Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!

[es] :: Vodič za posao :: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 18684 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!11.10.2007. u 21:42 - pre 201 meseci


Posto kod vecine ljudi vlada misljenje da pausalci NE MORAJU da pravdaju podignute pare reci cu vam jedan
kontraprimer...

Naime, jednoj agenciji(cini mi se neka arhitektonska) "upala" je inspekcija i nastao je dzigi bau ...

Vlasnica je prala pare od firme svoga brata i naravno nije imala pokrice za sve podignute pare(1,5mil din)..

Dobila je kaznu(ne znam tacno koliku, ali se verovatno posteno opekla) ... i to je to...

Logicno(??) je da je tako jer pored pausalnog poreza, troskova i soc-penz. ostatak para je neka vrsta dobiti i MORA biti oporezovana !!!

Mislim ideja mi je da informisem ljude i da drugi daju svoja misljenja takodje o ovoj problematici, a narocito o tome NA KOJI NACIN JE NAJBOLJE PRAVDATI PODIGNUTE PARE ???

Posto sam otvorio temu onda i prvi predlog za pravdanje podignutih para:

1. Kupovina polovne opreme od fizickog(pravnog ?) lica preko kupoprodajnog ugovora(cifru mozete normalno "fino podesavati" u kvantima od po 10-ak hiljada din ) ... ostaje jedino problem da li je to fizicko lice u obavezi da plati porez za tu "prodatu" opremu ???


Pozdrav!

 
0

n-b-g

Član broj: 159364
Poruke: 59
89.216.200.*



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!11.10.2007. u 21:45 - pre 201 meseci
1,5 milion..ajde
Čudo nije digla 100miliona mislim
haha
koji njubovi
 
0

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!11.10.2007. u 22:30 - pre 201 meseci
Pa normalno kada je skoro ceo promet imala samo sa bratovljevom firmom - ne moras biti previse pametan da bi shvatio o cemu se radi - vidi se iz aviona. Zbog takvih zloupotreba su pausalci i dosli na zao glas da "peru pare", ali ako si pausalac koji ima normalne prihode koji poticu od vise izvora, tj klijenata mozes mirno da spavas, niko te nece pitati na cega si trosio zaradjeni novac, a ako predjes onih "milion i kusur" svakako trebas i na tu razliku da platis porez na dohodak gradjana. Ova "guska" iz navedenog primera je verovatno primila i podigla te "silne pare" u nekom kratkom roku (ili odjednom) pa su je zato kaznili, ili je kontrola bila kod brata u firmi pa su naravno skontali da je i njena firma "upetljana". Mislim, zasto mesas pravdanje troskova sa ovim slucajem, ona nije mogla sve i da je htela da opravda podizanje te svote novaca.

Ono sto je bitno i vec vise puta naglaseno u slicnim temama je da ako porez placas po pausalno utvrdjenom prihodu, placas ga na osnovicu koju ti je propisala poreska uprava po svojim kriterijumima i to je u sustini tvoja plata, a sve sto dizes preko toga se smatra da su neki normirani troskovi, tj. osnovica se radi po nekoj vrsti uravnilovke na nivou delatnosti, tako da ako imas manje prihoda od prosecnih prihoda u tvojoj delatnosti bolje ti je da predjes u knjigase, a ako imas vece prihode u poredjenju sa ostalima u tvojoj delatnosti - ti si "u plusu" (kada pricam o prihodima mislim na dobit, tj ono sto ti ostaje kada odbijes sve troskove poslovanja).

Trenutno tako stoje stvari, tj. takvi su trenutni kriterijumi, a koliko su ispravni i opravdani to je vec neka druga prica.

Citat:
xtrong:Posto sam otvorio temu onda i prvi predlog za pravdanje podignutih para:

1. Kupovina polovne opreme od fizickog(pravnog ?) lica preko kupoprodajnog ugovora(cifru mozete normalno "fino podesavati" u kvantima od po 10-ak hiljada din :) ) ... ostaje jedino problem da li je to fizicko lice u obavezi da plati porez za tu "prodatu" opremu ???


