Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto NISTE otišli u inostranstvo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 546311 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 15:00 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko: Možeš trabunjati šta hoćeš, ali u Srbiji državi ne podnosiš račune oko toga da zašto si na posao primio Peru, a ne Đoku.

Citat:
Kaže, da bi primili na posao nekoga ko nije iz EU, moraju da dokažu da niko iz EU ne ispunjava uslove.


Dokle misliš da upoređuješ babe i žabe?

Naravno da i u Srbiji podnosiš račune kad zapošljavaš stranca.
To je, inače, primjer koji si ti naveo za Engleze.
Da bi radio u bilo kojoj stranoj zemlji, pa i u Srbiji, treba da prethodno ispunjavaš neke uslove, kao što je dozvola za boravak koja uključuje pravo na rad ili sama dozvola za rad.
Kako te nije sramota toliko trolovati?
Ustvari, ne znam da li se radi o nedostatku srama ili nedostatku logike, tj. smanjenoj moći logičkog rasuđivanja.
To prepuštam tebi da se izjasniš.

Citat:
ZAPOŠLJAVANJE STRANIH DRŽAVLJANA

Pod pojmom stranaca se podrazumeva ono fizičko lice koje ima strano državljanstvo ili koje nema nijedno od postojećih državljanstva.

Prava stranaca mogu se grupisati s obzirom na njihovu dostupnost u najmanje tri grupe:

prava koje stranci uopšte ne mogu uživati (biračko pravo, javne funkcije itd).
realitivno rezervisana prava koja su dostupna strancima ako je ispunjen određeni uslov (reciprocitet, odobrenje, prebivalište, itd)
opšta prava koja su u podjednakoj meri zastupljena strancima kao i domaćim državljanima.
Kod nas u opšta prava spada i pravo na zaposlenje, otuda stranac koji ima stalno nastanjenje ili ima pravo privremenog boravka može stupiti na rad u privredno društvo, kod preduzetnika i u javnom sektoru ako ispunjava uslove propisane zakonom, opštim aktom,ili kolektivnim ugovorom određenog pravnog subjekata.

Dakle stranac uživa slobode i prava proklamovane ustavom i zakonom.

Zakon o uslovima za zasnivanje radnog odnosa sa stranim državljanima (sl. list SFRJ.br.11/78,64/89, i sl SRJ. br. 42/92, 24/94, 28/96 i 101/05) koji je Republika Srbija preuzela kao svoj zakon propisuje dva uslova koje stranac mora da ispuni da bi zasnovao radni odnos:

da ima odobrenje za stalno nastanjenje, odnosno privremeni boravak
da dobije odobrenje za zasnivanje radnog odnosa (dozvola za rad).
Stranac može zanovati radni odnos bez odobrenja, radi obavljanja stručnih poslova predviđenih :

ugovorom o poslovno tehničkoj saradnji,
o dugoročnoj proizvodnoj kooperaciji,
o prenosu tehnologije i
o stranim ulaganjima


Zakon o zapošljavanju i osiguranju za slučaj nezaposlenosti (Sl. glasnik br.71/2003) propisuje da dozvolu za rad strancu i licu bez državljanstva izdaje Nacionalna služba za zapošljavanje (čl.60st.1tač.6). Dozvola za rad je odobrenje za zasnivanje radnog odnosa u smislu Zakona o uslovima za zasnivanje radnog odnosa sa stranim državljanima.

Strani državljani sa stalnim nastanjenjem u SCG izjednačeni su sa državljanima SCG u pogledu zapošljavanja.

Zahtev za izdavanje odobrenja za zasnivanje radnog odnosa tj.radne dozvole, stranac sa stalnim nastanjenjem podnosi lično nadležnoj filijali Nacionalne službe za zapošljavanje.

Potrebna dokumentacija za dobijanje dozvole za rad stranca sa stalnim nastanjenjem je:

zahtev (koji dobija u Nacionalnoj službi za zapošljavanje) i
overen prepis odobrenja za stalno nastanjenje u Republici Srbiji ili fotokopija lične karte.
Strani državljanin koji ima privremeni boravak (dokazuje uverenjem MUP-a o boravku, ili fotokopijom pasoša sa odobrenim privremenim boravkom) može da dobije dozvolu za rad na osnovu zahteva poslodavca.

