Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210937 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 12:12 - pre 230 meseci
Citat:
mkdsl: Ajmo josh malo o nepodrzhanosti hardvera..


Da li razumiješ razliku između uređaja kojeg apstrahira kompajler (kao što je CPU arhitektura) i 3rd party uređaja spojenih preko device controllera?

Rekao bih da ne. Ali pošto si linux administrator, sve ti je oprošteno.

Citat:
Ja bih po ovome rekao da nVidia ne pravi razliku izmedju windowsa i linuxa, a vi?


Ja bih rekao da to nema nikakve veze, pošto je linux kao platforma za igranje jedna velika fikcija u nečijim glavama, a i dotični driveri su 10-40% sporiji od onih na win.

Evo opet dokazuješ da ne znaš razliku između video miniport drivera i HAL-a...Mislim, ćemu pričati više.

A što se tiče "uilitya za podešavanje" - odlično, sad je linux kao win '95.

Citat:
This South Korean project...


Hah...uvijek je ili brazil, ili koreja ili neki gradić u pripizdini...blago vama, već vidim kako MS propada, a par stotina milijardi zelembaća pada niz kanalizaciju...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 12:17 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: ...čine male firme, poput moje..


Ovaj...ne znam kako da ti po 10000-ti put kažem, ali offtopic si. Tema je desktop, a ne SMB.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 12:29 - pre 230 meseci
Citat:
Ne lupetaj sad. Postavio sam ti konkretno pitanje na kojeg očito ne znaš odgovorit, pa koristiš dobre stare taktike izvlačenja iz konteksta.

Progrlašavam sve tvoje glupe izjave o "nepoštenim" metodama kako je MS postao monopolist nevažećima.


Proglasavaj ti nevazecim, sta hoces. Prvi sam pomenuo 80'te, a ti si pricu prebacio u '90te... Jel' te bas zanima sta su to oni radili '90tih...

Recimo, zaebali IBM za OS/2. Napocetku si i na OS/2 mogao da pokrenes aplikacije pisane za win 3.x sto je sasvim normalna stvar s obzirom da je razvoj OS/2 tekao u saradnji sa MSom. No, postoji prica da je MS opstruktuirao IBM. IBM tvrdi da se MS na sve nacine trudio da sto vise otaljava s tim poslom, kada je izasao Win 3.x. MS tvrdi da je kod koji je pisao IBM bio necitak i nesredjen. U svako slucaju, MS u to izlazi vrlo brzo nako pojave Win 3.x i Win NT. Da podsetimo: OS/2 je 32bitni OS. Pretpostavljam da je MS osetio da bi OS/2 mogao da osujeti NT, pogotovo sto je Microsoft spremao jedan odredjeni prelazni period. No, taj period je planirano bio mnogo kraci nego sto se u stvari desilo. Kada je OS/2 prestao da bude ozbiljna konkurencija, Microsoft je mirne duse mogao da ponudi polu-resenje: 32bitnu nadgradnju DOSa koja dolazi sa upakovanim DOSom za razliku od prethodnih verzija. Doduse i Win NT je prodavan zasebno, ali njegovo trziste je predstavljalo samo jedna oblast ukupnog trzista. Win NT je tek 2001 (u obliku XP) krenuo i u osvajanje drugih delova trzista (krajnji korisnici, male firme, itd...) Ali je Microsoft zadrzao dvojnost, bez obzira sto je tranzicioni period prosao. Win 2000 (2003) kao naslednici funkcije koju je imao Win NT (uglavnom u mreznim okruzenjima), i s druge strane Win XP kao naslednik funkcije i dela trzista koju je drzao win 9x.

Stoga, postoji dobra sansa da je MS podmetnu nogu IBMu.

Primer 2: U trenutku izlaska Win 3.x Apple tuzi MS. MS je bukvalno iskopirao interfejs Appleovog MacOSa. Medjutim nije MS bio jedini koji je uradio nesto slicno. Isto je uradio i Digital Research sa svojim GEMom koji je prvobitno koriscen na Atariju, ali je bio portovan i na PC. Neki tvrde da je Apple postigao dogovor sa MSom da bi uspeo da izbaci DR... Sto se na kraju i desilo. Znaci, da nije bilo te sitnice, ko zna da li bi win3.x doziveo tu popularnost koju je doziveo. Narvno, Apple je posle tuzio MS vise puta. No pomenuli smo vec da je malo toga njihov patent. Glavne ideje danasnjih GUIja poticu iz Xeroxovog PARCa (Palo Alto Research Center).

