Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mandrake bankrotirao

[es] :: Advocacy :: Mandrake bankrotirao

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 16333 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
207.46.137.*



+18 Profil

icon Mandrake bankrotirao15.01.2003. u 19:18 - pre 258 meseci
Cisto FYI:

"The liabilities accumulated by MandrakeSoft through a series of quarterly losses have prompted the company to file for "declaration de cessation des paiements". The filing, similar to the U.S. Chapter 11-Reorganization, took place on January 13, 2003.
This reorganization of liabilities enables MandrakeSoft to continue its current operations, which are showing increases in revenue and significant decreases in expenses. MandrakeSoft's strategic partners are supporting the company in this process and the MandrakeSoft team is focused on continuing to deliver high quality services and products to its customers.

Following this filing and with the support of the court via a court-appointed Administrator, MandrakeSoft will be protected from its creditors, renegotiate its liabilities and prepare a continuation plan to be approved by the French Court in the coming months.

Version 9.0 of the product was a success both technically and commercially and the company is now focused on Version 9.1 which will be announced as scheduled in April. "

http://www.mandrakesoft.com/co...iefs?n=/mandrakesoft/news/2405
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao15.01.2003. u 23:20 - pre 258 meseci
Nije ni čudo kad su probali da dobiju korisnike besplatnom tehničkom podrškom (Mandrake Expert).
 
Odgovor na temu

cest
Stevan Cerovec
o.d. MediacoM - Bačka Palanka
duboka provincija

Član broj: 4041
Poruke: 217
*.ptt.yu

Jabber: cest73@gmail.com
Sajt: sites.goolge.com/sites/ce..


+1 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao18.01.2003. u 23:05 - pre 258 meseci
Ljudi, koliki smo mi grebatori!

Da je svako, ali -svako- ko koristi (ne samo probao - nego ostao veran mandrake-u) Mandrake poslao jednokratno 10% od svoje jedne mesechne plate, oni nikad nebi pukli!

Nisam finansijski ekspert i necu zalaziti u to kako i zashto su bankrotirali, ali ako dozvolimo da pocnu pucati linux distributeri, onda smo i zasluzili takve kao Billy G., da nam zavrcu ushi i da nas shishaju kako hoce.

Kad kazem -MI- mislim na korisnike *Linux-a* globalno.

Jedno je free software i open source, a drugo je grebati se cela veka i nedoprinositi.

10% samo jednom i nikada vishe...

========================
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne lijeti ne vredi
"Slackware"=="leteti"
========================
 
Odgovor na temu

Pauli

Član broj: 659
Poruke: 112
*.rosvle01.mi.comcast.net



Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 02:36 - pre 258 meseci
Ne moras slati placu. Dovoljno je da kupis njihov produkt.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 02:42 - pre 258 meseci
Citat:
cest:
10% samo jednom i nikada vishe...


da. jednom za moj omiljeni operativni sistem (ili dva-tri puta, ako ih koristim / volim vise), jednom za moj omiljeni web server, jednom za omiljeni db server (ili josh jednom ako mi omiljeni nema podupite, trigere, ...), jednom za moj omiljeni RAD tool, jednom za desktop envirement, jednom za najomiljeniji browser, jednom za omiljeni web skript jezik, (i josh jednom za neke stare admin skripte u drugom)...

svih tih firmi / proizvoda / programa / drustava ima mnoogo vise nego broj plata koji cu ja dobiti u zivotu...


a sa druge strane, "samo jedan je"... M$... :D lol
 
Odgovor na temu

Pauli

Član broj: 659
Poruke: 112
*.rosvle01.mi.comcast.net



Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 03:13 - pre 258 meseci
Da, i samo mu jednom platis i imas sve. I browser, i Windows, i Office , i sql, i Visual C++, i Xbox, itd.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 12:23 - pre 258 meseci
'Chapter 11' nije bankrotsvo...

