Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81336 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 20:40 - pre 210 meseci
Otkud vam taj podatak da USA ima polamilijardi ljude?
USa ima tacno 300miliona ljude, ove godine ( cini mi se u septembru ) se rodio 300milioniti amerikanac.

Ova tema je zestoko otishla u off... od pocetne price kako iskoreniti kriminal, dosli smo u raspravu da li je bolji rani kapitalizam ili kasni socijalizam.

Miskovic, Peconi... nisu oni kriminalci, ne cine krivicno delo. Oni samo koriste situaciju! Ovo kod nas je prvobitna akomulacija kapitala. Razmislite malo cime se bavio Rokfeler, sta je bio Berluskonijev deda... pokusajte da zaceprkate malo po porodicnom stablu nekih svetskih bogatasa. Neko predak je negde u neko mutno vreme morao da zaradi pare koje naslednici koriste&uvecavaju ili umanjuju.

Tema je kako iskoreniti kriminal na carini, policiji, sve cesce pljacke banaka/posti/menjacnica, kradje automobila i sl.


20.12.2006 12:45 izmenio cifru. USA ima 300.000.000 ljudi. Moja greshka.


[Ovu poruku je menjao smsnet dana 29.12.2006. u 12:44 GMT+1]
 
0

petar_ns
Novi Sad

Član broj: 77696
Poruke: 43
81.18.58.*



Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 20:59 - pre 210 meseci
Amerika ima 300, a ne 200 miliona stanovnika. E kad bismo mi mogli tako se frljamo sa milionima. :)
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 20:59 - pre 210 meseci
Citat:
vladd:
Covek ispali dad su lopovi na vlasti. Kao vrhunski argument i "univerzalni" prostodusni izgovor.

Problem je sto nisu, bar u vecini. Problem je sto ne znaju dobro posao, u vecini. Problem je sto su im saradnici nepromenjeni po "rodovskim" vezama vec 40 god, ako ih penzionisu, rade honorarno kao savetnici.


ako od njih 10, trojca prekrse zakon na bilo koji nacin. i ta trojca ne budu smenjeni, vec to urade jos jednom, pa jos jednom. onda su i ostali saucesnici, jer ne cine nista da smene ove. mene kao gradjanina ne zanima da li njima koalicije i opstanak u vladi zavise od toga da je svako na mestu gde je rasporedjen. ja ne zelim da korumpirani ljudi vode moje zemlju, i svako ko napravi i najmanji prekrsaj leti iz vlade pravo u zatvor, uz veliku medijsku buku.

Citat:
Lesli Eldridz: U vezi ovoga o "liderima u trzisnoj utakmici" , a sta ako neko nece da igra tu utakmicu, nego samo hoce da skromno zivi recimo proizvodeci sljive, za koje ocekuje da mu ih otkupi drzava ili neko drugi i odmah mu plati? Sta sa takvima? Nametnuti im srecu na silu i naterati ih da igraju "trzisnu utakmicu" ili drdavku i da piju prozak zbog toga, a ako ni to nece, streljati ih? E, to Srbi hoce. Da rade posteno, i da ih zbog toga sto rade plate.


sjajno. ko to hoce, procvetace kad se napokon uspostavi liberalni kapitalizam i otvoreno trziste. a to ce se desiti pre ili kasnije.

Citat:
smsnet: Otkud vam taj podatak da USA ima polamilijardi ljude?
USa ima tacno 200miliona ljude, ove godine ( cini mi se u septembru ) se rodio 200milioniti amerikanac.


to je bilo pre 39 godina. u oktobru ove godine se rodio 300milioniti amerikanac.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 21:22 - pre 210 meseci
Citat:
smsnet: Tema je kako iskoreniti kriminal na carini, policiji, sve cesce pljacke banaka/posti/menjacnica, kradje automobila i sl.


Kad ljudi najzad shvate (ono što sam napisao) koji su pravi uzroci porasta nasilja i kriminala, naći će rešenje. Represija (efikasna policija i sudstvo) može smanjiti kriminal, ali nasilje će ostati, jer uzrok svega toga ostaje aktivan.

Citat:
srki:Kriminal ce se smanjiti kada budemo imali vecu zaposlenost i bolje plate, jednostavnije ne moze biti.


