Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267854 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu28.03.2009. u 22:22 - pre 183 meseci
jeeeeeeee

neso, svaka cast!jel bilo formatiranje?
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.03.2009. u 22:59 - pre 183 meseci
nije bilo formatiranja! :)) bilo je super! grandic je ekstra! kad bi svi profesori (pa i na fakultetu) ispitivali kao on... mada je i jelisaveta bila bas fer! uglavnom, sad prelazim na zakone i pedagoske situacije... :(( ali, sada mogu bar malo da se opustim! sada i ja mogu da pomognem drugima bas onako kako si ti, i ostali naravno, meni! zato, samo pitajte. :))))))))))))
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu30.03.2009. u 14:29 - pre 183 meseci
mene danas pozvali za cas-viii razred-skola sveti sava, kod hrama
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.03.2009. u 14:37 - pre 183 meseci
frulo, ti si polagao psihologiju 21. marta, je li tako? znaci, samo je 10 dana proslo od ispita, a vec su te pozvali da branis cas i odgovaras zakone i pedagoske situacije! a, kad tacno branis cas? koji dan, tj. za koliko dana? je l za 2 nedelje? moram da znam kad da ocekujem da cu ja braniti cas... :)))))))
 
Odgovor na temu

dora 06
profesor engleskog jezika

Član broj: 217996
Poruke: 5
79.101.239.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.03.2009. u 16:36 - pre 183 meseci
Pozdrav svima!
Evo mučenici da vam se i ja pridružim... Iščitavam ovaj forum već dva dana, stvarno ste svi sjajni! Toliko potrebnih informacija, u principu sam saznala sve što me je i interesovalo. Dobih poziv da polažem pedagogiju 11. aprila, ima li još onih koji polažu isti dan, i znali se ko će biti u komisiji? Vidim da svi hvalite prof. Grandića.
 
Odgovor na temu

dora 06
profesor engleskog jezika

Član broj: 217996
Poruke: 5
79.101.239.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.03.2009. u 16:40 - pre 183 meseci
Imam pitanje za sve vas koji ste polagali. Treba li da obratim posebnu pažnju na neku oblast, ili pitaju sve i koliko detaljno?
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu30.03.2009. u 16:52 - pre 183 meseci
neso polazem 14. marta u 8 i 15 sharp

oko 3 nedelje do mesec dana je razmak izmedju psih/pedag i casa
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.03.2009. u 22:02 - pre 183 meseci
znaci, frulo, imas bas dosta vremena! valjda si samo poceo da ucis zakone i pedagoske situacije cim si polozio pedagogiju... :)) ja imam one situacije na nekih 19 strana u wordu koje je neko postavio ovde na forumu ranije. je l to dovoljno ili ima jos nekih? valjda je dovoljno jer tamo ima mnogo toga, a sve se svodi na isto! nego, gde bi mogao da nadjem te zakone? hocu da pocnem sutra da citam malo. dobro, mozda prekosutra ili nakosutra... :))))))))) inace, ne sumnjam da ces ti to sve lepo da naucis i polozis! a, jesi li stupio u kontakt sa predmetnim profesorom u toj skoli u beogradu? je li hteo da ti kaze koja nastavna jedinica se tada radi? ja sam cuo da ima kretena koji nece da kazu! mada, koliko covek mora da bude pokvaren pa da ne kaze?!
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.03.2009. u 22:08 - pre 183 meseci
dora, ja sam polagao pedagogiju i psihologiju 28., u proslu subotu, pa ti mogu reci da se slobodno opustis! pogotovo zato sto polazes samo pedagogiju... mislim, moras da znas da bi polozila naravno, ali sad cu ti jos malo i olaksati i reci na koje oblasti posebno da obratis paznju! inace, mene je ispitivao prof. grandic i rekao je da ce on ispitivati i 11. aprila opet. on je odlican profesor, pedagog i posebno ispitivac! udjes u kancelariju, on te proseta kroz vecinu knjige, izadjes napolje i pitas se da li te je pitao nesto ili ste samo caskali!!!!!! proz pricu te ispita i opusti te skroz, tako da ne brines previse. obrati paznju naravno na didaktiku, ali i na vaspitanje jer on to obavezno pita. pita i vaspitanje u porodici, tipove casova, eksurzije i sl. sam je rekao da je do sada ispitivao oko 360 kandidata i da je oborio samo 2! i to u subotu, 28. jednu koleginicu! bukvalno, moras da znas nesto...
 
Odgovor na temu

dora 06
profesor engleskog jezika

Član broj: 217996
Poruke: 5
79.101.239.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.03.2009. u 06:41 - pre 183 meseci
Nešo, to je sjajno! Mnogo hvala jer sam već kontala da obiđem vaspitanje, ali sada...
 
