Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81375 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 02:29 - pre 211 meseci
Citat:
srki: Na neke deluje nasilje na tv-u ali ne razumem kakve to ima veze sa promenom ekonomskog sistema. U mnogim kapitalistickim zemljama postoji mnogo jaca cenzura nego sto je to ikada bilo kod nas.


Niko nije rekao da je cilj promena ekonomskog sistema, već je cilj eliminisanje uzroka kriminala i huliganstva koje je sve veće. Eto, igrom slučaja se ispostavilo da je postavljanje profita kao primarnog cilja društva vrlo loše i ostavlja vrlo loše posledice na duže vreme.

I mrzi me više da kucam o ovoj temi. Ja sam dao uzroke kriminala (http://www.elitemadzone.org/p1406297), i moju ideju rešenja tog problema. Uzroci su apsolutno tačni, i nema nikakve mogućnosti da se oko toga raspravljamo. Ko god želi da reši problem kriminala, mora prvo da shvati koji su uzroci. Moje rešenje je isto tačno, samo što možda postoji i neka drugačija varijanta koja bi postigla iste ili slične rezultate uz manje kolateralne štete.

Inače, kad god vidim onog ministra prosvete koji se grči na TV-u kada preti novim merama za suzbijanje kriminala u školama, ne znam da li da se smejem ili da plačem. To što on (i celo društvo) pokušava je isto kao da pokušava da ugasi trafo-stanicu koja gori zbog preopterećenja, ali ne gasi struju jer nam struja treba. Pa onda će da gori i dalje... dok ne eksplodira.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 03:32 - pre 211 meseci
Citat:
pisac: Niko nije rekao da je cilj promena ekonomskog sistema, već je cilj eliminisanje uzroka kriminala i huliganstva koje je sve veće.

Kriminal ce se smanjiti kada budemo imali vecu zaposlenost i bolje plate, jednostavnije ne moze biti.

Citat:
Eto, igrom slučaja se ispostavilo da je postavljanje profita kao primarnog cilja društva vrlo loše i ostavlja vrlo loše posledice na duže vreme.

Na mene (a ni na ljude u mojoj okolini) nije ostavilo nikakve posledice i nisam nimalo agresivna osoba. Ako ljudi shvate da se svet vrti oko para onda ce vise gledati ekonomske razloge zasto da glasaju za nekoga a ne kao pre da gledaju sve osim ekonomije...Sa parama je mnogo lakse sve ostalo srediti.

Citat:
I mrzi me više da kucam o ovoj temi. Ja sam dao uzroke kriminala (http://www.elitemadzone.org/p1406297), i moju ideju rešenja tog problema. Uzroci su apsolutno tačni

Uzroci su totalno pogresni. Po statistikama se vidi da ima manje kriminala i ubistava tamo gde je odavno podsticana ta zelja za novcem nego u zemljama gde ta zelja nije podsticana. To samo govori da su tvoji uzroci pogresni. Uzrok nije zelja za novcem nego nedostatak novca a ponekas moze uzrok da budu razlike u kulturi ili religiji...

Citat:
Ko god želi da reši problem kriminala, mora prvo da shvati koji su uzroci.

Sto se odnosi i na tebe.

Citat:
Moje rešenje je isto tačno

Tek ono nije tacno jer ces cenzurom samo da sakrijes prave statistike sto ce oni na vlasti pokusavati da rade da bi pokazali kako je njihov sistem dobar. To se pokazalo u mali milion slucajeva i zato tvoje resenje nije prakticno. Zbog toga mi je drago da u novom ustavu pise da u Srbiji nema cenzure. Da li se secas pre 15 godina da je toliko njih izvrsavalo samoubistva u vojsi? Statistike kazu da taj broj nije bio manji ali o tome jednostavno nije smelo da se prica i zato se svi sada cude otkud toliko samoubistava tamo. Kao sto Rusi nisu hteli da priznaju da i oni imaju serijske ubice jer je to po njima moglo da se desi samo na zapadu zbog zapadne dekadencije. Primecujes paralelu izmedju ovoga i onoga sto ti pricas? I ti isto mislis da je zapadni sistem vrednosti kriv za ovo sto nam se desava sto nije tacno. Ovo isto bi se desilo i da je ostao stari sistem ali da nismo imali pare i to se pokazalo u Ceskoj, Rumuniji, Madjarskoj...

Zao mi je sto nisi dao nijedan argument za tvoje tvrdnje. Nisi dao argumente zasto su tvoji uzroci tacni a nisi dao ni argumente zasto bi neofasizam koji predlazes upalilo. (Nemoj da se uvredis ali ako pogledas definicije fasizma i ovoga sto ti predlazes videces da nema velike razlike). Da je u istoriji bilo vise primera da fasisticki nacin vladavine radi onda bih ja prvi bio za fasizam.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 09:50 - pre 211 meseci
Opet se sukobljavate. Planeta je velika, inovacije su svuda prisutne, a jos se "provlacite" kroz istoriju i povecavate broj primera.

Novac jeste "sredstvo" i motiv kriminala, ali i motiv odlazak na posao. Znaci ako neki sistem podstice profit, u toj nameri, inace nije ni iskrena ni ozbiljna namera, mora da pojaca kontrolu i "utegne" zakone protiv zloupotreba. Inace je "stimulans" besmislen. Osim proste "proizvodnje" novca, vodi se racuno o uticaju "novonastalog" novca, i negativnim efektima koje moze da izazove. Pa znate pricu da nagrada na lutriji, ako je enormna, ne moze da se podigne "u komadu", u mnogim zemljama. Veliki novac u rukama "neukog" pojedinca, moze da stimulise lokalni sitni ili krupni kriminal, moze da se brlja po berzi, i moze da poremeti trziste.
Pa "pogledajte" neke skore primere, kada su "obicni ljudi" dobijali hiljade evra za deonice. Cirkus.

