Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197015 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
92.244.137.*



+17 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 11:54 - pre 154 meseci
Upravo zavrsih razgovor sa njima, sad imam vise informacija. Posto oni gledaju kad si diplomirao, i po tome odredjuju status, ja dobih status juniora, posto sam masterirao ove godine. A full time radim vec skoro 5 godina. Al jbg, aj ti njima objasni situaciju u Srbiji. No dobro.

Elem, kljucna stvar u celoj prici je plata, ponudili su mi nesto preko 2k, neto. Rekose mi da stan sa jednom-dve sobe moze da se iznajmi za oko 500e. Revizija plata u Aprilu.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 12:45 - pre 154 meseci
To je skroz ql plata za pocetak(junior). Ne znam bas odnos cena FR-DE(Minhen) ali ne vidim zasto ti 1500 eur nakon placanja stana ne bi bilo dovoljno da se kvalitetno hranis, putujes, izlazis... Nemoj ocekivati da ces da ustekas neke velike pare u prvih 6 meseci-godinu ali hej, to je pocetak!
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 13:32 - pre 154 meseci
milane zelim tu svu srecu al stan za 500e nema a da nisi sa arapima! to zaboravi! videces kad dodjes! :-)
 
Odgovor na temu

lelorinel
gibanica.com

Član broj: 255698
Poruke: 70



+59 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 13:58 - pre 154 meseci
Citat:
jandrino jato: milane zelim tu svu srecu al stan za 500e nema a da nisi sa arapima! to zaboravi! videces kad dodjes! :-)


Pa? I Arapi su ljudi pre svega.
 
Odgovor na temu

bookmark
Marcus Wulffings
Lisboa

Član broj: 267887
Poruke: 95
41.251.1.*



+2 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 14:44 - pre 154 meseci
Nisi ti video Arape na svom terenu....
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 15:33 - pre 154 meseci
Citat:
bookmark: Nisi ti video Arape na svom terenu....

1. U Francuskoj je najmanje Arapa. Arapi imaju naftu i uglavnom sede u svojoj zemlji gde sasvim lepo zaradjuju. Ljudi koje tako nazivas su zapravo uglavnom neki jadnici iz Severne Afrike - Marokanci, Alzirci i Tunizani, koji odlaze u Francusku, jer je francuski u njihovim zemljama drugi sluzbeni jezik, pa se brzo snadju. Takodje ima dosta ljudi i iz drugih bivsih francuskih kolonija - Mauritanija, Mali itd.

2. Antibes je gradic na Azurnoj obali - prestiznom letovalistu Evrope. Pripada departmanu (okrugu) Alpes Maritime, kome pripadaju Nice i Cannes. Dovoljno receno. Racunaj da bilo sta pristojnije neces dobiti ispod 1000 evra. Ne mora da znaci da ces dobiti stan u imigrantskom getu (kojih je Francuska puna), ali racunaj na to da kvalitet bas i nece biti ono na sta si navikao u Beogradu - dotrajale instalacije, cesti kvarovi, vlaga, prisustvo azbesta i drugih stetnih materija ... Potrazi na Guglu kljucne reci:

- "immobilier" + "Antibes", ili:
- "immobilier" + "Alpes Maritimes"

3. U proslosti sam vise puta radio sa Francuzima na razlicitim (ICT) projektima. Cast retkim pozitivnim izuzecima, ali opsta slika izgleda otprilike ovako: uvek se trude da namecu svoju volju i svoje koncepte, po pravilu bespotrebno komplikovane. Skloni su da predlazu najkomplikovanija i cesto neefikasna tehnicka resenja, koja potom brane svim raspolozivim sredstvima, cak i kada sami uvide da nisu u pravu. U toj borbi su izuzetno agresivni. Ako im na kraju normalnim argumentima i na civilizovani nacin dokazes da su magarci pocnu da miniraju ceo projekat i ponasaju se drsko, bezobrazno i neuljudno. Sastanke umeju da oduze unedogled, jer kad pocnu da pricaju ne zaustavljaju se. I bez pardona ti upadaju u rec, ne puste te skoro nikad da zavrsis recenicu.

4. Posetio sam Francusku (turisticki i poslovno) nekoliko puta. Poslednji put pre 6 meseci. Bio sam zaista razocaran kolicinom nezadovoljstva i neljuibaznosti ljudi oko sebe - konobara, taksista, recepcionara. Sve su to bili Francuzi, cisto da ne bude zabune. Retko ko je izgledao srecno i nasmejano, a i to su uglavnom bili (americki) turisti. Svi ostali su bili totalni mrgudi, da te bog sacuva. Cak i u Beogradu, gde ljudi imaju daleko manje prihode, ljudi izgledaju mnogo opustenije i srecnije nego u Francuskoj!

