Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remontovanje železničkih vagona

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 39124 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
109.121.59.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona24.08.2014. u 16:29 - pre 117 meseci
Trebaće mi malo vremena da shvatim sve promene u novoj verziji (tek sam se uhodala u staru a nova mi deluje zbunjujuće). Podatke ću najverovatnije morati ponovo da unosim (trenutno stanje i pozicije po vagonima).
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona24.08.2014. u 17:00 - pre 117 meseci
Sačekajte malo sa tim unosima. Izgleda da se neće moći unositi trenutna pozicija onako kako sam ja mislio ( stvara posle probleme, npr. unesemo trenutnu poziciju remont ali nismo unijeli kroz otpremnicu pa se taj zapis vidi kod svih remontera i to onako kako ne treba). Za sada možete uraditi ono što sam Vam rekao i onako kako sam Vam rekao da ne bi plakali što ste unosili osovine. Recite mi da li možda imate poslednje radne listove za osovine koje su na vagonu i u neispravnim, preglede osovina za one osovine koje su kod remontera i otpremnice za one koje su se vratile sa remonta?
Prikačena verzija sa izmjenama u BE i FE.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 24.08.2014. u 18:25 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
109.121.59.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona24.08.2014. u 18:54 - pre 117 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Recite mi da li možda imate poslednje radne listove za osovine koje su na vagonu i u neispravnim, preglede osovina za one osovine koje su kod remontera i otpremnice za one koje su se vratile sa remonta?
Kačim u ponedeljak.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona24.08.2014. u 19:07 - pre 117 meseci
Ne treba ništa da kačite, već ćete najvjerovatnije njihovim unosom postavljati trenutnu poziciju osovina pošto onaj način na formi osovina izgleda ne valja. Znači imate, odlično.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona25.08.2014. u 11:04 - pre 117 meseci
Izgleda da ce jedino za osovine koje su u stvarnom statusu Remont morati da se unosi preko Pregleda za remont, sto znaci da ce se ove osovine najprije evidentirati u Neispravne pa Pregledom prebaciti u Remont. Za one koje su u statusu Zaliha omogucili smo izmjenu inicijalnog stanja, a za one u statusu Vagon i Neispravna radice dugmad na formi Osovina. Nece me biti danas i sjutra na forumu. Pokusajte da uradite formu za slanje na Investicionu opravku. Prije svega treba da napravite forme za sifarnike TipKola i VrstaDefektazneListe i da prepravite sifarnik Kola dodavanjem comboboxa TipKola koji ce vuci podatak iz sifarnika TipKola. Postavite kod na event On dblclick ovog polja da otvori sifarnik TipKola za novi unos. Za NazivVrsteDefektazneListe postavite 1='Slanje';2='Prijem'.Forma DefektaznaListaSlanje ce imati za Control Source upit QDefektaznaLista koji takodje treba da napravite. On se gradi kao i upit za ostale dokumente npr. QRadniList, QOtpremnica. I ova forma ce biti subforma forme Remonter pa velicinom treba da odgovara ostalim subformama forme Remonter. Logika funkcionisanja ove subforme: Posto ce biti subforma forme Remonter bice kao i ostale vezana poljem RemonterID za formu Remonter. Polje VrstaDefektazneListe ce biti nevidljivo i imace DefaultValue=1, Polja Godina, ID, VrstaDokumenta i DefektazniListID ce takodje biti nevidljiva. Za defaultValue ili RecordSource ovih polja pogledajte kako je uradjeno kod ostalih dokumenata. Napravite polje Broj i prekopirajte kod sa forme RadniList i prilagodite ga ovoj formi. Na formi DefektaznaListaSlanje imace vidljivo i obavezno polje Datum i BrojKola. Izborom ovih polja sve osovine koje su zrenutno na kolima preci ce u status Remont, a ovo ce odraditi AppendQuery ciju izradu cu objasniti ako ovo uspijete.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona25.08.2014. u 11:17 - pre 117 meseci
Problem (verovatno ja negde grešim). Prilikom unosa inicijalnog stanja, napravim fiktivni dnevni list gde samo ugradim četiri osovine (bez izgradnje, samo ugradnja). Dešava se da svaki zapis bude upisan tri puta (kada kliknem na broj vagona u šifrarniku "Vagoni" vidim da je ugrađeno 12 osovina na taj vagon (umesto 4 koje sam ja minut pra ugradila).
