Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7842295 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 11:12 - pre 137 meseci
boban 13
Na ovu temu mogu nešto iz ličnog iskustva.
Dakle ako ti je prezime mađarsko onda taj razgovor od 20 min pije vode. U suprotnom se spremi na podužu priču od jedno sat vremena manje više. Kada sam ja došao sa zahtevom za HU državljanstvo prosedeo sa toliko vremena pričajući sa nekim ko nije bio šalterski službenik (dokumenta se predaju njima i kratak razgovor sa njima ukoliko ispunjavaš uslov PREZIMENA ). Čini mi se da su i oni to pooštrili u međuvremenu.[/quote]

Moze biti a i ne mora. Znam ljude iz Kikinde koji su Srbi a imali su drugacije iskustvo bez obzira sto imaju srpsko prezime. Al opet sve je uvek razlicito sto se tice iskustva, verovatno. Ako se ovo odnosilo na mene "spremi se" ja taj problem nemam jer mi ni ne treba madjarski pasos ali zato znam dosta drugih kojima treba i koji zele da ga uzmu. Ako na Mirjanu nek se sprema :)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 11:17 - pre 137 meseci
Citat:
Olivera80:
Da li neko od vas zna gde najvise traze helsefagarbeidere i da li jos uvek mora da se skupi 80 posto za radnu dozvolu??

Da mora, ako si van EU i dalje, a ujedno ne postoji mesto "gde se najvise traze" jer se traze svuda. Citanjem ovog foruma se dolazi do informacije da je najbolje otici u prolecnom periodu na zamenu jer se onda "svuda najvise traze" za letnji period posto su svi manje vise na godisnjim odmorima i treba armija ljudi da zameni odsutne.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 11:18 - pre 137 meseci
Kad ste vec kod drzavljanstva jel imao neko iskustvo sa uzimanjem hrvatskog u skorije vreme posto bih mozda imao neke osnove za njega jer su mi majka i sestra drzavljani i vredi li nekog cimanja uzimati to ako se da izvesti u nekom realnom vremenskom periodu?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 11:20 - pre 137 meseci
Jedno pitanje za sve medicinare, mada vec pretpostavljam odgovor ali niko dosad nije pisao na tu temu. Posto znam da su Norvezani generalno dosta opusteni sto se tice oblacenja koja su vasa iskustva, VI KOJE STE GORE I RADITE, sto se tice trazenja posla u smislu odevanja. Da li ste se nesto posebno oblacili kad ste trazili/dobili posao ili klasika, patike i zimska jakna? 99% sam siguran da je ovo drugo al udavi me moja zena da postavim to pitanje, pa eto da ga i postavim posto se ona dosta tripuje oko bontona oko oblacenja.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 11:22 - pre 137 meseci
Citat:
delija_sever031:
Kad ste vec kod drzavljanstva jel imao neko iskustvo sa uzimanjem hrvatskog u skorije vreme posto bih mozda imao neke osnove za njega jer su mi majka i sestra drzavljani i vredili nekog cimanja uzimati to ako se da izvesti u nekom realnom vremenskom periodu?

Najveci problem u ovoj prici, barem bi tako mene zanimao, je sto se jos ne zna da li ce Norveska uvoditi neka ogranicenja za Hrvatsku kad udje u uniju.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 11:24 - pre 137 meseci
Kapiram to ali bi opet status bio povoljniji kao sto je to bio i za rumune i bugare iako su imali ogranicenje,vodim se tom mislju
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 11:34 - pre 137 meseci
Jos sam se nesto razmisljao o Trondhajmu, da li ima nekog ovde iz tog grada ili sta znate uopste o tom gradu?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.245.234



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 11:44 - pre 137 meseci
imas p.p. erviNHL
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 12:02 - pre 137 meseci
Citat:
erviNHL:
Jos sam se nesto razmisljao o Trondhajmu, da li ima nekog ovde iz tog grada ili sta znate uopste o tom gradu?


