Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197025 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chatnoir
student
zagreb, hrvatska

Član broj: 240125
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU20.11.2009. u 22:10 - pre 175 meseci
leonora - i da i ne. dakle,180 dana u godini, 90 dana u komadu (ja imam hrvatsko drzavljanstvo tako da ne moram vaditi vizu za turisticki boravak). s tim da taj prelazak granice kako bi dobio pecat nije tocna prica. dakle - 90 dana u FR, 90 u HR, 90 u FR, 90 u HR. naravno, moze se dogoditi da prelazis granicu na 24h samo zbog pecata i da nista ne bude dok se jednom netko ne sjeti zajebavat.

inace, jedno sam vrijeme putovala preko njemacke pa nastavljala u FR vlakom - nikad nisam prekoracila ovo gore napisano i 2 puta su me zaustavljali da me ispituju sto radim, gdje radim, kod koga boravim i tako dalje (u njemackoj na aerodromu) pa sam promijenila rutu.

elizabeta - to sam isto cula. prijateljica u FR mi je pedijatar i rekla je da roditelji djece koju lijeci a koji enmaju papire znaju njoj dolaziti po potvrdu kojom ona potvrduje i izjavljuje da je vidala to dijete s tim roditeljima na dr. skrbi kod nje. pa su oni s tim papirom isli u opcinu ili tako nesto. nisam zapamtila jer nemam djece pa mi to nece pomoc.

pred koji dan sam se vratila iz FR i bas su deportirali jednu hrvaticu. policija ju je dopratila u avion, u HR je izisla normalno iz aviona i sama se, bez policijske pratnje, uputila na prijelaz nase granice na plesu.

 
Odgovor na temu

leonera
diplomirani FT spec neurorehabilitacije

Član broj: 238487
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU20.11.2009. u 22:26 - pre 175 meseci
To mi i treba da znam. Planiram da idem u Pariz, i ne nameravam da pravim probleme, tako da bi to trebalo da bude OK. Ićiću tamo posle nove godine, tačnije kad nas stave na Belu šengensku listu.
 
Odgovor na temu

leonera
diplomirani FT spec neurorehabilitacije

Član broj: 238487
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU20.11.2009. u 22:36 - pre 175 meseci
@elizabeta1

To za neki račun na moje ime ili telefon, to ću odmah da zavrašim. Bitno mi je da budem tamo, radiću nešto van svoje struke, dok budem burgijao za nostrifikaciju svoje diplome, pošto mislim da za to imam šanse, jer sam učio po Bolonji (gde se gleda ECTS kredit).
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU21.11.2009. u 09:08 - pre 175 meseci
jedino sto ti mogu pomoci i sto je prava istina je sledece jer nasi su cudo i nece da pomognu lazu,moras da nadjes stan ili ako si kod nekoga nebitno da stave tvoje ime na struju ili tel. to ce ti biti papir koji nosis za sobom za bilo sta to ti je dokaz da nisi klosar da imas adresu to svi tamo traze za bilo sta,kad to uradis odes u bank de france i trazis da ti daju racun u nekoj banci sa karticom,dace ti elektron karticu,oni narede banci u kojoj ti hoces da ti otvore racun jer ti sam direkt u banci posto nemas fra papire nemozes da ga otvoris,u banci kojoj zelis racun odes zakazes sastanak za otvaranje konta-racuna,oni ce ti reci da ne moze jer nemas papire,OBAVEZNO TRAZIS ODBIJENICU DA TI NAPISU TO NOSIS U BANK DE FRANCE I ONI PO TOME NAREDE TOJ BANCI(GARANTUJU ZA TEBE)DA TI OTVORE RACUN,naravno nemozes imati minus i cekove ALI kao sto je meni rekao sluzbenik u bank de france ako je onaj ok u banci syto ti vodi racun moze ti dati sve ako hoce,pa je tako i ispalo meni su dali i cekove i minus i sve.sledece mozes imati ovde 100% besplatno lecenje lekove,kada prodje tri meseca da si proveo u france odes u socijalno i trazis lecenje itd,daju ti papir sa tvojim osiguranjem u fra,sa njim bilo u bolnici ulu kod privatnog lekara zubara vadjenje krvi SVE lekovi sve ti je besplatno,odes u opstinu trazis carte sociale besplatan prevoz jer neradis legalno naravno,moraces da radis kod nasih na crno a to je malo gadno za naplatu bezobrazni su,ja sam promenio x gazda dok nisam nasao jednoga ok sada radim za 120 e dnevno,tj od 8 do 5 od 12 do 1 ti je pauza za rucak,fizicka dnevnica ti je od 60 do 70 e,ako nesto znas da radis plafone farbu ili slicno mozes imati i 90e,kupuj da jedes u LIDL i ED u te dve prodavnice je mnogo jeftinije nego u drugima a sve je istoeto to je to sto ti mogu pomoci.
ivdzo
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
62.201.142.*