Ako posteno radis svoj posao nikada neces ni morati da razmisljas o ovakvim stvarima ;)
 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 00:17 - pre 201 meseci
ma sve je ovo super sve je ovo strava ALI ....

ako su njoj mogli traziti GDE je potrosila pare mogu bilo kom(e) !? pausalcu ....

a ovo o postenju... sve je to lepo ali ko bi hteo da radi do kraja posteno taj obicno i propadne...

pitajte samo ove po str-ovima, szr-ovima da li bas kucaju svaki fiskalni racun(znam samo jedan pica servis koji radi posteno ali oni razradjuju posao tek i rade sa gubitkom) ? Tako da, po tvojoj prici, maltane nema postenih u ovoj zemlji ili su odavno propali... jednostavno(tuzno ali...) sistem te tera da radis mimo propisa ako hoces da prezivis...

bolje ovako da se prica nego da budemo licemerni... zato sam i napisao predlog za pravdanje podignutih para...

pustimo malo na stranu pricu o postenju...nisam ni ja za pranje para ali za podizanje posteno zaradjenih para jesam...

i sto je najvaznije ispostovati zakon do kraja skoro niko ne moze... evo samo za uplatu pazara...valjda je rok 48h.. ako ne..naravno kazne i to astronomske >100.000din cini mi se .. itd. Hocu reci ima mnogo stvari gde je lako "pasti"...

Po meni je bolje biti "po zakonu" ali da ti to odgovara pa cak ako i radis delom mimo propisa, opet naravno ako to nije pranje novca, mafijaska neka rabota i sl.

Hvala u svakom slucaju na komentaru..nije mi bila zelja da "olajem" to sto si rekao samo da vidimo stvar pravim ocima... mozda opet gresim ali kazite ako je to tako!

pozdrav!

 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 02:00 - pre 201 meseci
Pa da, malo je preterala. Inace Zakon je vrlo jasan: pausalac nema obavezu da pravda sta je uradio sa parama. Prvo, nema obavezu da cuva racune koje placa (bilo preko racuna bilo kesom) tako da jedsnoavno nema sta da pokaze inspekciji kao opravdanje. Drugo, Zakon vrlo decidno kaze da pausalac moze da slobodno raspolaze sa novcem. Pre izvesnog vremena sam nede ostavio citat Zakona iz koga se to vidi.

 
0

edmontonsanja
miljkovic aleksandra
edmonton alberta

Član broj: 135791
Poruke: 5
*.abhsia.telus.net.

Jabber: inzinjer elektronike


Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 05:39 - pre 201 meseci
pasulaci pa i svi ostali nesmeju da dignu vise od 600000 din mesecno jer je banka u obavezi da prijavi finansijski izvestaj Ministarstvu finansija za svaku povecu sumu ,osim ako nisu neto plate ,ili 50000 dnevno .Samimi tim pausaci koji su dizali i preko dva miliona nisu vise bili pausalci vec su usli u PDV i poceli su da vode obavezno knjige .a TO SA KIm CE ONA DA POSLUJE TO JE STVAR BIZNISA .zAKON TACNO KAZE STA MOZE PAUSALCI DA RADE I DO KOJE SUME PREKO TOGA NISU PAUSALCI .I pITANJE KAKO JE ONA VODILA BLAGAJNU JER NIJE BILA U OBAVEZI ALI SIGURNO TU mORA DA POSTOJI NEKI DRUGI finansijki PROMASAJ A NE SUMA NOVCA,

Pausalci takodje idu na putovanja i dizu dnevnice dnevno neki idu i u inostranstva ali ne tako cesto na seminare ,sajmove poljprivrede i zanatstva tako da i tu do tri puta moze da se ugrabi neka devizna dnevnica kako to rade knjigovodje to je vec tajna poslovanja agencije .A isve zavisi od grane kojom se bavi u njenom slucaju mogla je da uzme mlade arhitektonce na stipendiju.U svakom slucaju predlazem da svakom pausalcu koji imalo hoce da muti vodu bolje prepusti vodjenje finasija nekoj iskusnoj agenciji jer mnogi pausalci vode finansije da bi znali gde su i jeftinije je da daju 50 evra mesecno nego da placaju kaze

A drugo svako ko je imao promet ili planirao da ima preko 1000001 din se prijavljivao u pdv.
U svakom slucaju bi bolje prosla jer nebi je odrali .Kazna nije mala ,iz iskustva znam da se krecu preko 400000 din ako je manje od toga ona je srecna jer je bilo i gorih slucajeva ,900000 din kada se uveo pdv
SINTEZA
 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 10:59 - pre 201 meseci

Pokusao sam naci taj tvoj odgovor sa citatima zakona ali neuspesno...

moze mali help i link!

pozdrav!


