Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako resiti problem kriminala

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81354 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala20.12.2006. u 22:56 - pre 211 meseci
Sve je to duga prica i sto da trosimo vreme da bi detaljisali, isto kao sto je sve to potpuno izvodljivo, a ono sto je potrebno je politicka volja da se to obavi. Ne mora mnogo ni da se mozga u sustini, kad je sve to vec bilo u drugim zemlajma. Na primer, izvrsavali bi oni koji su od kad je sveta izvrsavali takve zadatke, koji nisu daleko po mentalnom sklopu od ovog sljama, ali koji su i sami potrosna roba za jednokratnu upotrebu, to jest za taj zadatak, a oduzeta imovina bi se vratila u obnovu propale infrastrukture odakle je i pokradena i u pokretanje privrede, poljoprivrede itd.
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala20.12.2006. u 23:08 - pre 211 meseci
:-) Misliš, privatna imovina bi bila nacionalizovana, zaslužni šljam postavljen za upravnike lokalnih zadruga, privreda bi bila pokrenuta kroz omladinske radne akcije, brižljivo planirane svakih 5 godina, ne bi li se postigla svetska dominacija i pobeda samoupravnog socijalizma?

Poslednji put kad smo to probali, nije nam baš pošlo za rukom. Zašto bi sad bilo išta bolje?

Sa druge strane, način na koji si odgovorio na moju poruku sa konkretnim problemima u tvom „planu“ ukazuje na to da si ti prosto frustriran stanjem, ali da ne znaš kako da ga rešiš. Ista stvar kao Bush kad je izvršio invaziju na Irak. Daj da sklonimo Sadama, rešiće se sve posle samo od sebe... Vidiš, neće.

[Ovu poruku je menjao markom dana 21.12.2006. u 00:18 GMT+1]
 
0

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala20.12.2006. u 23:21 - pre 211 meseci
Citat:

ZA PROTEKLIH 15 GODINA NERASVETLJENA 922 UBISTVA


U Srbiji su za proteklih petnaest godina, od 1990. do 2005. godine nerasvetljena 922 krivična dela ubistvo i teški slučajevi razbojničke krađe i razbojništva sa smrtnom posledicom u kojima je ubijeno 989 osoba, saopšteno je juče u Sektoru unutrašnje kontrole policije MUP-a Srbije (bivši Generalni inspektorat).Od ukupnog broja krivičnih dela, na području Kosova i Metohije nerasvetljeno je 530 u kojima je ubijeno 540 osoba, rečeno je na konferenciji za novinare.




Pre punih šest godina, decembra 2000, na parkingu ispred Hale “Pionir” u Beogradu, desilo se svirepo ubistvo Harisa Brkića (1974), prvotimca Košarkaškog kluba “Partizan” i reprezentativca tadašnje SRJ. Ono je do danas nerasvetljeno, a pominje se tek sporadično u novinskim napisima o brojnim nerasvetljenim ubistvima.

Na veb-sajtu Vlade Srbije od 15. decembra 2000. objavljena je agencijska informacija: “U Beogradu je jutros, u 26. godini, preminuo košarkaš beogradskog ’Partizana’ i bivši jugoslovenski reprezentativac Haris Brkić. Brkić je u utorak uveče (12.decembra) oko 21.30 časova pogođen s dva metka u glavu, na parkingu ispred dvorane ’Pionir’. Posle operacije bio je u komi sve do jutra, kada je njegovo srce prestalo da kuca.”

Prvih dana posle pucnjave na košarkaša Brkića, pozivajući se na izjave očevidaca iz “Pionira”, štampa je pisala da je kobnog 12. decembra 2000. godine, oko 21.30 časova, nepoznati napadač u Brkića pucao, dok je košarkaš prilazio svom automobilu “golf 3” na parkingu, pored zida, u blizini stuba ulične rasvete.

