Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197114 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2009. u 21:38 - pre 178 meseci
cek malo da razjanimo, dobila je zena , a ne ti?
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2009. u 23:01 - pre 178 meseci
Drugari,
sad pitanje za sve:
Da li neko ima iskustva sa sledecim slucajem.
Dobio sam info od jednog advokata, ako se otvori predstavnistvo firme iz Srbije ovde u France, i ta firma imenuje nekog za ovlascenog predstavinka ovde, imenovana osoba ime pravo na boravisnu i radnu dozvolu .
Kvaka je jedino u tome sto boravisna i radna dozvola kako on kaze vazi samo u okviru predstavnistva , odnosno dok si zaposlen u istom , i dok izmirujes poreze i doprinose vaze i dozvole.
Da li neko iam iskustva sa ovim?
Odnosno da li neko zna izvor za pravi info?
recimo ja sam zaposlen u predstavnistvu , a nadjem posao na drugom mestu sta se onda desava?
Postoji jos jedna kvaka koja je eventualno plus, posle sest meseci uplacivanja doprinosa covek stice pravo na somaz kao i svi gradjani France, tako bar kaze advokat, a samim tim preko sluzbe za nezaposlene(Somaz) moze naci drugi posao.
Molim za iskustava i neki info.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2009. u 23:21 - pre 178 meseci
dobio sam ja,moja zena ne moze da dobije jer ima veliku platu.
ivdzo
 
Odgovor na temu

trimitrije
Pantovic Dimitrije
Nangis, France

Član broj: 56397
Poruke: 46
*.w83-112.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU31.08.2009. u 09:18 - pre 178 meseci
Izgleda da si u pravu za tu radnu vizu, izvini! Sad sam probao na situ ambasade i ne postoji vise, ali dobro ostala je radna viza za posao manekena :)) ovi lepsi mogu da probaju :))
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU31.08.2009. u 16:59 - pre 178 meseci
@ elizabeta1 kako si ti dobio , kad nemas papire...pojasni nam malo proceduru molim te.
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU31.08.2009. u 19:52 - pre 178 meseci
pa lepo, na osnovu dece koja su rodjena ovde,ovde sam vencan a neradim pa kao pomoc,a u cafu sam regularano prijavljen kao muz i otac dece koji nema posao.
ivdzo
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU31.08.2009. u 20:30 - pre 178 meseci
zar u Francuskoj ne postoji familijarna viza ? Kazes da ti zena "ima papire", da ste vencani, a ti da ne mozes da dobijes ?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU31.08.2009. u 21:38 - pre 178 meseci
meni nesto nije jasno,je l ti radis ili ne??
Citat:
IMAM PROMES DOMBOS OD GAZDE FRANCUZA ZA RAD KOD NJEGA(SVE PAPIRE ZA POLICIJU I POSAO CAK JE I GAZDA ISAO SAMNOM U POLICIJU SA PAPIROM DA CE ME ZAPOSLI SA FIRMOM OD 700 LJUDI

Citat:
elizabeta1a neradim pa kao pomoc,a u cafu sam regularano prijavljen kao muz i otac dece koji nema posao.
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU31.08.2009. u 22:32 - pre 178 meseci
da zena ima papire ja ih nemam,nemogu ih dobiti preko zene jer ona nema drzavljanstvo vec papire na 10 godina,ovde se papiri mogu dobiti samo ako zena ima drzavljanstvo,predala je za to ako sve bude ok dobice ga u januaru samim tim i ja papire posle

ivdzo
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU31.08.2009. u 23:30 - pre 178 meseci
E svasta.
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.09.2009. u 00:05 - pre 178 meseci
hehe pa znam ali takav je ovde zakon stim sto je moguce da je odbiju za drzavljanstvo zbog mene jer nemam papire,jebiga nisu blesavi da cu ih posle i ja dobiti
ivdzo
 
Odgovor na temu

trimitrije
Pantovic Dimitrije
Nangis, France

Član broj: 56397
Poruke: 46
*.w81-249.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.09.2009. u 08:31 - pre 178 meseci
Ma cisto sumnjam da ce nju odbiti zbog tebe... Ivdzo al si ti to iskomplikovao, sto nisi nasao francuskinju odmah i sredis probleme :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU01.09.2009. u 11:39 - pre 178 meseci
elizabeta i je l radis ili ne?
tj da li si u trenutku dobijanja tog papira radio?
 