Primer 3: kada je MS zaebo Netscape. Sta se desilo sa Netscapeom? 1997 Netscape drzi vise od 70% trzista browsera. 1998, posle znacajnih uspeha na trzistu, celni ljudi pocinju da se bave drugim razmisljanjima (money), ne razvojem browsera. Iako nefleksibilan, Netscape jos uvek (u to vreme) predstavlja jaku konkurenciju za bilo koga ko zeli da udje u to trziste. 1999, AOL kupuje Netscape. Kome nije poznato AOL je koristio IE na bazi koga je napravljen njihov softver za pristup netu. AOLu je ugovor bio vezan za MSIE jos godinu dana. Nezadovoljan uslovima MSa, odlucuju se da ga zamene Netscapeom. Medjutim kada je obavljena kupovina, MS i AOL naknadno postizu dogovor. Originalni programeri Netscapea pocinju da odlaze, a AOL izdaje source code Mozille na netu. Osim povremenih popravki bagova, razvoj Netscapeovog browsera je bio stopiran. Za tih 1-3 godine, MS preuzima trziste. Ali ne zahvaljujuci kvalitetu MSIE 4 nego zbog toga stoga je vezao za OS. Vec godinu dana ranije 1998 Microsoft je doneo slicnu odluku. Medjuti to ih je odvelo na sud (po ko zna koji put) zbog neloajlne konkurencije. Medju onima koji su tuzili MS, bili su i Netscape i sun...

E, sad neko je ovde vec rekao: pa, cekaj zar browseri ne dolaze i uz Linux. Dolaze. Ali nijedan browser nije direktno vezan za sistem. Ceo explorer iz Win98 je zasnovan na mesavini win95 koda i koda IE.

No, dobro Sunny ce ionako da kaze da su ovo gova*ca ili notorne lazi. Pa neka mu bude... Mora neko i da podrzava MS.

Citat:
Ma qrac ga ne poznaješ. Ja vraćam samo milo za drago, pošto naš vrli moderator nikako da se oglasi, a svi ovi veseli modovi samo šute na vrijeđanje tog retarda i tvoje trollanje. I kao "MS zealoti spuštaju kvalitet rasprava" Malo sutra..


Na tvoju zalost ne, ali to ne znaci da ne bih voleo da ga upoznam.

Citat:
Dakle ipak postoji konekcija između onih što sjede u udobnim foteljama i na sastanke donose fancy gadgete i onih što crniče? Fino da priznaješ..


Batice, ipak sam ja kapitalisticki obrazovan, priznavao ti to ili ne. Postoji. Naravno. Ali, mora neko ida crnci.

Citat:
Zato što je MS perfekcionirao taj Xerox dizajn, dodao svoju fancy implementaciju, a koja je bljutavo kopirana od strane najpopularnija 2 linux destkop okoliša (KDE i GNOME).


Da. Da. A svima je poznato da i hobiti postoje. MS je maznuo Appleovu fancy implementaciju sto je potpuno druga stvar od ovoga sto ti pricas.


Citat:
Kako sereš, to je za popizdit. Zašto misliš da postoje CTP-ovi, RC-i, alphe i bete, milestoni i nightly buildovi?


Da bi neko "pizdeo" zasto njegov softver (koji je uzgred skupo platio) koji nije CTP, RC, alpha ili beta i sl. ima isto toliko bagova kao pre-release verzije. Radije ne bih placao i tacno znao sta koristim, pa makar to bilo kako ti kazes "neupotrebljiv i uzasno napisan kod" (parafraziram).

Citat:
Nisam rekao da nema podršku za LAN, nego si ti to sad izmislio. Rekao sam da nema podršku za win32 servise (što i nema), kao rezultat tvojih FUD-anja, a kamoli da su uključeni po defaultu.


Ma ti si ovde najveci FUDer, sunny. Ebote... I sta se bunis kad pominjem 9x, pa ti si napisao Windows. To ukljucuje i 9x.

Citat:
Ma nemoj, nego od koga onda ovise?

O CEO-u? Cccc...


Kakve veze CEO ima s tim... Lepo ti kaze Chief Executive Officer. On se bavi najvisim nivoem upravljanja preduzeca. Njega ne zanimaju tehnicka strana posla, vec jedan grubi outline na osnovu koga moze donositi odluku o buducnosti kompanije. U svakom preduzecu postoji vise oblasti i nivoa menadzment, Sunny.

Citat:
Možda u gnju svijetu (ukoliko uopće postoji neko primitivno sučelje za ona CLI smeća od programa), vamo na planetu Windows aplikacije se 90% projektuju na papiru prije nego se napiše i jedna linija koda.


FUD.

Citat:
Rekoh, možda u gnju svijetu. Dobro projektiran softver treba samo neke minimalne kozmetičke promjene što se usability-a tiče. Postoje ljudi koji samo to rade.


Govorimo o GUIju, ne o samom kodu. Naravno da se kod nece nesto posebno menjati u periodu testiranja. A svaki GUI mora biti dobro istestiran pre pustanja na trziste.

Pa ljudi koji nikad nisu videli racunar i danas kad vide XP, ne snalaze se nista bolje nego na GNOMEu ili KDEu. Neka misljenja koja sam cuo o MSovom (Appleovom) GUIu govore da je nelogican (nije u Linux krugovima...).

Citat:
Ako to uvrijedilo, pozivam te na IRC da ispravimo tu nepravdu, da svima pokažeš da ipak nešto znaš.


Ebote, ti samo znas IRCat' i FUDat'. Aj' malo pamet u glavu... Rekao sam ti da nisam programer i ne zanimaju me IRC dvoboji. Niti kazem da ti nemas pojma. Samo da imas mnogo pogan jezik. Izgleda da je Matrixxx u pravu, jedino na taj nacin se moze s tobom... Ja pokusao da budem fin s tobom, a ti po meni s gov*ima...

