Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remontovanje železničkih vagona

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39042 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona10.08.2014. u 18:00 - pre 118 meseci
Citat:
marija.ana:  Pokušala sam da napravim formu KontaktLice, kopirajnem/prepravljanjem forme Majstor, ali sam onda videla da je Vaš QKontaktLice drugačiji. Pretpostavljam da ste zamislili da forma KontaktLice drugačije izgleda/funkcioniše.

Forma KontaktLice ce biti subforma forme Remonter, u kojoj ćete moći odabrati kontakt lica (više lica) za tog Remontera.
Tabela Remonter je vezana sa tabelama Otpremnica,PregledOsovina,Remont i KontaktLice. To nam govori koje subforme treba napraviti. Imaćemo pregled Otpremnica koje su došle od tog remontera, pregled PregledaOsovina koji su upućeni tom remonteru, Imaćemo pregled osovina koje su bile, ili su još uvjek kod tog remontera i imaćemo pregled Kontakt lica za tog remontera.
Za sad je djelimično riješen unos Osovina i unos stvarnog stanja za tu osovinu. Otvorite OsovineLista , u gornjem lijevom uglu je taster za dodavanje nove osovine. Dodajte neku probnu. Kada unesete Serijski broj, godinu i tip pritisnite Tab ili Enter da bi zapamtili zapis. Kod u pozadini će pokrenuti 2 Append Query-ja koji će dodati inicijalno stanje i prikazaće se tasteri za upis stvarnog stanja osovine. Dvoklikom na RBr statusa u subformi imaćete uvid u taj zapis. Može se izbrisati samo zadnji unos. Ako postoje zapisi u subformi ne može se izbrisati Osovina. Da bi izbrisali Osovinu ispraznite zapise u subformi, obiljezite zapis klikom u lijevi dio forme i pritisak na taster Del na tastaturi. Igrajte se malo sa unosima, pogledajte kako šta radi, kasnije ćemo se pozabaviti stvarnom logikom funkcionisanja- šta nam treba a šta ne. U formama koje se otvaraju na komandne tastere upotrebili smo kod koji je @Zidar dao u temi Praćenje promjene stanja, ali malo izmjenjen. Mislim da ćemo izbrisati atribut BrojStanja u tabeli Stanje. Nismo ga koristili. Možda sve nije najsrećnije napravljeno, ali za početnike poput mene i Vas nije loše. Ako neko ima neka bolja rješenja bilo bi ih korisno čuti.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona10.08.2014. u 21:13 - pre 117 meseci
Do sada smo djelimično rješili radni proces "Evidentiranje osovine". Sledeći proces koji rješavamo je "Izgradnja i ugradnja osovina" U prikazanoj slici su glavne tabele koje učestvuju u ovom procesu. Osovine koje se izgrađuju su osovine koje su u statusu "Vagon" i one prelaze u status "Neispravna".Znači samo osovine koje su u ovom statusu mogu se izgraditi.Ukoliko je kao neispravnost navedeno Uklapanje ove osovine će preći u status "Zaliha". Na njihovo mjesto se ugrađuju osovine koje su u statusu "Zaliha", i one prelaze u status "Vagon" Ne može se unijeti pozicija na vagonu koja nije slobodna-izgrađena. Kada Vam majstor dostavi Dnevni izvještaj izgradnje-ugradnje, unosite podatak o datumu poslednjeg remonta i remonteru u dijelu ugrađenih osovina. Ovaj podatak ćemo dobiti automatski upitom za ugrađenu osovinu. Unesite kroz forme koje su urađene podatke za nekoliko osovina u različitim statusima da bi imali probne podatke za izradu formi za sledeći proces, ostale izbrišite.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona11.08.2014. u 08:45 - pre 117 meseci
Već izgleda ozbiljno, daleko ozbiljnije od moje kreacije. Mali problem sa unošenjem podataka unazad (prethodni remont) rešila sam pomeranjem sistemskog datuma. U formi remont nema polja za unos remontera. U formi OsovineLista sam morala da "Filter On Load" postavim na "No" (nije htela da prikazuje listu osovina, bio filter OsovinaBr"1111" verovatno greškom).
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona11.08.2014. u 10:01 - pre 117 meseci
Za ocekivati je da ce unos podataka unazad biti problem,jer je baza projektovana da prati podatke unaprijed. Ono sto je omoguceno je unos trenutne pozicije osovine. Dnevni list izgradnje-ugradnje je ulazni dokument. Za njega necemo raditi izvjestaj, a podatak o zadnjem remontu cete na njega svakako unositi rucno, u bazi ce ovaj podatak biti informativni da ga ne bi morali traziti.Access pamti zadnji filtar, a filtar za osovinu 1111 sam ja zadnji koristio. Mogli ste jednostavno desni klik na formu i izaberete Remove filtar. Formu Remonter jos nismo izradili kako treba. I oko nje ce biti dosta posla.
ps. Ne morate brisati osovine ako vec niste, mozemo probati ubaciti pocetno stanje za sve odjednom ako zelite pa im Vi postavite trenutnu poziciju.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona11.08.2014. u 10:48 - pre 117 meseci
Izvinjavam se tek sam shvatio sta ste pitali u vezi forme Remont i unosa Remontera. On tu i ne treba da bude. Podatak o Remonteru imacemo na Otpremnicama koje dodju od njega i na Pregledu koji posaljemo njemu. Forma Remont prati samo stanje osovine.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona11.08.2014. u 15:53 - pre 117 meseci
Evo unešeni su inicijalni zapisi za sve osovine.Dodali smo ih pomoću 2 akciona upita. Sad možete rasporediti osovine tamo gdje se nalaze. Ovo su samo probni podaci da bi imali podatke za dalji rad i ne morate unositi prave podatke.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona11.08.2014. u 18:19 - pre 117 meseci
Kod dodavanja stanja Neipravna, Neispravnosti su "potrošne" kada dodam neku više je nema u listi. Pretpostavljam da ste tako i zamislili, medjutim jednom upotrebljena neispravnost se više ne pojavljuje ni kod sledeće osovine (kad ih potrošim sve više ih nema i ne mogu dodati novu neispravnu osovinu). Eto, ja i moje objašnjavanje. Ako sam uspela da objasnim.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona11.08.2014. u 20:49 - pre 117 meseci
Objašnjeno. Riješeno!
Neće me biti sjutra na forumu. Pauza
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona12.08.2014. u 04:14 - pre 117 meseci
Izmenio sam naslov teme. Mislim da je ovo adekvatnije. Nakon završetka ćemo temu pridodati u spisak "Gotovi programi članova foruma".
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.08.2014. u 11:11 - pre 117 meseci
Citat:
Getsbi:  Nakon završetka ćemo temu pridodati u spisak "Gotovi programi članova foruma".

