Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7831170 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 10:31 - pre 127 meseci
Sandra,ponesi karticu nasu neku koja moze da plati npr.dozvolu radnu preko portala elektronski kao i krune da imas kod sebe,zameni kod nas za svaki slucaj.I uslikaj se format slika-pasos,trebace ti oko dozvole.Ranac neki za dnevnu upotrebu je skroz ok za imati da se ne vuku velike torbe.A posto si zensko,ponesi vosak za depilaciju (ne moras puno imas u Karici da uzmes patrone u Palmoticevoj 25 kao i aparat mali za jednu patronu) jer to rade sve zene a ovde je skupo kao djavo.Ne zauzme to bog zna koliko mesta u koferu,nije veliko.Kozmetika-ponesi trebace ti,mislim na malo vise.Te stvari koje zene koriste ponesi jer to je ovde papreno a to sto dolazimo u Norge ne znaci da cemo zapustene .Od lekova:dva antibiotika mozes Panclav npr.i jos jedan,ekoderm mast,malo Ferveksa itd...bitna je i ta mala apoteka a ako si hipohondar,stavi se u kontrolu i posalji nekog drugog u apoteku
Pirinac,pasulj,supe,suhomesnato Zlatiborac,makaroni...sva ta pakovanja koja sam smatrala da su mi od koristi sam ponela od hrane i sve mi je dobro doslo.
Kapa dobra,rukavice i sal - bitna stvar s obzirom da dolazis sada u zimu.Fen za kosu moras da imas,a pegla nije bitna.I zauzima mesto i nepotrebna je totalno.
Posteljina je ok cena i ovde ima u Jysk-u da se nadje jeftino.Ma ima tu stosta za poneti ali sve zavisi gde ides i u kom statusu...ja pricam sa aspekta da imas manje novca,trazis posao,i neizvesno je svako novo jutro.Ne mogu da se setim jos necega...
A ok,ides preko muza...to je vec laksa varijanta...ali ponesi svega jer to je ipak jedna plata neko vreme.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 10:52 - pre 127 meseci
a ako si hipohondar,stavi se u kontrolu i posalji nekog drugog u apoteku :)

Dobra si Miro razbijas...ali bolji je Albanac "kako smo imali begravelse na jednom finom ostrvu"...smejem se vec nekoliko dana kad god mi padne na pamet...

Stvari koje su najbitnije za poneti, po meni papiri (dokumentacija sva), sve iskopiraj i skeniraj dole posto je ovde sve skupo a i tesko se snalazis u pocetku...isto vazi i za krune kupi ih u Srbiji...kartica za placanje aplikacije za dozvolu...lekovi obavezno ali samo osnovno nesto, iako sam ja poneo kesu pogolemu...hrana takodje umereno, ali savetujem dosta cajne i kulena...nemojte trpati garderobu, ali svako donesite i to zimsku...i to bi bilo to...e da ako dolazite negde na sever isuncajte se dobro posto nam sunce u Tromsu izlazi u 11:00 a zalazi vec oko 14:00, a vidimo ga kad nema oblaka a ima ih podosta, a i to sto imamo nestace brzo...

Mi juce posle tacno devet dana od podnosenja zahteva dobili personnummer, zena dobila i novi/stari skatekort samo sa ovim "pravim brojem" sto bi reko nesa-co, sve to na kucnu adresu...
 
