Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remontovanje železničkih vagona

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 38798 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona15.08.2014. u 16:24 - pre 117 meseci
Zahvaljujem. Greška,ako se tako može nazvati, je bilo to što u DozvoljenePromeneStanja nije bilo unijeto Neispravna-Zaliha. Znači nema greške :-)
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
94.102.226.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona16.08.2014. u 10:31 - pre 117 meseci
Napravljena forma Remonter i dorađeni pojedini uslovi u RadniList. Mislim da ću tokom sledeće nedelje biti malo više zauzet pa ostalo kad stignem.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona16.08.2014. u 19:25 - pre 117 meseci
Nešta sam napamet uradio, jer nemamo probne podatke. @marija.ana isprobajte u ovome što je urađeno da unosite neke logične podatke, vidite ima li negdje grešaka.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona16.08.2014. u 23:36 - pre 117 meseci
Ono što na prvi pogled primećiujem. Unos i manipulacija preko "Evidentiranje osovina" fukncioniše super. Unos preko radnog lista ima problem, kad se unese izgradjena osovina trebalo bi da se automatski popune polja broj vagona i pozicija, pošto ugrađena dolazi na mesto izgrađene, nije lako naći ručno podatak a obavezan je za unos. Takođe bi tu negde trebala da vidim i datum, mesto i vrstu zadnjeg remonta (to moram rukom da napisem u onaj dnevni list).
Pregled osovina za remont - izbacuje gresku prilikom pokusaja unosa osovine.
Vagon lista - lepo bi bilo da se vidi broj vagona, pozicije i ako je moguće datum poslednjeg remonta.
Pogrešila sam starosnu granicu za škart nije 40 nego 45 godina.

Super izgleda, lepo pregledno, lako za upotrebu.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona17.08.2014. u 09:42 - pre 117 meseci
Ispravljeno. Pored kontrole unosa logičnih podataka aplikacija treba da je izrađena tako da spriječi unos nelogičnih podataka, a time ćemo se pozabaviti kada utvrdimo da li smo najprije riješili pravilan unos logičnih.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona17.08.2014. u 10:01 - pre 117 meseci
Nisam bio ispravio VagonLista, evo sad je i to sređeno.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona17.08.2014. u 16:55 - pre 117 meseci
Nisam neki stručnjak za Reporte pa Vi doradite izgled izvještaja RPregledOsovina.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona17.08.2014. u 20:10 - pre 117 meseci
Izgleda fenomenalno. Počeću sutra da unosim prave podatke.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona17.08.2014. u 20:38 - pre 117 meseci
Ima još dosta posla. Nismo rješili proces otpisa osovina, nismo rješili praćenje rokova od 45 godina starosti i 4 godine od poslednjeg remonta. Tu je i pitanje kad šta može da se briše, a kad ne. Oni tasteri na formi Osovina bi trebali da služe samo da rasporedimo osovine tamo gdje su u realnom sistemu i samo za to, ne za dalje korišćenje i unos. Svakako krenite sa pravim podacima, tako se najbolje uoče greške. Popunite šifarnike. Ne znam koliko ima logike unositi podatke unazad, a mislim i da je dosta teško, ali kako hoćete. Treba i proći opet kroz sve forme i upite, zbog eventualnih grešaka kojih sigurno ima. Kad sve završimo treba spakovati aplikaciju tako da se ne vidi ono što ne treba da se vidi...... a ni tada nije sve gotovo.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 08:08 - pre 117 meseci
Čini mi se da je "Izvrseni rad" i "Vrsta remonta" dupliranje.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 09:13 - pre 117 meseci
Izvrseni radovi su oni radovi koje je remonter naveo na otpremnici npr. : Zamena bandaza, Obrada profila tocka.., a tip remonta je verovatno da li je redovan ili vanredan ili revizija sa obradom i revizija bez obrade...
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 10:44 - pre 117 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Izvrseni radovi su oni radovi koje je remonter naveo na otpremnici npr. : Zamena bandaza, Obrada profila tocka.., a tip remonta je verovatno da li je redovan ili vanredan ili revizija sa obradom i revizija bez obrade...

Da, da, moja greška. Vrsta može biti: Redovan, Vanredni ili Investiciona opravka, a Izvršeni radovi su revizija, zamena ili obrada.