Socijalizam je imao neke dobre i "jake" ideje. Zloupotreba vlasti i polozaja je podjednako intenzivna u svim sistemima, a "pobedjuje" onaj sistem, koji vise uvede kontrolu. Zato sada "dave" o kapitalizmu "sa ljudskim likom", koji brine o novcu, ali i o ljudima, socijali, ljudskim pravima. Sva ta briga je jos uvek nedovoljna, ali se napreduje.

Kod nas "stoji" u mestu razvoj ljudskih prava, usporava se i pogresno interpretira privatizacija. Bolje bi bilo da su poklonili fabrike, bar bi novi vlasnik "drzao" vrednost i pokusavao da je uveca. Ovako se sve obezvredi, i da bi nekolicina "profitirala", a hiljade okusilo ulicu, ili neke kratkotrajne pare. A nakon kratkog "blagostanja, sitan kriminal i zloupotrebe su "siguran" izvor novca.

Poz.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 11:24 - pre 211 meseci
Citat:
srki: ...ako ljudi shvate da se svet vrti oko para...

Svet se ne vrti oko para, osim iz ugla sitnog i nebitnog... hajde da kazemo pojedinca jer ce sve dugo sto bolje opisuje ovaj soj biti shvaceno kao uvreda, nego se svet vrti, vrteo se i vrtece se oko ideja. To da se svet vrti oko para samo tako izgleda iz zablje perspektive. Pare su samo sredstvo.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 11:41 - pre 211 meseci
Sredstvo bez kojega je gotovo nemoguce realizovati bilo koju ideju i kojim je moguce nametnuti bilo kakvu ideju koliko god glupa ili sumanuta bila.
anti-heroin spree
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vdial.verat.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 12:23 - pre 210 meseci
Citat:

Svet se ne vrti oko para, osim iz ugla sitnog i nebitnog...


Svet se vrti oko razmene dobara, rabote koja proizilazi iz osnovnih zivotnih potreba i nemogucnosti svake jedinke da proizvede sve sto je njoj potrebno - novac je samo najefikasnije sredstvo za valuaciju robe i za olaksavanje te razmene.

Moc jedne porodice, grupe ljudi, drzave, itd... je u mogucnosti da i efikasnosti u stvaranju dobara.

Drzave koje imaju nisku stopu kriminala su po pravilu drzave koje su resile dilemu da li je lakse stvoriti dobro nego ga ukrasti, i takodje po pravilu to su drzave zasnovane na trzisnoj ekonomiji i otvorenom drustvu - jer samo takvo drustvo garantuje konstantnu evoluciju ideja i stvaranje novih dobara.

Komunizmi, fasizmi i socijalizmi su represijom uspeli da prisile drustvo na odredjen nivo socijalne kulture i stvorili atmosferu koja lici na ovu gore, medjutim represijom ideja oni na duze staze onemogucavaju konkurentnost tih drustava u odnosu na otvorena - i ona ekonomski propadaju, kao sto se videlo - sto rezultuje i u krahu sistema koji je nasilno odrzavao nekakvo blagostanje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 12:59 - pre 210 meseci
Iz zablje perspektive. A istina je da je tzv krah sistema nastupio zbog obicne pljacke i suludih nacionalista, kao i da je delimicno finansiran spolja. Nisu to teorije zavere nego je istina. I takodje je istina da u tzv otvorenim drustvima nije nista manja represija ideja nego u komunizmima, fasizmima i socijalizmima, koji su inace produkti kapitalizama, u sta imamo priliku da se uverimo i na ovom topiku. Gde se odmah kaze da klevece i laze svako ko drukcije kaze od ovih koji zastupaju tzv liberalizam i tzv otvorena drustva.

Kako vas ne mrzi vise. Otvorena drusta i liberalizam, nije nego. Prvo mu sve uzmi i opljackaj ga, a onda plati neke tamo da napisu nesto sto nazivas zakonima, i onda ga teraj da se sad on ponasa po tim tvojim "zakonima". I jos mu pricaj o nekakvim "jednakim sansama". I proglasi sebe za "najboljeg" i "najuspesnijeg" . Bla bla bla. Kad je Idi Amin dosao na vlast u Ugandu, on je sam sebe proglasio za dozivotnog sampiona teske kategorije u boksu u Ugandi, jer se nekad i time bavio. E to ti je ta ista prica, a razlike su u nijansama.

Mozda je to proslo tamo gde su prelazili iz feudalizma u kapitalizam, znaci bilo je gore pa onda bolje, ovde nije taj slucaj, zao mi je, ovde smo presli iz boljeg u gore, sto je svima ocigledno osim sacici onih koji od toga imaju korist, i ovde te price nece proci i to je to. Kome se ove proste istine ne svidjaju, neka promeni narod ili zemlju, sta ja tu mogu.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 28.12.2006. u 14:14 GMT+1]
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.200.119.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 13:09 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Iz zablje perspektive.

Ma bas tako. Hajde lepo onda da nacionalizujemo svu imovinu, pobijemo sve lopove i "lopove", isteramo sve one sto zive u petosobnim stanovima (ili im dodelimo jos 1-2 porodice da ne zvrje sobe prazne), da damo fabrike radnicima na samoupravljanje i zivimo u socijalnoj jednakosti gde novac nije bitan, svi imaju dovoljno para i zive srecno bez obzira na obrazovanje, strucnost, sposobnost i zalaganje.

