Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267918 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu30.04.2009. u 19:57 - pre 182 meseci
Cao Zeleni!
Ma znam ja sve to ali hajd sad da se pravim pametna i cackam mecku pa sama da ga saljem, ili se svadjam sa sekretarom, ne dao mi Bog! Cekacu, kao kolega iz te osnovne skole, koga sam vec pomenula, pa ako traze razbrzicu se malo.
Ne hvalis se da li si i ti dobio crno na belo da si polozio? Ja bih, cini mi se, u svim medijima oglasila srecnu vest, drustvu sa foruma prvenstveno.
Pozz tebi, oslobodjenom od brige zvane ISPIT ZA LICENCU, a posebno ostalim mucenicima, koji cekaju, cekaju, cekaju... dok ne osede od muke zvane cekanje.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
91.150.109.*



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu30.04.2009. u 22:34 - pre 182 meseci
Ma ja sam to polozio pre godinu ili bese dve godine, ne secam se, samo znam da je bio 20. februar.
Zaista, kad prodje taj ispit pa posle malo vremena vidis koliko je to bzvz pa ni godinu kad si polozio ne pamtis kako valja, ali dok ne prodje... jeste muka
Nego sam veran temi pa i dalje ucestvujem

I nista nisam dobio napismeno, a nisam ni trazio, a i ne treba mi. Mozda kad jednog dana malo skrenem, pa konkurisem za direktora
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
93.86.36.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.04.2009. u 23:39 - pre 182 meseci
hvala Bogu pa se neko setio da pise! svi ste zanemeli... verovatno ovi iz ministarstva u skorije vreme nisu ni zvali nikog na polaganje pa zato nema "novih clanova" na forumu. ja sam polozio u februaru pedagogiju i psihologiju i cekam da mi posalju poziv za cas, zakone i situacije. prvo sam mislio da me nece zvati odmah posle polozenih ispita zbog raspusta koji, nazalost, prodje ali sada kada je proslo jos vise vremene pocinjem cak i sekretaricu da obilazim i pitam da nisu mozda poslali poziv! :)))) cuo sam da se posle ispita ceka oko 3 nedelje do odbrane casa. ja bi voleo da to bude sto pre a ne na kraju godine kada se ne bude radilo nista zanimljivo. sta onda da predajem i kako da odbranim cas?! da nije mozda neko dobio poziv za odbranu casa u skorije vreme?
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu01.05.2009. u 19:07 - pre 182 meseci
Koleginica iz moje skole, nestrpljiva po prirodi, nasla je poznanika u Ministarstvu te ga je zamolila da ubrza proces i da nas pozovu sto brze. Rekao je da bi joj rado ispunio laksu zelju, tipa pentranje po Himalijima, nego traganje za jednim listom papira u ogromnoj sobi prepunoj istih. Po tome zakljucih da je moja skola medju prvima prijavila nas sedmoro mucenika, a da su ostali, koji su poslali prijave kasnije, stavljeni preko nasih prijava te cemo mi, dace Bog, docekati onu promenu da polazemo u okrugu gde nam je skola, tj. ja bih polagala u Kragujevcu ili Jagodini, posto radim u Paracinu. To se ja tesim a i ima logike jer su neki ljudi javili da su ih zvali posle mesec dana od kad su prijavili a meni je treca godina kako cekam. Sto se tice razmaka izmedju psihologije i pedagogije sa ostatkom ispita, uglavnom je od 2 nedelje do nekoliko meseci pa se tesi. Kazu da i tu ostavljaju 2 nedelje od kad te pozovi do ispita. Pozz i ne zaboravi da javis kad zavrsis sve.
 
Odgovor na temu

zejnamemic
Zejna Memic
profesor srpskog jezika
Sjenica

Član broj: 219272
Poruke: 3
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu02.05.2009. u 10:04 - pre 182 meseci
nedacno sam položila ispit iz Psihologije kod profesorice Jasmine ,čini mi se da se tako zove.Mogu samo da kažem da je žena više nego dobra i da padnete ne možete nikako.Kad sam ja položila položiče svako.Pozdravljam koleginicu kojoj su od treme oči bile pune suza,mada je ona ,moja ocena , ispit najbolje spremila.Briljirala je!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu02.05.2009. u 20:50 - pre 182 meseci
Zejna, blago tebi zbog Psihologije! Cini mi se da mi je to najveci problem. Kad procitam, sve je tako jasno i lako, ali kad bih da ponovim nesto, ostanem bez teksta. Uzasno se panicim zbog toga! Svi kazu da treba sesti i dobro nauciti, a ja sam, kao pravi student, svaku lekciju izvukla u nekoliko recenica pa sam i njih, uceci ih, skratila. Bice veselo! Panicar sam po prirodi ali bih volela da sve ovo jednom prodje pa sta bude. U svesci, u kojoj pisem Psihologiju, slova su vec izbledela, manje od ucenja a vise od prohujalog vremena od prijavljivanja. Koja su ti pitanja bila i secas li se jos kog pitanja drugih, koji su polagali kad i ti?
Svima pozz i javite se s novostima i utiscima kad polozite ceo ispit.
 