Ja bio letos tamo, dva i po meseca. Zanimljivo mesto. Ima reku, more, jezera i planine oko grada. Priroda lepa. Jako, jako razudjen sa dosta stanovnika. U sustini tamo je univerzitetska bolnica, Nidarus katedrala, TV toranj koji ima restoran pri vrhu, skijalista, ima svasta nesto za razonodu. Centar lepo sredjen. Postoji udruzenje Srba tamo i imaju 43 clana ali pravo da ti kazem nisam uspeo da ih nadjem iako sam trazio dva meseca. Pogled sa tvrdjave je prelep. Voz iz Osla do Trondhajma putuje oko 7 sati i nije skupa karta ako kupis kao mini pris. Postoji i linija Beograd Trondhajm ali je malo duza i nije direktna sto se tice aviona. Jako velika navala stranaca je bila proslog leta, svi traze posao. Bilo dosta Rusa i Italijana. Za vozace autobusa ima dosta posla ali treba jezik. Grad nema neku jacu industriju. Malo poslova koje mozes da radis ako ne znas jezik.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 12:05 - pre 137 meseci
Citat:
delija_sever031:
Kapiram to ali bi opet status bio povoljniji kao sto je to bio i za rumune i bugare iako su imali ogranicenje,vodim se tom mislju

Ne znam sta je njima bilo povoljnije kad su im svuda trebale radne dozvole, ukljucujuci i Norvesku. Znaci morali su da se maltretiraju kao i svi ostali, dzaba sto su u uniji i ako se ne varam morali da ispune famoznih 80%. Jedina pogodnost je u tome sto ako ponovo uvedu vize za srpske pasose neces morati da trazis vizu.
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 12:07 - pre 137 meseci
Za 13Ratnik
Jel imas neke informacije u vezi sa firmom KONSING, nedavno su trazili inzenjere elektrotehnike za rad u Norveskoj i moj muz se prijavio...da li su i dalje angazovani od prevarantske firme (s obzirom da si napisao da su bili angazovani od GEG) ili je to sad neka druga prica???
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 12:28 - pre 137 meseci
Citat:
mihaleks:
Citat:
erviNHL:
Jos sam se nesto razmisljao o Trondhajmu, da li ima nekog ovde iz tog grada ili sta znate uopste o tom gradu?


Ja bio letos tamo, dva i po meseca. Zanimljivo mesto. Ima reku, more, jezera i planine oko grada. Priroda lepa. Jako, jako razudjen sa dosta stanovnika. U sustini tamo je univerzitetska bolnica, Nidarus katedrala, TV toranj koji ima restoran pri vrhu, skijalista, ima svasta nesto za razonodu. Centar lepo sredjen. Postoji udruzenje Srba tamo i imaju 43 clana ali pravo da ti kazem nisam uspeo da ih nadjem iako sam trazio dva meseca. Pogled sa tvrdjave je prelep. Voz iz Osla do Trondhajma putuje oko 7 sati i nije skupa karta ako kupis kao mini pris. Postoji i linija Beograd Trondhajm ali je malo duza i nije direktna sto se tice aviona. Jako velika navala stranaca je bila proslog leta, svi traze posao. Bilo dosta Rusa i Italijana. Za vozace autobusa ima dosta posla ali treba jezik. Grad nema neku jacu industriju. Malo poslova koje mozes da radis ako ne znas jezik.

Hvala na izdasnom odgovoru! Da li znas mozda kako se krecu cene nekretnina, koliko su jeftiniji stanovi za iznajmljivanje u odnosu na Oslo?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 12:59 - pre 137 meseci
Jesu nesto jeftini, posto je jel Oslo najskuplji u svakom slucaju ali ne mogu bas u % da kazem koliko. Znam da neki par Rumuna koji zive na periferiji (znatno jeftinije nego blize centru) placaju za neki jednosoban od slagacu te mozda dvadeset kvadrata oko 650evra mesecno. Ne mogu da se setim da li je nesto ukljuceno u to ili je to samo kirija. Kao sto znas ili mozda ne znas u Norveskoj ako hoces nesto da iznajmis moras da imas nekoliko kirija unapred koje se uplacuju na poseban racun (reda dve do tri). Samo problem je sto da bi nesto iznajmio moras da imas posao tj. licni broj.
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
*.med.bg.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 13:00 - pre 137 meseci
Delijo :).ja kad sam vadio HR pasos (pre 5 god)bila je prica da ako su ti roditelji rodjeni tamo da mozes da izvadis.Da li se nesto promenilo ne znam.Ako bude olaksica zbog paosa da li se gleda koja je adresa u njemu.Diploma mi je nasa,adresa nasa,ne znam da li mora ono 6 meseci tamo i njihova licna karta?U svakom slucaju mislim da ce biti lakse sa nego bez pasosa.
 