“Brkić je stao pored vozačevih vrata u nameri da ih otvori. U tom trenutku prišao mu je napadač i iz neposredne blizine u glavu mu ispalio dva hica. Košarkaš je pao, a ključ od ’golfa’ ostao mu je na krovu automobila. Brkiću se, tom prilikom, rasula torba sa sportskom opremom. Nepoznati napadač je s mesta pucnjave trčeći pobegao ulicom - preneo je, pozivajući se na neimenovane očevice,13. decembra 2000. dnevnik “Glas javnosti”.

Ni šest godina kasnije o svirepom ubistvu košarkaša nema više podataka.
Zamenik okružnog tužioca u Beogradu Saša Ivanić izjavio je juče za “Dnevnik” da je istražni predmet u vezi s ubistvom košarkaša Brkića formiran.
Prijave protiv policije

Tokom prošle i 11 meseci ove godine, podnete su 583 krivične prijave protiv 587 policijskih službenika zbog 1.018 krivičnih dela. Oni su osumnjičeni za jedno teško i sedam ubistava u pokušaju, 16 teških telesnih povreda, 28 zlostava u službi, šest iznuda, 133 zloupotrebe službenog položaja, 22 primanja mita, 75 falsifikovanja isprava, 14 razbojništava, osam teških i 31 krađa i druga dela.
Protiv 135 policijskih službenika su doneta rešenja o udaljenju iz MUP-a, 54 policijska službenika su lišena slobode, dok je protiv 36 policijskih službenika određen pritvor.


- To što se o radu organa u vezi s istragama pojedinih konkretnih krivičnih događaja manje čuje je zato što se javnost ili mediji za to retko ili, ponekad, uopšte ne interesuju, što nikako ne znači da se na njima ne radi. U vezi s ubistvom košarkaša Brkića organizovane su određene provere i potom je predmet dostavljen SUP-u Beograda radi preduzimanja radnji na otkrivanju učinioca ili učinilaca. Mogu jedino da kažem da ima određenih materijalnih tragova. Nažalost, to samo po sebi nije dovoljno. Kao što je poznato, najteži deo istrage je da se materijalni trag dovede u vezu s nekim potencijalno osumnjičenim licem. Nerasvetljena ubistva, među kojima i košarkaša Brkića, i dalje su u radu, a zastarevaju posle 20 godina. Znači, nisu zaboravljena - kaže tužilac Ivanić.

Na našu napomenu da je prošle nedelje u MUP-u Srbije počela da radi u Evropi najsavremenije opremljena DNK laboratorija, te da li se može očekivati da se materijalni tragovi provere u njoj, tužilac Ivanić naglašava da ne može da otkrije da li postoje biološki tragovi u vezi s Brkićevim ubistvom.

-Uopšteno govoreći, naravno da je postojanje moderne DNK laboratorije dodatna mogućnost da se takvim ispitivanjima povećava verovatnoća da se neko krivično delo rasvetli, kao i u slučajevima do sada nerasvetljenih ubistava - ocenio je zamenik okružnog tužioca Saša Ivanić. J. J.



Izvor: http://www.dnevnik.co.yu/modul...amp;file=article&sid=17927
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala20.12.2006. u 23:38 - pre 211 meseci
Citat:
markom: Narod zna da se Hrvati kolju zarđalim kašikama (makar sudeći po izborima iz devedesetih), pa se to opet nije pokazalo kao neko znanje.


Da se nisi ti malo zaneo, a? Ili samo zelis da ostavis utisak nekom izjavom, bez obzira koliko je besmislena.
anti-heroin spree
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala20.12.2006. u 23:45 - pre 211 meseci
Nisam se zaneo, niti pokušavam ono drugo što si rekao, ali argument „narod zna“ ima istu težinu kao ta moja izjava iznad.

