Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267771 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anabras
ana savić
profesor, oš vojvoda putnik
beograd

Član broj: 224505
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu03.06.2009. u 21:59 - pre 181 meseci
Šta bi radili bez ovakvih foruma? koga pitati ako radite u maloj školi i jedini ste profesor jezika. ostali na zameni ili.... pitanje- da li se pripreme za engleski pišu na engleskom za osnovnu školu i za niže razrede?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dragonfly78
profesor engleskog jezika, nis

Član broj: 221985
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu03.06.2009. u 22:45 - pre 181 meseci
Moja priprema je bila na engleskom, nisu mi zamerili. Koleginice su pisale na srpskom. Verovatno da nije toliko ni bitno, komisiju na casu ti cine englezi, sad, jedino ako ovima iz Ministarstva treba na srpskom.
 
Odgovor na temu

kunigunde
nastavnik engleskog jezika u I, II, III
i IV razredu

Član broj: 226186
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu22.06.2009. u 12:34 - pre 180 meseci
Kao prvo - hvala svima kojima nije bilo teško da podele svoja znanja i iskustva sa svima koji imaju šta da pitaju a nemaju koga. Priznajem, nisam detaljno iščitala sve postove, ali mi je i ovlašno pregledanje sadržaja bilo dovoljno da shvatim da je ovo jedino mesto gde niste usamljeni i dezorijentisani kao gorile u magli.
Kao drugo - nadam se da će neko pročitati i moje "pitanje": ja sam dipl.filolog opšte knjiž. i teorije knjiž. a radim kao nast. eng. jez. u osnovnoj školi, u nižim razredima. Tokom osnovnih studija nisam polagala pedagošku grupu predmeta. Prijavljena sam za polaganje ispita za licencu u novembru '08., a o svemu tome znam samo ono što sam sama iščačkala na raznim mestima pa i ovde. Zanima me da li je neko SA ISTIM ZVANJEM već polagao sve što treba da se polaže, koji je zvanični spisak literature koju treba iščitati za ove ispite i da li je sve to što me čeka špansko selo za nas filologe u odnosu na profesore jezika?
Nadam se da će mi se neko javiti... Pitanje je upućeno svima koji imaju čime da me pouče... Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

capa
profesor engleskog jezika

Član broj: 227037
Poruke: 15
79.101.132.*



+1 Profil

icon Ispit za licencu01.07.2009. u 15:44 - pre 180 meseci
Pozdrav svima !
Kada bi mi neko napisao tacan naziv knjige koju je pisao Trnavac, a tice se polaganja pedagogije, to bi bilo divno !

Hvalaaaaaaaa . . .
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.07.2009. u 15:37 - pre 180 meseci
Prosto ne mogu da verujem, skoro svaki dan obidjem forum i sta vidim, nigde nikog! Zamislite da zbog nasih mora i planina, tj. odmora, rese da ugase ovo mesto podrske i utehe ali i saznanja o mnogim vaznim stvarima vezanim za zlo nazvano licencom? Promislite malkice te se javite. Ne zaboravite da je septembar zacas tu i da bi trebalo da se krene s ucenjem, bar ja ugovaram preslisavanje s koleginicom za avgust i mi je pocetak ucenja po 4. ili 5. put. Uzas! A nikad i ne odmaknem dalje od pocetka te ce biti frke ako pitaju sve. Zato, pridruzimo se lenjivcima koji se spremaju za polaganje avgusta i bice sve u redu, bar se nadam. Pozz uspavanom drustvu.
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.87.142.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu25.07.2009. u 23:18 - pre 179 meseci
Ekatarina, ja sam prijavljena u novembru 2007. god, pa se u potpunosti slažem sa tvojom izjavom da su nas zaboravili. Planiram da ponovo krenem sa učenjem. Nisam ništa učila zadnjih meseci, jer sam prilikom poziva Ministarstva, od jedne gospođe dobila informaciju da nas mogu pozvati i posle 5 godina, tako da sam izgubila volju. Ali znam da moram i to završiti. Večeras ću bar napraviti plan za učenje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Velizar76
Velizar Monic
Nastavnik Fizike,OS,Zrenjanin

