Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto NISTE otišli u inostranstvo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 547102 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 20:03 - pre 136 meseci
Nisi razumeo sta sam hteo da kazem, necu da trolujem temu dalje.
 
0

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 20:10 - pre 136 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Ja sam uvek zavideo ljudima poput tebe.

A jel malo opsirnije opises kakvi su to ljudi? Kojoj sorti ja pripadam?
Citat:
ivan.mojsilovic: A onaj deo gde se ti nerviras zbog toga sto drugi ne misle kao ti je deo zbog kojeg ne zelim da zivim sa tobom :)

Nemam ja nameru nikome da namecem tudje misljenje. Svako misli svojom glavom.

Moram da priznam da me mnooogo nervira kada neko kaze nesto lose na neciji racun, a zatim na kraju stavi smajli. To mi je uvek bilo kontradiktorno jedno s drugim. Valjda to ima i neku "definiciju".


Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 20:22 - pre 136 meseci
Citat:
Sonec: Nemam ja nameru nikome da namecem tudje misljenje. Svako misli svojom glavom.

Moram da priznam da me mnooogo nervira kada neko kaze nesto lose na neciji racun, a zatim na kraju stavi smajli. To mi je uvek bilo kontradiktorno jedno s drugim. Valjda to ima i neku "definiciju".


Drago mi je da si potvrdio moje misljenje iz te recenice.

Smajli je tu da da ublazi ton jer ton preko teksta cesto bude pogresno interpretiran.
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 20:23 - pre 136 meseci
Citat:
Sonec: A jel malo opsirnije opises kakvi su to ljudi? Kojoj sorti ja pripadam?[/url].


Ljudi kojima je lepo u Srbiji iz razloga koje si ti naveo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 21:18 - pre 136 meseci
Citat:
skitanika: Sad će Nedeljko sa pričom kako je poznavao momka iz Čačka Sonec-ovih godina koji je odlučio da ode u inostranstvo... i umro je tamo. Pojeo ga deterdžent za sudove...

Sad će skitanika da nastavi da troluje bez ikakvih argumenata.

Upravo smo saznali da se u UAE poštuju verske slobode i ravnopravnost polova.
Citat:
morpheusxxx: + nemaš devojku,zato si tako nervozan )))

I na ovo treba odgovarati. Samo nek si ti meni sreća, smiren i veseo.
Citat:
morpheusxxx: Nego,objasni kako ti tako obrazovan i fino vaspitan dečko da izjaviš da su ti se gastosi elita popeli na visuljka?
Što si zapeo za EU i evro komunjare? Evo ja sam u Rusiji.. državi sa milion mana.. i nekako se ipak ostvarujem.. Mnogo lakše nego u Srbiji.. na žalost! Rekao sam ti već jednom,nismo svi sa fakultetima.. neko mora i ruke da nažulja.. Ja nisam mogao da se ostvarim u Srbiji,i otišao sam..
Tebi svaka čast.. voliš to što si,gde živiš... Podržavam! Samo nemoj pljuvati po meni zato što sam glup za matematiku,zato što ne mislim kao ti.. ,zato što ne mislim da je Srbija uređeno dvorište!!

Pa, naravno da su mi se popeli sa tim snobovskim odnosom na osnovu nečega što može svaki retard. Ko god je srećan, samo neka nastavi da bude srećan, ali neka se ne penje na kitu drugima sa svojim snobizmom. Samo to.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+3

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 21:22 - pre 136 meseci
Jeli, skitanika, kako se otvara račun u Dubaiju? Ima li tamo banaka uopšte?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 22:01 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko: Jeli, skitanika, kako se otvara račun u Dubaiju? Ima li tamo banaka uopšte?


Čuj ovo, banke u Dubaiju!? Pa ovde nema ni novca, čoveče... samo naturalna razmena... ljudi ne nose novčanike, nego idu na pijac' sa stadom kamila... problem bude kada pogode cenu u pola kamile, pa se muče sa vraćanjem kusura.

Lep pozdrav.

