Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210929 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 06:28 - pre 230 meseci
Citat:
na koji tvoj kolega prvo pomene drkanje, a kada mu ponudim da i meni olakša muke


Heheheh, počeo si sa dodatnim pojašnjenjima onog što si ispalio.. sad kao "nisam mislio to što sam napisao" :)) Pokušaj kontrolisanja štete :)

Samo ti nastavi, samog sebe ubeđuješ ("Taj se još nije rodio, koji će da predribla MatrixxX-a ") da nisi ispao glup sa onim što si napisao.

I za kraj, tvoj nickname, MatrixxX, sa tim "XXX" na kraju, lepo ukazuje na upražnjavanje pomenute radnje.. Podsvest je čudo :)






Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 09:03 - pre 230 meseci
Citat:
degojs: Heheheh, počeo si sa dodatnim pojašnjenjima onog što si ispalio.. sad kao "nisam mislio to što sam napisao" ) Pokušaj kontrolisanja štete

Samo ti nastavi, samog sebe ubeđuješ ("Taj se još nije rodio, koji će da predribla MatrixxX-a ") da nisi ispao glup sa onim što si napisao.

I za kraj, tvoj nickname, MatrixxX, sa tim "XXX" na kraju, lepo ukazuje na upražnjavanje pomenute radnje.. Podsvest je čudo


Klekni i zapali, devojčice
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 10:17 - pre 230 meseci
Citat:
- Slackware 3.1 1995-te godine (radio neke 3D engine-ove na Linuxu)
- Red Hat 5.0 neke... 1999 ja mislim, ili mozda 1998... (eksperimentisao sa KDE-om)
- SuSE 6.4 (ne secam se kad, neka 1999 ja mislim)
- SuSE 8.0 (2002)

Malo radio u SuSE 9.0 (prvenstveno verifikacija softvera)


Pazi, ja sam od samog starta linux posmatrao kao Desktop sistem. Istina, moje prvo iskustvo datira tek iz 2000te. I tada distribucija koju sam koristio je bila samo eksperiment za mene. Nije to bilo dovoljno dobro. KDE je bio patoloski ruzan, GNOME je bio lepsi, ali sa manjkom odredjenih funkcija na koje sam navikao u Winu... 2002 sam probao RH 8.0. Ako zanemarimo probleme sa prepoznavanjem hardvera, bio sam odusevljen promenom... 2004 sam slucajno dosao u posed Suse 9.2. Bez obzira na sve, prepoznavanje hardvera je uznapredovalo na visi nivo... Suse je automatski prepoznao sve (ukljucujuci i winmodem)... Bez obzira na to sto nemam neko povoljno misljenje o samom Suseiju, jednostavno u tom trenutku je za mene postojalo dovoljno argumenata da ostavim Win. Iako sam o tome razmisljao jos 2002, tek krajem prosle/pocetkom ove sam batalio Windows. Evo 6 meseci sam windows free i sasvim se lepo snalazim sa Linuxom kao kucnim desktop sistemom.

Mislim da ljude u koriscenju Linuxa ne sprecava sam modalitet koriscenja, nego donekle otezana instalacija (koja se svetlosnom brzinom popravlja). A koja je rezultat nepostojanja adekvatne podrske proizvodjaca hardvera. Po meni nedostaci koje ljudi pominju u vezi desktop okruzenja su uglavnom stvar prodavca distribucija. Recimo... Postojanje grafickih alata za konfiguraciju svih elemenata desktopa (i sistema uopste). Dok meni nije problem da se bacam u konzolu, pocetnicima jeste (ili onima koji su navikli na komfor nekih drugih OS kod kojih je sve point'n'click). Recimo Suse je dosta radio da ovaj sistem bude user friendly. I pravo da ti kazem uspeli su (iako se meni ne svidjaju neke modifikacije koje su uradili u GNOMEu/KDEu). Yast je alat s kojim (u vecini slucaja) lako mozes podesiti sve i svasta. Naravno da ima mesta za poboljsanja i treba da ih bude. Ali mislim da cak i vanilla GNOME ili KDE predstavljaju odlicna desktop resenja.

I cak i u ovom trenutku smatram da su GNU/Linux desktop okruzenja dospela na onaj nivo na kome predstavljaju dobru alternativu. Pogotovo za mala i srednja preduzeca, kao i za krajnje korisnike (mada postoje odredjeni segmenti koji ne mogu jos uvek biti kvalitetno pokriveni). Sad... Subjektivna je stvar sto se meni ona danas cine cak i bolja sa stanovista fleksibilnosti i usability-a.

Pa, Matrixxx je u svojoj firmi zamenio gotovo sve racunare desktop linux sistemima. Nisam cuo da ima neku zamerku na produktivnost. Cak sta vise...