Ako budemo uspjeli da završimo. Evo već je potrebna pomoć. Napravio sam formu RadniList, Na nju sam dodao dvije subforme za izgrađene i ugrađene osovine. Na njima su polja Tip, Remonter i Datum Remonta koji su izračunata polja upita koji je Record Source za formu. Ova polja bi trebala da nam prikažu traženi podatak ali tek nakon ažuriranja forme, međutim prilikom unosa na njima se prikazuje greška što je i logično. Da bih prikrio prikazivanje greške ova polja sam prekrio poljima koja će nam privremeno dok unosimo podatke prikazati traženi podatak. Međutim njima je potrebno dodati ControlSource tek nakon ažuriranja tj. izbora Serijskog broja. Napisao sam kod na After Update polja SerijskiBrojOsovine ali je problem greška u sintaksi. Može li neko pomoći?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.08.2014. u 12:44 - pre 117 meseci
Citat:
nenadmarkoni:Napisao sam kod na After Update polja SerijskiBrojOsovine ali je problem greška u sintaksi. Može li neko pomoći?


Mene je sintaksa pridavila odavno
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.08.2014. u 15:02 - pre 117 meseci
@ nenadmarkoni
Mislim da bi trebalo ovako.
Napravi kopiju forme RadniListLista. Skini dugme za dodavanje i u osobinama joj omogući Allow Additions. Continues forms je takva da joj ne trebaju posebna dugmad za dodavanje. Kad uneseš podatke u toj formi onda na dugmetu za detalje (…) omogući otvaranje drugih podformi, makar i u posebnom prozoru. A možda će raditi i ovako. Nećeš imati greške prilikom unosa za koje kažeš da su logične pojave.
U svakom slučaju posebno bi trebalo da se dodaju zapisi o : ID, Broj dnevnog izveštaja, Datum i Majstor. Nakon toga detalji.
Izvinjavam se ako nisam u toku jer ovo pratim s vremena na vreme, tek da tema ne izmakne kontroli.


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 13.08.2014. u 16:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.08.2014. u 15:57 - pre 117 meseci
@Getsbi U pravu ste da je tako trebalo napraviti i to sam izmjenio, međutim greška nije u tome. Forma RadniListUgradjeneOsovine- na AfterUpdate polja SerijskiBrojOsovine potrebno je dodati ControlSource za tri nevezana polja ali griješim u sintaksi jer treba nešta puno navodnika i počinje sa:Polje.ControlSource="=""".....