Citat:
Ventura:

Ovo guranje na misice Linuxa medju ozbiljne operativne sisteme, mi lici na to kao kad bi se iz Zastave pravili ludi pa rekli da imaju konkurentan proizvod Mercedesu... Pa onda kazu sta hocete, Jugo ima sve sto i Mercedes, ima motor, 4 sedista, volan, kocnice, radio, amortizere... Pa onda kao prednost navedu jer je jugo toliko jeftinij od Mercedesa, pa jos kazu da je odrzavanje jeftinije... E tako izgleda i kad vi Linux zaludjenici pokusavate da gurate tu vasu igracku od OS-a tamo gde joj nije mesto...


Whatever... The future will show.

Poznata mi je ta demagogija: probao sam linux pre 10 godina, cak i ucestovao u necemu (neidentifikovano sta) i na osnovu tog utiska mislim da je s*anje.

Nema veze. Pazi, nekada davno je sve sto je bilo iole napredno bilo potiskivano zbog opste vazecih dogmi koje su plasirale crkve. Tako se i danas IT svet odnosi prema Linuxu. Potiskuje se unazad, bez obzira na napredak koji je postignut. Ali i tu postoji crkva: MS.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 12:30 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Ja bih rekao da to nema nikakve veze, pošto je linux kao platforma za igranje jedna velika fikcija u nečijim glavama


Not according to nVidia.

Citat:
A što se tiče "uilitya za podešavanje" - odlično, sad je linux kao win '95.


To se zove "prilagodjavanje krajnjem korisniku", ono za shta kukate od pochetka ovog topica. Vishe korisnici ne moraju da startuju konfiguracione skripte i chuda, imace lep GUI u kome ce odraditi sve, bash kao na windows-u...

Citat:
Hah...uvijek je ili brazil, ili koreja ili neki gradić u pripizdini...blago vama, već vidim kako MS propada, a par stotina milijardi zelembaća pada niz kanalizaciju...


Da, Brazil je zaista maleno trzhishte, Korea sa svojom auto industrijom je izuzetno nerazvijena zemlja... Vec u buducnosti vidim debele amere kako voze Daewoo sa GPS-om na linuxu .
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 12:32 - pre 230 meseci
Citat:
Ovaj...ne znam kako da ti po 10000-ti put kažem, ali offtopic si. Tema je desktop, a ne SMB.


Pa pazi SMB koriste Linux ne samo kao server, vec i kao desktop. Tako da to nije offtopic. Ako Matrixxx prica o primeni Linuxa kao desktop sistema u SMB, onda nije offtopic. ;)
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 12:59 - pre 230 meseci
Citat:
Matrixxx:

Lep si post napisao


Bice i jos lepsih, nadam se. Ako me ne otera Sunny.


Citat:
Matrixxx:

Eto vidiš šta je produktivnost..samo jedna poruka.. a Sunčanicom opaljeni, i onaj De-Billi, ili debil, bemliga kako se već zove, ukupno su skucali 7000+, pa ti vidi


Mada su moji postovi najduzi na temi. Obicno odem off. Skupim sve napisano na sta treba (a ponekad i nesto na sta ne treba) odgovarati i onda lagano i promisljeno odgovorim.

Citat:
Sundance:

Da li razumiješ strukturu PE formata? Da li znaš čemu služi .rsrc sekcija, što sadrži i kako zapakirano? Da li znaš kako funkcionira NT Loader koji procesira dotičnu, koji Win32 GDI primitivi ih iscrtavaju na displayu, koji sistemski pozivi to rade u win32k.sys, i čemu uopće služi KeServiceDescriptorTableShadow koji dotični koristi? Da li znaš na koji način explorer utilizira dotične mehanizme pri iscrtavanju ikonice ne ekranu?


Pazi... Nema svrhe odgovarati na ovo. Ne poricem da ti znas Win NT ( i izvedene)... Glupost je da se dokazujes s time. Naravno da ces znati bolje.

Napominjem: Prestani da se dokazujes da bolje poznajes Windows od mene. To priznajem.

Nisam programer, ni sistem programer...

Inace, zasto me pitas za PE format? I osnove funkcionisanja Win NT baziranih sistema? Zasto bih ja to morao da znam, kad me to ne zanima.

Ok. odgovoricu... Znam PE format. Pa i ja sam se nesto bavio programiranjem. Ne znam tacno kako funkcionise NT Loader i koje funkcije poziva, ali znam konkretno koja je njegova funkcija, sto isto vazi i za Win32k.sys ili GDI... Znam cime se bave, ali nema potrebe da znam vise... Ja se ne bavim win32 programiranjem i to me ne zanima...

Citat:
Sundance:

E pa neznaš. Zato je sve što ti i preostaje jest i gomila FUD-a i citiranje sa tih retardiranih sajtova. Ti si običan troll, i da na ovom forumu ima imalo ozbilje moderacije, dobio bi ban dok kažeš keks.


Znaci svako kome kaze da je "retardirani trol" zasluzuje ban? Zanimljivo pravilo.

