Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81365 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 12:16 - pre 211 meseci
Ma to je samo formalno, ali je cinjenicno stanje da je Singapur u sustini jednopartijska drzava. To kod njih su isti izbori kao sto su bili ovde dok su bili komunisti. A evo sta je Singapur, i pored tih njihovih zakona koji zabranjuju razne stvari, i pored smrtnih kazni koje se dele i sakom i kapom:

- plate bolje nego u Americi
- efikasnost bolja nego u Americi
- izbor svega i svacega, sto se robe tice
- apsolutna, 100%, licna, porodicna i opsta sigurnost
- apsolutna pravna sigurnost
- cistoca koju jos niko na planeti nije uspeo da kopira
- svetski standard skolstva i drugih ustanova
- svetski standard zdravstva
- vlada koja raportira stanovnistvu i pita ga kako da jos smanji i tako niske poreze
- najbolja avio kompanija na svetu
- najprometnija luka na svetu
- najzauzetija rafinerija na svetu, iako nemaju naftu (nemaju ni vodu za pice, uvoze iz Malezije)
- svi govore engleski
- svetska klasa hrane
- medjunacionalna tolerancija koju ne samo da niko ne moze da shvati, nego ne moze ni da je kopira

Zamisli da Knez Mihailovu prekriju krovom i klimatizuju je. To ima u Singapuru.

Znaci, ne vidim da im nesto fali sto su pod "diktaturom" i sto ugrozavaju "ljudska prava" sljamu covecanstva. Samo mi da prekopiramo stvari od njih i nema problema.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
194.106.187.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 12:31 - pre 211 meseci
Citat:

Znaci, ne vidim da im nesto fali sto su pod "diktaturom" i sto ugrozavaju "ljudska prava" sljamu covecanstva. Samo mi da prekopiramo stvari od njih i nema problema.


Interesantno, znaci kopirati engleski kapitalizam kroz tzv. "tranziciju" je lose, jer mi nismo Englezi, pa samim tim sta je dobro za Engleze nije nuzno dobro za nas - ali zato su nam daleko blizi istocno-azijski narodi (Kinezi, Malaji i Indusi - tj. populacija Singapura) od Evropljana, pa je njihov sistem automatski dobar i za nas ;-)

;-)

Jos samo kad bi Srbija imala svetski hub kao Singapur i imala slicnu geopoliticku lokaciju, al ajde... ;-)

Ma to su sve sitnice - lako cemo, u svakom od ucesnika ove diskusije cuci bar jedan Ataturk ;)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 15:27 - pre 211 meseci
Ataturk je uspeo da promeni Tursku slicnim metodama kao u Singapuru, a Srbi su po mentalitetu blizi pomenutim azijatima nego evropljanima. U Srbiji je najuredjenije drustvo u kome je najveci deo njenog stanovnistva najbolje ziveo bilo u ono vreme kad se njom vladalo na nacin slican kao u Singapuru, to jest za vreme komunista. To su sve cinjenice. Oni koji zagovaraju nekakav "evolucionizam" srpskog drustva nemaju pojma o narodu za koga tvrde da mu pripadaju, verovatno je zato najveci broj njih van zemlje sto je njihovo pravo, ali takvi samo duvaju u jedra ovim lopovima i hostaplerima ovde, kao sto su ovi lopovi za koje tvrdite da ce im potomci biti elita, ili ovaj Kostunica koji je covek poremecen. Taj stav o drustvu koje se uredjuje samo od sebe, samo mu treba vreme, je jedan od razloga zbog kojih je danasnje vreme u Srbiji najgore u celoj njenoj istoriji. To je u stvari ta "lako cemo" filozifija, zapoceta u vreme Milosevica, a ne predlozi o odstranjivanju degenerisanih iz drustva, na primer. Sta je to hub u ovom kontekstu, to vec ne bih znao.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 15:30 - pre 211 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  a Srbi su po mentalitetu blizi azijatima nego evropljanima.


