Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844320 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 13:19 - pre 125 meseci
Ti ocigledno ne razumes poentu napisanog.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.39.eidsiva.net.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 13:28 - pre 125 meseci
ja sam se bogami 90% oslobodio da kazem kada mi se nesto njihoo ne svidja... eto npr. diskutovao sam sa koleginicom o nekoj pedagoskoj metodi, i ona me pita: a jel to iz knjige na engleskom? ja kazem da...a ona ce 'jao, pa to mozda nije dobro za nas vrtic, jer ipak je bolje iz norveskih knjiga'...kazem ja njoj 'ali ja sam master studirao na universitetet i oslo, i u glavnoj biblioteci je 90% knjiga na engleskom, tj. americkih i britanskih autora... nista mi nije rekla :D

i uopste se ne libim da kazem sta smatram da ne funkcionise dobro u norveskim vrticima, pa makar ih oni uzdizali u nebesa, cinjenice su drugo... kriticko misljenje je sastavni deo mog posla, pa ako im se to ne svidja nek me sutnu :D ali da klimam glavom i da kazem da je nesto bajno kad nije, nemam nameru...cak sam i sefici suprotstavio misljenje vezano za neke stvari, npr. od najbanalnijeg rasporeda namestaja sta se u kojoj prostoriji treba raditi... i to mi se svidja u norveskoj, sto IMAS pravo na svoje misljenje i stav...

blok, kad je intervju, kako ti je u oslu?
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 14:08 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ti ocigledno ne razumes poentu napisanog.


Ne, to je zamena teza. Naravno da razumem da je poenta u tome što mlada Norvežanka (ili mnogi Norvežani uopšte) misli da je Kinder norveška čokolada tj. norveška robna marka samo zato što je možda dobra a to je zabluda. Ona je neobaveštena jer Kinder nije norveška robna marka ali nije ni nemačka kao što si joj ti rekla. U tome je stvar.

Kao što rekoh, Kinder je italijanska robna marka i u vlasništvu je italijanske porodične firme tj. porodice Ferero tako da si i ti bila u zabludi po tom pitanju do danas samo što ti nisi mislila da je kinder norveška čokolada kao ta devojka nego da je nemačka čokolada. Proizvodnja Kindera se obavlja u nekoliko evropskih zemalja ali je robna marka italijanska.
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 14:09 - pre 125 meseci
Citat:
stefanko23:
ja sam se bogami 90% oslobodio da kazem kada mi se nesto njihoo ne svidja... eto npr. diskutovao sam sa koleginicom o nekoj pedagoskoj metodi, i ona me pita: a jel to iz knjige na engleskom? ja kazem da...a ona ce 'jao, pa to mozda nije dobro za nas vrtic, jer ipak je bolje iz norveskih knjiga'...kazem ja njoj 'ali ja sam master studirao na universitetet i oslo, i u glavnoj biblioteci je 90% knjiga na engleskom, tj. americkih i britanskih autora... nista mi nije rekla :D

i uopste se ne libim da kazem sta smatram da ne funkcionise dobro u norveskim vrticima, pa makar ih oni uzdizali u nebesa, cinjenice su drugo... kriticko misljenje je sastavni deo mog posla, pa ako im se to ne svidja nek me sutnu :D ali da klimam glavom i da kazem da je nesto bajno kad nije, nemam nameru...cak sam i sefici suprotstavio misljenje vezano za neke stvari, npr. od najbanalnijeg rasporeda namestaja sta se u kojoj prostoriji treba raditi... i to mi se svidja u norveskoj, sto IMAS pravo na svoje misljenje i stav...

blok, kad je intervju, kako ti je u oslu?


Bravo, tako treba.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 14:12 - pre 125 meseci
skoro 20god zivim u inostranstvu i kazem da, nazalost mi dolazimo iz jedne veoma, u ocima vecine zapadnjaka, veoma mracne zemlje. Kolika je propaganda bila protiv nas 90tih, dobro je da nam uopste i dozvoljavaju da se doseljavamo. Iako smo mi evropski narod nas imidz, imidz kao grupe, je verovatno gori od oni Hutu i Tutsi...

Iz svega toga proistice ogromno nepoverenje koji oni gaje prema nama. I mi imamo slicnu odbojnost prema siptarima ili ciganima, a ako cemo iskreno i prema vecini arapa, indusa, o crncima da ne govorimo.

Oni nas otpirlike tako vide.

