Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi

[es] :: E-Kupovina :: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31794 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glinka

Član broj: 77018
Poruke: 16
213.137.102.*

Sajt: www.gm.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi02.02.2006. u 15:47 - pre 221 meseci
Nisam sve citao, ali mi nije jasno kako to da se sada zalis ?
jer,
ja sam nameravao da kupujem preko njih i posto im kazes sta kupujes, oni ti detaljno iznesu sve dodatne troskove i tarife i dodatke, i kazu ti koliko cete kostati.

Meni bi artikal od 10$ kostao oko 70$ (ili vise ne secam se), preko educana, lepo sam rekao hvala, dovidjenja, oni ljubazni, ja ljubazan i nema problema.
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi03.02.2006. u 09:31 - pre 221 meseci
glinka,

od kad nam je carina uvela te neslavne takse koje u zbiru iznose 2230 din, ukupni troskovi, za pakete do 100 eura koji su "oslobodjeni" carine, stvarno prevazilaze neke prihvatljive cifre.

Medjutim, ljudi kojima nesto stvarno treba i ne mogu to naci kod nas, ipak pristaju na ove troskove. Zato smo sada smislili nesto sto bi tim ljudima ipak pomoglo.

Naime, uveli smo liste cekanja tj ljudi se prijavljuju na odredjenu listu, gde je nosilac liste onaj koji je otvori i cilj je da se sto vise ljudi prijavi na jednu listu. Ali ograniceni smo time da lista ne sme da predje 100 eura zbog placanja carine. To bi konkretno znacilo da bi se oni dodatni troskovi (koji su sada oko 3000 din) delili na broj ljudi u listi pa bi time dobili i nize cifre od onih koje su nekada bile.
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi15.02.2006. u 22:37 - pre 221 meseci
e-ducan, samo mi nije jasna jedna stvar. Ako ovde ne moze da se naruchi sa ebaya, ako ne shalju u Srbiju, ako ne primaju nashe kartice, kako vi to uradite a da bude legalno ? Kako se vama isplati da vratite pare u sluchaju da roba nikad ne stigne, ako uopshte to radite ?

Ja bar jednom nedeljno kupujem robu sa Ebaya, preko paypala, domacom karticom, i nikada do sada nisam platio carinu/porez i na robu od 500 evra. Treba samo znati kako to sve radi i lepo sve zaobici. Evo ja cu da naruchujem ovde za ljude, i uzimacu im pola para koliko ih kod vas ispadne preko cene robe, i chekace duplo manje nego shto kod vas cheka.

[honda]
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi16.02.2006. u 11:44 - pre 221 meseci
guru, pa sami ste postavili pitanje i na njega odgovorili, sta onda nije jasno? Ako vi narucujete preko eBay-a, placate i stize u Srbiju, ko onda kaze da to ne moze?

Ali evo sta nase iskustvo kaze. U Srbiju prodavci hoce da salju, ali ako se s njima dogovorite. Mnogi nece jer svi, generalno, imaju lose iskustvo s nama. Ne znam da li ste culi za skorasnju kradju kartica na internetu, i mozete pretpostaviti gde su uhvatili da je prva iskorisnjena. E zbog toga cemo sa ove jadne sive, opet na crnu listu.

Dalje, ako neko i hoce da posalje onda dolazi do problema procesuiranja nasih kartica. Tu nista ne mozemo, to je do nasih banaka i do stranih procesora koji, ponekad, blokiraju nase kartice tj kartice izdate u nasoj zemlji. Ovde nisam uzeo u obzir PayPal.

Ako uspete da se registrujete na PayPal-u, jednim od nacina kako to nasi ljudi rade, posto nas jos nema na spisku podrzanih zemalja, dolazite u situaciju da MOZETE da platite. Onda je sve do prodavca i dogovora s njim. Nekad se desi da prodavac, kada vidi da treba da se salje u Srbiju, ne prihvati opciju PayPal-a. Kazem 'nekad' jer nam to iskustvo govori.

Sto se tice carine i poreza, to smo vec objasnili. Mi imamo nas nacin funkcionisanja, a to je tako sto se roba sakuplja u nasim kolektivnim centrima, pa odatle avionom (gde je cela posiljka osigurana) dolazi na aerodrom Beograd odakle prolazi sve standardne procedure (tj sve ispod 100 eura se ne carini) i ide na kucnu adresu.

Ako roba ne stigne, vracamo novac, tu ste u pravu. Takodje i garantujemo za robu.

Ovim nacinom postigli smo da transport bude 5$/kg. Vreme isporuke je podredjeno kvalitetu i ceni isporuke. Za razliku u ceni svako je pristao na duzi rok isporuke nego direktno seller-posta-kupac.

Sta cete vi uraditi za npr televizor od 30kg i cene oko 500 eura? Ili npr teleskop od 2500$? Probajte to na taj nacin da narucite. To sto preko poste prolazi i kako prolazi, nama je veoma dobro poznato i u to necemo uopste da ulazimo.

I poslednje ste spomenuli kako nam se isplati da vratimo pare ako roba ne stigne. Kao prvo, to se vrlo retko desava i kupac je uvek u toku sto se tice statusa svoje posiljke. Jednostavno je to sto smo mi firma sa imenom, adresom, telefonom i sto je najvaznije izgradili smo kredibilitet tako da nas prodavci drugacije gledaju. Mi npr imamo toliki promet na Amazonu i tako smo s njima organizovani da nam uvek izlaze u susret ako nesto nije u redu s robom. Takva je situacija svugde gde se pojavimo i prakticno vrsimo uslugu kupovine.

Ipak to mora nesto da kosta, a vec smo objasnili zasto su dodatni troskovi toliki i ko to uzima krajnjem kupcu. Za vasu informaciju, carina je nas zahtev da se sve te takse ukinu i da se krene sa predlogom zakona koji ce i vas i nas zastiti pri ovakvom nacinu kupovine, prihvatila i prosledila visoj instanci. Mislim da znate ko to sve mora da odobri.

Pozdrav
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi20.02.2006. u 15:01 - pre 220 meseci
Pitao sam kako vi to legalno radite, jer se preko paypala odavde nishta "legalno" ne moze kupiti, ja to radim tako shto budzim, radi, ali ja to koristim za sebe i to tako jedna "ozbiljna" firma nikako ne bi smela. Ako vi reklamirate kupovinu sa Ebaya, vi morate da placate putem paypala jer drugachije ne mozete platiti, pa opet pitam kako vi to legalno placate preko paypala ?

Shto se tiche trackinga paketa, apsolutno to ne postoji za robu naruchenu iz US. Kada roba iz US izadje, dok je ne vidite svojim ochima, nikako ne mozete da znate gde je, osim ako ne ide DHL-om, a na taj nachin sigurno roba ne stize preko vas jer znam primere gde su ljudi chekali po mesec i dva na vashu robu.

[honda]
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi21.02.2006. u 11:08 - pre 220 meseci
@guru,

veoma nam je drago sto ste postavili ovakvo pitanje. Kompanija e-ducan je bas osnovana zbog gradjana koji se isto kao i Vi dovijate i "budzite" svoje kupovine preko Interneta, a velika vecina u tome ne uspeva.

Ozbiljnost i legitimitet nase kompanije se ogleda u tome sto su pored domace kompanije, koja broji blizu 20 zaposlenih i koja je osnovana u Beogradu, postoje jos dve "cerke" kompanije koje su prisutne na dva razlicita kontinenta. Jedna od njih je e-ducan Inc. koja je osnovana u Americi i registrovana je na PayPal-u. Za njih je vrlo bitno da imate verifikovane adrese. Mislim da Vam je sada jasno kako legalno placamo PayPal-u i kako svim nasim kupcima nudimo besprekorno legalne kupovine.

Legitimitet i kako ste Vi rekli ozbiljnost nase kompanije se takodje ogleda u tome sto ocekujemo krajem nedelje prvu posetu vlasnika jednog od najvecih prodavaca lekova na Internetu, UniversalDrugStore-a. Dakle, u skorijoj buducnosti ce svi nasi gradjani po prvi put u istoriji nase farmacije moci da preko mirror sajta pomenute kompanije kupuju svetski priznate lekove za koje su samo mogli da cuju.

Sto se tice tracking-a, niste u pravu. To je ono sto klasican kupac vidi tj ne vidi. Naime, DHL, UPS, USPS ili bilo koji drugi prevoznik Vam uvek daje tracking code, medjutim mi imamo kolektivne centre u Americi i Evropi koji su prekriveni ovim sistemom pracenja. Za direktan transport je to malo teze ili nemoguce.

Jedno treba da je jasno, svi ovi prevoznici rade kao i bilo koji drugi freight forwarder-i i svako od njih ima sistem pracenja. To nije dostupno krajnjem kupcu. DHL je kao evropska kompanija ipak omogucila uvid u njihov sistem pracenja ali to je zato sto drze najveci deo evropskog trzista. Ne znam da li americki prevoznici nemaju jos interesa ili sta vec.

__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.76.EUnet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi25.02.2006. u 01:52 - pre 220 meseci
Citat:
e-ducanglinka,

od kad nam je carina uvela te neslavne takse koje u zbiru iznose 2230 din, ukupni troskovi, za pakete do 100 eura koji su "oslobodjeni" carine, stvarno prevazilaze neke prihvatljive cifre.

Medjutim, ljudi kojima nesto stvarno treba i ne mogu to naci kod nas, ipak pristaju na ove troskove. Zato smo sada smislili nesto sto bi tim ljudima ipak pomoglo.

Naime, uveli smo liste cekanja tj ljudi se prijavljuju na odredjenu listu, gde je nosilac liste onaj koji je otvori i cilj je da se sto vise ljudi prijavi na jednu listu. Ali ograniceni smo time da lista ne sme da predje 100 eura zbog placanja carine. To bi konkretno znacilo da bi se oni dodatni troskovi (koji su sada oko 3000 din) delili na broj ljudi u listi pa bi time dobili i nize cifre od onih koje su nekada bile.