Kojim smo azijatima blizi i po cemu?
anti-heroin spree
 
0

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 15:42 - pre 211 meseci
Nash sistem obiluje otomansko-kabadahijskim nasledjem.U chemu je onda problem?

Uvek sam mislio da papir ima exkluzivno pravo podnoshenja svega i svachega,ali ga forum polako ali sigurno ugrozhava.

.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 16:27 - pre 211 meseci
Dusanov zakonik "Oko za oko, zub za zub"
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 17:54 - pre 211 meseci
Citat:
Fuzz: Kojim smo azijatima blizi i po cemu?

Pa po mentalitetu, sta tu ima nejasno? Ili mozda tvrdis da je srpski mentalitet onako blizi na primer svajcarskom, engleskom ili nemackom? Ili cak slovenackom, pa do skoro smo bili braca.

Kome se ne svidjaju odgovori na izvesna pitanja, ne treba da ih postavlja.
Citat:
braker: Nash sistem obiluje otomansko-kabadahijskim nasledjem.U chemu je onda problem?

Pa bas u tome, sto kod nas sistem ne postoji. Kad bude postojao, on ce iz drustva odstranjivati one koji drustvu stete, na ovaj li onaj nacin, nije ni vazno.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
194.106.187.*



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 20:57 - pre 211 meseci
Citat:

Pa po mentalitetu, sta tu ima nejasno? Ili mozda tvrdis da je srpski mentalitet onako blizi na primer svajcarskom, engleskom ili nemackom? Ili cak slovenackom, pa do skoro smo bili braca.


Blizi je - ovo ti govorim kao osoba koja je putovala od LA-a do Dzakarte.

Ne znam koliko si puta bio u Singapuru ili Pekingu, ali ja jesam vise puta - i mogu ti reci da nije bas slicno Srbiji - daleko manje nego jedan London ili Berlin, koliko god i oni bili razliciti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala24.12.2006. u 22:16 - pre 211 meseci
Ako to jeste problem onda dolazimo do mesta gde se pojavljuje nedoslednost.Kako se komentari sa jasnim definicijama navedene,po pravilu brishu,uputio bih te na broker-ove postove.:)
Citat:
Lesli Eldridz: Ataturk je uspeo da promeni Tursku slicnim metodama kao u Singapuru, a Srbi su po mentalitetu blizi pomenutim azijatima nego evropljanima.

Kojeshta!

Ako vec postoji potreba da se neshto ispljune,mozhda ne bi bilo zgoreg prethodno se informisati.
Svakako je daleko lakshe kroz nasilnu dogmatichnu sociologiju iznositi postavke koje nemaju veze s' mozgom.
I Raymond Aron je iz iste prćije zobao,ali je znao o chemu zbori.

Individualizam homo economicus-a,suparnishtvo interesa,konkurencija,svirepa organizacija stvorena zakonima,konvencijama ili ekonomskim razvojem,NASPRAM jasnog,egzotichno-autokratskog koji tezhi autentichnoj zajednici.

Ovde bih samo primetio da,po tebi,upravo nas krasi ta egzotichna posebnost!

Ili bi smo ovde trebali da se nadovezhemo na socioloshku fenomenologiju Vebera-"sushtinu drzhave","duh naroda".
Nedostaje ti samo iskustvo ustanovljenog znanja koje dopushta utvrdjivanje uslovljenih odnosa.

Prem tome-ne seri

Over and Out



.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 00:01 - pre 211 meseci
Sta da vam kazem. Promenite narod. Eventualno, dok cekate da promenite, prosetajte malo dalje od kruga dvojke medju taj vas narod pa ga upoznajte. Onda ce vam postati jasnije neke stvari, posebno ove o odnosu Srba prema "individualizmu homo economicus-a" ma sta to bilo, suparnistvu interesa, konkurenciji i tim stvarima. Mozda tad ukapirate da Srbima to nista ne znaci, cak ni kao reci.
Citat:
Ivan Dimkovic: Blizi je - ovo ti govorim kao osoba koja je putovala od LA-a do Dzakarte.