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona25.08.2014. u 12:05 - pre 117 meseci
Vjerovatno greska u upitu koji prikazuje podatke. Ne treba fiktivni radni list vec se za osovine pojedinacno dugmetom Vagon na formi Osovina. Zato se aplikacija i testira unosom probnih podataka jer su ovakve pojave neminovne... Nisam uz racunar da bih mogao vidjeti i rjesiti a necu moci ni danas ni sjutra. Napravite rezervnu kopiju FE baze pa onda pokusajte sami pronaci resenje- Igrajte se malo Siguran sam da su na vagonu samo 4 (pogledajte u tabeli vagon), ali na formama koje prikazuju stanje prikazuje X 3 zbog nepravilnog upita koji je izvor forme za prikaz.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 25.08.2014. u 14:25 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona25.08.2014. u 16:08 - pre 117 meseci
Otvorite QTrenutnoNaKolima, pređite u Design mod, pređite u SQL mod, zamjenite postojeći upit ovim:
Code:
SELECT Vagon.OsovinaID, Osovina.SerijskiBrojOsovine, Osovina.Godina, Osovina.Tip, Vagon.TrenutakPrelaza, Vagon.BrojKola, Vagon.Pozicija, QPoslednjiRemont.Datum AS DatumRemonta, QPoslednjiRemont.PuniNaziv AS Remonter, QPoslednjiRemont.VrstaRemonta, Vagon.RadniListID, Osovina.Napomena, QPoslednjeStanjeOsovine.PoslednjeStanje
FROM ((QPoslednjeStanjeOsovine LEFT JOIN Osovina ON QPoslednjeStanjeOsovine.OsovinaID = Osovina.OsovinaID) LEFT JOIN QPoslednjiRemont ON QPoslednjeStanjeOsovine.OsovinaID = QPoslednjiRemont.OsovinaID) LEFT JOIN (PracenjePromeneStanja LEFT JOIN Vagon ON (PracenjePromeneStanja.NovoStanje = Vagon.NovoStanje) AND (PracenjePromeneStanja.TrenutakPrelaza = Vagon.TrenutakPrelaza) AND (PracenjePromeneStanja.OsovinaID = Vagon.OsovinaID)) ON (QPoslednjeStanjeOsovine.PoslednjeStanje = PracenjePromeneStanja.NovoStanje) AND (QPoslednjeStanjeOsovine.RBr = PracenjePromeneStanja.RBr) AND (QPoslednjeStanjeOsovine.OsovinaID = PracenjePromeneStanja.OsovinaID)
WHERE (((QPoslednjeStanjeOsovine.PoslednjeStanje)='Vagon'));
Snimite izmjenu. Trebalo bi da je riješen problem prikaza 12 osovina
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona26.08.2014. u 08:59 - pre 117 meseci
Citat:
nenadmarkoni:Snimite izmjenu. Trebalo bi da je riješen problem prikaza 12 osovina :-)
Rešeno. Sledeći problem: kada osovini odredim trenutno stanje preko forme OsovineLista/Osovine recimo "Vagon", vidim je na vagonu preko formi Kola/VagonLista ali je nama u formi "Dnevni izvestaj izgradnje i ugradnje..." (combobox je prazan). Kada osovinu ugradim preko fiktivnog naloga sve je u redu.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona26.08.2014. u 09:08 - pre 117 meseci
Trebalo bi da je imate u izboru na combobox u dijelu izgradjene osovine. Znaci kad kliknete na ovaj combobox u padajucoj listi bi trebalo da imate osovinu koju ste prethodno unijeli. Ako je nema onda je greska u Row Source polja OsovinaID.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona26.08.2014. u 19:46 - pre 117 meseci
Jeste li pokušali da napravite forme? Evo i ja sam nešta napravio na brzaka i vjerovatno će biti grešaka. Trebalo bi da sam i rješio i problem koji ste postavili u prethodnom postu. Povežite ovaj FE sa Vašim BE pa isprobajte slanje na investicionu opravku.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona27.08.2014. u 07:44 - pre 117 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Jeste li pokušali da napravite forme?