To je tvoja pretpostavka. A nasilje? Koji su uzroci nasilja? Nasilje i kriminal su blisko povezani, ali ne idu obavezno zajedno. Na "zapadu" je evidentan porast nasilja. Pomenuo sam ti Francuski primer, a ti si ga opravdao rasnim sukobima, što nema blage veze sa realnošću. Dao sam ti lepo uzroke porasta nasilja, a ti ne želiš da ih priznaš jer bi to poremetilo tvoju konstrukciju idealnog društva punog para.

Za tvoju informaciju, ljudi nikada neće biti zadovoljni sa količinom para i materijalnih dobara koje imaju, jer ljudi (materijalisti) ocenjuju sebe poredeći se sa drugima. Ukoliko svi imaju 2 ferarija po članu domaćinstva, onaj koji ima samo jedan ferari za celu porodicu, će se smatrati siromašnim, neuspešnim, i biće frustriran.

Ja nisam nimalo religiozan, ali poslušaj neki put šta priča patrijarh o trenutnoj preokupaciji materijalnim vrednostima. Sve je apsolutno tačno. To što sam ja naveo kao uzrok nije nikakva nova mudrost, već je stara vekovima, samo što su ljudi zaslepljeni da bi je spoznali.

Citat:
srki:Tek ono nije tacno jer ces cenzurom samo da sakrijes prave statistike sto ce oni na vlasti pokusavati da rade da bi pokazali kako je njihov sistem dobar.


Ja sam lepo rekao kakva vrsta cenzure. Cenzura nasilja a ne politička cenzura.

Nisi uopšte pažljivo pročitao šta sam napisao, ili nisi uopšte shvatio šta sam napisao.

Citat:
srki:Zao mi je sto nisi dao nijedan argument za tvoje tvrdnje


Iskreno, nisi ni ti. Moje tvrdnje o uzrocima kriminala su vrlo vrlo očigledne. A tvoje tvrdnje da će se kriminal smanjiti kada se povećaju plate su obične pretpostavke.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 21:23 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:

Citat:

...Nepravda je neminovna stvar u ovom istorijskim procesu...

Pa tako su isto u dlaku govorili i zli komunisti o svom istorijskom procesu, pa se jedno pola veka kasnije docekalo da se ispravljaju te toboznje istorijske nepravde koje su oni pocinili. A komunisti su ispravljali istorijske nepravde koje su pocinili isti ovakvi "kapitalisti" kao sto su sada, a koji su bili pre njih.


He,he dobro zapazanje ...
Niceg novog pod kapom nebeskom,sta reci...
Stvarno je to frapantno, kako je ta prica "Mucite se i trpite danas-za bolje sutra (makar)vase dece" univerzalno sredstvo za zatupljivanje...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 21:43 - pre 210 meseci
Pade mi na pamet jedan mali test, misleći na onaj ferari u mom prethodnom postu:

Zamislite da živite u lepoj državi, i apsolutno svi oko vas imaju kuće od 500 kvadrata i po 2 besna ferarija za svakog člana porodice. E, sad, usred te idilične gomile velikih kuća i ferarija, nalazi se vaša kuća od 200 kvadrata, i imate samo jednog ferarija koga vozite svi u porodici, evenualno možda još poneki mali auto (jugo recimo).

Jel se osećate siromašno? Jel imate neki kompleks? Jel ste pomalo frustrirani? Jel želite i vi da imate kuću kao svi ostali i po 2 ferarija po članu domaćinstva? Ili možda želite kuću veću od svih ostalih i po avion za svakog člana domaćinstva?


Ako je odgovor na neko od ovih pitanja bio da, onda ste zaraženi materijalizmom i nemate dovoljno razvijenu duhovnu stranu života. Razmislite o tome šta je to u stvari sreća, pre nego što bude kasno!
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 23:12 - pre 210 meseci
Citat:
Razmislite o tome šta je to u stvari sreća, pre nego što bude kasno!