A drugo mi Srbi bas volimo da se namestamo. 90% nasih gastarbajtera koje sam gledao i sretao diljem Evrope uglavnom ce odmah poceti da ti nabraja sta im se ne svidja kod domacina. Mi valda razlicitost uvek vidimo kao neciji nedostatak jer smo tako nekako sklepani, tvrdoglavi ljudi koji misle da svi moraju misliti kao mi.

Sto se tice Srbije, ona nikad nece biti uredjena zemlja. Neki tvrde da ce nas EU dovesti ured, a ja se secam da ni Hitler ni Staljin to nisu uspeli. Mi smo jednostavno takav narod. Imamo pamet vuka. Kad nam je dobro niko nas ne interesuje, a kad nam dogori do nokata onda se brze bolje udruzujemo u copore i spasavamo sta se spasti moze. Zato Srbin relativno dobro pliva u uredjenom sistemu, ali sam nikada ne bi mogao da ga napravi. To je van nasih psihofizickih mogucnosti.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 14:18 - pre 125 meseci
ja sam odustao od objasnjenja da to nesto ipak nije norvesko, sve su prisvojili, cudo jedno, mene vise to ni ne tangira vec ih onako pitam a koji je najbolji norveski auto

mada koliko svedjani vole i cene norvezane jos mi nije jasno kako vec nisu u ratu, iskreno niko u evropi ne vole norvezane, mozda zbog ljubomore


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.39.eidsiva.net.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 14:21 - pre 125 meseci
braksi, ja sam bio sokiran komentarima nekih nasih ljudi o arapima i afrikancima... ne shvataju da minismo mnogo daleko po reputaciji... ja zato o tome jednostavno nikad ni ne razmisljam... imam trenutno kolegu somlijca sjajan decko, i norvezani ga bas hvale...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 14:39 - pre 125 meseci
Citat:
MiToman:
Norveski dokumentarac sa prevodom na srpski. Dokumentarac malo "poplitak" al kontam da ce jos nekome dobro doci za ucenje jezika http://www.youtube.com/watch?v=gL5gTrYh67M

Koliko god bio plitak, ipak oslikava tu njihovu glavnu osobinu da su svi inferiorni u odnosu na njih. Čak i Šveđani i Danci.
Ovde se najbolje vidi taj njihov prkosni i nadmeni stav o sebi kao superiornijim bićima u odnosu na sve, pa čak i toliko obožavane i slavljene Amerikance, koji ih ustvari ukopava sve dublje u taj njihov mulj i zaklanja realnu sliku kao pretpostavku i temelj za neka buduća istraživanja i samim tim uvid u realno stanje neke oblasti u društvu, a ne ono što bi oni želeli da vide. Ako ni zbog čega drugog, onda zbog narednih koraka koji bi trebalo da unaprede neku oblast. Ako imaš pogrešne pretpostavke, ni mera ne može da bude prava zar ne?
Toliko ekstremno pokušavaju da liberalizuju sve, da su otišli u totalnu suprotnost. Ako Norveški sociolog kaže da nema biološki bitnih inputa za interesovanja, već je sve stvar vaspitanja, onda je to to, ni Bog ne može da ga opovrgne. Ludilo totalno.
Ova gospođa Cathrine Egeland je žestoko isprozivana zbog tog svog blentavnog stava (ovde se može videti jedno mišljenje, odnosno dva sa komentatorom) kao i gospodin seksolog Jorgen Lorentzen, koji je još i luđi od ove Cathrine.
Zanimljivo je koliko ih ne dotiče ni jedan jedini dokaz, čak ni istraživanja na uzorku od 200.000 ljudi, ni istraživanja Kembridža... Oni čvrsto stoje u stavu da je to tako i da Norveška najbolje zna, bez da trepnu ili daju objašnjenje za taj svoj tupavi stav.
Apropo mišljenja da mi Srbi znamo da nađemo samo drugima manu, apsolutno se ne slažem. Nasuprot uobičajenom Norvežaninu, Srbi su najsamokritičniji narod koji sam ja do sada sreo. Znam to i po sebi. Ako neko ismeva svoje loše osobine, onda smo to mi.
Budimo malo realni.