Pitanje: kako da unesem novu osovinu i postavim joj stanje na "Zaliha"? Unesem ja nju, ali ne mogu da postavim početno stanje.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 11:03 - pre 117 meseci
Na OsovinaLista se unose nove osovine. Pokazivac se pozicionira najprije na Serijskibroj kad unesete pritisnite Enter ili Tab na tastaturi i tako redom. Inicijalni status ce aplikacija sama unijeti a to je Zaliha tako da je nema potrebe opet unositi. Dodatne napomene unesite dvoklikom na RBr u subformi forme osovina cime cete otvoriti formu Zaliha sa tim zapisom. Ako kojim slucajem nisam ogranicio prelaz Zaliha-Zalija samo na inicijalni zapis onda to treba uraditi, jer jedino za njega je ovaj prelaz logican.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 18.08.2014. u 12:27 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
109.121.1.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 16:11 - pre 117 meseci
Izgleda da forma OsovineLista ima problem. Izadje "Enter Parameter Value" prozor. Na kraju sam shvatila da ako unesem podatke ponovo (u tom prozoru) postavi stanje u "Zaliha".
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 16:37 - pre 117 meseci
Problem je što je u upitima QPracenjePromeneStanjaDodaj i QZalihaPocetnoStanjeDodaj ostao uslov koji gleda na formu Osovina umjesto na OsovineLista. Evo ispravljeno
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
109.121.1.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 17:39 - pre 117 meseci
Ja izgleda uvek moram da naučim na teži način. Umesto da Vas poslušam i da unesem trenutno stanje, izgubila sam puno vremena pokušavajuči da unesem podatke "unazad". Otvorim cmd prozor i menjam datum. Zbunjujem se, pravim greške... Sizifov posao. Sutra postavljam stvarno stanje.
Ako mi se desi, a desiće se, da je neki broj pogrešno unet (na primer pogrešan broj na pločici a to se otkrije tek na remontu), ne mogu da promenim broj osovine? Pretpostavljam da je moram obrisati pa ponovo uneti pravilne podatke. To u neku ruku i nije problem pošto se dešava veoma retko, a ova baza podataka će ukinuti mogućnost greške (kada unesem tačne podatke).

Dodala sam u QTrenutnoNaKolima sortiranje po broju vagona i po poziciji.

[Ovu poruku je menjao marija.ana dana 18.08.2014. u 18:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 19:27 - pre 117 meseci
Citat:
marija.ana
Ako mi se desi, a desiće se, da je neki broj pogrešno unet (na primer pogrešan broj na pločici a to se otkrije tek na remontu), ne mogu da promenim broj osovine? Pretpostavljam da je moram obrisati pa ponovo uneti pravilne podatke. To u neku ruku i nije problem pošto se dešava veoma retko, a ova baza podataka će ukinuti mogućnost greške (kada unesem tačne podatke).

To Vam neće biti preteško, jer do prvog remonta osovina će imati tek par promjena stanja. Bas zbog ovoga sam Vas i pitao da li ste sigurni da je kombinacija SerijskiBrojOsovine-Godina dobar kandidat za Primary Key. Da ste tada odgovorili negativno za kljuc bi postavili onaj programerski AutoNumber, a kombinaciju koja nam je sada PrimaryKey bi indeksirali da se ne ponavlja. Tada bi bez velike muke mogli promjeniti SerijskiBroj. :-(

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 19.08.2014. u 11:17 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona18.08.2014. u 20:30 - pre 117 meseci
Nismo bili postavili pravila validacije u tabeli PracenjePromeneStanja.
Otvorite OsovineBE. Otvorite tabelu PracenjePromeneStanja. Pređite u Table Design mod. Kliknite desnim klikom na tabelu i izaberite Properties. U polju Validation Rule upišite sledeći kod :
Code:
([TrenutakPrelaza]>=[StariTrenutakPrelaza]) And ([RBr]=1 Or [RBr]=[StariRBr]+1) And ([RBr]>1 Eqv [NovoStanje]<>[PrethodnoStanje])

Ovo bi trebalo da obezbjedi da se prelaz stanja iz Zaliha u Zaliha može unijeti samo za prvi inicijalni unos i da TrenutakPrelaza bude veći od StariTrenutakPrelaza kao i da RBr bude veći od StariRBr.