Meni samo nije jasno sta je ustvari educan,posrednik(pri uvozu) ili maloprodaja(koja je registrovana i za uvoz).Nije mi jasno(izgubio sam ugovor) sta mi u stvari potpisujemo pri kupovini.Da li ugovor u kome se obavezujemo da cemo narucenu robu pri preuzimanju u potpunosti ispaltiti ili je to ugovor o posredovanju pri kupovini.Cini mi se nazalost da je ovo drugo.Ovo je veoma bitno iz sledeceg razloga.Ako je educan posrednik onda imam razloga da poverujem u ove velike uvozne takse.Ako je pak uvoznik koji ima i maloprodaju nemoguce je da su ove takse toliko velike.Zato predlazem educana ako je posrednik da se preregistruje(to kosta 5000USD) i resi nas tih velikih taksi.Ovo za robu ispod 100eur nije podnosljivo,50% dodantih troskova na osnovnu cenu.Molim sada educan da stvarno ali bez izvlacenja (kao dajte mi link pa cemo vam reci koliko to kosta otprilike, a kad stigne roba reci cemo vam punu cenu)kaze punu cenu kostanja recimo za odecu cija je tezina 6kg i vrednost u sabirnom centru 300USD.Znaci evo kalkulacije a vi dopunite stavke brojevima:

nabavna vrednost u sabirnom centru NY:300USD
transport do BG-a(za odecu tezine 6kg):
svi ostali troskovi(carina,pdv,takse itd..):
---------------------------------------------------
Ukupna cena za kupca u Beogradu:

Ovo je najlaksi nacin da vidimo koliko u stvari treba dodati na cenu sa sajta i dati neke odrednice pri kupovini.Prema mojim pretpostavkama i ovde treba platiti jos 50-60% na osnovnu cenu(cenu sa sajta) ali ajde nek educan lepo odgovori(popuni kalkulaciju).

Hvala
























 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi25.02.2006. u 02:20 - pre 220 meseci
Evo ti konkretno, potpisano prekjuce:

- Cena na sajtu 39.94$
- Provizija 20% 7.99$
- Transport do NY FREE
- Transport do EV 45.00$
- Manipulativni troskovi 8.50$

UKUPNO 101.43$


Kada poruceni proizvod stigne na Vasu kucnu adresu imate dodatne troskove

u iznosu od 3000.00 dinara u kojih je uracunato:

- carinska taksa
- aerodromska lezarina
- otkup tovarnog lista
- spediterski troskovi transporta
Citat:
Ovo za robu ispod 100eur nije podnosljivo,50% dodantih troskova na osnovnu cenu.

Ovo ne razumem sasvim. Jeste da ima dosta troskova, ali se radi o pojedinacnoj porudzbini, o robi koju niko ziv nije hteo da mi donese otuda - ni dalji, ni blizi, ni najblizi rodjaci, prijatelji itd., a i njima bih morao da kupim nesto, da ih castim i da im budem zahvalan 100 godina. Konkretno se radi o robi teskoj oko 10 kg pa mi je najveca stavka prevoz do EV, ostalo je vise manje normalno. Nisam ni ekonomista, ni pravnik, ali sumnjam da je uvoz robe pojedinacnim porudzbinama, za pojedinacne kupce, nekakva maloprodaja i da ce to uticati na eventualnu promenu troskova. Kad bi E-Ducan uvezao 100 komada artikala kao ovaj moj, pa to stavili u radnju u maloprodaju, onda bi to bila prava maloprodaja, ali iz ranijih iskustava znam da ni tada cena nije mala. Nas osnovni problem je mala kupovna moc, kako se visokoucenim jezikom naziva siromastvo.

Evo primera firme za koju sam ubedjen da je uvoznik sa maloprodajom - porucio sam slicnu stvar preko Wobyhaus-a, iz "mnogo blize zemlje" (naravno - Nemacke) pa mi je cena dosla 100% dodatnih troskova na osnovnu cenu, a to je roba iz njihove redovne, maloprodajne ponude, ali je nemaju na lageru jer smatraju da je suvise skupa i da je niko ne bi kupovao. Dodatno, robu ne dovoze na kucnu adresu, jer su klasicna maloprodaja, bas kako si trazio.

Na poledjini racuna pise: e-ducan posreduje i vrsi usluge u klasicnim prodavnicama na raznim lokacijama u raznim zemljama. itd.

OFF-TOPIC: MOLIO BIH TEBE I SVE OSTALE KOJI PIŠU KAO TI, DA STAVLJAJU RAZMAK IZA TAČKE I ZAPETE. HVALA.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 25.02.2006. u 03:43 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.63.EUnet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi26.02.2006. u 13:41 - pre 220 meseci
@tdjokic

"Nisam ni ekonomista, ni pravnik, ali sumnjam ..."

To ti je druze i najveca greska. Pametujes o stvarima o kojima nemas pojma. Ja sam konkretno sad na praksi u jednoj firmi koja radi uvoz(nisko-naponske sklopne tehnike) i ima veleprodaju kao i maloprodaju. Konkretno sam gledao uvoz robe vredne oko 10k USD i ukupne dazbine koje navodi educan(carinska taksa,
aerodromska lezarina, otkup tovarnog lista...) ne iznose vise od 2000din. Hocu da kazem kad bi educan poslovao kao pravi uvoznik i da pri tome ima i maloprodaju(kako bi mogao prodavati nama stvari) troskovi bi se visestruko smanjili. Recimo kod ove firme stigne 40-ak paketa sa otprilike 900 artikala. Zamislite sad kad bi recimo za svaki artikal spediter posebno pravio deklaraciju(sto radi educan ako ne lazu) a o drugim troskovima da i ne govorim.Spediter na tu robu uzme troskova oko 80USD. Pa eto sad racunice 80USD/900 + 2000din/900 i dobijete visestruko smanjenje troskova.Carinu i porez ne navodim zato sto nije kategorija za poredjenje. Kada takva roba stigne prebace je u maloprodaju po ceni kostanja(da bi izbegli pdv) i prodaju je nama po istoj. Problem je jer u educanu rade ne strucni ljudi. Nemogu reci da su ne ljubazni ali su stvarno ne strucni. Ja sam konkretno pitao da mi daju racun banke da im uplatim doznakom, a oni su mi rekli da neznaju da li to moze, pa onda zovu centralu itd...na kraju su ipak javili da moze. To je ortodoksno neznanje koje ce ih jednom kosati skupo(kad im upadne inspekcija a oni kazu da nemogu da prime uplatu doznakom ili slicno)

Citat tdjokic:
"Evo primera firme za koju sam ubedjen da je uvoznik sa maloprodajom - porucio sam slicnu stvar preko Wobyhaus-a, iz "mnogo blize zemlje" (naravno - Nemacke) pa mi je cena dosla 100% dodatnih troskova na osnovnu cenu, a to je roba iz njihove redovne, maloprodajne ponude, ali je nemaju na lageru jer smatraju da je suvise skupa i da je niko ne bi kupovao. Dodatno, robu ne dovoze na kucnu adresu, jer su klasicna maloprodaja, bas kako si trazio."


Drugo ako nisi primetio 3000din je oko 40USD, pa kad na to dodas 7.99USD+45USD+8.5USD dobijes 101.49 a to je oko 250% dodatnih troskova od cene na sajtu. Znaci da si malo bolje izracunao video bi da ti je pametnije bilo otici "Wobyhaus"(maloprodaju) i naruciti sa 100% dodatnih troskova i prosao bi jeftinije.Sta covek da radi, ima svakakvih cudaka.Nadalje i ta maloprodja je ne zaradjuje 10% odnosno 20% kao educan nego 25%-35% + marza uvoznika 20-ak%(ako prodavac vec nema svoj uvoz ali i da ima marza opet oko 50-ak%).Znaci tih 100% bi trebalo zaracunati na na 40% ili 30% manju cenu pa ti sad vidi kolika bi stvarno niza cena kad bi imali maloprodaju.U tom slucaju ne bi moralu nista ni da potpisujemo.


I zadnje za administratora:
Primetio sam da kada hocu da citiram puruku koja vec sadrzi neki citat opcija "citiraj ovu poruku" ne radi. To nije slucaj samo sa ovim topic-om vec mi se desavala i ranije, kako to prevazici?


[Ovu poruku je menjao boab dana 26.02.2006. u 15:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boab dana 26.02.2006. u 18:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi26.02.2006. u 15:29 - pre 220 meseci
Polako covece, nisam ni ja od juce, mada nisam ni ekonomista, ni pravnik, ali i takvi moramo da zivimo.

Gledam na stvari prosto, da prostije ne moze da bude, dok skolovaniji i pametniji ne srede bolje. Kako mozes uporedjivati firmu koja uveze 40-tak paketa sa 900 artikala sa e-ducanom, koji uveze bog-te-pita koliko paketa sa po jednim ili dva artikla? Da sam ja to sto sam porucio kod njih mogao da kupim ovde, kupio bih ovde. Prema tome, oni nude uslugu koja je meni i nuzna i odgovara mi i to je sve. Ako neka firma uveze taj moj artikal - evo mene odmah u nasoj prodavnici, kao sto su nekad bile robne kuce "Beograd" i slicno.

Kakav izbor ja imam? Da budem bez robe ili da platim e-ducanu. Hajde ti uvezi, reci cu ti sta, platicu i tebi isto. Ali, ti ces reci "E, pa ne mogu toliko toga da uvezem, ko ce to da mi kupi?" Nista ja ne pametujem, ja sam samo obican kupac koji vidi da u nasim prodavnicama nema robe koja mi treba i jos me bezobrazni trgovci vredjaju "A sta ce ti to?", "A sto ne uzmed ovo, i ovo je dobro?" i slicno. Na mnogim mestima vlasnici privatnih prodavnica nikad culi za tehnicku robu koja egzistira po 20, 30 godina i vise, uzas!

