Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8026325 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 15:24 - pre 139 meseci
Ma jok...nisam ja pisala post kao odgovor niti sam to skontala kao meni licno upuceno...jok,bre.
Vidi...sta god negativno da se napise na temu ove zemlje mislim na Norvesku,to je samo i iskljucivo u cilju sagledavanja celokupne slike.Nista drugo.
Jer svi smo mi i dalje ovde,ostajemo i karta se za Srbiju narucuje samo za godisnji odmor a nikako za vracanje.
Kada neko napise nesto negativno o Norveskoj,a zivi u ovoj zemlji,uvek mozes da ga/nju konfrontiras sa cinjenicom da ta osoba ne napusta ovu zemlju...i to je stvarno tako.
Po neka negativnost kada se napise to je samo radi sagledavanja celokupne slike a svi mi ostajemo ovde i dalje.Znaci nije to takva negativnost koja te u tolikoj meri ugrozava da bi se ti vratio nazad.

Nekad bi jela "zlatiborac",kukam na sve strane,vidim na twitteru slike nekih prijatelja sa doceka Nove Godine...a ti na kraju sveta...dotakne te to sve,ali onda se zapitas,pa da li bi se vratio u kaubojski sistem radi meraka...Ne bi,naravno,samo imas dusu pa joj nekada das oduska...
To je normalno.




MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 16:17 - pre 139 meseci
Kampari...tj...Zorane,

Ja sam svesna da je finansijski momenat kljucan,da treba izdvojiti svotu novca sto za takse sto za prevodjenje dokumenata...ali morate se uozbiljiti i preci sa foruma na institucije.Forum je podrska ali nije institucija.Programi skolovanja su razliciti,vasa cerka ima dva fakulteta,ponavljam dva...treba poslati kod saksbehandlera na procenu.Gubite dragoceno vreme.To vam je kao poreska politika-individualno je.Sto puta ponavljam,bez obzira sto neko dobije autorizaciju,ili odbijenicu to ne znaci da ce i vas slucaj biti takav.Dakle,da vam se javi neko i kaze dobio je odbijenicu,vi ne mozete svoj slucaj da bazirate na tome pogotovo sto vas cerka ima zavrsena dva faxa i specificno je dosta toga kada je njen slucaj u pitanju.Treba li da se pitate celog zivota...a sta bi bilo da sam poslao???Ako vas odbiju,odbila vas je zvanicna norveska insititucija za priznavanje diploma u zdravstvu koja vam daje i mogucnost da se u roku od 3 nedelje zalite na tu odluku,i opet sve zavisi koji bi bio ishod ali imate pravo a to ako posaljete dokumenta.Uostalom,imacete cistu situaciju ako vas odbiju na obe strane jer cete tada znati da je jedina mogucnost da se sa gimnazije prekvalifikuje na medicinsku i ide na staziranje pa na taj nacin ulazi u Norvesku.Dakle,imacete cistu situaciju i znati sta vam valja ciniti.
Ovako,dok tragate za ljudima koji su dobili odbijenice i moleci ih da vam kazu sta su slali,gubite ogromno i dragoceno vreme i jedini gubitnik ste vi...tj.vasa cerka.
Preduzmite konkretne korake ka zvanicnim institucijama ako hocete stvarno da emigrirate.Dobro je cuti iskustva drugih ljudi i ovaj forum tome i sluzi ali se u jednom momentu covek mora opredeliti za sopstevni samostalni "korak" a to je slanje dokumentacije na vrata SAK-a.
Ne morate me poslusati,ne morate ni procitati ovaj post,ali pre ili kasnije vam se ceo proces svodi na slanje dokumenata ili sedenje kuci.
Srdacan pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 17:15 - pre 139 meseci
hvala, hvala. bez tebe bi forum bio osakacen.
situacija je ovakva.
tek je prije dva dana podignuta diploma sa farmacije, danas su javili da je licenca gotova, treba da je posalju. prevod ce biti gotov ove nedelje. znaci aplikacija sledece nedelje za autorizaciju i dvije licence. to je to, samo sto bi smo ustedjeli jednu aplikaciju kad bi nam gospodja iz kragujevca kazala da li je poslala dobra dokumenta, jer joj je odbijenica, koju smo dobili vise ni ja ne znam od koga, sacuvaj boze. po toj odbijenici njoj hvali sve. pet sest punih ispita, i nedostaci u skoro svim indenticnim ispitima. to mi je nejasno, zato vijamo okolo ne bi li culi jos koji podatak. vise nam problem iskreno predstavlja cekanje na odgovor no novac. mozemo potrositi cijelu godinu zbog cekanja rezultata.definitivno ce se aplicirati i na neki istrazivacki program, dok se ceka odgovor. preko srednje medicinske skole mi je put najduzi, no nema veze , ako bude jedini. mi smo svemu naredni
tebi zaista puno hvala.