Marko.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala20.12.2006. u 23:45 - pre 211 meseci
Citat:
A kakve veze ima "tranzicija" sa kriminalom u Srbiji? Ako me pamcenje dobro drzi, kriminala je u Srbiji najvise bilo upravo u periodu koji je predhodio "tranziciji" ;-)

Ili se varam :)


He,pa cini mi se da se varas.Kanda vec dugo nisi bio ovde.Mozda ga je i bilo vise...ali sada se proces legalizacije dovrsava.
Ovde vazi sledeca prosta jednacina: tranzicija=legalizacija mafije.

@Markom,

rani kapitalizam,prvobitna akumulacija kapitala,ili kako vec god nazvali ovo s***** sto nam se desava nisu nista humaniji od socijalistickih experimenata.

Bolna je cinjenica da ce se ovde desiti zaista to da ce "ljudski sljam",odnosno njihovi naslednici postati elita ovog drustva(naravno,potrebno je nekoliko generacija da se "geni sofisticiraju":-))Kad prodju kroz najbolje privatne skole i fakultete,vide malo sveta i zaborave grehe otaca bice to sasvim pristojna elita

Sad konacno razumem Krlezin prezir prema "kapitalistima" i onu njegovu tezu da u korenu kapitala lezi ZLOCIN...

e sad...@markom i @ivane ,ne zanemarite nindzi i drugima 'malo radikaniji' pristup ovoj temi...
Vi ste se izvukli,a mi smo "fukara i raja na bijelome hlebu":-))
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala20.12.2006. u 23:54 - pre 211 meseci
E, vidiš kelja, hvala na lepo objašnjenom principu kapitalizma i situaciji u Srbiji :-). Ne zamajavo se ni Ivan ni ni niko drugi da je situcaija na zapadu išta drugačija, ali mi gledamo malo dalje unapred. Na žalost, današnje generacije u Srbiji su izgubljene, isto kao divlji zapad. Proći će dve ili tri generacije dok se staleži ne rafiniraju.

Sa druge strane, šta je alternativa? Da pustimo Leslija & co. da isuču svoje katane, pokolju bagru...i šta onda? Dok se oni ne zadovolje, pa ne akumuliraju kapital, da izgubimo još jednu generaciju? Negde to mora da stane - zašto ne sad? Pa očigledno zato što nindžama i knindžama ne odgovoara zbog ILTM i GSTJ principa.

Marko.

P.S. „Ima Li Tu Mene“ i „Gde Sam Tu Ja“
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 00:08 - pre 211 meseci
Citat:
markom: :-) Misliš, privatna imovina bi bila nacionalizovana, zaslužni šljam postavljen za upravnike lokalnih zadruga, privreda bi bila pokrenuta kroz omladinske radne akcije, brižljivo planirane svakih 5 godina, ne bi li se postigla svetska dominacija i pobeda samoupravnog socijalizma?

Poslednji put kad smo to probali, nije nam baš pošlo za rukom. Zašto bi sad bilo išta bolje?

Sa druge strane, način na koji si odgovorio na moju poruku sa konkretnim problemima u tvom „planu“ ukazuje na to da si ti prosto frustriran stanjem, ali da ne znaš kako da ga rešiš. Ista stvar kao Bush kad je izvršio invaziju na Irak. Daj da sklonimo Sadama, rešiće se sve posle samo od sebe... Vidiš, neće.

Pa mozda nisu dovoljno "Sadama" sklonili. Trebalo je to temeljnije. Ma imam ja plan, nego je malo dugacak da se detaljise, a ukratko je vec napisan, pa sto bih sad ovde to ponavljao, kad nema svrhe.

Inace, u tim losim starim vremenima kad je sve bilo gore se znalo i kako se postupa sa kriminalcima svih fela. Ili napolje iz zemlje ili marš ispod zemlje. Tad je najveci kriminal bio kad lokalni alkos polupa par izloga ili se pijan dere nocu. Pa ti vidi sta je bolje.