Ne znam koliko si puta bio u Singapuru ili Pekingu, ali ja jesam vise puta...

Kako te nije mrzelo?

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 25.12.2006. u 01:13 GMT+1]
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 00:15 - pre 211 meseci
Ja ću vam dati uzrok i rešenje za eliminisanje 90% kriminala, a vi ga možete prihvatiti, ili odbaciti kao smešno. U svakom slučaju, to jeste uzrok, i to jeste rešenje:

Uvod:

U ovom veku nam neće biti tako dobro kao što nam je bilo dobro u socijalizmu. Iako sistem ni blizu nije bio savršen, on je upravo ono što je u ljudima budilo najveću količinu pozitivnosti, a uzgred i funkcionisao je za razliku od ovog kolonijalnog kapitalizma u koji sada ulazimo. Ne predlažem ja opet socijalizam, samo iznosim činjenice.

"Nije žvaka za seljaka" ili "Videla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu".

Razrada:

Prosečnom čoveku (većini) je potreban "bog" koji će da ga vodi kroz život i usmerava ga, da bi taj prosečan čovek imao neku (makar lažnu) predstavu o smislu života, i da ne bi pao u apatiju i depresiju. Nekada je religija bila ta koja je predstavljala boga i pružala sve odgovore i utehu, u socijalizumu je to bila komunistička/socijalistička "drugarska" vlast, a u sadašnjem kapitalizmu su to u najvećoj meri: materijalna dobra i novac. Pod izgovorom da se time ostvaruje ekonomski i svaki drugi "napredak", podsticanje kroz celu kapitalističku kulturu na trošenje, i zarađivanje radi sticanja materijalnih dobara (šoping, moda, biznis) u ljudima stvara sliku da je ceo smisao života upravo u tome. Ljudi su zbog toga: 1) preopterećeni radom radi izgradnje karijere i zaradjivanja što više para kojima će kupiti što više novih (novosmišljenih) materijalnih dobara kojima će nesvesno popunjavati prazninu u duhovnom razvoju 2) prezauzeti da bi gradili prave porodične odnose u svojoj porodici, i posvetili se sebi i porodici 3) frustrirani jer ne mogu da imaju odmah sve materijalno što im se nudi (raspiruje čežnja) putem medijske propagande (reklame i slično).

To naravno proizvodi mnogo frustriranih mladih ljudi koji uzgred nemaju stabilne moralne stavove usled labave porodice, a kako vreme prolazi te frustracije se samo povećavaju kroz generacije. Frustracije izazivaju, naravno, agresivnost.

Ceo medijski prostor ispunjen samo komercijalnim sadržajima koji naravno zaradjuju pare jer je to smisao života u kapitalizmu, a ispostavlja se da ljudska priroda zahteva nasilne i seksualne podražaje jer je čovek ipak samo životinja spremna za borbu za opstanak, tako da ti komercijani sadržaju u stvari flertuju sa najnižim ljudskim nagonima (agresivnost i seks). Tako se medijski stvara (a sve to samo zbog para) okruženje najnižih ljudskih nagona, koje u stvari i pobudjuje te nagone i čini ih "normalnim".

Mlad čovek (zbog mladosti već agresivniji po prirodi ljudske=životinjske prirode) u materijalnom okruženju (novac=smisao života) koje izaziva frustracije a time i agresivnost, a u medijskom okruženju (primitivni nagoni=normalno) koje usađuje takav model ponašanja u psihu, svoj "smisao života" agresivno zadovoljava baš tim "viđenim" modelom ponašanja.

