a nikako ne bi trebalo da uopšte i bude rešenje...

Slučajno sam u manual-u pročitao da se preporučuje da svaki modul ima svoj Bootstrap.php, što je donekle i logično, a meni to nikad nije palo napamet. Ali taj boostrap mora da se izvodi iz Zend_Application_Module_Bootstrap, a i takođe, resurs za module - Zend_Application_Resource_Modules, mora biti inicijalizovan. To se obično radi tako što se u config fajlu, doda ova linija koda:
Code:
resources.modules = ""

I onda sve ide automatski, load-ovanjem tog resursa izvršavaju se i boostrap-ovi u svakom modulu, a pošto se te klase izvode iz Zend_Application_Module_Bootstrap, automatski se se inicijalizuje i resourceLoader (to je ono što sam ja radio ručno za svaki modul ). Na taj način, mnogo je bolje što npr. sve što je vezano za određeni modul, možeš da prebaciš u Bootstrap za taj modul. Ja sam sad recimo definisanje nekih ruta i dodavanje custom plugin-ova, prebacio iz onog glavnog (default) Bootstrap-a, u Bootstrap u admin modulu.

I to sve opet ide u prilog onoj jasnoći koda, i odvajanju celina za svaki modul posebno...

Samo sad ne znam, da li je pametno da i svaki modul ima svoj configs folder, pa da u njega idu neka custom podešavanja za taj modul, ili je bolje da se jednostavno kreiraju podfolderi u onom glavnom configs folderu (app/configs), koji bi definisali svaki modul, i držali ta podešavanja... Npr. app/configs/admin, app/configs/foo, itd.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija20.06.2009. u 13:37 - pre 180 meseci
Jeap citao sam i ja relativno skoro za bootstrap kod modula ali ga nisam primenio (hocu nekad sigurno) i dalje se drzim:

Code:

 $auth = new Zend_Application_Module_Autoloader(array(
            'namespace' => 'Auth',
             'basePath'  => APPLICATION_PATH . '/modules/auth'
        ));


Citat:

Samo sad ne znam, da li je pametno da i svaki modul ima svoj configs folder


Sa aspekta rejuzabilitija i pregldenosti svakako da da!


Ps.
Izvalio sam skroz slucajno da i bez dodavanja linija poput onih gore ovakvo parcence koda radi u controller plugin-u:

Code:

$request->setModuleName('security')->setControllerName('index')->setActionName('index');
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija20.06.2009. u 14:15 - pre 180 meseci
Citat:
Mister_rap:Ps.
Izvalio sam skroz slucajno da i bez dodavanja linija poput onih gore ovakvo parcence koda radi u controller plugin-u:

Code:

$request->setModuleName('security')->setControllerName('index')->setActionName('index');

Misliš isti se efekat postiže kao sa onim linijama gore, ili samo jednostavno ne javlja grešku? Čudno...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija20.06.2009. u 14:21 - pre 180 meseci
Yeap isti efekat kao i da sam ga dodao u bootstrap fajl!
Dakle redirektuje ga bez problema na taj module, i u okviru njega sve sljaka perfektno...

U svakom slucaju prelazak na 1.8 u mom slucaju nije bio bas bezbolan tako da se nadam da novije verzije nece zahtevati neko extra cimanje :P
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija20.06.2009. u 15:18 - pre 180 meseci
E upravo to, ogromna je razlika između 1.8 i prethodnih verzija, u svim aspektima. Baš sam se iscimao dok sam sve prebacio na najnoviju verziju. Nadam se da će ZF 1.8 sad biti neka osnova, koju neće tako drastično menjati u narednim verzijama...

btw Kad smo kod autoloading-a, jel' ti koristiš onaj podrazumevani autoloader callback (Zend_Loader::loadClass), ili možda definišeš neku svoju f-ju za autoloading, npr. onu čuvenu kombinaciju:
Code:

function __autoload($class_name) 

   include_once(str_replace('_', '/', $class_name) . '.php');
}

Pitam čisto zbog performansi, jer ima dosta polemika oko toga po net-u... I da li je tu f-ju bolje "spakovati" u bootstrap klasu, ili je jednostavno definisati tamo negde u index.php?
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija21.06.2009. u 13:13 - pre 180 meseci
Ja koristim podrazumevani autoloader, znam da ljudi imaju razlicita misljenja ali ja nemam problema sa performansama tako da...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: ZF - Problemi i diskusija29.08.2009. u 10:49 - pre 178 meseci
Evo danas naiđoh na jedan zanimljiv članak na Devzone-u, koji prikazuje ceo dispatch tok Zend Framework, i to izgleda ovako:


Ili u PDF varijanti:http://nethands.de/download/zenddispatch_en.pdf. Takođe, vredi pogledati i ovo: http://s3.amazonaws.com/ppt-download/zendframeworkdispatchworkflow-090508180623-phpapp02.pdf.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: ZF - Problemi i diskusija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33966 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.