Odgovor na temu

13Ratnik
slobodan

Član broj: 310896
Poruke: 2



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 13:05 - pre 137 meseci
Za Jelenu!


Sto se tice konkretno pomenute firme ne bih znao nista odredjenije da ti kazem os sledeceg:

Nekoliko mojih prijatelja iz Konsinga trenutno radi u norveskoj direktno za Relacom i ono sto je najvaznije nema previse posla,nekoliko njih je u Stavangeru rade mobilnu i nekolicina u blizini Moldea.Iznajmljena su radna snaga i sve im je regularno placeno.
Za oglas koji se trenutno vrti zna dosta ljudi a mnogo ih je i konkurisalo za taj posao.Detalje ne znam tacno samo znam da je jako losa ponuda sto se tice finansijske strane.
Jedan od bivsih sefova u Konsingu je dosta ljudi slagao i povukao ih u GEG obecavajuci im sve i svasta tako da je Konsing ostao bez velikog broja ljudi.Oni naravno posle svega ne mogu ni tamo ni ovamo.

Toliko od mene,ako imas jos neko pitanje slobodno se obrati.

Pozdrav!
Vasa Pelagic
 
Odgovor na temu

erviNHL
Ervin Nedecki
Zrenjanin

Član broj: 310887
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 13:10 - pre 137 meseci
Citat:
mihaleks:
Jesu nesto jeftini, posto je jel Oslo najskuplji u svakom slucaju ali ne mogu bas u % da kazem koliko. Znam da neki par Rumuna koji zive na periferiji (znatno jeftinije nego blize centru) placaju za neki jednosoban od slagacu te mozda dvadeset kvadrata oko 650evra mesecno. Ne mogu da se setim da li je nesto ukljuceno u to ili je to samo kirija. Kao sto znas ili mozda ne znas u Norveskoj ako hoces nesto da iznajmis moras da imas nekoliko kirija unapred koje se uplacuju na poseban racun (reda dve do tri). Samo problem je sto da bi nesto iznajmio moras da imas posao tj. licni broj.

Koliko sam shvatio dobijam licni broj kada sa EU pasosem odem u policijsku stanicu, ili se varam?
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 13:45 - pre 137 meseci
Citat:
delija_sever031:
DUNJA1965,

odem ja opet u petak do Vise a povodom one price od pre praznika kad tamo opet one 2 iste ali i neka starija zena sa njima koja im dodje neki sef sudeci prema ophodjenju ove 2 i ja pravo do nje i fino ispricam kad sam bio,sta sam trazio,koliko platio i pokazem sta sam dobio. Zena iznenadjujuce ljubazno ustade i poce da se cudi sta su mi ove dale i kao "sad cu ti ja to zavrsiti to nije dobro", uze neke papire i kaze treba da se plati kopiranje,ja joj kazem da sam vec dao 3000din kaze "kopiranje se placa dodatno" aj sad,daj da dobijem sta mi treba pa makar i platio 3 puta kopiranje jos.....kaze sacekaj 15min,sacekam ja kad posle 15min stize zena sa 75str plana i programa,sve ispecatirano slozeno itd i kaze "izvoli i izvini,to je sada sve". Iskreno iznenadih se ali izgleda se kod ovih administrativaca zabode i poneki normalan. Toliko od 2 nedelje cekanja koje oni stave za 15min posla al hvala Bogu bar raskrstih sa tim delom price. Dakle jasno im i usmeno recite bez obzira sto oni kazu da napisete,sta vam treba i sta hocete jer to je njima 15-20min cimanja a meni se oteglo na mesec i po cekanja.....pogotovo da vas ne vracaju pet puta kad vec niste u Bg i verujem ako ih zamolite da mogu to da vam urade isti dan kad dodjete....