P.S. zakon je zakon
 
0

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 11:41 - pre 201 meseci
Citat:
Logicno(??) je da je tako jer pored pausalnog poreza, troskova i soc-penz. ostatak para je neka vrsta dobiti i MORA biti oporezovana !!!

Pa oporezovana je PAUSALNO. To sto nekog inspekcija kazni ne znaci da je radio legalno, znaci da nije mogao da dokaze da je radio legalno. Znam neke knjigovodje kojima je skoro redovan posao da dodju sa knjigama poreskih propisa i citaju inspektorima zbog cega nesto moze da se radi. Ovako, kad je covek pausalac svako moze da mu pise kaznu kakvu hoce i on sigurno nece znati da li je to stvarno tako.

Preduzetnik je fizicko lice koje obavlja delatnost i slobodno raspolaze sredstvima, tekuci racun za obavljanje delatnosti je maltene isto sto i njegov licni tekuci racun. Znaci, ako si preduzetnik i posao ti izuzetno dobro krene, mozes da odes na Havaje i trosis te pare, ne moras da pravdas za sta, te pare su tvoje.

E, sad, ima tu neka komisija za sprecavanje i otkrivanje pranja novca, tako da sigurno postoje neki propisi sta se smatra pranjem novca a sta ne.

Citat:
da li je to fizicko lice u obavezi da plati porez za tu "prodatu" opremu ???

Postoji neki porez na prenos apsolutnih prava, ljudi ga placaju na automobile, nekretnine i tako ta dobra koja se inace moraju uknjiziti, za drugo ga nikada ne placaju a pretpostavljam da treba. Stopa je nekih 2-3 %, nista strasno.

Citat:
Pa normalno kada je skoro ceo promet imala samo sa bratovljevom firmom - ne moras biti previse pametan da bi shvatio o cemu se radi - vidi se iz aviona.
Ja ne vidim nikakav problem u tome da se osnuje firma koja ce se baviti pruzanjem usluga iskljucivo jednoj vecoj firmi. Ima primera na hiljade, to nije nista neobicno niti nelegalno. Razlika je sto takve firme imaju pri ruci dezurnog pravnika kojem inspekcija ne moze bas da izmislja propise kako joj se prohte. Sa druge strane, ima toliko raznoraznih propisa, tako da je velika verovatnoca da ako inspekcija ne uspe da kazni nekog za ono za sta zeli da ga kazni, moze iskopati nekakav najgluplji moguci propis koji nije ispostovan, recimo na konkretnom primeru:
Citat:
1. Kupovina polovne opreme od fizickog(pravnog ?) lica preko kupoprodajnog ugovora(cifru mozete normalno "fino podesavati" u kvantima od po 10-ak hiljada din )
Recimo da ce im to smetati ali nece moci da te kazne zbog toga, pa ce traziti nesto sto im uopste ne smeta, ali zbog cega mogu da te kazne.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 12:05 - pre 201 meseci


Kako vreme odmice sve vise sam ubedjen da je pravdanje podignutih para sa racuna NEOPHODNO !?

Sad sam se cuo sa drugarom koji radi u jednoj knjigovodstvenoj agenciji i on mi rece da pausalci moraju da vode DVE(ja mislio samo JEDNU) knjige ... KPO knjigu i "knjigu prihoda i rashoda"...

Rece da bi trebalo da sve podignute pare budu opravdane !!!


Prosto haos od drzave ! U zavodu za zaposljavanje i pola knjigovodja, zakon? kazu da je potrebna samo JEDNA knjiga... sad mi on kaze DVE knjige... na kraju cu morati da vodim knjigovodstvo kao DOO a pocelo je ni od cega ...

Da, kaze mi da se pare mogu trositi/podignute pare pravdati, samo po osnovu troskova ...

Uh ... setih se jednog filozofa ... Znam da nista ne znam(Aristotel bese ?) ...


pozdrav!
 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 12:34 - pre 201 meseci
Da se nadovezem na Aristotelovu mudrost...