Odgovor na temu

sandra_b
sandra_b

Član broj: 317761
Poruke: 9
134.90.132.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 11:03 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Sandra,ponesi karticu nasu neku koja moze da plati npr.dozvolu radnu preko portala elektronski kao i krune da imas kod sebe,zameni kod nas za svaki slucaj.I uslikaj se format slika-pasos,trebace ti oko dozvole.Ranac neki za dnevnu upotrebu je skroz ok za imati da se ne vuku velike torbe.A posto si zensko,ponesi vosak za depilaciju (ne moras puno imas u Karici da uzmes patrone u Palmoticevoj 25 kao i aparat mali za jednu patronu) jer to rade sve zene a ovde je skupo kao djavo.Ne zauzme to bog zna koliko mesta u koferu,nije veliko.Kozmetika-ponesi trebace ti,mislim na malo vise.Te stvari koje zene koriste ponesi jer to je ovde papreno a to sto dolazimo u Norge ne znaci da cemo zapustene :).Od lekova:dva antibiotika mozes Panclav npr.i jos jedan,ekoderm mast,malo Ferveksa itd...bitna je i ta mala apoteka a ako si hipohondar,stavi se u kontrolu i posalji nekog drugog u apoteku :)
Pirinac,pasulj,supe,suhomesnato Zlatiborac,makaroni...sva ta pakovanja koja sam smatrala da su mi od koristi sam ponela od hrane i sve mi je dobro doslo.
Kapa dobra,rukavice i sal - bitna stvar s obzirom da dolazis sada u zimu.Fen za kosu moras da imas,a pegla nije bitna.I zauzima mesto i nepotrebna je totalno.
Posteljina je ok cena i ovde ima u Jysk-u da se nadje jeftino.Ma ima tu stosta za poneti ali sve zavisi gde ides i u kom statusu...ja pricam sa aspekta da imas manje novca,trazis posao,i neizvesno je svako novo jutro.Ne mogu da se setim jos necega...
A ok,ides preko muza...to je vec laksa varijanta...ali ponesi svega jer to je ipak jedna plata neko vreme.



Hvala,ako se sjetite jos pišite mi u privatnu poruku.
 
Odgovor na temu

alex8103
jelena stefanovic
belgrade

Član broj: 317238
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 11:24 - pre 127 meseci
Citat:
tamtam:
Ljudi, je l' putuje neko (ili poznaje nekog ko putuje) norwegianom za Srbiju u subotu 2.11? Treba da se ponese jedan jako bitan papir, a nema vremena za postu. Dolazimo gde god vam odgovara :)

Putujem ja, ja sam u Bg i rado cu vamm pomoci ako mogu
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 11:25 - pre 127 meseci
Citat:
sandra_b:
Muz mi je dobio zaposlenje i ide da radi
I treba da krenemo što prije. A ja nemam predstavu sta da spakuje
M za nas dvoje i djete od dvije godine. Kakve lijekove,sta smijemo
od hrane da ponesemo i sl.

E pa Sandra cestitam stvarno mi je drago,gdje idete,puno pozdrava...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 13:22 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Sandra,ponesi karticu nasu neku koja moze da plati npr.dozvolu radnu preko portala elektronski kao i krune da imas kod sebe,zameni kod nas za svaki slucaj.I uslikaj se format slika-pasos,trebace ti oko dozvole.Ranac neki za dnevnu upotrebu je skroz ok za imati da se ne vuku velike torbe.A posto si zensko,ponesi vosak za depilaciju (ne moras puno imas u Karici da uzmes patrone u Palmoticevoj 25 kao i aparat mali za jednu patronu) jer to rade sve zene a ovde je skupo kao djavo.Ne zauzme to bog zna koliko mesta u koferu,nije veliko.Kozmetika-ponesi trebace ti,mislim na malo vise.Te stvari koje zene koriste ponesi jer to je ovde papreno a to sto dolazimo u Norge ne znaci da cemo zapustene :).Od lekova:dva antibiotika mozes Panclav npr.i jos jedan,ekoderm mast,malo Ferveksa itd...bitna je i ta mala apoteka a ako si hipohondar,stavi se u kontrolu i posalji nekog drugog u apoteku :)
Pirinac,pasulj,supe,suhomesnato Zlatiborac,makaroni...sva ta pakovanja koja sam smatrala da su mi od koristi sam ponela od hrane i sve mi je dobro doslo.
Kapa dobra,rukavice i sal - bitna stvar s obzirom da dolazis sada u zimu.Fen za kosu moras da imas,a pegla nije bitna.I zauzima mesto i nepotrebna je totalno.
Posteljina je ok cena i ovde ima u Jysk-u da se nadje jeftino.Ma ima tu stosta za poneti ali sve zavisi gde ides i u kom statusu...ja pricam sa aspekta da imas manje novca,trazis posao,i neizvesno je svako novo jutro.Ne mogu da se setim jos necega...
A ok,ides preko muza...to je vec laksa varijanta...ali ponesi svega jer to je ipak jedna plata neko vreme.