A sto se tice problema sa instalacijom: mislim da se oni mogu lako eliminisati. Problem je sto ne postoji nijedan prodavac racunara u Srbiji koji nudi racunar sa preinstaliranim Linuxom (dobro, video sam neki HP kod Pakoma na sajtu, ali to je izgleda nesto novijeg datuma). A i ako postoji, ne reklamira se dovoljno. U tom slucaju korisnik ne bi imao potrebe za naknadnim podesavanjima i gubljenjem vremena.

A primedbe na instalaciju softvera: uglavnom se to vrlo lako resava sa paketima koja data distribucija podrzava. RPM za RedHat, Mandrivu, Suse... DEB za Debian, Ubuntu... Itd...

Postoje baze sa softverom prepakovanim za odredjenu distribuciju. A neke distribucije i nude automatski update softvera...

Instalacija iz sourcea moze cak biti i nepotrebna. Druga je stvar sto ja vise volim tako, jer imas priliku da podesis neke posebne opcije, koje ne bi mogao da podesavas u binarnoj verziji.

Rekompajliranje kernela u modernim distribucijama je stvarno nepotrebno. A i samo rekompajliranje se svodi na konfiguraciju u grafickom alatu i zatim kucanja 'make dep' 'make'. U nekim distribucijama se taj novi kernel automatski dodaje kao opcija u boot meniju posle samog kompajliranja.

Standardni desktop user nema ni potrebe za rekompajliranjem kernela, to je glupost. Instaliranje softvera iz sourcea (tacnije kompajliranje iz sourcea) je isto nepotrebno.

A update distribucija je u vodecim distribucijama reseno jednostavnim koriscenjem CDa nove verzije. Sad ce neko reci: sad moram da skidam 3 CDa.

A zasto bi morao? Lepo kupis ili zvanicnu verziju ili vec narezani CD. A pogotovo ako su u pitanju 1 DVD ili 2 DVDa. Za sada su u nasoj maloj Srbijici brzine neta takve da se vise isplati kupovati.

A sto se tice same podrske i svega sto ide uz to. Ja se nadam da cu jednog dana sam stajati iza odredjene distribucije, tako da ce i podrska korisnicima u Srbiji biti realnost. A i racunari sa preinstaliranim linuxom na kojima nece biti potrebe za "instalacijom drajvera za modem". Sto se ovde cesto pominje kao nekakav kontra-argument.

E, da: stvarno nije vazno da li Lin danas ima 1,2 ili 3%, zato te nisam ispravljao u jednom od ranijih postova. Meni je vaznije kakvo ce stanje biti za dve-tri (do 2009-10 najkasnije) godine, jer bas tada planiram da se ubacim u to trziste.

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 10:37 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Nisam u krivu, samo ne pricam o '93. Govorim o pocetku 80tih.


Ne lupetaj sad. Postavio sam ti konkretno pitanje na kojeg očito ne znaš odgovorit, pa koristiš dobre stare taktike izvlačenja iz konteksta.

Progrlašavam sve tvoje glupe izjave o "nepoštenim" metodama kako je MS postao monopolist nevažećima.

Citat:
File and printer sharing. Po defaultu ukljuceno u Win95. A to za XP.
Pazi... Imam drugara koji je "provaljivao" u sisteme sa instaliranim
XPom samo upisivanjem IP adrese, pa ti vidi...


Win95? Hello? Koja je ono godina na planetu Linux?

Aaaah, 1995. How could I forgot.

Znaš na kakvo je g**** linux ličio 1995? Win95 je bio kvantni skok u odnosu na taj shit.

Citat:
Ma znam ja to. Ali objasni ti meni zasto su ljudi masovno patchovali
netbios ti 90tih i iskljucivali po defaultu ukljucene opcije file and
printer sharing


Ajd ti meni objasni zašto su ljudi masovno patchovali sambu '90-ih?

Ili zašto danas masovno patchuju 2.6 kernel koji ima više bugova nego sendmail u najboljim danima?

Zato jer sav softver ima bugova.

Zar te to nisu naučili na ekonomiji?

Citat:
ako Win9x nema nikakvu podrsku za LAN


Nisam rekao da nema podršku za LAN, nego si ti to sad izmislio. Rekao sam da nema podršku za win32 servise (što i nema), kao rezultat tvojih FUD-anja, a kamoli da su uključeni po defaultu.

Citat:
Ne bas. Look'n'feel ne zavise samo od programera.


Ma nemoj, nego od koga onda ovise?

O CEO-u? Cccc...

Citat:
Valjda se GUI testira i menja tokom razvoja?