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.08.2014. u 16:40 - pre 117 meseci
Tu gde kažeš nevidim grešku u sintaksi. VBA nebi dozvolio kompajliranje. Možda je problem i sa nevezanim poljima. A možda da pokušaš da umesto osobine ControlSource koristiš DefaultValue. Ne mogu tako brzo da uđem u problematiku. Forme sa nevezanim poljima su dobre ako tabela ima ima na hiljade zapisa, a treba da se učita samo radi upisa novog zapisa. U svakom slučaju ako je polje nevezano, za njegovo ažuriranje treba da postoji VBA kod koji će ga uneti u tabelu. Ako su u pitanju forma i podforma onda je bolje da su ti polja vezana.

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.08.2014. u 17:33 - pre 117 meseci
Očigledno me ne razumijete, a vjerovatno sam i ja to uradio malo čudno. Izvor za formu je upit preko kog će se ažurirati unijeti zapis. Na tom upitu sam napravio 3 izračunata polja za Tip, Remonter, i PoslednjiRemont za tu osovinu. Kada se unosi zapis na combobox SerijskiBrojOsovine kao izvor imamo samo osovine koje su u statusu Zaliha. Izborom osovine u Text Box-evima koji prikazuju ove izračunate podatke dobijemo #Error , što je i logično jer još uvjek ne postoji zapis. Da bih to prikrio preko ovih polja sam postavio nevezana polja koja će nam privremono prikazivati te podatke dok se ne izvrši ažuriranje zapisa. Ako u ova polja unesem kao ControlSource kod koji sam napisao onda će prije izbora osovine u njima stajati #Error, tako da je ControlSource potrebno dodati tek pošto se izabere osovina.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona13.08.2014. u 20:11 - pre 117 meseci
:-( Loše riješena forma RadniList. Ne radi i ne izgleda kako sam ja mislio. Pokušaćemo drugačije.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona14.08.2014. u 21:33 - pre 117 meseci
Nova forma RadniList. Unos na RadniListLista.
Po @Getsbi-jevom savjetu. Tek sam kasnije skontao šta je hteo da mi kaže.
Ima još rada na ovoj formi ( postavljanje uslova da se ne može ugraditi osovina ako na toj poziciji već postoji osovina, da na jednom vagonu budu sve osovine istog tipa[ovo baš i ne znam kako bi rješili] i sigurno još štošta...) ali sada nemam vremena. Čisto da @marija.ana ne izgubi vjeru da ćemo nešta od ovoga napraviti.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona14.08.2014. u 22:52 - pre 117 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Nova forma RadniList. Unos na RadniListLista.
Po @Getsbi-jevom savjetu. Tek sam kasnije skontao šta je hteo da mi kaže.
Ima još rada na ovoj formi ( postavljanje uslova da se ne može ugraditi osovina ako na toj poziciji već postoji osovina, da na jednom vagonu budu sve osovine istog tipa[ovo baš i ne znam kako bi rješili] i sigurno još štošta...) ali sada nemam vremena. Čisto da @marija.ana ne izgubi vjeru da ćemo nešta od ovoga napraviti. :-)
Oduševljena sam, nisam ni zamišljala da može ovako da izgleda. Moj pokušaj nije bio primitivan, nego amebica. Uslov da na jednom vagonu budu sve istog tipa nije ni potreban to majstor sam radi to se jasno vidi.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona15.08.2014. u 12:20 - pre 117 meseci
Pokušao sam da riješim zahtjev da ako se kao neispravnost navede "Uklapanje" osovina pređe u status "Zaliha". Napravio sam Append Query-je koji bi ovo trebali da urade. U pitanju su "QUklapanjePracenjePromeneStanjaDodaj" i "QUklapanjeZalihaDodaj". Pokreću se posle izbora Neispravnosti u formi Neispravnost. Na "QUklapanjePracenjePromeneStanjaDodaj" dobijem prave vrijednosti polja, ali upit se ne izvrši do kraja. Šta je u pitanju? Jel se može izvršiti akcioni upit dok je otvoren rekord iz tabele u koju treba upisati vrijednosti? Da li je problem što je ovaj rekord otvoren?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona15.08.2014. u 16:02 - pre 117 meseci
Izvorna tabela može da bude otvorena. Ciljna takođe, s tom razlikom što nećeš videti rezultat dok ciljnu ne zatvoriš, pa ponovo otvoriš ili uradiš osvežavanje tabele.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39042 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.