Nisi dobro izracunao oko Wobyhausa, ali ne matematicki, nego asortimanski - oni nemaju to sto meni treba, vrlo jednostavno. Moze kod njih biti i dva put jeftinije, ne vredi ako doticnu stvar ne uvoze. Osim toga, naglasio sam da je taj artikal dosta tezak, pa je prevoz iz SAD do Evrope veci od same cene artikla. Da je to redovan uvoz, islo bi nekim brodom, cena prevoza bi bila zanemarljiva, ali ja sam hteo bas to. Ja sam bio spreman da platim DHL-u 300$ za prevoz tog artikla, ali nisam imao nikog da mi ga tamo kupi. Za jos jedan artikal koji sam narucio kod e-ducana, DHL nije hteo da ga doveze ni po koju cenu - 'TO UOPSTE NE RADIMO" a nije ni zabranjeno, ni eksploziv, ni hemikalije.

Ne volim ja mnogo da racunam. Ja volim da prodjem gradom, trgovine pune, cene izlozene, pogledas, izaberes, gotovo. Toga doduse ima sve vise ali jos uvek ima stvari koje su bas specificne i gde mi je trenutno e-ducan ili neka slicna firma od ogromne pomoci.

Jos jedan primer iz domacih prodavnica: u prodavnici br.1 kalorifer kucni 1050 dinara, u drugoj prodavnici, potpuno isti, 1800 dinara. Na primedbu kupca o ceni, nadobudni prodavac, koji ocigledno ne zna sta znaci skracenica P.R.C. na deklaraciji robe, tvrdi da je "njegov" nemacki a onaj tamo kineski!

Izvini, ali mi se cini da ti ipak ne razumes da je ovo kupovina totalno individualna, po posebnoj porudzbini, moze se nazvati i izivljavanju kupca, ne moze to funkcionisati kao masovni uvoz. Nedavno je Merkur otvorio svoju prodavnicu ovde, u njihovom katalogu na netu sam nasao nesto za sebe, to nisu imali u beogradskoj prodavnici i ubrzo su doneli, vrlo jeftino, kupis u radnji bez ikakvog porucivanja, dodatnih troskova itd. To je njihov redovan uvoz, nisu ga porucivali SAMO za mene, kao e-ducan. Jedino sto ga trenutno nisu imali u beogradskoj prodavnici i onda su doneli vise komada. Posto su tek bili poceli sa radom, i tamo sam naisao na "strucno" objasnjnje da ce to da bude strasno skupo ako se porucuje jedan komad - covek je malo zamesao pojmove - nece beogradski Merkur da "uvozi" iz svog magacina u Sloveniji, nego se to regulise kao i za svu ostalu robu, sto mene uopste ni ne zanima.

Citat:
Sta covek da radi, ima svakakvih cudaka

Kako da ne budem cudak kad Woby prodaje samo ono sto je on odredio da ce mi trebati? A meni trebaju jos neke stvari i onda moli i kumi rodjake i prijatelje, kojima je najcesce to uzasan problem i teret. Jedva smo se sporazumeli i za ono sto su mi doneli, ako su oni tamo strucniji od ovih u ducanu, onda svaka im cast.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 26.02.2006. u 16:36 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.96.EUnet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi26.02.2006. u 17:21 - pre 220 meseci
Za tdjokic:

Nisi razumeo ni sustinu mog predloga, a cini mi se da ti nije jasno ni kako bas neke stvari funkcionisu. Kad nesto porucis preko educan-a to prvo stigne u sabirni centar u NY pa onda lepo cekas da se skupi dovoljno robe i tek onda sve to salju zajedno. Sad mozda nema 900 artikala ali sigurno ima dosta. Princip je isti kao kod prethodno naveden firme. Kad roba stigne u carinu BG dodje spediter,prethodno sacini deklaraciju pomocu faktura, najcesce i sve iztarifira, carina lupi pecat i gotov posao. Hocu da kazem da roba u tom slucaju stize zajedno i ne pravi se za svaki paket kompletna spedicija sa dodatnim troskovima. Ja sad ne znam bas tacne cene ali uslovno nije neka velika razlika carinska taksa,aerodromska lezarina,otkup tovarnog lista..itd za recimo paket od 3kg i paket 200kg.Za prvi je recimo 400din a za drugi oko 2000din.To i nije toliko puno s obziram da je razlika u tezini 70 puta a u ceni 5 puta.Inace 3000din kako educan tvrdi nije sigurno, to treba da se deli.Ovde stigne 500 kontaktora i svaki je u svojoj kutiji, sad zamisli da na svaki kontaktor plate 3000din carinska taksa,aerodromska lezarina,otkup tovarnog lista..itd plus carina i pdv. Inace je prodajna cena tog kontaktora je ovde 1800din zbog toga sto se stvari ne rade kako bar educan tvrdi da oni radi. E sad ja sam vec par puta narucivao mobilne iz inostranstva i nisam placao nikakvu carinu i porez samo carinski pregled koji je 275din.Inace kasnije su me provalili jer sam bas bahatio pa su mi zavrnuli carinu i od tada to vise ne radim. Inace kad ti kao fizicko lice kupis kao ja robu za licnu upotrebu(tu se radi o stvarima koje pre svega radi ducan a ne kola ili slicno) ciji je iznos veci od 100eur placas 30% na vrednost robe a u koju su ukljuceni i carina i porez + 595din takse. To je konacno i krajnje. To je ono sto educan prica da naplacuje dhl,tnt... jer kao imaju takav dogovor sa drzavom. Sad bih molio ljude iz educan-a da licno potpisu njihovog coveka koji je ovo napisao na ovom topic-u kako bi znali ko nas obmanjuje, imenom i prezimenom. Dogovor takve vrste draga Gospodo ne postoji. To se zove zakon i jednaki je za sve. Naravno da se to ne naplacuje uvek jer cesto progledaju kroz prste. Sad neverujem da bi kad ide preko educan-a progledali kroz prste medjutim hocu da kazm da educan laze. Ja sam spreman da ovde uz pomoc administratora posaljem moju "Uvozno postansku-carinsku deklaraciju za gradjane". Jasno se se vidi da je cena robe 17105din i svi ukupni trskovi carine,takse,pdv itd 5692din s tim da je carina i pdv 5097din a ostale carinske takse itd.. 395din, a ne 3000din kako tvrdi educan.Posto u NS (odakle sam ja) nema aerodrom, a posta je bila avionska i morala je proci Aerodrom BG molim da educan da objasni gde je tih 3000din za lezarinu itd. Mozda i ja imam neki dogovar sa drzavom kao dhl samo sada o ne placanju :) Inace mnogo toga mi nije jasno kod tog educana. Prvo ti traze kao da im potpises kao da imaju dokaz da je za licnu upotrebu zbog carine, a onda tu ubace nekog speditera i ko zna sta jos vec. Ako je za licnu upotrebu ne carini spediter vec posta carinjenja(imaju oni tu nekog carinika, on odmah preglada lupi carinu, znaci nije klasicna spdicija). Sta bi bilo recimo kad dodjes iz inostranstva
kupis foto aparat i dodjes na granicu. Zoves speditera (koji ima fisklanu) pa ides sa njim na carinu ili njemu ostavis foto aparat i pare pa dodjes za koji dan ili kako vec. Ljudi nemojte da vas buni to sto se nesto salje postom, a ne unosi se licno u zemlju. Procedura je ista. Tako da eto to je to. Ja sam iz NS i pazario sam nesto preko net-marketa(isti kao educan samo za podrucije NS) i svoje negativno iskustvo sam napisao u ovom forumu. Nemam nista protiv educan-a samo molim da nas ne lazu koliko sta kosta i ne zbunjuju ne upucene o stavkama kalkulacije. Nego na primer kad dodje tdjokic i kaze treba mi nesto sto americi kosta 40USD i tezi 10kg, kazu to ce te prika izaci 350% skuplje ili ti 140USD u BG a ne mi uzimamo 10% ima tu jos manipulativni troskovi i jos nesto malo da se plati. Konkretan primer sa sajta educan-a (link http://www.e-ducan.com/bestbuy.aspx?l=sr ) :

Računica je sledeća:

1. cena sa sajta (jakna) $49.99
cena sa sajta (majica) $17.99
transport do NY + 1.00
provizija e-dućana 20% + 13.58

2. cena sa sajta (patike) $39.99
transport do NY + 6.46
provizija e-dućana 20% + 7.98


Zbir: $136.99 ili €112.30
Transport do Beograda (3kg): $23.50 ili €19.30
Total: $160.49 ili €131.54

U e-dućanu platite za ova tri proizvoda $160.49 (136.99 + 23.50) ili €131.54 kešom ili kreditnom karticom koja ostaje u našem lokalnom bankovnom sistemu. Pošto mi ne primamo devize, treba da ostavite "čitavih" 11.444 dinara za jaknu, patike i majicu.

Lepo smo Vam rekli... najbolja kupovina!

Ovu priliku koristimo i da Vam objasnimo jedan "trik" pri kupovini preko Interneta. Sve kupovine napravljene od strane fizičkog lica a uz to da im ukupna vrednost ne prelazi 100 eura (carina računa cenu na sajtu i transport do NY) NE PODLEŽU CARINI, nego fiksnim troškovima koji su oko 3000 dinara, od kojih 2500 dinara idu u državnu kasu, 200 dinara špediteru za obavljeni posao na Aerodromu Beograd i 300 dinara transpoteru za dostavu pošiljke na naznačenu adresu bilo gde u Srbiji.