Onda cemo se lepo posvetiti duhovnim vrlinama i nece biti kriminala, korupcije i odvratnih bogatasa. Eto, to je iz "orlovske" perspektive, posto sve ove gluposti koje je Dimkovic napisao su obicna zablja perspektiva...


Ova tema se besmisleno vrti u krug i nista novo se nije reklo na poslednjih 5 strana. Tako da ne vidim svrhu dalje diskusije. Over & out.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.200.119.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 13:16 - pre 210 meseci
Citat:
srki:Kriminal ce se smanjiti kada budemo imali vecu zaposlenost i bolje plate, jednostavnije ne moze biti.

Cela poenta u jednoj recenici. Ko ovo ne moze da shvati, sa njim nema poente dalje diskutovati.

Da bi imali veci standard (zaposlenost i plate), potrebno je da imamo vecu produktivnost. A da bi imali vecu produktivnost, potrebno je da kvalitetom i cenom proizvoda konkurisemo na lokalnom i svetskom trzistu. A dogod budemo furali Zastavu iz Kragujevca ovakvu kakva je (kao paradigmu srpske industrije), imacemo standard i plate kakve imamo, i samim tim kriminal i korupciju kao posledicu niskog zivotnog standarda. Ako neko misli da je to sve glupost i zavera Zapada, nek pogleda Daciu i Skodu - TAKO se smanjuje kriminal i korupcija. A ne idiotskim cenzurama, i slicnim genijalnostima fasizma i komunizma.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 13:28 - pre 210 meseci
Pretpostavljam da zbog toga u USA ima 2 miliona robijasa u zatvorima i jos ko zna koliko onih za koje nema mesta, a politickih zatvorenika ima nekoliko hiljada puta vise nego na Kubi.

Eto, jesam rekao, u dodatku gore. Ko drukcije od njih kaze, klevece i laze. Nema tu sa liberalima. Liberalni su oni.

OK, ajde necemo bas sve da postreljamo, nego samo one koji su to zasluzili. Pazi, kriminalci su i oni koji su koristeci polozaje ili veze opljackali drustvo devedesetih, a onda platili da se to stanje legalizuje, eno Mladja im oprostio, a i pokojni Djindjic isto, sto jeste jeste. To su ovi "tajkuni". Pa onda, i davanje ili primanje mita je kriminal. Pa onda nepotizam, to je isto vrsta kriminala. Sa ovima sto obijaju trafike je najlakse. A onda cemo one koji su sve njih velicali u medijima i koji su tom nacinu zivota davali neki "glamur" kako oni sad kazu. I tako redom, kao svi normalni ljudi. Svi su oni suvisni za drustvo.

I sta je to sposobnost i uspesnost i u odnosu na sta se to gleda? Na primer, ima jedan sto ume da nagura slamku za sok u nozdrvu pa da je izvadi na usta. Eto, on je za to sposoban. Na sta se tacno misli kad se pominje ta famozna sposobnost? Evo 20 godina mi pricaju o tome, a ja jos uvek ne znam sta je to. Jedino sto znam je da te reci u usta najcesce uzimaju oni koji su se nakrali ili uz pomoc drugih marifetluka skupili odredjenu kolicinu novca, i oni koji su placeni da takve velicaju, njih i sistem u kome se oni dobro snalaze. To, i drugo sto vidim je da oni koji su zavrsavali i zavrsavaju skole sa visokim prosecnim uspehom svi odavde beze, a isto vazi i za umetnike i sve ostale koji se bave necim kreativnim. Oni beze, a ostaju sposobni i uspesni kriminalci, kurve i zlocinci. Pa vi vidite na cemu bazirate svoju buducnost.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vdial.verat.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 13:39 - pre 210 meseci
Citat:

Iz zablje perspektive. A istina je da je tzv krah sistema nastupio zbog obicne pljacke i suludih nacionalista, kao i da je delimicno finansiran spolja. Nisu to teorije zavere nego je istina. I takodje je istina da u tzv otvorenim drustvima nije nista manja represija ideja nego u komunizmima, fasizmima i socijalizmima, koji su inace produkti kapitalizama, u sta imamo priliku da se uverimo i na ovom topiku. Gde se odmah kaze da klevece i laze svako ko drukcije kaze od ovih koji zastupaju tzv liberalizam i tzv otvorena drustva.


Sorry Lesli, to jednostavno nije tacno - fokusiraj se na sustinu.

Sustina razvoja jednog drustva nije u perpetualnoj nacionalizaciji i denacionalizaciji sto bi nas narod rekao "ceranju", vec u formiranju stabilnog drustvenog poretka koji omogucava kreaciju dobra i evoluciju ideja, tj. ono sto sam rekao - atmosferu gde je jeftinije i jednostavnije stvoriti nego ukrasti. Stvaranje tog drustva mora da ima bar jednu generaciju zrtvi jer nije moguce preko noci postaviti stvari na svoje mesto.

Sposobnost, za koju ti ne znas sta je - je mogucnost da budes konkurentniji od drugih - da tvoja dobra budu jeftinija, efikasnija, bolja od dobara koje stvaraju drugi - da budes lider u trzisnoj utakmici - da imas specijalnost koja generise profit jer drugi to ne znaju. To je pravo bogatstvo nekog drustva.

A tvoje ideje o "streljanju kriminalaca" su osudjene na propast jer nisi u stanju da odaberes grupu ljudi za koje 100% znas da su cisti, nekorumpirani, imuni na mito, korupciju i sl... i, jos vaznije, koji ce zauvek ostati takvi :)

To je uradio SKOJ 1945-te i desilo se ono sto se desilo - prava tranzicija iz nenormalnog drustva u normalno je duza, ne sastoji se iz revolucije vec iz evolucije svesti svih gradjana - sto je samo po sebi jako spor proces.