Možda u gnju svijetu (ukoliko uopće postoji neko primitivno sučelje za ona CLI smeća od programa), vamo na planetu Windows aplikacije se 90% projektuju na papiru prije nego se napiše i jedna linija koda.

Citat:
A sama implementacija ponekad ima veze sa onim sto potrosaci traze, ponekad i ne.


Kako sereš, to je za popizdit. Zašto misliš da postoje CTP-ovi, RC-i, alphe i bete, milestoni i nightly buildovi?

Znaš uopće što je to?

Citat:
Ali se u glavnom, u samo razvoju modifikuje prema reakcijama izabranog uzorka potrosaca.


Rekoh, možda u gnju svijetu. Dobro projektiran softver treba samo neke minimalne kozmetičke promjene što se usability-a tiče. Postoje ljudi koji samo to rade.

Citat:
Kako mogu kopirati nesto sto je vec kopija. Jerry, ne serri.


Zato što je MS perfekcionirao taj Xerox dizajn, dodao svoju fancy implementaciju, a koja je bljutavo kopirana od strane najpopularnija 2 linux destkop okoliša (KDE i GNOME).

Citat:

Kao i u drugim IT kompanijama. Ali oni tada dobijaju i nova znanja:
znanja o menadzmentu. Kao developeri oni su fokusirani na konkretnu
aplikaciju, ne na trziste. Upravo marketing funkcija povezuje i taj
proizvodni proces sa trzistem. Tek u tom daljem koraku (kada se presele
u menadzerske stolice i steknu potrebno dodatno obrazovanje) oni
obracaju paznju i na jedno i na drugo.


Dakle ipak postoji konekcija između onih što sjede u udobnim foteljama i na sastanke donose fancy gadgete i onih što crniče? Fino da priznaješ..

Citat:
Ajde citiraj gde sam te ja vredjao. Cak ni ono "da ti nemas pojma o
Windowsu" nisam ja rekao, nego si ti izvukao iz konteksta. Ja sam samo
rekao da postoji mogucnost da neki cak znaju vise o samom Winu, nego ti
o njemu. A sve povodom onoga: "ja poznajem win bolje nego ti lin". Sto
je mene ipak uvredilo. Znaci nije vazno ko je prvi poceo (sto je
diskutabilno), nego kako to dalje ide.


Ako to uvrijedilo, pozivam te na IRC da ispravimo tu nepravdu, da svima pokažeš da ipak nešto znaš.

Citat:
Ne poznajem Matrixxxa. To sto je on vredjao, ne znaci da moras mene da
napadas zbog toga. A i ti bas nisi pazio na nacin na koji se izrazavas
ranije.


Ma qrac ga ne poznaješ. Ja vraćam samo milo za drago, pošto naš vrli moderator nikako da se oglasi, a svi ovi veseli modovi samo šute na vrijeđanje tog retarda i tvoje trollanje. I kao "MS zealoti spuštaju kvalitet rasprava" Malo sutra..

Citat:
Eto vidis slozili smo se u necemu.


Za današnje standrade teško suxa. '98 je bila na istoj razini razvoja negdje kao i linux, samo sa usabilityem kojeg linux nikad neće imat.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 10:48 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla:
E, da: stvarno nije vazno da li Lin danas ima 1,2 ili 3%, zato te nisam ispravljao u jednom od ranijih postova. Meni je vaznije kakvo ce stanje biti za dve-tri (do 2009-10 najkasnije) godine, jer bas tada planiram da se ubacim u to trziste.


Pa bar je to lako... Pogledas gde je bio 1995, pogledas gde je bio 2000-te, vidis gde je danas 2005 godine i docices do zakljucka da se nije pomerio sa tih "1,2,3%" (mada licno mislim da je 2-3% malo vise prenaduvana cifra) ...

Plus, od 1999 do 2001 smo imali dot-com boom, koji ste mogli iskorisiti za maksimalno sticanje marketshare-a, jer su za to vladali uslovi kao iz bajke, a opet se nista nije desilo.... A opet sumnjam da ce te od '05 do '10 dobiti jos jednu sansu u vidu novog dot-com boom-a, tako da ja bas i ne predvidjam svetlu buducnost linuxu.

Linux je stvar sa kojom se igraju besposleni studenti, i oni koji nemaju nasta pametnije da trose svoje vreme... Onaj ko trazi kvalitet, i koji postuje svoje vreme, taj ce se uvek okrenuti nekim komercijalnim resenjima, pa bio to Windows ili SunOS, potpuno je svejedno...