-
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 19:06 - pre 139 meseci
Pricali smo o procentu nezaposlenosti u Norge i zakljucili na osnovu istrazivanja da je na 2,4%.
Nemacka trenutno prema istrazivanjima lezi na 6,7% nezaposlenosti.
Link:
http://www.aftenposten.no/nyhe...n-i-Tyskland-oker-7082220.html

Priznatije su nase diplome svakako u Nemackoj,i sa te strane je lakse ali za procenu stabilnosti ipak prednost ima Norge,ili barem ja to tako sagledavam.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 21:06 - pre 139 meseci
gospodo...
koliko je tesko ili lako u norveskoj kupiti stan. mislim, je li to uopste moguce, koliko bi iznosila rata. razmisljam, zastto bacati novac za kiriju, ako ta kirija moze pokrivati ratu kredita.sta je to potrebno ispuniti da ti kredit odobre. je li dovoljna hipoteka. moze li se ucesce platiti gotovinom, tipa prodao sam u srbiji i uplacujem u norveskoj
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 21:14 - pre 139 meseci
Hm.....
Za ucesce u kreditu ti treba 20% uglavnom, koliko ja znam nesto su to dizali, ranije je bilo 10%. E sad ako hoces nesto koliko toliko ozbiljno da kupis to ti je recimo 350k evra. Znaci treba ti recimo 70k evra za ucesce. Svaka tebi cast ako imas toliko iz Srbije+za sve ostalo u pocetku.
Tako da tamo niko nista ne kupuje barem prvih pet godina dok se ne sakupe pare. Ima tu verovatno i nekih drugih opcija, povoljnijih, ali ce ti to blize pojasniti neko ko je tamo vec imao tu cast da se bakce sa kupovinom. + da ne govorim da nekretnine idu gore svake godine od 8-10%.
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 21:19 - pre 139 meseci
zasto nesto ozbiljno? necu da bacam pare za kiriju, moze li se to? prodam stan u srbiji, i dam za ucesce u norveskoj. moze li rata koja bi se dala za kiriju, pokrivati ratu kredita. ja tako razmisljam, ako se da, ako se ne da opet dobro.

[Ovu poruku je menjao nb-campari dana 03.01.2013. u 22:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 21:25 - pre 139 meseci
Citat:
DUNJA1965:
Citat:
delija_sever031:
Citam ovde iskustva iz UDI-a i drugih norveskih ustanova i avantura koje ljudi imaju gore sa administracijom ali koliko god bili neobavesteni kad im odnesete odstampano pravilo oni bar procitaju pa urade sta treba jer su bar pismeni da procitaju,ovi nasi nisu ni to....