5. Parizani voze kao Fandjo, svi odreda. Osim ako nemas barem 10 godina iskustva za volanom bolje nemoj ni da pokusavas da vozis tamo. Ne znam kakva je situacija na jugu.
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 15:41 - pre 154 meseci
>

arogancija... jedino im srbi i argentinci pariraju



--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
89.143.170.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 16:07 - pre 154 meseci
I ja sam bio u Francuskoj poslovno i meni se cinilo da su bas fini i ljubazni. Stalno svi kazu bonzur gdegod ides, kad prelazis ulicu auto se uvek zaustavi, sve je cisto i sredjeno, hrana je bas dobra, vina su fenomenalna i relativno jeftina... e sad, neki ne-Francuzi koji zive u Francuskoj i razumeju sta ljudi govore su mi rekli da su ljudi malo "cudni" i da nisu uopste ljubazni, ali evo, barem dok ne naucis jezik, mislim da ces se lepo provesti :)
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 16:20 - pre 154 meseci
>

za hranu skroz saglasan

gost je svugde lepo biti



--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
89.143.170.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 16:31 - pre 154 meseci
Sad sam procitao prethodne strane da malo bolje razumem kontekst. Milane, ja sam ziveo tri nedelje u Francuskoj, oko 200 km udaljen od Antibesa i bio placan 50 evra/dan, uz to da nisam imao nikakve troskove stana, struje, prevoz itd. ali hranu sam moram sam da kupujem od dzeparca. Ako ti posle svih dadzbina preostane 50*30 = 1500 evra mesecno onda ti mogu reci da ces dobro ziveti cak i u poredjenju sa Slovenijom, o Srbiji ni da ne govorim. Restorani su jos uvek malko skupi ali zato mozes da kupujes izvrsnu hranu i u supermarketima, a jeftinije je da kupujes gotovu hranu, kolace, itd. nego sam da pravis kod kuce. Ja sam stalno kupovao onaj "bakin kolac" preliven cokoladom, pa uzde bocu nekog dobrog Bandola mmmm.

Nisam bas video da postoji neki nocni zivot, ulice su uglavnom prazne, vikendom nista ne radi, javni prevoz je grozan tako da bez auta tesko mozes da putujes. Priroda je kako si rekao predivna mada rekao bih da je Slovenija lepsa. Ako otkrijes da postoji i socijalni zivot onda javi jer ja ga nisam nasao :)
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.67.192.77.rev.sfr.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 17:18 - pre 154 meseci
Dobar dan,mrzi me da pisem puno,citam i smejem se kako neki lupaju,zao mi je ako te razocaram ali cu ti napisati kako je ovde u fra.,evo ja ovde se vencao zena ovde zivi i ima papire 25 godina,imamo dvoje dece rodjene ovde i sve moguce i opet sam jedvaaa dobio papire posle skoro 4 godine-pa izvuci kontekst iz toga.Sto se tice spajanja porodice postoji ustanova za to ali to odma otpisi jer su uslovi NEMOGUCI KOJE TRAZE a i ako ih imas ceka se dve godine kad se sve preda a sansa da ti odobre spajanje je 5 posto max.,ako mislis da zivis ovde sa jednom platom zaboravi sem ako neces sa arapima,ako oces bolji deo gde nema arapa garsonjera je 2000e za 25 30kv. sto se tice ljubznosti hehehehe niko nece stobom da prica sem na francuskom jer su rasisti,ako mislis da nadjes bilo kakav stan nemozes bez fra papira,fis depeja-tj plate i ugovora o stalnom zaposljenju i jedne ulaznine za stan.sem ako neces da zivis kod nekog naseg na crno pa te onda zaebava i dize kiriju svaki mesec a nemas ugovor za stan itd. a bez toga nemozes nista ni papire da dobijes niti bilo sta.ne znam sta te jos zanima,pariz i gradovi oko pariza su vecinsko stanovnistvo arapi pakistanci crnci,nepismeni smrde i bezobrazni,pariz ima mozda max. 0.5 posto francuza,oni zive u unutrasnjosti fra. gde sam i ja otisao,jer nemogu da podnesem one zavijene niti cu da saljem decu u skolu sa njima.sve sto sam ti rekao videces kad dodjes,napisao sam ovo jer citam kako pisu gluposti i smejem se,evo ti cene stanova oglasi.....ali bez papira plate tri puta vece od stana nemozes ga uzeti.poz.http://www.leboncoin.fr/locati...es/ile_de_france/?f=a&th=1 ovo ti je okoàlina pariza gde je jeftin stan.
ivdzo
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
89.143.170.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 17:51 - pre 154 meseci
Citat:
elizabeta1: ako mislis da nadjes bilo kakav stan nemozes bez fra papira,fis depeja-tj plate i ugovora o stalnom zaposljenju i jedne ulaznine za stan.sem ako neces da zivis kod nekog naseg na crno
Covek je dobio posao tako da to ima sredjeno, procitaj prvo sta je napisano. Drugo, iz oglasa koje si dao se vidi da su cene stanova 500-800 evra, dakle ako ima platu 2000+ onda moze komotno da zivi.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 18:12 - pre 154 meseci
Citat:
elizabeta1:ne znam sta te jos zanima,pariz i gradovi oko pariza su vecinsko stanovnistvo arapi pakistanci crnci,nepismeni smrde i bezobrazni,pariz ima mozda max. 0.5 posto francuza,oni zive u unutrasnjosti fra.