[Ovu poruku je menjao skitanika dana 25.02.2013. u 01:55 GMT+1]
 
+3

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 22:14 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko:
Jeli, skitanika, kako se otvara račun u Dubaiju? Ima li tamo banaka uopšte?

Ovo bas dosta govori o tebi i tvom shvatanju sveta van granica Srbije.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
+1

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 22:21 - pre 136 meseci
Citat:
mr. ako: Ovo bas dosta govori o tebi i tvom shvatanju sveta van granica Srbije.


Imao je Nedeljko i jače izjave, na primer, da se u UAE za čestitanje 8. marta i propagiranje hrišćanstva odseca ruka... hit! :-D Posle kuka kad mu kažem da mu niko normalan ne bi dao ni nacrtanu ovcu na čuvanje... mislim čak i da je čuvanje zamišljene ovce pregolema odgovornost za njega.

Lep pozdrav.
 
0

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?24.02.2013. u 23:30 - pre 136 meseci
Citat:
zoki123:
nemacka trazi 250 medicinskih sestara

Ma daj molim te.
Evo ti pa citaj http://www.bundesregierung.de/.../08/08.html?context=Inhalt%2C2
Zanatlije imaju prodju koliko i inzinjeri, prirodnjaci, lekari i med. osoblje.

Nedeljko
student moze da radi posao do 400€ koji se ne oporezuje. Ili da dubi na trepavice.

 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 00:14 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko:
Jeli, skitanika, kako se otvara račun u Dubaiju? Ima li tamo banaka uopšte?

Ova ostala rasprava me slabo zanima oko EU vs Srbije, ali prica o ortaku i racunu u Londonu je stvarno za bisere :-)
I dalje ne verujem da je neko to uradio na takav nacin a jos manje da ti to predstavljas kao nekakav reper u dijalogu :-)
Hahaha pa nista bolje nisam odavno procitao :-)
 
+3

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 09:21 - pre 136 meseci
Citat:
skitanika: Imao je Nedeljko i jače izjave, na primer, da se u UAE za čestitanje 8. marta i propagiranje hrišćanstva odseca ruka... hit! :-D

Nisam izjavio, već pitao. Može li tamo legalno da se sagradi crkva ili sinagoga npr? Za banke pitam jer banke baš i ne funkcionišu bez kamate, a šerijatski zakon zabranjuje kamate.

Ako si njih uzeo za primer "normalne države" i "multiverke sredine", svaka ti čast!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.upc-g.chello.nl.



+1622 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 09:55 - pre 136 meseci
Posle trocifrenog broja iscrpljujućih razgovora sa (vele)Srbima najrazličitijih životnih prilika, svaki se sveo na najdublje uverenje sagovornika da je Srbin koji juri za korom hleba = avanturista u suštini, a da je pun stomak, džep, frižider, rezervoar neko prikriveno prokletstvo koje ti posledično istopi mozak i uništi život, kao i svima oko tebe, pa je ipak najbolja domaća sigurica(ma koliko jadna bedna i tupa), nego zastranjivanje sa ko zna kakvim ishodom(nema veze ako ispadne pozitivan, jer ne znaš unapred sigurno i to je najveća veleizdaja, odnosno antisrBizam belosvetski i neće te oprati ni Zapadna Morava)...

Eto, sad još ne mož ni crkve da gradiš u UAE, pa to je gore nego pod Hitlerom. Čovek bez crkve kao mleko bez aflatoksina.
 
+3

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 10:16 - pre 136 meseci
Citat:
Boris Tadić: Eto, sad još ne mož ni crkve da gradiš u UAE, pa to je gore nego pod Hitlerom. Čovek bez crkve kao mleko bez aflatoksina.


Nije da ga ne ubodeš s vremena na vreme, ali nemoj preterivati :-D Naravno da crkve mogu da se grade u UAE i da pripadnost religiji može biti važna i za čoveka današnjice, pogotovo kada živi daleko od matične države. Ja lično idem u crkvu ovde mnogo češće nego što sam to činio u Srbiji. Zamisli stvarno da je svet takav kakvim ga Nedeljko, koji je nesretnik od inostranstva video Budimpeštu i Budvu (mada za Budimpeštu još nije potvrđeno), zamišlja... pa to bi bilo jedno grozno mesto za život.

