Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7808213 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 09:37 - pre 127 meseci
Bobane,ti citas postove bukvalno napisane,ne tumacis sta se time htelo reci.Kazem sve zavisi kako ko dolazi...
Kada je Dakipro napisao pre neku stranu da je bilo u proslosti dana kada je bio i gladan,tada je tih 6 kruna veliko.Ovo se govori za pakovanje kada ides za Norge prvi put nemas nista i neznas koliko ce da te kosta krov nad glavom i hoces li ga uopste naci.Ali necu vise da pojasnjavam...ko razume shvatice.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 09:39 - pre 127 meseci
Citat:
sofi1976:
Jel predavao neko skoro za rani start? Pitam, tek da proverim posto imamo neke info. da su ukinuli. (Osoba koja je skoro predavala za dozvlu kaze da joj nisu odobrili da trazi rani start pa je podnela za regularnu dozvolu...rekli joj da je ukinuto...) ali citam ovu UDI stranicu i nista o tome ne pise...(think)

A joj,valda nije to tako i ja sam cula za Stavananger,mada je sigurno svugdje tako,dok ja odem ponovo sta se sve nece promjeniti...


Ukoliko su joj odbili to moze biti iz raznih razloga.Mozda nije ispunila uslove za dobijanje ranog starta ali uvek na recenicu da je to ukinuto moze da kaze da na zvanicnom sajtu UDI-a i dalje stoji i dok god tu nije promenjeno ne moze policija da ima interne rutine za tako nesto.Naravno da ovde imas raznih sluzbenika ali odstampa lepo sa sajta UDI-a ovo http://www.udi.no/Sentrale-tem...-for-arbeid/Faglartspesialist/ i da im da citaju i kaze da zvanicno NIJE ukinuto.Jer stvarno nije.Bar ne jos uvek.E sada kako ko sprovodi slucajeve...ovde je u policiji i banci sve moguce,to smo valjda apsolvirali do sada.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Luso
oslo

Član broj: 318778
Poruke: 1
...62.static.cust.telenor.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 10:03 - pre 127 meseci
Pozdrav iz Osla
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 10:11 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Bobane,ti citas postove bukvalno napisane,ne tumacis sta se time htelo reci.Kazem sve zavisi kako ko dolazi...
Kada je Dakipro napisao pre neku stranu da je bilo u proslosti dana kada je bio i gladan,tada je tih 6 kruna veliko.Ovo se govori za pakovanje kada ides za Norge prvi put nemas nista i neznas koliko ce da te kosta krov nad glavom i hoces li ga uopste naci.Ali necu vise da pojasnjavam...ko razume shvatice.

krov nad glavom i sve ostalo OK ali treba reći ljudima da se ovde može kupiti hrana za iste pare kao i preko i da ne vuku gluposti. Ja sam se najeo pekmeza i hleba do prve plate ali je to prihvatljivo po ceni. Neće naći suhomesnate proizvode po našim cenama ali se gladi ne treba plašiti. Ja sam skupljao limenke po ulici pa napabirčim 20-30 nok iz panta dodam koju krunu i eto hleb, mleko i pekmez.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 13:36 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Bobane,ti citas postove bukvalno napisane,ne tumacis sta se time htelo reci.Kazem sve zavisi kako ko dolazi...
Kada je Dakipro napisao pre neku stranu da je bilo u proslosti dana kada je bio i gladan,tada je tih 6 kruna veliko.Ovo se govori za pakovanje kada ides za Norge prvi put nemas nista i neznas koliko ce da te kosta krov nad glavom i hoces li ga uopste naci.Ali necu vise da pojasnjavam...ko razume shvatice.

Mirka,ko te ima,taj te nema :-)
Ne nerviraj se sreco,u pravu je Boban,ali makaroni su ti 6 kruna e,jeftinije no dole...U pravu je bio i metar,znaci dosli smo do zakljucka da su makaroni i banane najjjefinije u Norge :-)...A za mozak,to ti i ne treba puno u Norge,s obzirom kakvi rade,covek treba imati nesto drugo :-)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 15:20 - pre 127 meseci
Pitanje za one koji su duže u Nor, primetih zadnjih mesec dana da je po firmama u modi štednja pa pitanje glasi da li njih s vremena na vreme vata to ludilo zvano štednja ili su i oni ćitali metrovu poštu pa se uplašili za svoju egzistenciju
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 15:30 - pre 127 meseci
Ne bi me cudilo da malo stede. Znas kako se u narodu kaze: Pare se cuvaju dok se imaju. Kad ih nemas dzaba ih cuvas. heheh
boban
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
37.244.219.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 15:40 - pre 127 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
Mirjana Savicic:
Bobane,ti citas postove bukvalno napisane,ne tumacis sta se time htelo reci.Kazem sve zavisi kako ko dolazi...
Kada je Dakipro napisao pre neku stranu da je bilo u proslosti dana kada je bio i gladan,tada je tih 6 kruna veliko.Ovo se govori za pakovanje kada ides za Norge prvi put nemas nista i neznas koliko ce da te kosta krov nad glavom i hoces li ga uopste naci.Ali necu vise da pojasnjavam...ko razume shvatice.


krov nad glavom i sve ostalo OK ali treba reći ljudima da se ovde može kupiti hrana za iste pare kao i preko i da ne vuku gluposti. Ja sam se najeo pekmeza i hleba do prve plate ali je to prihvatljivo po ceni. Neće naći suhomesnate proizvode po našim cenama ali se gladi ne treba plašiti. Ja sam skupljao limenke po ulici pa napabirčim 20-30 nok iz panta dodam koju krunu i eto hleb, mleko i pekmez.