Pa sta ja da radim?Ja sam to uzela pre vise od pola godine...Jedino da odem i kazem da su mi to dodatno trazili,jer ce mi verovatno i traziti to kao dopunu...Znas li kako se zove ta zena koja ti je pomogla?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 16:20 - pre 137 meseci
Citat:
erviNHL:
Citat:
mihaleks:
Jesu nesto jeftini, posto je jel Oslo najskuplji u svakom slucaju ali ne mogu bas u % da kazem koliko. Znam da neki par Rumuna koji zive na periferiji (znatno jeftinije nego blize centru) placaju za neki jednosoban od slagacu te mozda dvadeset kvadrata oko 650evra mesecno. Ne mogu da se setim da li je nesto ukljuceno u to ili je to samo kirija. Kao sto znas ili mozda ne znas u Norveskoj ako hoces nesto da iznajmis moras da imas nekoliko kirija unapred koje se uplacuju na poseban racun (reda dve do tri). Samo problem je sto da bi nesto iznajmio moras da imas posao tj. licni broj.

Koliko sam shvatio dobijam licni broj kada sa EU pasosem odem u policijsku stanicu, ili se varam?


Evo ti zvanicni link sa stranice UDI-a na engleskom o registraciji za EU gradjane:
Link:
http://www.udi.no/Norwegian-Di...ation-system-for-EEA-citizens/

Dakle,tvoja prednost lezi u mogucnosti da radis bilo sta,ne moras da vezujes diplomu i posao ali sto se samog licnog broja tice ili ti personnummer-a to se dobija jedino ako imas ugovor o radu i dosao si na radnu emigraciju.Procitaj vise o svemu na linku,koristan je i zvanican izvor informacija.
I za EU gradjane kao i za sve ostale vaze cekanje za poresku karticu itd.Jedan EU gradjanin ima tu prednost sto ne mora da trazi dozvolu radno-boravisnu od policije kao sto moramo mi i da platimo taksu.EU gradjaninu je dovoljno prijavljivanje uz predaju ugovora o radu i dobija tada uz izvesna cekanja broj i poresku karticu.Ali da samo dodje u policiju i pokaze im EU pasos bez ugovora o radu,NE MOZE dobiti na osnovu toga licni broj.
Licni broj bi tada da je tako,imali svi cela EU bi imala licni broj u Norveskoj.
Bez tog licnog broja ne mozes da iznajmis stan...ima tu malo igranja uzickog u kolu
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 16:23 - pre 137 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
mihaleks:
Citat:
Mirjana Savicic:
I uvek su svi obruci samo za ljude van EU.
A mi u Srbiji i dalje vodimo politiku da nam ne treba EU.Ok,niko ne kaze da ces ulaskom u EU doziveti procvat,i da ce zemlji biti bolje jer i sama EU je u totalnoj fiskalnoj krizi,ali za one ljude koji hoce u inostranstvo je to SPAS.Zivi spas je imati taj pasos.
I zivi problem je nemanje istog...a ovaj forum je primer koji potvrdjuje to.

Pa dobro majku mu njegovu, nauci malo madjarskog, kad odes na godisnji za Srbiju predaj zahtev za drzavljanstvo i eto ti pasos EU. Nista tesko. Ako moze da se nauci norveski napredno moze i madjarski osnovno za 15-20 pitanja, vise od toga ne treba.
Evo kako i sta.
http://www.elitesecurity.org/t419067-53#3231085


Na ovu temu mogu nešto iz ličnog iskustva.
Dakle ako ti je prezime mađarsko onda taj razgovor od 20 min pije vode. U suprotnom se spremi na podužu priču od jedno sat vremena manje više. Kada sam ja došao sa zahtevom za HU državljanstvo prosedeo sa toliko vremena pričajući sa nekim ko nije bio šalterski službenik (dokumenta se predaju njima i kratak razgovor sa njima ukoliko ispunjavaš uslov PREZIMENA ). Čini mi se da su i oni to pooštrili u međuvremenu.


