Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7807057 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 07:53 - pre 127 meseci
Da li postoji mogucnost volontiranja u nekom domu ili vrticu sa autorizacijom helsefagarbeider-a?
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 08:07 - pre 127 meseci
ljudi, jedno pitanje... kad mi sa norveskom vizom putujemo evropom da li trebamo uplacivati putno osiguranje, ili nas pokriva zdravstveno ovde u norveskoj? npr. odem negde u EU kod doce, hoce li mi se to refundirati u Norge ili?

tijana, CESTITKE na hrabrosti i ostvarenom cilju, bas mi je drago i za tebe i muza :D ta sigurnost je neprocenjiva tako da samo napred, iz sela u grad woohoo...

[Ovu poruku je menjao stefanko23 dana 25.10.2013. u 09:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 08:39 - pre 127 meseci
@Tijana,
Tvoj zivot u Norge je zaista uzbudljiv :) Drago mi je da si uspela, jer citam tvoju pricu od pocetka.Molim te da javis utiske iz Bergena, jer moj muz i ja razmisljamo da se preselimo tamo.Cula sam da je urbaniji grad i da su ljudi socijalniji, a to je ono sto mi nedostaje ovde u Soli, pa ako je zaista tako, onda si dosla na pravo mesto.Takodje, po tvom opisu coveka koji izdaje stan, deluje mi da su ljudi slobodniji sa "strancima" , jer ja nemam takav utisak ovde u mom selu, cak primecujem neke pojave koje bih okarakterisala kao ekstremno asocijalno ponasanje.I, naravno, cekam zajedno sa tobom rezultate Bergens testa.Bas si dosta toga uspela za godinu dana.Cestitam na novom poslu i sve najbolje :)

@Stefanko,
Ja imam to osiguranje, koje se koristi za lecenje van Norveske, a pokriva celu Evropu.To je neko dodatno ili ekstra osiguranje, dakle nije ono osnovno koje ti sluzi kada se lecis u Norge.Dokaz o osiguranju dobijes u vidu kartice, gde pisu tvoji podaci i sa tim ides kod lekara kada si van zemlje.To osiguranje se placa, ali mozes da pitas tu gde radis da ti firma plati.Mojoj porodici placa firma gde moj muz radi, ali ta firma je privatna, ne znam kako funkcionise drzavni sektor po tom pitanju. Ono sto pouzdano znam vezano za Norvezane je da dok nesto ne trazis neces dobiti.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 08:55 - pre 127 meseci
aleksandra hvala ti na odg :D

kako je za nase psihologe ovde, jel tesko da se nostrifikuje? znam da su njihove studije 6 god..
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 09:00 - pre 127 meseci
Citat:
tijanam:
Vec neko vreme zelim da se oglasim sa novostima koje su uplivale u moj zivot, pa sve nesto cekam taj 17.novembar kada ce biti tacno godinu dana od kako sam sletela na prohladni Rygge Moss. Sad radim nocnu, pa imam vremena, pa cu pozuriti mesec dana.

Dakle, sve je krenulo nakon sto sam posle jednog tromesecnog i jednog sestomesecnog ugovora, kao vikar, zatrazila jedan od godinu dana, pod istim uslovima, samo da ne moram svaka tri /sest meseci placati onoliki gebyr za produzavanje. Na to se desi da dobijem produzenje od SAMO 3 meseca. E, tu ja poludim- radim kao konj, radila duple smene, nista se bunila nisam, nista trazila nisam, motala ono biciklo po kisi i skoro snegu i onda oni meni ovako. Odluka se ticala samo jedne osobe, tadasnjeg virksomhetledera, koji me jednostavno nije zeleo. Nesto sto sam tek kasnije saznala. E, tada je vec pocela smena ledera kod mene u domu i odmah mi je receno da se nista ne brinem jer tako dobrog radnika ova komuna ne sme da ispusti (njihove reci). Medjutim, ja sam vec bila rezignirana, probudila se u meni ona nasa krv i ponos, ja zasluzujem bolje i rekla da cu ja traziti novi posao, da mi daju reference. Jer, sve to se nije ticalo samo mene, ticalo se i mog supruga koji nije mogao dobiti personnummer, lekara i sve ostalo.. Najzad, zivimo (jos malo cemo) duboko na periferiji sela, bez auta i sa jako malim mogucnostima prosperiteta. Sta da kazem kad nedeljom npr ni nemamo bus, za nigde. Hranu smo nosili u rancevima, oko 3 km od prodavnice. I sve je to normalno, ne zalim se, to je pocetak, ali sve ima svoju granicu. I tako ja krenem da trazim, i krene jedna ozbiljnija ponuda, u Bergenu, koju sam odbila. Onda je dosla druga, u Tønsbergu.

