Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7794735 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 02:33 - pre 137 meseci
U Oslu se otvara nova apoteka u februaru.
Traze reseptarfarmasøyt...pa ako neko od vas farmakologa koji ucite jezik je vec dobio licencu neka posalje na oglas...
Stalni poslovi,pise da se o procentu rada moze diskutovati...

Oglas:
http://www.finn.no/finn/job/fu...BLED=true&spidEnabled=true

Firma je "Europharma".




MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 02:59 - pre 137 meseci
Posao u Dramenu.Trazi se 10 helsefagarbeidera.Sve stalni poslovi.Ne pise procenat,ali treba videti i poslati.
Danas je poslednji dan za slanje.Ne pise da traze førerkort...tako da treba probati jer ipak je to cifra od 10-oro ljudi koja se trazi.
Link oglasa:

http://www.finn.no/finn/job/fu...BLED=true&spidEnabled=true
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 03:20 - pre 137 meseci
U tom oglasu pise izmedju ostalog i ovo:

"For å gjenspeile mangfoldet i befolkningen i Drammen, oppfordrer vi personer med innvandrerbakgrunn til å søke."

Dakle,podsticu se na kandidovanje za ovaj oglas osobe sa stranim poreklom,tj.mi...Dobro,ovo je nacin pisanja oglasa,i ono da se pokazu sto finiji,ali nema veze ajde da malo turimo suncane naocare pa kazemo eto,sansa za ljude sa stranim poreklom...
Probajte jer ako ne probate,i dalje cete sedeti u Srbiji i kukati...
Ja se ne secam da sam videla skoro neki oglas za bolnicare gde traze 10-oro ljudi...u jednom oglasu
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 12:04 - pre 136 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Posao u Dramenu.Trazi se 10 helsefagarbeidera.Sve stalni poslovi.Ne pise procenat,ali treba videti i poslati.
Danas je poslednji dan za slanje.Ne pise da traze førerkort...tako da treba probati jer ipak je to cifra od 10-oro ljudi koja se trazi.
Link oglasa:

http://www.finn.no/finn/job/fu...BLED=true&spidEnabled=true

Prokleta autorizacija, hoce li je vec jednom poslati....
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
93.87.49.*



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 12:07 - pre 136 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
Goxy pfc:
Delijo :).ja kad sam vadio HR pasos (pre 5 god)bila je prica da ako su ti roditelji rodjeni tamo da mozes da izvadis.Da li se nesto promenilo ne znam.Ako bude olaksica zbog paosa da li se gleda koja je adresa u njemu.Diploma mi je nasa,adresa nasa,ne znam da li mora ono 6 meseci tamo i njihova licna karta?U svakom slucaju mislim da ce biti lakse sa nego bez pasosa.



Ma ja sam mogao da ga uzmem odavno mozda ali mi nije bilo interesantno dok ne dodje ovo njihovo ulazenje u EU pa kontam da bi moglo da se sad iskoristi nekako.Ziveo sam ja tamo,majka je "lokalac" i imam familiju pa i ta prijava na 6 meseci tamo i sve moze da se sredi samo ako ce biti koristi,mada i moj je slucaj isti,obrazovanje odavde,trenutna adresa isto no nece valjda sitnicariti :D

Ko ima pasos sa nasom adresom a hoce njihovu mora se prijaviti tamo na neku adresu a odjaviti odavde..a ko juri drzavljanstvo onda mora da se ide na 6 meseci tamo(pod uslovom da imas sanse za drzavljanstvo):)Ja sam ga vadio pre jer sa pasosom njihovim nije trebala viza
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 12:17 - pre 136 meseci
E majke mi svega sam se nagledao i naslusao ali ovu glupost jos nisam video. Nisam doktor medicine ali i meni je jasno da ovo moze itekako da ostavi gadne posledice po zdravlje organizma.
Ovaj ludak u sred norveske zime pretrcao polumaraton bez patika:
http://www.nordlys.no/nyheter/byavisa_tromso/
Cak se zove i Lars :) to ko u seriji Nasa mala klinika kad dodje Dankinja da radi na klinici pa pobrka onog celavog doktora sa nekim Larsom :))))
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 12:36 - pre 136 meseci
Citat:
delija_sever031:
Citat:
DUNJA1965:
Citat:
delija_sever031:
DUNJA1965,