Odem na Visu medicinsku u Zemunu 30.novembra da podnesem zahtev da mi se izda plan i program rada i javim se u studentsku sluzbu,kazu nema problema,napisi na papiru molbu i sta tacno treba i donesi uplatnicu na 3000din i index.Uradim ja sve to i lepo napisem sa sve podacima molbu i velikim slovima:

PLAN I PROGRAM RADA SA OPISOM SVIH PREDMETA I UVERENJEM O FONDU CASOVA TEORIJE I PRAKSE (BEZ OCENA)

Znajuci kako umeju da otaljaju ja detaljno napisem da bi bilo jasno sta hocu.Predam sve to i kazu dodjite za 2 nedelje bice gotovo,super....
Odem jutros nakon 4!! nedelje opet iz iskustva koliko su brzi ostavim im duplo vise vremena. Prvo su poceli da vicu na mene zasto sam dosao pre 11 jer oni rade od 8 ali ne sme niko da priviri kod njih pre 11,ja se izvinim i kazem da kasnim na posao samo bih da podignem dokument i kazem o cemu se radi. Zenska mi iznervirana vadi iz neke fioke pored index i jedan papir na kome je napisano ime ustanove,prekucan spisak ispita koje sam polozio i pored napisane OCENE. I kaze "potpisi da si preuzeo"

Ja sad kontam onaj budzak od 100-200 strana ce potom doneti mada sam odmah pitao "sta je ovo?" jer sam lepo napisao da mi ocene ne trebaju. "Samo ti potpisi", kaze ona meni.

Pitam ih "a gde je ostatak? treba mi opis predmeta",a zenska ni pet ni sest nego mi kaze "jao znas ti koliko je to,kao knjiga,tu ima stotinu strana to treba da se iskopira sve i tako..." :D

Ja joj vec iznerviran kazem "pa znam ja dobro,to sam i trazio,napisao i platio 3000din a ovaj papir sto mi dajete meni ne treba"

A ona i dalje drsko i bezobrazno iako sam krajnje normalno dosao kaze "ne moze to sad,dodji posle praznika". Okrenem se i uz "svasta..." izadjem jer em kasnim na posao em koliko god da se svadjam idu praznici pa necu dobiti ono sto sam trazio jer nema vremena.

Prve nedelje nakon praznika cu opet ljubazno traziti da mi se izda ono sto sam platio,onda cu se obratiti direktorki da li moze da mi se izda taj dokument ili da mi se vrate pare a ja da trazim pomoc od ministarstva prosvete.Sa kaubojstinom drugacije ne moze,oni ocito na normalno ne reaguju pa treba da se ponasas kao budala da bi nesto izjurio sto si em platio em imas pravo na to,naopako da je dzabe,tu ne bih smeo ni da trazim.....EEEEEE Srbijo medj' slljivama......




I ja sam isto prosla...Prvo su mi kada sam zvala rekli da kosta 1500 din i da mogu odmah da preuzmem,a onda kada sam otisla licno i objasnila sta mi treba rekli da to kosta 3000 din i da se ceka najmanje 15 dana...Posto nisam iz Beograda zamolim prijatelja koji zivi tamo da mi to preuzme...I ja sam dobila samo jedan list sa ocenama i brojem casova prakse,teorije...Pomislim da tako treba,a i posto sam davno zavrsila ,1992 da je to To ...A ja sam isto kao ti trazila plan i program!List je tako nepismeno i nestrucno otkucan da je to sramota.Plus primetim da iz nekih strucnih predmeta uopste nemam casove prakse...ali mi je upisana praksa iz odbrane i zastite i statistike..Pozovem iznervirana ponovo,tamo me neljubazna sluzbenica izgrdi kako oni bolje znaju sta sam ja ucila...Ja je pitam da mi objasn i kako sam na Visokoj medicinskoj skoli mogla da imam praksu iz odbrane i zastite,a nemam iz hirurgije,ginekologije, internih, itd...Na sta ona daje slusalicu svojoj koleginici uz opasku da objasni meni nerazumnoj zeni kako je ona u pravu...I ta sluzbenica je bila malo razumnija i saslusala me,rekla da posaljem indeks i taj njihov papir ponovo postom,sto sam uradila...I dobila papir novi..Tek na forumu sam videla da svi pominju nekih sto strana....ali svi ste mladji od mene,zavrsili ste Visoku medicinsku po novim programima,pa pomislih da je to drugacije...Dokumenta sam vec poslala na autorizaciju,pa sad sta je tu je,verovatno ce mi traziti dopunu...i verovatno mi ne gine da se opet uputim u Zemun i prepirem sa njima...A eto oni odlicno znaju sta mi trazimo i placamo i prave se ludi...Znaci da opet moram platiti 3000 din,plus put do Beograda...Pa to je da iz koze iskocis!