A sto se tice stana gde su sad, to samo pokazuje da ne moze svaka budala uspesno da vodi svetsku kompaniju.. A sto se tice Billa Gatesa, svako od nas treba kapu da mu skida za to sto je uradio, i za to sto je postigao...

Malo od vas kapira, da nije bilo Billa i Microsofta, da bi mi danas verovatno vidjali kompjutere na TV-u, ili u najbojlem slucaju radili na softweru kao sto je Win3.1, a Linux uopste ne bi ni postojao... Tako da ne znam cemu to pljuvanje po nima...


 
Odgovor na temu

cest
Stevan Cerovec
o.d. MediacoM - Bačka Palanka
duboka provincija

Član broj: 4041
Poruke: 217
*.ptt.yu

Jabber: cest73@gmail.com
Sajt: sites.goolge.com/sites/ce..


+1 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 14:56 - pre 258 meseci
A zashto bih ja stitio mr. B.G.?

Jeli on zashtitio mene?

I zashto ga ne bi pljuvao? Sta je on uchinio za nas? Doneo je PC u domove svih nas? Malo sutra, doneli su ih vredni tajvanci, kinezi i diplomatija uz ppt...

Kakav Bill? Njega je samo posralo i nishta vishe. Njegove zasluge postoje, ali pripisivati njemu sve i svashta, to je kao pricati o Titu i kako je oslobodio ceo svet od fashizma (sa sve skupa pobedom nad silama osovine).

On je samo bio blizu vatre kad je bilo vreme, ostalo se desilo mimo njegove volje; On je samo bio spreman (ili njegovi (sa)radnici) da ponekog bezobzirno gurne iz vagona progresa, tako da je pri kraju ostao praktichno sam...

A zashto da mi skinem kapu? Noje on vredan toga - on je samo bednik koji nezna za milost inishta vishe.

Znate li da su ga opomojale gradske vlasti da smanji potrosnju vode za vreme jedne shusne godine? Pet (5) puta je menjao kompletnu vodu u bazenu za nedelju dana i tako potrosio 80% (!) vode koju je te nedelje potroshio njegov grad (!?)

I ja njemu da skidam kapu? Jel poklonio ikeme ishta (ne MS nego ON ?)

Sto bi rek'o jedan tip:
"Govance mu od crne prasice"

========================
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne lijeti ne vredi
"Slackware"=="leteti"
========================
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 15:56 - pre 258 meseci
Cest... Ako je tvoje razmisljanje na ovom nivou, onda ja stvarno nemam o cemu sa tobom da diskutujem...

Moras da shvatis da ako koristis Linux nisi baja.. Nisi baja ako pljujes Billa Gatesa, ili bilo koga drugog bez ikakvih argumenata, ako koristis linux, to te ne cini pametnijim od nekoga ko koristi windows recimo...
Kakve veze imaju kinezi, tajvanci, itd. sa RAZVOJEM racunarske tehnologije? Oni su sposobni da naprave PC za $500, ali tek onad kad im NEKO kaze kako da ga naprave... Dali bi ti isti kinezi i tajvanci, bili u prilici da uopste proizvode te racunare, da potraznja na njima nije lupam. 300 miliona na godisnjem nivou... IBM-ovi ili Intelovi inzinjeri su sposobni da naprave nov hardver.. Ali je pitanje ekonomske isplativosti dali bi se on ikada proizveo, ako nema ko da ga kupi... E Microsoft je upravo za to zasluzan... On je SVIMA omogucio lakocu koristenja software-a, i time su svi poceli da kupuju PC racunare, stvorilo se trziste, i sadasnji razvoj hardvera je u direktnoj sprezi sa trzistem koje postoji...