Citat:
Ivan Dimkovic:

Ove tvoje kvalifikacije ces moci da dokazes onda kad stanes svojim imenom i prezimenom iza neke firme, u kojoj budes imao uticajnu poziciju na strategiju - moja omiljena izreka je "put your money where your mouth is" - nista lepse od provere tvojih misljenja i tvrdnji na novcaniku firme (a samim tim i tvojem) ;-)

Ne kazem da nisi u pravu - ali ces tek sa hands-on iskustvom i potrebama klijenata moci da tvrdis nesto sa kredibilitetom.


Tu si u pravu. Ja sam voljan da rizikujem. Nije u ovom trenutku sigurno ni kakva ce tada biti situacija na IT trzistu uopste, a kamoli politicka i ekonomska situacija u Srbiji... Ali, to mi je u planu i trudicu se da izguram celu stvar do kraja.

Citat:
Good luck ;-)


Thanx.


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:00 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Whatever... The future will show. :)

Poznata mi je ta demagogija: probao sam linux pre 10 godina, cak i ucestovao u necemu (neidentifikovano sta) i na osnovu tog utiska mislim da je s*anje.

Nema veze. Pazi, nekada davno je sve sto je bilo iole napredno bilo potiskivano zbog opste vazecih dogmi koje su plasirale crkve. Tako se i danas IT svet odnosi prema Linuxu. Potiskuje se unazad, bez obzira na napredak koji je postignut. Ali i tu postoji crkva: MS. :D



Buducnost ce pokazati... Al kad ce vise ta buducnost? Hoce to biti sledece godine, za 5, 10, 20, 50 godina?!?

'95-te su tvrdili da ce Linux da jebe kevu svima do 2000-te... Kad je dosta 2000-ta, a ono i dalje "1-2-3%", onda jebace kevu do 2005-te... Danas opet "Future will show"... Dokle?

Sto se tice mene, ja nisam samo 'probao' Linux, bio sam ja tu dosta aktivan, pisao kojekakve howto-ove (i dan danas gomila njih je aktuelna), pisao neke sitnije utility-je, administrirao linux shell server... Nije da sam se time bavio profesionalno (ako taj termin na linuxu uopste postoji i dan danas), ali daleko od toga da sam samo instalirao, pokusao da namestim scroll dugme na misu i odustao... Upucen sam ja u tematiku malo vise...

Ko sto rece Sundance, ovde kod nas, na planeti zemlji, vladaju malo drugaciji zakoni, sto fizike, sto ekonomije... Po tim zakonima nema mnogo 'crkvi' i sl, vec je glavna crkva NOVAC... Hard cold cash...
U danasnje vreme nudis neki proizvod 'besplatno', odnosno Linux je 'besplatan' i pored toga ne moze da se mrdne od "1-2-3%" marketshare-a? I tako vec 15 godina. O cemu mi onda pricamo... Aj sto je 'dzabe', aj sto je 'superiornij' od widowsa, i opet nece ljudi da ga koriste... Jedino vam ostaje da uzmete puske u ruke, i da naterate korisnike da ga koriste...

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:08 - pre 230 meseci
Citat:
ventura: Buducnost ce pokazati... Al kad ce vise ta buducnost? Hoce to biti sledece godine, za 5, 10, 20, 50 godina?!?

'95-te su tvrdili da ce Linux da jebe kevu svima do 2000-te... Kad je dosta 2000-ta, a ono i dalje "1-2-3%", onda jebace kevu do 2005-te... Danas opet "Future will show"... Dokle?


Pitali Hruščova: "Kad će više jednom taj komunizam da se više ne patimo u socijalizmu?". A on kaže: "Eto ga komunizam tu odmah iza horizonta". Dobro, ćute Rusi i trpe još neko vreme, pa opet kod Hruščova: "Pa dobro bogamu, gde je taj komunizam?". A on opet: "Ma evo ga tu, odmah iza horizonta". I tako par puta, pa na kraju odu kod nekog profesora geografije da ga pitaju šta je to horizont. A čovek im lepo objasni: "To je linija kojoj možete da se primičete koliko hoćete, ona će uvek biti daleko od vas".
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:12 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Proglasavaj ti nevazecim, sta hoces. Prvi sam pomenuo 80'te, a ti si pricu prebacio u '90te... Jel' te bas zanima sta su to oni radili '90tih...


Ne, ja sam prvi spomenuo OS/2, i postavio ti pitanja u vezi njega, ti se sad praviš lud.

Citat:
No, postoji prica da je MS opstruktuirao IBM. IBM tvrdi da se MS na sve nacine trudio da sto vise otaljava s tim poslom, kada je izasao Win 3.x. MS tvrdi da je kod koji je pisao IBM bio necitak i nesredjen. U svako slucaju, MS u to izlazi vrlo brzo nako pojave Win 3.x i Win NT.


LOOOLZ :>>>>>

Vau ala ti imaš bisera.

Gle dečko, još mi nisi odgovorio na pitanje. IBM je imao 3 godine u svakom usranom mogućem pogledu superiorniji OS, pa opet nije ni prsmrdio MS-u. Zašto? Koje su to "prljave metode" kojima je tada virtualno beznačajni MS "opstruirao" IBM?