E ova informacija ako mu ne pomogne za hiljadu kilometara udaljen Antib ili ona koliko ceka covek na papire koji je ilegalno dosao, ne znam sta bi mu moglo pomoci.

Kuc kuc - covek nije serviser liftova ili ilegalni useljenik.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 19:17 - pre 154 meseci
Citat:
elizabeta1:ako mislis da zivis ovde sa jednom platom zaboravi sem ako neces sa arapima,ako oces bolji deo gde nema arapa garsonjera je 2000e za 25 30kv.

ja stvarno ne znam kako, ali moja sestra deli sa cimerkom dvosoban stan sa normalnom kuhinjom, WC-om, na 10 min od trijumfalne kapije za 1200 eura. bio sam par puta, divan jedan kraj. ne znam kome se mole ljudi u komsiluku, ali ne lice na smrdljive arape ili polupismene crnce. kada kazem 10 minuta, to je 10 minuta hodom, ili 2 stanice severno ot kapije.
taj stan je, po mojoj proceni oko 50-60 kvadrata(verovatno blize 60). pitacu je kada dodje an skype, ali cisto da se razumemo, ja ne mogu da verujem da ti koji zivis tamo toliko dugo jos nisi uspeo da skontas cene.

inace, ovo sto ona iznajmljuje nije nista na crno od nasih i sl, vec preko agencije.
problem moze da bude birokratski, tj, gazda zahteva da imas pare za 6 meseci do godinu dana u banci ili da imas garanta francuskog drzavljanina.
ali 2.000 eura za 25 kvadrata, uz duzno postovanje, ali to je veoma, veoma udaljeno od istine.
u sasvim lepim i bezbednim delovima grada moze da se nadje garsonjera za vise nego duplo jeftinije od ovoga sto kazes.
naravno, moze da se nadje verovatno i za vece pare, ali to ne znaci da ce biti u boljem kraju, jer je ovaj kraj gde ona zivi sasvim pristojan za devojku koja studira i koja voli bezbedno da se vraca kuci kada izadje u grad(znaci posle ponoci je ok).

ne znam koji bi bio motiv da se ovako nesto pise, mora da si jako ogorcen na drzavu u kojoj zivis pa ti um (pod?)svesno izvrce istinu.


a u krajnjem slucaju, ako hoces, evo ja cu da ti izdam ovaj stan u kojoj sestra zivi za jedno 1700 eura...dvosoban je, u dobrom kraju, i jeftinije za 2000 eura...ti si dobar za 300 eura od onoga sto nalazis a i ja sam dobar za 400 ;)
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.67.192.77.rev.sfr.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 20:08 - pre 154 meseci
vi sve znate pametni ste bolje znate cene i plate pa se raspravljajte ovde kolko hocete.
ivdzo
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
92.244.137.*



+17 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 20:27 - pre 154 meseci
Malo sam preturao po ovim sajtovima, i ne nadjoh nista za 500e. Za 700-800 vec ima da se nadje nesto zanimljivo. Plus troskovi - izadje na 1000e. I jos agencije traze po 500+ za posredovanje. Jedan od mojih problema je sto u Bgu zaradjujem odlicno (3-4 puta vise od proseka), tako da mi je sad malo tesko da se odlucim da odem negde i da onda moram da se stisnem.. znam da je to ulog u buducnost, ali ipak nije laka odluka. A i godisnje povisice u tim velikim firmama obicno ne prelaze 10%, tako da cu 2500 da prebacim najranije u aprilu 2013.. Da sam ovde u losoj finansijskoj situaciji, ne bi razmisljao, ovako je ipak malo teze. Sa strucne strane izgleda kao da nema prostora za razmisljanje - sve je na strani FR. Kad bi bio siguran da cu naci pristojan stan za 500e kao sto su mi oni rekli, ne bi mnogo razmisljao, otisho bi da probam.