odem ja opet u petak do Vise a povodom one price od pre praznika kad tamo opet one 2 iste ali i neka starija zena sa njima koja im dodje neki sef sudeci prema ophodjenju ove 2 i ja pravo do nje i fino ispricam kad sam bio,sta sam trazio,koliko platio i pokazem sta sam dobio. Zena iznenadjujuce ljubazno ustade i poce da se cudi sta su mi ove dale i kao "sad cu ti ja to zavrsiti to nije dobro", uze neke papire i kaze treba da se plati kopiranje,ja joj kazem da sam vec dao 3000din kaze "kopiranje se placa dodatno" aj sad,daj da dobijem sta mi treba pa makar i platio 3 puta kopiranje jos.....kaze sacekaj 15min,sacekam ja kad posle 15min stize zena sa 75str plana i programa,sve ispecatirano slozeno itd i kaze "izvoli i izvini,to je sada sve". Iskreno iznenadih se ali izgleda se kod ovih administrativaca zabode i poneki normalan. Toliko od 2 nedelje cekanja koje oni stave za 15min posla al hvala Bogu bar raskrstih sa tim delom price. Dakle jasno im i usmeno recite bez obzira sto oni kazu da napisete,sta vam treba i sta hocete jer to je njima 15-20min cimanja a meni se oteglo na mesec i po cekanja.....pogotovo da vas ne vracaju pet puta kad vec niste u Bg i verujem ako ih zamolite da mogu to da vam urade isti dan kad dodjete....




Pa sta ja da radim?Ja sam to uzela pre vise od pola godine...Jedino da odem i kazem da su mi to dodatno trazili,jer ce mi verovatno i traziti to kao dopunu...Znas li kako se zove ta zena koja ti je pomogla?



Pa sta znam,ja sam zato i otisao sto pre da me ne bi terali opet da placam pa sam pokazao onaj papir koji sam dobio i trazio ostatak,vama em je proslo toliko vremena em nemate vise to sto su vam dali jer je poslato za No....bojim se da ne gine placanje dodatnih 3000din za novo vadjenje dokumentacije,znajuci kako kod nas jedva cekaju da uzmu pare:) No vredi probati i pitati ih pa sta bude,a stvarno nemam pojma ko je zena ni kako se zove:( Probajte otici izmedju 11 i 13h jer je tad neki termin za studentske poslove pa je ona tu valjda,ja sam prosli put isao u 9 i nije je bilo,ne znam sta drugo da vam kazem


Resila sam da cekam odgovor iz SAka,pa ako budu trazili dodatne papire ici cu da se zalim pa sta bude...Inace imam ja original te potvrde kod sebe,poslala sam overenu fotokopiju i naravno prevod iste...Imam jos jedan primerak prevoda kod sebe...


P.S. I ne obracaj mi se na VI nema potrebe dragi kolega,idemo li u Norvesku ili ne,tamo nema persiranja... :) Mada i bez toga nema potrebe da mi persiras...
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 12:42 - pre 136 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
mihaleks:
Nema na cemu, zato smo tu! :)



Bokte,koliko naprednih smajlija.I to odjednom niknuli u poslednje vreme.
Neka,ne mogu sada sve da ucim...mnogo je!
Dosta je ovaj: :D

Niknuli kad sam ih posadio skoro, neka zanju ljudi :)
 
Odgovor na temu

zoki123
Zoran Milutinovic
Doktor

Član broj: 303713
Poruke: 30
*.dynamic.kdsinter.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 13:50 - pre 136 meseci
Citat:
mihaleks:
Citat:
Mirjana Savicic:
Posao u Dramenu.Trazi se 10 helsefagarbeidera.Sve stalni poslovi.Ne pise procenat,ali treba videti i poslati.
Danas je poslednji dan za slanje.Ne pise da traze førerkort...tako da treba probati jer ipak je to cifra od 10-oro ljudi koja se trazi.
Link oglasa:

http://www.finn.no/finn/job/fu...BLED=true&spidEnabled=true

Prokleta autorizacija, hoce li je vec jednom poslati....



udji ovde

https://hpr.sak.no/

popuni donje prazno polje Fødselsdato (ddmmåå) og etternavn:
datum mesec godinu i prezime i videces da li ti je uradjena autorizacija, mozda vec znas za ovu foru, pozdrav
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 13:54 - pre 136 meseci
https://www.facebook.com/workface.no


Naleteh na Fb...mozda nekom bude od koristi...:)
 
Odgovor na temu

bojko peric
bojan peric
hirurgija,nis
nisZZ

Član broj: 306114
Poruke: 51
212.178.238.*



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 14:20 - pre 136 meseci
Citat:
zoki123:
Citat:
mihaleks:
Citat:
Mirjana Savicic:
Posao u Dramenu.Trazi se 10 helsefagarbeidera.Sve stalni poslovi.Ne pise procenat,ali treba videti i poslati.
Danas je poslednji dan za slanje.Ne pise da traze førerkort...tako da treba probati jer ipak je to cifra od 10-oro ljudi koja se trazi.
Link oglasa:

http://www.finn.no/finn/job/fu...BLED=true&spidEnabled=true

Prokleta autorizacija, hoce li je vec jednom poslati....



udji ovde

https://hpr.sak.no/

popuni donje prazno polje Fødselsdato (ddmmåå) og etternavn:
datum mesec godinu i prezime i videces da li ti je uradjena autorizacija, mozda vec znas za ovu foru, pozdrav