Ja cu za par dana opet kod njih sa sve onim papirom sto su mi dali,3000din im sigurno necu opet dati jer ovo sto su mi dali nije to sto toliko kosta niti sam ga trazio,mogu samo nekome glavu odsrafiti tamo,znaju oni vrlo dobro sta mi trazimo i sta smo uplatili,kao da zaboga niko drugi do sad to nije podizao pa oni ne znaju,nego ih mrzi da rade svoj posao a misle da smo mi negde culi kako treba neki papir da se podigne sa Vise a ne znamo o cemu se radi pa probaju da nam poture sta oni hoce pa ako prodje a mi da mislimo kako smo uzeli to sto nam treba,kao sto je kod tebe nazalost bio slucaj. Prosto mi nije jasan bezobrazluk nasih ljudi pa to ti je....kao da meni neko dodje da mu snimim koleno a ja mu snimim skocni zglob i kazem,"pa dobro prijatelju to ti je blizu jedno drugog,moze proci". No sredice se i ta prica a to nije ni pocetak onoga sto nas tek cega posle,drz'te se:)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
83.249.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 21:49 - pre 139 meseci
Vi ste ljudi super prosli....
Ja na mom faksu otisao to da trazim,kazu nije tu zena koja je to radila otisla na poodiljsko(pa ja pitao da li treba da cekam njen povratak*,ma ne samo ti uplati 1 hiljadu za uverenje a drugu za overu plana i programa,uplatim ja 4 hiljade za mene i za suprugu.Posle dva meseca jos nije gotovo i tako ja kopirao sta treba,ja nasao nastavni plan i program ali ja nisam izmislio nego ONI u njihovom glupom kmpu mog smera vise nema,ajde i to prezalim,ali hocu da biram da li cu ovaj nastavni plan i program (tu mi nedostaju 2 ispita) ili ovaj tu nema nekih ispita ali ima neka Reologija),ja im lepo objasnio da kad saljem u NOKUT da ce mozda oni proveravati da li sam i sta sam zavrsio pa da se ne desi kojim slucajem da oni posalju nesto drugo a meni dali opet nesto drugo.Ma ne sekiraj se to ce mo mi srediti.
Za suprugu jos nisam odradio,ovih dana cu mada ona kao profesor informatike kako smo gledali uspeli su da pogode ispitye.
Znaci ja platio ja kopira ja trazio,to moze samo ovde....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 22:11 - pre 139 meseci
Citat:
nb-campari:
gospodo...
koliko je tesko ili lako u norveskoj kupiti stan. mislim, je li to uopste moguce, koliko bi iznosila rata. razmisljam, zastto bacati novac za kiriju, ako ta kirija moze pokrivati ratu kredita.sta je to potrebno ispuniti da ti kredit odobre. je li dovoljna hipoteka. moze li se ucesce platiti gotovinom, tipa prodao sam u srbiji i uplacujem u norveskoj



Gospodine Kampar...ja koliko sam skontala slucaj,rec je o emigraciji vase cerke.Dakle,pre par sati smo pricali o tome kako uopste da udje u ovu pricu jer ima prilicnu problematiku oko dobijanja priznanja diplome i moze joj se i pored slanja dokumenata desiti da mora ici onim najduzim putem a to je prekvalifikacija dok se sada tematika vec prebacuje na pitanje stana...
Prvo okvirna cena ajde da uzmemo 2,5 miliona.Ucesce 25% u startu.Uslovi za dobijanje kredita su teski...i iz godine u godinu sve tezi.Cene stanova/kuca u stalnom porastu.Kredit u proseku mozete dobiti u iznosu 3 vase godisnje zarade...Kada je rec o bilo kojoj od diploma na koju cilja vasa cerka...pa tri takve godisnje zarade ne pokrivaju sumu za dobijanje kredita u gore spomenutom iznosu...Prosto,prica je komplikovana.Sto se odnosa rate za stan i kirije tice...odgovaraju jedna drugoj...ali doci u poziciju za dobijanje zeljenog kredita nije lako.Nije uopste lako.

