Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267750 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vanja 973
prof.engleskog jezika,osnovna skola

Član broj: 219287
Poruke: 2
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.05.2009. u 22:52 - pre 182 meseci
Zdravo, kolege. Polazem engleski 26.V u OS Sveti Sava. Bila sam i BG-u u petak, nasla koleginicu, koja je bila veoma predusretljiva, rekla mi je sve sto me je zanimalo... Cas drzim u VII razredu, kaze da su prilicno nemirni, ali sta da se radi, izboricu se valjda nekako...Tamo treba da budem u 8:15, a tek VI cas drzim. Ove zakone jos nisam pocela da ucim...Da li jos neko polaze 26. maja?
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.05.2009. u 00:43 - pre 182 meseci
A sto se ti ljutis na mene? :)) Citala sam sedamnaest puta nego da pitam za najnovije informacije.
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.05.2009. u 16:25 - pre 182 meseci
Dex25 U zavisnosti koji je tacan naziv ispita polazes Pedagogiju ili Psihologiju. Meni u indeksu pise fino Pedagogija te pretpostavljam da cu polagati Psihologiju, za koju godinu, jer do sad cekam "samo" 3 preduge godine od kad su nas prijavili. Iscitaj forum jer ce te on uveriti da nije bauk, mene su bar malo smirili, normalno dok ne jave da je stigao dopis iz Ministarstva kad ce poceti frka i panika. Spremi se da na odbrani casa odovoris na par pitanja iz Metodike, ali samo onih koji su u vezi s nastavnom jedinicom koju dobijes. Uci jer sam skapirala da jedino ako bas nista ne znas padas, a nismo valjda dileje da uradimo tako sta?! Pozz
 
Odgovor na temu

Dex25
profesor srpskog, srednja škola

Član broj: 222769
Poruke: 4
93.86.110.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2009. u 08:46 - pre 181 meseci
Ekaterina, hvala ti.

Ja takođe čekam 2 godine, a kolegu geografa, koji je odbranio čas u školi 2-3 meseca posle mene, pozvali su za 28. maj. Moguće je, dakle, da i mi uskoro dođemo na red.
Ali, avaj, i ova licenca biće da je slika vremena, države, školstva...

Što se tiče tzv. "situacija" - prilično dobro rešenje jeste knjiga "Kako biti uspešan nastavnik" Tomasa Gordona, Kreativni centar, 1998. Jeste za OŠ, ali "situacije" su prilično univerzalne, pa će poslužiti.

Iz koje si knjige (na faksu, za ispit) spremala pedagogiju? Ja imam Trnavca i Đorđevića, ali to je žali, Gospode, slova i hartije. Sve neke fraze birokratske, neka ponavljanja i varijacije kao u džezu, preštampavanja od pre koju deceniju, a izdanje novije! Kao što još neko od kolega reče, vadim smislenu suštinu, ali - bar po nekim iskustvima - ovi tamo vole razvijeniju priču. No, blagoglagoljivost nam ne manjka...

I, nismo, naravno, dileje (osim što ne završismo kakvu školu), prošli smo i gore stvari, mora država da trenira red i rad.
"Ako nas sete na Dan bezbednosti, sete se, ako ne, ništa. Mi smo izvršili svoju dužnost"

[Ovu poruku je menjao Dex25 dana 18.05.2009. u 22:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2009. u 12:24 - pre 181 meseci
Dex25 svaka cast!
Spremala sam i ja po Trnavcu i Djordjevicu, valjda je to univerzalna literatura, ali su uvek kruzile i neke skripte. Ja sam Pedagogiju polagala jos na 2. godini, kao i ti Psihologiju, te se i ne secam vise detalja. Racunam i ja na nasu govorljivost ali za pojedine stvari treba biti i konkretan. Iskreno se nadam da ce nas omasiti, posebno jer je nama u srednjoj zadnji nastavni dan 5. jun jer deca tad krecu na dvonedeljnu praksu ili na neki blok. Jedino ako nas pozovu za taj prvi deo Psihologiju i Pedagogiju, videcemo.
Jesu li tebi poslali potvrdu o polozenim ispitima ili su ti, kao i nama, rekli da ti iz Ministarstva imaju sve i znaju sve pa i koje godine je koji ispit ubacen ili izbacen pa sta bi trebalo a sta ne polagati? Svi kazu mora ali su sekretari u skoli cudo Bozje!
Pozz
 
Odgovor na temu

Dex25
profesor srpskog, srednja škola

Član broj: 222769
Poruke: 4
93.86.106.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2009. u 21:14 - pre 181 meseci
Ministarstvo se i piše sa velikim M jer SVE zna.