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU21.11.2009. u 10:01 - pre 175 meseci
Pozdrav svim, ja sam trenutno bez interneta pa me nema aktivno u ovom caskanju . Ivdzo , hvala za sve ove informacije ..racun sam otvoriio u La post (kartica, cekovi, minus) cekao sam dva meseca ali je na kraju bilo ok.Stan mi je u proceduri.Podneo sam zahtev za Aid medicale etat.Zanima me samo ova opcija za prevoz sta treba da se pripremi od dokumenata i gde se tacno podnosi zahtev.Trenutno radim za 80 e dnevno. hvala za info.JOs jedan veliki pozdrav celoj ekipi.
 
Odgovor na temu

leonera
diplomirani FT spec neurorehabilitacije

Član broj: 238487
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.11.2009. u 16:15 - pre 175 meseci
I sad će neki genijalac da mi kaže kako je bolje ostati ovde i raditi za 300, 400 ili 500€ mesečno.

@elizabeta1

Hvala na obaveštenju za te stvari oko računa i tih zeza vezano za zdravstveno. Ovaj drugar ima baš jaku firmu i ima masu ortaka koji rade sa njim tako da me niko neće ispaljivati za pare sigurno, a biću na gajbi kod njega u Versaju. Jezik ne znam baš dobro, ali ti ljudi sa kojima ću raditi su mahom Srbi, tako da ni sporazumevanje na poslu neće da bude problem, a jezik ću učiti svakako. Imam 29 godina, spreman sam za adaptacije i za učenje, i nisam neradnik, i sve mogu da radim, a dosta toga i znam (moleraj, farbanje špricem i četkama, i dosta još tih sitnih zanata..), i imam leđa od ovog drugara, tako da se uopšte ne plašim da li ću uspeti.

I da dodam, planirao sam da ostanem po propisima belog šengena, jedini prekršaj koji ću da napravim je taj rad na crno. Jbg, kad mora tako. Valjda ćemo i mi jednom biti svet.

[Ovu poruku je menjao leonera dana 23.11.2009. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miwosh

Član broj: 241075
Poruke: 1
93.86.58.*



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.11.2009. u 17:47 - pre 175 meseci
Pozdrav svima.


Zanima me da li nekako mogu preko dede dobiti papire/drzavljanstvo/boravak u Francuskoj(na neko odredjeno vreme) ?

Deda je sa 18. - 19. godina iz Srbije otisao tamo, zaposlio se, dobio drzavljanstvo i u Francuskoj zivi preko 40 godina.
Sada je u penziji, ali zivi na relaciji Francuska - Srbija. (Isti slucaj je i sa bakom, samo sto je ona vise ovde u Srbiji nego tamo... i ona takodje ima francusko drzavljanstvo)
Otac je neko vreme ziveo tamo ali nije hteo da ostane i vratio se ovde.


Unapred zahvalan.


Ako ne mogu da uradim nista na osnovu ovoga kakve su zaista sanse da odem i ostanem u Francusoj ?

Otisao bih prvenstveno zbog posla (imam zavrsenu srednje electro-tehnicku skolu, mogu da radim sve, cak i da "crncarim na gradjevini" posten sam i vredan radnik... verujem da kao takav necu predstavljati nikome problem tamo - osim naravno - neradnicima)... mada i neko dodatno skolovanje nije na odmet.
Jedna od opcija je i brak sa nekom francuskom drzavljankom :) 5 godina ili ceo zivot - nebitno :)


Procitao sam celu temu ali sam nasao vrlo malo informacija na pravu temu ovog topica "Kako emigrirati u FRANCUSKU" :(



5do12.net - puno uspeha tamo. Inace delimo potpuno isto misljenje (na osnovu Vasih/tvojih postova u ovoj temi)
A ostalima koji takodje zele da emigriraju u Francusku - puno srece. Pa se mozda nekada (nadam se) i sretnemo tamo :)
 
Odgovor na temu

leonera
diplomirani FT spec neurorehabilitacije

Član broj: 238487
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.11.2009. u 20:12 - pre 175 meseci
Srešćemo se ako dođeš, svakako.
 
