Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?

[es] :: Advocacy :: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46290 | Odgovora: 405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 13:35 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic: niko te ne sprecava da izbacis ime 'linux' iz sorsa i dokumentacije, pa da ne moras da placas bas nista.

Ako sam ja dobro razumio cijelu ovu stvar, niko ne mora da izbacuje riječ Linux iz dokumentacije i sorsa. Treba da plate samo oni koji u nazivu firme ili proizvoda koriste tu riječ. Dakle, "SuSE Linux" ne može, ali "SuSE" može. "RedHat Linux" ne može, ali može "RedHat", "Fedora Core" i sl.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 13:36 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic
Dvehiljadite kad sam prvi put instalirao linux primetio sam da je robna marka Linusa Torvaldsa, sto znaci da je on registrovanje robne marke platio. Cutao sam, i ne bi sad da se pravim pametan kao 'znao sam' ali ni 2000 te ja nebi radio nista na linuxu licno (dakle na kodu) i radio za tudju robnu marku.


Nije u pitanju da li je ili nije Linux njegova robna marka, u pitanju je kompletna filozofija celog tog sistema... Prvo je sve besplatno, sve lepo, u svetu postoji jedno cartstvo, u njemu caruje drugarstvo, tu su kuce od cokolade, prozori su od marmelade, tamo svako radi ono sta hoce, tamo raste svako voce... itd itd.. svi pevaju ovakve pesmice sve super, a na kraju prc... licencaaaa al kao sto rekoh 'i could care less', za mene je placanje licence za koriscenje tudjeg rada normalna stvar, al mi interesanto da gledam ove linux zealote kako se dave u sopstvenim govnima ...

Citat:
bojan_bozovic:
Dalje, ovo je vrlo bitno za ljude kao Palma:
svaki linux korisnik fala bogu koristi plodove besplatnog rada linux developera koji su sami tako izabrali da rade iz entuzijazma. Nema tu mesta nikakvom fanaticizmu.


Neko ko trosi mesece pa i godine svog zivota na neku ludost koja mu se ne placa nije fanatik? Hmm... Pojasni mi onda definiciju fanatika, jer ocigledno imamo potpuno razlicite poglede na fanatizam...


Citat:
bojan_bozovic:
Imam GIMP ovde pod Windowsom koji je strasno parce softvera - sto da placam photoshop kad imam photoshop za dzabe?


Gimp i Photoshop? Izvini, al za tvoju dobrobit, i dobrobit linux zajednice nemoj vise da pises ovakve stvari i da se bezpotrebno blamiras... To ti je ko da si reko sto bi davao 80,000 evra za Mercedes S klasu kad mogu za 8,000 evra da kupim novu Daciju...

Citat:
bojan_bozovic:
Koristim Apache i MySQL hosting, ajd da vidimo, IIS+MSSQL kosta 2000$ za licencu+ namenski server, a Access je mnogo losa baza... Uz takve troskove ja ne bih mogao da drzim sajt. Apache je i bolji od IIS a MySQL bolji od Accessa... nije bolji od MSSQL mozda ali nije ni tako skup... Plus za razvoj sajta na MSSQL i IIS ja bi morao boga da platim za Visual studio NET ili ko'e vec... pa ko je budala? Ovo sa nekakvom religijom nema nikakve veze... Nesto


Lepo je dok se jos uvek igras sa racunarima, i dok jos uvek ucis, probavas nove stvari, i dok jos uvek moze MySQL da ti radi 'posao' ... Kad budes usao u neke ozbiljnije vode, i kad budes radio na nekom ozbiljnijem softveru/poslu, shvatices neke stvari...