Kako je dosla ta ponuda?! Sestra koja radi u mom sadasnjem domu je postala leder u tom drugom domu i ja sam to cula. stupila u kontakt sa njom i ona se odusevila, jer je radila sa mnom, i zna kako radim. Odmah mi je rekla da je søknadfrist istekao ali da ce objaviti oglas ponovo i da cu biti pozvana na intervju. Koliko znaci preporuka! Taj posao je bio na 50% u tom trenutku. Rekla sam na poslu da idem na intervju za posao od 50%, i da cemo videti sta ce biti posle. U roku od jedan dan nakon te izjave je moj dom izasao sa ponudom od 40% fast. Samo tako! Ne zelimo da te izgubimo, evo i mi nudimo fast. Kazem ja da to nije dosta, ali da cemo videti. Odlazim na intervju u drugi dom, i tamo izjavljujem da mi 50% nije dovoljno, ali da mozda mozemo nesto uraditi sa tim, bar pokusati onu varijantu sa 50+30 kao vikar. Govorim im, takodje, da imam i ponudu od 40% u domu gde sad radim i da jako volim taj arbeidsmiljø i tako... Aha, kazu oni. Posle par dana, ja onako izbezumljena, ne znam kuda cu, gde cu, pod pritiskom emocija dolazim na posao sa odlukom da cu prihvatiti tih 40% ali da ne znam kako cemo to provuci kroz papire. Nije proslo 2 sata od kako sam to saopstila, poziva me lederka drugog doma i govori mi da su se predomislili i da mi ipak nude tih 80%! Ja u soku! Taman se pripremis psihicki, smiris se, i onda bam, nova ponuda! Ja sam bila van sebe, nije to uopste jednostavna odluka, iako se tako cini. Tu je i seljenje, novac koji treba za novi i veci depozit, novi papiri za UDI, NOVA RADNA SREDINA koja me ne poznaje... Ali je to 80% fast! I ja posle dva dana pozovem tu lederku i kazem da vazi, da pristajem. Saopstavam mojima na poslu da cekam potpisivanje ugovora sledece nedelje. Danas isla u visning, videla stan... oko 4 sata popodne zvoni telefon. Sefica iz mog doma zove- ja se izvinjavam sto nam je toliko trebalo ali imas novu ponudu od nas- 85% fast! Ja zanemela! Igranje sa zivcima, ja kao lutka, jedni vuku tamo-jedni vuku ovamo! Katastrofa! I reknem da dajte mi koji dan, ja stvarno ne znam sta da kazem...

Sta je ono sto me je nateralo da odlucim? Prilikom visninga covek se raspricao sa mnom i muzem i odusevio se nasom pricom. Na kraju ga je pitao da li zna da zavrce. Ja ga pogledam upitno, zasto ga to pita, mislim se. Kaze, imam posao za njega, treba mi pomocnik, ako je voljan. Sta reci?! :) Neko nas je pogledao od gore, ili dole! Posle svega ovoga ne ostaje nista drugo nego da kupimo prnje i selimo se u grad. Ja sam se manje vise snasla, jedan deo puta sam odradila, sad je njegov red. Njegova integracija, koju ja moram podrzati. A, definitivno se lakse podrzava iz grada nego sa sela.

Zasto sam pisala ovako dug post? Zato sto mozda nije lose znati da treba biti hrabar, i biti malo bezobrazan, ali samo onda kad osetis da to i mozes. Treba traziti bolje, pa ce se bolje i naci. Naravno, sve je to lutrija, ali bez rizika nema ni dobitka. Ako im je stalo do vas, kao radnika, utrkivace se da vam daju posao. Ovo kod mene je islo dotle da je jedan leder zvao drugog! :) Dzaba sam ja slala sve one søknade, ni na jedan intervju nisam pozvana dok me neko njihov nije preporucio. Sto ne znaci da vi sad trebate prestati slati søknade... :) Ovo je moje iskustvo. Sve je ovo bila jedna igra u kojoj sam ja najbolje prosla. Nisam znala kakva to igra moze biti, zato ocekujte igru i igrajte!