Moja kuma je polumadjarica i dobila je taj pasos.Kaze da su prilicno poostrili sto se jezika tice jer su ljudi bukvalno dolazili sa jako malim fondom reci.U njenom slucaju je taj razgovor potrajao...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2013. u 16:39 - pre 137 meseci
Citat:
mihaleks:
Jedno pitanje za sve medicinare, mada vec pretpostavljam odgovor ali niko dosad nije pisao na tu temu. Posto znam da su Norvezani generalno dosta opusteni sto se tice oblacenja koja su vasa iskustva, VI KOJE STE GORE I RADITE, sto se tice trazenja posla u smislu odevanja. Da li ste se nesto posebno oblacili kad ste trazili/dobili posao ili klasika, patike i zimska jakna? 99% sam siguran da je ovo drugo al udavi me moja zena da postavim to pitanje, pa eto da ga i postavim posto se ona dosta tripuje oko bontona oko oblacenja.


Kazi zeni da se opusti totalno sto se toga tice.Ono sto se od tebe ocekuje to je da budes cist,bez mnogo nakita i sminke kao i ne dugacke i jakom bojom nalakirane nokte da imas.E to je ono sto je negde "ajde treba izbeci na intervju",ali u Norveskoj se niko nesto posebno ne sredjuje.To i jeste ta razlika u odnosu na nas i ja mislim da smo mi tu mnogo bolji.Svako postovanje opustenciji njihovoj ali ja cenim kada zena ima i malo sminke i parfema.E da,neka ne stavi ubitacan parfem takodje.Dakle,tu definitivno da se opusti sto se samog izgleda fizickog tice na intervju.
Na poslu,za razliku od nas u Srbiji gde smo svi bili ispeglani (ja se secam mi smo i od svojih para kupovali lepe uniforme koje nam je jedna firma prodavala pa mi placali na rate od plate),ovde se uniforma menja svaki dan(uzimas je iz ormana),i to je cisto ali nije bas ispeglano.Velicina tu i tamo ti odgovara sve se svodi na liten/medium/stor pa ko se gde uklopi...
Sada su se navikli na mene da stavim sminku,ali u pocetku me gledali kao da cu negde na zabavu...
Cesto se organizuju kursevi,seminari,konferencije i ja sam navikla da kada se na tako nesto ide da se malo vise doteras i sredis.In onda ja kada tako uradim,izgledam kao klovn medju njima posto oni dodju u islandskom dzemperu(za koji i dalje tvrdim da je mustra ukradena sa naseg Zlatibora!!!),patikama,nekim farmerkama dakle sve je to cisto ali apa-drapa.
Srede se ponekad,doduse ali to za nas pojam shvatanja nije sredjivanje vec samo normalno oblacenje.

Ja peglu ni nemam.Sta ce mi?Sta da peglam,kada se to ovde ne radi?Sva ta garderoba sto je ja kupujem,se ne pegla.Kaze mi kuma,kako te nije sramota da uopste nemas peglu u kuci???Eeee...ne razume ona to,krampone na cipele da turim zbog leda,to moram da imam a peglu ne moram.
Ja i dalje mislim da su sve te patike sto se ovde prodaju strasno ruzne u odnosu na one nase modele koje sam ja po Bg mogla kupiti,jednostavno su im modeli ovde ruzni,ali to je stvar ukusa...

Dakle,mihaleks,samo neka zapamti ono gore spomenuto za intervju,parfem,nokti,nakit i to...ostalo samo neka je cisto!!!
Mada,iskreno da ti kazem...ja kada sam sa ulice isla na varijatnu "kuc-kuc dobar dan",i napadala ledere za posao,mislim da ni taj zahtev o cistoci nije bio u potpunosti ispunjen... Nije bas dosta zapljusnuti se na autobuskoj stanici...
Eto zasto su mi dali posao u Karasjoku...pa nisu osetili moj miris sa ulice preko telefona.Tako jeeeeee.
Ziveo telefon.Zica je majka.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7842295 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.