Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 196840 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 19:15 - pre 178 meseci
@5do12,moze jedan savet?nemoj da pises toliko uzastopnih poruka u kratkom roku,nego sve u jednoj poruci,ako bas zelis da ogranicis obracanje jednoj osobi,napisi crtice ,ili tackice,ili slicno,ili jednostavno 2 reda prazno vise
i kada citiras nekog,napisi ko je napisao [imas i quote komandu,koja sve to uoblici]

sto se francuske tice,sretno
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 19:24 - pre 178 meseci
@Horvat,

Hvala druze moj....
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 20:40 - pre 178 meseci
Citat:
5do12.net: Gospodne Pisac,

Minimalac u Francuskoj odnosno plata na koju te poslaodavac deklarise je 1300 e koliko ja znam,zasto ako je toliko bolje u Srbiji ti Vi i dalje zivite i radite u Francuskoj????

Zasto se moj gospodine niste vratili u Srbiju?


Bruto ili neto? :-)

Ja sam bre u Srbiji. Imam u Francuskoj kućicu i mogućnost da odlazim kada god hoću i ostanem koliko god hoću (zbog čega i plaćam Internet), i da živim i radim ako hoću - a neću. Evo zadnji put kada sam bio svratio sam u jednu VoIP firmu blizu Pariza da rešim neke probleme sa nekim nalogom, i uzgred (nakon što sam kao nenamerno pokazao koliko poznajem posao kojim se bave) onako bezveze pitao za posao, i oni rekoše "što da ne". Eto, to je to. Nije mi palo napamet da se zaista i zaposlim tamo, kada mi i ovde ide dovoljno dobro. Žena mi ima 400€ redovnu platu, ja koliko uspem da iztezgarim mesečno (od nula pa do više nula), i uživanje. Jeste da može uvek i bolje jer je Srbija daleko od dobre sredine za (legalan) posao, ali ne smatram Francusku ni blizu mestom za taj bolji život. Možda taj (bolji život) i postoji negde na svetu, ali nije u Francuskoj. A takođe, ako ceo život protraćim na traženje boljeg života i u nadanju za bolje sutra, od tog života nema ništa. A tako radi većina nezadovoljnika ovde. Nije ovde tako loše, bolje je nego na većem delu planete.

I, ti izgleda meni zaista ne veruješ kada ti kažem da Francuzi nisu zadovoljni situacijom u svojoj zemlji? Francuzi odlaze u emigraciju da nađu posao. Francuzi se guše u porezima i birokratiji. Francuzi su odbili EU ustav upravo zbog loše situacije u svojoj zemlji, za koju krive EU.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 20:57 - pre 178 meseci
Nego, nemoj ovo da shvataš mnogo lično. To što vi tamo živite bez plaćanja poreza, koristite sve mogućnosti koje koristite, to samo znači da živite na ledjima onih nezadovoljnih francuza koji se guše u porezima i koji ne mogu da uživaju u životu onako kako bi uživali da nije vas. Zato su oni nezadovoljni, a vi ste zadovoljni jer naizgled živite bolje nego u Srbiji.

Čim potpuno uđete u sistem i pokušate da živite u potpunosti legalno, onda ćete videti da to i nije baš tako sjajno kako ste zamišljali. Nimalo!

Ali, imate rešenje koje praktikuju mnogi naši tamo: Živite u sivoj zoni! Znači, prenesite običaje koje ste naučili u Srbiji, i živite u Francuskoj na taj polunezakonit način. Varajte sistem gde možete, a poštujte tamo gde ne smete da varate. Eto, to vam je dobitna kombinacija, i uz takav život (koji već i praktikujete) imaćete bolji život nego ovde u Srbiji. Oni koji su zadovoljni u Francuskoj, žive tako. Oni koji nisu zadovoljni, žive potpuno legalno. To je pravilo koje sam primetio i među našima i među "njihovima".

Samo što to ide na vašu savest, i na štetu poštenih Francuza koji više nisu zadovoljni sa stanjem u svojoj zemlji. Ali koga briga za njih, jel da?
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 21:11 - pre 178 meseci
@Pisac,

Ok sve kapiram, nisam shavtio licno.

Dosao sam na ovaj forum da se raspitam i da vidim sta se desava?

Bilo kakav info vezan za legalizaciju ili put do sive zone kako vi to nazivate.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
91.150.114.*



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 21:21 - pre 178 meseci
Ne znam zasto napadas coveka toliko i pokusavas da ga demoralises?