Tijana mnogo je lijepo sve ovo bilo procitati,narocito ovo na kraju da si uspjela i da ti je i muz dobijo sansu za posao.Ja ti zelim mnogo srece dalje,zaista si jedan veliki borac,puno pozdrava...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

indojanac901
Boris Budincevic
nezaposlen
Subotica, Srbija

Član broj: 317533
Poruke: 12
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 09:15 - pre 127 meseci
Evo malo zanimljivosti za vas koji ste vec tamo mozda i nije neka, ali za neke od nas iz Srbije jeste:

http://www.mondo.rs/a627082/In...c-prvi-put-obasjalo-Sunce.html

ima li neko da je tamo sa EU pasosem i koliko je teze/lakse naci tako bilo kakav posao? Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 09:21 - pre 127 meseci
Citat:
stefanko23: aleksandra hvala ti na odg :D

kako je za nase psihologe ovde, jel tesko da se nostrifikuje? znam da su njihove studije 6 god..


Meni su priznali Bachelor u NOKUT-u, jer sam samo to i poslala.Sada zavrsavam master, tacnije pisem master rad, pa cu kad zavrsim da posaljem i to na nostrifikaciju.Od dekanice na mom fakultetu sam cula da je jedna koleginica dobila priznanje za master u Norge, ali ja tu koleginicu ne poznajem i nisam uspela da je nadjem, tako da je informacija ostala na rekla-kazala.Svakako cu javiti kad budem znala ishod svog slucaja. Jos jedna bitna stvar je da sam ja studirala po Bolonji i da su mi svi ispiti bodovani po tom sistemu, tako da nije bilo tesko za nostrifikaciju.Priznali su mi onoliko bodova koliko mi je pisalo na diplomi.
A to da pisem master rad se vidi i po mojoj rasejanosti, jer sam tek sad uvidela da je Tijana odbila ponudu u Bergenu.Ali, lepo sam se isprojektovala :)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 09:29 - pre 127 meseci
aleksandra ne bih da mracim ali zar ne ide nostr. za psihologe preko saka?

http://www.nokut.no/no/Student...kesliste---lovregulerte-yrker/

srecno sa tezom :)))

tj. evo ovde link sa sakovog sajta

http://www.sak.no/sites/SAK/yr...der/psykolog.aspx#.Umor_FP84Sk
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 10:32 - pre 127 meseci
To sa sajta SAK-a su profesionalne sestogodisnje studije psihologije i to autorizuje SAK.
A NOKUT nostifikuje diplomu na Bacelor nivou sto se psihologije tice.
Aleksandra samo napred i svako dobro.
Tijana,srecna selidba!Sad nema vise bicikla pa 60 km/h nizbrdo A taj prelaz iz sela u grad je posebna prica.
Bez obzira sto sam ja zivela u Beogradu pre dolaska u Norge i tamo bilo manje vise 3 mil ljudi...kada sam iz Karasjoka dosla u Tromsø kao da sam dosla u San Francisko pa telefonom zovem moju bivsu cimerku iz Karasjoka i pricam joj koliko bitika ima,gle soping centar,naisla u jednoj ulici na 3 apoteke uau...gradski prevoz,pa to je bilo kao da sam otkrila ves masinu bokte...
Tico,sad ides u San Francisko
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 10:37 - pre 127 meseci
Citat:
stefanko23: aleksandra ne bih da mracim ali zar ne ide nostr. za psihologe preko saka?

http://www.nokut.no/no/Student...kesliste---lovregulerte-yrker/

srecno sa tezom :)))

tj. evo ovde link sa sakovog sajta

http://www.sak.no/sites/SAK/yr...der/psykolog.aspx#.Umor_FP84Sk


Ne mracis uopste, znam za SAK.Ja sam za sada poslala u NOKUT i dobila nostrifikaciju za psihologa, mislim da je SAK sledeci nivo i to mislim da se odnosi na psihologe koji ce raditi u zdravstvenim institucijama.Isto je tako i u Srbiji.Psiholozi koji hoce da rade u zdravstvenim institucijama moraju da staziraju godinu dana na psihijatriji i da polazu drzavni ispit.Obzirom da sam ja orijentisana na HR sluzbu i marketing, mislim da mi to nece trebati, ali ako bude trebalo poslacu, nemam izbora. Isto tako u oglasima za posao u HR-u se cesto navodi bilo koje obrazovanje koje je u vezi HR-a, cak ne ni iskljucivo psihologija, mada su u tom sektoru psiholozi najpozeljniji.Evo pr. iz oglasa
Utdanning
HR/Personal
Høyskole / Universitet, Diplom / Bachelorgrad
Jedino sam na oglasu Statoil-a videla da za HR traze psihologa sa licencom.
Moja strategija je da trazim posao sa ovim sto sam dobila iz NOKUT-a, a u SAK cu slati samo ako budem morala, jer mislim da to dosta zavisi od poslodavca, bar za HR sluzbu.
U svakom slucaju hvala na podsecanju.To je jako vazna informacija za klinicke psihologe, a ja cu javiti da li je uspeo moj "opaki plan".