O ostalim tvrdnjama o represijama otvorenih drustava ne bih - posto moras da zivis u oba da bi znao o cemu pricas.

Citat:

Pretpostavljam da zbog toga u USA ima 2 miliona robijasa u zatvorima i jos ko zna koliko onih za koje nema mesta, a politickih zatvorenika ima nekoliko hiljada puta vise nego na Kubi.


Mozes li navesti imena bar 5 "politickih zatvorenika" u USA? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.200.119.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 13:40 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:
I sta je to sposobnost i uspesnost i u odnosu na sta se to gleda? Na primer, ima jedan sto ume da nagura slamku za sok u nozdrvu pa da je izvadi na usta. Eto, on je za to sposoban. Na sta se tacno misli kad se pominje ta famozna sposobnost?

Cekaj, ti ovo zoves argumentom u diskusiji? Ok, to je to... no comment...

Citat:
Lesli Eldridz:
Pretpostavljam da zbog toga u USA ima 2 miliona robijasa u zatvorima i jos ko zna koliko onih za koje nema mesta, a politickih zatvorenika ima nekoliko hiljada puta vise nego na Kubi.

Politicke ne bih komentarisao, a sto se tice 2 miliona robijasa - da li mozes da mi kazes odakle ti taj podatak? Ako nije problem? Ja ne znam tacno koji je broj zatvorenika. Savrseno sam svestan da je veliki u apsolutnim ciframa, ali isto tako moras racunati da je USA zemlja od 500 miliona ljudi, osim toga niko ovde nije spominjao da su oni idealno uredjeno drustvo... Drugo, da li si se ikad zamajavao analizom ko cini veliku vecinu istih? Portorikanci, mexovi, crnci, i ostala hispano/afro/etc. ekipa koja je po pravilu sa dna drustvene lestvice. Sto opet ide u prilog onome o cemu se sve vreme govori - obezbediti prihvatljiv drustveni standard za srednji sloj koji bi trebalo da cini barem 70% stanovnistva - i problem sa kriminalom i korupcijom je resen.

Osim toga, kad vec spominjes USA... Oni su daleko od sjajno uredjenog drustva, ali probaj ti da kontrolises zemlju od pola milijarde ljudi. Zivo me interesuje kako bi to izgledalo. Jel bi bilo bar 50 miliona streljanih?? Ajde pogledaj malo kako uspevaju da "kontrolisu" toliku masu neke druge zemlje, koje su pribegavale tvom receptu streljanja... I odgovori na pitanje - gde bi najlakse i najbrze uspeo da si obezbedis kvalitetnu egzistenciju sa svojim radom i miran zivot gde ne moras da brines da li ce neko da ti sasije metak usred dnevne sobe, ili da te reketira usred belog dana - u Kini, Indiji, Rusiji ili USA? Pa odatle da krenemo dalje...

[Ovu poruku je menjao boccio dana 28.12.2006. u 14:55 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 14:21 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: I takodje je istina da u tzv otvorenim drustvima nije nista manja represija ideja nego u komunizmima, fasizmima i socijalizmima
Nije valjda da stvarno ovo mislis?

Citat:
...u sta imamo priliku da se uverimo i na ovom topiku. Gde se odmah kaze da klevece i laze svako ko drukcije kaze od ovih koji zastupaju tzv liberalizam i tzv otvorena drustva.
Upravo je suprotno, komunisti i oni koji su protiv demokratije i kapitalizma optuzuju pristalice otvorenog drustva, evo tvojih citata:

Citat:
Treba da ima na svetu mesta i za one koji su prozreli te vase lazi.
Citat:
Inace sve su ovo ostalo podmetanja, lazi i propaganda.
Citat:
Kako vas ne mrzi vise. Otvorena drusta i liberalizam, nije nego. Prvo mu sve uzmi i opljackaj ga, a onda plati neke tamo da napisu nesto sto nazivas zakonima, i onda ga teraj da se sad on ponasa po tim tvojim "zakonima". I jos mu pricaj o nekakvim "jednakim sansama". I proglasi sebe za "najboljeg" i "najuspesnijeg" . Bla bla bla.
Citat:
Idite pitajte stvarne ljude koji proizvode sta znam, kruske ili prasice, sta misle o otm vasem "slobodnom trzistu" , manite vi ove prevarante sa TV - a i njihove price i ove bankarske krvopije koji su mozda i najgori od svih. Niko od njih ne ume ni sijalicu da promeni i nista u zivotu nije stvarno uradio osim sto je pricao nekakve filozifije i bockao nekakve brojke na digitronu, a ovamo on zna o nekakvom slobodnom trzistu i konkurenciji. More mars.
Citat:
Ti samo pricas isto sto i svi ostali koji propagiraju "velicanstvenost" tog sistema
Iako ja nikada nisam rekao da je sistem velicanstven nego sam rekao da ima mana.

Dalje ti otpuzujes kako smo mi pristalice drustva zasnovanog na animalnim instiktima a ti kazes:
Citat:
Pa ako cemo posteno, i ja bih vrlo rado pojeo dzigericu nekima koji su sve ovo zakuvali, i to uz "some fava beans and a nice chianti". Eto vidis.
Citat:
Pa to je samo ako tog ciju bi jetru jeo smatras covekom, sto je diskutabilno za vecinu ovih koji su sve ovo zakuvali i kojima sve ovo odgovara. Ako ih gledas drugacije, onda moze.
Ne, zaista ne znam ko je pristalica animalnog instikta.

Jos tvojih lazi:
Citat:
A i do skoro je taj obicaj jedenja ubijenih neprijatelja postojao cak i u civilizovanih Evropljana kojima smo navodno bliski po mentalitetu.
Bilo je i lazi o smanjivanju poreza u Singapuru (a u stvari se povecava).