Član broj: 214165
Poruke: 6
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu29.07.2009. u 18:08 - pre 179 meseci
Zdravo svim "mucenicima" koji spremaju ispit za licencu ili bar planiraju za avgust kao ja.
Ne bih da se kockam sa vremenom posto me je skola prijavila za polaganje prosle godine, mada koliko vidim na osnovu vasih iskustava
vreme ispita je "klizno" stoga...mora se na posao pa kad pozovu-pozovu te.
Neznam da li je Pedagogija od Ljubomira Krnete dobra za citanje,provericu sl.glasnik,a ako neko ima potrebu za pricom na ovu temu slobodno...!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu31.07.2009. u 12:57 - pre 179 meseci
ZAELIT, uciti se mora, normalno. Sad nas jos remete gripom: hoce li biti skole ili nece, eci peci... Meni koleginica dolazi u nedelju i ostaje i ponedeljak da po ko zna koji put prelazimo Zakon o obrazovanju, veruj da uvodne clanove znam u prste ali crni Nacionalni prosvetni savet i sl. pojma nemam. No sve se da nauciti! Radicemo i pedagoske situacije, mada, koliko procitah skorije komentare, i komisija se malo osvestila te dopusta da kazes stvarno misljenje a ne ono filovano: udari te dete a ti mu okrenes i drugi obraz ili ga pohvalis zbog toga, bar takvim su mi se cinili komentari s pocetka ovog foruma. Ako koleginica i ja budemo imale nekih nejasnoca, pisacemo pa da krenu i ostali, konacno s diskusijom.
Velizare, Ja polazem Psihologiju i sve potrebne naslove nadjoh na forumu te tako i ti, vrati se prvim stranama pa redom, naci ces sve sto ti treba i za Pedagogiju. Koleginica, koja dolazi kod mene na djacko "preslisavanje", takodje polaze Pedagogiju pa cemo ti u nedelju ili ponedeljak ispisati sve potrebne naslove i autore, ako te mrzi da listas 30 strana foruma. I pozz divnoj Vojvodini iz vrelog Pomoravlja.
Svima ostalima pozz i setite se je avgust sutra vec i koji je mesec posle njega, pocetak strahovanja, te se javljajte.
 
Odgovor na temu

Velizar76
Velizar Monic
Nastavnik Fizike,OS,Zrenjanin

Član broj: 214165
Poruke: 6
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.07.2009. u 19:22 - pre 179 meseci
Hvala Ekaterina, prelistao sam forum i porucio Trnavca online(10 evra sa troskom dostave).
Iskreno, ne znam kako cu svariti i psihologiju od Rota kojeg prvo ucim, posto sam prirodnjak ali me tesi cinjenica da je gradivo za srednju skolu, pa valjda nece biti toliko problema.
Cini mi se, koliko sam sinoc uporedjivao sadrzaj knjige i nazovi ispitnih pitanja iz sl glasnika, da nema obradjenih tema iz decije psihologije vezanih za adolescenciju itd...dopunjujem Rota sa Stevanovicevom Pedagoskom psihologijom koja je cini mi se tanka u pogledu gore navedene teme. Neko je srecom ovde ostavio materijal o radu sa darovitim ucenicima u pdf-u na prethodnim stranicama foruma.
Veliko hvala i pozdrav do citanja ovde!!

P.S.

Bas nam je divno ovde danas na 38C!!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu31.07.2009. u 19:58 - pre 179 meseci
Velizare, da ne bude da te plasim ali cula sam da je za nas koji radimo u srednjoj komplikovanije jer traze terminologiju koju razumeju tinejdzeri, tj. nema uproscavanja, sto mi moramo da cinimo ukoliko zelimo da nas nasi genijalci razumeju, bar je kod mene takav slucaj.
A sto se tice Psihologije, svi kazu da je dovoljan Rot ali s dopunom o adolescenciji, ne znam tacno ko je autor, naci cu pa kad mi dodje koleginica i ispisemo ti naslove za Pedagogiju, naci cu i tu prof. koja je napisala taj deo koji treba. Veruj da bas ona treba jer je kolega polagao prosle godine i trazili su mu.
Eto, ja mislila Vojvodina ravna te ima vetrova, kad ono i kod tebe haos od vrucine. Nista, ukljuci malo klimu i od sutra pridji knjizi, nece da ujede, valjda?
 