A da ti dokazem da je Bill Gates NAJZASLUZNIJA osoba na svetu, zasto danas imamo PC u kucama, uzmi za primer sebe... Jer ti najbolje znas sta si ti radio...
Pitanje: KOJI SI SOFTWARE KORISTIO KAD SI PRVI PUT KUPIO RACUNAR, I NA KOJEM SI SOFTWAREU STEKAO OSNOVNA ZNANJA?
Samo iskreno odgovori, i shvatices o cemu pricam... Pa kad sam sebi odgovoris, onda pitaj svog komsiju, prijatelja, rodjaka to isto piranje...
Zasto te ovo pitam? Pa recimo da si imao 8-10 godina kad si dobio prvi racunar (ja sam doduse bio mladji, i prvi racunar mi je bio Amiga, ali to nije bitno, jer sam prva znanja stekao na PC-u bas uz Microsoftov software), i da windows nikada nije napravljen, vec da postoji samo Linux... Dali bi ti sa 8 godina bio dovoljno sposoban da upravljas racunarom i da ga koristis za svoje potrebe? Cisto sumnjam... A i to je u slucau da zanemarimo faktor, da bi tada racunar bio 5 puta skuplji (market offer/demand), i da tvoji roditelji verovatno ne bi videli neku korist od racunara niti potrebu za njim, te bi se tesko odlucili da izdvoje pare na tako nesto.
Moj brat od strica, ima trenutno 9 godina, sestra 12.. Dobili su racunar ove godine... Svu obuku su stekli u regularnoj privatnoj skoli koju pohadjaju... (Znaci nisu imali neki specijalisticni kurs, a niti su u drzavnoj skoli u kojoj ih nece nauciti ni digitnon da koriste).. nakon par meseci igranja, oni sada instaliraju nove igrice, crtaju slike, kopiraju fajlove po kopjuteru, razmenjuju sa drugarima kojekakve slicice, gledaju crtane filmove, SURFUJU INTERNETOM, koriste e-mail... Sve sami... (inace moji stric i strina, niti znaju niti koriste taj racunar...). I ti sad meni hoces reci da bi to oni mogli da rade da im je na racunaru Linux umesto Windowsa?

Prica sa bazenom :)
Prvo, to je neka nebuloza, neproverena informacija.. A cak i da je tacna, u USA bi mi iz vodovoda svakodnevno slali momke da mu pomognu da menja vodu u bazenu... Tamo nije kao kod nas, kad se komsija tusira, ti nemas vodu u kupatilu... Ako je on pravio toliki bazen, onda se sigurno mislilo i na sve ostalo...Ali ne znam zbog cega si potegao ovu pricu, kad je nebitna, i nema veze sa ovom diskuisijom...
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 16:02 - pre 258 meseci
Desktop je izmisljen jos kad je billy bio student.
Billy je samo to usavrsio i poceo da naplacuje...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 16:29 - pre 258 meseci
Citat:
Predrag Damnjanovic:
Desktop je izmisljen jos kad je billy bio student.
Billy je samo to usavrsio i poceo da naplacuje...


Nije tacno. 1981 kada se pojavio prvi Desktop (Xerox 8010, Star), billy je imao cirka 26 godina... I vec uveliko u poslu sa Microsoftom... Tada je Microsoft slavio 6 godinu poslovanja...
Inace, ako je Bill 'samo' usavrsio taj sistem.. Predpostavljam da su tvoj i moj cale slicno godiste kao i on.. Zasto oni onda nisu 'samo' usavrsili taj sistem... Pa mi bi danas vozili privatne Boeing-e a ne bi se smarali po ovim forumima...

Dakle prica ne stoji.. Moras malo bolje da se potrudis i izneses neke argumente...
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 16:46 - pre 258 meseci
Ja lično mislim da je glupo raspravljati se na tu temu.
Windows je dobar za neke stvari, takodje i Linux. E sad ko šta voli, to će i da koristi...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 16:54 - pre 258 meseci
Citat:
[rammstein]:
Ja lično mislim da je glupo raspravljati se na tu temu.
Windows je dobar za neke stvari, takodje i Linux. E sad ko šta voli, to će i da koristi...


Ne raspravljamo mi ovde o tome... Ta cinjenica svakako stoji...