Onda sam sebe pobijas kada pricas o represiji u otvorenim drustvima:
Citat:
Kad je Idi Amin dosao na vlast u Ugandu, on je sam sebe proglasio za dozivotnog sampiona teske kategorije u boksu u Ugandi, jer se nekad i time bavio. E to ti je ta ista prica, a razlike su u nijansama.
Nesto se ne secam da je Idi Amin odrzavao otvoreno drustvo. Znaci ti primere onoga sto ti pricas da se desava u otvorenom drustvu nalazis u sistemu koji nije otvoren. Gde je tu logika ja stvarno ne znam. Sam sebe pobijas, ne treba mi da dajemo argumente :-) O represiji koja bi zavladala si sam dovoljno rekao:
Citat:
Zabraniti sve sto je stetno po drustvo, kao u Singapuru, i nemilosrdno odstranjivati iz drustva elemente i pojave stetne po drustvo, koje upisivati u tefter od malena, cim pokazu asocijalno ponasanje.
Citat:
OK, ajde necemo bas sve da postreljamo, nego samo one koji su to zasluzili. Pazi, kriminalci su i oni koji su koristeci polozaje ili veze opljackali drustvo devedesetih, a onda platili da se to stanje legalizuje, eno Mladja im oprostio, a i pokojni Djindjic isto, sto jeste jeste. To su ovi "tajkuni". Pa onda, i davanje ili primanje mita je kriminal. Pa onda nepotizam, to je isto vrsta kriminala. Sa ovima sto obijaju trafike je najlakse. A onda cemo one koji su sve njih velicali u medijima i koji su tom nacinu zivota davali neki "glamur" kako oni sad kazu. I tako redom, kao svi normalni ljudi. Svi su oni suvisni za drustvo.
Znaci ti predlazes da na vlast dodju nasilni ljudi i ubice koje su spremne da izvrse revoluciju. I pored svega mislis da medju njima nece biti onih koji bi to radili iz licne koristi?!? Jeste najbolje je da nam budu ubice koje su postreljali svakoga ko se ne slaze sa njima. Verovatno bih i ja zavrsio na tapetu jer se po vasem misljenju zalazem za dekadentno drustvo koje velica kriminal...

A evo malo o logickoj diskusiji koja moze da se vodi sa tobom:
Kazes:
Citat:
A ko je taj koji ce da odredjuje, tacnije namece i to agresivno kroz sve medije, da je jedinio merilo uspeha u zivotu kolicina novca koju je neko stekao?
Kada ja tebe pitam ko je taj koji ce da odredjuje sta treba cenzurisati a sta ne i ko ce da bude na vlasti a ko ne, ti mi odgovaras ovako:
Citat:
I dosadni su neki vise sa tim podmetanjima koja su negde culi od onih kojima odgovara sve ovo, mislim na ova pitanja tipa "ko ce to da odredjuje" , "ko ce ovo" , "ko ce ono"....Sto se tih pitanja o konkretnim predlozima tice, to je cisto vas kapitalisticki pristup. Zasto bih ja imao konkretan predlog za svako pitanje
Znaci ti mozes to druge da pitas ali tebe niko ne moze i kada te neko pita odmah kazes da su to sitne tehnikalije inakaradnost danasnjih demokratija. Kako to mogu da budu sitne tehnikalije?!?

Citat:
Ako nije, zasto se onda konstantno povecava broj onih (koji je i tako blizu 50%) koji u tzv razvijenim drustvima koriste antidepresive ili nesto slicno? Ja jos nisam cuo da srecni ljudi piju antidepresive. Alkohol mozda piju, ponekad, ali za antidepresive nisam cuo.
Mozda ti nisi ali vecina njih jeste samo sto kod nas ljudi uzmu na svoju ruku bensedine dok na zapadu ti lekar pripise lek pa onda tamo izvanicno ispadne da je vise njih depresivno a u stvari je drugacije:
Evo malo statistike o broju samoubistava:
1. Litvanija
2. Rusija
3. Belorusija

Na prva 3 mesta su zemlje gde ljudi "nisu depresivni kao na zapadu" i ne piju antidepresive...Mi takodje imamo losije statistike od Amerike.
Idi probaj da nekoliko godina zivis u nekoj zapadnoj zemlji pa onda pricaj koji je sistem bolji. Ja sam ziveo i u nasem socijalizmu ali i u razvijenoj zemlji pa smatram da mogu da budem merodavan.

A sto se tice zatvorenika po glavi stanovnika, tacno je da je USA na prvom mestu ali nije USA jedina demokratska i kapitalisticka zemlja. Sve ostale razvijene demokratske i kapitalisticke zemlje imaju manje zatvorenika nego istocnoevropske i druge nerazvijene zemlje. Na drugom mestu iza USA je Rusija, na trecem mestu Belorusija, tvoj Singapur je na visokom 12. mestu i ima vise zatvorenika po glavi stanovnika nego bilo koja razvijena evropska zemlja ili Kanada, Australija, Novi Zeland itd...

Javi se kada budes bio spreman da s argumentima ucestvujes u diskusiji a ne da imas dvostruke standarde.

[Ovu poruku je menjao srki dana 28.12.2006. u 15:42 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 14:53 - pre 210 meseci
Bensedin nije antidepresiv nego su to Prozak i Zoloft. A ovo o samoubistvima, pa cekaj, tamo je valjda uspesna tranzicija, osim u Belorusiji. Kako sad to, toliku im srecu donesoste, a oni se ubijaju vise nego za mrskoga komunizma, i to je Belorusija treca, iza ovih sto su uspesni u tranziciji. Litvanija je cak i postala clan EU, a ovamo prva na listi. U Moskvi sve gazde, najskuplji grad na svetu za zivot, a oni drugi. Meni tu nesto ne stima.
Citat:
boccio: Cekaj, ti ovo zoves argumentom u diskusiji? Ok, to je to... no comment...