Zaključak i rešenje:

1) Cenzura u svim medijima. Nema bilo kakvog nasilja, nema reklama ako sadržajem bude čežnju za proizvodom, nema ničega što prosečna osoba ne želi da vidi na ulici ili oseti na svojoj koži.
2) Jak obrazovni, naučni, i dokumentarni medijski uticaj na sve gradjane. Za one koji sami ne mogu da shvate ko je čovek, odakle potiče i gde ide, i čemu sve ovo, treba mu pružiti obrazovanje makar ga on i ne želeo.
3) Socijalna pravda i jednakost kao primarni ciljevi u organizaciji društva (a ne novac i "prosperitet"), bilo kako da se to društvo zvalo (kapitalističko, socijalističko, socijaldemokratsko...).
4) Kapitalizam podstiče loše ljudske osobine koje su usađene u njegovu životinjsku prirodu. Kapitalizam temeljno preispitati i reorganizovati, ili potpuno odbaciti.

------------------------------------------------------------------------------

Znam da ovo većina ljudi uopšte neće ni shvatiti (na pravi način), ali život je takav: Prosečan čovek ima prosečnu inteligenciju i prosečno obrazovanje, ali je u većini pa je time jači, i kojim putem on poželi da društvo krene ići ćemo svi mi ma koliko svesni bili šta nas tamo čeka.

P.S. Da me ne shvatite pogrešno, nemam ja ništa protiv seksa ;-) ali imam protiv nasilja
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 00:30 - pre 211 meseci
Ja recimo smatram da je kapitalizam prilicno dobar u meri u kojoj tera ljude da se dalje razvijaju, rade na sebi, poboljsavaju proizvode i konkurishu... jer jedino tako moze postojati neki napredak - da ne bude ono ko u staroj jugoslaviji "radio, ne radio, meni svira radio...". Sa druge strane, ne treba bas sve bazirati na novcu i konkurenciji... tj. skole i zdravstvene usluge bi trebale da budu totalno besplatne, to smatram pozitivnim delom socijalizma... tako da ako zelis da radis ili naucis nesto to i mozes, a ne da nemozes da skolujes decu, iako to ona zele, zato sto eto tvoja porodica ili tvoj posao ne donosi dovoljno. A o zdravstvu netreba ni pricati... zato sto nemas novca za operaciju treba da umres?

Elem, u Srbiji danas... ostrija kontrola poreza - tj. sankcionisanje i oduzimanje novca stecenog kriminalom, imovine kupljene bez porekla novca itd... od tog novca finansirati sudstvo, policiju i skolstvo (bolji kadrovi, kompjuterski sistem - jedinstvena baza podataka o svakom gradjaninu, unutrasnja kontrola koja bi trebala da spreci korumpirane sluzbenike)... bolja kontrola bi naterala ljude da pocnu legalno da se bave biznisom - tj. da placaju porez - sto bi opet unapredilo ostale elemete drzave koji treba da sankcionisu kriminal i korupciju. Naravno sve ovo ide pod pretpostavkom da postoji Vlast koja zeli tako nesto, a ne vudu lutkice u rukama tajnih sluzbi i kriminalnih grupa...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 01:33 - pre 211 meseci
U trulom kapitalizmu se borba protiv kriminala svodi na zatvaranje kriminalaca i korumpiranih birokrata, a ne na lečenju uzroka kriminala. Zato su u americi zatvori prepuni, a evo saznajemo da su i kod nas zatvori prepuni. I biće još puniji, kako "progres" napreduje.

Ja sam dao rešenje za eliminisanje samog uzroka kriminala, a ne za hapšenje trenutnih kriminalaca. Aktuelna represija (kad se sprovodi) daje ograničene rezultate, jer uzrok i podsticaj kriminala ostaje netaknut duboko u samoj organizaciji društva (na pogrešan način sa pogrešnim ciljevima u životu).

I uzgred, nije sve što izgleda kao napredak, zaista napredak.
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 05:00 - pre 211 meseci
Citat:
pisac:
Zaključak i rešenje:

1) Cenzura u svim medijima. Nema bilo kakvog nasilja, nema reklama ako sadržajem bude čežnju za proizvodom, nema ničega što prosečna osoba ne želi da vidi na ulici ili oseti na svojoj koži.