Šalu na stranu - niti je kakva potvrda poslata meni (ili mojoj školi) niti sam se ja raspitivao. Poslednji put sam se zvanično informisao baš u Ministarstvu o odbrani časa. Beše leto.
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2009. u 22:48 - pre 181 meseci
E,hvala Bogu i ovo prodje!Polozila! Kolektiv "Drinke" i deca su super, odbrana casa je trajala, pa, najvise 5 minuta, ne secam se imena nikog iz komisije, ali su ok zene.U Ministarstvu su malo smarali i detaljisali za pedagoske situacije, a zakoni laganica, super je bila zena koja je ispitivala.
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
77.46.173.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2009. u 23:49 - pre 181 meseci
dragonfly, svaka cast na polozenom ispitu! e, sada, da pomognes meni, a samim tim i svima ostalima koji citaju ovaj forum... :)) koja su pitanja najcesce postavljali iz zakona i koje su to bile pedagoske situacije oko kojih su vas smarali? hvala u napred!
 
Odgovor na temu

Dex25
profesor srpskog, srednja škola

Član broj: 222769
Poruke: 4
79.101.205.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 06:40 - pre 181 meseci
Korisno za polaganje PSIHOLOGIJE!!!
http://ziropadja.googlepages.com/
 
Odgovor na temu

stela78
prof.engleskog, SD

Član broj: 222356
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 07:25 - pre 181 meseci
EEEEEEEJJ CESTITAM!!!!!!!!1
DRAGON FLY daj nam neke detalje. Koja si piatanja imala. Cula sam da smore na pedagoskim i iz toga zakljucila da ti odgovori sa foruma i nisu dovoljni. Kazu da ti postave jos sto podpitanja....bas sam se sad uplasila.
Cula sam i da su jednoj koleginici deca pocela da pricaju na casu. Zajebana situacija jer ne znas kako da ih smiris- probas fino pa ne uspe a ne smes da se deres.
Jao, kuku laele ja sutra idem na streljanje. Samo da prodje...............
pozzzzzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 08:34 - pre 181 meseci
E ovako. Nas pet je blilo na polaganju casa. Kada su prve dve zavrsile na velikom odmoru su branile cas, a mi ostale na kraju, kad su sve zavrsile. Za pedagoske sno ulazile dve pa tri zajedno, na stolu je vec bilo pet situacija pa biras, tako da je bolje da ides prvo ti, ali opet, ja bila sigurna da sam sve rekla za moju, a postavili su mi jos deset podpitanja. Ne secam se sta je bilo, dete ne sme kuci zbog ocene, zatices dete sa ogrebotinama koje su tukla deca, dete je dobro na pismenim zadacima ali ima problema sa usmenim izrazavanjem i stvarno se ne secam ostalih. Zakon smo odgovarale sve zajedno, svaka dobila po dva pitanja, pises koncept i pricas. Pitala je i podpitanja ali nista strasno. Ja sam imala nadleznosti skolskog odbora, obaveze razrednog staresine i podpitanje prekid radnog odnosa. Koleginice su imale savet roditelja-nadleznosti, sastav skolskog odbora, suspendovanje i oduzimanje licence, disciplinski postupak, prava deteta, ocenjivanje i tako to ne secam se bas svih pitanja ali bas osnovno, nikakve zackoljice, a ona nam je pomagala kad blokiramo. Cela situacija je jako stresna i iscrpljujuca-u skoli smo bile oko 7.15 a sve zavrsile malo pre 6. Lepo smo se druzile i ljudi u skoli su bas ok-to je pozitivno u svemu. i naravno to sto smo polozile.
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 08:38 - pre 181 meseci
E da, meni su malo galamili na casu pa je bilo prvo shhhh, malo kasnije je jedan poceo da se smejulji pa sam mu prisla i pitala"what's the problem?" i posle je bio ok.Prekorni pogledi pale takodje, bez da kazes bilo sta. Pripremljenii su za to uglavnom, znaju da polazemo pa su ok, ali mozda stariji hoce da zezaju ali bice sve ok.