Odgovor na temu

Velizar76
Velizar Monic
Nastavnik Fizike,OS,Zrenjanin

Član broj: 214165
Poruke: 6
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.07.2009. u 20:09 - pre 179 meseci
Ma nece...vec je izujedana!
Hvala ti za pomoc bas mi znaci ovako kad je vrucina mada nije strasno pored ventilatora i hladne limunade na kaubojski nacin!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
92.60.233.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu03.08.2009. u 10:48 - pre 179 meseci
Eto mene, po dogovoru. Koleginica je dolazila i ucile smo 0.0 min. Podsecam sebe na studentske dane, posebno ne studentske lazi tipa: od sutra pocinjem da ucim.
Velizare, za Pedagogiju ti je glavni Trnavac/ Djordjevic, kaze koleginica, a ti rece da si ga nabavio, samo jos da krenes, ali ne ovako kao ja.
Ostalo uspavano drustvo, dajte recept za pocetak, prosla sam sve tipa: od 1. u mesecu kreni, pa mi prodje 1., onda od ponedeljka kreni, i on je do pola gotov... Znam da je najjaca fora kad ti stigne poziv tad znas da moras, ali na +38 nikako ne ide. Pozz
 
Odgovor na temu

kunigunde
nastavnik engleskog jezika u I, II, III
i IV razredu

Član broj: 226186
Poruke: 32
89.216.225.*



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu05.08.2009. u 11:55 - pre 179 meseci
Ako mi se ne-daj-Bože desi da me pozovu, ne da nema šanse da TADA počnem da učim nego nemam pojma šta bih... U junu sam bila puna entuzijazma i volje za učenje, ne znam ima li potrebe da naglasim koji je datum i da tome dodam da apsolutno ništa nisam ni pogledala a ne pročitala... Totalno sam ispala iz fazona učenja, pa sad lepo molim Boga da me radije pozovu za tih pet godina... Javljajte se, ljudi, možda je to jedini način da se međusobno pokrenemo i motivišemo!
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.86.213.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu13.08.2009. u 23:01 - pre 179 meseci
Ekatarina, ja danima nisam bila kod kuće, tako da nisam ni učila. Planiram da počnem sutra. Ja sam već prešča zakon o osnovama obrazovanja i vaspitanja, ali prošle godine, tako da sam dobar deo zaboravila. Čula sam da ne trebaju svi članovi iz ovog zakona. Jel ti učiš redom ili ....?
Ostalo društvo, krenite sa učenjem, da bih se i ja pokrenula. Pozdrav!!!
Još malo pa u školu, a posle je sve manje vremena za učenje.
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu14.08.2009. u 11:40 - pre 179 meseci
ZAELIT, nisam skoro sedala ni za kompjuter a da ucim posebno. Imala sam smrtni slucaj u porodici pa tek sad se malo sabrah da vidim pise li iko ista. I mene je bilo tesko pokrenuti, a zamisli tek sad! Ne znam, svesna sam da MORAMO vec jednom svi da se pokrenemo i da je sad krajnje vreme. Kazu da zakone moras znati u primenjivom obliku, ne mora ono: po clanu tom i tom zakona tog i tog, prakticno prepricavanje kako smo shvatili. Mora se jedino znati u prste po danima i satima vreme za zalbu a posebno za prigovor i slicne stvari. Mi u ponedeljak krecemo sa skolom, prvo Nastavnicko na kome cemo saznati kad je ko i u kojoj komisiji za polaganje razrednih i popravnih ispita. Tad cu se videti i s koleginicom s kojom se preslisavam zakone i dogovoricemo se za ponovno ucenje. I tebi, a i svima ostalim, savetujem da nadju nekog ko je prijavljen za polaganje i zajedno rade. Slozila sam se s koleginicom, s kojom ucim, da mnogo bolje ostaje u secanju sve sto jedna kaze a druga je slusa, ispravi ako ova pogresi ili nanovo pregledamo to sto radimo. Zalimo se jedino ona na Pedagogiju a ja na Psihologiju jer to radi svaka za sebe. Znaci, racunaj da ce od ponedeljka pasti plan za ucenje te se organizuj i sama s nekim kolegom, koleginicom, nije bitno i citajmo se na forumu! Pozz tebi i ostalim mucenicima na golgotskom putu zvanom: ISPIT ZA LICENCU!
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.87.140.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.08.2009. u 01:21 - pre 179 meseci
Nadam se da ste krenuli sa učenjem. Ja jesam, ali ne napredujem baš najbolje. Mislim da učim suviše detaljno.



