Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi

[es] :: E-Kupovina :: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31721 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

speedy

Član broj: 17987
Poruke: 32
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+1 Profil

icon E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi06.01.2006. u 18:21 - pre 221 meseci
Ukratko:

5700din (67$) - vrednost robe + US local shipping (UPS Ground)
2000din - E-ducan transport
500din - E-ducan provizija
3000din - Davidsped racun po prijemu posiljke (od cega 2230din na "carinske takse"?!?)
---------
11200din, duplo vise od vrednosti robe

za ove pare sam mogao da otvorim virtuon karticu, platim DHL ili slican delivery, a PDV i carina ne idu na roby < 100EU? :S grrrr.....


[Ovu poruku je menjao speedy dana 06.01.2006. u 22:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Samurai Jack
Beograd

Član broj: 39696
Poruke: 165
*.eunet.yu.

Sajt: www.capoeira.rs


+12 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi06.01.2006. u 20:22 - pre 221 meseci
Salis se? Nemoguce...:(
Moracu jednom da odem do njih da se raspitam kakva je situacija kada je u pitanju kupovina na eBay-u...
U principu tu nema sta da komplikuju cena + shipping + njihova provizija = roba isporucena na moju adresu...sve je ispod 100e...al' opet sad kad sam procitao ovo verovatno su i tu nesto smislili...
 
Odgovor na temu

speedy

Član broj: 17987
Poruke: 32
*.yu
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi06.01.2006. u 20:43 - pre 221 meseci
Da razjasnim - ja sam porucio, platio i stigla mi je roba. Znaci nije
verovatno, nego upravo kao sto sam napisao. :(
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi06.01.2006. u 20:56 - pre 221 meseci
Carina bi trebalo da ne ide na robu ispod $100, ne 100€, mada se opet ne uklapa. Poslednja stavka u računu mi nikako nije jasna.

Zovi ih i priupitaj o čemu je reč? Samo nemoj da se svađaš, nego smireno.
 
Odgovor na temu

speedy

Član broj: 17987
Poruke: 32
*.yu
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi06.01.2006. u 21:28 - pre 221 meseci
GV> Carina bi trebalo da ne ide na robu ispod $100, ne 100�, mada
GV> se opet ne uklapa. Poslednja stavka u racunu mi nikako nije jasna.

GV> Zovi ih i priupitaj o cemu je rec? Samo nemoj da se svada�, nego smireno.

Naravno. Meni je receno da cu morati da doplatim 1800din pri prijemu a
ako poskupi u medjuvremenu da ce doplata pri prijemu biti 3000din.
Izgleda da je poskupelo.

Tek kada sam procitao informacije sa foruma i sa sajta carine, shvatio
sam da su ti "cudni" troskovi mozda khm... "smisljeni".

Poenta koju sam hteo da potvrdim sa iskusnijim e-kupcima je da
se u praksi mnogo vise isplati kupovina u svom aranzmanu i da E-ducan
_dere_.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi06.01.2006. u 21:36 - pre 221 meseci
e,ovako...to sa 100evra ili $ mozete da objesite macku o rep...za 3 moje posiljke(1 na adresu u Srbiji a 2 u CG) je naplacena carina.Vrijednosti su bile(sa uracunatim shippingom):55.20$,23.12$,78.60$,sto znaci da sve zavisi od raspolozenja carinika,mada je moguce i da je do sistema pakovanja.Naime,sve 3 posiljke su imale onu 'Customs declaration' nalijepljenu na sebe,ali su bile spakovane u tvrdu kockastu kutiju,pa su vjerovatno na carini otvarali da vide da nije nesto nedozvoljeno,a posto su vec otvorili-morali su da naplate carinu(i PDV ovde u CG)...
Sad,ne branim taj e-ducan,cak stavise,ne vjerujem da je tu kod njih sve OK,ali zelim da kazem da to sa minimalnom vrijednoscu zakonski mozda jeste tako,ali to tumaci svaki carinik na svoj nacin

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 06.01.2006. u 23:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi06.01.2006. u 22:30 - pre 221 meseci
Na sajtu uprave carina lepo pise da sve posiljke vrednsoti ispod 100 evra ne podlezu placanju carine. Ako su ti naplatili, zali se.
 