Ne samo da ja ne znam nego neznaju ni oni koji trebaju da znaju... Nemam trenutno dovoljno teske reci da opisem svoje trenutno osecanje !!!


Elem, zvao sam i poresku upravu Novi Beograd i od tri sluzbenika nisam dobio odgovor...

prvo sam pitao za porez na kupoprodaju polovne robe i opreme... pa nista od konkretnog odgovora !

Ono drugo,bitnije za ovu temu je bilo i pitanje da li pausalci moraju da pravdaju podizanje sredstava?

prvo su mi rekli da je ipak potrebna samo jedna knjiga, a za podizanje para ni TERENSKA NJIHOVA SLUZBA NE ZNA !!!

oprostite na gramatickoj nekonzistenciji ali pricam istinu... Ipak, ljubazna gospodja mi je objasnila da je danas u guzvi i da u ponedeljak ima posla, pa da je zovem od utorka dok ona procita i sazna kako to funkcionise ... KUKUUUUUUUUUUUUUU....

Dodje mi da bacim bombu na ovu nasu nesrecnu drzavu !!! i da nas vise nema !!!

To sam dozivio kao kad bi neki doktor koji radi 10god minimum pri jednoj najklasicnijoj operaciji pacijentu rekao, moram da procitam kako se to radi ! a onda bi bilo pitanje a kako si do tada radio ?

Da neispoljavam dalje svoje emocije ovde... rece mi ista gospodja da je u pitanju vise nekih propisa koje mora procitati :(

Ajd' mozda sam je ipak podstakao da nakon 20 godina rada nesto i nauci ... ko zna da li je to dobro ili ne !
 
0

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 13:06 - pre 201 meseci
Citat:
xtrong:Sad sam se cuo sa drugarom koji radi u jednoj knjigovodstvenoj agenciji i on mi rece da pausalci moraju da vode DVE(ja mislio samo JEDNU) knjige ... KPO knjigu i "knjigu prihoda i rashoda"...

Ovo je samo jos jedan prilog cinjenici da u knjigovodstvenim agencijama ne prate bas svi propise - to sto on navodi je bilo do pre koju godinu. To je isto kao kad me nedavno kupac mog softvera ubedjivao da mora da vodi knjigu repromaterijala u prostom knjigovodstvu zato sto mu je to knjigovodja tako rekao, a to je isto ukinuto jos 2005 (ako se ne varam).

Lepo smo ti objasnili da ne trebaju pausalci da pravdaju svoje troskove jer su po pravilniku o vodjenju knjiga u prostom knjigovodstvu obavezni samo da vode KPO, tj knjigu prihoda, tj evidenciju izdatih racuna - dakle nigde se ne spominje evidencija rashoda, sto znaci da NE TREBA.

Ono o cemu treba da vodis racuna kao pausalac je da ukoliko predjes cenzus za pausal predjes na vodjenje knjiga, ukoliko predjes cenzus za PDV udjes u PDV sistem, ukoliko predjes onih cuvenih "ne znam koliko, ali otprilike milion i kusur" prihoda po svim osnovima (od radnje, po autorskim pravima i ugovorima ...) da podneses prijavu o porezu na dohodak gradjana na razliku u prihodima iznad tog iznosa.

Sve je ovo bilo vec vise puta na ovom istom forumu, ima nas nekoliko koji ovo ponavljamo "kao majmuncici" za svakog koga mrzi da procita hiljadu postojecih komentara na ovu istu temu na ovom istom forumu.
Citat:
xtrong:Dodje mi da bacim bombu na ovu nasu nesrecnu drzavu !!! i da nas vise nema !!!

Smiri se malo, udahni duboko vazduh, kreni prvo malo da se informises pre nego sto kao svaki prosecni Srbin prvo pocnes da pljujes svoju drzavu - ipak nije ovo toliki Divlji Zapad kao sto ti se cini, sto ne znaci da je idealno.
 
0

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 13:20 - pre 201 meseci
Citat:
Uh ... setih se jednog filozofa ... Znam da nista ne znam(Aristotel bese ?) ...

Sokrat
Citat:
Ono drugo,bitnije za ovu temu je bilo i pitanje da li pausalci moraju da pravdaju podizanje sredstava?