Da se nadovežem malo na ovo napisano potpuno se slažem sa bobanom,a sad pitanje je zašto e vidite ja imam dvoje djece treće ne dolazi u obzir financije naravno itd ali tako ja razmišljam,a sa druge strane moj jako dobar prijatelj ima troje,a ćetvrto na putu i ima solidna mesećna primanja.
Pitam ga ja druže četvero hoćeš li ti to moći??? volim ja decu kao i ti ali????? odgovor je bio TAMO GDJE IMA JELA ZA TROJE IMA I ZA ĆETVERO tako da sam i ja istoga mišljenja kao i boban netreba se bojati gladi.
S tim da moj drug neće ići dalje što se tiće dece neplanski je bilo ovo ali jbg tako on razmišlja i po meni je to ispravno.
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
188.124.135.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 18:38 - pre 127 meseci
Pozdrav,

jos jednom da ponovim, ko je za zabavu i provod , dobrodosao je sutra uvece na "Balkan fest" u Oslu, adresa je Haakons VII gate 5, Vika

Zabavna EX YU i Narodna muzika.. Provod zagarantovan ;)

Vidimo se :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 19:49 - pre 127 meseci
Citat:
boban 13:
Pitanje za one koji su duže u Nor, primetih zadnjih mesec dana da je po firmama u modi štednja pa pitanje glasi da li njih s vremena na vreme vata to ludilo zvano štednja ili su i oni ćitali metrovu poštu pa se uplašili za svoju egzistenciju


To si primetio tek poslednjih mesec dana?
A ne...oni stede stalno od rodjenja do smrti.E sada neki samo pricaju o tome a neki stede prilicno.Uglavnom rec "spare" je u upotrebi sirokoj.Kod mene na poslu u domu,u bolnici stalno neka prica ako uzmem ovo a ne kupim ovo ustedecu toliko i toliko,pa duboka racunica...Ja to slusam vec tri godine i to nije groznica vec se o tome nasiroko prica ali uvidela sma da ne stede bas svi,ima tu njih i koji samo pricaju.Nekada to zna da ubije u mozak...smore uzasno.
Npr.mene su u Karasjoku davile kolege zasto ne lozim kada mogu da kupim jeftina drva u Finskoj koja je blizu vec placam struju.Na -45C da dodjem iz popodnevne smene uvece umorna i da udjem u hladan stan i lozim pa cekam minimum sat da se zagreje dakle,nema sanse.A onda mi racunali ustedu...i tako su davili godinu dana...Vole rec "spare"-to je moj zakljucak.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 20:21 - pre 127 meseci
nisam bio precizan izvinjavam se, pričam o firmama. NPR mi smo do prošle nedelje uredno boravili u hotelima a sad su nam iznajmili kuće (ne žalim se nego konstatujem) drugar iz Tonzberga kaže da su im rasturili smene i zovu ih po tipu danas za sutra kako bi nešto ekonomisali i njima isto u firmi spominju "oskudacije seg su pari mnogo skupe" ili nešto slično, ovi neki što ih znam iz doma isto kukaju kako je šefica došla i rekla koliko moraju da uštede. Konkretno sam na firme mislio to što oni ovako štede pa posle nemaju za doručak to je druga priča lično sam im kupovao doručak na pumpi jer nemaju ni dinara to sam već provalio kako njihova štednja izgleda. U glavnom su u kreditima za auto, kuču, motorne sanke i sl pa onda štede
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 21:15 - pre 127 meseci
Citat:
Jocaendo:
Pozdrav,

jos jednom da ponovim, ko je za zabavu i provod , dobrodosao je sutra uvece na "Balkan fest" u Oslu, adresa je Haakons VII gate 5, Vika

Zabavna EX YU i Narodna muzika.. Provod zagarantovan ;)

Vidimo se :D


Majketi, da okacis slike, bas me zamima kako to izgleda. Mozda prepoznam nekog ij "Jet seta" koji sam pratila od zvezda Granda :D
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 21:26 - pre 127 meseci
Mirka, nisam u Norge. Jos.
Da te ja malo zezam oko stednje - grejes se na struju tih sat vremena dok sporet ne pocne da pucka, onda islkjucis el. grejanje pa na drva ... pec i greje i kao sporet sluzi, taman ispeces i makarone sa sirom dok se grejes :D A gore stavis nesto da se kuva, dakle grejanje, pecenje i kuvanje u jednom! 3 u 1.