E vidiš, u ovoj tvojoj rečenici leži majka svih vaših zajeba :) Naime, ti krećeš od pretpostavke da je sreća univerzalna, isto kao i komunizam, a to nije tačno. Sreća je jedna jako individualna stvar. Neko je srećan kada gleda film, neko je srećan kada sluša muziku, neko je srećan kada igra video igre, neko je srećan kada sedi i slika, neko je srećan kada provodi vreme u kafani sa društvom, neko je srećan kada ima dobar auto, neko je srećan kada... jednostavno, nismo svi isti i to je fakat. Upravo zato priča o jednakosti pada u vodu, pa samim tim i sistem koji propagira istu. Nisu svi jednako sposobni i nemaju svi iste ambicije. Kapitalizam koji svakako nije savršen, ipak ne ide toliko protiv ljudske prirode, pa omogućava svakome da, u skladu sa svojim sposobnostima i ambicijama, nešto postigne, pa će tako neko raditi prosečan posao, za prosečnu platu i biti srećan što može sebi da priušti da svaki dan pogleda film sa porodicom ili igra video igre sa klincima, a neko drugi ko je ambiciozniji i ko ima veće potrebe će se potruditi da radi bolje plaćen posao ili razvije sopstveni biznis... i svakom svoje. Tačnije, u takvom sistemu, poštuje se individua i njegove lične želje i afiniteti, dok ideja o jednakosti guši individualnost i ambicije, i tako umnogome umanjuje produktivnost, jer niko ne bi davao sve od sebe, ako zna da će živeti isto kao onaj ko radi 10 puta manje. Takav sistem je praktično neodrživ, što je i dokazano na više primera kroz istoriju...
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala28.12.2006. u 23:52 - pre 210 meseci




Citat:
@ Ivan Dimkovic : Mozes li navesti imena bar 5 "politickih zatvorenika" u USA? :)


Sigurno znas sta je "Patriot act" i kako ovo sto si napisao besmisleno zvuci ?

evo i link sa vise od 50 politickih zatvorenika u USA

http://www.prisonactivist.org/pps+pows/pplist-alpha.shtml

poz

 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 00:14 - pre 210 meseci
Citat:
pisac: Moje tvrdnje o uzrocima kriminala su vrlo vrlo očigledne.


vidi, ta tvoja tvrdnja o uzrocima kriminala je besmislena. da, naravno da kriminal nastaje iz zelje za posedovanjem materijalnih dobara. nisi otkrio ameriku tu.
ali prica da ce se kriminal iskoreniti ako se uklone uzroci, je isto kao da sirenje AIDS i ostalih polno prenosivih bolesti lecimo sasecanjem uzroka sirenja ovih bolesti. znaci, da se uspostavi drzavno telo koje ce da kontrolise ljude u sexualnim kontaktima, i da im dozvoljava samo sex sa bracnim partnerom, a radi reprodukcije.

koliko pametno ovo zvuci? ljudima ces da "uklonis" potrebu za sexom i da ih kontrolises da to ne rade van zakonom propisanih uslova, jer ce to garantovano saseci sirenje bolesti?

isto tako uzroci kriminala koje si ti naveo se poklapaju sa motivacijom ostalih 99% postenih stanovnika da idu na posao i doprinose razvoju ekonomije.

stvar je u drzavnoj organizaciji koja ce napraviti da se svima vise isplati da legalno udovolje svojim materijalnim prohtevima. a za ovo se vracamo na pricu o reogranizaciji policije i sudstva, i iskorenjavanju korupcije, kao i podizanju zivotnog standarda.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 00:18 - pre 210 meseci
Citat:
vindic8or: sjajno. ko to hoce, procvetace kad se napokon uspostavi liberalni kapitalizam i otvoreno trziste. a to ce se desiti pre ili kasnije.

Mislis kao ono sto je bilo za otkup puzeva?
Citat:
Marko_L: ...Nisu svi jednako sposobni i nemaju svi iste ambicije. Kapitalizam koji svakako nije savršen, ipak ne ide toliko protiv ljudske prirode, pa omogućava svakome da, u skladu sa svojim sposobnostima i ambicijama, nešto postigne, pa će tako neko raditi prosečan posao, za prosečnu platu i biti srećan što može sebi da priušti da svaki dan pogleda film sa porodicom ili igra video igre sa klincima, a neko drugi ko je ambiciozniji i ko ima veće potrebe će se potruditi da radi bolje plaćen posao ili razvije sopstveni biznis... i svakom svoje.