Za bazu koja ne podrzava stored procedure, view-ove, triggere, nije relaciona, ima inferiorne indekse, nema cursore, reci da je 'mozda losija od MSSQL-a' pa to je ko da sam sebi kazes da si glup... I to pazi, ovde pricamo o verziji MySQL-a iz 2005-te godine... A ona kao takva ne moze da se nosi ni sa MSSQL7 bazom koja se pojavila brat bratu pre 7-8 godina... Ovde pricamo samo globalno, ne ulazimo niukakvu detaljniju diskusiju... Sta uostalom reci za bazu kojoj su glavni features 'lightweight', 'Allows changes to structure of tables while running', 'wide userbase'....

To da li je Apache bolji od IIS-a... Ne znam stvarno, cenim da su tu negde, mada ako koristis MSSQL, ASP i ostala windows based resenja onda je logicno da koristis i IIS...

Citat:
bojan_bozovic:
je dzabe, to mozes da koristis ili ne, po svom nahodjenju...


Nije poenta u tome da li je nesto dzabe ili ne, vec je poenta u tome da li to moze da se koristi ili ne... To kao kad ti je recimo potreban automobil, i sad treba da odes u salon da kupis novi, a ne daju ti se pare, a komsija ti kaze evo ti za dzabe moj fica, jeste da se kvari na svako 10 km, al bar je dzaba, ne moras da ga platis... Naravno da ti fica ne bi radio posao i otisao bi u salon i kupio nov auto.... Kao sto rekoh, jeste to linux sve kao dzabe, lepo, sjajno bajno, ali kada zadjes u malo ozbiljnije vode, vidis da tu cena igra nebitnu ulogu skroz, i da je mnogo bitnije kako to sve radi, nego koliko kosta...


 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 13:40 - pre 227 meseci
Ajde ventura, objasni MENI kako je taj IIS bolji od Apache (ali prvo procitaj moje objasnjenje opet), jer ovo je IT forum imam Apache i MySQL sad u lokalu pod Windowsom, dakle ne razgovaras sa dedicom od 55 godian koji nikad u zivotu nije upalio kompjuter 'kad pocnes nesto ozbiljno' kao Yahoo! koji koristi *BSD i Apache? Daj boze!

Ah da, IBM koristi Microsoftov IIS? Ne bih rekao.... Dakle Ventura TI kad zaradis onoliko koliko i IBM soli pamet drugima...

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 21.08.2005. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 13:46 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ajde ventura, objasni MENI kako je taj IIS bolji od Apache (ali prvo procitaj moje objasnjenje opet), jer ovo je IT forum imam Apache i MySQL sad u lokalu pod Windowsom, dakle ne razgovaras sa dedicom od 55 godian koji nikad u zivotu nije upalio kompjuter :D 'kad pocnes nesto ozbiljno' kao Yahoo! koji koristi *BSD i Apache? :D Daj boze!


Rekoh u prethodnoj poruci:
"To da li je Apache bolji od IIS-a... Ne znam stvarno, cenim da su tu negde, mada ako koristis MSSQL, ASP i ostala windows based resenja onda je logicno da koristis i IIS... "

A nemojte molim vas da se frljate sa imenima tipa Yahoo, Google, IBM i sl... To sto koriste te kompanije nije ni nalik onome cime se vi igrate... Google recimo radi na """""linuxu""""", samo sto ima jedno 3000 zaposlenih od kojih je 2500 sa IT PhD-om, i koji mogu da napisu komplet novi OS ako im zatreba, a ne samo da prepravljaju Linux po potrebi... Mada taj njihov Linux je vise Google OS nego Linux...

Kada mislim na ozbiljne stvari, mislim na 99.9% drugih firmi u svetu koje nisu Yahoo ni Google, a koje imaju potrebu za kvalitetnim IT resenjima...

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 13:48 - pre 227 meseci
Reci mi za IBM, a JA od TEBE ne bih ni mis kupio, jer NE ZNAS, proizvoljnosti iznosis, eto, sam si to potvrdio...
Citat:
Kada mislim na ozbiljne stvari, mislim na 99.9% drugih firmi u svetu koje nisu Yahoo ni Google, a koje imaju potrebu za kvalitetnim IT resenjima...