ps. Kad ovo promjenite da bi mogli promjeniti podatke u tom inicijalnom unosu potrebno je malo promjeniti i kod u formi Zaliha. Koristite ovaj FE iz priloga. U formi Osovine za unos pravog početnog stanja u suštini nam neće trebati tasteri Zaliha i Škart. Zalihu unosi inicijalni zapis i dovoljno je da omogućimo izmjenu prečnika i napomene , a osovine koje su otpisane vjerovatno nećete ni unositi. Vidjećemo kad budem imao malo više vremena da nastavimo.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 18.08.2014. u 21:59 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona19.08.2014. u 22:27 - pre 116 meseci
Uhvatih malo vremena pa da se malo pozabavimo onim što nismo rješili - Otpis osovine i prelazi koje nismo rješili.
Što se tiče otpisa osovina. Naveli ste da pored starosti od 45 godina mogu biti još 2 razloga za otpis: Kriv trupac i Oštećen rukavac. Sva tri razloga su ustvari tipovi neispravnosti. Kada se osovina evidentira kao neispravna sa ovom vrstom neispravnosti automatski ide u Škart. Znači da tako treba i aplikacija da radi. Isto kao što smo izveli da kada se kao razlog izgradnje odn. neispravnosti navede Uklapanje osovina pređe u status Zaliha, sada ćemo izvesti da ako se izabere neki od navedenih razloga osovina automatski pređe u Škart ,vodeći računa da ako je razlog starost od 45 godina sistem najprije provjeri da li je izabrana osovina zaista te starosti( da se ne desi da za osovinu staru 10 godina izaberemo ovu neispravnost). Samim tim nije nam potreban RazlogOtpisa u posebnoj tabeli, odnosno nije nam potrebna ta tabela. RazlogOtpisaID nam je zapravo NeispravnostID pa ćemo tako i spojiti relacije a relaciju sa tabelom RazlogOtpisa ćemo raskinuti i tu tabelu izbrisati. Znači za odlazak osovine u Škart najprije se mora evidentirati u Neispravne pa odabirom pomenutih neispravnosti osovinu Otpisati. Slažete li se sa ovim?
Što se tiče navedenih prelaza svi pomenuti prelazi mogu se rješiti prelazom Zaliha-Neispravna.
Remont-Škart - osovina se vraća sa remonta sa utvđenim kvarom koji vodi otpisu, ali se vraća takođe kroz Otpremnicu pa ćemo je evidentirati u Zaliha i odatle prebaciti u neispravne gdje ćemo joj odrediti neispravnost koja vodi otpisu.
Ako se desi neispravnost na Zalihama takođe ide u Neispravne
Ako istekne rok od 45 godina na Zalihama takođe ide u Neispravne-> izvor neispravnosti 45 godina starosti-> Škart
Ostaje pitanje revizije vagona kada sa njim odlaze sve četiri osovine na remont-reviziju. To treba malo bolje da pojasnimo i ako treba da ovo ubacimo u bazu moraćemo da dodamo još tabela i relacija.
Mislim da ćemo uspjeti i da ubacimo kontrolu da pri ugradnji u vagon budu sve osovine istog tipa.
Maći ćemo i atribut BrojStanja iz tabele Stanje.
Za sada model izgleda kao na slici.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona19.08.2014. u 22:28 - pre 116 meseci
Uhvatih malo vremena pa da se malo pozabavimo onim što nismo rješili - Otpis osovine i prelazi koje nismo rješili.
Što se tiče otpisa osovina. Naveli ste da pored starosti od 45 godina mogu biti još 2 razloga za otpis: Kriv trupac i Oštećen rukavac. Sva tri razloga su ustvari tipovi neispravnosti. Kada se osovina evidentira kao neispravna sa ovom vrstom neispravnosti automatski ide u Škart. Znači da tako treba i aplikacija da radi. Isto kao što smo izveli da kada se kao razlog izgradnje odn. neispravnosti navede Uklapanje osovina pređe u status Zaliha, sada ćemo izvesti da ako se izabere neki od navedenih razloga osovina automatski pređe u Škart ,vodeći računa da ako je razlog starost od 45 godina sistem najprije provjeri da li je izabrana osovina zaista te starosti( da se ne desi da za osovinu staru 10 godina izaberemo ovu neispravnost). Samim tim nije nam potreban RazlogOtpisa u posebnoj tabeli, odnosno nije nam potrebna ta tabela. RazlogOtpisaID nam je zapravo NeispravnostID pa ćemo tako i spojiti relacije a relaciju sa tabelom RazlogOtpisa ćemo raskinuti i tu tabelu izbrisati. Znači za odlazak osovine u Škart najprije se mora evidentirati u Neispravne pa odabirom pomenutih neispravnosti osovinu Otpisati. Slažete li se sa ovim?
Što se tiče navedenih prelaza svi pomenuti prelazi mogu se rješiti prelazom Zaliha-Neispravna pa ćemo samo za ovaj prelaz praviti posebnu formu.
Remont-Škart - osovina se vraća sa remonta sa utvđenim kvarom koji vodi otpisu, ali se vraća takođe kroz Otpremnicu pa ćemo je evidentirati u Zaliha i odatle prebaciti u neispravne gdje ćemo joj odrediti neispravnost koja vodi otpisu.
Ako se desi neispravnost na Zalihama takođe ide u Neispravne
Ako istekne rok od 45 godina na Zalihama takođe ide u Neispravne-> izvor neispravnosti 45 godina starosti-> Škart
Ostaje pitanje revizije vagona kada sa njim odlaze sve četiri osovine na remont-reviziju. To treba malo bolje da pojasnimo i ako treba da ovo ubacimo u bazu moraćemo da dodamo još tabela i relacija.
Mislim da ćemo uspjeti i da ubacimo kontrolu da pri ugradnji u vagon budu sve osovine istog tipa.
Maći ćemo i atribut BrojStanja iz tabele Stanje.
Za sada model izgleda kao na slici.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 38798 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.