Poslodavac podnosi zahtev nadležnoj filijali Nacionalne službe za zapošljavanje (obrazac dobija u NSZ). Uz zahtev podnosi obrazloženje odnosno mišljenje o potrebi za tim licem i nostrifikovanu diplomu kao dokaz o stručnoj spremi, ili drugu ispravu kojom se dokazuje da stranac ispunjava uslove za vršenje poslova i zadataka za koje se traži dozvola za rad.

Prema odredbama Pravilnika o načinu i uslovima pružanja usluga i korišćenja sredstava Nacionalne službe za zapošljavanje ("Sl. glasnik RS", br. 31/2008), kao podzakonskog akta odnosno propisa za izvršavanje gore navedenog Zakona propisano je:

»Ako na evidenciji filijale ima nezaposlenih državljana Republike Srbije i Republike Crne Gore, koji podjednako ispunjavaju uslove za zasnivanje radnog odnosa koje je odredio poslodavac, kao i stranac kome je odobren privremeni boravak, osim preduzetnika koji zapošljava člana uže porodice, filijala će odbiti zahtev za izdavanje radne dozvole strancu, a poslodavcu ponuditi izbor nezaposlenog za zasnivanje radnog odnosa«.


Na rešenje Nacionalne službe za zapošljavanje podnosilac zahteva može izjaviti žalbu u roku od 15 dana od dana dostavljanja rešenja organu utvrđenim statutom Nacionalne službe koji mora odlučiti u roku od 30 dana od dana dostavljanja žalbe.

Može se reći da su odobrenje o boravku i odobrenje o radu u funkcionalno zavisnom odnosu.

Za nepoštovanje zakona postoje kaznene odredbe u vidu novčanih kazni.

Strancu radni odnos prestaje kada mu:

istekne vreme važenja boravka;
poništavanjem odobrenja;
otkazom boravka;
istekom vremena iz ugovora


[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 23.02.2013. u 16:32 GMT+1]
 
+3

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 15:51 - pre 136 meseci
Biće da ovde neko drugi meša babe i žabe.

Niko ne osporava da stranac treba da ima radnu dozvolu za rad u nekoj zemlji. Međutim, u EU to nije dovoljno da bi poslodavac smeo da primi kandidata za koga je zainteresovan, dok je u Srbiji to sasvim dovoljno, barem ako je stranac bolji od domaćih kandidata.

Da bi Englez primio Kineza genijalca (koji ima sve potrebne papire), mora konkurs da se kiseli šest meseci (a genijalci naravno, samo čekaju i neće dotle da zapale negde drugde) i da za to vreme ne konkuriše niko iz EU ko ispunjava formalne uslove. Bilo koji mamlaz iz EU koji ima papir na kome piše profil koji tražiš može da te spreči da zaposliš tog genijalca. Ako se javi sto solidnih/osrednjih/loših stručnjaka iz EU na konkurs, da bi primio tog jednog genijalca, ti moraš da primiš svih ovih sto. Nema tu priče "pitao sam ih to i to na intervjuu i nisu znali". Imaju papir i gotovo. Naravno, možeš da ne primiš nikog, ali o onom non-EU genijalcu možeš samo da sanjaš. Pritom ne možeš ni da sastaviš spisak univerziteta koje priznaješ, jer je to diskriminacija. Ne možeš da primiš non-EU genijalca sa svim potrebnim papirima zato što neki EU mamlaz ima klozet papir na kome piše nešto.

Pa, onda onoliki zakoni o mobingu (koje naši mamlazi kopiraju). Ma, daj.

Evrokomunjarstvo me zaista ne privlači. Da se Sprdija učlani u tu sprdiju, palio bih odmah. Ne kažem da inače ne bih pod nekim drugim okolnostima, ali ovo bi bilo sasvim dovoljno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 16:20 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko:Niko ne osporava da stranac treba da ima radnu dozvolu za rad u nekoj zemlji. Međutim, u EU to nije dovoljno da bi poslodavac smeo da primi kandidata za koga je zainteresovan, dok je u Srbiji to sasvim dovoljno, barem ako je stranac bolji od domaćih kandidata.


Opet laži i izmišljotine.
Ako u EU imaš dozvolu za rad onda imaš pravo da radiš bez ikakvih daljih uslova.
Zato se i zove dozvola za rad - jer ti dozvoljava da radiš. Nisu ti izdali dozvolu za rad da bi imao pravo da tražiš dozvolu za rad.
To o čemu ti pričaš odnosi se na one koji nikakve veze sa EU nemaju: niti žive/borave u EU, niti imaju dozvole da žive u EU, niti imaju dozvole da rade u EU.
Kinezi ne mogu ni da uđu u EU bez odgovrajuće vize: turističke, poslovne, porodične ili bilo kakve druge.
Normalno je da je takvo zapošljavanje o kome ti maštaš nemoguće jer onda nikakve granice među državama ne bi imale smisla.
Svaki Pakistanac, Kinez, Indijac itd... bi dovukao milione svojih rođaka, prijatelja, komšija da kod njih u restoranu sjeckaju kupus, provjetravaju kuhinje ili tresu džamijske tepihe.