Po n-ti put: ne.
.
 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 14:46 - pre 201 meseci
ma dok to nevidim/ne cujem od poreske sluzbe ne verujem ...

Ova iz NBGD rece da postoje neke norme kad kao ne treba a u drugim slucajevima treba...

Hmmm... zvao sam i stari grad ... zena rece da se u slucaju pausalaca, kad se koristi fiskalna kasa, primenjuju i svi zakoni koji se odnose na rad sa fiskalnom kasom.. sta god to znacilo i da je potrebno pravdanje... ne ne ne znam...

Ah, uzgred hvala na informaciji za Sokrata... davno bese srednja skola a nesetih se googla i wikipedie


 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 14:57 - pre 201 meseci


re: goranvuc

E moj Gorane ako ti je tako ime... necu sad da kvarim topic.. ali toliko dugo sam u kontaktu sa administrativnim aparatom ove zemlje da nemogu sakriti ogorcenje... i to sto ti kazes "svaki prosecni".. ja ljudima uopste ne zameram jer smo neorganizovani TOTALNO ! Znam sve to sa vise razlicitih polja delovanja drzave... Znam takodje kako to moze biti jednostavno/znatno jednostavnije jer sam bio/ziveo u vise zemalja... nebi dalje to komentarisao...

iscitao sam SVE sto je napisano na ovom forumu, tako da ti ni ta nije na mestu...ali pitanje na ovo mogu dati, po meni, SAMO
oni koji ti dolaze u kontrolu... a oni to ne znaju i pak daju informaciju drugaciju od toga sto ti pricas... itd...

Cilj ovog topica je samo jedan... da se to razjasni i da vise nemam nejasnocu po tom pitanju...a razlozi postoje... normalno
dobro je da to i ostali vide jer cini mi se da svi koji pocinju nesto uglavnom krenu od onog najjednostavnijeg(pausalnog vida oporezivanja)...

Hvala za sve strucne sugestije dok ove ostale bolje je izuzeti... svako ima svoje misljenje... o tom "ostalom"...

 
0

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 15:42 - pre 201 meseci
Citat:
xtrong: re: goranvuc

E moj Gorane ako ti je tako ime


Za razliku od tebe ja sam potpisan u profilu sa svim svojim licnim podacima, jer nemam sta da krijem ;) Tamo mozes videti i koliko imam godina i sta radim i kako se zovem ... tako da je ova tvoja primedba prilicno neumesna. Inace, oduvek su mi isli na zivce ljudi koji naprave viku i buku i pitaju sve i svasta, a kada im odgovoris na pitanje oni kazu "ma znam ja sve to, pametniji sam ja od svih vas, niko nista ne zna..." i sl.

Ako smatras da su radnici u poreskoj upravi neadekvatno obrazovani i ne znaju svoj posao, postoji procedura i za to ...

Ja sam samo pokusao da ti drugarski ukazem na to da ne treba da toliko panicis i dizes prasinu, za sve postoje pravilnici, misljenja i zakoni u elektronskom formatu na internetu, ne moras uopste "da se pomeras sa stolice" i sve mozes saznati. Ako si pausalac, ne znaci i da si debil, tj. to je razlog vise da samostalno pronalazis sve informacije da te ne bi raznorazni "vozali". To vazi i za ostale preduzetnike, ali oni ipak imaju placenog knjigovodju koji je placen da o nekim stvarima vodi racuna umesto njih.

Ako mislis da su u poreskoj upravi duzni da ti daju u momentu odgovor na svako tvoje pitanje - gresis. Idi kod referenta koji je zaduzen za tvoju delatnost i popricaj sa njim o svim nejasnocama koje te muce, ali se prethodno pripremi za razgovor, a ne kao ovde na ES: rekao mi onaj, cuo sam od onog, j...m ti drzavu i sl.
 
0

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 16:04 - pre 201 meseci
Citat:
xtrong:iscitao sam SVE sto je napisano na ovom forumu, tako da ti ni ta nije na mestu...