Ovo guranje na misice Linuxa medju ozbiljne operativne sisteme, mi lici na to kao kad bi se iz Zastave pravili ludi pa rekli da imaju konkurentan proizvod Mercedesu... Pa onda kazu sta hocete, Jugo ima sve sto i Mercedes, ima motor, 4 sedista, volan, kocnice, radio, amortizere... Pa onda kao prednost navedu jer je jugo toliko jeftinij od Mercedesa, pa jos kazu da je odrzavanje jeftinije... E tako izgleda i kad vi Linux zaludjenici pokusavate da gurate tu vasu igracku od OS-a tamo gde joj nije mesto...

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 10:57 - pre 230 meseci


Koja je tvoja poanta donkey? Piše FF 6/19 = 32% nezakrpljenih propusta, i to bi kao trebao biti "siguran" browser? To je magnet za malware, eto šta.

Prije mjesec-dva kad smo brojali exploite FF ih je imao tu negdje kao i IE (mislim +-1), možda su ovi recentni patchevi tu nešto promijenili, ali to se u globalnom kontekstu može zanemariti.

Ne branim ja IE, ali reći da je FF siguran može samo vrlo zatucana osoba.

Citat:
A windows nista ne klonira??, iako ima hordu look'n'feel specijalista na raspolaganju.


Gle tko se javlja bogati. Sa OS-a koji je direktan, doslovan, bezobrazni klon unixa. Ovakvim patetičnim pravdanjem samo pokazuješ kako je linux otužno ishodište kloniranja i krađe IP-a.

Citat:
MS bi bankrotirao kada bi cvece cvetalo da kupis jedan OS i odrzavas ga 7-8 godina.


Imaš li ikakve dokaze za ovakve nebulozne tvrdnje, ili si to pročitao u još nekom retardiranom glasilu gnju fanatika?

Evo ja recimo sigurno znam da će se za XP izdati bar još jedan SP u roku godinu i pol dana.

Citat:
Ti ne verujes u to?


Ne, ne pridajem gomili bitova religiozni smisao. Smatram to nekim oblikom paganizma.

Citat:
Videcemo koja ce cena biti za to, ako bude!? I to nije verovanje?

U medjuvremenu:
http://www.theregister.co.uk/s...urity_report_windows_vs_linux


Xaxaxaxa....mora da se šališ?

Ako ti je jedini "argument" u vezi sigurnosti windoza i budućeg sigurnosnog modela LH-a baziran na temelju retardirano-glupog i debilnog kvazičlanka jefitnog britanskog tabolida poznatom po plasiranju neprovjerenih informacija u javnost, i ako je to tvoj jedini odgovor na tvrdnje ljudi kao što su arhitekt najsigurnijeg OS-a na svijetu (OpenBSD) i autor najsofisticiranijeg proaktivnog runtime kernel patcha (pax) koji kažu da je linux kernel sigurnost jedna velika hrpa govana, i u koju se nijedan od vas velikih "haxora" nije potrudio ni guknuti, onda ti je najbolje da uzmeš taj komIjutor za kojim ovo čitaš, spakiraš ga i pošalješ natrag vendoru uz obrazloženje da si jednostavno preograničen koristiti isti.

Citat:
Evo, nasjveziji primer samog XP-a. U neke stable vode je usao tek sa SP2.


Ma nemoj. Meni su win stable zadnjih 4.5 god otkad sam ih prvi put koristio. Definiraj "stable" i pripremi se za rafal.

Citat:
Kad izdaju konacno neki SP3, na sav glas ce hvaliti LH. Tako je bilo i sa win2000, posle SP4 i ostalih fixeva, nema niceg vise, korporacija mora da zivi od neceg, a ko je** korisnike.


Koji je ono stadij zealotizma? Ah da, ono sa teorijama zavjere, alieni i Watergate

Citat:
"There are now so many millions of lines of code that I'm told nobody at Microsoft has a handle on it. It's what is called spaghetti code. It can't be fixed."

http://www.pcmag.com/article2/0,1759,1601482,00.asp


A jesi našao koga ćeš citirati, glupavog novinara koji nije u životu napisao linije koda, vjerovatno nema ama baš nikakvog znanja o sigurnosti koda whatsoever, i to na temelju rekla-kazala glasine koju mu je prišapnuo RMS dok ga je u WC-u oralno opsluživao.

Ako imaš konkretnih primjedbi, pozivam te da ih javno izneseš, ili se uključiš u onu temu dole koja čami prazna...inače možeš i ti STFU.

Citat:
Preterivanje.


Trivia: znaš li uopće koja je kratica za MS-ov kompajler na win, koja je extenzija kernel modula, kako se oni uopće instaliraju iz CLI-a?