Ja pokusavam ovde da se razjasnim sa likovima koji bespotrebno i neargumentovano pljuju po Billu Gates-u i Microsoftu bez ikakvog razloga.. Pljuvanje kao da im je Bill pobio pola familije...
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 17:05 - pre 258 meseci
Pa čovek se snašao, napravio neke cake i zaradio ogromnu lovu :-)
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 17:12 - pre 258 meseci
Tacno.
A privatni boinzi ne postoje jer bi svaki dan padali ljudima na kuce :)
 
Odgovor na temu

Pauli

Član broj: 659
Poruke: 112
*.rosvle01.mi.comcast.net



Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 17:13 - pre 258 meseci
Ventura, kome razjasnjavas? Ja vidim da si se ti javio u trenutku kada jos niko nije pljuvao.

Citat:

Dali bi ti sa 8 godina bio dovoljno sposoban da upravljas racunarom i da ga koristis za svoje potrebe?


Naravno, koristio bih Mac-a.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 17:16 - pre 258 meseci
Hajde da ovo prebacimo u Advocasy

Prvo neću da se raspravljam u stilu windows je bolji/linux je bolji. Ja sam koristio prvo DOS pa Windows zato što su moji na poslu sa UNISYS-a prešli na PC-e sa Windows-om pa su onda i kući kupili kompjuter sa Windows-om. Moja seka, međutim sada ima 5 godina i njen susret sa kompjuterom je upravo Linux. Upali kompjuter na dugme, vidi ikonu sa njenom slikom, klikne na nju mišem, sačeka startuje se GNOME. Startuje se Gnome bez ikakvih dugmića osim njenih programa za crtanje i nekakvih igrica koja sam joj postavio. Mogu slobodno da je pustim jer znam da ništa neće moći da pokvati (miša i tastaturu da lomi neće sigurno). kada joj dosadi klikne na ikonu pa na zeleno dugme i kompjuter se ugasi. Komplikovano? Sigurno da nije. Znači, pričati u mogućnosti korišćenja je smešno. Pa ja sam pre škole mogao iz dosa da startujem igre tako što sam pritiskao cd ..\1 pa 1 cd ..\2 pa 2 i tako dalje. Niti sam znao latinicu niti sam znao šta to što kucam znači ali sam mogao da uradim ono što sam trebao da uradim i što sam želeo da uradim ništa više i ništa manje.

Razvoj kompjutera ne treba pripisivati jednom čoveku jer jedan čovek ne može ništa da uradi. Gates je jednostavno bio u dobroj vremenskoj poziciji, kao što je i Torvalds bio u dobroj poziciji kada je napravio prvi linux kernel. Sve je stvar timeinga. I da, da nije bilo Microsoft-a, to bi bio IBM i OS/2 ili Sun sa solarisom.

Nisu ljudi kupovali kompjuter da bi njihov perica mogao da radi to i to (tada nisu) već su kupovali jer im je na poslu traženo da znaju to i to. Veliki zahtevi poslovnih mreža i idiotskih radnika su zahtevali jednostavan OS i on je nastao. Da to nije bio Windows 2.0 bio bi OS/2, CDE sa Unix-om, ili nešto sedmo što je tada postojalo.

Goran Rakić
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 17:40 - pre 258 meseci
pa ovde se i ne raspravlja dali je bolji Linux ili Windows...

Sto se tice tvoje sestre... Ok... 'Problem' je u tome sto si TI svojoj sestri namestio da klikne na ikonicu u GNOME-u, itd... Sumnjam da bi tvoja sestra od 5 godina, pa nek ima i 10 godina, umela da se snadje u linuxu, da ga podesi, da podesi GNOME, i da ga koristi... I kad se nesto 'sjebe', da zna da izadje iz situacije...

