Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako emigrirati u FRANCUSKU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197068 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 12:31 - pre 178 meseci
Sto se tice troskova porodjaja, supruga ima besplatno lecenenej, kao i svaki ilegalac u Francuskoj potrebno je samo aplicirati.

Dete ce biti registrovano , a sa trinaest godina ima pravo na francusko drzavljanstvo, ako zeli naravno.


Pozdrav i hvala svima
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 12:34 - pre 178 meseci
Citat:
Horvat: koja racunica za kucu...

da ne napominjen onaj deo "bez papira, bez planova, bez statičkog proračuna, bez plaćanja dažbina..."


To ti ništa ne treba za jednospratnu kuću od 60 kvadrata. Staviš na više mesta stubove 20x20 sa 4x12 rebrastom armaturom, i to se neće srušiti nikad. To što ne plaćaš dažbine, to je Srbija. U njoj se tako živi. Zato ti je dovoljno i mnogo mnogo mnogo manje para za život na istom nivou na kome žive oni na zapadu koji plaćaju sve živo.


Kako da zaradim 7000 e u Srbiji????

Na koji nacin?

Da uzimam taoce?

Da ubijam?

Pljackam?

Ocu bre da radim i da zaradim:)





 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 12:45 - pre 178 meseci
Drugari,
Evo ga moje vidjenje situacije.

Ovde moze da se zivi od postenog rada.

Sto se nase emigracije tice svi bi uglavnom leba bez motike, naravno ima izuzetaka, upoznao sam mnogo ljudi iz Srbije ali retki su oni od kojih sam cuo nesto pametno ili koji su uopste zeleli da mi kazu nesto korisno, odnosno da mi pomognu.

Svi pricaju u povratku u Srbiju i o tome kako tamo cvetaju ruze, a sve se zavrsi jednim argumentom vise pitanjem koliko mozes u Srbiji da zaradis kao prodavac u pekari? 150e , a u Francuskoj 1500e


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 12:48 - pre 178 meseci
Pisac,

kolicina i kvalitet tvoje demagogije i teoretisanja me je zadivila, iako sam do sad procitao svakakve shitove na razne teme.

Samouverenost, iliti bolje receno - drskost, sa kojom iznosis "cinjenice" se moze porediti sa iznosenjem "cinjenica" Doktora Rosa o modernoj medicini, dok je prodavao maglu ljudima koji su bili bolesni i nisu imali izbor, osim da mu veruju.

Tako i ti mozes da prodajes maglu, samo ljudima koji nikad nisu ziveli van Srbiji ili barem negde van duze boravili, jer i ono nemaju izbor i moraju da ti veruju, ako zele.


Pricu o kuci za 5000 ojra idi i ispricaj nekom ko se sad kuci od 200 ojra plate - tako bih se radovao da vidim reakciju ktitora. Moja brat zida kucu u Srbiji i znam koliko to sve kosta.



A to da se "na zapadu sve placa" mozes pricati samo ludacima, jer u Srbiji se uzima kredit da bi opremio dete koje krece u prvi razred.



A tek ona premisa u stilu Dusanka Kalanj/Goran Matic/ instant pravoslavac ali sa dvd-om o Nikolaju Velimirovicu/ postmoderni komunista u balkanskom stilu - kako ce te "na zapadu docekati mled i mleko" i konstatacijom da i tamo moras da radis i da zaradis (!) me je zadivila.


Pa zar ti mislis da negde ima da se ne radi i da se ima?!
To je bilo jedino u sistemu koji je tebe iznjedrio i iznjedrio na zalost UDBAse koji vladaju Srbijom i koji su napravili takav sistem da covek sa trudnom zenom mora da bezi u Francusku, ne bi li im dao normalan zivot.


I ti njemu jos pricas kako radi neprijavljen?!! Pa jesi ti pri sebi?
Zar ne kontas da je covek skupio mooda i uradio nesto sto tvoja generacija nikad nije smela, jer imate vecina u glavi drajver - "cuti, moze biti jos gore" i trpeli ste gamad koja je urusila svaku instituciju i izbrisala bilo kakvu odgovornost???

On je zagazio u duboku vodu i pliva, ne bi li odrzao porodicu i nadam se da ce brzo naci svoje mesto.