Citat:
Kada je OS/2 prestao da bude ozbiljna konkurencija, Microsoft je mirne duse mogao da ponudi polu-resenje: 32bitnu nadgradnju DOSa koja dolazi sa upakovanim DOSom za razliku od prethodnih verzija.


Sinko, jadan bi bio MS da si ga ti tad vodio, da je nekim čudom izdao produkt koji nije 99.999% kompatibilan sa MS-DOS i 16-bitnim aplikacijama, te onim prvim 32-bitnim aplikacijama koji su koristile gomilu dirty hackova.

Već 2001. kad se XP pojavio lijep broj programa i igrica nije radio na njemu, teško da bi MS '98 mogao ponuditi i približno slično kvalitetno rješenje.

Citat:
Stoga, postoji dobra sansa da je MS podmetnu nogu IBMu.


Postoji dobra šansa da postoje mali zeleni. E vidiš njima i tebi je zajedničko samo jedna stvar: šansa. OS/2 je propao zbog loših poslovnih poteza IBM-a i miskoncepcije razvoja desktop tržišta, a ne zato jer je MS "opstruirao".

Mali MS oprstruirao Velikog Plavog....mda. Keep dreamin'.

Citat:
Ali ne zahvaljujuci kvalitetu MSIE 4


Ovaj dečko...ja sam se u to doba još igrao sa autićima i školice, pa ne znam kako je MSIE 4.0 izgledao, ali 99.99% ljudi kaže da Netscape izgubio rat browsera jer je IE 4.0 bio kvalitetniji. Čak i gomila FF zealota sa ovog foruma

Ali opet, to se može posmatrati i iz "religijskog" stajališta...pa možemo naravno reći da "postoji šansa" da je to sve MS-ova laž....

Citat:
explorer iz Win98 je zasnovan na mesavini win95 koda i koda IE.


Ma nemoj?

Integraciju IE-a u OS smo već jednom raspravili http://www.elitesecurity.org/poruka/731548

Zaključak? IE je integriran u OS otprilike isto koliko i Winamp minibrowser

Citat:
Da. Da. A svima je poznato da i hobiti postoje. MS je maznuo Appleovu fancy implementaciju sto je potpuno druga stvar od ovoga sto ti pricas.


A apple je opet maznu većinu toga sa Xerox kanti....what's your point?

Dokazati da MS radi sve što i ostali?

Svašta.

Citat:

Da bi neko "pizdeo" zasto njegov softver (koji je uzgred skupo platio) koji nije CTP, RC, alpha ili beta i sl. ima isto toliko bagova kao pre-release verzije. Radije ne bih placao i tacno znao sta koristim, pa makar to bilo kako ti kazes "neupotrebljiv i uzasno napisan kod" (parafraziram).


Bullshit. Već sam radio komparaciju broja bugova ASP.NET-a i PHP-a, možemo proširiti na LAMP cijeli ako hoćeš, windows rješenje je otrpilike 5-10 puta sigurnije (ovisno koje se sve klase bugova gledaju).

A o kvaliteti linux kernela koji je, kolika ono bijaše ona glupa brojka onog još glupljeg "istraživanja", "x puta kvalitetniji od komercijalnog softvera", imaš temu dole ispod, učestvuj slobodno, Theo de Raadt i pax tim vs. linux zealoti koji imaju poteškoća sa brojanjem bugtraq advisorya.

Citat:
Ma ti si ovde najveci FUDer, sunny. Ebote... I sta se bunis kad pominjem 9x, pa ti si napisao Windows. To ukljucuje i 9x.


1995.

To je sve na što se znate pozivati.

Lameru.

Citat:


Kakve veze CEO ima s tim... Lepo ti kaze Chief Executive Officer. On se bavi najvisim nivoem upravljanja preduzeca. Njega ne zanimaju tehnicka strana posla, vec jedan grubi outline na osnovu koga moze donositi odluku o buducnosti kompanije. U svakom preduzecu postoji vise oblasti i nivoa menadzment, Sunny.


A ne, lijepo si rekao da kvaliteta kranjeg proizvoda ovisi od najviših instanci managementa, i "nebrizi za korisnike", i onda sam sebi uskaćeš u grlo propagirajući priču da managere zanima samo "outline". Bullshit.

Citat:
FUD.


Nije FUD nego je tako. Evo najpoznatiji open-source promašaj - linux, je potpuno preemptive kernel i scheduler dobio 5 godina, a nešto tipa HAL 7 godina nakon NT kernela. Da dosegne razinu sigurnosti NT kernela, i arhitekturalnu kompetenciju, možda će mu trebati još 5, a onda ćemo vam se rugati kako linux izgleda "so 2000-ish"

Citat:
Govorimo o GUIju, ne o samom kodu. Naravno da se kod nece nesto posebno menjati u periodu testiranja. A svaki GUI mora biti dobro istestiran pre pustanja na trziste.


Dakle želiš reći da je dio te MS-ove "nebrige za korisnike", puštanje na tržište neistestiranog GUI-ja?

Daj molim te.