Ne zovem to argumentom nego pitanjem. Ko je taj koji odredjuje sta je merilo uspeha i sposobnosti? Jel lopovi koji su "prvobitno akumulirali kapital" uz pomoc svojih kupljenih "zakona" koji su pravljeni tako da stite njih i njihova merila? Pa eto, meni se to merilo ne svidja i sta cete sad? Meni je merilo uspesnosti jednog drustva to koliko je najveci broj clanova tog drustva zadovoljan i srecan, a isto vazi i za pojedince. Samo se to racuna. Po tom arsinu, Kuba je uspesnija od USA, a onaj ciga sto sakuplja kartone je uspesniji od bizmismena koji ceo dan nesto muva i potplacuje inspekcije, a uvece loce da bi se uspavao ili pije tablete. Cak je i stepen obrazovanja bolje merilo od ovog vaseg. Zar vi stvarno mislite da je ova gamad ovde koja se napljackala devedesetih i opljackala drustvo ono najbolje sto ovo drustvo moze da da? Svasta.
Citat:
boccio: Politicke ne bih komentarisao, a sto se tice 2 miliona robijasa - da li mozes da mi kazes odakle ti taj podatak?

To o 2 miliona robijasa u USA ima na internetu gde hoces (posle ide Kina) , sto je isto cinjenica, kao sto je cinjenica da kod njih nema vise mesta u zatvorima nego privatnici prave zatvore pa ih izdaju drzavi. Toliko o visokom standardu i smanjenju stope kriminala. Ovo o politickim zatvorenicima, pa na Kubi ima jedno 60 - 70 politickih zatvorenika, to na Kastrovoj strani, dok se iza zice, na onoj "pravoj" i slobodnoj strani nalazi nekoliko hiljada zatvorenika koji su tu po zakonu, legalisticki, i niko nema nameru da ih pusti. Legalizam je najvazniji. Sto se gusenja ideja tice, ja jos nisam cuo da u USA gde je kako kazu najotvorenije drustvo i najliberalniji kapitalizam ima komunista koji slobodno deluju. Cak bi se moglo reci da su USA jedina prava i zadrta antikomunisticka zemlja na planeti. Ono, have you or have you ever been a member of the communist party fore. Ako jesi, ugasio si svecu. Toliko i o tome.
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.200.119.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 15:38 - pre 210 meseci
Vidis, diskutovati sa ljudima kao sto si ti je izuzetno tesko (nemoguce?) zato sto koristis fraze i propagandu umesto analitickog pristupa i cinjenica, ne odgovaras na direktna pitanja argumentima nego demagogijom i uporno skreces diskusiju cas levo cas desno da bi se zaboravilo direktno pitanje koje ti je postavljeno 2 posta iznad... Ne mogu da se otmem utisku da su na isti nacin diskutovali SPS i JUL kadrovi u retkim emisijama kada su ih krajem devedesetih suceljavali sa predstavnicima demokratske opozicije... Na isti nacin komunicira i Seselj (samo sto nisi bas toliko agresivan, al ajde). I tu dolazi do onog "pametniji popusta".

Ja sam pratio ovu temu od pocetka i nisam se ukljucivao u nju jer me jednostavno mrzelo da gubim vreme na taj nacin, al eto, djavo mi nije dao mira pa sam danas morao malko da se raspisem :) I interesantno, ni na jedno od mojih direktnih pitanja nisi odgovorio, niti pruzio kontra-argument mojim tvrdnjama. Samo si broadcast-ovao svoju istu pricu over and over again...

USA ima 2 miliona robijasa. So fucken what? Ali pored 2 miliona robijasa ima CETRISTO MILIONA LJUDI KOJI IMAJU NORMALAN ZIVOT. I boli ih dupe da li su na vlasti republikanci ili demokrate. Ali ne, ti pricas o prozaku i robijasima. Alo bre??? Pa ova zemlja je KOMPLET na bensedinu, pivu i vutri vec PETNAEST GODINA, i ti mi pricas da su amerikanci ziv k**** od drzavnog/drustvenog uredjenja jer imaju 2 miliona robijasa i piju prozak!??? I jos pricas o politickim zatvorenicima?!?

Citat:
Lesli Eldridz: Bensedin nije antidepresiv nego su to Prozak i Zoloft.

A bensedin je sta??? Vitamin!?!? Pa ako ti je iole poznat sastav i dejstvo bensedina / prozaka, shvatices da bi mnooogo bolje bilo da nas narod pije prozak nego bensedin.
Citat:
Lesli Eldridz:
Po tom arsinu, Kuba je uspesnija od USA, a onaj ciga sto sakuplja kartone je uspesniji od bizmismena koji ceo dan nesto muva i potplacuje inspekcije, a uvece loce da bi se uspavao ili pije tablete.

Sjajno, ajde onda ti nemoj da se zalis da je u ovoj zemlji los zivot, nego idi da skupljas kartone i budi srecan.... A tog cigu sto spominjes - pitaj ga da li bi se menjao sa nekim ko ima kancelariju na 23. spratu poslovnog centra Usce, sa pogledom na reku... Verovatno ne bi :))))))))))))
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 15:53 - pre 210 meseci
Citat:
Zar vi stvarno mislite da je ova gamad ovde koja se napljackala devedesetih i opljackala drustvo ono najbolje sto ovo drustvo moze da da?


Lesli,mislim da to niko ovde nije rekao.