Odgovor na temu

bajinv
Vladimir Bajin
ne zaposlen
Nis, Srbija

Član broj: 242083
Poruke: 3
92.36.142.*



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.12.2009. u 02:22 - pre 175 meseci
evo ovako.

pozdrav svima. naravno svima koji su puni ideja i od akcije. onima koji zele napredak i veruju u bolju buducnost.
verujem i ja, pa imam neka pitanja za sve vas. nemam iskustva sa emigracijom niti bilo kojim oblikom odlaska bilo gde a da nije vezano za sport. inace profesionalni sam rukometas i od inostranstva sam igrao u rumuniji i bosni. i nije nesto, al nema veze. uz to diplomirao sam na fakultetu za sport i fizicko vaspitanje u nisu(4 god).
moja devojka prelazi da radi i zivi u parizu od 1. januara. doduse kao praktikant sa mogucnoscu da ostane ako budu zadovoljni i za stalno. firma je p&g(proctor and gamble). poslali su joj mail sa info sta treba da prikupi od papira. ne znam sta i zasta sluzi ali prepoznajem neke termine. radi ce naravno legalno, posto vidim da dobija silne neke papire uz posao koji je ceka.
mi se zabavljamo vec dve i po godine, ali nikako da spojimo zivot u dvoje. ja sam vani a ona u bg. imamo jaku zelju da probamo da zivimo zajedno, volimo se i mnogo smo strpljenja i ljubavi ulozili da bi se na kraju razisli. a preko nam je potrebna bliskost. zelim da spojim lepo sa korisnim.
jedna je opcija>da nadjem klub u parizu ili regionu. znam to. trazim ali je jako tesko naci, pogotovu sad kad klubovi smanjuju budzete, otpustaju igrace, otkazuju sponzori, ... ok. jos uvek nije izvesno da li ce biti nesto od kluba ili ne. traze prijatelji, traze menadzeri(druga, treca liga za pocetak bilo sta). ako neko zna nekog i ima veze sa rukometom a moze da pomogne neka pise. hvala unapred.
a sad struka. posto sam vec diplomirao, interesuje me kako mogu da nastavim sa studijama(master, postdiplomske). gde i kako nasu diplomu prevesti? da li se priznaju nase diplome u fra(od 4 god)? da li treba poneti sa sobom diplomu pa se prijaviti za faks i na licu mesta proveriti sta ti priznaju a sta ne? voleo bih da nastavim sa usavrsavanjem na polju sporta kao profesor, trener, menadzer, ... koji faks konkretno? gde? sta je potrebno?
zadao sam previse info. sorry. neiskusan sam sa forumima. prvi put pisem. temu pratim od pocetka. nisam ni znao da moze puno da se sazna i nauci kroz ovakvu komunikaciju. svima puno srece i uspeha u svojim zeljama i radu. pozdrav
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.159.73-86.rev.gaoland.net.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Mogucnost dobijanja boravka preko predstavnistva strane firme.09.12.2009. u 21:50 - pre 174 meseci
Pozdrav svima,
Naime dobio sam, tacnije sam nacuo info da postoji mogucnost dobijanja boravka preko predstavnistva strane firme.


Naime otvara se firma u Srbiji.

Zatim predstavnistvo u Francuskoj, ovlasceni predstavnik biva zaposlen u okviru predstavnistva i na osnovu tog zaposlenja ima pravo, rada u okviru date firme.
Ovo ima jednu zackoljicu, a to je da radna dozvola vazi samo u okviru date firme- predstavnistva.

Meni bi ovo savrseno odgovaralo posto ovde planiram sopstveni biznis( Jos uvek nije za forum) :-)Medjutim nisam uspeo da pronadjem potvrdu ovih informacija, niti da se upoznam sa procedurom oko dobijanja same dozvole .