Sto se spajanja porodice tice, mislim da je zvanican podatak da ja moram da budem bar godinu dana tamo pre nego sto zatrazim spajanje. Cenim da mi to ipak ne bi bio problem, sa stabilnim poslom i devojkom koja je takodje visoko obrazovana.

Edit: bez ljutnje, diskutujemo ko odrasli ljudi, nismo deca. ;)

Edit2: malo guglanja i posecivanja odgovarajucih lokacija me vodi u pravcu da mozda i nisu lagali - npr. ovaj stan uopste nije los, a cena se uklapa u pricu: http://lefigaro.explorimmo.com/annonce-23329950-1.html Mada su honorari agencija i dalje problem. :/

[Ovu poruku je menjao MilanMilan dana 30.08.2011. u 21:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.67.192.77.rev.sfr.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 21:47 - pre 154 meseci
pazi nisam protiv toga da dodjes i uspes al neslusaj mnogo price drugih,plata u fra. 2500e???hehehe pa nije ovo svica ili de. moja je zena direktor filijale banke bred pa ima 1830e,ja sam sef u firmi imam 1570e,sve sto zaradis preko 1500 godisnje placas porez kao na primer na 22000e godisnje platis drzavi 3000e porez,za agenciju ako neverujes dacu ti brojeve ili imas na oglasima pa pitaj,treba ti STALAN POSAO-CDI,tri puta veca plata od kirije fra. papiri koji vaze najmanje godinu dana-koje nemozes dobiti odmah vec prvo na 3 meseca,porez prijavljen,izvestaj plate,ugovor o radu,provizija za agenciju+jedna ulaznina pored kirije i ako treba unapred za komunalije.nekad je i moglo da se muva po agencijama vise ne jer je od skoro promenjen zakon.kazem ti meni nesmeta da uspes evo ovom 5do12 sto trazi poso ovde na crno dao sam brojeve gde ima posla i gde je sigurno placanje.
ivdzo
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 21:58 - pre 154 meseci

Da dodam i ja mojih 5 cents...

Ne zivim u Francuskoj, bio samo turisticki, radim i radio sam sa francuzima... i moj opsti utisak je sledeci:
- ako ne znas francuski, nemoj ni da ides u Francusku
- ako ne ides u Pariz da radis (vec u neku manju sredinu), budi spreman da se selis ubrzo u drugi grad ili u Pariz kada ne budes vise radio za trenutnu firmu, tj. kada budes zeleo da menjas posao
- ako hoces u Pariz budi spreman na paprenu cenu stanova. Nije laz sto ljudi kazu da za garsonjeru treba izdvojiti nekad i 2k evra.
- ako nisi multietnicki raspolozen, nemoj se iznenaditi ako ustanovis da 50% stanovnistva cine dosljaci iz severne Afrike, 40% turisti, a onih 10% su mozda francuzi.
- mesto koje se spominje, Antibes, moze da bude mac sa dve ostrice, jer se nalazi na lepom i poznatom priobalju gde cene mogu biti "izuzetne"

Milane, koliko sam ispratio tvoje postove, ti si krenuo preko Nemacke, Madjarske, Belgije, Francuske i na kraju uvek napravis zakljucak da ipak u Bg zaradjujes najbolje. ;-)

 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
92.244.137.*



+17 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 22:30 - pre 154 meseci
Citat:
igor.vitorac: Da dodam i ja mojih 5 cents...