5do12.net,
nadam se da ces doci do papira i moci da radis kao i svi tamo!

Guraj covece!


Poz

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 12:54 - pre 178 meseci
Citat:
5do12.net:

Kako da zaradim 7000 e u Srbiji????

Na koji nacin?

Da uzimam taoce?

Da ubijam?

Pljackam?

Ocu bre da radim i da zaradim:)


Pa slično kao što i u Francuskoj kupuješ kuću. Ne misliš valjda da se tamo kuće kupuju ili grade za keš? Uzima se kredit naravno! E, ovde uzmeš kredit od 7000€, izgradiš sebi kuću, i to je to. Tamo ti treba kredit od 170000€ za to isto. Pa ti ovde otplaćuj 7 000 € a tamo otplaćuj 170 000 €.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 13:05 - pre 178 meseci
Citat:
Isak666: Pricu o kuci za 5000 ojra idi i ispricaj nekom ko se sad kuci od 200 ojra plate - tako bih se radovao da vidim reakciju ktitora. Moja brat zida kucu u Srbiji i znam koliko to sve kosta.


I ja eto pravim kuću pa baš znam koliko šta košta. Dao sam potpuno realne cene, jedino nisu uračunate dnevnice, ali dnevnice onako možeš da izbegneš ako angažuješ rodjake i prijatelje da ti pomognu.

A ako nećeš da zidaš, za par hiljada evra (znači i manje od onih 7000) možeš da kupiš kompletno seosko domaćinstvo sa gotovom kućom, dvorištem, ambarom, štalom, strujom... Ali, neće niko na selo.

Nego, ako je tačno to što si napisao, vidim da si u Štutgartu. Ovde se priča o Francuskoj. Jesi li živeo u Francuskoj, ili svoj boravak u Nemačkoj poistovećuješ sa njegovim u Francuskoj?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 13:09 - pre 178 meseci
Citat:
pisac: I ja eto pravim kuću pa baš znam koliko šta košta. Dao sam potpuno realne cene, jedino nisu uračunate dnevnice, ali dnevnice onako možeš da izbegneš ako angažuješ rodjake i prijatelje da ti pomognu.

Nego, ako je tačno to što si napisao, vidim da si u Štutgartu. Ovde se priča o Francuskoj. Jesi li živeo u Francuskoj, ili svoj boravak u Nemačkoj poistovećuješ sa njegovim u Francuskoj?


Procitaj sta sam pisao do sad i znaces iz kojeg ugla dajem odgovore.


Ta kuca od 5000 do 7000 ojra treba da ide u ES bisere.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.207.*



+32 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 13:18 - pre 178 meseci
@pisac

facepalm

Da stavimo na stranu sto na poslovima u srbiji vlada nezakonje i svako te gazi kako stigne.

Plata 150evra. Prvo mi reci koliko mi treba da bi sebe hranio? Tako kao sto si naveo kucu koliko kosta navedi mi sta ti smatras obrokom i reci mi koliko kosta. Onda kad platim hranu (samo hranu, necemo ici dalje) koliki je to kredit koji ja mogu da uzmem sa svojom platom i koliko moram mesecno da odvojim od plate da ga vracam?

Ti meni pricas o mojim velikim ocekivanjima. Pominjes mi tu kucerinu i brdo kola... http://sturmdesjahrhunderts.fi...press.com/2009/06/facepalm.jpg
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 13:20 - pre 178 meseci
A šta vam ja mogu ako vi ne umete da se snađete pa dajete duplo više para? Da li sam ja kriv za to? Da li je sistem kriv za to? Ja lično sam obilazim stovarišta, sam organizujem prevoz, pronalazim najpovoljniji materijal, i to su te cene.

Citat:
Isak666:Pa zar ti mislis da negde ima da se ne radi i da se ima?!
To je bilo jedino u sistemu koji je tebe iznjedrio i iznjedrio na zalost UDBAse koji vladaju Srbijom i koji su napravili takav sistem da covek sa trudnom zenom mora da bezi u Francusku, ne bi li im dao normalan zivot.