Ne tvrdim ja da je Gates razvio kompletnu tehnologiju.. Ali od pojedinaca on je daleko najzasluznij za to... Sto se tice svega, on ne moze da se poredi sa Torvaldsom, jer kad je Torvalds razvio osnovnu verziju linuxa, on mu je ispao iz ruku tako reci, i Torvalds nije imao nikakvu, ili veoma malu kontrolu nad njegovim buducim razvojem...

Pa Microsoft i IBM poceli odpriliek u isto vreme da se bore za trziste... IBM je imao strahovito vecu prednost jer je OS/2 pravljen od strane IBM-a, da koristi IBM-ove racunare... A Windows je pravila sporedna kuca, koja ih ej ipak pobedila... (Malo stariji korisnici se secaju tih godina dok je trajao taj dvoboj, kako se razvijalo, i kako se zavrsilo..)

Sun uopste nemozes porediti sa IBM-om i Microsoftom, jer je to kao da poredis Folksvagen i Pezo koji proizvode putnicka auta, sa recimo Catterpillar firmom koja proizvodi bagere... Svrha upotrebe je drugacija totalno...

Meni su '88 moji roditelji kupili prvi kompjuter (Amiga 500+) iz razloga da ja nesto naucim... Tada je Amiga suvereno vladala, jer je imala lakocu koristenja u odnosu na PC (setite se samo amigine grafike u poredjenju sa PC-om... amiga je suvereno vladala do nede polovine devedesetih)... Moji roditelji su pre toga radili na nekim glomaznim sistemima u racunovodjstvu, i nije im ni padalo na pamet da oni kupuju kompjuter kod kuce zbog posla itd... Tada su racunari bili samo u nekim firmama, i ako si trebao da ga koristis, imao bi kracu obuku i to je to.. Sve se uglavnom svodilo na terminale, tako da neka specijalna obuka i nije trebala...
Da u to vreme nije postojala Amiga, ja verovatno ne bi tada dobio kompjuter, jer je bilo besmisleno da meni, detetu od 6-7 godina dati neki racunar koji ne umem da koristim, niti sam sa tim godinama sposoban da korsitim...

Microsoft je tih godina uspesno svoj software uvodio u kancelarije... A dok je tek devedesetih bio pravi boom, kada su racunari poceli masovno da ulaze u domacinstva...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 18:14 - pre 258 meseci
Ma šta vam je bre ljudi Billy i Microsoft u životu nisu izdali jedan (1) proizvod a da su ga oni sami napisali od početka (osim možda nekih igrica ;). Sve su pokupovali, izmenili, pa čak i pokrali, počev od samog MS-DOSa. Billy je dobar biznismen i to stoji a što se ostalog tiče to nema veze.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Mandrake bankrotirao19.01.2003. u 18:26 - pre 258 meseci
Da su pokrali.. To sumnjam... To je u USA veoma tesko uraditi bez posledica...

Caiser, argumentuj malo svoju tvrdnju da Microsoft nije razvio nijedan program...

Nemojmo ljudi bez argumenata... Sa takvim porukama bez argumenata postizete da strana sto pljuje po MS-u izgleda smesna... Dajte, ubedite me ZASTO je Microsoft zasluzio da bude popljuvan...


Caiser, ne znam te, ne znam dali si ti programer... Ali recimo da si ti programer koji zivi od svog rada, i ja da kazem da ti nijedan program nisi napisao, da si lopov, pokrao sve... Da si najgora napast u kompjuterskom sveetu.. da zbog tvog bazena 80% beograda nema vodu ( :) ), da si kriv sto deca u somaliji gladuju, i ne znam sta jos... Kako bi to tvrdio, da me neko ozbiljno shvati, a da nemam nikakav argument kojim bi podupreo svoje teze...

Ista stvar i sa Billa Gates-om i Microsoftom.. Svi pljuju iz nekih predpostavki, iz traceva koje su culi od drugih, a 99% ih pljuje jer je danas moderno pljuvati po njima, i sto kad ih pljuju oni ispadaju 'cool' u ocima drugih 'fellow anti M$ hackera'...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mandrake bankrotirao

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 16333 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.