Ne zivim u Francuskoj, bio samo turisticki, radim i radio sam sa francuzima... i moj opsti utisak je sledeci:
- ako ne znas francuski, nemoj ni da ides u Francusku
- ako ne ides u Pariz da radis (vec u neku manju sredinu), budi spreman da se selis ubrzo u drugi grad ili u Pariz kada ne budes vise radio za trenutnu firmu, tj. kada budes zeleo da menjas posao
- ako hoces u Pariz budi spreman na paprenu cenu stanova. Nije laz sto ljudi kazu da za garsonjeru treba izdvojiti nekad i 2k evra.
- ako nisi multietnicki raspolozen, nemoj se iznenaditi ako ustanovis da 50% stanovnistva cine dosljaci iz severne Afrike, 40% turisti, a onih 10% su mozda francuzi.
- mesto koje se spominje, Antibes, moze da bude mac sa dve ostrice, jer se nalazi na lepom i poznatom priobalju gde cene mogu biti "izuzetne"

Milane, koliko sam ispratio tvoje postove, ti si krenuo preko Nemacke, Madjarske, Belgije, Francuske i na kraju uvek napravis zakljucak da ipak u Bg zaradjujes najbolje. ;-)


Pa pazi, nije lako, kao sto rekoh gore, ostaviti finansijski lagodan zivot ovde i otici u nepoznato. Meni je glavni motiv za odlazak zelja da zivim u normalnoj zemlji, gde cu, npr., moci da placam preko paypala, ili kad se uclanjujem na neki sajt da ne stavljam Yugoslavia ili Slovenia zato sto nema Serbia, gde su dobri putevi, itd, itd.. i naravno, da radim u centrali developmenta, na izazovnijim stvarima od onoga sto se vidja ovde. finansije mi nisu neki veliki razlog, posto sam ovde u odlicnoj situaciji po tom pitanju (zaradjujem odlicno, nemam desetine hiljada evra na racunu i stan u centru).

E sad, ja jesam vec nekoliko puta trazio savete za razne zemlje (svaka cast za memoriju:), i to sam radio uvek kada dodjem do ozbiljne faze razgovora - za Nemacku je to bio treci krug, Madjarska dve konkretne ponude za posao, Belgija jedna ponuda i evo sad Francuska. Naravno, ja savete trazim pre nego sto je to i definitivno odluceno, zato sto mi tada i trebaju, a ne nakon sto potpisem nesto. To sto se desilo da nijedna od prethodne tri opcije koje sam ovde pominjao nije prosla (Nemacku nisam prosho, Belgija delom moja neodlucnost, delom njihovo nesklapanje nekog velikog posla, Madjarsku odbio) znaci da se nisu sve kockice sklopile. Da li ce se sklopiti ovde - ne znam, to i pokusavam da saznam time sto se trudim da sakupim sto vise informacija, u nadi da ce neka od njih prevagnuti.

Francuski ne znam, ali sam prilicno zainteresovan da ga naucim, u razgovorima su pominjali neke kurseve. S tim sto sam svestan da ce biti veliki problem u pocetku, dok ne naucim bar osnovne stvari. Sto se lokacije tice, i meni je malo frka da odem u manji grad, ali me tesi to sto tu radi ~40k ljudi, i, po najnovijim informacijama, u ovoj mojoj firmi oko 4k ljudi, u mom timu oko 800. Pariz - za sad ne razmisljam o njemu, a za kasnije cemo videti. Multietnicnost me ne brine, cak naprotiv - to mi je plus, volim da upoznajem razlicite ljude, kulture, itd. Cene su mi najveca misterija, zato bi i voleo da nadjem nekog tamo na licu mesta, da mi pripomogne, da savet, al to mi za sad slabo ide...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU30.08.2011. u 23:01 - pre 154 meseci
Citat:
MilanMilan

Edit2: malo guglanja i posecivanja odgovarajucih lokacija me vodi u pravcu da mozda i nisu lagali - npr. ovaj stan uopste nije los, a cena se uklapa u pricu: http://lefigaro.explorimmo.com/annonce-23329950-1.html Mada su honorari agencija i dalje problem. :/



Mislim da je ovo jedan od razloga zasto ljudi ne idu tako masovno u FR - ovaj stan u Antibu je prilicno skup, kad se uporedi sa istim u Stutgartu (znaci, samom gradu, mada posto su sve firme van grada, moze se naci i povoljniji stanovi u okolini blize poslu, a u krajnjem slucaju i u lepsoj okolini) koji kosta 375€ sa troskovima (na to dodati telefon i jos moguce neki sitan sh*t, ne znam kako je voda regulisana).

Mozda sto je turisticko mesto, pa su cene takve, mada opet - deluje FR prilicno skupo i za izbegavati.
Mada, klima izgleda daleko prijatnija nego ovde - bar kroz prozor stana iz oglasa u FR :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197015 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.