Naravno da neznaš. Na win to ne moraš znat da bi instalirao jebene drivere za grafičku. I ne, ne treba ti source od kernela. Postoji nešto što se zove HAL.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:15 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: Žao mi je, ne može..još


U tom slučajnu je tvoja usrana firma obični vapour.

Citat:
axez:Nepromenjeno je mozda u tvojoj glavi i tebi slicnima....Suncica naprimer, koja samo frustracija izbija iz njega sto ne ume da napise virus za Linux koji ce biti to...virus...


ELF infektor u asmu je max 3-4 sata posla, za onoga tko to nikad nije ni radio. Čemu gubiti vrijeme na tako primitivan OS?

axez mislim da ti je bolje da začepiš, neki ovdje znaju više programskih jezike nego što je tvoj IQ.

Citat:
Naravno da smo pametni, zato i ne koristimo onaj izbljuvak od OS-a zvani windblows....


Axez i pamet? Hm. Reducto ad absurdum

Osoba kojoj je daniloc (najveći lamer u sjevernoj hemisferi (TM)) haknuo server, ne zaslužuje ništa naprednije od QDOS-a 1.0.

Citat:
mkdsl:
Mislish: "Uraaaaaaa, odmakao sam od evolutivnog stupnja amebe, pa sam nauchio da instaliram modem, umesto da mi to windows radi, pa da posle po celom sistemu jurim gde su mi se zagubile ikonice" .


Ameba je napredan prozozoa, ti si više nešto nalik slobodnim lancima aminokislina.

Citat:
MatrixxXno što Wintendo zagovornici nikada neće shvatiti, to je lepota i lakoća komunikacije u Open Source zajednici..niko nikoga ne mrzi, niko nikome ne zavidi..svi zajedno se trude, u okviru svojih mogućnosti naravno, da, ako i ne mogu da pomognu drugima, barem da im ne odmognu


Komunistički bullshit, po običaju.

Citat:
mkdsl:Jedan program - jedan conf fajl. I to svima poznat gde se nalazi. A gde se nalazi to u windows-u? msrgasdfajag.msc, qweasdglairgpa.msc, aqroaigsjdfa.msc ... LOL.


Ako si preglup za korištenje registrya, priznaj pa ćemo ti objasnit

Citat:

Bilo bi zanimljivo sprovesti anketu koliko je ljudi ikad kliknulo na Administrative Tools . Jednom sam objashnjavao drugaru neshto u vezi indexing-a, na shta mi je odgovorio "Administrative Tools? Zar to ne koriste administratori, shto bih ja to chachkao?" LOL.


Opet ti ponavljam, ukoliko se plašiš nekih "skrivenih" postavki windoza, da nešto sjebeš ako budeš prčkao po njima, samo pitaj i mi ćemo ti ovdje objasniti, tako da čak i ti možeš shvatiti.
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:23 - pre 230 meseci
Oh ne, Dvorak. Sve samo ne Dvorak. Stoji, čovek ume da ubode neku pametnu priču, ali u poslednje vreme mu baš ne ide. Sve sami senzacionalni članci. Mislim, to je isti onaj čovek koji je rekao da je sada Linux na desktopu doomed jer Apple prelazi na Intel...to što će i dalje postojati Macintosh kao proizvod na kome će jedino raditi (legalno makar) MacOSX ga nije omelo nimalo.

Slična predviđanja oko MS i njegovih OS-eva sam čitao i pre pojave Windows-a 2000. ESR je tada, u svom nadahnutom i nadasve poetskom, predviđanju budućnosti OSS-a i Linux-a, naveo kako je Windows 2K sors narastao na preko 60 mil. linija koda (nemam pojma odakle mu ta informacija) i da je njegov razvoj "out of control". Dođe Win2K, ima SILU propusta, oni se zakrpe i MS i dalje postoji i pravi pare. Pritom, posle nekoliko godina procuri deo sorsa Win2K-a i čovek koji je analizirao dotični deo, na kuro5hinu lepo ispriča utiske koji su, u celini, "lep i čist kod". Da li postoje problemi?? Da, sigurno. Mada, to nije jedini slučaj...da ne pominjem sada "Does this belong here?" i sl.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:23 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla:

Pa, Matrixxx je u svojoj firmi zamenio gotovo sve racunare desktop linux sistemima. Nisam cuo da ima neku zamerku na produktivnost. Cak sta vise...



Lep si post napisao

A na račun produktivnosti..
Zaista treba da razmislim o prelasku na Win, jer:

Citat:


Ne lupetaj sad.

tvoje glupe izjave

kakvo je g**** linux

Kako sereš, to je za popizdit.

Ma qrac ga ne poznaješ.

tog retarda i tvoje trollanje.