*NAPOMENA: Ovakve kupovine možete napraviti zajedno sa nekim iz porodice, sa nekim od prijatelja ili čak se prijaviti na našu Waiting List-u i tom prilikom podeliti Vaše troškove u zavisnosti od broja kupaca.

Želimo Vam srećno putovanje i da i Vi obavite najbolju kupovinu!!!

Ovo je primer cistog bezobrazluka educan-a. Molim sve da obrate paznju na Total. Pise total eur131.54 ( "treba da ostavite "čitavih" 11.444 dinara" ) samo sto fali carina,porez,troskovi spedicije,carinske takse i ko zna sta jos sve koje ce poduplati cenu. Ovako lako prevare ljude i i ubede da je nesto povoljno. Total se pise za ukupnu cenu, a ne cenu u carinskom skladistu(cenu bez osnovnih taksin). Inace ovde je opet doslo na videlo ne strucnost osoblja educan-a, molim obratite paznju na recenicu:
"Sve kupovine napravljene od strane fizičkog lica a uz to da im ukupna vrednost ne prelazi 100 eura (carina računa cenu na sajtu i transport do NY) NE PODLEŽU CARINI...." to jednostavno nije tacno. Carina se racuna na ukupnu vrednost robe na granici tako da tu ulazi i cena sa sajta+transport do srbije+provizija educan-a. To je po zakonu, a educan ako ima neki drugi zakon molim da ga prezentuju kako bi me razuverio. Ako ne veruju mozemo pozvati poresku da proverimo zakonitost njohovog poslovanja.
E sad imam i jednu pohvalu za educan jer su ljubazni i trude se da pomognu kad ima neki problem.Takodje imaju i tracking na njihovom sajtu koji malo kasni ali je ipak za pohvalu. Sve to se ne bi moglo reci za net-market. Zato ako ima neko iz NS i nesto mu treba iz USA bolje nek se potrudi da ode u BG i poruci nego da se pati sa net-marketom. Ja cu i sam naruiti najverovatnije uskoro preko educan-a njih jer nemam drugu alternativu.Ovo pismo sam napisao u cilju razotrkrivanja prevare educan-a.


[Ovu poruku je menjao boab dana 26.02.2006. u 23:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 11:06 - pre 220 meseci
Puno je postavljenih pitanja i nepotrebno rasplamsalih strasti pa da krenemo i sa odgovorima. Prvo bi zamolili, kako @boab-a, tako i ostale koji se ukljucuju u diskusiju da pogledaju nase objasnjenje carinskih taksi i dodatnih troskova kod narucivanja preko e-ducan-a na prvoj strani ovog topic-a.

@tdjokic,

hvala za kratko i jasno objasnjenje o tome sta mi radimo: posredujemo i vrsimo usluge ... Mi nismo maloprodaja i nismo uvoznici. Za to ima mnogo razloga, a jedan od njih je i jednostavna racunica. Medjutim, necemo sada u to da ulazimo.

Iskoristili bi sada priliku da se obratimo celom forumu. Ukljucili smo se u razne diskusione grupe da bi pomogli ljudima, podelili nasa iskustva i naravno, od nekog i naucili nesto. Kada su ljudi culi da se trudimo da uradimo nesto i pomognemo drugima rekli su:

"sta cete tamo, pa tamo se samo seje zlo!"

Zasto to mora tako da bude? Mi mislimo da ne mora. Nismo ni mi srecni sto je naslov ovog topic-a takav kakav je, ali pravo je svakoga da kaze ono sto misli. Mi apelujemo samo na malo kulture u izrazavanju i ophodjenju. Nije u redu da @boab kaze @tdjokic-u da "nema pojma" (u medjuvremenu obavlja praksu) ili da izjavljuje da neko "laze", a istovremeno tvrdi da on sam nema dokaze.

Ali izgleda da je sve to normalno kod nas. Ideja nam je prvo bila da ovde pruzimo ljudima informacije, da jednostavno, svako moze da dodje na ovaj forum i sazna ako ga nesto interesuje. Uzmite samo sledeci primer: kada ljudima kazemo da ce im roba biti isporucena za 14 dana, a ona stigne za 12 dana, onda smo heroji, medjutim, kada u istoj situaciji roba stigne za 15 dana onda smo najveca djubrad i lopovi. Ali toga ima svuda u svetu, pa zasto bi mi bili izuzetak. Jedino sto toga kod nas ima 100% vise nego kod drugih.

Necemo vise o tome da ne ispadne da se nesto pravdamo. Gde ste jos videli da obicni ljudi, kupci, veruju nekoj firmi. Uostalom, svako moze doci kod nas u prodavnicu i videti transparentnost celog procesa, mi nista ne krijemo i ne zaradjujemo "sa strane" i na stetu kupca.

A sada, pre nego odgovorimo na postavljena pitanja, obratili bi se @boab-u.

@boab,

Vama smo prosli put pruzili sansu da dokazete to o cemu pricate. Evo, i pored svega sto ste o nama rekli, pruzamo Vam jos jednu sansu da nam, posto ste prosli put naveli sve cifre pri kupovini kod nas, date podatke kako bi to proverili, jos jednom, u nasem sistemu. Pri prvoj proveri ispalo je da ne govorite istinu jer se ti podaci ne nalaze u nasem sistemu. Sada, kao slucajno, napominjete u jednom postu "izgubio sam ugovor", sto ponovo baca sumnju na autenticnost Vasih tvrdnji.

Takodje, ponovo spominjete taj net-market u NS za koji moramo da ponovimo da je kopirao nase tekstove sa sajta, koristio termine koje samo mi koristimo, probao da iskoristi nazive nekih firmi od kojih je odmah dobio primerenu opomenu. Mi smo se spakovali i otisli direktno kod njih da bi zatekli samo ljusturu sistema koji je neophodan da bi se ovaj posao izveo. Pa ne moze se samo ukrasti ideja, otvoriti prostor i poceti sa radom, ima tu mnogo toga u pozadini. Prvo na sta se mora misliti su ljudi koji su vam ukazali poverenje pri ovakvom nacinu kupovine. Necemo se vise zamarati ovom tematikom.

Zbog svega navedenog necemo Vas udostojiti odgovora na neka Vasa pitanja jer smatramo da iza Vasih postova stoji neki interes. Ipak cemo na odredjena odgovoriti jer se ticu cele zajednice i mozda bi nekom pomogle.

__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.213.EUnet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 13:30 - pre 220 meseci
Za educan.

Molim da u sledecem postu citira moju poruku i decidno odgovori na svaku pojedinacnu stavku.

1.Ja sam objasnio zasto je jeftinije imati sopstveni uvoz nego obavljati posao kako vi tvrdite da radite. Zato sto kad nesto uvozite ne placate kao vi te ogromne drzavne takske za svaki paket nego se to deli sa brojem paketa(artikala). Detaljnije mozete videti u prethodnom postu, a vas molim da objasnite zasto je po vama to skuplje sa konkretnom kalkulacijom.

2.Izjavljujem jos jednom da varate jer je primer ocigledan.
( ili njihov link http://www.e-ducan.com/bestbuy.aspx?l=sr ) :


Računica je sledeća:

1. cena sa sajta (jakna) $49.99
cena sa sajta (majica) $17.99
transport do NY + 1.00
provizija e-dućana 20% + 13.58

2. cena sa sajta (patike) $39.99
transport do NY + 6.46
provizija e-dućana 20% + 7.98


Zbir: $136.99 ili €112.30
Transport do Beograda (3kg): $23.50 ili €19.30
Total: $160.49 ili €131.54

U e-dućanu platite za ova tri proizvoda $160.49 (136.99 + 23.50) ili €131.54 kešom ili kreditnom karticom koja ostaje u našem lokalnom bankovnom sistemu. Pošto mi ne primamo devize, treba da ostavite "čitavih" 11.444 dinara za jaknu, patike i majicu.

Lepo smo Vam rekli... najbolja kupovina!

Ovu priliku koristimo i da Vam objasnimo jedan "trik" pri kupovini preko Interneta. Sve kupovine napravljene od strane fizičkog lica a uz to da im ukupna vrednost ne prelazi 100 eura (carina računa cenu na sajtu i transport do NY) NE PODLEŽU CARINI, nego fiksnim troškovima koji su oko 3000 dinara, od kojih 2500 dinara idu u državnu kasu, 200 dinara špediteru za obavljeni posao na Aerodromu Beograd i 300 dinara transpoteru za dostavu pošiljke na naznačenu adresu bilo gde u Srbiji.

*NAPOMENA: Ovakve kupovine možete napraviti zajedno sa nekim iz porodice, sa nekim od prijatelja ili čak se prijaviti na našu Waiting List-u i tom prilikom podeliti Vaše troškove u zavisnosti od broja kupaca.

Želimo Vam srećno putovanje i da i Vi obavite najbolju kupovinu!!! "

Zasto ste napisali total €131.54 i jos pride "...treba da ostavite "čitavih" 11.444 dinara za jaknu, patike i majicu." kad znamo da se total pise samo za krajnju cenu, a ovde treba dodati jos ko zna koliko para.


3.Ja sam obaveze iz ugovora ispunio i bacio sam ga. Pa ne treba valda da cuvam ugovor kao amanet. Primedbe sam imao na rok isporuke(paket je kasnio oko 15dana) inace sam bio zadovoljan ljubaznosu osoblja.Drugo ja cu ovde poslati kao sto sam rekao "Uvozno postansku-carinsku deklaraciju za gradjane" koju cu skenirati samo mi je problem jer neznma kako da attach-ujem pa bih molio administratora da mi pomogne ili ako moze na neki sajt da se zakaci. Prema tome nemojte da izvrcete moje reci da nemam dokaza. Tu cemo konkretno videti koliko kostaju te famozne takse.