Ozbiljne poput VeratNet-a? Kako je moguce da su izabrali 'neozbiljno' resenje

http://whois.sc/verat.net

Pa oni koriste 'neozbiljno' resenje, Apache!

Auuu...

Mora da je to zbog toga sto se ne razumeju kao ti, Ventura...



[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 21.08.2005. u 15:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 14:54 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Reci mi za IBM, a JA od TEBE ne bih ni mis kupio, jer NE ZNAS, proizvoljnosti iznosis, eto, sam si to potvrdio...


Slusaj, nema potrebe da u ovu pricu oko ozbiljnosti uplices IBM, Microsoft, Yahoo, Google, Amazon i slicne gigante... To su giganti, i to sto oni koriste nema mnogo veze sa nama smrtnicima... IBM i te firme koje spominjes imaju minimum po 500 ljudi koji rade samo na odrzavanjima tih sistema, a koji su vrhunski IT strucnjaci, a koji su takodje vrhunski i placeni, i malo je glupo to spustati u kontekst o kojem mi ovde razgovaramo...

Citat:
bojan_bozovic:
Ozbiljne poput VeratNet-a? Kako je moguce da su izabrali 'neozbiljno' resenje


VeratNet bolje da ne spominjes, njihovu ozbiljnost i kvalitet njihovih usluga, u to smo se svi uverili nebrojano mnogo puta... A i samo da ti kazem da sam ja dve godine imao besplatan internet zahvaljujuci pouzdanosti njihovog Linux resenja... Samo cu reci jednu rec "OGLEDALO" :)

Citat:
bojan_bozovic:
Pa oni koriste 'neozbiljno' resenje, Apache!


Ako bi zeleo da primetis, nijednom u svojim postovima nisam naveo da je Apache neozbiljno resenje... Isto tako ako procitas moje postove videces da sam rekao da se po kvalitetu i performansama ne razlikuje mnogo od IIS-a...


Citat:
bojan_bozovic:
Mora da je to zbog toga sto se ne razumeju kao ti, Ventura...


U ono o cemu pricam sam sasvim siguran, i ne bi pricao tek tako... Znas, ja sam pobornik one stare narodne "Put your money where your mouth is" ...





 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 14:59 - pre 227 meseci
Citat:
Kada mislim na ozbiljne stvari, mislim na 99.9% drugih firmi u svetu koje nisu Yahoo ni Google, a koje imaju potrebu za kvalitetnim IT resenjima...


Poput VeratNeta
Poput websitesource.com ili lunarpages.com

Koji more 99% daj statistiku ovamo... I objasni opet kako to Apache nije 'ozbiljno' i 'kvalitetno' resenje... Da,da znam, hostovi nude u ponudi i Windows hosting... Ali, da je Apache sa strane TCO lose resenje ne bi ga ni korisatili... Daj sad mi objasni, ako platim IIS hosting kako da podesim MIME tipove...

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:03 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Poput VeratNeta
Poput websitesource.com ili lunarpages.com

Koji more 99% daj statistiku ovamo... I objasni opet kako to Apache nije 'ozbiljno' i 'kvalitetno' resenje... Da,da znam, hostovi nude u ponudi i Windows hosting... Ali, da je Apache sa strane TCO lose resenje ne bi ga ni korisatili... Daj sad mi objasni, ako platim IIS hosting kako da podesim MIME tipove...


Sa tobom stvarno ne vredi diskutovati, granice svojih mentalnih sposobnosti si iskazao vise puta, nisi ovladao cak ni vestinom citanja kako treba, te stoga ne vredi ulaziti u dalju diskusiju sa tobom...