Pa dobro, ali znas kako, sto rece Oskar Vajld, ambicija je poslednje utociste neuspeha. Sto znaci da taj sadasnji ekonomski sistem, zvali ga kako nam drago, obezbedjuje diskriminaciju onih koji su stvarno sposobni i uspesni u vaznim stvarima u zivotu, kao sto su porodica, kultura i tako to sto si naveo, i koji nisu zarazeni ambicijama i umeju da zive tiho i mirno svoje zivote i da budu zadovoljni i malim, od strane onih nezadovoljnika kojima nista i nikad nije dovoljno, i koji uvek traze nesto vise, sa fiksacijom na sticanje materijalnih dobara, i pri tome da bi to postigli obicno gaze sve pred sobom. Jel uvidjas u cemu je problem? Pa to sto taj sistem ovakav kakav je poistovecuje "uspeh" i "sposobnost" sa "ambicijama", to jest, u njemu oni koji su neuspesni u zivotno vaznim stvarima agresivno primoravaju i one koji su u tim stvarima uspesni da budu kao oni. I tako rade ljudima one stvari o kojima je pisao pisac, sto na kraju dovodi do nasilja i kriminala. Znaci, nije taj sistem los, mislim na kapitalizam kao ekonomski sistem, sigurno je kao ekonomski sistem bolji od dogovorne ekonomije, socijalistockog samoupravljanja i drustvene svojine, ali nije liberalni kapitalizam kraj istorije, i ne vidim razlog za takvo odusevljenje njime, niti za predstavljanje tog sistema kao da je lek za sve vrste socijalnih bolesti, od kojih je kriminal.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 00:56 - pre 210 meseci
Citat:
vindic8or: sjajno. ko to hoce, procvetace kad se napokon uspostavi liberalni kapitalizam i otvoreno trziste. a to ce se desiti pre ili kasnije.

Moram da pojasnim onaj odgovor gore (sa puzevima) objasnjenjem kako ova citirana tvrdnja naprosto nije tacna. Evo, ilustrovano, na primer imam ja odredjenu povrsinu pod sta znam, sljivama, od kojih sa prosecnim rodom i standardnom otkupnom cenom mogu da obezbedim svojoj porodici po jedno sta znam, 25,000 dinara mesecno tokom cele godine, i nama je to dovoljno da budemo srecni. Ti tvrdis da cu ja (iz primera) uspostavljanjem tog pravog liberalnog kapitalizma i otvorenog trzista jos vise procvetati, a ja kazem da to nije tacno, nego su vece sanse da propadnem i da budem primoran da se odselim u neki gradski centar u kome cu da rmbam za ove sto su akumulirali kapital i da pijem prozak. Ovo se vec desilo u raznim zemljama, ukljucujuci i Holandiju, koju pominjem kao zemlju sa velikim ucescem poljoprivrede u ukupnoj privredi, a i kod nas stalno pricaju u tim emisijama o poljoprivredi o potrebi povecavanja povrsina pod kulturom koja se gaji, o povecanju broja krava, svinja itd da bi se opstalo, kao i udruzivanju u zadruge, ako ljudi zele da opstanu. Znaci, ako se ja bavim proizvodnjom sljiva, taj tvoj liberalni kapitalizam mene primorava da sadim jos stabala, da kupujem zemlju ili je uzimam u zakup itd, ili ako sam stocar da uzimam kredite da bih kupovao jos krava, ako hocu da opstanem na tom novom "otvorenom trzistu", sto znaci da on na meni vrsi nasilje. A svako nasilje izaziva novo nasilje, to jest kriminalno ponasanje.

Vidis da nije sve to tako prosto kao sto pricaju ovi "TV eksperti" koji od tih prica o tome kako si resio sve probleme kad uvedes liberalni kapitalizam imaju licnu korist. Sta njega briga, dosao tu na TV, drobi nesto a para samo kaplje. Ekspert covek.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 01:07 - pre 210 meseci
Prava sreća jeste univerzalna. To je apsolutna ispunjenost duha.

Citat:
Marko_L:  Tačnije, u takvom sistemu, poštuje se individua i njegove lične želje i afiniteti, dok ideja o jednakosti guši individualnost i ambicije, i tako umnogome umanjuje produktivnost, jer niko ne bi davao sve od sebe, ako zna da će živeti isto kao onaj ko radi 10 puta manje. Takav sistem je praktično neodrživ, što je i dokazano na više primera kroz istoriju...


Ne znam da li je ovo namenjeno meni ili svima. Nisam ja rekao da je socijalizam super u svim detaljima. Ljudi jesu različiti, i treba različito da žive shodno svom temperamentu, željama i uspehu. Međutim, ono što treba raditi jeste ne postavljati profit i biznis kao primarni cilj i smisao života (jer to i nije, život ima sasvim drugi smisao od sticanja materijalnih dobara).

Jel to samo meni očigledno kako je besmislena trka za profitom trenutno najveći uzrok ljudske nesreće (bilo ona realna ili uobražena) i buduće propasti ove društvene organizacije (nadam se ne i celog čovečanstva)?