Odgovor na temu

Samurai Jack
Beograd

Član broj: 39696
Poruke: 165
*.eunet.yu.

Sajt: www.capoeira.rs


+12 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi06.01.2006. u 22:36 - pre 221 meseci
Sto se tice te carine, od 4 predmeta sa eBay-a 3 su stigla za 10-ak dana i nikakvih dodatnih troskova nisam imao....4. je stigao posle mesec i po dana i dodatni troskovi su bili 60 dinara! Koliko sam ja razumeo, predmet je otisao na carinjenje. Tih 60 troskova su neki valjda troskovi carinjenja....ali to nikako nije 2300 koliko su naznacili u e-ducan-u.
Nikad mi to nece biti jasno. Zaradjuju na tome sto ljudi ne znaju ili ne mogu da naruce nesto preko interneta! OK, oni to urade umesto njih i u redu je da se ugrade za neku zaradu (to bih i ja uradio da neko hoce da pozajmi moju Virtuon karticu) ali dvostruka cena od originalne....sto je mnogo, mnogo je! Bezobrazno cak!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi07.01.2006. u 10:24 - pre 221 meseci
Tih 60 dinara je iznos troska carinskog pregleda.

Sto se tice te magicne granice vrednosti od 100e, situacija kod nas je nazalost takva da je to ostavljeno slobodnom sudijskom, pardon, slobodnom carinskom uverenju na procenu, pa tako (iako su iskazani stvarna cena kostanja i troskovi postarine koji zajedno cine vrednost posiljke, tj. osnove za carinjenje) ako po obavljenom carinskom pregledu carinik proceni da to podleze carini i da stvarna vrednost (po kadiji) prelazi 100e (iako tako ne pise, tj. iako je zbir [stvarna vrednost cene kostanja]+[stvarni troskovi postarine] = <100e), tu nema mnogo pomoci.

No, pozivom na broj 064/732 od skoro se mogu prijavljivati carinici, odn. takvi i slicni slucajevi, prekrsaji, zloupotrebe, itd., pa ce se situacija MOZDA malo promeniti.

Sto se e-ducana tice, hm... ne znam, nisam koristio i nemam nameru, ali me ne bi iznenadilo da je situacija bas takva kakva je gore opisana.
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.29.EUnet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi07.01.2006. u 13:14 - pre 221 meseci
Evo sad i mog iskustva:
Narucio sam patike 01.08.2005. i stigle su 18.09.2005.
Racun:
Nabavna vrednost sa troskovima slanja do sabirnog centra u New York-u je bila 45USD+8USD za troskove slanja od Amerike do Srbije, sto je tada ukupno iznosilo tacno 3869din.Nadalje su mi naplatili:
provizuja:370,00din
Otkup tovarnog lista: 50,00din
Carinske takse:840,00din
Skladisnica na Aerodromu Beograd:125,00din
Dostava robe:300,00din
Spediterska usluga:200,00din
PDV:90,00din
------------------------------------
Ukupno dodatnih troskova:1.975,00din
Ukupna cena atika u BG:5844,00din
Cena patika u sabirnom centru:3285,00din

Znaci ukoliko narucite robu cija je vrednost do 100EUR (sa troskovima slanja do Srbije) sigurno necete platiti carinu.Sto se tice cene,treba dodati oko 60-ak% na cenu robe na sajtu sa postarinom do New York-a

E sad ja sam iz NS pa mi nisu hteli poslati robu u NS(pitao sam da mi posalju postexpes-om,ja bi naravno platio,ni da cuju) pa sam morao ici u Davidsped po robu(mada su mi naplatili 300,00din dostavu robe).Da su bili posteni ne bi mi naplatili 300din.Sto se tice carinske takse ona nije sigurno 840,00din nego je u to vreme bila 265,00din.Ja sam dobijao mobilne telefone iz inostranstva i toliko sam placo carinsku taksu(nikakvu mi carinu mi nisu naplatili,telefoni su bili polovni ali kao novi i realna cena im je bila oko 200eur).Znaci da su mnogo postali bezobrazni.2230din koliko su uzeli spedy-u je cist lopovluk i bezobrazluk.Cinjenica je i da lazu za iporuku.Rekli su 14 dana posle prispeca u new york,a meni je paket stigao posle 38dana od dana prispeca u new york.