Odgovor na temu

leonera
diplomirani FT spec neurorehabilitacije

Član broj: 238487
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU04.11.2009. u 18:31 - pre 176 meseci

Imam prijatelja u Francuskoj koji ima firmu za proizvodnju i ugradnju PVC stolarije. Hteo sam da idem da radim kod njega posao montera, pa bih molio da mi neko objasni kako da dođem do Francuske radne vize. Šta treba ja da uradim, šta moj drugar (poslodavac), ko treba prvi i kako da pokrene celu tu stvar..itd.

U pitanju je 1000% siguran posao, a stanovao bih kod prijatelja kod koga bih radio u firmi (koji je usput pun kao brod, a firma mu je sa OK rejtingom), tako da te dve stvari (posao i stan) nisu problem. Problem je samo kako doći do nekih privremenih radnih papira, ili slično. Postoji li šansa otvaranja filijale te firme u Srbiji, npr. registruje mene kao radnika u toj firmi, pa me onda povuče tamo na neki rad na određeno vreme, kao stalno zaposlenog u filijali svoje firme ovde u Srbiji? Voleo bih da čujem iskustva naših ljudi koji su radili tamo. Mislim - realno mi je problem i zbog škole, jer sam završio i srednju medicinsku, i fizioterapeutski fakultet (4 godine po Bolonji), a za taj posao će trebati zvanje bravara ili nešto tako - i šta onda? Jezik mi ne bi bio problem, jer engleski i italijanski znam kao i srpski, a znanje francuskog verujem da bih mogao u nekom vremenu i u komunikaciji da dignem na viši nivo, iako ga ne znam baš nešto preterano dobro. Hvala vam na bilo kakvoj pomoći i na vremenu.


P.S. Čitao sam prethodne postove, 5do12 - svaka ti čast. Uradio bih nešto slično, ali ne bih da ovom drugu pravim problem.

Demagozi koji su logorejično pokušavali da pesimistički objasne i da ubiju u pojam u postovima iznad, svaka vam čast i hvala vam. Kad nam vi to sve tako lepo objasnite, dobro znamo od čega treba da bežimo.
 
Odgovor na temu

chatnoir
student
zagreb, hrvatska

Član broj: 240125
Poruke: 4
*.190.10-93.rev.gaoland.net.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU17.11.2009. u 11:30 - pre 175 meseci
pozdrav svima!

procitala sam uglvnom sve postove na temu i sama sam u situaciji da trazim odredene informacije oko boravka francuskoj, do nekih sam dosla, do nekih ne mogu doci cak ni u ambasadi jer mi nisu znali odgovoriti na pitanja.

ipak, ako nekog zanima nastavak skolovanja - postoji zanimljiva opcija. na fakultetu treba popuniti zahtjev za priznavanjem ispita sa vaseg fakulteta, kad ga prihvate, a uprincipu primaju na stupanj M2 koji traje godinu dana - automatski dobivate studentske papire koji vam omogucuju legalan boravak u trajanju magisterija (uglavnom 12 do 15 mjeseci) i koji vam omogucuju rad na CDD (limitirana satnica).

ukoliko je netko zainteresiran da fakultet zavrsi, a ne samo da ga upise kako bi privremeno boravio u francuskoj dok se ne snade - nakon dobivanja diplome imate pravo boraviti 6 mjeseci ovdje dok trazite posao. mozete postulirati za sve poslove u struci osim u drzavnoj sluzbi (dana kad dobijete papire, mozete i to).

ukoliko vas zavrsetak faksa ne zanima, mozete iskoristiti ovu opciju da mirno proboravite jednu godinu tu dok se bolje ne snadete.

koliko sam upucena (a ostavljam manevarskog prostora da grijesim), SMIC (minimalac) iznosi 1300 eura s cime se moze prezivjeti.
kao strani drzavljanin, mozete postulirati za sva deficitarna zanimanja.
jedan nacin dobivanja papira je i preko posla - dakle, da vam buduci poslodavac napise tzv. lettre de promesse s kojim u konzulatu u maticnoj zemlji trazite radnu vizu.