4."Proverite kolike su cene kod DHL-a, FedEx-a i drugih, po kilogramu. I ne samo to, kod njih se placa uvek 30% na cenu jer imaju takve ugovore sa drzavom zbog placanja carine, tj da ne gube vreme u carinskom postupku, oni placaju max carinsku stopu od 30%.". Drugi put molim da potpisete imenom i prezimenom osobu iz educana koja je ovo napisala kao i da ovo obrazlozi. Ugovor takve vrste ne postoji, to je zakon koji vazi za sve i odnosi se na robu preko 100eur. Takodje se retko primenjuje i za robu cije je vrednost i veca (npr. do 300eur). Drugo DHL isporucuje robu za 3 dana. Ljudi ako niste znali vreme je novac i obratno.


5."Sve kupovine napravljene od strane fizičkog lica a uz to da im ukupna vrednost ne prelazi 100 eura (carina računa cenu na sajtu i transport do NY) NE PODLEŽU CARINI...." to jednostavno nije tacno. Carina se racuna na ukupnu vrednost robe na granici tako da tu ulazi i cena sa sajta+transport do srbije+provizija educan-a. To je po zakonu, molim educan da prezentuje ako oni imaju neki drugi zakon i razuveri me.


6.Ja licno mozda naruciti neke stvari preko Vas pa molim da mi odgovorite da li je moguce da ljudi iz sabirnog centra robu posalju UPS-om (ili nekim drugim kurirom) na moju licnu adresu ili licnu adresu nekog od vasih zaposlenih?

7."Zbog svega navedenog necemo Vas udostojiti odgovora na neka Vasa pitanja jer smatramo da iza Vasih postova stoji neki interes. Ipak cemo na odredjena odgovoriti jer se ticu cele zajednice i mozda bi nekom pomogle.". Naravno da iza mojih postova stoje interesi. Ja sam ljudsko bice i kao i svi mi zivim gonjen razlicitim interesima i pozudama inace ne bih imao cilj da postojim. Moj osnovni i licni cilj je bio da postovima razotkrijem tajnu vaseg poslovanja kako bih znao da li varate ljude kad ispadne da je cena 350% (40usd=>140usd,primer tdjokic) veca nego cena sa sajta, a kazete "nasa zarada je 10-20%" ili se radi o nestrucnosti vaseg poslovanja.


Hocu jos jednom da kazem da nisam imao nista protiv educan-a dok nisu poceli da lazu. Ta laz se posebno odnosi na stavku 2. ovog teksta. Molim jos jednom educan da citira ovu moju poruku i decidno odgovori na svaku moju tacku kako ne bi bilo vise zabune. Ukoliko necete da me udostojite odgovora, ne morate, to je vase pravo ali ce to biti samo jos jedan dokaz da govorim istinu. U ostalom ima i drugih ljudi koji ce vam postaviti ista pitanja. Protiv istine se ne moze. Hiljadu puta izrecena laz je laz, nezaboravite. Takodje za "treba da ostavite čitavih" 11.444 dinara" postoji sluzba za zastitu interesa potrosaca pa ih mozemo pozvati ako se slazete da cujemo sta ce reci. Za "Sve kupovine napravljene od strane fizičkog lica a uz to da im ukupna vrednost ne prelazi 100 eura (carina računa cenu na sajtu i transport do NY) NE PODLEŽU CARINI" postoji carinska inspekcija pa mozemo i njih pozvati ako se slazete da oni promtumace. I na kraju molim administratora jos jednom da mi pomogne da okacim "Uvozno postansku-carinsku deklaraciju za gradjane" u jpg formatu da educan ne kaze kako nemam dokaze. Imam sve da potvrdim moje tvrdnje. Takodje ja molim osobu iz educan koja salje postove da ceo ovaj topic pokaze nekom visem rukovodiocu ili cak direktoru i on konkretno preuzme dalje pisanje odgovora jer cete ako i dalje ovako nastavit potpuno unistiti reputaciju firme(ako vec niste). Najposle, razlika izmedju prodajne i marketing orijentaije, je u tome, sto se u prodajnoj orijentaciji nastoje zadovoljiti interesi preduzeca, a u maketing poslovnoj orijentaciji u sredistu je teznja za zadovoljenjem potreba potrosaca i tek tim posrednim putem mogu i treba da se ostvare ekonomski interesi preduzeca. Nadam se da cete ovo shvati i usvojiti jer nisko evolutivne i petrificirane organizacije gube korak,zaostaju i propadaju (sto ste i sami potvrdili u postu od 09.0.2006.,pasus prvi, kada ste rekli da vam je promet naglo opao)


TAKODJE IZVINJAVAM SE I "TDJOKIC" STO SAM MU REKAO DA "NEMA POJMA",trebao sam reci da nezna ili da mozda nije bas najbolje upucen





[Ovu poruku je menjao boab dana 27.02.2006. u 14:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 13:59 - pre 220 meseci
Pa da krenemo redom (izvinite sto ste u medjuvremenu postavili dodatna pitanja):

@boab,

vec smo objasnili da posredujemo i vrsimo usluge. Mi nismo uvoznici, a ni maloprodaja iz mnogo razloga npr. jednostavna racunica ako se uzme u obzir raznovrsnost i kolicina robe koja dolazi i nacin njenog carinjena i oporezivanja. Maloprodaja je odlican predlog u slucaju da imate vec razvijenu mrezu za 900 artikala za koje ste i dali primer. Drugi primer zasto mi nismo uvoznici bio bi taj sto kao firma imate gomilu stvari za koje je potrebna homologacija i dodatne slozene i dugotrajne uvozne procedure. U toj oblasti imamo veliko iskustvo tako da smo uvek spremni da firmu ili fizicko lice uputimo kako da nesto uveze.

Odmah zelimo da se ogradimo od svih procedura oko carinjenja jer imamo speditersku kucu koja sve to obavlja za nas.

Sto se tice racunice koju ste ponudili, @tdjokic je dao primer koji to objasnjava, a takodje smo to objasnjavali vise puta:

cena sa sajta + transport do sabirnog centra = 300 $ (napomena: bitno je koliki je transport a kolika cena proizvoda jer se provizija obracunava na cenu proizvoda)
transport do BG-a (6kg odece) = 6kg x 5 $/kg = 30 $
manipulativni troskovi (ovo nisu klasicni manipulativni troskovi, vec nesto sto je dobijeno cistom racunicom i to mozemo da objasnimo ako nekog interesuje) = 8.5 $
provizija e-ducan-a = 20% x 300$ = 60 $ (ako je proizvod 250$ onda je to 50$)
Ukupno za uplatu na licu mesta u "najgoroj" varijanti = 398.5 $

Odmah da napomenemo da e-ducan dobija samo svojih 20% tj 60$ u ovom slucaju. U proseku smo, sto se tice transporta, u malom minusu ali to smatramo kao investiciju u dalji razvoj posla.

Kada to stigne na carinu, preuzima spediter i zapocinje carinjenje na tzv. "deklaraciju". U ovom slucaju, posto je preko 100 eura, mora da ide na deklaraciju i placa se carina i porez, bilo da se radi o firmi ili fizickom licu.

Obracun dalje ide:
carina (jedna od najvecih stopa je na garderobu 22%) = 66$
pdv 18% = 65.88$
2000 din gde su uracunate takse i ostali troskovi na aerodromu i spedicija

dobijate dodatnih troskova oko 158$

(molimo da ovo proverite u prodavnici jer su oni uvek azurni sto se tice kursa)

@tdjokic,

dobra Vam je ta racunica, samo ako je roba bila 10kg onda je transport trebao da bude 50$ a ne 45$, ali nije problem, nasa greska :)

Sto se tice ovih 3000 din i stavki koje cine ovu cifru, molim Vas pogledajte post u kome smo to objasnili (2230 + 765 = 2995 din)

Sa Vama se u potpunosti slazemo oko toga da kada roba i dodje na veliko i udje u maloprodaju, opet dobijate visoku cenu. To je zato sto se nase firme enormno ugradjuju (to uopste ne zelimo da komentarisemo), a to je valjda zato sto im se moze, kako god Vam to zvucalo. Evo mi zelimo da damo primer kako se to moze drugacije: ako neko ima vremena moze pogledati na sajtu e-ducan-a online prodaju diskova gde su cene nize nego u nasoj maloprodaji.

@boab,

Citat:
ukupne dazbine koje navodi educan(carinska taksa,aerodromska lezarina, otkup tovarnog lista...) ne iznose vise od 2000din

tacno, pa to smo i mi rekli za slucaj kada uvozi firma da su ti troskovi oko 2000 din. To uvek kupcima i govorimo, za fizicka lica oko 3000din a za pravna oko 2000 din, s tim sto pravna idu na deklaraciju. A bitno je napomenuti da su u ovim ciframa uracunate stavke koje se dele sa brojem kupaca, ali ako jos jednom procitate post gde smo to objasnili videcete sta carina misli i radi po tom pitanju.

Citat:
pri tome ima i maloprodaju(kako bi mogao prodavati nama stvari) troskovi bi se visestruko smanjili

pa to nije tacno, ali to je vec stvar malo slozenije racunice i troskova procedure i nacina poslovanja na taj nacin. U svakom slucaju, nebi smanjilo troskove kupcu, a mnogo bi povecalo troskove e-ducan-u. Ipak, ni mi, a ni jedna druga firma nije socijalna ustanova.

Citat:
posebno pravio deklaraciju(sto radi educan ako ne lazu) a o drugim troskovima da i ne govorim.Spediter na tu robu uzme troskova oko 80USD

tacno, mi nikad ne lazemo, nezavisno od broja artikala pravi se deklaracija za firme uvek, a za fizicka lica ako roba prelazi 100 eura. Usluge naseg speditera uracunate su u cifre koje smo vec spomenuli i to je, ako delite sa 1 ili 2, a ne sa 900, daleko ispod 80 $.