Zakljucak:Ako te zlo ne natera ne koristi e-ducan jer deru.Varijanta sa virtuonkom nije losa ali je problem zato sto amerikanci nece da salju u evropu.

Citat:
smfilip: Naime,sve 3 posiljke su imale onu 'Customs declaration' nalijepljenu na sebe,ali su bile spakovane u tvrdu kockastu kutiju,pa su vjerovatno na carini otvarali da vide da nije nesto nedozvoljeno,a posto su vec otvorili-morali su da naplate carinu(i PDV ovde u CG)...

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 06.01.2006. u 23:03 GMT+1]


Kutiju su ti otvarali da bi se uverili sta je unutra.Ako su ti naplatili carinu za vrednost od 55USD mogao si ladno da ih tuzis i dobio bi resenje njkasnije za 30dana(tako je po zakonu).Medjutim ako si narucio recimo 25dvd-a ili neceg slicnog carina moze proceniti da nije za licnu upotrebu pa ti naplatiti carinu.Napominjem carina se ne naplacuje za robu u vrednosti do 100eur i pod uslovom da je za licnu upotrebu.Takodje ima i carinska tarifa po kojoj se i procenjuje vrednost robe.Recimo po njima nov BMW kosata od 10-20k eur.Nemozes ti recimo pokazati fakturu od 500eur i reci naplatite mi carinu 100eur.Ako ti je faktura bila prava bez problema si se mogao zaliti i dobio bi sigurno.Samo jos da dodam.U Novom Sadu ima
http://www.net-market.co.yu/ isti je princip kao i e-ducan samo malo jeftiji i nemaju te partnerske sajtove pa je svuda provizija 10%.Ne uzimaju tolike troskove carine,spedicije itd.Nije reklama nego cisto za ljude koji su iz NS da znaju da ne moraju ici u BG kao ja dok nisam zano da postoje

 
Odgovor na temu

Samurai Jack
Beograd

Član broj: 39696
Poruke: 165
*.eunet.yu.

Sajt: www.capoeira.rs


+12 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi07.01.2006. u 13:15 - pre 221 meseci
E ne budem ja lenj i posaljem mejl e-ducanu. Pitao sam sledece: ''Poštovani,
interesuje me da li vršite kupovinu u ime fizičkih lica na www.eBay.com? Možete li mi
reći kolika je Vaša provizija na cenu sa ebay sajta? Na primer: cena proizvoda na
eBay-u je 20 dolara, shipping do SCG je 10 dolara. Kolika je Vaša provizija na ovih
konačnih 30 dolara i postoji li mogućnost da se kao shipping adress odmah navede moj
stan tj. da mi naruceni artikal stigne direktno na kucu?''


Prakticno sam ih pitao da li mogu da ih 'iskoristim' da oni plate robu umesto mene a da prodavac posalje istu pravo meni.

Odgovor mi nije bas najjasniji. Ovo je copy/paste.
''Preko e-ducana ste u mogucnosti da kupite bilo koji proizvod koji postoji na Internetu (online trgovina). Ako na sajtu www.ebay.com postoji mogucnost dostave direktno na Vasu adresu,mi smo u mogucnosti da kupovinu izvrsimo za vas ali nismo u mogucnosti da vam garantujemo da ce isti proizvod i stici na naznacenu adresu.Ova kombinacija jeste jeftinija od nase ustaljene procedure ali je ujedno i rizicnija.Stoga na Vama je da odlucite za koju ste varijantu kupovine vise zainteresovani. Na Vasem racunu mogu biti kombinovani proizvodi sa vise sajtova. Procedura direktne kupovine se vrsi u prostorijama e-ducana. Krajnja cena koju placate kod nas u dinarskoj protivvrednosti se formira na sledeci nacin: - Cena na sajtu- Provizija 20%- Transport do NY(sediste naseg speditera)- Transport do EV(5.00$ po kilogramu)- Manipulativni troskovi (8.50$ fiksni trosak) Kada poruceni proizvod (cija cena na sajtu i transport do NY iznose manje od 100evra)stigne na Vasu kucnu adresu imate dodatni trosak

u iznosu od 3000.00 dinara u koji je uracunato:

- carinska taksa
- aerodromska lezarina
- otkup tovarnog lista
- spediterski troskovi transporta

Predlog:
S' obzirom da postoje troskovi koji su fiksni (*Manipulativni troskovi,*transport do EV(5.00$ po kilogramu),*naknadni trosak od 3000.00dinara(kada proizvod ne podleze carini i pdv-u odnosno kada cena na sajtu ne prelazi 100 evra tacnije 115 dolara),predlazemo Vam da prosirite Vasu listu proizvoda kako bi Vam kupovina bila isplatljivija. Radi detaljnije informacije o konacnoj ceni proizvoda za koje ste zainteresovani,preporucujemo Vam da nam posaljete linkove istih ili sifre sa sajtova i mi cemo tada biti u mogucnosti da Vam prosledimo potpuniji odgovor. U slucaju kada zbir cena na sajtu i troskova transporta do NY (sediste naseg speditera) prelazi sumu od 100 evra:
- Naknadni troskovi prilikom preuzimanja narucenog paketa iznose troskove:
- Carinske tarife,
- PDV-a i 2000.00 dinara :- carinska taksa
- aerodromska lezarina
- otkup tovarnog lista
- spediterski troskovi transporta Nacin placanja : -Gotovinski-Kreditne kartice(Visa,Visa elektron,Master,Maestro,Dina,Yuba,Yuba na odlozeno)-Upalata na tekuci racun e-ducana Pozdravljamo Vas i nadamo se uspesnoj saradnji.''


E sad, ako sam ih dobro razumeo, ja mogu da zaobidjem 'redovnu proceduru' i da prodjem samo sa njihovom ugradnjom od 20% na osnovnu cenu. To i nije toliko strasno. Ostatak ne bih da komentarisem. 'Naknadni trosak od 3000 za proizvode jeftinije od 100e...'' Yeah right....
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi07.01.2006. u 13:23 - pre 221 meseci
Citat:
boab:


Kutiju su ti otvarali da bi se uverili sta je unutra.Ako su ti naplatili carinu za vrednost od 55USD mogao si ladno da ih tuzis i dobio bi resenje njkasnije za 30dana(tako je po zakonu).Medjutim ako si narucio recimo 25dvd-a ili neceg slicnog carina moze proceniti da nije za licnu upotrebu pa ti naplatiti carinu.Napominjem carina se ne naplacuje za robu u vrednosti do 100eur i pod uslovom da je za licnu upotrebu.Takodje ima i carinska tarifa po kojoj se i procenjuje vrednost robe.Recimo po njima nov BMW kosata od 10-20k eur.Nemozes ti recimo pokazati fakturu od 500eur i reci naplatite mi carinu 100eur.Ako ti je faktura bila prava bez problema si se mogao zaliti i dobio bi sigurno.


Znam sve sto se tice carinske tarife i svega u vezi toga,posto se bavim slicnim poslom.u 1. kutiji je bila dremel busilica,u 2. dodaci za istu,a u 3. set za dopunu tonera za kopir aparat. u sve tri kutije su bile fakture,sa pecatom i potpisom prodavaca. Nisam htio da se zalim,jer nema sanse da bih dobio povracaj,a u svakom slucaju bih dao vise za tu zalbu nego sto je iznosila carina. Ovo sam naveo,ne da se zalim,nego samo da vam kazem da se zakon kod nas tumaci na razlicite nacine.
poz
 