Pokušala ali nisam daleko dogurala. Vidim koje forme treba da se dodaju ali mi nije jasno kako bi trebale da izgledaju, pokušala da nadjem "sličnu" pa da kopiram/editujem ali nisam daleko dogurala. Puno bi mi lakše bilo kada bih imala malo konkretniji zadatak. Ja u ovome poslu sam na nivou deteta iz jaslica, ne mogu ništa bez vaspitačice.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona27.08.2014. u 09:57 - pre 117 meseci
Kompletno projektovanje baze podataka i izrada aplikacije koja je prati zasniva se na principima čiste logike. Sagledavanjem poslovnih procesa koji se javljaju u realnom sistemu projektuje se funkcionalni model baze. Obično se primjenjuje IDEF0 standard upotrebom case alata BPWin. Time se na slikovit način sagledavaju procesi(nesto nalik slici u prilogu) koji se javljaju u sistemu i koje aplikacija treba da prati. Na osnovu ovog modela izrađuje se informacioni model , uz uvažavanje detaljnih zahtjeva korisnika dobijenih intervjuom i uvidom u dokumenta koja se javljaju u sistemu( slike koje su prikazivane u prethodnim postovima). Tek kada se verifikuju ovi modeli kreće se u aplikativno modeliranje. Pri aplikativnom modeliranju meniji aplikacije treba da prate radne procese koje smo funkcionalnim modeliranjem uočili i analizirali time se obezbjeđuje da aplikacija prati realni sistem za koji se izrađuje. I pri aplikativnom modeliranju primjenjuje se logički sled npr. ne može se izgraditi osovina koja već nije na vagonu(izvor combobox-a u dijelu izgrađena osovina),ako saljemo osovinu na remont najprije moramo znati kojem remonteru je šaljemo(forma Remonter i subforma PregledOsovina su spojene poljem RemonterID-Child i Parent), ako vagon-kola idu na investicionu opravku i osovine koje su na njoj treba da pređu u status remont(akcioni upiti u pozadini)....
Kao što vidite krenulo je sa prostim pitanjem i tri tabele, a razvilo se u nešto mnogo ozbiljnije. Da Vas odmah upozorim da je sve naprijed urađeno samo pokazni primjer u cilju edukacije. Nije mi cilj da uradimo aplikaciju koja će Vam sa sigurnošću služiti u radu- to rade profesionalci koji se bave ovim poslom, meni je ovo samo hobi, a i ne mogu Vam kasnije pružiti tehničku podršku u održavanju aplikacije koje je neophodno. Prema tome nemojte se pretjerano pouzdavati da će aplikacija koju uradimo moći profesionalno da se primjeni.
Idemo dalje... Obzirom da smo uvelu još jednu vrstu dokumenta - Defektazna lista, po kojoj osovine takođe idu remonteru i od njega se vraćaju upit koji smo bili napravili da nam prikaze osovine koje su bile i koje su trenutno kod remontera neće funkcionisati ispravno( prikazuje samo osivine koje smo poslali putem Pregleda osovina). Ovde će morati već urađeni upit da se kombinuje sa sličnim upitom koji će prikazivati osovine koje su bile i koje su sada kod remontera , a koje su upućene Defektažnom listom. Ova dva upita spojićemo trećim koji se zove UnionQuery i objedinjuje dva i više upita u jedan.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona28.08.2014. u 20:17 - pre 117 meseci
Još jedno pitanje da bi rješili i vraćanje sa investicione opravke.
Kad vagon ode na investicionu opravku tamo skidaju osovine, kontrolišu ih i obrađuju. Da bi se bolje uklopile obično im mijenjaju mjesta na vagonu. Ukoliko je neka neodgovarajuća može li se desiti da postave i osovinu koja je kod remontera otišla u redovnom ili vanrednom remontu osovine? Ukoliko je neka osovina za otpis da li takođe može da se desi da iskoriste neku osovinu koja je na redovnom-vanrednom pregledu? Ukoliko ne postoji takva osovina onda traže da im pošaljete odgovarajuću, a neispravnu Vam vraćaju uz otpremnicu? Ako se već obrađuju i popravljaju osovine tada Vam šalju mjerni list na kome pišu šta je odrađeno na osovini. Ako je već ustaljeno da skidaju i obrađuju osovinu onda mi je logično da se sa investicione opravke vraćaju uz Mjerni list? Pomalo je zbunjujuće pa ako možete odgovorite i malo bolje opišite ovaj proces.
I da, zaboravio sam da pitam, grešku u serijskom broju može da uoči isključivo Remonter i da Vas o tome obavjesti kroz otpremnicu?

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 28.08.2014. u 21:41 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona29.08.2014. u 09:23 - pre 117 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Još jedno pitanje da bi rješili i vraćanje sa investicione opravke.