Sta rade Norvezani?Oni koji su naseljeni blizu granice sa Svedskom,kupe stanove/kuce u Svedskoj po ceni koja je za njih jako povoljna i daleko povoljnija nego u Norge a onda imaju mogucnost putovanja na posao i samim tim kao "pendleri" dobijaju olaksice u porezu.Svedjani se zale silno da im na taj nacin zbog Norvezana rastu cene nekretnina u lokacijama blizu granice ali dzabe im...Bilo skoro u dnevniku...

Kako ja to volim da dokumentujem nekim linkom...evo sada i ovo:
Link:
http://www.aftenposten.no/okon...ligprisene-i-2012-7081374.html
Dakle,2011 kvadratni metar je kostao 27.700 kruna
2012.- 1 kvm-29,800 kruna.
Sa tendencijom ka poskupljenju u 2013-oj.
- Boligprisene har økt med 44 prosent på fire år. -dakle 44% skuplje za period od 4 godine.
Plus...ponuda stanova/kuca je relativno mala/niska.

Pozdrav!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 22:26 - pre 139 meseci
Akcenat je na tome da treba ici korak po korak.
1)Nadji nacin da udjes u pricu
2)Sredi radno-boravisnu dozvolu
3)Nadji sebe u ovoj prici,proceni pa ces onda donositi odluke stanova itd...

Dva razlicita pogleda na Norvesku su iz Srbije i iz Norveske na licu mesta iako su u pitanju iste tvoje oci ili oko.Zavisi ko sa cime i kojim kapacitetima vida raspolaze.

Licno,duboko verujem da se okosnica mog dolaska ovde krije u tome sto ja funksionalno imam samo jedno oko.Anatomski dva ali samo jedno funksionalno.Drugo ne radi.Nekada je bolje manje videti.Ako stavim smajlija,svi ce pomisliti da se zezam a stvarno je tako.Jedno oko je cesto dovoljno.Dva znaju biti previse.
Ne idu smajliji uz ovaj post jer ja ovo baziram na licnom ubedjenju i istinskom manjku vida.
U toj coravoj strani moje glave lezi zec-skoro mi postalo jasno kada sam videla koliko ljudi "lupaju glavu unapred" a nema potrebe,bez obzira sto se zelis sto bolje pripremiti.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2013. u 22:31 - pre 139 meseci
sta bih ja bez tebe?
nidje nista nije lako. no ja mislim da nije ni nemoguce. ako moja cerka uspije doci da radi u norvesku, meni vise u srbiji nista ne treba. zato pitam o mogucnostima kupovine stana. ja razmisljam da su pare date za kiriju bacene pare, i sto se manje baci bolje je. sta ce mi nekretnina u novom sadu, ako ona uspije otici u norvesku. vracam se na selo u crnu goru. gajim jabuke i pecam po limu. mozda dodjem i u norvesku na pecanje.
iz srbije su i kinezi poceli bezat, a ja sam se u nju iz evrope nekad davno vratio. sad imam muku djecu u evropu vratit
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2013. u 17:29 - pre 139 meseci