Eto vidiš šta je produktivnost..samo jedna poruka.. a Sunčanicom opaljeni, i onaj De-Billi, ili debil, bemliga kako se već zove, ukupno su skucali 7000+, pa ti vidi

Neprejebivi su bato, neprejebivi u svojoj mržnji prema nama slobodnima
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.yubc.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:24 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX Ama, jes ti siguran da znaš o čemu pričaš?
F500 kompanije verovatno koriste i poneku Cray simulaciju..da li to znači da je ona svakome potrebna?


Ne bih smeo da se usudim da poredim prostu kolaboraciju vise ljudi i kompanija na jednom iole vecem dokumentu sa "Cray simulacijom" - ili je to na Linuxu jednako kompleksan effort? ;-)

Citat:
I kakve veze ima priprema međunarodnih standarda "pre PDF-a" sa uobičajenim svakodnevnim jednokliknim PDF dokumentom..fakturom, otpremnicom ili sličnim?


Pa sad... osim faktura, otpremnica, i sl... mozda nekom zatreba i malo dinamicnija razmena podataka i uticanje na iste... ako ces da pricas o otpremnicama i fakturama, mislim da ce ti i najobicniji WordPad raditi posao ;-)

Citat:

Šalu na stranu, ajd objasni mi samo jednu stvar..zašto tebi smeta moje korišćenje Linuxa?
Da li je ušteda koju moja firma ostvaruje na taj način dovoljan motiv, po tebi?


Gde sam rekao da mi smeta, boze svasta - svaka cast, way to go. Ali imam nesto da kazem na ekstrapolaciju necijeg privatnog iskustva sa nekim prosecnim potrebama industrije.

Kad neko kaze da je "Oo" jednak po snazi MS-Office-u, a onda kao use-case navede stampanje fakture, ***i ga... verovatno jeste, samo sto je idiotizam i kupiti MS-Office za stampanje faktura - kao sto bi idiotizam bilo kupiti auto da kupis hleb preko puta ulice.

MS-Office sluzi za ipak malo komplikovanije zadatke od stampanja racuna.

Citat:

Može li malo detalja o tom "3D engine" ?
Pitam zato što sam ja počeo upravo sa Slackom 3.0..ako se dobro sećam, 3D nije tada uopšte postojao, barem za standardne X-servere.


Nije postojao - zato sam i pisao svoj softverski 3D engine, to mi bilo zabavno... kasnije sam to portovao na DirectDraw (isto nije postojao Direct3D) ... interesantna vremena, i secam se tog matorog slacka i njegovog X servera, i nedostatak clipboarda ;-) ...

Citat:
Bobzilla
I cak i u ovom trenutku smatram da su GNU/Linux desktop okruzenja dospela na onaj nivo na kome predstavljaju dobru alternativu. Pogotovo za mala i srednja preduzeca, kao i za krajnje korisnike (mada postoje odredjeni segmenti koji ne mogu jos uvek biti kvalitetno pokriveni). Sad... Subjektivna je stvar sto se meni ona danas cine cak i bolja sa stanovista fleksibilnosti i usability-a.


Ove tvoje kvalifikacije ces moci da dokazes onda kad stanes svojim imenom i prezimenom iza neke firme, u kojoj budes imao uticajnu poziciju na strategiju - moja omiljena izreka je "put your money where your mouth is" - nista lepse od provere tvojih misljenja i tvrdnji na novcaniku firme (a samim tim i tvojem) ;-)

Ne kazem da nisi u pravu - ali ces tek sa hands-on iskustvom i potrebama klijenata moci da tvrdis nesto sa kredibilitetom.

Good luck ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:28 - pre 230 meseci
Sunny, u tri citata mene, 3 puta si pokushao da me istrolash...

Citat:
Sundance: Ameba je napredan prozozoa, ti si više nešto nalik slobodnim lancima aminokislina.


Citat:
Ako si preglup za korištenje registrya, priznaj pa ćemo ti objasnit


Citat:
Opet ti ponavljam, ukoliko se plašiš nekih "skrivenih" postavki windoza, da nešto sjebeš ako budeš prčkao po njima, samo pitaj i mi ćemo ti ovdje objasniti, tako da čak i ti možeš shvatiti.


Neka hvala. Mozhesh slobodno da se vratish kucanju "hello world" na 6 programskih jezika. Mozhda te MS zaposli.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:34 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla:
Citat:
http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=86255

"jowood was gay enuf to pack the installer into one 690 some meg exe with an custom icon thrown in for additional gayness... and windows is gay enuf to sit there and jerk off to it for 20 minutes or so before it loads the icon, then it takes an additional 10 minutes when u double click on the exe file to run setup..."



Citat:
Haha No comment.