Odgovor na temu

boab

Član broj: 59019
Poruke: 68
*.252.EUnet.yu.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi07.01.2006. u 17:46 - pre 221 meseci
Citat:
smfilip:  Nisam htio da se zalim,jer nema sanse da bih dobio povracaj,a u svakom slucaju bih dao vise za tu zalbu nego sto je iznosila carina. Ovo sam naveo,ne da se zalim,nego samo da vam kazem da se zakon kod nas tumaci na razlicite nacine.
poz


Bogami zakon funkcionise.Mozda u crnoj gori ne ali u Vojvodini da.Ja sam iz Novog Sada, zalio sam se i dobio oslobadjanje.Kad odes na postu(ili ako ti neki od kurira donese paket)carinu platis pri podizanju.Ja sam to odbio.Otisao na postu carinjenja,uzeo carinsku deklaraciju(fotokopiju),poneo fakturu(koju sam licno napravio),napisao zalbu od 5 recenica i predao carini Novi Sad.Posto nisam dobio uverenje posle 30 dana,otisao sam na carinu i dobio resenje o oslobadjanju.Na posti sam platio 99dinara lezarine(3din/dan) i digao paket.Hocu da kazem da zalba nista ne kosta, a da oduzme oko 2-3 sata.Ako ti nije hitno da podignes paket mislim da se nije lose zaliti.Inace kad potpises i platis carinu gotovo je,nema posle zalbe.Moras odbiti da platis i potpises,jedino se tad mozes zaliti.Inace ja sam cuo da crnogorci kao i ne proveravaju te postanske posiljke ali izgleda da ipak gledaju
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi07.01.2006. u 17:51 - pre 221 meseci
itekako gledaju...iscijepaju sve sto mogu,i posle oblijepe sa "Posta Carinjenja Podgorica",i priloze samo uplatnicu,ako neces da platis paket se vraca-makar tako su mi rekli u posti...
 
Odgovor na temu

Turin Turambar
Ivan Jekic
Novi Beograd / Serbia

Član broj: 21396
Poruke: 199
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi07.01.2006. u 21:41 - pre 221 meseci
Pre nekog vremena, kada nisam pojma imao kako ide e-kupovina i carina (mislio sam da se na SVE placa carina i porez!!), hteo sam da narucim 2 CDa preko e-ducana. Ljubazna devojka mi je odgovorila sta sve ja moram platiti i napomenula mi da se to ne isplati, jer je porudzbina suvise mala u odnosu na troskove dostave.
Nego kao, kada ja budem uzimao vise stvari ili narucivao sa jos nekim - tada ce se isplatiti. Htela je reci, glupo je dati 5000dinara (karikiram) na nesto sto ima vrednost od 1000.
U svakom slucaju i tada mi je navela te fore oko carine za ta 2 diska... nije ni cudno sto sam se ja tada zesce istripovao.

Tek sam ovde, na Elite security-ju procitao kako ZAISTA stoje stvari i kako Amazon bez problema salje u SCG, kako se nista dodatno ne placa i kako nema carine do ispod 100e.
E, to mi nije rekao E-ducan. Ne kazem da su morali to da mi kazu - nisu, ali da sam ja pristao da dam tu ogromnu svotu na dva CDa, oni bi 'ladno to uradili bez problema, iako znaju kolika je zapravo realna cena!

Nadam se da se blizi dan kada nam nikakvi e-ducani nece biti potrebni. Bar ne za ovako jednostavne i trivijalne stvari. Takodje se nadam i da ce carinici navici da im roba sve vise dolazi narucena preko interneta, i da nije kradena (u septembru, kada sam bio u carinskom delu poste, video sam gomilu paketa sa amazon.com-a, i kada sam to naglas konstatovao, carinica je rekla "da, da, znamo mi sta vi mladi radite").
E, pa nadam se da nece vise samo "mladi" koristiti internet, a treba i ostalim carinicima poruciti da danas, kada neko kupi nesto preko interneta, ne znaci da je ukrao i platio laznom karticom, nego je 99% novac izvadio i dao iz svog dzepa!

so THERE!
Every time I rise, I see you fall.
 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi09.01.2006. u 14:49 - pre 221 meseci
Postovani,

ne zelimo da se pravdamo, ali samo da objasnimo neke stvari. Nama je u interesu da se e-commerce razvija i da su sporedni troskovi pri online kupovini zanemarljivi, ali nam to Drzava ne dozvoljava. e-ducan zaradjuje samo preko svoje provizije (znamo da vecina to nece poverovati). Povecanjem carinskih taksi na 2230 din stala nam je prodaja i sve sto smo postigli u poslednjih godinu dana.