Tema ima tendenciju da ode u offtopic, ali evo da ti kažem: Sistem koji je mene iznjedrio je bio bog i batina za ovo djubre u kome se sada živi u Srbiji. Ovo što se zove kapitalizam u Srbiji je govance u odnosu na sistem koji je bio pre njega. Taj koji je sada pobegao sa trudnom ženom u inostranstvo da bi preživeo, u "mom" sistemu je živeo sasvim solidno. Sada bre cela država živi samo od prodaje onoga što je izgrađeno za vreme "mog" sistema.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 13:32 - pre 178 meseci
Citat:
barakuda111:
Plata 150evra. Prvo mi reci koliko mi treba da bi sebe hranio? Tako kao sto si naveo kucu koliko kosta navedi mi sta ti smatras obrokom i reci mi koliko kosta. Onda kad platim hranu (samo hranu, necemo ici dalje) koliki je to kredit koji ja mogu da uzmem sa svojom platom i koliko moram mesecno da odvojim od plate da ga vracam?


Hrana jeste u Francuskoj jeftinija nego u Srbiji, ako u Srbiji kupuješ kod Miškovića a u Francuskoj kod Lider Prajsa.

Nego, koliko treba da otplaćuješ kredit od recimo 100.000€ u francuskoj, sa prosečnom platom od 1100€? A kolika je ono prosečna plata u Srbiji? 350€. A koliki kredit ti treba za izgradnju kuće? Hajde neka bude i duplo, recimo 15.000€. Onda otplaćuj u Srbiji 15.000€ sa prosečnom platom od 350€, a u Francuskoj 100.000€ sa prosečnom platom od 1100€.

A ako se žališ na svoju platu, onda da uzmemo adekvatnu nisku platu u Francuskoj: 471€. Živi od te plate u Francuskoj, ako možeš.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 13:48 - pre 178 meseci
pisac, stalno ignorises cinjenicu da ti za tu kucu treba plac/mesto gde ces da je izgradis. To sto ti imas zemlju ne znaci da je i drugi imaju. I na kraju krajeva kucu treba opremiti...
A sto se tice kredita, RETKO ko moze da dobije taj kes kredit od 7000.
Plus pricas o tome da ti obilazis stovarista i nabavljas sam materijal, sto ynaci da imas KAD da to radis i da imas CIME da to prevozis i da imas ZNANJE da to izvedes.
Dakle i ako je sve to sto kazes tacno to se ne moze odnositi na iole siri krug ljudi
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 13:51 - pre 178 meseci
@pisac,sagradi mi kucu od 60 kvadrata [znaci citava kuca,gotova,sve srednjeno,namestaj cu sam],kesiracu ti 7000 eura!,naravno,sve sa papirima,da ima struju,da ima vodu,da ima kanalizaciju ;)

mislim takvu nebulozu si napisao da stvarno ne znam odakle ti to...

klot kucu da pravis,jeftinije od 150e/m^2 te ne moze izaci! ,tu nije uracunat plac,struja,voda... to su zidovi,krov,i sanitarija
a i to je s***** za 150 e...i naravno,bez ruki majstora

tako da ,te price za 7 kila eura gotova kuca,prodaji nekom drugom


mada...ako je tebi kuca = 4 zida i krov,mooozda bi se moglo napraviti,supa od 60kvm za 7000e...

i svaka cast na lepom stavu
Citat:
o što ne plaćaš dažbine, to je Srbija. U njoj se tako živi. Zato ti je dovoljno i mnogo mnogo mnogo manje para za život na istom nivou na kome žive oni na zapadu koji plaćaju sve živo.


je li,a di to? kod mene bas i ne... ;)


mada u pravu si,kupim za par stotina dugu devetku,paket metkova ,i da me vidis,sve sto pozelim,uracunato u tih par stotina,sta god mi zatreba,kazem "dobar dan,meni treba to to i to",osoba odgovori"u redu,to toliko i toliko kosta" i ja onda izvadim devetku i cena se naglo spusti ...

do kurca ,da 'prostite...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 14:08 - pre 178 meseci
hahahahah ;)

sad je 15 kila je l'...a to za struju vodu i kanalizaciju si malo precenio,struja je oko 1000 eura,a voda i kanalizacija sigurno nisu 2 kile ;)

a ako odlucim da "ne platim dadzbine jer se to u srbiji ne radi",koliko ce me onda izaci struja i voda ? 3 eura?


