Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267801 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BiljaJP
biolog trenutno bez angazovanja

Član broj: 221705
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu12.05.2009. u 21:45 - pre 182 meseci
Dragi kolega, nisam sigurna valjda 18.4. nije bilo mnogo tesko, mada ja nisam znala da postoje ispitna pitanja pa nas ja profesorka Jelisaveta pitala da li smo ucili po njima. Ja sam ucila iz Rota i dobro sam spremila. Znam da je jedna koleginica pala, ali nije imala pojma gde se nalazi. kakav je tvoj status dokle si stigao sa polaganjem?
 
Odgovor na temu

dora 06
profesor engleskog jezika

Član broj: 217996
Poruke: 5
79.101.207.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.05.2009. u 10:01 - pre 182 meseci
Pomažite ljudi!
Držim čas 22.5. oš Sveti Sava. Već dva puta ih zovem ali navodno niko od profesora nije predao temu časa, ne mogu mi ništa reći do ponedeljka, a to je samo četiri dana pre ispita! Da li ste svi saznali temu par dana pre časa ili mene zavlače? Ima li još nekog ko drži čas 22. u ovoj školi. Help!
1
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
93.86.99.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.05.2009. u 10:28 - pre 182 meseci
dora, ja drzim cas u gimnaziji sveti sava u beogradu i onda sam zvao predmetnog profesora i cim sam ga dobio na telefon, prvo sto mi je rekao je bila tema! a, ja sam zvao da pitam da li mogu da dodjem na cas u to odeljenje u kom cu i trebati da branim cas... mislim, hteo sam da saznam i nastavnu jedinicu naravno, ali sam to hteo da pitam kad dodjem u skolu kod njega. :)) ovako, on mi odmah rece! znaju oni u napred sta im sledi u programu (kao sto i ti znas svoj program) pa ne vidim razlog zasto tebi ne bi rekli! mada, ne bi trebala da dramis toliko! jeste to vrlo vazno, ali 4 dana su ti i vise nego dovoljna da pripremis cas kako treba! sve ce biti u redu ako se ne budes toliko nervirala... eto, ala sam te utesio... :))))))

sad se setih! ti profesori kod kojih branis cas su u obavezi da ministarstvu posalju nastavnu jedinicu koju ces ti braniti tako da postoji sansa da se oni sami nisu jos odlucili koju nastavnu jedinicu da ti daju! koliko se secam, meni je taj profesor rekao da je mislio da to bude ta i ta tema... znaci da dok ne posalju ministarstvu sta tacno treba da spremis, ni oni sami ne mogu sa 100% sigurnosti da ti kazu nastavnu jedinicu! e, ako te ovo nije oraspolozilo... hahahahahaha!!!
 
Odgovor na temu

dora 06
profesor engleskog jezika

Član broj: 217996
Poruke: 5
79.101.207.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.05.2009. u 11:18 - pre 182 meseci
Jesi me utešio, hvala! Zapaliću u ponedeljak u bg, očekujem da ću tada sve saznati. Doza nervoze, verujem, postoji kod svih nas, mada toliko njih/nas/vas je već položilo. Pa i to je za smrtnike (hahaha)
Koleginica iz škole je polagala biologiju i nastavnica je bila toliko fer da joj je ispričala sve, sastav odeljenja, na koga da obrati pažnju (pričljivi, nemirni, aktivni). Čak ju je i pozvala da prisustvuje jednom času u tom odeljenju. Valjda sam očekivala slično...
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.05.2009. u 14:24 - pre 182 meseci
Ja sam dobila peti razred, ali ne kapiram, Ready for English 1 se radio kad su petenci imali po cetiri casa nedeljno. Pozvacu skolu jos jednom da proverim, za svaki slucaj. I ja sam panicarka, ali mi je veca frka za zakone-ne umem da bubam! Ako prezivim...javljam se.
 