Citat:
Pa ljudi koji nikad nisu videli racunar i danas kad vide XP, ne snalaze se nista bolje nego na GNOMEu ili KDEu.


Subjektivno jako.

A uostalom takvih je ljudi tako malo da ih možemo zanemariti.

Tržišna situacija jest takva kakva jest, uloge su odavno preraspodijeljene, i KDE i GNOME su sad ti koji moraju ganjati look'n'feel windoza kako se neki "potencijalni korisnici" ne bi osijećali weird.

Citat:
Neka misljenja koja sam cuo o MSovom (Appleovom) GUIu govore da je nelogican (nije u Linux krugovima...).


Glasine, citati nekompetentnih budala, vjerovanja....

Imaš li ijedan normalan argument bogati?

Citat:
Poznata mi je ta demagogija: probao sam linux pre 10 godina, cak i ucestovao u necemu (neidentifikovano sta) i na osnovu tog utiska mislim da je s*anje.


Mda, pogotovo kad taj linux sw je "za samo godinu dana 100 puta bolji". Pfffffff..

FUD.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:17 - pre 230 meseci
Citat:
ventura: Buducnost ce pokazati... Al kad ce vise ta buducnost? Hoce to biti sledece godine, za 5, 10, 20, 50 godina?!?

'95-te su tvrdili da ce Linux da jebe kevu svima do 2000-te... Kad je dosta 2000-ta, a ono i dalje "1-2-3%", onda jebace kevu do 2005-te... Danas opet "Future will show"... Dokle?


Ma evo sad će, samo što nije:

http://www.muq.org/~cynbe/rants/lastdino.htm

Citat:
Are you a Microsoft investor? Be afraid. Be very afraid. By 2010 Windows will be as dead as CP/M, and every Windows-based software vendor will be either supporting Linux or out of business.


:P :P :P :P

I tako već 10 godina....
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:23 - pre 230 meseci
I još malo ranta:

Citat:
In the desktop market, Linux has moved past Apple to become the #2 player, with about 6% of the market. (This represents "only" a bit more than one doubling of market share since the essay was written, indicating that Linux is entering the second half of its sigmoid sooner than I expected -- I expected market saturation effects to kick in at about 30% market share.) Apple itself is migrating its software to run on top of Unix, and in due course will be forced by the inexorable logic of economics to run on top of Linux: Apple will become a Linux company, selling a better GUI and easier to configure hardware on top of the base Linux functionality. PC hardware companies like NVidia and 3dfx which in 1999 were refusing to provide Linux developers with the information need to write drivers are now developing Linux drivers themselves and actively courting the Linux market.

Linux is now less than one doubling away from gaining 10% of the PC desktop market, at which point third-party desktop software vendors will start tripping over each other in their haste not to be last into the Linux market. This avalanche will erase Window's application-base advantage which is the last lifeline keeping Microsoft's dinosaur operating system from sinking: After that, the desktop market will crash inexorably and irreversably over to Linux. Microsoft will port Microsoft Office to Linux, which might or might not be enough to keep it in business.


:))))))))))))))))))))
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:26 - pre 230 meseci
Citat:
ventura: Buducnost ce pokazati... Al kad ce vise ta buducnost? Hoce to biti sledece godine, za 5, 10, 20, 50 godina?!?


Bogami, nekome je odavno stigla..hint:
moja mala firma

@ Sunčice, budi mirna!


Citat:


Sto se tice mene, ja nisam samo 'probao' Linux, bio sam ja tu dosta aktivan, pisao kojekakve howto-ove (i dan danas gomila njih je aktuelna), pisao neke sitnije utility-je, administrirao linux shell server... Nije da sam se time bavio profesionalno (ako taj termin na linuxu uopste postoji i dan danas), ali daleko od toga da sam samo instalirao, pokusao da namestim scroll dugme na misu i odustao... Upucen sam ja u tematiku malo vise...


Molim za malo detalja o tim utility-ima

Citat:
bobzilla:

Bice i jos lepsih, nadam se. Ako me ne otera Sunny.



Samo napred..ak bude previše kmečal, bude odmah dobil dudu
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:38 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX
Molim za malo detalja o tim utility-ima


Zbog cega?

Ne zelim da navodim stvari koje sam radio, a za koje ne mogu da pruzim konkretne primere, jer ja za razliku od nekih ovde volim da baratam cinjenicama. Sve je to do sada obrisano sa freshmeat-a i sl. sajtova gde se i nalazilo, jer je staro vise od 5 godina...

A sto se tice HOWTO-ova, evo ti link ka jednom od njih (obrati paznju na datum):
http://www.tux.co.yu/Dokumentacija/Howto/Ventura/howto.htm

Taj sam nasao preko Google-a, mozda negde ima toga jos, u necijoj arhivi ili ko zna gde, ja niti imam, niti cuvam te stvari...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:45 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Ok. odgovoricu... Znam PE format.


E da znaš sinko, znao bi da je onaj citat o tome kako win "teže iscrtavaju ikonice na fajlu od XXX MB" čisti FUD.

Citat:
Ja se ne bavim win32 programiranjem i to me ne zanima...


Ali u slobodno vrijeme voliš ovako lupetat sve i svašta..