Kad vagon ode na investicionu opravku tamo skidaju osovine, kontrolišu ih i obrađuju. Da bi se bolje uklopile obično im mijenjaju mjesta na vagonu. Ukoliko je neka neodgovarajuća može li se desiti da postave i osovinu koja je kod remontera otišla u redovnom ili vanrednom remontu osovine? Ukoliko je neka osovina za otpis da li takođe može da se desi da iskoriste neku osovinu koja je na redovnom-vanrednom pregledu? Ukoliko ne postoji takva osovina onda traže da im pošaljete odgovarajuću, a neispravnu Vam vraćaju uz otpremnicu? Ako se već obrađuju i popravljaju osovine tada Vam šalju mjerni list na kome pišu šta je odrađeno na osovini. Ako je već ustaljeno da skidaju i obrađuju osovinu onda mi je logično da se sa investicione opravke vraćaju uz Mjerni list? Pomalo je zbunjujuće pa ako možete odgovorite i malo bolje opišite ovaj proces.
I da, zaboravio sam da pitam, grešku u serijskom broju može da uoči isključivo Remonter i da Vas o tome obavjesti kroz otpremnicu?
Nisam juče stigla ni da priđem kompjuteru (polaze deca u školu). Ne, ne skidaju osovine, ako nema nekog oštećenja osovine se samo otvaraju (dok su na vagonu) i proverava se ležaj osiguranje i mast, samo u veoma retkim slučajevima se desi da ih skinu pa obrade i onda promene mesta. Do sada se obično dešavalo da vagoni idu kod "drugog" remontera (recimo tokom cele godine osovine idu u Smederevo a onda pred kraj godine vagoni odu Ćupriju, gde nema naših osovina). Veoma je teško da se desi da ode oštećena osovina sa Vagonom u Reviziju, to sve kontrolišu majstori svakodnevno, pretpostavljam da je nemoguće da ode sa vagonom neka osovina koja je neupotrebljiva (za otpis) ali sam ostavila tu mogućnost (to se verovatno nikad neće desiti, sve to je moja pretpostavka, tako ste me naučili da razmišljam). Uobičajeno je da vagoni odu i vrate se sa istim rasporedom osovina, malo je ređi slučaj da se raspored menja (prečnik ili neki rugi razlog), najređi slučaj je da se neka obrađuje. Nikad se nije desilo da osovina koja je otišla sa vagonom bude škart. Vagoni se vrate, dan dva pre nego što stignu "Merne Liste" (u tom slučaju merne liste idu poštom).
Grešku u serijskkom broju nekad uoči remonter (prilikom otvaranja osovine) a nekad ja (pošto sam ubacujući u excel tabelu pronašla puno duplikata). Kolega koji je radio taj posao pre mene je bio star slabo je video a i nije se puno mešao u svoj posao, to je i proizvelo najveći broj grešaka, ja nameravam da te greške ispravim do kraja ove godine i to se više neće dešavati. Pre mesec dana imala sam 68 prebrojanih problema (pogrešnog broja) trenutno ih ima samo 7. Kada jednom budem sredila brojeve(a to će biti do kraja ove godine), takve greške se više neće dešavati.

edit: pitala kolegu, može da se desi da pođaljem kod istog remontera vagone, pa da ubace neku osovinu koja je već kod njih.