Probaj ti u Srbiji da zaposliš nekog Pakistanca koji nikakve veze sa Srbijom nema samo tako što ćeš otići negdje i izjaviti: "On je genijalac, majke mi. Otići će neđe drugo ako mi vi ne izdate dozvolu odma sad.." i ima da ti je izdaju u roku od odmah, sa sve uputom za psihijatriju.

Sad, kad ti je opet sve po 7. put nacrtano, ti sad opet započni sa
Citat:
Nedeljko:Niko ne osporava ________________

pa dopiši da niko ne osporava ono što si u prethodnom postu upravo osporavao, pa da čujemo dalje šta ćeš još da izvaljuješ i dokle ćeš da se zaglibljuješ.
 
+4

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.broadband.corbina.ru.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 16:29 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko: A pošto ti spadaš u te koji su preko... sledi zaključak.

Upravo sam ja taj koji ne priča o Teslama, nego o proseku, koji je emigrirao da bi sagradio kuću bar dva sprata višu od Sisojeve i da bi otpanjio muziku da popuca'u prozori na Sisojevu kuću.


Rekao sam da su oni preko elita u smislu što ne brinu šta će sutra detetu da daju da jede.. čto mogu da odu na letovanje i zimovanje... i da ne nabrajam dalje.. Nego,ti i ne čitaš.. !!!!

Ne izvlači iz konteksta kako je tvojoj zadnjici drago!!! Ne čitaš!!!Ti Si toliko neadekvatan sagovornik,da je prosto mučno sa tobom o bilo čemu diskutovati... Na bilo kojoj temi.....
Psuješ...... Krajnje neukusno!!!
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 16:51 - pre 136 meseci
morpheusxxx

Pa, jesi li ti među tima preko (koji su elita) ili nisi? Tvrdio si da su oni elita, ali osporavaš da si tvrdio da si ti elita.

Ne, nisu oni nikakva elita niukakvom smislu. Takođe, nisam ništa opsovao. Ime "Sisoje" se nalazi ne samo u crkvenom imenoslovu, nego i u kalendaru (19. juli - Sveti Sisoje prepodobni).


Odin D.

Ne reče ti meni koji zakon u Srbiji zabranjuje ženama da popuju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.broadband.corbina.ru.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 16:58 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko: morpheusxxx

Pa, jesi li ti među tima preko (koji su elita) ili nisi? Tvrdio si da su oni elita, ali osporavaš da si tvrdio da si ti elita.

Ne, nisu oni nikakva elita niukakvom smislu. Takođe, nisam ništa opsovao. Ime "Sisoje" se nalazi ne samo u crkvenom imenoslovu, nego i u kalendaru (19. juli - Sveti Sisoje prepodobni).



Da,psovao si na prethodnoj strani... pominjao si da te boli visuljak od elite... ili da ti se elita popela na visuljak.. Ti si toliko socijalno nezreo,da je to prosto strašno! Pa i ne čudi.. kad sa 40 čovek živi kod tate i mame...
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
+1

wheelman

Član broj: 286300
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 17:33 - pre 136 meseci
Kad objektivno procitam temu stice se utisak da je vecina ucesnica sa jedne strane pogodjena istinama koje je @Nedeljko rekao.

Parafraziracu :

1) Kad je diskusija krenula u pravcu - "Ako zelite da uspete u zivotu to ne mozete u Srbiji !"

Odgovor : "Uspeti se moze i u Srbiji. Ako nemas nikakvo znanje i neces da peres sudove u Srbiji za 100e vec u EU za 1000e - to ne znaci uspeh" Ko tvdi da ovo nije istina ?

2) @nedeljko tvrdi : "Ne moze da se studira i radi !"

Svi znamo da mnogi mogu da zavrse i faks. I znamo da postoje studentske skripte i sazete/sazvakane verzije obimnih materija za ucenje.

Ali studenti se dele na one koje uce iz tih skripti i na one koji te skripte pisu . Jedni od njih ne pomisljaju da rade u toku studiranja. Ko tvrdi da ovo nije istina ?