 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 10:41 - pre 127 meseci
[quote]Mirjana Savicic: To sa sajta SAK-a su profesionalne sestogodisnje studije psihologije i to autorizuje SAK.
A NOKUT nostifikuje diplomu na Bacelor nivou sto se psihologije tice.
Aleksandra samo napred i svako dobro.
Hvala Miro :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 10:54 - pre 127 meseci
Aleksandra,sin moje pacijentkinje iz doma je klinicki psiholog.Vrlo prijatan covek i od sefice sam cula da je klinicki psiholog a onda naknadno procitala u livsløp-u pacijenta info o porodici.I tako vremenom on kada dodje u posetu pa se pozdravis i ja ga pitam jesu li to sestogodinje studije ili trogodisnje i onda mi on objasni da se moze ici direktno na opptak za sestogodisnje studije ali moze i drugacije kao sto je on isao.Isao je prvo na Bacelor nivo 3 godine pa produzio jos 3 godine za profesionalne studije i to je klinicki psiholog.Tu je velika razlika a kada traze u oglasu klinickog psihologa oni to i navedu i traze profesionalne studije a ne Bacelor sto je slucaj sa zdravstvom.On radi u bolnici i tu je zahtev za prof.studijama od 6 godina ali on rece ima raznih poslova.
Inace ja to nisam ni kontala kao razlicito dok on nije pojasnio.
Takav jedan oglas za klinickog psihologa je ovaj npr:
http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=44373543
Kod Udanning pise: cand.psychol i traze autorizaciju koju izdaje SAK.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 11:04 - pre 127 meseci
Aleksandra on jos meni rece ovako.Da u zdravstvu sa Bacelor diplomom moze se naci posao u oblasti Barne-og ungdomsverns-tjenester a da je psihijatrija rezervisana za studije sa profesionalnim programom.To sto se tice zd.sistema i te podele.Probaj da istrazis taj deo zd.sistema za barne og ungdomsverns-tjenester.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 11:42 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Aleksandra,sin moje pacijentkinje iz doma je klinicki psiholog.Vrlo prijatan covek i od sefice sam cula da je klinicki psiholog a onda naknadno procitala u livsløp-u pacijenta info o porodici.I tako vremenom on kada dodje u posetu pa se pozdravis i ja ga pitam jesu li to sestogodinje studije ili trogodisnje i onda mi on objasni da se moze ici direktno na opptak za sestogodisnje studije ali moze i drugacije kao sto je on isao.Isao je prvo na Bacelor nivo 3 godine pa produzio jos 3 godine za profesionalne studije i to je klinicki psiholog.Tu je velika razlika a kada traze u oglasu klinickog psihologa oni to i navedu i traze profesionalne studije a ne Bacelor sto je slucaj sa zdravstvom.On radi u bolnici i tu je zahtev za prof.studijama od 6 godina ali on rece ima raznih poslova.
Inace ja to nisam ni kontala kao razlicito dok on nije pojasnio.
Takav jedan oglas za klinickog psihologa je ovaj npr:
http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=44373543
Kod Udanning pise: cand.psychol i traze autorizaciju koju izdaje SAK.
Citat:
Mirjana Savicic: Aleksandra on jos meni rece ovako.Da u zdravstvu sa Bacelor diplomom moze se naci posao u oblasti Barne-og ungdomsverns-tjenester a da je psihijatrija rezervisana za studije sa profesionalnim programom.To sto se tice zd.sistema i te podele.Probaj da istrazis taj deo zd.sistema za barne og ungdomsverns-tjenester.