Da li neko zna bilo sta o ovome? Postoje li iskustva? Kakva je procedura?
Ili je ovo samo jos jedna rekla kazala:))))


Pozdrav iz emigracije:)
 
Odgovor na temu

ivansaricbre
Ivan Saric
metalac
Mladenovac

Član broj: 251699
Poruke: 1
*.bitinfo.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU17.02.2010. u 08:24 - pre 172 meseci
Pozdrav svima na forumu,
rodjen (75) sam u France dok su moji roditellji radili tamo,kasnije,kad sam imao 7 godina oni su se vratili nazad,i ja sa njima naravno.Zanima me da li bi ja sada mogao imati neke olaksice oko emigracije u Francusku.
Hvala
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.48.71-86.rev.gaoland.net.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU05.04.2010. u 21:13 - pre 171 meseci
Ljudi,
Da li se nesto menja sada sto se Francuskih papira tice s obzirom da smo u bezviznom rezimu?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU06.04.2010. u 16:40 - pre 171 meseci
ne.
 
Odgovor na temu

Sarah Kay
Srbija

Član broj: 258883
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.05.2010. u 22:54 - pre 170 meseci
Dobro vece druzini,

pre svega moram cestitati 5do12.net na hrabrosti!Posto postovi na forumu ostavljaju trag puta kojim se kretao,a u njima se pominjala trudna zena,ne mogu odoleti a da ne izracunam da je sad vec uveliko cale i broji prve zube E pa neka ti je sa srecom!!!

No da se vratim na temu...ili mozda da otvorim topic...videcemo...pominjali ste fax i ispite.Konkretno me zanima,diplome kojih faxova se priznaju u Francuskoj,koji su uslovi nostrifikacije isl.I uopste ima li nekoga na forumu da je uspeo da uradi tako nesto i koji je put prosao do zaposljenja u struci?Ili mozda neko od vas ima info gde se moze doci do ovakvih podataka.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.39.97-84.rev.gaoland.net.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Posao na crno-paris i okolina urgentno27.07.2010. u 09:40 - pre 167 meseci
svasta se desilo u medjuvremenu


Hitno mi je potreban bilo kakav posao na crno, u Parisu i okolini

Unapred zahvalan celoj zajednici

Pozdrav
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.196.99-84.rev.gaoland.net.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.08.2010. u 22:09 - pre 167 meseci
Resen problem, bar na neko vreme

Sad mi treba stan:)

A bez papira je frka imam 15 dana da nadjem smestaj.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kumašin30
nezaposlen

Član broj: 265477
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU02.08.2010. u 13:02 - pre 167 meseci
kao prvo veliki pozdrav za 5do12.net. citajuci ovo sto je covek napisao vidim sebe u istoj situaciji, planiram i ja da zapalim za francusku pa kud puklo da puklo interesuju me neke informacije oko cena stanova, gde si trenutno o poslu kako ga naci, kako provesti vreme tu a da te ne isprase preko granice, imam i familije tu ali uvek bilo sa svojima jedi i pi nista ne patrgaj, zato kad uhvatis vremena malo da mi objasnis detalje koliko je otprilike potrebno kinte da se prezivi za dvoje posto i ja i devojka, buduca supruga ovde vise ne vidimo smisao za zivot. kad uhvatis slobodnog vremena malo napisi o ovome sto sam te pitao.... do tada veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

