Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remontovanje železničkih vagona

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 39144 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona05.09.2014. u 17:57 - pre 117 meseci
Ne mogu da shvatim zašto javlja grešku kada kod izgradnje navedem "uklapanje", javi poruku da će osovina preći na "zalihu" a onda poruka o grešci... a sve uradi kako treba koliko se meni čini (osovina zaista promeni stanje u zaliha). Takođe kod slanja na remont pomoću otpremnice ne mogu da unesem "zahtevani rad" (forma remont), javlja grešku "You must enter a value in the 'RemontZahtevaniRad.TrenutakPrelaza' field.". Isto je i kod "Otpremnice" ne može da se unese "Izvršeni rad". Sem toga osovina normalno menja stanje iz remonta u zalihe, i koliko vidim sve ostalo radi.

[Ovu poruku je menjao marija.ana dana 05.09.2014. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona05.09.2014. u 19:52 - pre 117 meseci
Citat:
marija.ana: Ne mogu da shvatim zašto javlja grešku kada kod izgradnje navedem "uklapanje", javi poruku da će osovina preći na "zalihu" a onda poruka o grešci... a sve uradi kako treba koliko se meni čini (osovina zaista promeni stanje u zaliha). Takođe kod slanja na remont pomoću otpremnice ne mogu da unesem "zahtevani rad" (forma remont), javlja grešku "You must enter a value in the 'RemontZahtevaniRad.TrenutakPrelaza' field.". Ostalo radi kako treba koliko sam do sada mogla da vidim.


U prvom slučaju na subformi NeispavnaNeispravnost , na AfterUpdate event polja OsovinaID imate kod koji:
-Isključi upozorenja
-Pozove 2 akciona upita koji dodaju zapis u PracenjePromeneStanja i Zaliha
-Uključi upozorenja
-Osvjezi subformu PracenjePromeneStanja na formi Osovina.
Pošto forma Osovina nije aktivna u ovom trenutku Access prijavljuje grešku.
Umjesto ovakvog osvjezavanja forme upisite:
Call RefreshForm("PracenjePromeneStanja") . Ova linija koda poziva funkciju RefreshForm koja omogucava da ukoliko forma nije otvorena nastavi dalje i ne prijavi gresku, a ukoliko je otvorena osvjezi formu.
U drugom slučaju nisu određeni ChildField i MasterField između forme Remont i subforme RemontZahtevaniRad pa prijavljuje grešku jer se ne preslikava zahtjevani podatak.



[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 05.09.2014. u 21:20 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona05.09.2014. u 20:32 - pre 117 meseci
Sjutra idemo dalje. Čini mi se da Vam je i dalje pažnja usmjerena na unos podataka. Tako nećete mnogo naučiti.
Potrebno je da otvorite sliku procesa npr. Evidentiranje osovine, pa za taj proces propratite sta se dešava od pritiska na dugme u meniju koje prati taj proces ( proučite kod koji je na OnClick), preko forme za pregled i unos ( sta se desava na koji event te forme, i razmislite zašto je to tako, pa preko dugmeta na toj formi koje otvara sledeću formu itd... i tako za svaki proces i sve forme. Sva ta dešavanja bi trebalo da prate logički sled radnji. Primjetio sam da sam pogrešno zamislio proces Zamena osovine na investicionoj opravci i tu ćemo morati mjenjati...
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona06.09.2014. u 22:02 - pre 117 meseci
Prva verzija spremna za testiranje.Vjerovatno ima puno grešaka. Kao što sam rekao za proces Zamjena osovina na investicionoj popravci izvršene su izmjene kao na priloženoj slici.
Sad bi trebalo proći kroz svaku formu, ispraviti greške,uobličiti svaku formu, ispraviti i popraviti upite i izvore za combobox-ove, razmisliti gdje ima logike nešto brisati a gdje ne pa prema tome zaključati polja ili čitave forme....
Vi doradite upite i izvještaje za izlistavanje osovina kojima ističe 45 godina u narednoj godini ili kojima će naredne godine biti 4 godine od poslednjeg remonta pa i to dodajte u meni. Od mene toliko .... Srećno!

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 06.09.2014. u 23:21 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona09.09.2014. u 18:32 - pre 117 meseci
Našla dve greške u formi Remont. U formi QRemontZahtevaniRad je bila greška u kucanju umesto NazivZahtevanogRada je pisalo NazivRada. Drugu grešku se ubih da sredim ali ne vredi, ZahtevaniRrad se troši, kada se upotrebi za jednu osovinu više ga nema. Isti je problem i sa Formom Zaliha (IzvršeniRad). Tri dana već gledam u "Neispravnost" znam da smo tamo imali isti problem (Neispravnosti su se trošile). Otprilike vidim gde je razlika i šta je greška ali ne vredi ne mogu da nateram da radi kako treba.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona09.09.2014. u 19:35 - pre 117 meseci
Pogledajte da li je sada u redu? Ako jeste onda je greška bila u mapiranju uslova u upitima QZalihaIzvrseniRadZauzet , QRemontZahtevaniRadZauzet kao i u mapiranju uslova na Row Source polja IzvrseniRadID i ZahtevaniRadID formi ZalihaIzvrseniRad i RemontZahtevaniRad. Ti uslovi su gledali na pogrešno mjesto :-)

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 09.09.2014. u 21:06 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona09.09.2014. u 21:11 - pre 117 meseci
Imate isti problem u formi VagonMernaLista i subformi VagonIzvrseniRad koja koristi upit QVagonIzvrseniRadZauzet. Ako smo u prethodnom postu rješili problem, pokušajte na isti način da riješite i ovaj...
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona10.09.2014. u 00:25 - pre 117 meseci
I dalje se troše. ili ja nešto grešim.