OK... to sto radi nije dobro za Francuze... nije dobro sad, sto ne znaci da nece biti dobro uvek... covek ima zelju da se integrise legalno u njihov sistem, tako da ne vidim nikakav razlog za neko moralisanje.
A to sto u Srbiji ljudi zive isto tako ugnjetavanih od onih koji su se obogatili na ovaj ili onaj nacin, ili mozda nekim "tezgarenjem" koje ti pominjes, to te nije briga?

Svi mi imamo pravo da trazimo bolji zivot, prvenstveno gledajuci svoje dobro i dobro svoje porodice pa tek onda dobrobit drustva. Nekad to nekima ide na ruku, a nekima ne.
5do12 nije odabrao da tamo zivi citav zivot u sivoj zoni kao sto ti pominjes jer sumnjam da bi hteo da pored svog, upropasti i zivot svoje zene i buduceg deteta. Pretpostavljam da ce kad tad postati ravnopravni poreski obaveznik kao i svi ostali. Tako da sumnjam da to moze mnogo da steti Francuzima.

Ako ne mozes da mu pomognes, onda bar ne pokusavaj da ga ubijes u pojam. Ne tvrdim da je FR bolja od SR za zivot (mada bih mogao da se kladim da jeste), ali niko ne moze da mu uskrati da proba. Na kraju, uvek moze da se vrati ovde.

Ponavljam da podrzavam takve akcije i da smatram da ko ima zelju da radi, ne treba da brine. A mislim ipak da covek ima itekako dobru motivaciju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 22:00 - pre 178 meseci
Ne smatram da su razlozi tipa "U Srbiji je očajno" dovoljno dobar motiv za takvu avanturu u Francusku. Bolje reći, i motiv i rešenje nisu ispravni. Motiv je prenaduvan (jer u Srbiji je daleko bolje od "očajnog"), a rešenje nije dobro (jer u Francuskoj nije toliko bolje da se isplati peripetija).

Podržavam avanture tipa: "U Srbiji jeste malo problematično mada ipak nije toliko grozno, ali ja želim da probam i život na nekom drugom mestu pa da vidim gde je bolje". E, to podržavam, i za to može da posluži i Francuska.

I ne demorališem ja njega kao pojedinca, nego pokušavam da ukažem svima onima koji razmišljaju isto tako i planiraju isto to, da verovatno greše, i da se može desiti da potroše život u traženju nečeg imaginarnog ili bar jako retkog (raja na zemlji).



Inače, pomogao bih mu ja rado oko ulaska u legalne tokove (iako to ne smatram pametnim), kada bih znao kako. Ja nisam nikada bio u prilici da se tako snalazim iz ilegale u Francuskoj, pa ne znam kako se to radi :-(. Znam neke naše koji su prešli iz ilegale, ali njihova rešenja su se svodila na to da se ožene nekom našom koja tamo živi i ima francusko državljanstvo.
 
Odgovor na temu

brankoivic
Serbia

Član broj: 134403
Poruke: 66
91.150.99.*



+2 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 22:03 - pre 178 meseci
Ovako mnogo s...a na ovako malo prostora skoro nisam ni video ni čuo !? Francuska - normalna zemlja !!! Zemlja u kojoj se može "pristojno" živeti i u kojoj treba deca da se radjaju !!! Ma gde ste to čuli,videli i ko vam je to lud pričao ? Ako vam u Srbiji nije dobro - izvolite - menjajte to što nije dobro.Kada ste palili Skupštinu 2000 godine bilo vam je dobro.E,sad nek vam se deca radjaju u Francuskoj a ovima koje ste doveli na vlast radjace se ovde u Srbiji.
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 22:14 - pre 178 meseci
@ Koska , Hvala jos jednom na podrsci.
@ Pisac , Hvala puno poceo si da kapiras, ja samo trazim nesto normalnije od Srbije
@Brankovic Nemam pojma o kakvom paljenju skupstine ti pricas i dovodjenju na vlast , koreni su negde duboko jos u devedesetim godinama, moja generacija tada nije imala pravo glasa.Tu smo razmenjujemo misljenja i nista vise tome forum i sluzi.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 22:24 - pre 178 meseci
Citat:
pisac: Podržavam avanture tipa: "U Srbiji jeste malo problematično mada ipak nije toliko grozno, ali ja želim da probam i život na nekom drugom mestu pa da vidim gde je bolje". E, to podržavam, i za to može da posluži i Francuska.