Zamolili bi Vas jos jednom da analizirate ceo nas sistem, kao i sve opcije oko maloprodaje, izbegavanja pdv-a, obracuna transporta, provizije e-ducan-a, fiskalnih kasa i jos minimum 30 stavki koje uticu na sistem naseg funkcionisanja, pre nego ponovo izjavite da za nas rade “ne strucni” ljudi. To sto su Vam savetnici (u slobodnom prevodu – prodavci) u prodavnici rekli da ne znaju za doznake, pa nije valjda da ocekujete da i u obicnom butiku znaju uvek takve stvari? To Vam je obrazovanje u Srbiji.

@tdjokic,

Citat:
Ja volim da prodjem gradom, trgovine pune, cene izlozene, pogledas, izaberes, gotovo

zalosno je to sto i pored marze, % koji se ugradjuje na cenu cini te proizvode i dalje nedostupnim vecem delu populacije. Ne kazem da je trenutno najpovoljnije kupiti preko e-ducan-a ali mi ne zelimo da pljackamo ljude.

Pa zasto smo uveli LISTE CEKANJA ako ustvari zaradjujemo na pojedinacnim posiljkama i na situaciji da su ljudi prinudjeni da nesto plate ako im to treba. Upravo se dovijamo i smisljamo razne stvari kako bi umanjili te dodatne troskove i izasli kupcima u susret. Posto nam je % prodaja naglo opao posle uvodjenja taksi (3000 din) sa ovom idejom smo duplirali prethodni promet, a ljudima smanjili troskove na cifre nize nego pre ovih taksi (za tacne detalje molimo Vas pozovite sefa prodavnice).

@boab,

ne mozete coveku reci da je neupucen kada, na osnovu Vase izjave, zakljucujemo da ni Vi ne znate sve aspekte spoljno-trgovinskog poslovanja. Ne kazemo da smo mi eksperti, ali smo se prilagodili postojecim sistemima i uvideli sta je najpogodnije za nas. Znaci, nije tacno da se „samo napravi deklaracija i lupi pecat”.

Kao prvo, cini nam se da svoje misljenje bazirate na osnovu 2 ili 3 slucaja u kojima ste mozda ucestvovali. Verujte da je to jedan konglomerat razlicitih slucajeva gde jedan dan moze biti ovako a drugi onako. E posto mi necemo nikog da potplacujemo i da se bavimo nezakonitim radnjama, onda nam smisle te takse.

NAPOMENA:
Vrlo je naporno i destruktivno citati postove tj komentare neupucenih ljudi. @boab je toliko pogresnih izjava dao u samo jednom postu da je ljude, koji mozda zele da saznaju kako nesto mogu da urade, toliko odveo od teme u pogresnom pravcu da prosto glava zaboli.

@boab,

I pored svega, probacemo da pojasnimo ono sto ste Vi jako mnogo zakrivili:

Citat:
Inace 3000din kako educan tvrdi nije sigurno

da li hocete broj telefona carine ili spedicije?
Carina (trazite robno): 3117272, 601555 (carina-robno)
Spedicija (e-ducan): 3292412

Citat:
placas 30% na vrednost robe a u koju su ukljuceni i carina i porez + 595din takse

ovo ste tako nejasno nabacili da nije moguce ni pretpostaviti o cemu se radi. Moramo napomenuti da u postanskom saobracaju postoji drugi rezim ali o tome smo vise pisali u prethodnim postovima. Takodje i prevoznici tipa DHL, TNT i dr. Imaju slican sistem. Nemojte da zbunjujete ljude nepotpunim informacijama.

Citat:
Sad bih molio ljude iz educan-a da licno potpisu njihovog coveka koji je ovo napisao na ovom topic-u kako bi znali ko nas obmanjuje, imenom i prezimenom. Dogovor takve vrste draga Gospodo ne postoji.

Pa da li ste nam Vi na molbu da nam prosledite parametre kako bi proverili autenticnost Vase narudzbine, odgovorili pozitivno? Mislite li da posle svega sto ste rekli i posle formiranog misljenja o Vama, zasluzujete da znate ime bilo kog zaposlenog?

Ali jedno treba da znate. Mi smo, pre nego sto bilo sta izjavimo, ako nista drugo barem kontaktirali druge kompanije, raspitivali se i probali da saznamo na vise mesta, ukljucujuci i sam izvor, dosta o informaciji koja nas zanima. Cilj nam je da ne obmanjujemo ljude. Ranije su te kurirske sluzbe imale jedinstvenu tarifu pa su mogle da same carine i uvoze te kurirske pakete. Sada one daju opciju i spedicije tako da mogu da rade i klasicno carinjenje. Usluge carinjenja su im oko 3000 din.

A sada Vas lepo molimo da okrenete sledece telefone i proverite informacije o kojim pricate:

DHL: 3181844, 3105585
UPS: 601555 (lok 2112)
FedEx: 3149075, 2286385
TNT: 3332555, 2286395


Citat:
posaljem moju "Uvozno postansku-carinsku deklaraciju za gradjane"

procitajte prvo sta je sve receno za klasicnu postu, ako na to mislite, i koje su procedure njihovog carinjenja. Pa ljudima dolaze i pakete od 500 eura bez carinjenja.

Citat:
kao da im potpises kao da imaju dokaz da je za licnu upotrebu zbog carine

opet pozovite carinu, jer oni su nam to trazili – carina: 3117272, 601555 (carina-robno)

Citat:
Ljudi nemojte da vas buni to sto se nesto salje postom, a ne unosi se licno u zemlju. Procedura je ista.

pa kako mozete ovo da sad servirate kad je o tome toliko receno. Do skoro je bilo drugacije i od jedne do druge carinske ispostave, a ne u Posti. Pa pogledajte kako to radi Nekerman, tj sta im je Posta omogucila. Sada se pojavio i Quelle.

Citat:
to jednostavno nije tacno. Carina se racuna na ukupnu vrednost robe na granici tako da tu ulazi i cena sa sajta+transport do srbije+provizija educan-a

i tacno i netacno. Ali sto bi Vam mi otkrivali detalje zbog kojih smo procesljali gomilu zakona i pravila pri uvozu roba.


Nastavak sledi ...

__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 15:28 - pre 220 meseci
@boab,

mi smo se ovde, kao sto smo vec rekli, ukljucili da ljudima pruzimo informacije ili barem pomognemo u pronalazenju odredjenih informacija. Uopste nam nije namera da sa bilo kim polemisemo. Vase je pravo da mislite i kazete sta mislite, i onako ste rekli da “vise puta izgovorena laz postaje istina”.

Ipak, odgovoricemo i ovaj put na Vasa pitanja. Vecina pitanja, ako ne i sva, su vec odgovorena u prethodnom postu, ali evo ukratko:

1. Mi jednostavno funkcionisemo na taj nacin. Dali smo Vam neke detalje zbog kojih je, iz naseg ugla gledano, bolje raditi na ovaj nacin. A konkretnu kalkulaciju, verujemo da bi Vam i biznis plan dobro dosao, ne mozete dobiti. Da li bi Vam bilo koja kompanija sa specificnim nacinom poslovanja objasnila kako to oni rade. To je stvarno neozbiljno i traziti.

2. Molimo Vas da obratite paznju na nesto sto tvrdite, nemojte biti povrsni. Ovde dolazimo u situaciju kao kod nekih nasih politicara koji masu praznim papirima i tvrde kako su to neoborivi dokazi za neke prevare.

Ako izuzmemo trenutni kurs, u tom tekstu lepo pise da se taj novac (total koji spominjete) treba „ostaviti” kod nas. Pa sta Vam je tu nejasno? To je total koji ostaje u e-ducan-u i tu je prica oko novca i nas zavrsena. Vama ocito smeta ovo „citavih”. Izvinite onda zbog toga.

3. Dobro, ali to znaci onda da nemate dokaz za ono sto ste tad napisali. A sto se tice ove deklaracije, ako administrator nece, evo mozete to postaviti na nas sajt u odeljku „pomoc pri kupovini”.

100 puta smo rekli da preko Poste to ide drugacije.

4. U prethodnom postu smo dali objasnjenje. I naravno, ako je nekom hitno nesto, on ne mari za cenu pa makar ona bila i 5-10 puta veca.

5. U prethodnom postu smo dali objasnjenje.

6. Moze, ali to povlaci odgovornost na Vasu stranu. O tome vam vise mogu reci savetnici iz prodavnice.

7. Pa kao sto ste videli, odgovorili smo Vam i vise nego sto ste trazili. I mislimo na totalno drugi interes. Ali tu zavrsavamo diskusiju na tu temu.

Sto se tice „tajne” poslovanja, pa uvek je bilo i bice ljudi koji sumnjaju u sve sto ih okruzuje. Mi necemo da ubedjujemo ljude da nam veruju, ali tu smo da, ako mozemo, pomognemo.

Nasa je greska sto ulazimo u polemiku sa ljudima kao sto ste Vi, umesto da se drzimo svoje prvobitne namere. U svakom slucaju, pozvani ste da, o nasem trosku, dodjete kod nas i uverite se u detalje naseg funkcionisanja, mi nista ne krijemo i otvoreni smo prema svakom gradjaninu. Tada se mozete upoznati i sa nasom prodajnom i marketinskom strategijom. Upiti koji nam stizu od ljudi koji nas prate na forumima i ankete koje vrsimo svakodnevno samo potvrdjuju da je zadovoljstvo nasih kupaca 98% i da je 50% kupilo vise od 2 puta. Toliko o reputaciji i marketingu.