 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 14:45 - pre 125 meseci
Citat:
zokiruma:
ja sam odustao od objasnjenja da to nesto ipak nije norvesko, sve su prisvojili, cudo jedno, mene vise to ni ne tangira vec ih onako pitam a koji je najbolji norveski auto

mada koliko svedjani vole i cene norvezane jos mi nije jasno kako vec nisu u ratu, iskreno niko u evropi ne vole norvezane, mozda zbog ljubomore


Šou
Ima jedna priča o jednom Ameru, okačiću link ako nađem, koji je bio doktor, ne znam kojih nauka, i onda rešio da sa svojom verenicom krene po Evropi sa Severa ka jugu i da se nastani negde južno, možda čak i u Srbiji ili Grčkoj. Dao je jedan intervju za našu televiziju, ne sećam se više koju, i između ostalih priča sa putešestvija, spomenuo je da mu je jedna starica u Švedskoj savetovala da se pazi Norvežana kad prolazi kroz Norvešku
Ne znam šta i kako ali eto.
Ne znam da li sam ranije spomenuo, ali je zanimljivo da oni Šveđane i Dance u vicevima deklarišu glupima, kao mi Bosance, a realno nisam siguran ko je tu glup.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 14:57 - pre 125 meseci
Realno zna se ko je u Skandinaviji bio tata i to vekovima. Svedjani ili Danci. Norvezani su tu narod iz sasvim drugog plana, kao i Finci.

Norveska je drugorazredna zemlja u odnosu na Svedsku definitivno, onako posmatrano neutralno i nepristrasno.

Jedino sto je Norvezane ufonjalo to sa naftom i gasom i sad su nabili plate, a Svedska bas sad trpi recesiju jer za svoju skupu industriju ima sve manje musterija. Mene odnos Norveska-Svedska mnogo podseca na onaj period iz doba YU kad smo bili pretekli Madjare iako se zna da su oni vekovima bili i ispred i iznad nas.

Dobro, malo ih podj. Norvezani - doslo i njiovi pet minuta...
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 15:09 - pre 125 meseci
I svedjani isto to rade njima , sto bi sad trebalo da bude blize istini , ako ne odbacujemo predrasude u potpunosti :)...Svedska je stara imperija i kultura , i ako hocemo bas veca gospoda...
Ma sve je njihovo najbolje , i glupo je sada ubedjivati ih u suprotno kad su toliko nahajpovani , a najbolje od najboljeg su im plate ..:)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 15:19 - pre 125 meseci
realno sto se tice same industrije onda su svedska i danska vodece u skandinaviji, prevashodno mislim na dansku pa tek onda na svedsku, ali definitivno norveska nije bila u toj grupi. norvezani su decenijama imali sistem i drzali se tog sistema, nisu imali resurse kao svedjani ili polozaj kao danci zato su i bili nerazvijena drzavna, naseljene gladnim ljudima. mislim da je 3% obradive povrsine u celoj norveskoj, iako imaju more svi mi koji zivimi sada ovde mozemo videti kako je to more zimi, treba imati onu stvar i zaploviti u decembru sa otvorenim brodom na pucinu. onda se desila nafta, iako lici na bajku treba znati da je statoil nastao u iznajmljenom stanu u stavangeru i da je prvi direktor mesec dana spavao u vreci za spavanje, ili kada je krenula ekonosma kriza norwegian je dobio jako povoljno ugovor za nove avione ali je i kupio dosta motora viska pa je kasnije preprodavao te isto motore drugim kompanijama koje su uzimali avione od boinga, imaju dara norvezani za trgovinu, ne mozemo im osporiti postenje i da drze do reci, sasvim prirodan proces je njihov uspeh onda i u ekonomiju i nacinu na koji gledaju radnike i rad. dosta sam dobro upoznao i svedjanje i dance i ne bi nikada menjao norvezane. svedjani su jos gori od norvezana vezano za njihovo mesto u svetu, o dancima da ne pricam.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 15:23 - pre 125 meseci
Jaca je Svedska od Danske uvek bila, jedino sto je uticaj Danske jaci u Norveskoj bio. Bio i ostao.
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 15:36 - pre 125 meseci
Svedska je tu No1...SAAB, avioni kamioni :) ,Asea Brown Boveri ABB , Ericson , SKF , Volvo grupa , IKEA , Alfa Laval , Tetra pak , Bofors , Husqvarna , Electrolux ....to je samo onako na brzinu sto mi pada na pamet .... sve vrhunski "brendovi" u industriji i sam vrh...pa mogu malo i da se kurche ... i jos na desetine vrhunskih malih i srednjih firmi...
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 16:09 - pre 125 meseci
Citat:
stefanko23:
ja sam se bogami 90% oslobodio da kazem kada mi se nesto njihoo ne svidja... eto npr. diskutovao sam sa koleginicom o nekoj pedagoskoj metodi, i ona me pita: a jel to iz knjige na engleskom? ja kazem da...a ona ce 'jao, pa to mozda nije dobro za nas vrtic, jer ipak je bolje iz norveskih knjiga'...kazem ja njoj 'ali ja sam master studirao na universitetet i oslo, i u glavnoj biblioteci je 90% knjiga na engleskom, tj. americkih i britanskih autora... nista mi nije rekla :D