Jbt,nosis makaroni odozdo,jel si ti normalna...
 
Odgovor na temu

taurunum1984
nikola kalenic
kuvar
family sport

Član broj: 318253
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 13:34 - pre 127 meseci
Da li neko nesto zna kakva je sadasnja situacija za kuvare u norveskoj....da li traziti posao iz srbije ili doci tu pa poceti potragu
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
82.208.218.*



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 15:17 - pre 127 meseci
Jel zna neko za leilighet hotele u Oslu??? Kakve su sanse da iznajmimo stan u Oslu bez D nummera. Hitno!
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 16:13 - pre 127 meseci
(http://www.grandhotel-tonsberg.no/leiligheter: http://www.grandhotel-tonsberg.no/leiligheter ),za Jelenu,ako ti moze sta pomoci...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.208.174.156.getinternet.no.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 16:40 - pre 127 meseci
Citat:
Jelena G.:
Jel zna neko za leilighet hotele u Oslu??? Kakve su sanse da iznajmimo stan u Oslu bez D nummera. Hitno!


Jelena,

kolega mi danas kaze da ima neke nase, koji ne znam gde zive, al jedan od tih nasih, ide negde na 3 meseca valjda il duze pa izdaje sobu u oslu valjda za 3500nok.

Naravno, nisam bas puno slusao sta mi je pricao o detaljima, jer me to jutros nije zanimalo. Ako ti ovo nesto znaci i moze pomoci, javi se na PP, pa ako ti ovo nesto znaci mogu ti proslediti kontakt za detalje, pa vidi ako ti odgovaara ili ne.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
82.208.218.*



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 17:44 - pre 127 meseci
Hvala sofi1976 ali to je Tønsberg...nama treba u Oslu! Videla sam ja ranije taj hotel pa zato i pitam da li neka slicna varijanta postoji i u Oslu. U svakom slucaju hvala!
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 18:02 - pre 127 meseci
Citat:
taurunum1984:
Da li neko nesto zna kakva je sadasnja situacija za kuvare u norveskoj....da li traziti posao iz srbije ili doci tu pa poceti potragu

trenutno pojma nemam ali u Junu mesecu kada sam ja tražio posao između ostalog sam pitao u restoranima. Da sam imao bilo kakav papir o završenoj nekakvoj kuvarskoj školi dobio bih posao još prvi dan :-) to je bilo tad, sad pogledaj na finn.no i po internetu neke restorane i lokale pa im se obrati direktno. Naravno moje informacije važe za sever kako stoje stvari na jugu to ne znam .
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 18:08 - pre 127 meseci
Citat:
Jelena G.:
Jel zna neko za leilighet hotele u Oslu??? Kakve su sanse da iznajmimo stan u Oslu bez D nummera. Hitno!

--------------------------------

Mozda da probas ove nazvati


http://www.osloapartments.no/e...tments-for-rent/Oslo-Vest.html

http://www.shortstay.no/en/

http://cheap-rooms-and-apartments-for-rent-in-oslo.fastweb.no/

ovde imas za 5000kr mesecno bez depozita

https://www.airbnb.no/rooms/730399

ovde za 2500kr mesecno

https://www.airbnb.no/rooms/1860530


[Ovu poruku je menjao 001 dana 31.10.2013. u 19:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao 001 dana 31.10.2013. u 19:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 18:57 - pre 127 meseci
Mozes i ovde malo pregledati ima ih bez depozita