I ja sam isto prosla...Prvo su mi kada sam zvala rekli da kosta 1500 din i da mogu odmah da preuzmem,a onda kada sam otisla licno i objasnila sta mi treba rekli da to kosta 3000 din i da se ceka najmanje 15 dana...Posto nisam iz Beograda zamolim prijatelja koji zivi tamo da mi to preuzme...I ja sam dobila samo jedan list sa ocenama i brojem casova prakse,teorije...Pomislim da tako treba,a i posto sam davno zavrsila ,1992 da je to To ...A ja sam isto kao ti trazila plan i program!List je tako nepismeno i nestrucno otkucan da je to sramota.Plus primetim da iz nekih strucnih predmeta uopste nemam casove prakse...ali mi je upisana praksa iz odbrane i zastite i statistike..Pozovem iznervirana ponovo,tamo me neljubazna sluzbenica izgrdi kako oni bolje znaju sta sam ja ucila...Ja je pitam da mi objasn i kako sam na Visokoj medicinskoj skoli mogla da imam praksu iz odbrane i zastite,a nemam iz hirurgije,ginekologije, internih, itd...Na sta ona daje slusalicu svojoj koleginici uz opasku da objasni meni nerazumnoj zeni kako je ona u pravu...I ta sluzbenica je bila malo razumnija i saslusala me,rekla da posaljem indeks i taj njihov papir ponovo postom,sto sam uradila...I dobila papir novi..Tek na forumu sam videla da svi pominju nekih sto strana....ali svi ste mladji od mene,zavrsili ste Visoku medicinsku po novim programima,pa pomislih da je to drugacije...Dokumenta sam vec poslala na autorizaciju,pa sad sta je tu je,verovatno ce mi traziti dopunu...i verovatno mi ne gine da se opet uputim u Zemun i prepirem sa njima...A eto oni odlicno znaju sta mi trazimo i placamo i prave se ludi...Znaci da opet moram platiti 3000 din,plus put do Beograda...Pa to je da iz koze iskocis!
[/quote]


Ja cu za par dana opet kod njih sa sve onim papirom sto su mi dali,3000din im sigurno necu opet dati jer ovo sto su mi dali nije to sto toliko kosta niti sam ga trazio,mogu samo nekome glavu odsrafiti tamo,znaju oni vrlo dobro sta mi trazimo i sta smo uplatili,kao da zaboga niko drugi do sad to nije podizao pa oni ne znaju,nego ih mrzi da rade svoj posao a misle da smo mi negde culi kako treba neki papir da se podigne sa Vise a ne znamo o cemu se radi pa probaju da nam poture sta oni hoce pa ako prodje a mi da mislimo kako smo uzeli to sto nam treba,kao sto je kod tebe nazalost bio slucaj. Prosto mi nije jasan bezobrazluk nasih ljudi pa to ti je....kao da meni neko dodje da mu snimim koleno a ja mu snimim skocni zglob i kazem,"pa dobro prijatelju to ti je blizu jedno drugog,moze proci". No sredice se i ta prica a to nije ni pocetak onoga sto nas tek cega posle,drz'te se:)[/quote]



E to je i mene iznerviralo, sto se prave blesavi...Da sam i ja skoro to uzela kao ti isla bih da se bunim,ali ja sam svoja dokumenta vec poslala u Norvesku,uplatila obradu istih.Ostaje mi samo da cekam odgovor iz Norveske, a oni ce mi verovatno traziti program naknadno,a mozda me i odbiti na osnovu sture dokumentacije sa Vise...Onda ce mi ovi iz Zemuna verovatno traziti da dodatno uplatim te 3000 din...Vec sam se iznervirala na samu pomisao da kroz to opet moram proci i sto me neko pravi budalom...ali sto ti rece jos dosta toga nas ceka...ovo su tek oni prvi koraci,tek ucimo da hodamo... :)
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2013. u 17:34 - pre 139 meseci
Citat:
kelly_oslo:
a u Oslu nikad gori vatromet sto se mene licno tice.... em lose vreme nije se videla nego trecina vatrometa.... a i plus mali neki vatrometi do sada su bivali lepsi sareniji veci... piiii... nista mi se nije svidelo iako sam bila na krovu opere sa sampanjcem u ruci.....