ukoliko ima oniih koji su u vezi sa francuzem/francuskinjom:
sklapanjem braka sa francuzom/francuskinjom, papire necete dobiti odmah, ali cete dobiti mogucnost boravka ovdje.
paksiranjem mozete traziti boravisnu vizu do 12 mjeseci.
ukoliko partner ima osiguranje koje ima opciju da primi svog partnera na isto, mozete dati le testament d'honneur (ako se ne varam da se tako zove) kojim izjavljujete da zivite na istoj adresi vec 6 mjeseci. buduci da to nitko ne provjerava, nije problem jeste li tu 6sati ili 6 dana. na taj nacin mozete rijesiti pitanje lijecnika u slucaju "ne daj boze". nisam sigurna kako se tocno pise, mislim da se zove: concubinage.

tko god da je rekao da dijete rodeno u francuskoj od strane "nefrancuza" ne dobiva papire odmah, u pravu je. ta vremena su prosla. ne sjecam se nicka od korisnika koji je dosao sa trudnom zenom - cak i bez osiguranja, ona se moze poroditi ovdje sto ce djetetu dati pravo jednog dana, bili oni deportirani ili ne, da trazi papire ovdje. znam da zvuci bizarno, ali tako je.

glede svih komentara protiv "minorité visible" - ljudi, ne zaboravite da ste i vi stranci. i da ste u isom sranju kao i arapi i kinezi itd.


 
Odgovor na temu

chatnoir
student
zagreb, hrvatska

Član broj: 240125
Poruke: 4
*.190.10-93.rev.gaoland.net.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU17.11.2009. u 11:34 - pre 175 meseci
@leonera: tvoj prijatelj treba napisati lettre de promesse u kojem za tebe kao buduci poslodavac garantira da cete zaposliti i da ima potrebu za tobom kao za radnikom. u francuskom konzulatu doci ces s tim papirom i ispuniti zahtjev za radnom vizom. to ne znaci da ce ti je oni odobriti, ali to je legalna procedura. pozdrav i sretno!
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU17.11.2009. u 20:45 - pre 175 meseci
da vas nazalost razocaram to sto ce ti gazda napisati pismo da ce te zaposliti NEZNACI NISTA nekad jeste sad vise ne,jer to moze svako napisati,drugo puno francuza nema posao tako da to vise neuvazavaju.
ivdzo
 
Odgovor na temu

chatnoir
student
zagreb, hrvatska

Član broj: 240125
Poruke: 4
*.190.10-93.rev.gaoland.net.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU17.11.2009. u 23:39 - pre 175 meseci
elizabeta: hum, meni su rekli drugacije, ali kako se stvari mijenjaju, hvala za update :)
znas li mozda na koji zakon se pozivaju kad kazu da tijekom 12 mjeseci u francuskoj kao turist smijes proboraviti 180 dana - ne mogu naci taj zakon...
ja sam se odlucila za studij, ali skupljam sve informacije u slucaju da ne uspijem upisati faks makar bi to trebalo biti ok.
 
Odgovor na temu

leonera
diplomirani FT spec neurorehabilitacije

Član broj: 238487
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU20.11.2009. u 09:35 - pre 175 meseci
Mislim da su takva pravila belog šengena. To za ostajanje 180 dana u toku jedne godine, od toga 90 dana odjednom. Ima varijanta da izađeš na bilo kojoj granici i da se vratiš ponovo u zemlju (90+90).

Nego, zanima me ako odem da radim na crno, koje su kazne ako me nahvataju? Je l' ide samo deportacija, ili ima i drugih varijanti ?
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU20.11.2009. u 11:15 - pre 175 meseci
ne znam za druge drzave ali za francusku znam,mozes da budes na crno sto godina ako hoces i da radis,ako nepravis probleme niko te nedira,ja nemam papire policija me 5 6 puta kontrolisala kad idem sa autom(vozim ovde normalno bez ikakvih problema)nikad mi nista nisu rekli cak sam isao u policiju vise puta za svasta sto mi treba,ponasaju se kao da imam papire,tako je bar u parizu i okolini mada cujem da su u lionu zeznuti.jedino sto ti treba ako te zaustave ili bilo sta jeste adresa ovde da nisi klosar,bilo sta racun od struje sa tvojim imenom ili telefonski racun na tvoje ime,bilo sta a to mozes da otvoris kad hoces,samo pozoves frans telekom ili edf(struja)kazes kako se zoves gde stanujes i da ti posalju ugovor na tvoje ime i to je to.
ivdzo
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197114 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.