http://www.finn.no/finn/reales...=0&keyword=apartments+oslo
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 20:30 - pre 127 meseci
Koji su najbolji meseci u toku godine za trazenje posla? Tj. da Norvezani ne razmisljaju toliko o odmoru, novoj godini i Bozicu, danu drzavnosti i tako to
boban
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2013. u 20:57 - pre 127 meseci
moje lično mišljenje ja početak godine feb, mart, apr. svi ozbiljni imaju tad već ugovore i projekte u rukama, tj kod nas se već zna plan za 2014 i predstoji formalnost potpisivanja ugovora. Traže se kuće koje bi mogli iznajmiti za smeštaj i prave se planovi već sada, do februara će znati tačno da li i koliko im ljudi nedostaje
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 00:31 - pre 127 meseci
Citat:
cveyoni:
Citat:
Mirjana Savicic:
Sandra,ponesi karticu nasu neku koja moze da plati npr.dozvolu radnu preko portala elektronski kao i krune da imas kod sebe,zameni kod nas za svaki slucaj.I uslikaj se format slika-pasos,trebace ti oko dozvole.Ranac neki za dnevnu upotrebu je skroz ok za imati da se ne vuku velike torbe.A posto si zensko,ponesi vosak za depilaciju (ne moras puno imas u Karici da uzmes patrone u Palmoticevoj 25 kao i aparat mali za jednu patronu) jer to rade sve zene a ovde je skupo kao djavo.Ne zauzme to bog zna koliko mesta u koferu,nije veliko.Kozmetika-ponesi trebace ti,mislim na malo vise.Te stvari koje zene koriste ponesi jer to je ovde papreno a to sto dolazimo u Norge ne znaci da cemo zapustene .Od lekova:dva antibiotika mozes Panclav npr.i jos jedan,ekoderm mast,malo Ferveksa itd...bitna je i ta mala apoteka a ako si hipohondar,stavi se u kontrolu i posalji nekog drugog u apoteku
Pirinac,pasulj,supe,suhomesnato Zlatiborac,makaroni...sva ta pakovanja koja sam smatrala da su mi od koristi sam ponela od hrane i sve mi je dobro doslo.
Kapa dobra,rukavice i sal - bitna stvar s obzirom da dolazis sada u zimu.Fen za kosu moras da imas,a pegla nije bitna.I zauzima mesto i nepotrebna je totalno.
Posteljina je ok cena i ovde ima u Jysk-u da se nadje jeftino.Ma ima tu stosta za poneti ali sve zavisi gde ides i u kom statusu...ja pricam sa aspekta da imas manje novca,trazis posao,i neizvesno je svako novo jutro.Ne mogu da se setim jos necega...
A ok,ides preko muza...to je vec laksa varijanta...ali ponesi svega jer to je ipak jedna plata neko vreme.

Jbt,nosis makaroni odozdo,jel si ti normalna...


Sandra_b ...ako slucajno zaboravis mozak da poneses,ne se brigaj,mozes i bez njega da se snadjes nekad...Vidis ovog mladog perspektivnog decka Cveleta...dosao sa pola mozga,pa jos pola izgubio usput ovde ali uspeo covek...i prica norsk sa sve akcent...
Cvele ti si sou...pa nisam sada kupovala makarone kada sam bila u Srbiji,vec pre 3 godine kada sam se bavila formulom "supalj dzep+jedna sansa=makaroni"
Sta bi tek rekao da si znao za sampon od breze i koprive u pakovanjima od po litar .Sve je to tada bilo na mestu i bila je usteda u onim okolnostima.
Sve naravno zavisi ko u kakvim okolnostima dolazi.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 07:50 - pre 127 meseci
nije da branim cveyoni al makarone su ti 6 nok one naj jevtinije (ništa gore od naših domaćih) u kiviju turi nešto drugo za tu kilu ili dve
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
82.208.218.*



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 07:51 - pre 127 meseci
Jel predavao neko skoro za rani start? Pitam, tek da proverim posto imamo neke info. da su ukinuli. (Osoba koja je skoro predavala za dozvlu kaze da joj nisu odobrili da trazi rani start pa je podnela za regularnu dozvolu...rekli joj da je ukinuto...) ali citam ovu UDI stranicu i nista o tome ne pise...(think)
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.11.2013. u 09:26 - pre 127 meseci
Jel predavao neko skoro za rani start? Pitam, tek da proverim posto imamo neke info. da su ukinuli. (Osoba koja je skoro predavala za dozvlu kaze da joj nisu odobrili da trazi rani start pa je podnela za regularnu dozvolu...rekli joj da je ukinuto...) ali citam ovu UDI stranicu i nista o tome ne pise...(think)

A joj,valda nije to tako i ja sam cula za Stavananger,mada je sigurno svugdje tako,dok ja odem ponovo sta se sve nece promjeniti...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7831170 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.