Odgovor na temu

zeljalutalica
profesor, srednja skola

Član broj: 216246
Poruke: 4
79.101.251.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.03.2009. u 15:41 - pre 183 meseci
Kolege, srbisti, juče 30.03. položio sam ispit za licencu. Ako radite u srednjoj stručnoj školi, a dobijete poziv da čas držite u Prvoj ekonomskoj, imam za vas apsolutno ohrabrujuće informacije. Mogu vam pomoći i sa Zaglavljem časa (ili metodički deo). Otvoren sam za svaku profesionalnu saradnju.
Što se tiče Zakonodavstva ne morate da baratate stručnom terminologijom, dovoljno je da poznajete sadržinu člana i o njoj govorite svojim rečima. Moja pitanja su bila: Uslovi za osnivanje, početak rada i obavljanje delatnosti ustanove, Prava deteta. Koleginica je dobila pitanja: Nadležnost ministarstva i Teže povrede radne obaveze. Ono što je sigurno Zakon morate da poznajete.
Pedagoške situacije su priča za sebe. Na njima sve zavisi od vaših primera koje navodite. Ne uplićite se bespotrebno kao ja jer će vas vremešna dama ( ne znam joj ime ) ispitivati najmanje, sa nizom dodatnih pitanja, pola sata. Pitanje se odnosilo na pisanu proveru znanja i šta raditi sa učenikom koji je završio ranije i ometa druge u radu.
Inače, psihologiju sam položio 21.02. Pitanja su bila: Zaboravljanje i Emocije ( posebnu pažnju obratite na razliku između afekta i afektivnog tona, i sentimente). Gospođa Jelisaveta je bila sjajna! Od nas 25 pao je samo jedan kolega jer nije progovorio ni reči. Ne idite na ispit oslanjajući se na sreću.
Vaši saveti su mi koristili. U obavezi sam da vam se odužim.
 
Odgovor na temu

merilekt
profesor srpskog-srednja

Član broj: 215214
Poruke: 38
93.86.112.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.03.2009. u 22:16 - pre 183 meseci
Bravo za tebe! Cestitam! Ako ti nije tesko,kazi koju nastavnu jedinicu si imao i kako si organizovao cas. Kazi mi,plizz sta smatras najboljim delom svoga casa? Hajde,ispricaj ukratko kakav ti je bio cas,sve sto smatras bitnim,lepim i losim-sutra kad se odmoris.Uzivaj sada-zasluzio si,pa nam javi.
hi haj hooo
 
Odgovor na temu

zeljalutalica
profesor, srednja skola

Član broj: 216246
Poruke: 4
93.87.143.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.04.2009. u 18:13 - pre 183 meseci
Prva ekonomska je sjajna prvo po prijemu nas kandidata - zasebna prostorija, citaonica samo za one sto polazu ispit za licencu, drugo, kolege i direktor su izuzetno prijatni i deluju apsolutno pozitivno , i , trece, najvaznije, niko u poslednjih par godina u ovoj skoli nije iz naseg predmeta pao na ispitu za licencu! Komisija u sastavu Z. Mrkalj i V. Rakonjac je maksimalno tolerantna, ne lovi greske kandidatima vec daje korisne savete po odrzanom casu. Kako kazu, do sada se nije desilo da su oborile nekog! Obavezno dodjite na vreme tog dana, upoznajte decu i upoznajte se sa prostorom u kome cete odrzati cas. Opustite se, mozete koristiti pripremu tokom celog casa, ako vam je neophodna, ali i ne morate se doslovno pridrzavati nje. Ona je samo orjentacioni tok casa. Ne dozvolite mrtvilo na casu, jedino to zameraju. Duhovitost kao i ceste digresije knjizevnost - zivot (iskustvo), opustaju decu i pokrecu na razgovor. Na mom casu je to odigralo veliku ulogu.
Nastavna jedinica je bila STILSKO-JEZICKA ANALIZA ODLOMKA SEOBA MILOSA CRNJANSKOG. Odlomak sam sam sastavio na osnovu razlicitih i konkretnih primera iz dela na posebnim listovima - prilozima koje sam podelio ucenicima, sto su one posebno pohvalile. Pored navodjenja trazenog u naslovu uocavao sam i njihovu funkciju sa ucenicima, sto je opet hvaljeno. Narocito jak utisak je ostavio Pano sa umetnickom ilustracijom iz dela ( donji deo stvarnost V. Isakovica a gornji san- plava zvezda sa ruskom crkvom u sredisnjem delu). Po mom misljenju, stereotipnost casa razbila su upravo ta nastavna sredstva i opusten razgovor. Ne zurite, ne zameraju ako ne zapisete sve na tabli sto ste planirali. Pustite ih da odgovor formulisu do kraja, vodite ih svojom recju, ne dozvolite im da odgovaraju u glas. Odeljenje broji od 30-35 ucenika, aktivno je desetak, sto je i prosek svake srpske srednje strucne skole. I to je sasvim dovoljno, verujte mi. Od nas petoro niko nije oboren tog dana.
Ako saznate temu ranije, javite mi. Imam prilican broj metodicki obradjenih nastavnih jedinica.
 