A sta je tacno bitno sta ti podrzavas? Koga je briga? Treba neko da pazi da se ne izlane i kaze kako ustvari zivi ocajno u Srbiji a da tebe ne uvredi?

 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 22:26 - pre 178 meseci
@DaliborP

Ni meni nije jasno (Izvinjavam se sto se mesam) Zasto ljude u Srbiji vredja realnost, ma koliko ona bila negativna takva je .....
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 22:30 - pre 178 meseci
@pisac
Zašto napadaš čoveka što je u "ilegali". Nije on otišao u Francusku da prodaje drogu, prosi, krade, već radi težak fizički posao. Nikom on ne otima lebac. Prosečan Francuz kao i prosečan Srbin gadi se od fizičkog rada i hteo bi da ima dobar posao u kancelariji i da ne mora mnogo da se trudi. Takvi ljudi koji odlaze "trbuhom za kruhom" i rade najteže poslove su pokretačka snaga svakog društva, i nijedna zemlja ih neće izbaciti već će ih postepeno integrisati u svoj sistem. I mani se priča o izgradnji kuće za 7000€ ili kupovini kuće u nekom zaseoku gde je bog rekao laku noć.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2009. u 09:00 - pre 178 meseci
Citat:
BluesRocker: Zašto napadaš čoveka što je u "ilegali".


Ne napadam čoveka, samo iznosim činjenice (zaista ništa lično - takvih u njegovoj situaciji ima mnogo tamo). Ja bih mu pomogao kada bih znao kako. Ali, što se tiče tvojih zaključaka da takvi postupci maltene koriste društvu: Svako ko radi ilegalno, državu zakida za porez. A porez je osnova svakog uređenog i disciplinovanog društva. Srbija nije uređeno društvo, zato ljudi beže iz nje. Kada i Francusku pretvore u to isto, bežaće i iz nje.

To što vi ne znate (i ne želite da saznate) kako da sagradite kuću i gde da nabavite materijal, pa morate da plaćate arhitekte, statičare, izvođače radova, da vam sve donesu na noge i sagrade po principu "ključ u ruke a novac iz džepa", to je stvar razmaženosti i lenjosti. Onda se žalite kako nemate dovoljno novca da dobijete kuću iz snova. A to što ljudi neće da žive na selu ne znači da oni žive očajno, zar ne? Jednostavno su razmaženi i neće da rade na selu, hoće da uživaju u gradu. I to je to. To se naziva razmaženost a ne očajni život.

Citat:
DaliborP: A sta je tacno bitno sta ti podrzavas? Koga je briga? Treba neko da pazi da se ne izlane i kaze kako ustvari zivi ocajno u Srbiji a da tebe ne uvredi?


Ti (i tebi slični) ne znaš uopšte šta znači "očajan život". Imaš iskrivljeno viđenje sveta na osnovu svojih ograničenih saznanja o njemu i na osnovu svojih maštanja.

Dal u Srbiji ljudi umiru od gladi? Dal u Srbiji ljudi nemaju čiste vode za piće? Dal u Srbiji ljudi žive u prašini, prljavštini i bez ikakvih sredstva za higijenu? Dal u Srbiji ljudi nemaju tople vode da se istuširaju? Dal u Srbiji ljudi nemaju struju? Dal u Srbiji ljudi nemaju lekare da ih izleče? Dal u Srbiji ljudi umiru od tuberkuloze? Dal u Srbiji ljudi ginu u obračunima milicija ili građanskom ratu? Dal u Srbiji vlada diktatura i teror?

A šta mislite, koliko milijardi ljudi na planeti živi upravo u sličnim uslovima?

I sada se neko usuđuje da kaže da živi očajno u Srbiji? Sram ga bilo zbog svih onih gore navedenih milijardi! To i jeste uvreda za sve njih. Ako se u Srbiji živi očajno, kako onda oni žive? Super? Fenomenalno? Bogovski?

Ko ima kompjuter, i mogućnost da soli pamet ovde drugima, taj sigurno ne živi očajno. Može sebe svako sa toplom vodom, strujom, krovom nad glavnom, i kompjuterom, da smatra siromašnim - očajnim - nesrećnim, jer nema sve što bi želeo, ali to je samo stvar problema u njegovoj glavi, a ne realnosti.

http://www.blic.rs/drustvo.php?id=52515




I ne bih se više upuštao u raspravu ovde, jer će da skrene u gadan offtopic. Ja sam rekao šta sam imao, u Srbiji može da se živi lepo kada želje nisu veće od mogućnosti i od realnosti, i kada neko hoće da se potrudi bar onoliko koliko se trudi u inostranstvu. Ko radi kao fizikalac na građevini u inostranstvu, mogao je da radi i kao fizikalac na izgradnji sopstvene kuće, i kao fizikalac na sopstvenoj njivi koja bi mu uz malo vode i đubriva davala hranu koja je tako skupa u Srbiji i za koju eto nema para.