Ko ce da sprovodi cenzuru? ko ce da odredjuje sta je prikladno za ono sto ti nazivas "prosecnu osobu" ? ko ce i kako da obezbedi da se ova cenzura ne zloupotrebi kao sto se to uvek desava? - niko. ovo sto ti predlazes je u najmanju ruku naivno. a uz to i nemoguce, bez uvodjenja totalitarizma. ne znam kako si istripovao toliko nasilje na reklamama, ali ja to nesto i ne vidjam.

Citat:
2) Jak obrazovni, naučni, i dokumentarni medijski uticaj na sve gradjane. Za one koji sami ne mogu da shvate ko je čovek, odakle potiče i gde ide, i čemu sve ovo, treba mu pružiti obrazovanje makar ga on i ne želeo.


pruzanje obrazovanja protiv necije volje se zove indoktrinacija, tj ispiranje mozga. bez obzira na sadrzaj programa i kredibilitet autora. to je jedna od kljucnih odlika totalitaristickog drustva.


Citat:
3) Socijalna pravda i jednakost kao primarni ciljevi u organizaciji društva (a ne novac i "prosperitet"), bilo kako da se to društvo zvalo (kapitalističko, socijalističko, socijaldemokratsko...).


Jednakost/pravda pred zakonom za sve. to se slazem da je primarni cilj. novac, prosperitet, socijalni polozaj (pripadnost klasi, kasti i sta vec) je nemoguce ujednaciti, zato sto ljudi po prirodi nisu jednaki. neki od nas su visoki, neki niski, neki pametni, neki glupi. neko je sposobniji pa zaradi vise novca, neko manje sposoban pa zaradi manje. etc. svakom svoje.

Citat:
4) Kapitalizam podstiče loše ljudske osobine koje su usađene u njegovu životinjsku prirodu. Kapitalizam temeljno preispitati i reorganizovati, ili potpuno odbaciti.


koje ljudske osobine ne poticu od njegove zivotinjske prirode?

potpuno odbacivanje kapitalizma je nemoguce zato sto ceo svet funkcionise na tim temeljima. svet nije moguce tako lako promeniti iz korena. mozda jedino da ti vladas svetom ;-)



Citat:
Znam da ovo većina ljudi uopšte neće ni shvatiti (na pravi način), ali život je takav: Prosečan čovek ima prosečnu inteligenciju i prosečno obrazovanje, ali je u većini pa je time jači, i kojim putem on poželi da društvo krene ići ćemo svi mi ma koliko svesni bili šta nas tamo čeka.

P.S. Da me ne shvatite pogrešno, nemam ja ništa protiv seksa ;-) ali imam protiv nasilja


hm, vidi. tvoja ideja boljeg sveta je nesto vrlo nalik fashizmu. ovo sto si ti predlozio je toliko detinjasto i povrsno da stvarno mislim da ti je ovaj argument koji implicira da si i inteligentniji i obrazovaniji od vecine posetioca ovog foruma suvisan ("prosecni ljudi" u tvojoj terminologiji).
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 07:43 - pre 211 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa po mentalitetu, sta tu ima nejasno? Ili mozda tvrdis da je srpski mentalitet onako blizi na primer svajcarskom, engleskom ili nemackom? Ili cak slovenackom, pa do skoro smo bili braca.

Kome se ne svidjaju odgovori na izvesna pitanja, ne treba da ih postavlja.


Da...
Uglavnom, nije mi jasno da li smo slicniji Indijcima zbog mnogobozacke religije, afganistanskim talibanima, Kinezima zbog vrlo slicne kuhinje ili Kambodzancima zbog obicaja da jedemo jetru ubijenog neprijatelja.
anti-heroin spree
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 16:31 - pre 211 meseci
@vindic8or

Da li se ti slažeš da su tačni uzroci kriminala koje sam naveo? Hajde prvo odgovori pa onda nastavi da čitaš...