Inace, nikakva privatna imovina ne bi bila nacionalizovana, to je kukavicje jaje koje podmecu kriminalci u koje spadaju i tzv tajkuni, nego bi samo bila oduzeta nelegalno stecena sredstva, sto vec postoji u zakonodavstvu u nekim zemljama, mislim to po uklanjanju "imaoca iste". Takodje, ne znam sta fali Singapuru, i oni su napredna zemlja, cak naprednija nego mnoge Evropske, tako kazu. Istovremeno jednopartijska i kapitalisticka, pa ipak relativno lako resavaju problem kriminala o kome se ovde govori. Ne vidim da im to smeta i da ih neko zbog tog resenja smatra za divljake.

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 00:20 - pre 211 meseci
Citat:
markom: E, vidiš kelja, hvala na lepo objašnjenom principu kapitalizma i situaciji u Srbiji :-). Ne zamajavo se ni Ivan ni ni niko drugi da je situcaija na zapadu išta drugačija, ali mi gledamo malo dalje unapred. Na žalost, današnje generacije u Srbiji su izgubljene, isto kao divlji zapad. Proći će dve ili tri generacije dok se staleži ne rafiniraju.

Nece, zato sto to nikad u Srbiji nije bilo i nikad ni nece, ja cu opet da ponovim, jer to nije deo sustine Srba. Da jeste, ne bi pre drugog svetskog rata komunisti imali sansu da osvoje vecinu u parlamentu, pa su pnda zabranjeni. Srbi teze jednakosti, a ne stalezima, i pre ce Srbi nestati nego sto ce se ovde takvo drustvo.
Citat:
markom:
Sa druge strane, šta je alternativa? Da pustimo Leslija & co. da isuču svoje katane, pokolju bagru...i šta onda? Dok se oni ne zadovolje, pa ne akumuliraju kapital, da izgubimo još jednu generaciju? Negde to mora da stane - zašto ne sad? Pa očigledno zato što nindžama i knindžama ne odgovoara zbog ILTM i GSTJ principa.

Marko.

P.S. „Ima Li Tu Mene“ i „Gde Sam Tu Ja“

Nije tacno, ja uopste ne zelim da prvobitno akumuliram, lose si me procenio, ja samo zelim da zivim normalno, mirno i skromno, kao sto sam ziveo dok ovi nisu poceli da akumuliraju i dok su pohlepa, laktasenje i karijerizam bile uvrede a ne vrline. Ne zelim da agresivci kojima je straznjica zinula na tudje i mene primoravaju da budem agresivan da bih opstao. To, i da se fizicki ukloni degenerisano tkivo oliceno u moralnim nakazama koje su proizvod ovog sistema koji vole akumulatori i u onima koji se vode tim maksimama koje si naveo.

To je jedno, a drugo, isto pitanje kao tvoje, ko je taj ko ce da odredi kad treba da se stane sa tim "ispravljanjem vekovnih nepravdi" i zasto bas on? Ja ne zelim da se stane, kao ni vecina Srba i to je to. Znam da se to ovima koji su se u taj sistem uklopili, ovde ili napolju, ne svidja, ali to im je sto im je. Ako im se ne svidja, neka promene narod, sta da im kazem.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 00:20 - pre 211 meseci
Pa ja nesto ne videh, za ovih 6 godina reformi, da se BILO sta uradilo na smanjenju korupcije/kriminala, naprotiv... a glasao sam za tadasnji DOS.
A tebi je lako da pricas o Srpskom problemu a sedis negde daleko... "lasno je tudjim kurc*m gloginje mlatiti" .

Lako je biti pametan i pricati o generacijama, kad ti je udobno, a i ne moras da zivis ovde... Sto, pa za 100 godina ce biti sigurno bolje, zar ne? kad stasa ta "rafinisana" generacija... na zalost ja, a i ostatak ljudi ovde, ima jedan zivot, i mnooogo nas boli kad gledamo kako stvari stagniraju, a kriminal i korupcija cveta... a ko tebi kaze da su se ovi prvi (tj. trenutna garnitura), dovoljno nakrali?! Lopov ce da krade dokle moze... a ovde, izgleda, moze koliko hoces.