Da vam odam još jednu tajnu ;-). Mi (ljudi) živimo na jednoj beznačajnoj planeti u jednom beznačajno malom trenutku vremena u odnosu na večnost u kojoj nastaju i nestaju zvezde i planete. U svakom trenutku cela naša beznačajna "civilizacija" može nestati ako se desi samo jedna sitna promena u lomljivoj ravnoteži sistema u kome živimo. Ljudi su kratkovidi, i zbog tzv."profita" (a i duhovnog slepila) uništavaju prirodu od koje zavisimo, misleći da su beskonačno moćni i da mogu od svega da se zaštite. Priroda je u vrlo krhkoj ravnoteži uslova koji svi zajedno nama omogućavaju život, a ima nepojmljivo veliku snagu ukoliko se ravnoteža i najmanje poremeti. To možda shvataju delimično samo oni koju su delić te snage doživeli na svojoj koži (cunami, tornada, poplave...), mada i oni često krive neke druge ljude koji ih nisu upozorili, spasili, pomogli, umesto da shvate da je priroda bog i da mi zavisimo upravo od tog boga. Eto, odlutah ja u ekologiju. E, kad to spoznate na pravi način, shvatićete da je sva trka za profitom i materijalnim dobrima obična glupost.

Ja recimo uvek shvatim koliko sam srećan kada odem da se tuširam i iz bojlera krene topla voda. Umesto da živim i smrzavam se u pećini i borim se sa divljim životinjama, i kupam se samo leti, ja usred zime živim u toplom sa porodicom i imam hranu i toplu vodu. Zar je potrebno nešto više od materijalnih dobara za sreću? Naravno da nije. To su osnovne egzistencijalne stvari (mesto za stanovanje i hrana), a sve ostalo u vezi sreće je stvar ispunjenosti duha. Bio bih srećan i bez telefona, i bez interneta, i bez kompjutera, i bez automobila, samo ako imam pokrivene osnovne egzistencijalne potrebe, i naravno porodicu. Sreću mi u velikoj meri kvari upravo nesrećna okolina (Beograd) u kojoj su svi nezadovoljni i nervozni i napeti i bezobrazni i korumpirani. A zašto su takvi, kada i svi oni verovatno imaju mesto za stanovanje i toplu vodu? Pa zato što hoće više od toga, jer su videli da drugi imaju.
 
0

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 01:19 - pre 210 meseci
Ju koja kolicina gluposti ...Pa da su svi mislili ko ti jos uvek bi i ziveli u pecinama ....
FBzP Power!!!
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 01:30 - pre 210 meseci
U principu, ako ja radim 10 sati dnevno cisto da prezivim, a ostatak svog vremena provodim gledajuci TV na kojem su skoro svi srecni i bogati i pocnem to da uporedjujem sa svojim zivotom, bicu nesrecan. Jos plus ako zrtvujem osnovne potrebe da bi imao skupu odecu i skupa kola kontam nema teorije da budem srecan.
To je "sindrom" zemalja u kojima se razvija materijalizam i tu industrija kocke abnormalno raste (npr. Tajland, Srbija). Ne verujem da gubitak na kocki (negde sam procitao da je oko 98% ljudi koji kockaju u minusu) moze da donese puno srece.