Mozda, ali nisi ono najvaznije, npr nesto sto se rasteglo na 23 stranice:
http://www.elitesecurity.org/t154829-Kako-se-sada-otvara-Agencija
ili tema gde je Davor dao linkove na vecinu materijala koji treba da procitas:
http://www.elitesecurity.org/t...e-agencije-sve-na-jednom-mestu
a ima toga jos na ES, samo potrazi, npr:
http://www.elitesecurity.org/t...zajmica-sam-svojoj-firmi-dokle
http://www.elitesecurity.org/t226693-Fiskalna-kasa
.
.
.
 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 16:27 - pre 201 meseci


Ma uopste necu komentarisati stvari mimo teme izuzev to da nemam vremena proveravati ko ostavlja prave podatke a ko ne..nije bilo nicega u pozadini ako si to tako shvatio...

NE PITAM SVE I SVASTA JER ZA TO NEMAM VREMENA !
pitanje je za mene jako bitno i hocu to do kraja da rascistim(po 1000 put..Forumi tome sluze)

Pripremiti se za razgovor ??? hmm... To bi trebalo imati istu tezinu kao kad doktora pitas cemu sluzi antibiotik... za takva pitanja ne treba posebna priprema a sluzbenici bi trebali biti u funkciji gradjana... svakako razumem kad su u guzvi i takve odgovore postujem, ali ako mi vec neki sluzbenik daje odgovor onda ocekujem (PRAVI) odgovor... postoje zakoni za sve ali ih svako tumaci na razlicit nacin.. imam primer i jedne velike firme koja ima slican problem sa inspektorima... ovo je prakticno pitanje i ni jedan zakon koji sam ja pogledao ne daje direktan odgovor a pretrazio sam hrpu e-dokumenata...

Kad vec toliko poznajes internet i sve zavrsavas iz stolice daj konkretan dokument...

Ovo za debila sto si meni uputio je odraz tvoje kulture i toliko o tome...voleo bi da se svi takvi useri sankcionisu !



dakle samo opusteno, tema je da se da PRAVI odgovor potkrepljen necim mada licno uvazavam sugestije ljudi koji rade posao koji je direktno vezan sa pitanjem...na kraju krajeva i tvoje misljenje je samo misljenje koje se mozda moze svrstati u grupu ljudi koji nisu kompetentni potpuno ili delom nebitno...

stvarno te molim da ne idemo mimo teme... HVALA ti na doprinosu i to je to... sacekajmo jos da ovi procitaju kako treba da se radi...
Samo je ovaj odgovor bitan za ovu temu... I kad ga dobijem postovacu ga pa da svi imaju koristi od ove teme...

Vrlo je moguce da je to taj odgovor koji je najcesci na ovom forumu ali videcemo...
 
0

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 16:32 - pre 201 meseci
Izvini, ali da li si ti procitao ove teme koje navodim?

Ako hoces neki dokument, evo ti upload pravilnika gde pise koju knjigu treba da vodis:
Prikačeni fajlovi
 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 16:35 - pre 201 meseci


Kao sto rekoh SVE teme sam vec pregledao... Najcesci je odgovor da ne treba pravdanje sredstava, ali

imam i oprecne informacije od onih koji rade taj posao bilo direktno bilo indirektno(knjigovodje)..tako da mi stvarno nije bio cilj da nesto tu polemisem slusam uvrede i sl. vec ono NAJJEDNOSTAVNIJE POJASNIMO RAZJASNIMO DOKAZEMO...

Kazem opet nebi ulazio ni u kakve rasprave i razjasnjavanja da sam dobio od svih kompetentnih istu informaciju!

Hvala jos jednom za linkove ali sam ih vec pregledao...
 
0

xtrong

Član broj: 151234
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!12.10.2007. u 16:40 - pre 201 meseci


Sto se tice knjige KPO u zakonu o ?? sam pronasao da je potrebna samo knjiga KPO ali posto nisam pravnik a i zakoni se menjaju nije dovoljno samo naci e-doc na internetu ... pa znam da postoje i knjige kod pravnika koje pojasnjavaju neke zakone odredbe i sl.

Ali onaj glavni odgovor mi je bitan ako imas neki zakon koji to decidno razjasnjava postuj ga ovde ako nemas ipak hvala
dao si neki doprinos temi...

sve dalje komentare izuzev konkretnih zakona dokumenata mislim da je suvisno postovati i da cemo opteretiti temu i ono sto je bitno u njoj...

 
0

[es] :: Vodič za posao :: PAUSALCI - pravdanje podignutih para !!!
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 18684 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.