Odgovor na temu

merilekt
profesor srpskog-srednja

Član broj: 215214
Poruke: 38
79.101.76.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.04.2009. u 19:55 - pre 183 meseci
Hvaalaaa.Ja se javljam kada saznam nastavnu jedinicu,ako nas do tad ne zaboravis i skroz ne ohladis glavu od ispita!
hi haj hooo
 
Odgovor na temu

zeljalutalica
profesor, srednja skola

Član broj: 216246
Poruke: 4
93.87.143.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.04.2009. u 22:15 - pre 183 meseci
Vreme nije merilo date reci. Tu sam.
 
Odgovor na temu

Ivy M.
Profesor engl.jezika

Član broj: 218000
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.04.2009. u 15:21 - pre 183 meseci
Pozdrav svima,
koliko detaljno treba da se spremi Pedagogija?Polazem za 7 dana, i vise ni sama ne znam sta znam.Da li prof.pita detaljno?
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.04.2009. u 00:08 - pre 183 meseci
ivy, ispitivace te profesor grandic. uci onako "normalno" i ne zamaraj se detaljima. mada, pita te i neke sitnice, ali to bi uglavnom trebala da znas iz iskustva. mislim na pitanja kao sto je tipovi testova (u smislu vremenskog ogranicenja) i te sitnice, ali ne brini previse. profesor grandic je super i pita savrseno dobro! ako i ne znas, izvuci ce odgovor iz tebe i ti ces misliti da si to svakako znala! moras znati da bi polozila u svakom slucaju. ali, ako se uzme u obzir da je (kako je sam rekao prosle nedelje kada sam ja polagao) ispitivao oko 350 profesora i oborio samo 2... :))))))
 
Odgovor na temu

Ivy M.
Profesor engl.jezika

Član broj: 218000
Poruke: 3
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.04.2009. u 19:32 - pre 183 meseci
Thanx a lot,Nesa.Hope ething's gonna b OK!
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.04.2009. u 22:10 - pre 183 meseci
frulo, kako ide spremanje casa, zakona i pedagoskih situacija? imas jos 8 dana, je li tako? mene jos nisu zvali, proslo je 10 dana od pedagogije i psihologije. verovatno i nece jos zbog raspusta. odakle ucis zakone? imas li kakav link? od onis pedagoskis situacija koje su postavljene ovde na forumu, da li citas i one za koje pise da su za pedagoga i psihologa?
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu06.04.2009. u 23:06 - pre 183 meseci
ocajno-ne bi zavrsio prava ni za 15 godina-sto mu dodje kao neki prosek, zar ne : )
salim se,citam,citam,citam i onda shvatim da sam na 15. strani ! imam zakon koji sam uzeo od sekretara skole a pedagoske spremam sa ovog sajta i iz ljubice prodanovic.kod zakona je problem sto sto vecinu znas iz prakse al se sve nekako drugacije zove-skolski odbor je upravni organ i tako nekako.....naravno,rokovi za zalbe i prigovore se moraju nabubati a ko koliko clanova daje za neke savete-to ces tek sam da vidis-ima ih 40,od toga-2 daje pera,1 joca,3 moca 2,5 toma a 4 baba....ali pazi kad je slicno ovome-a ako se baba razboli onda odlucuje prva komsika...koja joj inace kupuje sir na pijaci gde ima pravo zalbe do 7 dana pod uslovom da je sir kravlji...takodje,u skladu sa najnovijom (bolonjskom) deklaracijom,pravo zalbe ima i krava-u roku od 24 sata od poslednje muže,pod uslovom da je mužu obavio nastavnik ili lice sa licencom za istu....i to je to

ma sve u svemu jedva cekam da se okonca pa onda lepo uskrs i raspust-pa torta kumovima i generalka na kolima.... divota.inace sam saznao da u odeljenju gde drzim cas ima 19 djaka

p.s. da li ste znali da je srbin izmislio mašinicu za šišanje,covek se zvao Nikola Bizumic - ako ne verujete >>>>>>

http://en.wikipedia.org/wiki/Hair_clippers
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267854 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.