TheControllero
PhD student

Član broj: 268233
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU12.09.2010. u 20:47 - pre 165 meseci
Slucajno sam zalutao na ovom forumu pa sam tako naleteo i na ovu temu. Hteo bih prvo da izrazim svoje divljenje coveku 5do12.net na hrabrosti. Malo ljudi poseduje tu odlucnost. Nadam se da je sada sve u redu sa njim.
Neko je prvo pitao oko studiranja u Fr. Ja sam skoro dobio stipendiju za PhD od Francuskog Ministarstva Nauke na tri godine. Zavrsio sam Masinski fakultet u Beogradu. Sto se tice nostrifikacija, verovali ili ne, meni i dan danas taj pojam nije bas najjasniji. Za nastavak skolovanja to je ok. Tu nostrifikacija ni ne treba, vazno je samo imati neki degree da bi se u Fr moglo nastaviti tamo gde se je stalo. Glavna stvar za nastavak skolovanja je proci selekciju. Za Grand Ecole su one mnogo rigoroznije i za to je potreban izvanredan uspeh sa srpskih fakulteta plus polaganje jako zahtevnog prijemnog. Za univerzitete je stvar malo laksa, ali je ponovo potrebno proci neku selekciju. Naravno, za nivoe do Mastera pa i Master, neophodno je znanje francuskog. Sto se tice PhDa, tu i ne mora (sto je i moj primer). Za pocetak je engleski sasvim dovoljan. Dakle, sa nekim solidnim prosekom ocena sa studija iz Srbije nije neki problem upisati master na neki od univerziteta u Fr. Problem je finansiranje ili stipendija. Tu postoje razni programi (Erasmus, Basileus itd) ali sve su to EU fondovi. Francuskih fondova je malo (npr Ajfel i dr.). Pogledajte i na sajtu n+i programa. Laksi put za stipendije ima PhD, ali je na drugoj strani potreban veci prosek ocena iz Srbije kao i veca selekcija prilikom odabira kandidata. Studije se mogu nastaviti skoro sa svim nasim fakultetima. I sam sam sretao ljude iz najrazlicitijih oblasti koji su upisali Master u Fr (od audio i vizuelne umetnosti pa do masinstva i elektrotehnike). Imaju jako razlicite studijske programe, tako da sigurno imaju nesto, zasta se samo i najveci entuzijasti u Srbiji odlucuju da studiraju.
E sad, nostrifikacija za posao. Ovde ovaj pojam nema smisla. Ovde ti samo vazi ili znas posao ili ne. To je jedina stvar koja njih zanima. Diploma, posebno iz neke tamo Srbije, im ne znaci nista.
Ako imate neka dodatna pitanja u vezi skolovanja u Fr ili nekih mogucnosti za stipendije, slobodno pitajte. Pomocicu ako znam.

Sto se tice cene stanova i zivota. Francuska nije bas najjeftinija zemlja EU. Pariz pogotovu. Stanovi su skupi. Recimo, moguce je naci stan u Parizu (u nekom od arondismana), od recimo 35kvm za oko 900e mesecno. Ima i nesto jeftinijih, sve zavisi od arondismana. 900e sa troskovima (gas, struja, odrzavanje itd). Predgradje moze biti jeftinije, opet zavisi koja zona i koji kraj. Ali od nekih 600e, recimo u cetvrtoj zoni, stan od 35-40kvm. Opet kazem, Pariz je ogroman grad, i svakako je moguce naci i jeftinije. E sad, iznajmljivanje je poprilican problem. Stanovi se iznajmljuju na godinu dana (obicno) i potpisuje se ugovor. Za iznajmljivanje je potrebno imati garanta (osoba sa platom dva ili tri puta vecom od cene stana koji garantuje da ce platiti stanarinu gazdi ako ti ne budes bio u prilici) koji je drzavljanin EU, tvoje posedovanje redovnih primanja, ugovor o radu, ma svasta nesto. Ja sam naleteo na neku zenu koja mi skoro nije trazila DNK i krv. Po meni je iznajmljivanje stana jedna od bitnijih prepreka. Procedura je jako slozena.
Po meni je za dve osobe, za prezivljavanja u Parizu, potrebno negde oko 1300e mesecno, mozda i vise. Tu podrazumevam stan sa svim troskovima oko 650e-700e, plus hrana oko 400e, prevoz 120e. E sad, ljudi nalaze svakakve stanove, pricaju za 300e recimo u Versaju ili tako nesto, ali ja to nikada nisam video, tako da za to ni ne mogu da garantujem. Sve ovo sto sam rekao su skorasnje informacije jer sam i sam trenutno u proceduri trazenja stana. Pozdrav svim dobrim ljudima i puno srece svima nama koji hoce da napuste Srbiju (makar i privremeno).
 
Odgovor na temu

maja-mane
maja Blagojevic

Član broj: 262382
Poruke: 1
*.fbx.proxad.net.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU06.10.2010. u 19:08 - pre 164 meseci
cao svima ,
imam jedno pitanje za vas ? da li neko mozda zna kako da dovedem mog brata ,njegovu zenu i dva deteta u francusku(legalno)?
Veliki pozdrav za 5do12 i jesi li se snaso? Gde si ?
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
80.214.253.*

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU10.10.2010. u 18:26 - pre 164 meseci
Citat:
maja-mane: cao svima ,
imam jedno pitanje za vas ? da li neko mozda zna kako da dovedem mog brata ,njegovu zenu i dva deteta u francusku(legalno)?
Veliki pozdrav za 5do12 i jesi li se snaso? Gde si ?

Legalno je moguce da te posete samo turisticki, mogu da dodju i kasnije ostanu na crno.

nasao sam neki stancic, radim na crno, dok traje:) inace sam predgradju Parisa


Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197025 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.