U ostalom, u kosmickom vremenu mi ni ne postojimo, tako da i ova cela prica o korupciji nema svrhe...
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 00:29 - pre 211 meseci
Citat:
Na žalost, današnje generacije u Srbiji su izgubljene, isto kao divlji zapad. Proći će dve ili tri generacije dok se staleži ne rafiniraju.


Pa to je upravo najbolnija stvar u celoj ovoj prici.Problem kriminala resice se tada sam od sebe,ali do tada...Neko to mora(dakako nista se ne mora)da gleda i trpi.. A to gledanje i trpljenje izazivaju osebujni osecaj gadjenja.A taj osecaj izaziva zelju za radikalnim"Nema niceg loseg u metku za onog pravog"(Prljavi Hari :-) resenjem.

I jos nesto,konacno sam(***i ga,naivko:-(() shvatio da ovi klovnovi koje zovemo 'politicarima' NEMAJU zapravo nikakav bitan uticaj na situaciju u zemlji,pa tako od njih ponajmanje ocekujem resenje bilo kog problema.
I sad mi se ono geslo "vecitih apstinenata"-'ma svi su isti,potpuno je svejedno ko je na vlasti...'cini tako surovo tacnim.

"Hocete li ,robovi, u Vladi Tomu ili Velju ili Canka...?" To je skoro kao pitanje muzickog ukusa...Opljackani u privatizaciji, poslednji(?)put-(ta privatizacija je jedna od NAJVECIH plajcki u istoriji ovog naroda) birajte ko ce da vas zabavlja dok se pare peru...

 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 00:29 - pre 211 meseci
Citat:
Srbi teze jednakosti, a ne stalezima, i pre ce Srbi nestati nego sto ce se ovde takvo drustvo.


Izvini što ću da te pitam, ali... koliko ti imaš godina?

Drugo pitanje. jesi li ikad čuo za izraz „čorbadžija“? Znaš li šta to znači?

Heh, teže jednakosti. Svašta.

Ja sam Srbin i težim nejednakosti. Jel' to znači da nisam Srbin ili sam manje Srbin od tebe koji težiš?

Što se tiče komentara da je meni lako da s**** odavde - to je već odavno istrošeni adut, sličan onome „ako ti se ne sviđa slika, ti naslikaj bolju“. Ja sam otišao iz te zemlje pre početka tranzicije, zato što nisam hteo da učestvujem u herojskoj obnovi. Herojski sam je odbranio od razuzdalih hordi zločinačne NATO alijanse, a neka je obnavlja onaj ko je glasao devedesetih. No, skrećem sa teme. To što sam ja ovde, ne znači da me ne dotiče to što se dešava u Srbiji - naprotiv, čitava porodica mi je u Srbiji, najbolji prijatelji, kao i veliki deo nekretnina čiji sam vlasnik (iako ne sve). Sa druge strane, ja sam pragmatičan. ZNAM da novo krvoproliće i nindžovanje ne donosi ništa pametno i novo, zato što sam video kako izgleda kad toga nema i kad se takvi problemi rešavaju na drugi način.

Odsecanje truleži fantastično rešenje, ali kako pronaći trulež? Kako dokazati da je nešto trulo, a ne crno po prirodi?