Nase nezadovoljstvo i objasnjenje kako su krajnji kupci osteceni, objavili smo u poslednjem newletter-u na adresi http://www.e-ducan.com/popNewsletter.aspx?num=21 koji je bio poslat na 8000 adresa. Verujte da su svi na nasoj strani.

Svi koji misle da treba narucivati direktno preko sajtova, u pravu su, ali trebaju imati sledece na umu:
1) da li ce sajt prihvatiti karticu
2) da li hoce da isporuci u Srbiju i Crnu Goru
3) da li ce proci carinu i ne zagubiti se tamo
4) da li ce postar to isporuciti as-is, a ne zameniti sadrzaj posiljke (proverite statistike poste i carine u smislu kradje)

Krenucemo redom po postovima:

speedy: -------------------------------------------------

Cifra od 11200 din je verovatno tacna. Vrednost od oko 2000 din za transport, uzevsi u obzir tezinu Vaseg paketa, pomnozeno sa 5$/kg i dodatnih 8$ za manipulativne troskove, je trenutno najpovoljnija cena takve vrste transporta kod nas. e-ducan od tog transporta nema nista, cak, gledano u globalu, imamo i mali minus. Naime radi se o transportu avionom i roba dolazi na carinsku ispostavu Aerodrom Beograd.

Proverite kolike su cene kod DHL-a, FedEx-a i drugih, po kilogramu. I ne samo to, kod njih se placa uvek 30% na cenu jer imaju takve ugovore sa drzavom zbog placanja carine, tj da ne gube vreme u carinskom postupku, oni placaju max carinsku stopu od 30%.

Obracunavanje cene Vam je verovatno poznato. Nadamo se da Vam provizija od oko 500 din nije mnogo. Sto se tice naknadnih troskova tj troskova pri prijemu robe, pogledajte objasnjenje na http://www.e-ducan.com/help.aspx?pageID=6&helpID=1. Naime radi se o problematicnih 2995 din (paketi do 100eura - ne placa se carina i pdv).

Moramo da napomenemo da nam sve te troskove vodi nasa spedicija. Radi se o carinarnici Aerodrom Beograd i paketima do 100eura. Troskovi spedicije nisu menjani i iznose: 200 din usluga, 300 din prevoz i pdv na te usluge. Postoje jos i otkup tovarnog lista (1000din) i usluga aerodroma (oko 1700din) koji se dele sa brojem paketa. Sve u svemu, ovi troskovi su ostali isti i iznose 765 din.

Problem su carinske takse. Nekada su one bile 840 din (440+400 za adm.taksu i angazman carinika), to je ono sto boab spominje. Tada su krajnji troskovi bili 1605 din.

Napomena: Carina ne najavljuje poskupljenje taksi i one se ne mogu retroaktivno obracunavati. To, nazalost, trpe kupci.

Onda su preko noci poskupeli na 1040 din (440+600 za taksu i izlazak carinika na pregled) pa je za naplatu pri dostavi bilo 1805 din. To ste nazvali "cudni troskovi" i "smisljeni". Mi samo napominjemo, od koga su smisljeni ?!

A onda su, takodje preko noci uveli sledece:
- administrativna taksa 1020 din
- angazovanje carinika 600 din
- administrativna taksa 610 din
= 2230 din

Ta cena + ne promenjenih 765 din = 2995 din.

Samurai Jack: --------------------------------------------

Ne verujete za 2230 din. Pogledajte racunicu iznad. Mislimo da je nasa provizija korektna, nije bezobrazna. Ona je u gornjem slucaju, kako je speedy napomenuo, oko 500 din na celu posiljku, i to je sve sto e-ducan vidi.

crews_adder: --------------------------------------------

Citat:
crews_adder: Tih 60 dinara je iznos troska carinskog pregleda.