Lep pozdrav.
 
+3

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 10:35 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko: šerijatski zakon zabranjuje kamate.

To se lako obilazi :)
 
0

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 10:35 - pre 136 meseci
Citat:
DaliborP: Ova ostala rasprava me slabo zanima oko EU vs Srbije, ali prica o ortaku i racunu u Londonu je stvarno za bisere :-)
I dalje ne verujem da je neko to uradio na takav nacin a jos manje da ti to predstavljas kao nekakav reper u dijalogu :-)
Hahaha pa nista bolje nisam odavno procitao :-)
Pa i ja sam uspeo u DE da otvaram racun mesec dana i nisam ga otvorio, ali ne bih nikad rekao da je DE sh*t zbog toga jer to nije pravo stanje stvari. U pitanju je bio specifican slucaj gde sam ja kao strani drzavljanin bez ikakve proverive prethodne istorije hteo online da otvorim racun gde se dobijao sign up bonus od 50 eur. U svakom drugom slucaju gde licno otvaras racun ne traje duze od par desetina minuta. Stoga pitanje za Nedeljka": Kako izgleda u Srbiji kada strani drzavljanin bez poznate istorije, online otvara racun u banci?

Sto se tice studiranja i rada u DE, mogli bi jednom vec da zatvorimo tu temu. Strani studenti naravno da nemaju pravo po default-u da rade, a i kada dobiju to pravo onda je max 450 eur mesecno. Za domace studente zakon takodje propisuje odredjen broj sati nedeljno i nedelja godisnje za koje se smatra da student moze bez posledica po studiranje da radi i to je 20 sati nedeljno ili 26 nedelja godisnje. Naravno, moze da radi i full time, ali tada gubi sve blagodeti statusa studenta, obavezan je da placa full poreze, doprinose itd.
 
+1

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 10:38 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko: Nisam izjavio, već pitao. Može li tamo legalno da se sagradi crkva ili sinagoga npr? Za banke pitam jer banke baš i ne funkcionišu bez kamate, a šerijatski zakon zabranjuje kamate.


Pazi, diskutabilno to sve može biti izuzetno... što se Dušanovog zakonika tiče, na primer, kada bi tebi neko počupao bradu - ostao bi bez obe ruke.

97. O bradi vlasteoskoj:
Ko se nađe da je počupao bradu vlastelinu, ili dobru čoveku, da se tomu obe ruke otseku.

Labava mi je ova teza, u tvom slučaju, jer piše "vlastelinu" ili "dobrom čoveku", kapiram da nisi ni jedno, ni drugo.

Lep pozdrav.

 
+2

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 10:43 - pre 136 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Nedeljko: šerijatski zakon zabranjuje kamate.

To se lako obilazi :)


Mislim da je Nedeljko uspeo svojim nebulozama kompletno da uništi ovu, u početku jako kvalitetnu, diskusiju. U njegovoj glavi, izgleda, što ideš dalje od Srbije ono sve grđe - u Nemačkoj ne možeš da radiš i studiraš, u Engleskoj ne možeš otvoriti račun u banci, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima banke ni ne postoje... ko zna šta tripuje za Australiju ili Argentinu? Da tamo žive kanibali?

Lep pozdrav.
 
+2

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 10:52 - pre 136 meseci
Ja samo da dodam detalj: http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Orthodox_Church,_Sharjah

Kao i: https://www.google.co.uk/searc...&ei=5UErUYSfF4HDtQbL_YGgCQ
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 10:52 - pre 136 meseci
Nedeljko je izuzetno iskondicioniran u besmislenom i bezumnom "prepucavanju radi prepucavanja bez obzira na sve".
On godinama trenira sa kandorusom i ekipom na određenim podforumima koje su spucali na nivo UMZ-a.
Sad je izgleda odlučio da proširi igralište.
 
+3

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 547102 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.