nego,taj prevoz ,tebe ne kosta nista,kad ga vec pominjes da sam to radis? ide na ljubav kamion?

a i poredjenja su ti... reci koji deo francuske je 170 000 eura kuca [i kolika sa cime] a koji deo srbije je "7000" eura kuca [i kolika,mada to si rekao,60 kvm i sa cime]


----
nestala je poruka,pisac je napisao da ce za mene biti 15 000 jer nismo prijatelji,i da ce za 3000 uvesti struju vodu i kanalizaciju
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
91.150.114.*



+61 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 14:35 - pre 178 meseci
Ja ne znam kako bih mogao da ti pomognem, samo zelim da ti cestitam na tome sto si uradio.
Ne obaziri se na price iznad i samo guraj. Vremenom ce da ti se otvaraju vrata i sve ce doci na svoje mesto. Bolje cekati bolje sutra tamo, nego cekati ovde. Nekako je izvesnije.
A legalnost, placanje poreza i sl. ignorisi. Koliko samo Srba u Srbiji funkcionise kao da su ilegalni imigranti u sopstvenoj zemlji?
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.swipnet.se.



+14 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 15:13 - pre 178 meseci
Citat:
Sto se tice troskova porodjaja, supruga ima besplatno lecenenej, kao i svaki ilegalac u Francuskoj potrebno je samo aplicirati.


I sta ce se desiti kad apliciras, tj. stavis do znanja da si tamo ilegalno? Zar ne pokreces pitanje svog statusa? Verujem da ces dobiti pravo na besplatnu med. pomoc, ali ces dobiti i besplatnu kartu do Srbije- u jednom pravcu. Izvini sto ne mogu da budem pozitivniji, ali od nekakvog neutemeljenog optimizma i nema neke vajde. A ako si ti dosao na MadZone da pitas "sta sad?", onda neka ti je bog u pomoci. Mislim da jedno sto ces postici ovim nepromisljenim postupkom je da ce te deportovati i zabraniti ulazak u EU na X godina.
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 18:03 - pre 178 meseci
Citat:
5do12.net:

Kako da zaradim 7000 e u Srbiji????

Na koji nacin?

Da uzimam taoce?

Da ubijam?

Pljackam?

Ocu bre da radim i da zaradim:)


Pa slično kao što i u Francuskoj kupuješ kuću. Ne misliš valjda da se tamo kuće kupuju ili grade za keš? Uzima se kredit naravno! E, ovde uzmeš kredit od 7000€, izgradiš sebi kuću, i to je to. Tamo ti treba kredit od 170000€ za to isto. Pa ti ovde otplaćuj 7 000 € a tamo otplaćuj 170 000 €.

Kupio sam stan na kredit u Srbiji

Od 245e koliko je rata bila na pocetku za godinu dan banka je podigla istu na 390 e, cini mi se da to nema nigde na svetu???

Hvala
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 18:06 - pre 178 meseci
Citat:
Sto se tice troskova porodjaja, supruga ima besplatno lecenenej, kao i svaki ilegalac u Francuskoj potrebno je samo aplicirati.


I sta ce se desiti kad apliciras, tj. stavis do znanja da si tamo ilegalno? Zar ne pokreces pitanje svog statusa? Verujem da ces dobiti pravo na besplatnu med. pomoc, ali ces dobiti i besplatnu kartu do Srbije- u jednom pravcu. Izvini sto ne mogu da budem pozitivniji, ali od nekakvog neutemeljenog optimizma i nema neke vajde. A ako si ti dosao na MadZone da pitas "sta sad?", onda neka ti je bog u pomoci. Mislim da jedno sto ces postici ovim nepromisljenim postupkom je da ce te deportovati i zabraniti ulazak u EU na X godina.

Ljudi koriste besplatnu medicinsku pomoc godinama, deportuju se samo kriminalci, supruga ima lekarsku pomoc vec godinu dana.

Ovde sam dosao da razmenim iskustva i cuje nesto novo.

Hvala
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 18:14 - pre 178 meseci
Ja ne znam kako bih mogao da ti pomognem, samo zelim da ti cestitam na tome sto si uradio.
Ne obaziri se na price iznad i samo guraj. Vremenom ce da ti se otvaraju vrata i sve ce doci na svoje mesto. Bolje cekati bolje sutra tamo, nego cekati ovde. Nekako je izvesnije.
A legalnost, placanje poreza i sl. ignorisi. Koliko samo Srba u Srbiji funkcionise kao da su ilegalni imigranti u sopstvenoj zemlji?[/quote][quote]koska

Koska ,

Hvala druze moj.