Bobzilla sinko....

Da li razumiješ strukturu PE formata? Da li znaš čemu služi .rsrc sekcija, što sadrži i kako zapakirano? Da li znaš kako funkcionira NT Loader koji procesira dotičnu, koji Win32 GDI primitivi ih iscrtavaju na displayu, koji sistemski pozivi to rade u win32k.sys, i čemu uopće služi KeServiceDescriptorTableShadow koji dotični koristi? Da li znaš na koji način explorer utilizira dotične mehanizme pri iscrtavanju ikonice ne ekranu?

E pa neznaš. Zato je sve što ti i preostaje jest i gomila FUD-a i citiranje sa tih retardiranih sajtova. Ti si običan troll, i da na ovom forumu ima imalo ozbilje moderacije, dobio bi ban dok kažeš keks.

Samo da kažem, imam samoraspakirajuću arhivu (dakle .exe) veliku 3.7GB zaprženu na jedan DVD, radi ko munja, Power Archiver je otvara i kao arhivu.

Citat:
MatrixxX:Ama, jes ti siguran da znaš o čemu pričaš?
F500 kompanije verovatno koriste i poneku Cray simulaciju..da li to znači da je ona svakome potrebna?


Ma naravno da je potrebna. Da korisnici mogu lakše skalirati kompajliranje kernela (kompajliranje je inače jako paralelizibilan proces, ako nisi znao), dok odmaraju svoj 4-way SMP ljinux stroj

Daj šuti bwe kad nemaš što pametno reći...

Citat:
I kakve veze ima priprema međunarodnih standarda "pre PDF-a" sa uobičajenim svakodnevnim jednokliknim PDF dokumentom..fakturom, otpremnicom ili sličnim?


Činjenica da ne koriste ono smeće OOo govori sama za sebe.

Citat:
Šalu na stranu, ajd objasni mi samo jednu stvar..zašto tebi smeta moje korišćenje Linuxa?
Da li je ušteda koju moja firma ostvaruje na taj način dovoljan motiv, po tebi?


Još jednom (ovaj put crvenim slovima, pošto znam da ti je ta boja draga):

Koji qrac ima tvoja firma veze sa tipičnom desktop korisnikom??

Pogotovo kad si opisao što ne radite.

Offtopic si stari, i mnogo dosadan. Odvedi ove svoje trollove sa sobom.

Citat:
Pitam zato što sam ja počeo upravo sa Slackom 3.0..ako se dobro sećam, 3D nije tada uopšte postojao, barem za standardne X-servere.


Zar danas postoji Linux alternativa DirectX-u?

Citat:
bobzilla:Subjektivna je stvar sto se meni ona danas cine cak i bolja sa stanovista fleksibilnosti i usability-a.


E vidiš, sve što ti kažeš je subjektvno. Baš zato te nitko ne jebe 2%.


[Ovu poruku je menjao Sundance dana 26.06.2005. u 12:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:34 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxXno što Wintendo zagovornici nikada neće shvatiti, to je lepota i lakoća komunikacije u Open Source zajednici..niko nikoga ne mrzi, niko nikome ne zavidi..svi zajedno se trude, u okviru svojih mogućnosti naravno, da, ako i ne mogu da pomognu drugima, barem da im ne odmognu


OK, ovo je takva glupost i toliko netačno da nemam reči. Pogledaj samo rasprave između korisnika različitih distribucija, recimo. To može da izađe na omanji džihad. KDE vs. GNOME anyone?? Pa da se spustimo na niži nivo (tehnički) i da pogledamo rasprave između ljudi koji gotive package managment system A i B. Da ne pominjem činjenicu da je u jednom trenutku ArsTechica proglasila za najgori community Debian IRC kanal na kome su sedeli "gurui" i svakome ko dođe sa nekim prozaičniim pitanjem (čitaj: tek je počeo da koristi Linux i nije mu baš jasno) su govorili da "odjebe" i sl.

Pa davnije stvari, rasprava između programera Tcl-a i Perl-a, ili Pyhtona i ostatka sveta...braaate, to su flame wars kakvih nema.

Ovakva idealistička slika neke zajednice može biti samo to, slika. Molim da se slike ne mešaju sa realnošću. Da, postoje lepe zajednice, ali nećete verovati, postoje iste takve za skoro sve zamislive apskete korišćenja Windows-a. Dakle, udruživanje u cilju postizanja zajedničkog cilja je zabava ljudi od vajkada i ne vezuje se nikako samo i isključivo za OSS. Bogati.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:39 - pre 230 meseci
Citat:
mkdsl: Sunny, u tri citata mene, 3 puta si pokushao da me istrolash...