Banane su svuda u eu jeftine, a ima i jos jeftinija varijanta: kupis zelene, tek stigle. Ne znam da li to ima u Norveskoj, i ja kad sam cekala prvu platu i jela da prezivim, kupovala zelene banane koje tek stigle u market, ultra jeftine, stavis ig negde gde je toplo, tj. moze i na sobnoj temperaturi, da sazreju za par dana pa ih onda jedes. Ali ovo je za totalnu bedu. Te banane su bile 5 puta jeftinije od obicnih jabuka, na primer.
Kod nas spuste cenu banana kad pocnu da se kvare, obrnuto. To verovatno ne bi smeli ni da prodaju.

Oglas za arhitekte na finn-u jedan jedini. Dakle barem 200 njih ima da se prijavi, a verovatno i vise. Da, jedan je bio sa 60% pre mesec dana, i traze tecno znanje norveskog oralno i pismeno. Od trazenja preko oglassa nema nista, jedino cv firmama.
I da se neko ne prevari da kuca "arkitekt" i obraduje se kad vidi 200 oglasa - to su oglasi za programere koji igrom sudbine imaju tu titulu u zvanju. Arhitekta je byggekunst, "umetnost gradova".

 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 21:39 - pre 127 meseci
Savet za one koji salju dokumenta za NOKUT: posaljite i ono sto vam ne traze.

Da podsetim da sam poslao 13.8 master diplomu masinstva na engleskom, diplomu inzenjera masinstva i srednje skole na srpskom i sve ostalo, kako je pisalo na njihovom sajtu. Dobio sam odgovor 30.8 da je sve ok i da je moj predmet u obradi. Medjutim u ponedeljak mi stize mail da posaljem i:
" I need the diploma from the first engineer degree, in translation, and I will need Diploma from master’s degree in original language. I will also need transcript from the 5 years long study, in original language."
Uz malo sprinta po gradu juce poslah i nadam se da ce biti do kraja meseca, jer mi g-djica/g-dja u sledecem mailu obeca da ce kada posaljem trazeno proces ici veoma veoma brzo.

Da li neko ima informaciju, kakva je potraznja za master inzenjere sumarskog fakulteta, smer prerade drveta, modul: oblikovanje proizvoda od drveta???

Ono sto sam ja citao po aftenposten, njihova industrija namestaja belezi gubitke zbog ne konkuretnosti, ali svaka informacija je vredna.

 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 21:51 - pre 127 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
Jocaendo:
Pozdrav,

jos jednom da ponovim, ko je za zabavu i provod , dobrodosao je sutra uvece na "Balkan fest" u Oslu, adresa je Haakons VII gate 5, Vika

Zabavna EX YU i Narodna muzika.. Provod zagarantovan ;)

Vidimo se :D


Majketi, da okacis slike, bas me zamima kako to izgleda. Mozda prepoznam nekog ij "Jet seta" koji sam pratila od zvezda Granda :D

-----------------------------------

Probaj zamisliti kako bi mogao izgledati Balkan Party...mislim ono ko tu sve navrati
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 22:53 - pre 127 meseci
Verujem da nije baš kao u Gelzekilhenu ili Majncu gde peva MIle Kitić-
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 22:57 - pre 127 meseci
Nema balkan party veze s nasim pevacima,nasi pevaci dolaze u Srpske klubove u Porsgrunu,Drammenu itd...

http://www.srpskakruna.no/o-udruzenju/mediji-o-nama.html
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
188.124.135.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 23:06 - pre 127 meseci
001 reko bi ti da ne s..r...s , ocigledno pojma nemas ili nisi bio na Balkan Party jer upravo tu su dolazili nasi bendovi i pevaci.
U Porsgrunu i Drammenu dolaze jednom godisnje na skupovima i uglavnom bude otkazano.. kao i ove god.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 23:13 - pre 127 meseci
Molim bez takvog recnika jer mogu i ja tako da komentarisem tebe ako oces?Ja nemam nista protiv vasih festi, ja sam rekao samo moje misljenje i ostajem pri njemu, ti imas svoje ja to postujem i ne znam cemu takav recnik.

 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
188.124.135.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 23:32 - pre 127 meseci
Takve komentare zadrzi za sebe, ne mozes da komentarises nesto negativno ako nemas predstavu o cemu se rad .. Da si bio na festama verovatno bi imao drugi komentar, da ti se nije dopalo, da je muzika i atmosfera bila losa,mali broj posetilaca, sto je prihvatljivo. Ne mogu sad ja da pricam o tebi ovako i onako kad ne znam ni ko si ni odakle si.
Na tim festama su pevali i Mile Kitic i Halid Beslic, grupa Allegro , Adil i Sako , zvezde granda ...i puno drugih poznatih licnosti u nasem svetu muzike..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7808213 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.