Citat:
Znaci svako kome kaze da je "retardirani trol" zasluzuje ban? Zanimljivo pravilo.


Rekao sam da su sajtovi retardirani, a da si ti troll. Imaš problema sa slaganjem kontinuiteta toka zavisno-složenih rečenica?

Citat:
Tu si u pravu. Ja sam voljan da rizikujem. Nije u ovom trenutku sigurno ni kakva ce tada biti situacija na IT trzistu uopste, a kamoli politicka i ekonomska situacija u Srbiji... Ali, to mi je u planu i trudicu se da izguram celu stvar do kraja.


Rizik rizik rizik rizik......a zašto ne igrati na sigurno (MS?) On će tu biti bar još, hm, naš lifetime?

Citat:
Pa pazi SMB koriste Linux ne samo kao server, vec i kao desktop. Tako da to nije offtopic. Ako Matrixxx prica o primeni Linuxa kao desktop sistema u SMB, onda nijeo offopic.


Rekao je da se ti kompovi ne koriste za gledanje fimova, multimediju, igrice, drkanje sa sw-om raznim...obično par aplikacija i to je to. Dakle daleko od tipične desktop uporabe. I da, offtopic je.

Citat:
mkdsl:
Not according to nVidia.


Yes according to market share.

Interesantno je da su jedini linux gameri - najveći zealoti. Ovako djece iz susjedstva...teeeeško.

Vau, linux ima podršku da pokreće win igrice pod emulacijom...jez da je malo sporije, i što su igrice malo starije (Q3), ali glavno je da može!

Je li to poanta, da linux jednog dana može raditi nešto što je win prije 5 god mogao još bolje?

Citat:
To se zove "prilagodjavanje krajnjem korisniku", ono za shta kukate od pochetka ovog topica. Vishe korisnici ne moraju da startuju konfiguracione skripte i chuda, imace lep GUI u kome ce odraditi sve, bash kao na windows-u...


Nemam nvidia karticu pa ne mogu testirati....ali evo kako ATI to radi:

http://www2.ati.com/drivers/linux/linux_8.14.13-inst.html

Za početak samo 2 službeno podržane distribucije:

Citat:
The latest version of the ATI Proprietary Linux driver is designed to support the following Linux distributions:

Red Hat Enterprise Linux
SUSE Linux


Gomila dependencya, sve same verzije i podverzije koje normalan čovjek ne može ni popamtit...

Citat:
Minimum System Requirements
Before attempting to install the ATI Proprietary Linux driver, the following software must be installed:

POSIX Shared Memory (/dev/shm) support is required for 3D apps
glibc version 2.2 or 2.3
Linux kernel 2.4 or higher
XFree86 version 4.1, 4.2, 4.3, or X.org 6.8


Također gomila zahtijeva poput LKM build okoliša (compile baby, compile!), konfiguriranja kernela sa nekim opskurnim opcijama, te neke glupave utlitye:

Citat:
For best performance and ease of use, ATI recommends the following:

Kernel module build environment - should include the following:
Kernel source code: Either the Kernel Source or Kernel Headers packages
ISSE Support enabled in your Linux Kernel
Applies to Intel Pentium III and later CPUs only
Enabled by default on version 2.4 and later kernels
The rpm utility should be installed and configured correctly on your system
QT version 2.x.x is needed for the ATI Control Panel, but is not mandatory


AND...kao šlag na kraju (small print), + zahtijevi za:

Citat:
ree86-Mesa-libGL
· libstdc++
· libgcc
· XFree86-libs
· fontconfig
· expat
· freetype
· zlib


Weeee....svi ti gnju programčeti, tko će to sve popamtit...uf

Ima i pozamašna lista bugova....tipa:

Citat:
Known Issues
The following section provides a brief description of known issues associated with the latest version of ATI Proprietary Linux driver. These issues include:

TV Display is Corrupt After Switching Resolutions. Topic number 737-1086
Attempting to resume from system suspension results in the system failing to respond. Topic number 737-218
Enabling Quad Buffer Stereo results in 2D graphics corruption under XFree86. Topic number 737-219
Running two X servers simultaneously results in the system failing to respond. Topic number 737-220


I još puno toga....

Hmm, ovaj jedan možda objašnjava zašto glupava kanotix hibernate/standby skripta nikako da proradi

I na kraju obavezno ručno konfiguriranje xorg.conf.....svašta.


 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:48 - pre 230 meseci
Citat:
ventura: Zbog cega?

Ne zelim da navodim stvari koje sam radio, a za koje ne mogu da pruzim konkretne primere, jer ja za razliku od nekih ovde volim da baratam cinjenicama. Sve je to do sada obrisano sa freshmeat-a i sl. sajtova gde se i nalazilo, jer je staro vise od 5 godina...



Ni zbog čega posebno..nego, pomislih, ako je neki koristan utility, možda bi se našlo mesto na mom DESKTOPU

(@ Sunčica..mirna! )

Citat:

A sto se tice HOWTO-ova, evo ti link ka jednom od njih (obrati paznju na datum):
http://www.tux.co.yu/Dokumentacija/Howto/Ventura/howto.htm



Hvala za link..baš ću da pročitam
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 13:59 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance:
ELF infektor u asmu je max 3-4 sata posla, za onoga tko to nikad nije ni radio. Čemu gubiti vrijeme na tako primitivan OS?