i uopste se ne libim da kazem sta smatram da ne funkcionise dobro u norveskim vrticima, pa makar ih oni uzdizali u nebesa, cinjenice su drugo... kriticko misljenje je sastavni deo mog posla, pa ako im se to ne svidja nek me sutnu :D ali da klimam glavom i da kazem da je nesto bajno kad nije, nemam nameru...cak sam i sefici suprotstavio misljenje vezano za neke stvari, npr. od najbanalnijeg rasporeda namestaja sta se u kojoj prostoriji treba raditi... i to mi se svidja u norveskoj, sto IMAS pravo na svoje misljenje i stav...

blok, kad je intervju, kako ti je u oslu?


Čitam ovo i vidim sebe. Sve vam verujem i znam da ne preterujete,pa to su mi potvrdili i rođaci koji žive u No već 15 godina.Slažem se sa tobom skroz na profesionalnom planu i treba da imaš kritičko mišljenje..čuj ako to ne piše u No knjigama nije dobro.Joj kuku meni šta ću ja pa ja ceo život imam i svoje i kritičko mišljenje..

Bila na 2 intervjua i bez preterivanja kad su čuli šta sam sve radila koliko jezika učila i pokazala im svoj portfolio prezentaciju bili su zatečeni. Javiće mi naravno jer su pozicije od marta. No, nešto drugo sam shvatila i zato sam i otišla na intervjue.Iako sam jezik spremila i naučila, stvarno dobro (svi mi to kažu u No),gramatiku i vokabular na zavidnom nivou ali prosto i jednostavno ih ne razumem. POsebno kad neki Norvežanin ubaci u petu i priča spojeno kao da je pijan. Tako da sam ja svakako postavila dobar start i imam logističku podršku za dalje (idem za mesec dana ponovo) ali ono što ovde ne mogu da naučim je da slušam norveški...platila sam ovde i privatnu profesorku pa sam i krivo naučila neke izraze ali baš teške materijalne greške pa me srećom ispavili pre intervjua. No,to nije ni bitno mom znanju trenutno treba samo slušanje norveškog i boravak u toj sredini.Sve knjige prešla, testove, nivoe..Bila i u No školi pa mi krivo zašto je moja učionica bedna u sred BG i imam rešetke na prozorima kao u zatvoru,a vidim koliko mi kreativnije radimo, pa i sviramo i plešemo i pravimo kolut napred sve....
Ljudi svi smo u pravu i sve je tako kao što kažete vi gore i mi dole, ali istina je jedna svi idemo tamo zbog novca i boljeg života. Pa ja prvi dan u Beogradu na pešačkom se zanela mislim ja još u No pa kad me zamalo nije pokupio Baja...


 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 16:20 - pre 125 meseci
Nesh-co
"....Apropo mišljenja da mi Srbi znamo da nađemo samo drugima manu, apsolutno se ne slažem. Nasuprot uobičajenom Norvežaninu, Srbi su najsamokritičniji narod koji sam ja do sada sreo. Znam to i po sebi. Ako neko ismeva svoje loše osobine, onda smo to mi.
Budimo malo realni."

Ovo 100% podržavam i verujem u to.
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.39.eidsiva.net.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 16:33 - pre 125 meseci
blok slusaj nrk alltid nyheter... nrk.no... inace sad je bas los period za trazenje posla u prosveti... sta je sa drugom clanicom koja se prijavila za radnu dozvolu?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 16:54 - pre 125 meseci
Citat:
blok63:
Citat:
stefanko23:
ja sam se bogami 90% oslobodio da kazem kada mi se nesto njihoo ne svidja... eto npr. diskutovao sam sa koleginicom o nekoj pedagoskoj metodi, i ona me pita: a jel to iz knjige na engleskom? ja kazem da...a ona ce 'jao, pa to mozda nije dobro za nas vrtic, jer ipak je bolje iz norveskih knjiga'...kazem ja njoj 'ali ja sam master studirao na universitetet i oslo, i u glavnoj biblioteci je 90% knjiga na engleskom, tj. americkih i britanskih autora... nista mi nije rekla :D