Oko samog rešenja i načina implementacije naravno možemo da se raspravljamo do besvesti, i u pravu si da je teško sprovesti pravednu cenzuru, ali bolje i malo nepravedna cenzura nego odsustvo bilo kakve cenzure. I apsolutna jednakost je takođe nemoguća a i nepravedna jer ljudi zaista nisu apsolutno jednaki, ali sam ja lepo rekao da to treba da budu primarni ciljevi, što znači da postoje i sekundarni. U trenutnom kapitalizmu je obrnuto: primarni ciljevi su novac i uspeh, a sekundarni su jednakost i socijalna pravda (i da se izrazim tvojim rečima: neko je sposoban da više ukrade, a neko manje, i svakom svoje).

Što se tiče indoktrinacije i ispiranja mozga obrazovanjem i kulturom, da baš na to sam mislio i baš to smatram onim što treba da se radi. Trenutno se radi ispiranje mozga lakim zabavnim sadržajima prožetim propagandom o potrošačkom društvu, što je na kraju mnogo gore po celo društvo. Dakle, razmisli dobro: ispiranje mozga postoji i sada, samo ga ne primećuješ jer ti niko nije rekao da je to to.

Što se tiče potpunog odbacivanja kapitalizma, to nije jedina opcija koju sam pomenuo, a i ja se ne bavim analizom da li je to moguće ili nemoguće u ovom trenutku (mada mi je jasno da je nemoguće jer je ljudima sada novac smisao života, a treba par generacija da bi se to promenilo).

Što se tiče tvog shvatanja totalitarizma, pazi sad ovo: Ljudi nisu dovoljno zreli da bi im se dozvolilo sve što žele, jer ljudi žele više od onog što mogu da podnesu, i nisu svesni svojih granica. Oni koji nemaju samokontrolu (a takvih je dosta) sami sebe uništavaju svojim željama. Ne kažem ja da je totalitarizam rešenje (niti da je dobar), ali svakako kažem da je ovo što se sad sprovodi u svetu loše. Treba naći zlatnu sredinu, a ta sredina po mom mišljenju više naginje ka socijalizmu nego kapitalizmu (dok se ne izmisli novi oblik uredjenja društva), i više je totalitarizam nego anarhija. Uostalom, poznato je da je kriminal u socijalističkim zemljama drastično porastao baš kad se socijalizam završio. Da li ti to nešto govori? Pa čak i u Iraku možeš da izvučeš neke pouke, iako nije baš adekvatan primer.

Fašizam nemoj da mi stavljaš u usta.

Ako pogledaš kroz istoriju, videćeš da je puna oscilacija, jer ljudi nikako da nadju idealan oblik organizovanja društva, i stalno se pojavljuju neke loše ljudske osobine. Socijalizam je recimo kao ideja vrlo dobar, ali je u praksi propao baš zbog loših ljudi. Kapitalizam se tako pojavio kao neki pobednik, iako je ono što on pruža (u ovom trenutku) u stvari udoban život na odloženo plaćanje, a cena tog života i zablude će tek biti plaćena (baš kroz kriminal a i sve ostalo što sledi).

Inače, tvoja zadnja "implikacija" je uglavnom netačna. Nisam rekao "većina čitalaca ovog foruma" već "većina ljudi", i sa jakim razlogom sam se baš tako izrazio. A ako ti lično nisi shvatio to ne znači automatski da si manje pametan ili obrazovan, već te možda neke emocije i predrasude odvlače od razumevanja. Uzgred, nigde nisam pomenio nasilje u reklamama, već nasilje u medijima i čežnju (i frustracije) koju bude reklame a i drugi oblici propagande.