Marko.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 00:41 - pre 211 meseci
Malo sam ocistio temu. Ako vas zanima kriterijum, bilo je dovoljno da vidim vise od 3 reci u postu koje mogu da izazovu flejm ili koje su flejm, i da obrisem ceo post. Ja se ne bavim editovanjem. Ako neko zeli da se zali, ima ceo forum za to.
Hvala na paznji
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 00:44 - pre 211 meseci
Imam dovoljno godina, mozda i vise od tebe, doduse koju godinicu, da znam sta je bilo pre a sta je sad. I kakvo je to pitanje, sta trebalo je da sa cetiri banke i ja postanem nekakav cinik koga zanimaju samo pare i da nekoga opljacka ili iskoristi da bi do njih dosao? Pa sta da radim, ja protiv svoje prirode ne mogu i necu, i mozda sam poslednji od svojih ispisnika koji jos nisam postao takav, ali kakve to veze ima? Ja ne govorim o Srbima koji prihvataju te mode i donose ih u Srbiju, niti su da ih etiketiram jer je to glupo, imaju ljudi pravo na svoj stav, nego ti govorim o onim Srbima koji cuvaju taj nekakav duh srpstva. A u duhu srpstva jednakost je vazna stvar. Svaka vrsta jednakosti. Ne vole Srbi mnogo one koji se prave da su bolji od njih niti im veruju. Izgurali su oni i Turke pa ce i ove sad.
Citat:
kelja: Sad konacno razumem Krlezin prezir prema "kapitalistima" i onu njegovu tezu da u korenu kapitala lezi ZLOCIN...

Pa normalno da lezi zlocin, i to ne samo zlocin pojedinacne kradje ili ubistva, nego jos mnogo gori zlocin, a to je namerno i svesno upropascavanje celih generacija i unistavanje zivota milionima zarad neke svetle buducnosti i zarad neke hipoteticke elite koja na postoji. Znaci, zarad necega sto jos ne postoji, i pitanje je da li ce postojati, neki pravdaju uzdizanje sljama covecanstva i unistavaju ljude SADA. To je samo jos jedna njihova laz kojom racionalizuju svoj zlocin.

Slicno su govorili i mrski komunisti, samo sto je pod njima bilo i za "fukaru i raju" to jest za obicne mirne i skromne ljude koji ne traze da budu kapitalisti, nego samo hoce da zive dostojno coveka. Paradoksalno izgleda posle svih prica i propagande, ali su ipak komunisti bili nekako bolji, za siroke mase, i pored svega sto se onjima govori, i to zbog toga sto su bili poslednji humanisti, u stvarnosti, a ne na recima, evo i zasto. Komunisti su coveka posmatrali kao razumno bice, dizali ga na pijadestal i trudili se da razvijaju njegove vrline, a ovi sad coveka posmatraju kao zlu, sebicnu i agresivnu zivotinju (svakog minuta se rodi po jedan glupan, to je njihova izreka) koju treba iskoriscavati i opeljesiti. Mozda je nekome ovo bolje, meni nije, i ja ovo pisem sa tih pozicija. To je kao ona prica o dva vuka koja su u ljudima i od kojih jedna predstavlja strah, gnev, zavist, pohlepu, nadmenost itd, a drugi mir, ljubav, dobrotu, saosecanje itd a pobedjuje onaj koga hranis. Ovaj sistem sad hrani drugog vuka i normalno je sto je u njemu stopa kriminala konstantno u porastu.

P.S. Izmena, treba da pise "hrani prvog vuka" , a ne "hrani drugog vuka".

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 21.12.2006. u 01:59 GMT+1]
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 07:43 - pre 211 meseci
Sve dok drzava (njeni organi a sa njima i preko 1 000 000 ljudi koji u njima rade) bude imala kontrolu nad ekonomijom ovde nece biti bolje... Kad privatnici budu proizvodili vise od 60% BNP ove zemlje tek tada ce biti osnova da bude bolje... Manite se drzave, drzava samo treba da stvori ambijent za poslovanje a ne da posluje i uredjuje ekonomiju kako njenom poslovanju odgovara praveci pritom aparat koji je nefukcionalan, trom, glomazan, neefikasan a samim tim i korumpiran...
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 09:53 - pre 211 meseci
Pošto je tema inicijalno tretirala krađu automobila, a vi ste je opet odvukli u "evroatlantske integruše", da se vratimo na to:

Gledam nedeljama na Zone Reality "McIntyre's Big Sting" i vidim da je stanje po pitanju auto-kriminala tamo u GB isto toliko komplikovano, ako ne i gore nego u Srbiji. Na stranu daleko brojnija i raznovrsnija (etnički) populacija, na stranu "visok" standard i sofisticirane metode policije, kontrole i nadzora... toga ima u svim društvima (pa i totalitarnim) i toga će uvek biti... svejedno imali vi GPS uređaj u gepeku vašeg SLK ili vozili dreš "keca", lokalni skotovi će vam opljačkati ili ukrasti auto.