i uopste se ne libim da kazem sta smatram da ne funkcionise dobro u norveskim vrticima, pa makar ih oni uzdizali u nebesa, cinjenice su drugo... kriticko misljenje je sastavni deo mog posla, pa ako im se to ne svidja nek me sutnu :D ali da klimam glavom i da kazem da je nesto bajno kad nije, nemam nameru...cak sam i sefici suprotstavio misljenje vezano za neke stvari, npr. od najbanalnijeg rasporeda namestaja sta se u kojoj prostoriji treba raditi... i to mi se svidja u norveskoj, sto IMAS pravo na svoje misljenje i stav...

blok, kad je intervju, kako ti je u oslu?


Čitam ovo i vidim sebe. Sve vam verujem i znam da ne preterujete,pa to su mi potvrdili i rođaci koji žive u No već 15 godina.Slažem se sa tobom skroz na profesionalnom planu i treba da imaš kritičko mišljenje..čuj ako to ne piše u No knjigama nije dobro.Joj kuku meni šta ću ja pa ja ceo život imam i svoje i kritičko mišljenje..

Bila na 2 intervjua i bez preterivanja kad su čuli šta sam sve radila koliko jezika učila i pokazala im svoj portfolio prezentaciju bili su zatečeni. Javiće mi naravno jer su pozicije od marta. No, nešto drugo sam shvatila i zato sam i otišla na intervjue.Iako sam jezik spremila i naučila, stvarno dobro (svi mi to kažu u No),gramatiku i vokabular na zavidnom nivou ali prosto i jednostavno ih ne razumem. POsebno kad neki Norvežanin ubaci u petu i priča spojeno kao da je pijan. Tako da sam ja svakako postavila dobar start i imam logističku podršku za dalje (idem za mesec dana ponovo) ali ono što ovde ne mogu da naučim je da slušam norveški...platila sam ovde i privatnu profesorku pa sam i krivo naučila neke izraze ali baš teške materijalne greške pa me srećom ispavili pre intervjua. No,to nije ni bitno mom znanju trenutno treba samo slušanje norveškog i boravak u toj sredini.Sve knjige prešla, testove, nivoe..Bila i u No školi pa mi krivo zašto je moja učionica bedna u sred BG i imam rešetke na prozorima kao u zatvoru,a vidim koliko mi kreativnije radimo, pa i sviramo i plešemo i pravimo kolut napred sve....
Ljudi svi smo u pravu i sve je tako kao što kažete vi gore i mi dole, ali istina je jedna svi idemo tamo zbog novca i boljeg života. Pa ja prvi dan u Beogradu na pešačkom se zanela mislim ja još u No pa kad me zamalo nije pokupio Baja...




Blok...to je sok.Prvi susret sa zivim jezikom je sok cak i da imas 20 godina,da si super talenat za jezike i da si provela par godina uceci norveski tako da to je normalna stvar.Pogotovo sto nisi bila dugo nego vrlo kratko...ali to vremenom dolazi na svoje.Sada razumes zasto sam ja tvrdila da se Bergen test pada kada se dolazi direkt iz Srbije da se polaze.Sve mozes da spremis manje ili vise ali slusanje ne mozes.Uvo trazi vreme provedeno ovde.Prosla licno...
Slusaj sto vise mozes norveski ali ipak jedino sto pomaze zaista i neprocenjivo je da ovde boravis...zato ako imas mogucnosti da budes ovde kontinuirano i da trazis posao,ides na intervjue itd...bez vracanja u Srbiju bilo bi ti od velikog znacaja...
Ali taj sok prvi to je normalna stvar koju je prosao svako od nas.Pitanje je ko koliko to hoce da prizna,ali svi smo to prosli.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.39.eidsiva.net.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 16:59 - pre 125 meseci
ja mogu da kazem da je i za slusni deo NP3 isto potrebno dobro uvo... izlazi li jos neko na bergens sledece subote ili sam jedini :D ???
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 17:04 - pre 125 meseci
Hajde da i ja pitam nesto, da ne ispadne da pratim forum previse pasivno. Jel planira neko, mozda, od aprila-maja u Oslo da trazi posao ili vec odlazi na isti?? Da li mozda neko izdaje sobu ili je voljan da podeli troskove stana (kiriju,struju i ostale dazbine) u tom periodu sa jednim parom? Tj. sa mnom i sa mojom devojkom
boban
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844320 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.