Nisam protiv avanturizma i želje da se proba neka druga sredina, ali samo ako su motivi pravi. Pomogao bih nekome u takvoj situaciji, kada bih znao kako, i to je to.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
78.43.201.*



+586 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2009. u 10:49 - pre 178 meseci
Pisac,
jesi tu kucicu u Francuskoj kupio preko sindikata, od svoje skromne radnicke plate, posto si ceo zivot "ziveo lepo u nekadasnjem sistemu"?

Nije lose, nije lose....


Ali zar ne treba covek da bude zadovoljan sa malim i da ne ceka bolje sutra, kako kazes i da "ne juri velike kuce i automobile"? Sto si ti to onda radio?


Ili mozda bolje da uravnotezis svoj proletersko / isposnicko-odricajuci / mediteransko - burzoaski duh i konacno se odlucis - da li mlad covek treba da grebe za normalan zivot ili ne?


Ne hvatam te, a toliko pises.....




5do12,
napisi sta si konkretno radio i kojim redom, ne bi li to neko procitao i informisao se, ako bude u slicnoj situaciji!


poz
 
Odgovor na temu

diplodok
Miloš Biković
BGD

Član broj: 62170
Poruke: 151
77.46.245.*



+18 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2009. u 11:38 - pre 178 meseci
Citat:
Isak666: Pisac,
5do12,
napisi sta si konkretno radio i kojim redom, ne bi li to neko procitao i informisao se, ako bude u slicnoj situaciji!


Još jedna molba usmerena u istom pravcu. Poseti ovu temu za par meseci pa nam javi kako je sve ispalo.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2009. u 12:16 - pre 178 meseci
Citat:
pisac: Može sebe svako sa toplom vodom, strujom, krovom nad glavnom, i kompjuterom, da smatra siromašnim - očajnim - nesrećnim, jer nema sve što bi želeo, ali to je samo stvar problema u njegovoj glavi, a ne realnosti.

Zasto ti mislis da si merodavan da odredjujes sta je nekom dovoljno u zivotu? Odakle tebi uopste pravo da drugim ljudima govoris sta je dobro sta ne?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2009. u 16:05 - pre 178 meseci
Citat:
pisac:
To što vi ne znate (i ne želite da saznate) kako da sagradite kuću i gde da nabavite materijal, pa morate da plaćate arhitekte, statičare, izvođače radova, da vam sve donesu na noge i sagrade po principu "ključ u ruke a novac iz džepa", to je stvar razmaženosti i lenjosti.


ma da ,i mi sto smo placali elektrovojvodini da dovuce 5 metara kabla od bandere do kuce smo idioti,za to dati hiljadu eura? sramota

a i voda,iskopas kanal,stavis cev,spojis s vodovodom i mirna backa...


 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.static.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU24.08.2009. u 17:44 - pre 178 meseci
@5do12.net, ti si kralj, imas mooooda covece! Ti ces uspeti bilo gde u svetu (sem zemalja poput Srbije :) ) . Ponekad sam ljubomoran na tipove poput tebe, koji su skupili onu stvar i uradili ono sto zele!

A sto se onog tipa pisca tice, to je osvedoceni kreten :) (robijacu zbog uvrede nije problem). Mozes misliti kakav je to covek koji na takav nacin gradi svoju kucu...misim sta reci :)

Puno srece tebi i tvojoj porodici!!

"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

elizabeta1
tajna
france

Član broj: 213160
Poruke: 65
*.25.82-79.rev.gaoland.net.