[Ovu poruku je menjao ZAELIT dana 16.08.2009. u 18:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
79.101.79.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.08.2009. u 17:38 - pre 178 meseci
Znate li od kog septembra počinje polaganje? Nadam se da neće pre 20-og. Šta vi mislite?
 
Odgovor na temu

kunigunde
nastavnik engleskog jezika u I, II, III
i IV razredu

Član broj: 226186
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.08.2009. u 08:01 - pre 178 meseci
Ja rešila da iskoristim raspust do kraja pa posle šta bude... Ionako se i nisam baš odmorila... Za sada sam pretrčala pedagoške situacije - za sve one koje zanima to je verovatno najlakši deo ispita, bar mi se tako čini. Jednom pročitaš i to je to, eventualno još jednom pred samo polaganje. Nisam pristalica gotovih odgovora i bubanja, ali ako je neophodno - nije problem, bar sa pedagoškim situacijama stvar tako stoji. A inače - ne uči mi se jer imam problem sa preteranim detaljisanjem... Znam da će sve biti teže kad počnemo da radimo, ali tada ću bar biti u radnom elementu. Jedino što me stvarno jako nervira kad je ovaj ispit u pitanju je činjenica da je malo vremena od poziva do polaganja - nije fer, zna se da ispit nije naivan i da ga svi koji polažu spremaju istovremeno radeći. Kao da je nemoguće isplanirati polaganje i obavestiti kandidate blagovremeno s obzirom na obim ispita. Dakle - nastavimo sa (m)učenjem i obaveštavajmo se o novitetima!
 
Odgovor na temu

TARA977
profesor engleskog jezika

Član broj: 177130
Poruke: 7
89.216.67.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.08.2009. u 14:27 - pre 178 meseci
Pozdrav svima,

želela bih da zamolim one koji su položili ovaj ispit za licencu da ukoliko su sebi napravili skripte ili podsetnike u elektronskoj formi (u vezi pitanja iz pedagogije i psihologije) da ih postave ovde na forum te da budu svima dostupne.To bi mnogima znatno olakšalo život ili bi im barem predstavljalo neku smernicu pri učenju.

Razmena skripti nam je bila od velike koristi na fakultetu,pa zašto ne bi i ovde? :)

Sve najlepše svima!

 
Odgovor na temu

beograd090
prof, srednja skola

Član broj: 230496
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.08.2009. u 18:14 - pre 178 meseci
Pozdrav za sve!

S obzirom na to da sam pre par meseci prijavljen za ispit, a do sada nisam krenuo da ucim, imam dosta nejasnoca u vezi istog, pa se nadam da ce neko od forumasa imati strpljenja da mi odgovori na neka od mojih pitanja.

1. U programu za sticanje licence navedena su 4 slucaja, ja kao neko ko na faksu nije imao psihologiju i pedagogiju se pronalazim u 1. i 4., tako da ne znam koji se od ova dva odnosi na mene (a razlikuju se, 1. je veci prilicno)?

2. Sto se tice pedagogije imam knjigu Pedagogija od Trnavca, gde sad vidim da fale mnoga poglavlja iz onog navedenog programa tipa "Metodika kao naucna disciplina", Gnoseolosko-logicke karakteristike..." itd. Koja knjiga je jos potrebna pored prethodno navedene, a da je adekvatna?

3. Kupio sam i Psihologiju od Rota, gde takodje sad vidim da fali masa stvari iz spiska, koja je preporuka za jos neku knjigu?

4. Sto se tice zakona, shvatio sam da su potreba tri: ZOSOV, pravilnik o ocenjivanju i zakon o srednjoj skoli. Ja imam samo ZOSOV. Gde mogu da nadjem ostale zakone?

5. Sto se tice samog polaganja ispita, nije mi bas najjasnije objasnjenje nekih kolega: da li se satoji iz 2 dela ili se sve polaze odjednom? Ako se polaze iz 2 dela, sta je prvi deo a sta drugi? Nije valjda da su u prvom delu i pedagogija i psihologija i zakoni?

Unapred veliko hvala! Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao beograd090 dana 18.08.2009. u 19:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267771 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.