Mi nista ne krijemo pa ni to da nam je, ali ponavljamo ZBOG CARINE, pao promet. To je dokaz kako drzava moze firme koje imaju specificno poslovanje, vrlo brzo unistiti. Gde je tu pomoc i razumevanje da se takvim kompanijama pomogne i eventualno lansira i neki srpski brend u svetu.

Inace nastavak recenice o kojoj pricate bio je da je prodaja duplo skocila od one pre uvodjenja carinskih taksi, a sve to na osnovu jedne ideje.

Ovim bi zavrsili ovu diskusiju s Vama i jos jednom Vas pozvali da dodjete u nasu centralu.

Pozdrav

__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.157.EUnet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 18:25 - pre 220 meseci
Za educan:

Ovo je odgovor na vase pismo poslato27.02.2006. u 14:59:

Za educan:

1.Citat:
"Vrlo je naporno i destruktivno citati postove tj komentare neupucenih ljudi. @boab je toliko pogresnih izjava dao u samo jednom postu da je ljude, koji mozda zele da saznaju kako nesto mogu da urade, toliko odveo od teme u pogresnom pravcu da prosto glava zaboli."

Vi unosite ovde konfuziju. Ja sam lepo u prethodnom postu naveo tacke i rekao da na svaku posebno citatom odgovorite. Ono sto vi radite jeste da izbegnete moj zadnji post i sada mesate izjave iz zadnjeg i predzadnjeg posta i zbunjujete ljude. Sve sto je pogresno slobodno citirajete, a nemojte da sa ogradjujete recenicom ima mnogo pogresnih izjava.


2.Citat
"ne mozete coveku reci da je neupucen kada, na osnovu Vase izjave, zakljucujemo da ni Vi ne znate sve aspekte spoljno-trgovinskog poslovanja. Ne kazemo da smo mi eksperti, ali smo se prilagodili postojecim sistemima i uvideli sta je najpogodnije za nas. Znaci, nije tacno da se „samo napravi deklaracija i lupi pecat"

Neznam sve aspekte spoljno-trgovinskog poslovanja bas najbolje ali o ovim o kojima pisem ovde poznajem odlicno i argumentovano stojim iza njih. Drugo, pre svega ja znam sta je pogodnije za vas. Zarada od 50% je veca i pogodnija nego skromnih 10% ali procitajte moj prethodni post i neku knjigu da naucite razilku izmedju marketingt koncepta i prodajnog koncepta. Poslovanja kako ugoditi samo sebi i kako ugoditi i sebi i kupcu. Sto se tice "samo napravi deklaracija i lupi pecat" to je bukvalno kada je dobar spediter ne ulazci bas u detalje(pokuca spediter kod carinika,ovaj mu otvari i kaz dobar dan,pa onda spediter odgovori i preda mu papire itd...)

Citat:
"tacno, pa to smo i mi rekli za slucaj kada uvozi firma da su ti troskovi oko 2000 din. To uvek kupcima i govorimo, za fizicka lica oko 3000din a za pravna oko 2000 din, s tim sto pravna idu na ..."
a onda molim sve nek procitaju nekoliko pasusa ispod
"procitajte prvo sta je sve receno za klasicnu postu, ako na to mislite, i koje su procedure njihovog carinjenja. Pa ljudima dolaze i pakete od 500 eura bez carinjenja."

Pa ovde sami sebi kontrirate. Ako educan uvozi za nas kao fizika lica onda je to ovaj drugi pasus i pitam se zasto onda naplacuje tih 3000din. Ako uvozi na sebe kao firmu zasto onda opet naplacuje 3000din umesto 2000din

Citat:
"placas 30% na vrednost robe a u koju su ukljuceni i carina i porez + 595din takse"moj citat pa njihov odgovor

"ovo ste tako nejasno nabacili da nije moguce ni pretpostaviti o cemu se radi. Moramo napomenuti da u postanskom saobracaju postoji drugi rezim ali o tome smo vise pisali u prethodnim postovima. Takodje i prevoznici tipa DHL, TNT i dr. Imaju slican sistem. Nemojte da zbunjujete ljude "

Nista nije nejasno, a krajnje je simplifikovano i tacno. Na ukupnu cenu se plati 30% troskova koja prdstavlja jedinstenu tarifu u koju su ukljuceni carina i porez + 595din koji su fiksni i odnose se na razne takse. Dalje sam naveo da sam sam kupio mobilni, a isto s odnosi i na druge tehnicke aparate, odecu i slicno za licnu ubotrebu.

citat:

"Citat:
"to jednostavno nije tacno. Carina se racuna na ukupnu vrednost robe na granici tako da tu ulazi i cena sa sajta+transport do srbije+provizija educan-a".ovo je citat iz mog posta,a onda odgovor educna

"i tacno i netacno. Ali sto bi Vam mi otkrivali detalje zbog kojih smo procesljali gomilu zakona i pravila pri uvozu roba."

Tipican njihov odgovor. Nemogu kao da otkriju poslovnu tajnu. Oni su kao procesljali pravila pri uvozu, a lepo i sami kazu da imaju speditera koji im sve to odradi.


Citat:
"...u prodavnici rekli da ne znaju za doznake, pa nije valjda da ocekujete da i u obicnom butiku znaju uvek takve stvari? To Vam je obrazovanje u Srbiji."

ja sam im rekao da im rade ne strucni ljudi a ovo je njihov odgovor. Pa tako ljudi odmah recite "sta da ocekujete da i u obicnom butiku znaju uvek takve stvari? To Vam je obrazovanje u Srbiji." Tacno da je to obrazovanje u educanu ali sam rekao da to treba promeniti.


I zadnje. Sta ste se uhvatili za moje ime. Kao ja necu da objavim ime pa sam zbog toga ne strucan. Necu da objavljujem ime zato sto necu da ga zloupotrebite. U svakom postu me napadate za ime. Da li je moje ime najvaznije za ovu temu ili je tema vase poslovanje?

NAPOMINJEM DA JA SVE OVO PISEM KAKO BIH RASVTLIO ISTINU. TO STO EDUCAN NECE DIREKTNO DA ODGOVORI NA PITANJA JE IZRAZ NJIHOVOG POSTENJA I BRIGE ZA KUPCA. STA JE SA STAVKOM 2 (KAO I DRUGIM) IZ MOG PRETHODNOG POSTA? EDUCAN NE SME DIREKTNO DA ODGOVORI KAO JA VEC MESA NAJBEZBOLNIJA PITANAJA MENE I TDJOKICA I TAKO POKUSAVA DA NAS OPET OBMANE STO IM NECE USPETI. ZBOG OVOGA CU MOZDA I KONTAKTIRATI NOVINE I AKO BUDU ZAINTERESOVANI TRAZITI DA OBJAVE CITAV OVAJ TOPIC DA VIDE STA PRODAVCI U SRBIJU U 21. VEKU RADE U SRBIJI I KAKO SE OPHODE PREMA MUSTERIJAMA I POTENCIJALNIM MUSTERIJAMA. PA I SAMI SU REKLI "To sto su Vam savetnici (u slobodnom prevodu – prodavci) u prodavnici rekli da ne znaju za doznake, pa nije valjda da ocekujete da i u obicnom butiku znaju uvek takve stvari? To Vam je obrazovanje u Srbiji." KO GARANTUJE DA OVO NE PISE ISTI TAJ STO JE REKAO ZA DOZANAKU ILI NJEMU SLICAN PA OBMANJUJE I NAS I SEBE ZBOG NEZNANJA. NEPOZNAVANJE ZAKONA NE OSLOBADJA KRIVICE NIKOG PA NI EDUCAN. INACE JA SE TRUDIM NAJVISE STO MOGU DA UPOZORIM A AKO JE NEKO U DILEMI MOLIM NEKA POGLEDA ZAKON I SLUZBENI GLASNIK PA NEK SAM PROCENI
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 19:20 - pre 220 meseci
Samo jedno pitanje... da li tebe neko primorava da koristiš usluge firme koja ti se ne dopada?

Kao prvo, uvek možeš da uvoziš sam, ako znaš kako i imaš način da platiš, ako želiš da se zezaš sa carinom, poštom, isporukom, i ostalima. Druga opcija je da platiš nešto više i koristiš usluge e-dućana ili nekog drugog, opet po izboru.

Ako usluga ima svoju publiku i ako neko voli da plati malo više i dobije proizvod direktno na kuću, koji bi inače teško ili nikako naručio iz inostranstva, ne vidim zašto to tebi lično smeta? Ovakvim komentarima ličiš na uplašenu konkurenciju, ili u najboljem slučaju na samoproklamovanog "borca za pravdu".

Na ovom sajtu smo stvarno puštali sve i svašta, bilo je tu borbi protiv raznih monopola i nepravdi u ovoj državi, na primer brojne diskusije o Telekomu Srbija A.D., ali ne zaboravi bitnu razliku - u slučaju npr. Telekoma, kod nas u tom trenutku NEMAŠ izbor, i ne možeš da promeniš provajdera telefonskih usluga ukoliko ti se ne sviđa. A u ovom slučaju je tržište slobodno i iskreno ne razumem čemu tolika drama i naslovi "ripoff company".
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.204.eunet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 19:38 - pre 220 meseci
za edcuna:
odgovor na pismo poslato 27.02.2006. u 16:28

Citat:
1. "Mi jednostavno funkcionisemo na taj nacin. Dali smo Vam neke detalje zbog kojih je, iz naseg ugla gledano, bolje raditi na ovaj nacin. A konkretnu kalkulaciju, verujemo da bi Vam i biznis plan dobro dosao, ne mozete dobiti. Da li bi Vam bilo koja kompanija sa specificnim nacinom poslovanja objasnila kako to oni rade. To je stvarno neozbiljno i traziti."