[Ovu poruku je menjao marija.ana dana 29.08.2014. u 15:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona30.08.2014. u 15:56 - pre 117 meseci
Kasno sam pročitao izmjenu. U skladu sa prethodnim opisom dodao sam još jednu tabelu PovratnaDefektaznaListaIzmena gdje se evidentira vrsta izmjena koje se mogu javiti, i povratnu vezu na DefektaznaLista gdje se evidentira koja PovratnaDefektaznaLista razduzuje onu koju ste poslali. Zbog pretpostavke koju sam imao sam i pitao, jer i ta mogućnost je trebala da se doda, ovako moraće opet da se mijenjaju usovi u upitima. :-(
I ovako je dovoljno teško, nemojte dodatno otežavati sa nepreciznim odgovorima.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona31.08.2014. u 09:54 - pre 117 meseci
Prekomplikovano za mene. Ne samo da ne mogu da napravim formu da izgleda i funkcioniše kako treba, već ne mogu da ispravim ni nešto što otprilike i znam. Celu noć pokušavam da ispravim "Dnevni Izveštaj". Kod "izgrađene osovine" polje Serijski Broj se ne vidi posle unosa. Pretpostvaljam da "serijski broj prikaz" ostane sakriveno kada fokus predje na "prečnik". Stvar je pretpostavljam trivijalna ali ja ne mogu da nađem grešku. Možda nisam ni gledala gde treba, moja je pretpostavka da "serijski broj prikaz" služi samo za prikaz na ekranu i da je greška u After Update ili On Got Focus nekog "povezanog" polja.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona31.08.2014. u 11:42 - pre 117 meseci
Udjite u formu u Design Mod , izaberite polje SerijskiBrojPrikaz, u Meniju idite na Format i izaberite Bring to front. Međutim nije to najveći problem, vidim da forma sporo radi-baguje jer vjerovatno ima veliki broj proračuna. Nažalost ja nisam u stanju da ovo riješim što je i dokaz da komplikovanije aplikacije treba da rade profesionalci.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
109.121.57.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona31.08.2014. u 23:38 - pre 117 meseci
Meni sve to ni ne treba, treba mi samo evidencija. Koliko ima kojih (tip, godiste). Koliko na stanjima (vagon, remont, neispravna, zaliha). Podatke o poslednjem remontu osovine. Prethodna verzija je funkcionisala . Ne treba mi revizija vagona to mogu ručno (od 10 vagone koji odu promeni se raspored ispod jednog), u principu samo treba da upišem datum revizije i eventualno da promenim pozicije. Revizija vagona i defektažne liste nisu moj posao. Moje su samo osovine.

[Ovu poruku je menjao marija.ana dana 01.09.2014. u 01:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona01.09.2014. u 11:26 - pre 117 meseci
Poenta cijele price je bila da se nauci nesta o principima izrade baza podataka i realizaciji aplikacije u MS Access. Kao sto ste vidjeli baza podataka se ne projektuje onoliko koliko Vam treba, vec onoliko siroko koliko to zahtjeva realni sistem koji se preslikava u informacioni. Najprije smo kroz Vase opise sistema uocili radne procese koji se javljaju u sistemu, entitete koji ucestvuju u tim procesima i atribute tih entiteta. Zavisnoscu izmedju entiteta uspostavili smo relacije i odnose. U prvoj verziji niste u potpunosti bili opisali sistem pa smo pojedine procese bili izostavili i nismo bili dobro odredili primarni kljuc za tabelu Osovina. Ovo je zahtjevalo reinzenjering pa smo morali da prepravljamo. Ono sto sam uocio kroz moje skromno iskustvo sa Access-om je da zna da se cudno ponasa nakon ovakvih prepravki. Zasto, to ne znam!? Sto se tice realizacije aplikacije, pored ispravno postavljenog modela i pracenja radnih procesa potrebno je koliko se to moze uvaziti i detaljne zahtjeve korisnika, kao i omoguciti kontrolu unosa cime se smanjuje mogucnost unosa nepravilnih podataka. Tok same izrade aplikacije i uspjesnost zavise od znanja i iskustva, mada je i uz to cin izrade borba da se aplikacija "natjera" da uradi ono sto hocete. U toku njene izrade uocavajju se izostavljeni entiteti i atributi, pogresno uspostavljene relacije,itd. Znaci i tokom izrade aplikacije, neminovno se mijenja model a time i BE baze. U toku izrade funkcionisanje se provjerava uvodjenjem testnih podataka. Tokom izrade aplikacije takodje se uocava koji dio moze da se automatizuje a koji ne. Kada se postigne puna funkcionalnost pristupa se testiranju i debagovanju. I u ovom procesu desavace se promjene koje bi trebale da doprinesu boljem i brzem radu aplikacije. Time se dobija prva funkcionalna verzija aplikacije. Ni ta verzija nije konacna jer se kroz uvodjenje i testiranje od strane korisnika uocava sta se izostavilo, ili sta bi trebalo da funkcionise drugacije pa se to kroz sledece verzije dodaje i doradjuje. Zbog toga je bitna tehnicka podrska ukoliko niste sami izradili aplikaciju. Ja sam se potrudio da Vam sve ovo prezentujem kroz primjer na realnom sistemu koji je u fokusu Vase paznje. Vas zadatak je bio da sa paznjom dobrog studenta propratite i uocite koje procese realizujemo kojim formama, koje djelove procesa automatizujemo, kako funkcionise koja forma i kojom dinamikom, a sve to prateci slike procesa informacionog modela koje sam Vam prikazao. Mi jos nismo rjesili sve procese, pa samim tim nismo ni postifli punu funkcionalnost. Ima jos puno,puno posla... ;-)
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 39124 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.