[Ovu poruku je menjao dragonfly78 dana 19.05.2009. u 09:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
77.46.173.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 15:40 - pre 181 meseci
dragonfly, bas ti hvala! navela si dosta situacija i pitanja iz zakona... ja 29. branim cas i polazem to, a jos nisam ni poceo da spremam cas a kamoli da ucim! lepo vreme, pa mi se ne da! :)))))) ma, valjda ce biti sve u redu. hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
77.46.173.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 17:02 - pre 181 meseci
ala su oni zakoni >_@)#&#%^@!&$!$%!$&!^@&!!!!!!!!!!!!! interesuje me, posto radim u gimnaziji, da li trebam da ucim samo zakon o srednjoj skoli ili sve?! mislim, ako budem jos malo citao one #&#%^@!&$! zakone, poludecu!

frulo, tebe nema dugo... mogao bi da pomognes nama koji nismo jos uvek polozili ispiti kao ti sto si... :))))))))))))))
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 20:01 - pre 181 meseci
ma tu sam ja zvali me pripadnici Bilderberg kluba na skup u atinskom hotelu „Nafsika astir palas“ pa sam malo bio vani+


zakone citaj samo konkretno-zajebi one zavode itd-meni je upalilo........ljudi pitaju praksu...zar ti jos nisi.......riknuo : )

mene bi ubila neizvesnost-inace idem na casove grckog-ludilo : )
cuo sam da ce nam svima trebati jos 1 strani jezik(izmedju ostalog) da bi zadrzali licencu

neso kako mi ispala ova fotkica-ucestvovao sam na konkursu "kako jedes smoki?"
osvojio sam 5463746895. mesto

p.s. stigla mi potvrda o polozenom strucnom na skolu u rekordnom roku-par dana


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 20:08 - pre 181 meseci
evo jos jedna-a propo zakona i skolstva " u nas"

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 20:39 - pre 181 meseci
btw neso,kako da ubijem google update i dezinfikujem autorun.inf koji nod samo drzi u karantinu-pokupio sam ga od negde

nemoj mi samo reci taskmanager ili msconfig pa services

pretrazih ceo internet i nista.....ako ovo znas zavrsicu ti za drzavni
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2009. u 20:40 - pre 181 meseci
btw neso,kako da ubijem google update i dezinfikujem autorun.inf koji nod samo drzi u karantinu-pokupio sam ga od negde

nemoj mi samo reci taskmanager ili msconfig pa services

pretrazih ceo internet i nista.....ako ovo znas zavrsicu ti za drzavni

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ludda
prof. matematike, gimnazija

Član broj: 221214
Poruke: 4
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2009. u 09:36 - pre 181 meseci
Evo da se javimo i mi matematičari sa stručnog od juče(19.5.)! Bili smo u gimnaziji Sveti Sava.Imali smo svi drugi razred,nas četvoro obradu gradiva, jedna koleginica utvrđivanje.Oblast je bila Trigonometrija, a profesor koji je bio u komisiji, zamišljajte, stručan baš za tu oblast...Nas tvoje smo dobro prošli ali su dve koleginice naknadno ispitivali...elem SVI SMO POLOŽILI,što je bitno,a one kada se jave mogu da objasne šta se tačno dešavalo. Meni je na primer,zamereno,što previše krupno pišem,a table u toj školi su prilično male, pa mora svaki čas da se briše...

Sa decom su nas isprepadali kako ništa ne znaju i kako nisu za saradnju a deca su bila sjajna! Profesori su ih super pripremili,i baš su bili dobri.

Najgore je čekanje-bili smo tamo od 7:30 a na primer čas vam bude tek u 11:30...

Kolege koje završe pre velikog odmora, koji je u toj školi u 10:25-10:45, brane pripremi na tom odmoru, a ostali kad završe svi. Ako imaju neku veliku zamerku, onda pišete gore već pomenuti ˝domaći˝.Mislim da ovaj način odbrane časa nije svojstven za ostale, pre bi se reklo za neke predmete,matematika, fizika,možda hemija...bilo je juče u MInistarstvu i hemičara, pa neka se jave!