Nece Zoki ,nesto zeza ovo sa Sak-om
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 14:40 - pre 136 meseci
Popunjavas donje polje za pretragu, ne gornje jer verovatno nemas broj. Znaci ili jedno ili drugo, ne oba.
Dakle donje: "Fødselsdato (ddmmåå) og etternavn:" Znaci datum rodjenja u formatu: ddmmgg, odnosno ako si rodjen petnaestog aprila 1979. godine, pises: 120479 u prvo polje, a u drugo prezime (case sensitive je) odnosno MORAS! da napises prvo slovo veliko, dakle ako je prezime Perić ti ukucas Peric (ne ć nego c).
Dakle, prvo polje donjeg reda: 150479
drugo polje donjeg reda: Peric
Gornji red te ne zanima gde pise: "Fødsels- eller HPR-nummer:"
I to je to.

 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 14:41 - pre 136 meseci
I ja probah,ali ne moze,ne mogu da stanu svi brojevi datuma rodjenja
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 14:51 - pre 136 meseci
Evo ja probao upravo i staju svih 6 broja.
dakle 6 polja dva za dan, dva za mesec, dva za godinu. Sigurno.
Mozda te zeza browser, promeni ga, ako si u firefox-u, probaj internet explorer, ili neki drugi. Uvek promenite browser ako Vas zeza neka online aplikacija, jer nisu svi jednako kompatibilni sa pojedinim web aplikacijama.
Dakle, danas je nemoguce sve raditi iz jednog browsera, treba imati barem jos jedan u rezervi za ovakve stvari, za specificne sajtove koji odbijaju saradnju :)
Za probu, evo Vam broj 120479 Spasovic
Ako hocete da probate gornje polje, evo broja: 7839510
Znaci ILI gornje ILI donje. Ne oba.

 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 15:06 - pre 136 meseci
Probala sam tako Neso odmah ali nece,meni staje samo 5 cifara...

Sad ukucah opet,stadose cifre ,ali opet isti odgovor :


Tilbake til søket



Ditt søk på navn gav ingen resultater. Kontroller søkebegrepet

Fødselsnummer inneholder 11 siffer, HPR-nummer inneholder 7 siffer.
Hvis du søker på idnummer skal du ikke ta med innledene nuller.
Søker du på fødselsdato og etternavn, må begge feltene fylles ut.


Probah preko dva browsera,isto...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 15:09 - pre 136 meseci
Citat:
DUNJA1965: Probala sam tako Neso odmah ali nece,meni staje samo 5 cifara...

Dakle, probaj prvo da brises, da ti nije ostalo blanko polje prvo, koje se ne vidi, znaci ili brises sa backspace ili ides Ctrl+A pa onda Delete tako ces ocistiti polje, ako ne probaj neki drugi browser.

 
Odgovor na temu

bojko peric
bojan peric
hirurgija,nis
nisZZ

Član broj: 306114
Poruke: 51
212.178.238.*



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 15:16 - pre 136 meseci
Hvala druze.Ingen autorisjon.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 16:34 - pre 136 meseci
Kod mene ista poruka kao kod Dunje, probao sa Firefox, Opera, Chrome, IE. Verovatno jos nisu uradili pa zato nista ni ne izbacuje.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 16:35 - pre 136 meseci
Citat:
DUNJA1965:
Probala sam tako Neso odmah ali nece,meni staje samo 5 cifara...

Sad ukucah opet,stadose cifre ,ali opet isti odgovor :


Tilbake til søket



Ditt søk på navn gav ingen resultater. Kontroller søkebegrepet

Fødselsnummer inneholder 11 siffer, HPR-nummer inneholder 7 siffer.
Hvis du søker på idnummer skal du ikke ta med innledene nuller.
Søker du på fødselsdato og etternavn, må begge feltene fylles ut.


Probah preko dva browsera,isto...


A sta dobijes kad ukucas ove moje brojeve?
Ako ti da rezultat, onda je sve OK, ali nema autorizacije jos uvek. Tacnije jos nije izdata.

@mihaleks
Ako imas nule ispred broja autorizacije i trazis po tom broju onda ih izbaci. Recimo 0023432, onda kucas 23432
Probaj sa ovim mojim brojevima pa ako to prolazi, onda sve radis korektno, ali oni nemaju azurnu bazu podataka, mada je u nasem slucaju istog dana bilo vidljivo. Ja sam igrom slucaja poslao mail sa pitanjem sta je sa autorizacijom, a oni su mi odmah odgovorili da je izdata, onda sam ja proverio ovde pre nego i da je dobijemo u papiru i bilo je sve azurno. Posle nekoliko dana smo dobili autorizaciju regularnom postom.


 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.01.2013. u 16:39 - pre 136 meseci
U Firefoxu radi ok sa tvojim podacima, znaci nis od autorizacije jos uvek.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7794735 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.