Sto se tice te magicne granice vrednosti od 100e, situacija kod nas je nazalost takva da je to ostavljeno slobodnom sudijskom, pardon, slobodnom carinskom uverenju na procenu, pa tako ...


Tacno. Jedini spas je "sposobnost" spedicije.

boab: -------------------------------------------

Uz svo duzno postovanje prema svim nasim kupcima, proverili smo podatke koje napominjete i nema ih u nasoj bazi podataka. Nasli smo nesto priblizno, ali zbog politike zastite podataka nasih kupaca, to ne mozemo da objavimo. Bili bismo Vam zahvalni ako nam putem foruma ili email-a date sifru narudzbine, kako bi istu proverili.

Ovo napominjemo jer nam se cini da cifre koje spominjete nisu tacne, iako racunica ne odudara mnogo od istine, a i spominjete firmu u NS koja pokusava da se bavi slicnim poslom. Samo zelimo da utvrdimo autenticnost Vaseg posta, s obzirom da se ukljucuje i druga firma koja je, blago receno, prekopirala nase tekstove i probala da prekopira i nas sistem, ali nije u tome uspela. Takodje ste nam Vi najvise stvari zamerili, pa to trazi objasnjenja.

Sto se tice transporta do NS-a, u tom trenutku to nismo imali kao opciju, a ipak garantujemo za robu do njene isporuke krajnjem korisniku. Sada isporucujemo i tamo. Naplacenih 300 din morate da regulisete sa transporterom tj spedicijom.

Ako se vec bavite slicnim poslom, trebalo bi da znate da je na carinarnici Aerodrom Beograd uvek postojala taksa i tada je iznosila zbirno 840 din (pogledajte objasnjenje dato speedy-u). Ranije, odredjene carinarnice nisu imale ove takse. Po novom zakonu, sve imaju, ali razlika je sto npr Posta ima, kao drzavna firma, odredjene beneficije i tzv skraceni carinski postupak.

Sto se tice isporuke, ona je 14 dana od kompletiranja Vase posiljke u sabirnom centru. To je na svim nasim uputstvima za kupovinu. Desavalo se da ti rokovi budu probijeni, ali samo zbog carine i njihovih procedura.

Samurai Jack: ------------------------------------------

U pravu ste da je u nekom delu ovaj email malo nejasan, tj recenice su nabacane. Za to su zaduzeni nasi savetnici i rade kako im je receno, ali ne ispada to uvek onako kako zelimo. Najbitnije je sledece, potpuno tacno i sve razjasnjava:

Ako na sajtu www.ebay.com postoji mogucnost dostave direktno na Vasu adresu,mi smo u mogucnosti da kupovinu izvrsimo za vas ali nismo u mogucnosti da vam garantujemo da ce isti proizvod i stici na naznacenu adresu.Ova kombinacija jeste jeftinija od nase ustaljene procedure ali je ujedno i rizicnija.Stoga na Vama je da odlucite za koju ste varijantu kupovine vise zainteresovani.

Turin Turambar: -----------------------------------------

Da Amazon "bez problema" salje u SCG i nije u potpunosti tacno. Zavisi od prodavca na Amazon-u, a vecina njih ne salje, a i to sto se salje su samo dvd i knjige. Po nasoj statistici, ne mozemo da kazemo da 1% njih salje u SCG.

Da se nista ne placa i nema carine, to je zbog Postine skracene procedure, na koju samo ona ima pravo. Uvek Vam ostaje problem kradje na carini i u posti.

Da se carina ponasa tako kako se ponasa, tu ste u potpunosti u pravu. A trebalo bi da vidite kako se inace ponasaju sa robom i kutijama koje stizu.