Ministarstvo u pola pet,sačeka vas vođa grupe, kod nas je to bila jedna divna gospođa Snežana,koja je to jutro dolazila u školu da nas obiđe.Tamo je bez gužve, rasporede vas po kancelarijama, po predmetima.Mi smo bili kod gospođe Smilje,Smiljke, sramota me što nisam upamtila ime ŽENA JE VREDNA SVAKE LEPE REČI,I DIVLJENJA,I SMATRAM DA JE PRIVILEGIJA UPOZNATI TAKVOG STRUČNJAKA...DObijete dva pitanja, jedno se tiče ocenjivanja, drugo ima veze sa licencom. Pitanja ne glase kao članovi zakona, bar kod nje to zaboravite! Traži se malo povezivanje pojmova i razmišljanja ali ako i ne razumete šta znači tačno vaše pitanje, gore već pomenuta dama vas podpitanjima dovede do odgovora koji joj je potreban. Jednostavno, PRONAĐE ONO ŠTO VEĆ ZNATE!
Pedagoške situacije: dve tete a pet cedulja :) I one su bile sjajne i jako brzo završile sa nama.Cedulje su sa pitanjima koja već svi znate,a birate ih tako što ih čitate i odaberete jednu od njih za diskusiju.

Ne znam šta još da dodam...ako imate pitanja izvolite!

 
Odgovor na temu

Panicarka

Član broj: 222159
Poruke: 11
*.junis.ni.ac.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2009. u 20:56 - pre 181 meseci
Cao, ljudi. Evo i ja polozila juce tj. Ludda i ja :)
Kada sam procitala ovde na forumu da je jedna koleginica napisala kako ne zivi vec dve nedelje, a zatim je polozila i napisala kako pije svoju jutarnju kaficu i vraca se u normalu, mastala sam o tom danu. Pa evo i ja danas, konacno na miru, pila svoju jutarnju kaficu :)
Da ne gusim mnogo...evo kako je bilo.
Najveci problem je cas. Mi smo imali teme iz trigonometrije, a profesor koji nam je bio u komisiji bas predaje trigonometriju pa ne moze nista da mu promakne. Ludda i ja smo odlicno prosle. Bio je zadovoljan nasim casovima. Inace, da znate... precizno izrazavanje pre svega!!! Nemojte slucajno reci nesto neodredjeno ili neprecizno. Koleginice koje nisu bas dobro odrzale cas po njegovom misljenju su dobile dodatna pitanja iz oblasti trigonometrije i bas ih je dugo, dugooo nesto ispitivao i cedio. Covek je perfekcionista i ima znanje pa to trazi i od drugih. Cas mora da bude stvarno detaljno i pazljivo pripremljen. Morate da mislite na sve sto kazete i kako kazete. Morate imati zaokruzenu celinu... uvod, centralni deo, zavrsni deo, domaci. Bolje je preskociti neki zadatak iz pripreme, ali da ceo cas bude nekako “zaokruzen”. Covek je to i lepo rekao na pocetku.... da se ne moramo striktno drzati pripreme vec da mozemo nesto promeniti u skladu sa vremenom.
Sto se zakona tice Krneta je po meni fantasticna. Morate da naucite zakone, ali celo ispitivanje je kao opusten razgovor. Njen cilj je bio da nadje ono sto ne znamo da bi nas tome naucila ako nam nekada zatreba ( a zatrebace), a ne da nam nadje nesto sto ne znamo da bi nas oborila. Jako korisno iskustvo sa njom. Lepo razgovorate i mozete je pitati sve sto vam nije jasno. Zena pisala zakon. Stvarno je fantasticna.

Pedagoske situacije... izaberete jednu od 5-6. To su one koje imate ovde na forumu. Malo popricate i toliko.

Sve u svemu jedan ogroman stres uz sav onaj umor koji ide uz to. Ja sam krenula autobusom u 2:45 iz Nisa da bi u Beogradu bila do pola 7, jer u skoli svi moraju biti do pola 8. Moj cas je bio tek od 11 pa sam tih nekoliko sati preznojavanja mogla da izbegnem i da jos neki sat duze odspavam ali sta da se radi...

Ako neko nesto zeli da pita... slobodno... Pozdrav i srecno svima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267750 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.