Odgovor na temu

January
prof.engleskog jezika, Kv

Član broj: 222458
Poruke: 4
*.tron-inter.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.05.2009. u 15:20 - pre 182 meseci
Cao svima! Ja polazem 20.maja u "Drinki Pavlovic", u 6.razredu i imam obnavljanje (lekcija, Imperative i Question tags). Koliko sam ja cula u toj skoli je strani jezik nemacki, a drugi je engleski, znaci sestacima je to druga godina ucenja i zato koriste Ready for English. Ima li jos neko ko polaze 20.maja?
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu13.05.2009. u 16:10 - pre 182 meseci
evo da napisem stvari koje sam vec pisao-ja sam aprila polagao u os sveti sava-nastavnice su extra-djaci su super-oni rade po eksperimentalnom metodu i imaju 4 casa nedeljno-ja sam imao 8.razred-17 djaka-super su-malo su smoreni ali boze moj.....8. razred radi knjigu new hotline intermediate-zovite na zbornicu -broj tel sam nasao na netu-skola je blizu hrama sv.save-sve u svemu-odlicna u odnosu na neke druge,verujte-za nast. jedinicu izlaze u susret,8. razredu mislim predaje jelena cvijovic,valjda tako bese,Bog je poziveo : )

ostalo imate na forumu
 
Odgovor na temu

stela78
prof.engleskog, SD

Član broj: 222356
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.05.2009. u 16:47 - pre 182 meseci
Sorry Dragonfly mislila sam da si musko.
ZA koleginicu January- Ja polazem 20.5. u Drinki. 8.razred.
Isto obnova- text i Reported Speech.
Meni je tu nezgodno sto treba sve ti da smisljas- vezbe i pitanja i sl. Treba da provedem na netu narednih 57463 sati da bi osmislila sve.
A kako ti tretiras to sto se obnavlja tekst. Ja stvarno ne znam kako se to tekst i zasto se obnavlja. To je ok za gramatiku ali sta ima da se obnavlja tekst.
Kako si osmislila obnovu teksta?
Moj tekst je dugacak i dosadan, takvi su svi u Zavodovim knjigama.
DRAGONFLY NE BRINI ZA ZAKONE, kazu mi da na njima ne obaraju. Pre obore na pedagoskim situacijama.
ajd ljudi pa da zavrsimo sa ovom agonijom pozzzzzz

[Ovu poruku je menjao stela78 dana 14.05.2009. u 09:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stvladica
biolog
Biolog

Član broj: 222230
Poruke: 8
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.05.2009. u 16:57 - pre 182 meseci
PORUKA ZA BILJUJP

Mene su prijavili septembra prošle godine i još uvek čekam. Nisam polagao ni psihologiju pa se nadam da me neće zvati do kraja nastavne godine. Što se tiče časa i pripreme, nastavnica biologije u OŠ Drinka Pavlović je Marina Drndarski, a metodičarka kod koje se polaže je Jelena Stanisavljević, pa ti predlažem da nađeš #METODIČKI PRIRUČNIK ZA NASTAVNIKE BIOLOGIJE ZA 6.RAZRED#, autori su Jelena Stanisavljević i Brigita Petrov, gde imaš obrađene sve nastavne jedinice kao i lepo napisane pripreme koje mogu mnogo da ti koriste u pisanju pripreme za 8. razred. Pozzz...
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.05.2009. u 06:53 - pre 182 meseci
Da li neko zna sta pitaju od zakona?ZOSOV, Pravilnik o ocenjivanju, Ustav, Konvenciju,sve ovo?
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.05.2009. u 11:37 - pre 182 meseci
Izvini, ne videh - sta si pitao ?? ;)

PS
Bilo je u temi ranije pomenuto
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

January
prof.engleskog jezika, Kv

Član broj: 222458
Poruke: 4
*.tron-inter.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.05.2009. u 14:16 - pre 182 meseci
Od zakona: ZOSOV, Zakon o osnovnoj skoli, Zakon o srednjoj skoli, Pravilnik o ocenjivanju, Konvencija, Ustav. Ali sve se uglavnom svede na: skolski odbor, direktora, ocene i zalba na ocenu, upis u skolu, osnivanje skole, statut, savet roditelja i sl. Meni su definitivno najgori Zavodi i Centri, ubi me ako znam koje cemu tu sluzi! Za Stelu 78 - Ja cu za obnavljanje lekcije da osmislim neki kviz ili slicno, ne znam kako drugacije. Ima tamo i neka pitanja posle lekcije, ali ne bih samo to koristila, ne znam ni sama! Koju lekciju ti imas, posto ja koristim isti udzbenik kod mojih osmaka?
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu14.05.2009. u 17:18 - pre 182 meseci
Mislis sto sam tri puta poslala istu poruku? :-)) Sta da kazem, vec mi se tresu ruke panika...
 