Citat:
Too much television watching got me chasing dreams

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 01:32 - pre 210 meseci
E da, i jednom sam gledao na TVu da su nacije koje imaju najvise seratonina (valjda je to hormon, uglavnom izaziva osecaje ljubavi i srece) Meksiko i neka Africka zemlja.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
212.200.180.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 09:27 - pre 210 meseci
Kuba je primer zemlje koja je ekstremno siromasna.
Nisam imao zadovoljstvo da odem na Kubu,ali mogu da zamislim da tamo zive srecni ljudi.(naravno ima prebega,to su preduzetni ljudi koji zele vise od sebe i svog zivota...)
Hajde da zamislimo sta ce se dogoditi kada Kastro,konacno,umre?
Zemlja ce se otvoriti,sankcije pasti...kapitalizam(u najgorem obliku) grunuce u "sve pore drzave i drustva"
Sta ce se onda dalje dogadjati?
Zanimljiva je rasprava i tice se tema koje me direktno pogadjaju.
Shvatam da je materijalizam i kapitalizam doveo covecanstvo u posed mnogih dobara kojima sada mozemo da se podicimo.
Ali meni je tesko da zivim zivot koji podrazumeva konstantnu trku za standardom,zadatim ciljevima,materijalnim bogatstvom.
Jednostavno nisam od takvog materijala sazdan,iako imam fizicke i mentalne kapacitete da uspevam u zivotu(u onome sto se inace smatra uspehom) shvatio sam sta me ispunjava i do kog stepena zelim da se razvija moje "bogatstvo".
Uzroci kriminala nisu sasvim u onome sto je "pisac" naveo,tu ,u stvari,leze razlozi zasto je kriminal tesko suzbiti.
Zbog profita i sukoba interesa razlicitih interesnih grupa koja,uvek i po svaku cenu, cuvaju svoje pozicije.
Drustvo,uporedo sa materijalnim razvojem treba da tezi i duhovnom i moralnom razvoju.
Nikada u svojoj istoriji covecnstvo nije imalo ujednacen razvoj ovih kategorija.
Zato su civilizacije i nestajale.
Zato su velike sanse da nestane i nasa.
Nauka i tehnologija se razvijaju neuporedivo brze od naseg moralnog i duhovnog razvitka.
Zao mi je zbog off-a,ali tema je vec otisla na ovu stranu.


Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vdial.verat.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 09:44 - pre 210 meseci
Citat:

E da, i jednom sam gledao na TVu da su nacije koje imaju najvise seratonina (valjda je to hormon, uglavnom izaziva osecaje ljubavi i srece) Meksiko i neka Africka zemlja.


Ova diskusija postaje sve vise i vise sizofrena ;-)

Sa jedne strane neki ljudi postavljaju pitanje kako resiti problem kriminala - a sa druge strane drugi ljudi navode kako su Meksiko i africke zemlje srecne, za razliku od zapadnih zemalja gde jeste sve uredjeno ali ljudi nisu bas najsrecniji... brilijantno, samo ima jedan mali problem - i Meksiko i te africke zemlje su zemlje sa izuzetno visokom stopom kriminala, bogatim veleposednicima koji tlace raju i tako dalje i tako dalje :-))))

Dakle, po ovakvim rezonima najbolje je da Srbija ostane bas kakva jeste - ljudi su srecniji nego na "zapadu" sudeci po (besmislenim, IMHO) analogijama - a, sa druge strane, kao sto vidimo - kriminal je dominantan i u "prirodno srecnim drustvima" (gde ljudi imaju dovoljno serotonina u glavi i bez prozaka-na-dan) - dakle, ako se "prirodna sreca" uzme kao imperativ, kriminal i nije neki preterani problem - zapravo, izgleda da nije problem uopste ;-)

Dakle - dva put nista je nista, crva nije ni bilo!

Sto se mi onda ovde raspravljamo? ;-) Svi na Kubu, u Meksiko i Svazilend i uzivajmo u sreci jer je izaslo sunce posto smo se juce pomolili da izadje :-)

A ... da - meni se cini da neki od vas ipak nisu tako srecni, jel da?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 09:55 - pre 210 meseci
Pa mozda, ali i odgovor na to pitanje je jednostavan. To je to zato sto te neke agresivni nezadovoljnici koji su sami sebe proglasili za najbitniji faktor u drustvu primoravaju da i oni podivljaju da bi opstali, a nekim ljudima to jednostavno nije u prirodi, i onda su ponekad nesrecni. Eto vidis.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 12:47 - pre 210 meseci
Citat:
kasaad: Ju koja kolicina gluposti ...Pa da su svi mislili ko ti jos uvek bi i ziveli u pecinama ....


Naravno da se uvek nađe neko pametan da prospe "gluposti".

Ljudski napredak (u najvećoj meri) nije posledica nesreće niti trke za profitom i materijalnim dobrima, već entuzijazma. Ti hoćeš reći da su svi oni (Pitagora, Arhimed, Galileo, Tesla, Kelvin, Džul, Gutenberg, i mnogi drugi uključujući i anonimne pronalazače točka i raznih drugih napredaka) u stvari bili nesrećni svojim životom i jurili profit (hahahaha), pa ih je to navelo da unaprede čovečanstvo?
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala29.12.2006. u 12:54 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:A ... da - meni se cini da neki od vas ipak nisu tako srecni, jel da?


Ja sam naveo jedan jedini razlog koji postoji zbog čega ja lično nisam (u potpunosti) srećan: loši, nesrećni, nervozni, bezobrazni, primitivni ljudi svuda u mojoj okolini.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81336 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.