A to što vi već 20 strana trollate i vrijeđate, a nitko od nadležnih ni da mrdne?

mkdsl, da se sa Advocacy brišu sva trollanja, ne bi ostao nijedan iz linux tabora. Eventualno možda Apatrid i Nedeljko.

Citat:
Neka hvala. Mozhesh slobodno da se vratish kucanju "hello world" na 6 programskih jezika. Mozhda te MS zaposli.


Puno vjerojatnije nego da ti kažeš nešto suvislo.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:39 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance:

U tom slučajnu je tvoja usrana firma obični vapour.




Moguće..isto kao što je sasvim moguće da je Bil Gejts nekada davno, pre mnogo godina, prdnuo, a ti si samo njegov daleki odjek

Sunčice, ne vredi.. ni tebi, ni onom De-Bilu..suviše sam dobra osoba za vašu patološku mržnju

MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:42 - pre 230 meseci
Misli ti što hoćeš, ali sada je vapour.....vapourware baby, nešto ga mnogo ima na ljinuxu u njegovoj divnoj povijesti. Svako-malo, neka "killer distribucija", a market share isti već 10 god.

Reality baby.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:47 - pre 230 meseci
Citat:

Koji qrac ima tvoja firma veze sa tipičnom desktop korisnikom??


Sunčice?, ljubavi? em si pocrveneo, em ti je nonstop qrac u ustima...
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 11:59 - pre 230 meseci
Ajmo josh malo o nepodrzhanosti hardvera:

http://news.com.com/2060-10795_3-0.html?tag=nefd.bl

Citat:
When Nvidia began selling its new GeForce 7800 graphics cards this week, it updated the driver software necessary for open-source operating systems to use the new hardware. The company released drivers for Linux on 32-bit and 64-bit x86 chips such as AMD's Athlon and Intel's Xeon; Linux on Intel's Itanium; and FreeBSD on 32-bit x86 chips.


A onda kazhe:

Citat:
Nvidia provides prompt support for Linux--the same day as it supported Windows in the case of this week's products, said Andrew Fear, Nvidia's software product manager. But the company doesn't want to release the source code for several reasons.


I najbitniji deo:

Citat:
Nvidia releases a driver configuration utility as open-source software. That utility selects the correct and latest version of a driver based on the details of a person's computer configuration.


Ja bih po ovome rekao da nVidia ne pravi razliku izmedju windowsa i linuxa, a vi?
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 12:04 - pre 230 meseci
A onda haos u MS-u (neko se ipak plashi procvata linuxa) :

http://comment.zdnet.co.uk/other/0,39020682,39205040,00.htm

Citat:
It is surely coincidence that on the same week in which Microsoft named the new president of its international operations with special responsibility for government and emerging markets, the government of a major emerging market — although it might think of itself as something more than a commercial opportunity — declared it is ready to roll out Linux to 10,000 of its schools.


Citat:
We hear a similar refrain from Brazil and many other emerging markets; open source leads to lower costs, better security and more local development.


Citat:
Courtois (inache MS-ovac) says that this autumn we can expect to see new incentives to encourage good behaviour: extra free software, services and security patches for those who are fully licensed. It will undoubtedly have some effect, but cynics will point to Microsoft's many philanthropic efforts which, while substantial, have a knack of kicking off at politically expedient times. And emerging markets will continue to point to open source software as a real, pragmatic alternative.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 12:09 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Gde sam rekao da mi smeta, boze svasta - svaka cast, way to go. Ali imam nesto da kazem na ekstrapolaciju necijeg privatnog iskustva sa nekim prosecnim potrebama industrije.

Kad neko kaze da je "Oo" jednak po snazi MS-Office-u, a onda kao use-case navede stampanje fakture, ***i ga... verovatno jeste, samo sto je idiotizam i kupiti MS-Office za stampanje faktura - kao sto bi idiotizam bilo kupiti auto da kupis hleb preko puta ulice.



Mislim da nisi razumeo.."prosečne potrebe idustrije" su strašno rastegljiv pojam.
Ako pod idustrijom smatraš velike kompanije, onda je to jedna priča, ali ako pogledaš sa druge strane, dobar deo industrije čine male firme, poput moje..za nas je i OSS sasvim prihvatljivo rešenje.
Osim toga, pomenute fakture interno ostaju u nekom sasvim drugačijem obliku od onog štampanog

Mislim da je glavni problem to što je ovde u Srbiji(verovatno i u Hrvatskoj MSOfis besplatno iskopiran na milion računara, pa mnogi i ne znaju za ništa van toga..pošto moja firma ne može sebi da dozvoli "luksuz" piratskog softvera, uklapamo se u ono što nam vrši posao
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210929 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.