Ovo je u stvari ono sto tebi najvise smeta,i razumem te.Kako je to lepo rekao jedan od lidera DOS-a,ljudi su ovde gladni vise pravde,nego hleba. :-)
U ovom ruznom vremenu opet nam se podmecu lazne vrednosti i termini ,pa se otimacina i najobicnija pljacka nazivaju privatizacijom, pa se lopovi nazivaju biznismenima,pa se nemoralni nazivaju sposobnima,pa se zakoni skrojeni po volji onih koji imaju pare nazivaju pravdom...Nece biti...

Ali,bojim se da smo to vec apsolvirali...Nepravda je neminovna stvar u ovom istorijskim procesu...:-)

Rani kapitalizam boli vise nego pozni socijalizam...
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 18:37 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: I sta je to sposobnost i uspesnost i u odnosu na sta se to gleda? Na primer, ima jedan sto ume da nagura slamku za sok u nozdrvu pa da je izvadi na usta. Eto, on je za to sposoban. Na sta se tacno misli kad se pominje ta famozna sposobnost? Evo 20 godina mi pricaju o tome, a ja jos uvek ne znam sta je to. Jedino sto znam je da te reci u usta najcesce uzimaju oni koji su se nakrali ili uz pomoc drugih marifetluka skupili odredjenu kolicinu novca, i oni koji su placeni da takve velicaju, njih i sistem u kome se oni dobro snalaze. To, i drugo sto vidim je da oni koji su zavrsavali i zavrsavaju skole sa visokim prosecnim uspehom svi odavde beze, a isto vazi i za umetnike i sve ostale koji se bave necim kreativnim. Oni beze, a ostaju sposobni i uspesni kriminalci, kurve i zlocinci. Pa vi vidite na cemu bazirate svoju buducnost.



ovim boldovanim si mi objasnio odakle dolaze svi tvoji argumenti. sposobnost je kada umes da uradis nesto sto ce na bilo koji koristan nacin doprineti zivotu drugih ljudi. sto vise ljudi mozes da dopresh svojim radom, i sto su oni zadovoljniji onim sto im nudis (ili tvoja usluga, ili proizvod firme u kojoj ti radis) - ti ces biti adekvatno i placen.

sposobnost = mogucnost da se doprinese razvitku drustva, korisnim radom, a ne kenjanjem o socijalnoj nepravdi cinjenice da moras da radis da bi preziveo. nije to nista novo, sposobnost je u dobroj meri nosila jugoslovensku ekonomiju i u doba komunista. i tada su ljudi morali da rade. samo sto su tada sposobni i posteni radili dvostruko vise, da bi takvi kao ti dobijali platu na osnovu "socijalne pravde" i onda u poznim godinama dolazili na forum da od dvostruko mladjih klinaca uce sta je to sposobnost. zato sto vise nema voznje za dzabe.

bottom line je: niko nece zaustaviti razvoj slobodnog trzista u srbiji. da, lopovi su trenutno na vlasti, ali proci ce i njihovo. i onima posle njih.
ili radi ili umri od gladi. nema mnogo filozofije.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 19:26 - pre 210 meseci
Ma nema bre od toga nista, nemojte da se zanosite, te novotarije naprosto nisu prirodne u Srbiji, Ne mozes ti da na silu nameces ljudima ono sto je suprotno njihovoj prirodi, bar ne na duze vreme. Opasna je to rabota. To je kao ono sto ima serija Dadilja na B92, ali ruska. Pa ono je smesno. Kakve bre ruske dadilje, koje su bre to fore? Smesno. U stvari, ne nego zalosno. Videla zaba kako potkivaju konje pa i ona digla nogu.

Znaci, to o toj sposobnosti, najsposobniji u ovoj zemlji su bili i ostali Miroslav Miskovic i Bogoljub Karic, Peconi, Miki Kostic i slicni. I sad ce oni da razvijaju slobodno trziste, ma sta to bilo. Pa dobro. Samo sumnjam ja u to vase "slobodno trziste" kojima su u osnovi ovakvi i njihovo umece, a i uopste mi to nesto ne mirise na dobro. To su smislili oni koji nece posteno da rade, da ja tebi kazem. Hajde neka mi neko da podatke, ako hoce naravno, koliki udeo u tom "slobodnom trzistu" bilo gde na svetu imaju oni koji stvarno rade i proizvode, a koliko ostali koji su se navrzli pa sisaju krv i samo smisljaju nacine kako da "zarade" ali bez rada. Oni sto ne rade nista osim sto "proizvode potrebe" kako se to kaze u nekim krugovima. Koliko dobija znaci posteni proizvodjac na primer jagoda, psenice, jaja, mleka itd, a koliko debelguzi kroz cije ruke ta roba prodje dok ne dodje do potrosaca. Evo, ima vest od juce, kaze u Srbiji je dobar biznis "ketering". Trebalo je da pogledam u recnik da vidim sta to znaci. I citam ti ja vest, i na kraju znas sta zakljucim? Pa da se to u stvari organizovala banda lopova da dobije leba bez motike. Neka tamo radila u nekoj firmi i organizovala prijeme (ha ha, to mu dodje kao ona ruska dadilja, mogu misliti koja je to karikatura, "prijemi" kod srpskih bizmismena) a onda otvorila svoju firmu za to i pozvala "kontakte" i sad ona cak organizuje "prijeme" , a u poslednje vreme cesto i slave. Zamisli ti tu papazjaniju, slave slavu i zbog toga zovu firmu za "ketering". Koje bljuvotine, covece, coveku se jednostavno smuci dok to cita.