Odgovor na temu

zejnamemic
Zejna Memic
profesor srpskog jezika
Sjenica

Član broj: 219272
Poruke: 3
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu03.05.2009. u 22:32 - pre 182 meseci
Sećam se da je prvo pitanje bilo ,koje su faze u učenju,ja sam se jedva setila "platoa" no,intiligentnu Jasminu je to uverilo da sam nešto učila.Priznajem da sam to radila ali sam bila ,silom prilika,prestala jer sam imala pripreme za slavlje u porodici.Posle svega znam da me je Jasmina kao odličan psiholog pustila da položim.Ono što pamtim sa ispita jesu oči uplakane mlade koleginice, koje nije mogla da savlada tremu, pa sam o tome informisala profesoricu.Verovala ili ne videla je da koleginica ne simulira problem i dozvolila joj je da sama odabere dva pitanja.Time je uverila i mene, da nema džabe doktorsku diplomu i da je odličan čovek.Žao mi je što ovde ne mogu da ispričam i utiske o profesoru Grandiću.Previše sam subjektivna a i nisam polagala kod njega već davno,davno,kod profesora Kulića.Grandića ću nadam se videti kad budem polagala čas.Zamolila bih one koji su polagali čas srpskog jezika da mi pošalju svoje pripreme na [email protected],želim da vidim kako su oni to uradili, da negde ne pogrešim.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu04.05.2009. u 20:37 - pre 182 meseci
Zejna, Kulica se i ja secam, mrvica je falila da okinem godinu zbog njega. Dala sam Staru kod Dace iz prve, kao i Teoriju kod prof Canovica, iz druge Romantizam kod Jelasica, cini mi se, a da se stresiram zbog Pedagogije! Posto smo studirale na istom fakultetu, nadam se da znas o cemu pricam? Sto se tice tvog pitanja za pripreme, ja jos nisam polagala ali citajuci forum i komunicirajuci s ljudima koji jesu dosla sam do podatka da kako god da napises, cak i rukom, pripremu, dobro je. Svi kazu da bi trebalo da ispostujes sta si zaplanirala, da imas nesto kao nastavne listice za motivaciju ili u sredisnjem delu, posebno ako ga radis istrazivackom nastavom, a ja ih cesto koristim u zavrsnom delu za obnavljanje. Opet zavisi koju nastavnu jedinicu dobijes. Iskreno se nadam da cemo moje kolege i ja cekati jesen jer srednje skole zavrsavaju s nastavom 5. juna a prvo bi trebalo Psihologiju da polazem.
Kad sam vec tu, da li si ti dostavljala uverenje o polozenim ispitima ili si kopirala index, a mozda i nista od toga?
Pozz i sta god da ti treba javi. Pozz svima!
 
Odgovor na temu

ludda
prof. matematike, gimnazija

Član broj: 221214
Poruke: 4
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.05.2009. u 18:00 - pre 182 meseci
Da li je neko dobio poziv za 19.maj za čas i ostatak? Mene su pozvali u gimnaziju ˝Sveti Sava˝, imam čas u II razredu, pa ako neko ima iskustva a tom školom...čini mi se da je bilo priče na forumu o istoj.
Da li ima uopšte još neko od matematičara da predaju u srednjoj?
Pozz
Da, što se tiče psihologije,da iznesem i svoje utiske od 11.4.Ispitivala je profesorica Jelisaveta, po principu:Da li ste spremali po pitanjima iz pravilnika o polaganju stručnog ispita?Ako niste, onda Vas pita po kojem udžbeniku ste spremali i na osnovu toga postavi dva pitanja.Tako da ako ste učili ,ona pronađe ono što znate.Vrlo je prijatna i nemate razloga za brigu.Ta pitanja koja pominjem, već se nalaze ovde na forumu...
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
93.86.220.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu07.05.2009. u 23:50 - pre 182 meseci
i mene su pozvali danas da branim cas u gimnaziji sveti sava, ali 29. maja. branim cas u prvom razredu i jedino sto me brine je tema za cas. pred kraj godine gradivo bas i nije "zanimljivo"... da li je neko jos dobio svetog savu 29-tog maja? joj, sada moram da ucim one glupe zakone i pedagoske situacije! :((((((
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2009. u 07:46 - pre 182 meseci
Hvala Bogu da krecete s javljanjima ponovo! Sad mi nesto nije jasno, ovi sto su polagali februara i marta, cini mi se imali su isti datum a vidi sad koleginica matematicarka polaze 19. a informaticar 29.?! Sad sam i ja u frci i panici, sta ako isceprkaju zatrpane prijave a ja ni ne znam gde su mi sve knjige i skripte. Da znate samo kako sam se naostrila pre 2-3 godine i sta sve nisam nabavila! Ali to bese tad, kad sam i ucila. Sad sve to da pronadjem i bacim se na nauku. Sta mislite, ima li sansi da za psihologiju zovu u isto vreme kad i za ostatak ispita? To mi se ne bi bas dopalo. Vise bi mi odgovaralo sad psihologija a septembra ostatak, sad ce neko reci da se desi da te pozovu kad se najmanje nadas.
Pozz svima i ne zaboravite da javite kako ste prosli i sta je sve bilo.
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
93.86.220.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2009. u 10:23 - pre 182 meseci
mene su pozvali da u isti dan polazem psihologiju i da branim cas, zakone i pedagoske situacije! ne znam kako cu sve stici!!!!!!!!!! a, ti jos cekas 3 godine... kako ces tek ti onda da naucis sve to i da se svega secas u jednom danu?!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
93.86.220.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2009. u 10:29 - pre 182 meseci
salim se, naravno! prvo idu psihologija i pedagogija (sto sam ja polozio, a pozvali me posle 2 meseca samo), a tek onda ti jave kada, gde i u kom odeljenju branis cas, pa ponovo tog istog dana u ministarstvo da polazes zakone i pedagoske situacije. ne brini toliko! pedagogiju i psihologiju u proseku polozi 99% profesora! to nam je rekao jedan profesor ispitivac. mogla bi mozda da pozoves ministarstvo i pitas ih sta je sa tvojim polaganje jer si poslala dokumentaciju jos pre 3 godine. ja sam ih pozvao posle mesec dana da se, kao, raspitam da li su sva dokumenta u redu i da li mi slucajno nesto ne fali od dokumentacije, pa su pronasli fasciklu sa mojim dokumentima (dok smo pricali na telefonu) i posle par nedelja sam dobi poziv. sad, ne mogu da kazem da je bas zbog toga poziv dosao tako brzo, ali...
 