Zasto niko od iskusnijih zealota ne reaguje? Sto se samo ovaj rookie blamira ovde, nek neko od vas experata opovrgne ovo o cemu pricam... Na ovakve teme gde ima makar i 1% cinjenica ne reagujete, samo gde je 100% pljuvacina...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:06 - pre 227 meseci
Ne, iskreno mi objasni kako da podesim MIME tipove na IIS za svaki direktorijum posebno. Vidis, mene hostuju na Linuxu, pa tebe kao znalca pitam da mi objasnis kako da to uradim ako predjem na IIS hosting...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:08 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ne, iskreno mi objasni kako da podesim MIME tipove na IIS za svaki direktorijum posebno. Vidis, mene hostuju na Linuxu, pa tebe kao znalca pitam da mi objasnis kako da to uradim ako predjem na IIS hosting...


Ne znam, nisam sistem administrator.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:10 - pre 227 meseci
To se vidi...
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:14 - pre 227 meseci
Citat:
ventura: Kako mogu da urade licenciranje programa? Pa isto kao i ovo... Mislis da se to nece desiti u blizoj buducnosti?

Vidim da se razumes u licence. Linux je odavno Linusova robna marka, pitanje je bilo samo da li ce je iskoristiti i na koji nacin. Isto kao sto je BSD is a registered trademark of Berkeley Software Design, Inc.. Da ponovim: jedno je ime, a drugo je program.

Meni se licno ne svidja to sto su uradili, nisu bas ispali Jackovi sa ovakvim naplacivanjem imena, makar to retko koga pogadja, tako da pravite buku niokocega.

Zbog ovakvih nerazumevanja licenci moze doci do finih nesporazuma, video sam na ovom forumu da je neko hteo da trazi od konkurencije source kod samo zato sto razvija aplikaciju na Linuxu :)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:22 - pre 227 meseci
Citat:
Zasto niko od iskusnijih zealota ne reaguje? Sto se samo ovaj rookie blamira ovde, nek neko od vas experata opovrgne ovo o cemu pricam... Na ovakve teme gde ima makar i 1% cinjenica ne reagujete, samo gde je 100% pljuvacina...


nisam 'rookie' i dalje, seljacino, da li se pise 'expert' ili ekspert....
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:26 - pre 227 meseci
bojan_bozovic, moje licno misljenje je da unosis mnogo vatre u ovu diskusiju, bespotrebno. Slow down, please.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:28 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic: nisam 'rookie' i dalje, seljacino, da li se pise 'expert' ili ekspert....


Nema potrebe za vredjanjem... Znas, to se na ovom forumu sankcionise...

Svog protivnika u diskusiji spustas cinjenicama i iskoristavajuci protivnikovo neznanje... Bas kao sto ja tebe spustam... Za uvredama stvarno nema potrebe, pogotovo ako je protivnik kao ti, pa sam sebe spusta u svojim porukama...

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:30 - pre 227 meseci
Cekaj ti ventura koji si MENE nazvao nepismenim, TI koji trazis pomoc od 'zealota' i 'experata' pronadji sebe u sopstenim postovima, kao i sopstvenu pismenost koju demonstriras.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:33 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Cekaj ti ventura koji si MENE nazvao nepismenim, TI koji trazis pomoc od 'zealota' i 'experata' pronadji sebe u sopstenim postovima, kao i sopstvenu pismenost koju demonstriras.


Pa ovo je strasno... Vidis, rec pismenost moze da ima vise znacenja... Ja mozda nisam pismen u gramatickom smislu, koristim mnogo engleskih reci (takva mi struka, moze mi se), ali vrlo dobro baratam recima i onim sto je napisano... A ti koliko vidim, slab si na oba polja...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:36 - pre 227 meseci
Svoju si strucnost ti dokazao ventura, a sad, nastavljas sa flejmom...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:37 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Svoju si strucnost ti dokazao ventura, a sad, nastavljas sa flejmom...


Kao sto rekoh, ides na ignore... I nemoj da vredjas ljude, nije lepo...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?21.08.2005. u 15:40 - pre 227 meseci
Ko mi re rekao da sam nepismen Ventura, TI.. A ne znas sta su MIME tipovi? Pa sta ces ovde da mi solis pamet kretenu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linus Torvalds naplaćuje ime Linux?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46290 | Odgovora: 405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.