Pa dobro Miro je l' ima nesto da ti ne znas :)
Hvala na info. Poznajem dosta ljudi iz ove moje seoske komune, pa mogu da se raspitam i tu, ionako su mi brojali ispite do kraja mastera (selo je cudo).Mada ne vidim sebe u zdravstvu nikako, ali kazem, ako budem morala, upusticu se u tu pricu. Svakako imam radnu dozvolu za sve i svasta, jer sam dosla na spajanje porodice, pa nisam ogranicena sa spajanjem posla i diplome, ali tezim tome da radim ono za sta sam se skolovala i sto volim da radim. Videcemo do kraja sta ce biti.
Hvala i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 12:19 - pre 127 meseci
Masu stvari ne znam... ali pitam stalno...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

nemanjaq
Kraljevo

Član broj: 86011
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 12:22 - pre 127 meseci
Citat:
Nesh-co:
@nemanjaq
Škola kao škola nije tada učinila, nego inače su klinci bili baš baš predusretljivi. Tako ih oni setuju da obavezno se nađu i pomognu novim učenicima. Gurali su se ko će se prvi naći pri ruci u vezi bilo čega.
Ako ti klinci budu jedina briga, pakuj kofere čim jezik naučiš. Ali da naučiš, a ne ko ja da glumiš domaćicu. Kolege smo i ja imam mnogo iskustva, ali sa jezikom sam načisto uprskao. Govorim i ja tečno engleski, ali... Iskreno nije da sam se sad rastrčao nešto posebno da tražim posao dok ovog malog ne smestim u vrtić, ali eto, jezik je stvar broj 1 pored struke i nemoj uopšte da se vozaš na priču da ćeš da premostiš engleskim, to neka ti bude rezervna varijanta.
Ako zbog nečega treba da dođeš, onda dođi zbog dece. Uvek će imati mogućnost da se vrate ako im se ne bude sviđalo, a u suprotnom smeru je, kao što znaš, mnogo teže.



Hvala najlepše na odgovoru, kolega. Čitajući sve vaše postove na ovom i još nekim forumima, pretpostavio sam da sa bar nekim nivoom poznavanja norveškog jezika mogu lakše naći posao nego bez njega. Ali, opet... Hvala još jednom i veliki pozdrav. Uživajte, ovde (u Srbiji) je još uvek SUPER
Ako već unapred sumnjate u svoj uspeh, neuspeh će vam lakše pasti jer ste ga mudro
predvideli.
Zoran Đinđić

I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.
Thomas A. Edison
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 12:24 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Masu stvari ne znam... ali pitam stalno...

"...evo i Janaćije, ne zna ništa, glup k`o govedo, al` pita..."

A i masa je "mama"

 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
94.250.150.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 13:44 - pre 127 meseci
Evo sad još jedno pitanje kod Norvežana je bitna preporuka to svi Vi naglašavate i to je onda tako e sad dali preporuka od nekoga Norvežanina domoroca ili preporuka od nekoga iz struke gde apliciraš za posao.
Pošto bih ja domorodaca mogao nafatati ali iz struke nikog.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 14:55 - pre 127 meseci
Citat:
Dedž:
Hvala društvo,kad pročitam tako nešto znači podrška i te kako...
Tijanam ,čini mi se da ponajbolje razumeš o čemu se radi...
Izabeau 917,jesi li u inostranstvu ili kod kuće?Imaš li dece?


ma gle dedž, nije ništa osobno, al ja čekam licencu za farmaceuta skoro god dana. pokri se s ušima po glavi i budi sretan da si ovako olako prošao. imam i bolju polovicu i potomstvo . kod kuće se za sad ne osjećam nigdje. ovaj balkanski mentalitet mi nije pasao ni prije 20 god. a kamoli sad kad se sve skljokalo na dno. suosjećam s tobom radi odvojenosti od porodice al vidim da ekipa lagano kuka za socijalizacijom, ma koja nesretna socijalizacija. nije mi jasno kako čovjek s obitelji koji radi ima uopće vremena za neka 'druženja'. ionako premalo vremena se provodi s vlastitom obitelji, za vikend opet imam neke hobije za koje mi ne treba društvo . kad me netko zvao na mob i na kavu uvijek sam si znala pomislit pa zar ti ljudi nemaju svog posla ? ionako se sve svede na laprdanje i pretakanje iz šupljeg u prazno. što bi rekli braća iz dežele : marsikaj

pozdrav
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.10.2013. u 15:06 - pre 127 meseci
Evo je knjiga za ucenje vozačkog na engleskom postavljena OVDE.
Hvala Srdjanu. Inače se nalazi u sekciji Razno, gde su ostali materijali.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7807057 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.