Odgovor na temu

ludda
prof. matematike, gimnazija

Član broj: 221214
Poruke: 4
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2009. u 10:43 - pre 182 meseci
Zanimljivo jako,izgleda su samo mene obavestili u poslednjem zakonskom roku za to -15.dana od datuma, kao i za psihologiju! Koleginica iz moje škole je dobila poziv za čas, za 25.maj tako da ne znam šta se tačno dešava oko tih datuma...
I mene brine nastavna jedinica, kraj je godine, pitanje je koliko su realizovali do sada plan i program,gde su stigli...

Nešo,ovo je sajt škole, možeš pogledati raspored i naći tačno odeljenje ,koji je čas, i ko je profesor, pa probaj da pozoveš, da dobiješ neku informaciju,ako budu raspoložene kolege da ti pomognu:

http://www.sveti-sava.edu.rs/
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2009. u 20:12 - pre 182 meseci
Ma ne bih da se petljam s njima i zovem ih ja, neka, ako sacekaju jos 3o-tak godina odoh ja u penziju .
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu09.05.2009. u 00:08 - pre 182 meseci
Pozdrav svima. Drzim cas 18.05. u O.S. Drinka Pavlovic. Ako je neko polagao tamo, utisci, savet...
 
Odgovor na temu

Panicarka

Član broj: 222159
Poruke: 11
*.junis.ni.ac.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu10.05.2009. u 23:35 - pre 182 meseci
Poruka za Luddu.
Javi mi se, ako zelis, na [email protected] da popricamo malo.
Pozvana sam za za isti dan u istu gimnaziju.
 
Odgovor na temu

BiljaJP
biolog trenutno bez angazovanja

Član broj: 221705
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu11.05.2009. u 10:35 - pre 182 meseci
I ja polazem u skoli Drinka Pavlovic 19.5. i nemam predstavu kakva su deca. Otezavajuca okolnost je sto imam sistematizaciju gradiva u osmom i zaista me hvata panika. Nemam ni informacije kako su biolozi prosli na odbrani casa. Ako neko zna nesto za polaganje biologa ili o skoli neki javi.

[Ovu poruku je menjao BiljaJP dana 11.05.2009. u 12:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stvladica
biolog
Biolog

Član broj: 222230
Poruke: 8
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu11.05.2009. u 17:29 - pre 182 meseci
oooooooo...napokon neki biolog na forumu !!! Biljo kad si polagala psihologiju?
 
Odgovor na temu

stela78
prof.engleskog, SD

Član broj: 222356
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu12.05.2009. u 18:47 - pre 182 meseci
PORUKA ZA DRAGONFLY
Ej kolega i ja polazem u istoj skoli 2 dana posle tebe; engleski naravno. Dobila 8. razred, nije moglo gore. TI? Oni su vec raspusteni i misle na matursko vece.
Jel si kontaktirao skolu? Koriste Zavodove udzbenike- dugi i dosadni textovi. Uzas!
+ sto je kraj godine, ostalo nam je obnavljanje .
Ajd MOOOOOOOOOOOLIM TE,javi se posle polaganja. Da mi kazes kakva je komisija, valjda ce biti ista i meni . To mi psiholoski mnogo znaci- ja sam zesci tremaros.
POZDRAV!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267918 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.