[Ovu poruku je menjao marija.ana dana 10.09.2014. u 01:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona10.09.2014. u 07:15 - pre 117 meseci
I treba da se trose za jedan unos, ali u sledecem treba da se pojave.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona10.09.2014. u 09:34 - pre 117 meseci
Citat:
nenadmarkoni: I treba da se trose za jedan unos, ali u sledecem treba da se pojave.
Svesna sam toga, kod mene se ne pojavljuju u sledećoj. Da nisam ja nešto pogrešila?
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona10.09.2014. u 10:33 - pre 117 meseci
Niste Vi pogrješili , već ja. Vezao sam u Row Source polja ZahtevaniRadID upit QRemontZahtevaniRad umjesto QRemontZahtevaniRadZauzet pa je davalo pogrešno. Evo ispravljeno.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona10.09.2014. u 19:49 - pre 117 meseci
Takođe se potkrala greška u nazivu polja i kodu na On got focus( DoCmd.requery...)- nije ga bilo :-)
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona11.09.2014. u 20:35 - pre 117 meseci
Ispravljeno još par sitnica
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona12.09.2014. u 13:25 - pre 117 meseci
Mene query ubiše u pojam, već dva dana gledam i ne mogu da shvatim... Otpremnica pokazuje po četiri kopije od svake osovine. Forma ZalihaIzvršeniRad, kada ispravim QZalihaIzvrseniRad (greška u kucanju piše IzvrseniiRad umesto IzvrseniRad), ne prikazuje ništa. Upoređivala sam i sa RemontZahtevaniRad i sa NeispravnaNeispravnost ali ne mogu da shvatim gde je greška.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona12.09.2014. u 19:01 - pre 117 meseci
Pa rekao sam da ima mnogo grešaka.
Prepravio sam upit za izvor comboboxa u formi Otpremnica.
Ubacio sam još jednu tabelu u BE- VagonIzvršeniRad, jer onako kako sam bio vezao nije moglo.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.09.2014. u 00:32 - pre 117 meseci
Nesto sam eksperimentisala. Čini mi se da ako se u properties polja SerijskiBrojPrikaz, "Locked" podesi na "Yes" a "Enabled" na "No", forme bolje funkcionišu.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.09.2014. u 11:40 - pre 117 meseci
Mislim da Vam se samo čini. Sporost rada je zbog proračuna koji se odrađuju u pozadini, ali je ispravno da ovo polje bude zaključano. Zamutili smo ga žestoko.
Evo još malo mućkanja.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.09.2014. u 14:02 - pre 117 meseci
Nisam mislila brzinu, već na način unosa podataka. Ako je Locked "Yes" a Enabled "No" (polje SerijskiBrojPrikaz), klik u polje je u stvari klik u SerijskiBroj i funkcioniše unos podataka. Ako je Locked "Yes" i Enabled "Yes" posle klika u polje ne funkcioniše unos podataka (pošto smo u stvari kliknuli u SerijskiBrojPrikaz), mora da se klikne na trouglić od combobox-a.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.09.2014. u 15:13 - pre 117 meseci
I još par sitnica dorađeno u dijelu zamjene osovine na investicionoj opravci.
Da bi mogli da planirate koje osovine naredne godine treba da se otpišu, odnosno koje osovine treba poslati na redovni remont treba Vam izvještaj o ovome. Potrebno je napraviti dva upita i dva izveštaja, a na komandnoj tabli potrebno je dodati pristup ovim izvještajima. Pokušajte ovo da napravite i dodate.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona15.09.2014. u 09:38 - pre 117 meseci
Ovo sa poslednjim remontom mi više treba kao mesečni izveštaj. Čini mi se da mi je sve potrebno za taj izveštaj u "QPoslednjiRemontUnijaFiltar"?
Napravila sam novi query QIstekRevizije U njemu so potrebna polja iz Query-ja "QPoslednjiRemontUnijaFiltar" i tabele "Osovine" plus novo polje "PreostaloDoistekaRevizije:1460-(DateDiff("d";[Datum];Date()))" kome je criteria "<60 and >30". Tako sam dobila osovine kojima isti;e revizija za 60 dana (sa njima treba da planiram). Pretpostavljam da moram da napravim novi query sa uslovom "<30" (osovine kojima ističe revizija u tekućem mesecu, tako da se Vagoni pod kojima su mogu na vreme isključiti iz saobraćaja).

Što se tiče godišta gledam direktno u tabelu Osovina (find duplicate query radi posao). Da li sam u pravu? Sa jednom malom izmenom, ovaj izveštaj bih napravila malo opširnije (koliko osovina ukupno po tipovima ima: "u svakom godištu", koliko je kod remontera, koliko neispravnih, koliko na vagonima, koliko rezerve.



[Ovu poruku je menjao marija.ana dana 15.09.2014. u 14:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao marija.ana dana 15.09.2014. u 15:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 39144 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.