---------------------------------------------------

Nadamo se da smo objasnili vecinu sporednih stvari. Za sve dodatne informacije, tu smo da podelimo nase iskustvo sa Vama.
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

Turin Turambar
Ivan Jekic
Novi Beograd / Serbia

Član broj: 21396
Poruke: 199
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi10.01.2006. u 01:05 - pre 221 meseci
Sto se Amazona tice, on inace salje samo DVD, CD i knjige. Ja ostalo ni ne gledam, jer su stvari uglavnom lokalizovane za US podrucje ili zapadnu Evropu. Tako da mi to ne predstavlja problem. Ako i nestane roba (to mi se do sada nije desilo - stize mi cak 1-2 dana pre najranijeg roka isporuke), uvek postoji mogucnost da se ona ponovo posalje preko amazona o njihovom trosku, plus da se prijave prekrsaji.

Verujte, ako mi se samo jednom desi da ne budem dobio placenu stvar, ima da se borim na svim poljima koja su mi dostupna, da okrenem sve telefone i obidjem sve saltere. Jer SAMO tako se moze nesto promeniti u zemlji i drustvu.
Ako svi budemo cekali da nam stvar resi Zika, Pera ili komsija, a drzava uvek dezurni krivac za sve - onda se zaista nista i nikada nece sustinski promeniti! Od kukanja nema nista.

Ja se sa E-ducanom slazem sto se tice carinika i taksi, ali isto tako se nadam, da E-ducan, kao firma koja se bavi uvozom i nabavkom preko interneta, URGIRA na svim poljima da se nesto poboljsa, podnosi prijave protiv carinika, neregularnosti i sve ostale stvari. Prvi koraci su uvek teski, mogu biti trapavi ili smesni, ali nikada nisu bespotrebni i vode ka necemu.
Kamo srece kada bi se svako borio svim silama za ono sto mu zakonom pripada i kada ne bi cekao da njegove probleme neko drugi resava. Drustvo bi se promenilo istog trena!

[Ovu poruku je menjao Turin Turambar dana 10.01.2006. u 02:07 GMT+1]
Every time I rise, I see you fall.
 
Odgovor na temu

Samurai Jack
Beograd

Član broj: 39696
Poruke: 165
*.eunet.yu.

Sajt: www.capoeira.rs


+12 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi10.01.2006. u 14:03 - pre 221 meseci
Mislim da je krajnje korektno od strane e-ducana sto se javio i ovako detaljno odgovorio na nase, pa, ruku na srce ostre kritike. Za to im svaka cast.

OK, mislim da sam dobio odgovor. Znaci, moguce je zaobici carinske preglede i ostale troskove i takse koje su stalna procedura e-ducana ali na rizik kupca kada je www.ebay.com u pitanju! U tom slucaju postoji samo procenat koji ide e-ducanu koji, kao sto sam negde gore rekao, i nije toliko strasan. OK, sad su mi neke stvari malo jasnije.
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.51.eunet.yu.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi01.02.2006. u 14:02 - pre 221 meseci
Pitanje za e-ducan:

Zasto,s obzirom da imate speditera u USA (NY koliko se secam) nije moguca kupovina sa sajtova koji vrse isporuku samo po USA?
Recimo,ja nadjem stvar koja mi treba na www.newegg.com, ja vama ovde platim u kešu i vas spediter to kupi umesto mene i posalje ovamo...
Mislim da bi vam ovo bio dobar potez,jer 90% ljudi na eBay salje samo po USA...

 
Odgovor na temu

e-ducan
Global Store
Beograd

Član broj: 72177
Poruke: 49
195.175.37.*

Sajt: www.e-ducan.com


Profil

icon Re: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi01.02.2006. u 19:09 - pre 221 meseci
Janmix,

ne znam ko vam je rekao da to nije moguce. Pa mi to upravo i omogucujemo, kupovinu stvari namenjenih za americko trziste. Takodje vazi i za e-bay. Sa pomenutog sajta smo imali vise kupovina tako da ga smatramo proverenim.
__________________
Bulevar despota Stefana 11
11000 Beograd
Tel: 011/324-1646
www.e-ducan.com
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: E-Ducan: komentari, kritike, iskustva, predlozi

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31721 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.