Znam ljude koji namerno voze auto klasu-dve niži od realnih primanja, da ne privlače pažnju i okoline i lopova.

Stanove u mojoj zgradi su "tipovali" najsimpatičniji momci, braća podstanari koji su se svima kulturno javljali i svima pomagali! Nikada nisu imali nikakav kriminalni dosije!




Skorašnja ovdašnja hapšenja carinske, drumske, osiguravajuće "mafije"... tj. bandi lopova, su pokazatelj da se i ovde radi na tome. Da li je to vrh ledenog brega ili ne, ne zanima me.
Vidim da se radi, hapsi, osuđuje... šta ja tu mogu da doprinesem? Da cinkarim komšije? To rade u "naprednim demokratijama", ja sam prijavio par puta neke budale za nešto, posle mi policija dolazi uredno da pita šta ima novo kod mene, a u vezi sa komšilukom?

To im je posao, ok. Neću im smetati, a pomažem im ako vidim korist po sebe od toga.

Znam da bi polovina ljudi u državi želela "čvrstu ruku" ali to jednostavno ne ide. Probali su i ovi naši "komunisti", pa im nije uspelo.

Policija danas manje "bije" iz potpuno praktičnih razloga... nije to potreba dnevne politike.

Pozdrav!
 
0

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 09:56 - pre 211 meseci
Citat:
flylord: Malo sam ocistio temu. Ako vas zanima kriterijum, bilo je dovoljno da vidim vise od 3 reci u postu koje mogu da izazovu flejm ili koje su flejm, i da obrisem ceo post. Ja se ne bavim editovanjem. Ako neko zeli da se zali, ima ceo forum za to.
Hvala na paznji


Flylord je nesvesno dao resenje problema kriminala u Srbiji. Kao sto je on procitao sve postove redom i pobrisao gluposti, tako treba proveriti i nas ( drzavljane ove zemlje )

Kriminal ima samo jedan cilj - sticanje materijalnih dobara. Znaci, kuce, stanovi, lokali, kesh, sefovi, nakit.. to je tu, na planeti zemlji, nije teshko pronaci ako postoji dobra volja.

Ovo sto se desava u Srbiji poslednjih 6 godina je nalik Glembajevima, deda je zaklao nekog trgovca na drumu i oteo mu zlato, pokrenuo biznis koji je nastavio otac, a on studira muziku na konzervatorijumu u Bechu i ugledni je gradjanin.


 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 12:33 - pre 211 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Sve dok drzava (njeni organi a sa njima i preko 1 000 000 ljudi koji u njima rade) bude imala kontrolu nad ekonomijom ovde nece biti bolje... Kad privatnici budu proizvodili vise od 60% BNP ove zemlje tek tada ce biti osnova da bude bolje... Manite se drzave, drzava samo treba da stvori ambijent za poslovanje a ne da posluje i uredjuje ekonomiju kako njenom poslovanju odgovara praveci pritom aparat koji je nefukcionalan, trom, glomazan, neefikasan a samim tim i korumpiran...

Ama ko govori o poslovanju, ovde se govori o kriminalu i porastu kriminala u sistemima u kojima vlada tzv liberalna ekonomija i neguju se najgore ljudske strasti umesto vrlina, a time se svuda bavila, bavi se i bavice se drzava.
Citat:
ton_majstor: Znam da bi polovina ljudi u državi želela "čvrstu ruku" ali to jednostavno ne ide. Probali su i ovi naši "komunisti", pa im nije uspelo.