Odgovor na temu

stela78
prof.engleskog, SD

Član broj: 222356
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.05.2009. u 09:33 - pre 182 meseci
January. odakle ti ova pitanja iz zakona? Zar je moguce da se ta pitanja vrte. Bas ono sto sam preskocila jer ne moguuuuuuuu da se bakcem nadleznostima direktora, odbora, zavoda, saveta....i drugih smorova. Sve je nekako isto, lako se pomesa. Mislila sam da je najbitnije za nas prof.- ocenjivanje, nasa prava , prava dece i sve sto je vezano za decu.
Osim toga konvencija i ustav ne treba da se uce. TO NIKOG NISU DO SAD PITALI. A nece pitati zakon o srednjoj onog ko predaje u osnovnoj.
Ja sam dobila lekciju Treasure Hunting. Nju ce obraditi u ponedeljak a meni ostaje obnova + obnova reported speech. Mislila sam da im postavim pitanja u vezi lekcije, i da napravim vezbu fill the gaps sa novim recima koje treba da znaju. Problem je sto ne znam kako da se prebacim na reported speech, bio bi to nagli prelaz jer nema primera reported s. u lekciji da tako napravim prelaz.

pozdrav

[Ovu poruku je menjao stela78 dana 15.05.2009. u 13:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

January
prof.engleskog jezika, Kv

Član broj: 222458
Poruke: 4
*.tron-inter.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.05.2009. u 14:13 - pre 182 meseci
Stela 78, ta pitanja su iz ZOSOVa. Ako jos nisi, predji to malo, koga god pitam uglavnom je to pitano, pricas svojim recima, ne onako kao sto pise, nisi ti pravnik. Znam da ne pitaju Konvenciju i Ustav, ali ovo bas moras da procitas. A za lekciju, to ti je valjda ok za obnavljanje sto si planirala, onda zaokruzi taj deo nekako, neko pitanje im postavi vezno licno za njih, a da ima veze i sa lekcijom. Gramatiku moras nekako da uvedes, ako ne moze vezano za lekciju, sta ces, pogledaj po drugim udzbenicima, osmisli kao strip sa onim balonima za reci, tako nekako.
 
Odgovor na temu

stela78
prof.engleskog, SD

Član broj: 222356
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.05.2009. u 14:39 - pre 182 meseci
Hvala na savetu! Nisam razmisljala da ih na kraju pitam nesto vezano za njih a i temu lekcije, a sada vidim koliko je to bitno- zaokruziti sve u celinu. Mada, tema je zaista nekako van zivota... istorijska.
Sto se tice zakona, znam ja da su ova pitanja iz ZOSOVa, i citala sam ih, nego ne mogu da verujem da to najvise pitaju. Naravno procitacu vise puta sad, valjda necu da budem toliki baksuz da mi bude gadna komisija i gadno pitanje uz to. Ima neka zena za koju kazu da pita neke koske na zakonima, prezime na Kr..... ne mogu da se setim. Ostali ispitivaci su kao ok.

Ja sam se toliko istresirala kad sam dobila poziv, 4-5 dana sam se tresla ko prut i ....-pregoreh! Sad sam se opustila, nemam kud....cudan mehanizam odbrane- jebi ti njega kad ti odgovara da ne jebe on tebe kad ti ne odgovara.

E pa ajde narode, javljajte se od ponedeljka, tad krece..... izvestavajte o svemu. Mada nista ne mora da znaci... pravila nema!!!! pozzzzz
 
Odgovor na temu

Dex25
profesor srpskog, srednja škola

Član broj: 222769
Poruke: 4
93.86.68.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.05.2009. u 15:56 - pre 182 meseci
Pozdrav svima!
Koleginice srbistkinje, je li sigurno da i naša struka mora polagati psihologiju? Zar ne priznaju pedagošku sa Filološkog? Ja sam bio ubeđen da je nama potrebna samo pedagogija (osim držanja časa, propisa, situacija)... Kakvu literaturu koristite za pedagogiju?
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.05.2009. u 17:51 - pre 182 meseci
Moje dve koleginice koje predaju srpski - jedna zavrsila u KG a druga u BG, nisam siguran smerove, polagale su samo pedagogiju jer im je psihologija priznata upravo na osnovu pedagoske psihologije.
To je bilo pretprosle godine - nije se valjda nista menjalo...
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.05.2009. u 19:47 - pre 182 meseci
Englezi, kako je na odbrani casa-razgovoru o casu sta li je vec?
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.05.2009. u 20:39 - pre 182 meseci
vilin konjic-vrati se nazad i citaj na forumu-imas sve-do detalja,***o te-kad vec moram da se iznerviram,znas ono kao....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267801 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.