Sve u svemu, to ispade da neki u stvari treba da mi zahvale a ne da se bune, jer da nema ovako nesposobnih kao sto sam ja, kako bi se znalo da su oni tako sposobni, majku ti bozju.
Citat:
...Nepravda je neminovna stvar u ovom istorijskim procesu...

Pa tako su isto u dlaku govorili i zli komunisti o svom istorijskom procesu, pa se jedno pola veka kasnije docekalo da se ispravljaju te toboznje istorijske nepravde koje su oni pocinili. A komunisti su ispravljali istorijske nepravde koje su pocinili isti ovakvi "kapitalisti" kao sto su sada, a koji su bili pre njih. Isto tako ce se, bogu hvala, docekati i ispravljanje ovih nuznih nepravdi od sada, samo sto ja msilim da ce tu trebati manje od pedeset godina da to ispravljanje pocne. Pitomci koji ce to da ispravljaju se vec spremaju i vezbaju, znaci da ce to biti za jedno 20 - 25 godina. Srbija je ovo brale i Balkan, i nema nista od tog plana. Kome se ove cinjenice ne svidjaju neka promeni narod, vec sam to vise puta ponovio. Evo, idu izbori, pa ko ne veruje u ovo sto ja kazem neka prebroji posle izbora koliko ce ukupno dobiti radikali, Kostunica, Velja i Vuk, mislim ta narodnjacka strana, pri cemu na tu stranu mora da se uracuna i bar pola glasova DS - a, a koliko ostali. Dovoljno je toliko da onaj ko hoce da vidi vidi. Ko nece, nista mu ne moze pomoci da progleda. I da vidi na kakvim se nogama, sto se kaze, ovde nalazi ta vasa "tranzicija" i "slobodno trziste".
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 19:34 - pre 210 meseci
A sto vi svi, lepo zapocnete "repliku" a pri kraju se "zanesete", i ispalite parolu u najboljem komunistickom maniru, "zalepite etiketu" i slus.

Covek ispali dad su lopovi na vlasti. Kao vrhunski argument i "univerzalni" prostodusni izgovor.

Problem je sto nisu, bar u vecini. Problem je sto ne znaju dobro posao, u vecini. Problem je sto su im saradnici nepromenjeni po "rodovskim" vezama vec 40 god, ako ih penzionisu, rade honorarno kao savetnici.

Nema smisla isprazno predlagati kratkorocnu diktaturu, u kojoj bi "posteni" vodja, ognjem i macem, resio sve probleme. A onda je mrmot zavio cokoladu.

BTW, tajkuni nisu u "vlasti", ali se "snalaze". A nesposobni poiticari nemaju resenje. I rszumljivo, malo su se skolovali i promenili rezim. Nista nisu naucili, pa im treba tutor. Sta sada. Proba se ovako, ne ide, proba se onako, ubiju premijera. Pa po cemu smo "dobri" u tranziciji. Mnogii su to prosli, malo je premijera ginulo.

Da ne pomislite da "branim" vlast, naprotiv, ocajan sam koliko su trapavi.

A post Ivana Dimkovica bas ne zelite da procitate, lakse je da se prepucavate, i borbom odredite ko je pametniji, mozda bi motka pomogla, udaris coveka, i pametniji si.
Kada od teme napravite zurku, kako smete da kritikujete, recimo vlast ili koga god, a tamo sede isti kao vi. I oni u silnim debatama, i nadmudrivanjima "zaborave" osnovnu tematiku.

Pa dajte bar da budemo po tome "bolji".

Poz.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 19:37 - pre 210 meseci
Ma lep je taj post Ivana Dimkovica, samo meni opet nesto nije jasno. Kako to da ovde ama bas svakoj generaciji razni pametnjakovici govore da treba da budu zrtve i da se zrtvuju zbog boljeg sutra. Prvo, ko je taj ko ce da odredjuje ko ce da budu zrtve? Miskovic, Dinkic, Kostunica, Djindjic, Milosevic, Pera, Mika... I zbog cega je bas taj kompetentan. Da li taj Mega Car koji bi to odredjivao jednoga dana ocekuje osvetu zbog tog svog odredjivanja ko ce da bude zrtva? Ako ne od "zrtvi" onda od potomstva im? Vec smo to videli devedesetih, pazi. To je sustina ovog mog pisanja. To i parole tipa lose danas za bolje sutra ponavljaju meni od jutra do jutra, bez takve zrtve Amerika, Srbija i Engleska nikad nece postati zemlja otvorena, liberalna, stagod. E pa sta da radis, kako u Srbiji vecina nije spremna na takvu zrtvu, tako ni od tog plana nema nista, samo to hocu da objasnim pojedincima. Sto pre se sa tom cinjenicom pomire lakse ce im biti.

U vezi ovoga o "liderima u trzisnoj utakmici" , a sta ako neko nece da igra tu utakmicu, nego samo hoce da skromno zivi recimo proizvodeci sljive, za koje ocekuje da mu ih otkupi drzava ili neko drugi i odmah mu plati? Sta sa takvima? Nametnuti im srecu na silu i naterati ih da igraju "trzisnu utakmicu" ili drdavku i da piju prozak zbog toga, a ako ni to nece, streljati ih? E, to Srbi hoce. Da rade posteno, i da ih zbog toga sto rade plate. A neki ovde takve proglasavaju za lenjivce koji nece da rade, pa cak to radi i ministar za rad. Sta da radis, i to je isto tako srpski. Velikih pomodara ima medju njima. Proci ce ih to valjda.
Citat:
boccio: ... isto tako moras racunati da je USA zemlja od 500 miliona ljudi...

Odakle tebi ovo? Ne da je vazno, ali odakle 500 miliona? Znaci ima tamo 200 miliona ilegalaca?

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 28.12.2006. u 20:53 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81375 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.