Svaki idiot je u stanju da napise ELF infektor...napisi ti jedan koji se efektivno da se siri....Suncice...

A da...zaboravio sam, ti si glasan samo kad treba srati a kad treba nesto konkretno uraditi onda dupe zvace gace.

Evo ja ovde tvrdim da je Suncica...ovaj Suncanica...ma Sundance NESPOSOBAN da napise virus za Linux OS koji ce se ponasati kao svaki virus ma sta Suncica srao.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 14:07 - pre 230 meseci
Citat:
axez: Svaki idiot je u stanju da napise ELF infektor...


Hm...da li ta kategorija uključuje vaše mesarsko visočanstvo?

Citat:
napisi ti jedan koji se efektivno da se siri....Suncice...


Pa svaki se virus po Cohenovoj definiciji širi. Možda ti ni ne znaš što je virus, oh well, ne bi bio ni prvi ni zadnji.

Citat:
A da...zaboravio sam, ti si glasan samo kad treba srati a kad treba nesto konkretno uraditi onda dupe zvace gace.


daniloc axez, daniloc....tvoja vječna sramota....ne moraš se pravdati sad, svi znamo kako te to pogađa.....da jedan takav lamer osramoti tako "dobrog" wannabe-admina....ah, ah, ah.

Citat:
Evo ja ovde tvrdim da je Suncica...ovaj Suncanica...ma Sundance NESPOSOBAN da napise virus za Linux OS koji ce se ponasati kao svaki virus ma sta Suncica srao.


Hm, može oklada? Evo ja tvrdim da ćeš do sutra imati gotov virus koji se širi (u smislu da je sposoban inficirati druge datoteke, ili još bolje da nam ti daš svoju definiciju "širenja"...ili još bolje virusa, da vidimo da ih ne konfuziraš sa bash skriptama), a ti mi zauzvrat nudiš konkretno što?

Čime ja mogu svoje vrijeme otkupiti? Tvojim javnim blaćenjem?

Evo, ako ga Kaspersky doda u bazu pod imenom Virus.Linux.Axez, šta konkretno dobivam?

Može 10 kila janjetine?
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 14:22 - pre 230 meseci
Sure Sunnyboy, napisi ti virus koji ce da zarazi druge kompjutere pod Linuxom, mani se drugih datoteka na istom kompjuteru.

Ajde, napisi virus koji ce zaraziti bar 1% svih Linux kompjutera na svetu koji su online, i to mislim DESKTOP kompjutera inace bi pisao nekog crva.
S obzirom da tvrdite da ima tako malo Linux korisnika onda to ne bi dugo trajalo

Ajde, takva stvar ce sigurno dospeti na CNN ili BBC

Ako uspes evo ja se povlacim sa advocacyja zauvek ako ne uspes ti se gubis sa advocacyja.

Deal?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 14:35 - pre 230 meseci
Citat:
axez: Sure Sunnyboy, napisi ti virus koji ce da zarazi druge kompjutere pod Linuxom, mani se drugih datoteka na istom kompjuteru.


Hahaha, ipak ne znaš

Iz Cohenovog izvornog papira:

Citat:
"We define a computer "virus" as a program that can "infect" other programs by modifying them to include a possibly evolved copy of itself."


Eto vidiš :P

Citat:
Ajde, napisi virus koji ce zaraziti bar 1% svih Linux kompjutera


To bi bio crv honey...

Citat:
na svetu koji su online, i to mislim DESKTOP kompjutera inace bi pisao nekog crva.


i to mass-mailing crv.

Citat:
S obzirom da tvrdite da ima tako malo Linux korisnika onda to ne bi dugo trajalo


Ne, trajalo bi baš zato što ih jako malo ima

Crva bi inače bilo dosta teško napisat, veći dio "korisnika" linuxa čine web serveri, a ne tipični glupi desktop korisnici koji pokreću britney_porn.exe i ne klikaju na jebeno dugme u trayu koje im svijetli "skinuo sam patch - instaliraj me! instaliraj me!".

Jednostavno premalen attack surface.

Moguće je - ali tek sa lijepom bazom exploita za razne distribucije kao što je imao recimo Slapper.

Ali nešto tipa Slammer i Slapper se IMHO neće više nikad dogodit na Internetu.

Citat:
Ako uspes evo ja se povlacim sa advocacyja zauvek ako ne uspes ti se gubis sa advocacyja.


Hm, rekao si da svaki kreten može napisati ELF infektor......evo ja se ponudio pa samo saznali da ne znaš ni što je to u biti virus

Može evo protuprijedlog...ti napiši ELF infektor (ali samo infektor), priloži kod da verificiramo zaista da je tvoje, i ja više nikad neću postati na Advocacy.

Fair enough?

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 26.06.2005. u 15:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 14:43 - pre 230 meseci
Citat:
moja mala firma


Ako se tvoj mala bezimena firma bude razvijala ko linshit daleko ces da doguras

Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210937 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.