Kako nije, uspelo im je. Dok su bili ti "komunisti" stopa kriminala je ovde bila zanemarljiva i skoro da ga nije bilo. U skolama su na primer najveci problemi bili oni sto beze sa casova da puse, a danas se u skolama prodaje droga i snima se pornografija. To stanje su doneli u ovu zemlju ovi sto nam donesose "normalno drustvo". I kako onima u Singapuru uspeva? Nisu bre za nas mentalitet te novotarije i taj "liberalizam". Mozda jesu za neke pojedince, ali za ogromnu vecinu nisu, pa zar ne vidite da zbog toga sve zivo propade, i da vlada opste rasulo u svim sferama drustva. To je cinjenica, a kome se ona ne svidja neka promeni narod, sta sad.

Znaci, resenje je tu, samo treba politicka volja da se resi. Kako ove sad "politicare" placaju kriminalci, oni koji su legalizovali svoju pljacku ili oni drugi, meni je svejedno, sve su to za mene kriminalci, od njih se ne moze to ni ocekivati, ali samo pricamo. Neko je gore rekao ko ce to da uradi, da likvidira te kriminalne grupe posle cega bi se nasumicni kriminalci zamislili sta sleduje njima ako su ovi tako prosli. Pa ako policija ne moze i nema sredstva, vojska moze i ima sredstva. Samo sto je za to ponovo potrebna totalna lustracija i svezi ljudi, ili revolucija, sto je manje verovatno, ali nije ni neverovatno, ipak je ovo Srbija. Kako god, ja zavrsavam jer nisam ni dosao ovde na forum da pricam o politici, to je bezveze, na ovakvom forumu.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 12:36 - pre 211 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Kako nije, uspelo im je. Dok su bili ti "komunisti" stopa kriminala je ovde bila zanemarljiva i skoro da ga nije bilo. U skolama su na primer najveci problemi bili oni sto beze sa casova da puse, a danas se u skolama prodaje droga i snima se pornografija. To stanje su doneli u ovu zemlju ovi sto nam donesose "normalno drustvo". I kako onima u Singapuru uspeva? Nisu bre za nas mentalitet te novotarije i taj "liberalizam". Mozda jesu za neke pojedince, ali za ogromnu vecinu nisu, pa zar ne vidite da zbog toga sve zivo propade, i da vlada opste rasulo u svim sferama drustva. To je cinjenica, a kome se ona ne svidja neka promeni narod, sta sad.


Ti rece da imas 40 godina....Neverovatno

Jedna stvar mi nikad nece biti jasna, zasto svaka promena koja se dogodi u Srbiji bila losa ili dobra mora da ima veze sa "onima tamo zlotvorima".


[Ovu poruku je menjao DaliborP dana 21.12.2006. u 14:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DaliborP dana 21.12.2006. u 14:11 GMT+1]
 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Kako resiti problem kriminala21.12.2006. u 13:29 - pre 211 meseci
@Shadowed,
Citat:
djevojka_: Zasto bi drzava radila nesto nezakonito, kada u svakom trenutku moze da donese zakon i time - ozakoni(?); znaci, sve po zakonu, kao da nikad nista nije bilo.

Citat:
Iz jednostavnog razloga sto je uocljivije donosenje loseg zakona od nesprovodjenja dobrog.

Nema jednostavnosti u razmatranju ovakvih stvari, niti je bilo kome postavljeno direktno pitanje. Odgovor od tebe nije ni trazen. Kome je bitno pazice i na jedno i na drugo - podjednako, a ko ce da se pali na 'los zakon', sto prije shvati da ako drzava gleda na taj zakon kao dobar zakon - onda je 'dobar zakon' (za nekog, ne mora za svakog), i manje ce da se nervira. Ne vjerujem da je ikad donesen zakon koji je bio dobar za svakog, ali vjerujem da je moguce da je i 'los zakon' bio dobro sproveden.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako resiti problem kriminala
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81354 | Odgovora: 495 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.