I naravno da će mnogi (kao i ti) reći da je sve to smešno. To nisam ni sumnjao. Ali već za 100+ godina će i ovaj sadašnji oblik organizacije društva biti potpuno promenjen. Možda postepeno, a možda eksplozivno. Ja i ti verovatno nećemo videti šta će to novo doći, i da li će biti bolje ili gore nego što je sad. S obzirom na drastičan porast broja stanovnika na planeti, uništavanje resursa planete (zarad novca i materijalnih dobara, naravno), i genetski inženjering koji se igra boga na tankom ledu, ja se veoma plašim za budućnost svoje dece ili unuka/praunuka.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 18:25 - pre 211 meseci
Citat:
Fuzz: Da...
Uglavnom, nije mi jasno da li smo slicniji Indijcima zbog mnogobozacke religije, afganistanskim talibanima, Kinezima zbog vrlo slicne kuhinje ili Kambodzancima zbog obicaja da jedemo jetru ubijenog neprijatelja.

I kakve veze ove stvari imaju sa mentalitetom?
Citat:
vindic8or: ...neko je sposobniji pa zaradi vise novca, neko manje sposoban pa zaradi manje...

A ko je taj koji ce da odredjuje, tacnije namece i to agresivno kroz sve medije, da je jedinio merilo uspeha u zivotu kolicina novca koju je neko stekao? To nasilno nametanje ovakvog stava je i osnovni uzrok porasta kriminala i nesrece u svim zemljama, a posebno onim koje su u tzv tranziciji. Zasto ne bi merilo uspeha u zivotu bilo stepen postignute srece tj zadovoljstva sobom i svojim zivotom kakav god da je, sve dok je tvoj izbor, a ne kolicina zaradjenog ili ukradenog novca? Ko je taj sto odredjuje ove stvari? Sve se to namerno radi i to rade lopovi sa svih meridijana. placajuci tzv politicare da pisu zakone koji odgovaraju lopovima. Nista vama ne valja ova era vodolije. Vladavina razuma umesto vladavina emocija, nije nego. Ako je ovo razum sta li je bezumlje.

A pisac je sve u pravu. Slobodno trziste, konkurencija i ljudska prava nije nego. To su samo reci koje nista ne znace. Slobodno trziste koje uredjuju lopovi i oni kojima je vrhunski cilj u zivotu da iskoriste sto vise ljudi da bi se sto vise nakrali, konkurencija, ali da oni imaju monopol, i ljudska prava - da se radi od jutra do mraka umesto onoga za sta su se radnici izborili jos pre jednog veka, ono 8 + 8 + 8. Nista vam sve to ne valja.

Idite pitajte stvarne ljude koji proizvode sta znam, kruske ili prasice, sta misle o otm vasem "slobodnom trzistu" , manite vi ove prevarante sa TV - a i njihove price i ove bankarske krvopije koji su mozda i najgori od svih. Niko od njih ne ume ni sijalicu da promeni i nista u zivotu nije stvarno uradio osim sto je pricao nekakve filozifije i bockao nekakve brojke na digitronu, a ovamo on zna o nekakvom slobodnom trzistu i konkurenciji. More mars. Kad ti fićfirići proizvedu nesto pa ga prodaju, tad neka mi se jave, a tako kao oni znam i ja da sedim na TV i po ceo dan da solim ljudima pamet, i da smisljam nekakva pravila koja nikome ne trebaju, osim njima i njihovim mecenama lopovima.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 25.12.2006. u 19:36 GMT+1]
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 20:34 - pre 211 meseci
Citat:
I kakve veze ove stvari imaju sa mentalitetom?


Kakve veze ima religija ili cinjenica da je neko spreman da jede ljudsku jetru sa mentalitetom? Ma nikakve...
anti-heroin spree
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 21:24 - pre 211 meseci
Pa ako cemo posteno, i ja bih vrlo rado pojeo dzigericu nekima koji su sve ovo zakuvali, i to uz "some fava beans and a nice chianti". Eto vidis.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala25.12.2006. u 21:35 - pre 211 meseci
Pa ok, ali bojim se da je to malo...maloumno...
Mislim bez uvrede, ali covek ne jede coveku jetru. Ni u ratu, ni kad je bas nervozan.
anti-heroin spree
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81365 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.