+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU25.08.2009. u 01:02 - pre 178 meseci
5do12.net
odgovor za tebe

papire ovde da dobijes nema sanse,ja sam tu god ipo,imam decu rodjenu ovde ,ovde se vencao,adrersa,racun u banci sve se skoro na mene vodi,supruga ima ovde 20 godina papire a policija ni da cuje za mene eto toliko,a da jos sto se tice plate onaj decko sto je gore pisao je u pravu isto je i u parisuoko 1200 1400e plata na crno gradjevina,naravno samo kod srbina, stim sto ti treba pistolj ili dooooooobra mu... da bi naplatio pare jer su to barabe,ja sam svakoga mlatio,radio sam kod 7 njih do sad,svaki pokusa da te izradi za pare,stoji sto decko kaze za nemacku prodavnicu lidl jeftina je ,hrana je jeftinija nego u srbiji u sustini e ako pusis j....... treba ti hm oko 200 250 e za cigare,nema jeftinije od 4.80e,stan oko 600 e prazan(ako imas srece da ti neko da bez papira)i to 20 kv,ako dodjes a nemas gde najeftiniji hotel ti je f1 tako se zove,cist je i sobe su trokrevetne mislim da je sad 39 e dnevno da li vas bilo troje ili si sam isto je,i nazalost sada je mnogo tesko naci posao na crno,pogotovu gazdu koji ce ti platiti,meni da nije zene propao bih hehehe,moj savet na kraju je ako ides idi bilo gde osim u france ova zemlja je propala NEMA PARA DA SE ZARADI,MI CEMO UISKORO DA SE SELIMO ZA NEMACKU,postalo je sve preskupo((((((prljavo vecina stanovnistva su arapi i crnci naravno u parisu i okolini,belca nazalost retko sreces(((smrde..........ali bretanja normandija i more vec su francuzi,toliko od mene ako te jos nesto zanima pitaj,poz

[Ovu poruku je menjao elizabeta1 dana 25.08.2009. u 02:22 GMT+1]
ivdzo
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU25.08.2009. u 21:02 - pre 178 meseci
@BluesRocker
Hvala na podrsci!!
@Pisac Postovani gospodine,
Da li po Vama neko ko ne umire od gladi i ima kompjuter, zivi normalno....po vama je sitost i veza sa internetom osnovna, iskonska ljudska potreba, meni to nije dovoljno .Tema ce otici offtopic zbog Vas postovani gospodine, svi mi pokusavamo, ili jesmo da odemo iz Srbije to je tema (kako emigrirati u Francusku), a vi tvrdite tome da ce usled nase emigracije doci do sveukupne destabilizacije svetskog poretka i raspada celokupnog univerzuma.
Sram nas bilo nezahvalne, po Srbiji zemlji sto pljujemo!!

Postavicu Vam jos jedno pitanje ..kako mislite da budem fizikalac na izgradnji spostvene kuce?
Od cega?
Gde?
Kako?
Predpostavljam da se razumete u iluzionizam ili magiju, pa dajte nama slepcima otvorite oci, dajte ucinite nam da otvorimo temu, o magiji, mazonicarskim trikovima, bacanju pasulja..rado cu Vas podrzati.
@Isak666 Kuca u Francuskoj pa magija, sta drugo reci, da pitamo Milana Tarota?:)
Pisacu o svemu druze moj..

@diplodok
Hocu druze naravno.
@DaliborP
:) Strucnjaci se ne seju oni sami nicu, odatle i pravo :)))
POzz
@Horvat
Kazem ja

Pisca za predsednika, slogan +Otvaram oci+
Sta nam vredi kad smo slepi kod ociju :))))
Pozz
@agustus
Hvala prijatelju,
Iskrene reci podrske mi puno znace.
Sve najbolje.
Hvala svima jos jednom!!!!
@elizabeta1
Sve mi je to poznato, ali i bez papira ljudi ovde zive rade, lece se deca idu u skole.
Moja spruga je ovde iligalno vec cetri godine.
Moj tast je deset

Batiment-gradjevina i to je to, radim vec na gradjevini u Ffrance sam, 10 e po satu , placanje jete uz natezanje ali jbg kao i svuda , za cigarete si u pravu ali moze da se mota duvan ja to radim, 30 grama 4.8e.Paris je stvarno prepun crnaca i Arapa , ali mora od nekud da se krene, za stan jeste zajebano na crno ali za sve se nadje kombinacija, u nekom boljem kraju. stanovi su od 600e pa gore, kad kazem bolji mislim da nije geto i ima Metru u blizini.
93 je najgori cene su kao i svuda, cak i skuplje zato sto se izdaju stanovi uglavnom izdaju na crno.
Ja sam trenutno u 94 i trazim neki stancic, sto stavrno jeste prava muka, ljudi ovde traze stan po par meseci.

Podzrav svima








[Ovu poruku je menjao 5do12.net dana 25.08.2009. u 22:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 196840 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.