Vas biznis plan mi ne treba. Pod jedan pre svega i taj biznis plan niste vi sacinili nego ste nekom platili. Pod dva opet dolazi vasa ne strucnost na videlo. Biznis planom su obuhvaceni ciljevi i strategija, a kalkulacija spada u politiku cena samim tim i u taktiku pa mi on kao takav u izradi kalkulacij ne moze pomoci. Ja sam vama hteo da pomognem jer kao ste i sami rekli da medju vasim ljudima ima neobavstenih (koji ne znaju da li moze da se uplati doznakom) pa reko' ajd da kazem kako je jeftinije. Molim onog ko odgovara na ove postove da najvisem rukovodiocu prezentuju moj nacin uvoza. Znaci otvorite uvoz i klasicnu maloprodaju. Dodje covek kod vas poruci i plati. Kad se to desi procedura je ista. Ide u sabirni centar NY kad se skupi roba salje se u Srbiji. E tu nastaje razlika i to bas u vezi troskova oko kojih se sporimo, a koji su bitno manji u potonjem slucaju. To posle prebacite u maloprodaju po ceni kostanja izdate fiskalni racun i predate kupcu. Ovo je pojednostavljen proces ali je mnogo jeftiniji. Da sad ne duzim bicu rad na pm vam pomoci ako zatreba, samo pokazite nekom na visem nivou ko ce ovo razumeti.

2." 2. Molimo Vas da obratite paznju na nesto sto tvrdite, nemojte biti povrsni. Ovde dolazimo u situaciju kao kod nekih nasih politicara koji masu praznim papirima i tvrde kako su to neoborivi dokazi za neke prevare.

Ako izuzmemo trenutni kurs, u tom tekstu lepo pise da se taj novac (total koji spominjete) treba „ostaviti” kod nas. Pa sta Vam je tu nejasno? To je total koji ostaje u e-ducan-u i tu je prica oko novca i nas zavrsena. Vama ocito smeta ovo „citavih”. Izvinite onda zbog toga."

Nije problem cena niti mi smeta "citavih" nego je problem sto u tih "citavih" niste uracinali i one ostale "citave" troskove koje ce izaci jos 3000-4000din ili ko zna koliko jos(uvek je drugacije) pa tako da "citavi" i nisu bas citavi. Zato molim da objasnite to jos jednom. Znaci koliko da dodamo na tih "citavih" 11.444 dinara dodatnih troskova jer to ne spominjete. Ja uporno hocu da kazem da vi pomocu tih ne preciznih kalukulacija zavaravate ljude. Jer kad odem u delta sport i kupim nike duks oni kazu nama platite 20eur + 20% provizije, a onda kad im to dam oni kazu, sad idite kod Pere pa njemu dajte jos 20eur za carinu,takse,lezarinu itd i onda platite jos Paji za spediciju isto 20eur i dobicet duks. Ljudi to sto radite je kaznjivo. Total se iskazuje samo za krajnju cenu, pa uzmite fiskalni pa se uverite. Vi svesno obmanjujete kupca sto je kaznjivo zakonom. O tome ja pricam. Jer znate da je sada i kad napistete na izlog radnje 30% sniznje, a ispekcije udje i vidi da je snizenje recimo 20% odmah pise kaznu. Sto se tice politike i politicara, to je van ove teme


3.citat:
Dobro, ali to znaci onda da nemate dokaz za ono sto ste tad napisali. A sto se tice ove deklaracije, ako administrator nece, evo mozete to postaviti na nas sajt u odeljku „pomoc pri kupovini”.

100 puta smo rekli da preko Poste to ide drugacije"

Za sta "nemam dokaz sto sam tad napisao". Sutra cu skenirati i poslati vam da to lepo okacite. Sta ide drugacije preko poste? Ja odgovorno tvrdim da je isto uneo robu licno, preko poste ili na treci nacin. Zakon je decidan. U ostalom zasto onda tako ne radite kad je tako jeftinije. Jednog dana kad budem hteo da uvezem kola trazicu od inostranog prodavca da mi posalje postom jer je tako jeftinije :)

4. Citat:
"U prethodnom postu smo dali objasnjenje. I naravno, ako je nekom hitno nesto, on ne mari za cenu pa makar ona bila i 5-10 puta veca."

Pa naravno. Zato je dhl-om 0.5kg odavde do svih destinacija u Evropi 3400din i stigne za tri dana, a preko vas 1kg 4,5USD od NY do BG i stigne za 15-ak dana. Zato sam rekao da ne uporedjujet vasu dostavu i dhl-ovu.Narvno da je dhl skuplj ali je i brzi.

5.Citat:
"U prethodnom postu smo dali objasnjenje"

Objasnjenj je bilo "i tacno i netacno. Ali sto bi Vam mi otkrivali detalje zbog kojih smo procesljali gomilu zakona i pravila pri uvozu roba"

Pa sad ako neko objasnjava zakon sa "tako i onako" onda ne znam sta da kazem. Lopov i komunista. Citiram Druga Tita "Ne treba se drzati zakona ko' pijan plota" pa cu ovo onda i uzeti za objasnjenje.

6. Citat:
"Moze, ali to povlaci odgovornost na Vasu stranu. O tome vam vise mogu reci savetnici iz prodavnice"

Dobro, posto cu najverovatnije naruciti neke stvari. Spreman sam da odgovaram za svoje postupke. Trazicu posiljku preko UPS-a(ili drugog) kurira na moj ime. Ako platim carinu(jer ce vrednost biti veca od 100eur) nemam nikakvu odgovornost. Ako pak ne platim opet nemam od cega da strepim jer nisam ja kriv ako carinik proceni da roba ne podleze carini.

7.Citat:
Pa kao sto ste videli, odgovorili smo Vam i vise nego sto ste trazili. I mislimo na totalno drugi interes. Ali tu zavrsavamo diskusiju na tu temu."

Neznam koji je vas interes(sigurno da sto vise zaradite) ali moj je interes da sto manje platim. Zato sam hteo da pojasnim pogotovo onu vasu kalkulaciju sa "citavih"
11.444 dinara na koju treba dodati jos dosta novca pa kao sto rekoh i nisu bas "citavih". Drugo hteo sam i da pomognem da kazem kako jos moze i sta je jeftinije, a vi bolje proveriti i malo saslusajte i ljude sa strane i svoje kupce.






[Ovu poruku je menjao boab dana 28.02.2006. u 00:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.215.eunet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 20:03 - pre 220 meseci
@Gojko

Gojko izgleda da bas nisi shvatio. Ovde se radi o sajtovima koji salju samo po teritoriji USA(a neki cak samo za kontinentalni deo USA i to bez Aljaske) Ja kao ni vecina nemamo nikog u Americi pa je zato ne izvodljivo da sam odradim posao.Za druge stvari iz evrope sam bez problema kupovao na ebay-u i nije bilo komplikacija.Nisam ni borac za pravdu, a jos manje konkurencija. Pokusam da shvatim zasto se educan tako ponasa i ukazem da se cena na prvi pogled moze uciniti primamljivom ali onda kad roba stigne I treba platiti jos recimo 3000din moze biti ne prijatno.Naslov “ripoff company” nisam ja postavio nego speedy. Opet cu ponoviti prvu recenicu da nisi izgleda bas u toku. Educan jedini radi posao o kome govorim pa samim tim imaju i monopol. Jedinog poznatog konkurenta sam vec spomenuo ali se on ne moze nazvati konkurencijom jer izgleda da ne funkcionisu. Koristiti uslug net-marketa-a bi bilo, nadovezacu se na opasku sa telekomom, kao da ja tebi kazem kupi 063 karticu ili bosansku karticu pa zameni Telekom AD i resi problem, a ako ti se ni to ne svidja nemoj da telefoniras i resena stvar.Gojko sta se desava ocu moci ja ovde nekako da stavim onu skeniranu deklaraciju da se ljudi uvere u moje tvrdnje

Pozdrav za Gojka legendu


[Ovu poruku je menjao boab dana 27.02.2006. u 21:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

speedy

Član broj: 17987
Poruke: 32
*.yu
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi27.02.2006. u 20:24 - pre 220 meseci
Ripoff == dranje, JA (koji sam postavio topic) nigde nisam napisao da
lazu. Zar je moguce da ne mogu da kukam na sav glas da me je neko
odrao, kakav je ovo forum?? Pozivam se na slobodu govora. Ako imas
neku prigodniju rec za istu stvar, slobodno zameni topic.

Ja licno, da sam bio informisan dobro, ne bih kupio od njih nego
direktno preko kreditne. Ali informacija == $$, educan je bio ljubazan
da mi objasni sve troskove ako idem preko njih i ja sam prihvatio.
Jedino (nadam se) lose u celoj prici je bilo sto JA nisam bio
informisan pa mogu da se "ljutim" samo na sebe a ne na njih.

Dalje, oni sami kazu, (barem ovde na forumu ;), da im je carina
povecala marzu / taksu i da je od tada veoma problematicna kupovina
jeftinijih stvari...

Inace na njihovom best buy linku _MENI_ nije bas sasvim ocigledno da
treba da se na 160EU plati i dodatnih 3000din marze na carinu. I nije
bas ocigledno da "trik" ne vazi kada narucujes licno. Stoga ima osnova
u onome sto pisu ljudi. Nije laz ali nije bas ni kompletna istina.

GV> Ako usluga ima svoju publiku i ako neko voli da plati malo više i
GV> dobije proizvod direktno na kucu, koji bi inace teško ili nikako
GV> narucio iz inostranstva, ne vidim zašto to tebi licno smeta?

Amin. Apsolutno podrzavam i mislim da ljudi koji unose previse emocija
u diskusiju oko modela poslovanja tudje firme?!? moraju da se naviknu
na principe slobodnog trzista. Ili nek otvore novu temu. Mislim da je
to sto je osoblje extra ljubazno, sasvim dovoljno da se plati nesto
vise a i stvar ti garantovano stize na kucu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31794 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.