Stavicu vec sliku ja Nosim majicu Otpor do pobede cekic u ruci i rusim francuske zidove, nekad sam za bolje sutra svih nas rusio jedan rezim, a sad eto rusim francuske zidove, cekam septembar da upisem skolu ili neki fax, i decembar da postanem otac, zemlja ima buducnost ima puno birokratije i spore administracije ali cini mi se da nema srpske demagogije,osim kod Srba naravno....

Hvala
 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 18:24 - pre 178 meseci
Hrana jeste u Francuskoj jeftinija nego u Srbiji, ako u Srbiji kupuješ kod Miškovića a u Francuskoj kod Lider Prajsa.

Nego, koliko treba da otplaćuješ kredit od recimo 100.000€ u francuskoj, sa prosečnom platom od 1100€? A kolika je ono prosečna plata u Srbiji? 350€. A koliki kredit ti treba za izgradnju kuće? Hajde neka bude i duplo, recimo 15.000€. Onda otplaćuj u Srbiji 15.000€ sa prosečnom platom od 350€, a u Francuskoj 100.000€ sa prosečnom platom od 1100€.

A ako se žališ na svoju platu, onda da uzmemo adekvatnu nisku platu u Francuskoj: 471€. Živi od te plate u Francuskoj, ako možeš.[/quote][quote]pisac

Gospodne Pisac,

Minimalac u Francuskoj odnosno plata na koju te poslaodavac deklarise je 1300 e koliko ja znam,zasto ako je toliko bolje u Srbiji ti Vi i dalje zivite i radite u Francuskoj????

Zasto se moj gospodine niste vratili u Srbiju?

Ja nemam snove o kamionima, avionima kucama od nekoliko stotina hiljada evra, samo normalan zivot...

Zasto dragi gospodine ne pomenete da je u francuskoj kamata na stambeni kredit od 4,00-5.5% , u srbiji je to misao imenica , neostvarivi san????

Zasto ne pomenete ED , Lidl...i ostale mega markete koji su mnogo mnogo jeftiniji od nadasve superiornog Miskovica, samo kod njega se moze kupovati?

Zasto niste rekli da se za 20 e u marketu moze kupiti nesto?

Zasto zaboravljate cinjenicu da je meso ovde jeftinije nego u Srbiji?

Zasto zaboravljate da je standard ovde tri puta veci?


Znate li da je u Srbji Minimalac 11500 dinara , aproksimativno 130 evra i da privatnici uglavnom toliko placaju.

pelene su jeftinije, nema PDV-a na decije stvari...

ITD, ITD

 
Odgovor na temu

5do12.net
5do12net Internet Portal
5do12.net Internet Portal
Romainville

Član broj: 200517
Poruke: 50
*.w90-46.abo.wanadoo.fr.

Sajt: 5do12.net


+4 Profil

icon Re: Kako emigrirati u FRANCUSKU23.08.2009. u 18:37 - pre 178 meseci
Drugari,

Ja sam na ovaj Forum dosao da cujem iskustva drugih, svima koji su svesni situacije u Srbiji hvala na podrsci!!!

Sve one koji zive negde daleko od srpske realnosti molim da ako mogu pomognu, ako ne nek ostave demagogiju negde iza sebe, ili jednostavno neka surovi kapitalizam ostave iza sebe i vrate se u divnu predivnu srpsku realnost.Dijaspora je plakala kada su hapsili Slobu, dijaspora je plakala zbog Radovana, hvalili su Srbiju, a ziveli negde daleko, shatro patriote. Mi smo svo vreme bili u kavezu...


Sa platom iz EU moze se ziveti u Srbiji, ali sa Srpskom nije moguce preziveti nigde.

Drzite se braco, a ko ostane poslednji nek ugasi svetlo

Hvala svima na pozitivi i pomoci, podrsci.....Ljubi vas brat

[Ovu poruku je menjao 5do12.net dana 23.08.2009. u 23:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako emigrirati u FRANCUSKU

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197068 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.