Auuu Kelly to mi zvuci tako glamurozno....ta slika tebe na krovu opere sa sampanjcem u ruci...bravo! :)
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2013. u 17:39 - pre 139 meseci
Dunja ja sam papir slala preko Sage,oni to salju godinama i nadam se da znaju i ja sam sa Vise poslala samo ispite a ne kompletan plan i program,jer mi sada trazimo autorizaciju za bolnicara a ne za sestru,nadam se da ce biti uredu,puno srece za obje,pozz...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2013. u 17:44 - pre 139 meseci
Citat:
IveD:
Neka je sretna svima nova 2013 puno zdravlja ,uspjeha i naravno ispunjenje zelja.Pa u ovoj novoj da se javljamo iz Norveske. :) :) :)




I ja se pridruzujem cestitkama i zelim da mi koji sada postujemo iz Srbije ove godine odemo u Norvesku i da sledecu 2014 godinu cestitamo iz Norveske...:)
Zelim svima koji jos nisu otisli puno srece na putu koji smo planirali,a onima koji su vec tamo jos bolje dane...
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2013. u 17:50 - pre 139 meseci
Citat:
sofi1976:
Dunja ja sam papir slala preko Sage,oni to salju godinama i nadam se da znaju i ja sam sa Vise poslala samo ispite a ne kompletan plan i program,jer mi sada trazimo autorizaciju za bolnicara a ne za sestru,nadam se da ce biti uredu,puno srece za obje,pozz...




Jooj nadam se,ali ja sam posala za sestru po nagovoru drugarice koja zivi tamo,pisala sam o tome......Kad bih nekim cudom dobila licencu za sestru bila bih presrecna...Planiram da posaljem i za bolnicara ali trenutno to sebi finansijski ne mogu priustiti...Kad si ti poslala dokumenta,tj kad si uplatila?MOja koleginica je konacno dobila autorizaciju za bolnicara cekala je od aprila...Autorizacija joj stigla na Sv.Nikolu...skoro osam meseci,u novembru joj trazili jos neku dopunu...
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2013. u 17:52 - pre 139 meseci
Citat:
BlondySu:
Polako i sigurno, potpuno nezavisno od toga da li mi to želimo ili ne, približava nam se jedna jedinica, ona koju ćemo svi mi da dodamo u svoje živote. Možemo je dočekati ovako ili onako, u ludom provodu ili ne pridajući joj poseban značaj. Ali, ono što moramo imati u vidu je činjenica da svi ipak na poklon dobijamo 365 dana. Kako ćemo ih iskoristiti u velikoj meri zavisi od nas samih. Ono što ne smemo dozvoliti je da nam dani tek tako proklize kroz prste!
Želim vam puno zdravlja koje je temelj svega, jako puno ljubavi koja nam ispunjava duše i čini nas plemenitijim osobama, puno sreće i radosti u odnosu sa bližnjima i iskrenim prijateljima i dovoljno novca da ne zavisimo ni od koga!Zivite život punim plućima, ali uvek imajte u vidu da je najlepsi mogući osecaj kada se mirne duše, čistog srca, sa radošću i ponosom mogu osvrnuti na protekle dane.

Želim VAM sve najljepše u nastupajućoj 2013. godini!!!!! :))))

Pozdrav iz Narvika!!!!



Kakva divna cestitka,Blondy
Svako dobro od srca ti zelim...
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2013. u 17:55 - pre 139 meseci
Citat:
mihaleks:
Srecna nova godina svima i dao Bog da svi otisli u Norvesku u 2013. godini ili gde zelite da odete!!!!
E da umalo da zaboravim. Vama koji ste u Norveskoj zelim sto vise da uspete, da naucite jezik, da se integrisete i da se na balkanske prostore vracate samo kao turisti!




Jos jedna divna cestitka....hvala

Zahvaljujem svima vama koji ste vec tamo sto sa nama delite svoja iskustva i informacije o Norveskoj,mnogo nam znace...Sve najlepse u Novoj godini Mihaleks
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2013. u 18:00 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Dosta bucnije ove godine nego prosle sto se Tromsa tice sa aspekta vatrometa...
Vise svetla,lepo nebo,dosta ljudi napolju,iako je prilicno hladno ove noci.







Sto su lepe slicice,bravo Mirka...

Draga duso ovog foruma ja ti zelim da se udas i osnujes svoju porodicu...E sad ti biraj ko ti vise odgovara:neki nas ili Norvezanin,ili mozda neko treci...A mozda uopste i ne mislis o udaji,jos? U tom slucaju nek ti se ostvare neke druge zelje o kojima mastas...Voli te ''mama''
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8026325 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.