Ostale banalne zamerke za administrativne prepreke ne vredi ni komentarisati .
 
+1

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 17:47 - pre 136 meseci
Malo smarate sa tim ne moze da se studira i radi. Malo vise u stvari. Koji deo vama nije jasan u delu: mnogima to nije stvar izbora?
 
+1

wheelman

Član broj: 286300
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 17:56 - pre 136 meseci
To jeste donekle srceparajuca prica ali ne menja cinjenicu da da stereotip - "Znanje sa Fakulteta ne moze da se primeni", polazi upravo od studenata koji su protrcali kroz fakultet.

Da ne idemo dalje, do srednje skole recimo :)
 
+4

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 18:10 - pre 136 meseci
Citat:
morpheusxxx: Ti si toliko socijalno nezreo,da je to prosto strašno! Pa i ne čudi.. kad sa 40 čovek živi kod tate i mame...

Koji je to čovek sa 40 koji živi od tate i mame? Ti? Ja nisam sigurno.

I onda meni kažeš da pišem nebuloze.

Socijalno sam nezreo verovatno zato što mi se ambicije ne svode na preživljavanje + razmnožavanje + zabava.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 18:24 - pre 136 meseci
Citat:
morpheusxxx:Pa i ne čudi.. kad sa 40 čovek živi kod tate i mame...


Citat:
Nedeljko: Koji je to čovek sa 40 koji živi od tate i mame? Ti? Ja nisam sigurno.

I onda meni kažeš da pišem nebuloze.

Nije rekao "od", nego "kod".

Da pretpostavim vjerovatni odgovor:

Citat:
Koji je to čovjek od 40 godina? Ja nisam sigurno, ja imam skoro 40...
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 18:27 - pre 136 meseci
OK, svejedno. Otkud njemu ideja gde ja živim i s kim?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 18:29 - pre 136 meseci
Pa otkud tebi ideje o svemu onome što ovdje pišeš?
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 18:33 - pre 136 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Malo smarate sa tim ne moze da se studira i radi. Malo vise u stvari. Koji deo vama nije jasan u delu: mnogima to nije stvar izbora?

To mi je apsolutno jasno da nekima u Srbiji (nažalost) to nije stvar izbora. Međutim, to se žestoko odražava na kvalitet studiranja. Moje životno iskustvo je da kojim god egzaktnim stvarima da se baviš, koristićeš svoje znanje matematike ako je zaista razumeš. E, za to nije dovoljno štrebati ispite, nego i provoditi vreme u razmišljanju o svemu tome. Stoga, potpuno razumem ovo:
Citat:
wheelman: To jeste donekle srceparajuca prica ali ne menja cinjenicu da stereotip - "Znanje sa Fakulteta ne moze da se primeni", polazi upravo od studenata koji su protrcali kroz fakultet.

wheelman, možeš li da mi pojasniš šta si sa ovim hteo
Citat:
wheelman: Svi znamo da mnogi mogu da zavrse i faks. I znamo da postoje studentske skripte i sazete/sazvakane verzije obimnih materija za ucenje.

Ali studenti se dele na one koje uce iz tih skripti i na one koji te skripte pisu . Jedni od njih ne pomisljaju da rade u toku studiranja.

Nije mi jasno šta sisa ovim hteo da kažeš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 18:36 - pre 136 meseci
Citat:
Odin D.: Pa otkud tebi ideje o svemu onome što ovdje pišeš?

Pa, ja uvek nudim nekakvu argumentaciju za ono o čemu pišem.

Nego odakle tebi ideja da je ženama u Srbiji zabranjeno da popuju? Ako je nešto zabranjeno, onda postoji zakon, pa bi mogao da ga linkuješ.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 18:37 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko: Pa, ja uvek nudim nekakvu argumentaciju za ono o čemu pišem.

Pa možda je i njemu pričao neki poznanik.
Isto i za to popovanje za koje pitaš - pričao mi jedan poznanik.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 18:40 - pre 136 meseci
Očigledno ga je dezinformisao. Ja i da hoću, ne mogu da živim kod njih.

I tebe je taj poznanik dezinformisao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

wheelman

Član broj: 286300
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 19:07 - pre 136 meseci
@Nedeljko ne vidim sta tu treba da se elaborira
Citat:

Citat:
Citat:
wheelman: To jeste donekle srceparajuca prica ali ne menja cinjenicu da stereotip - "Znanje sa Fakulteta ne moze da se primeni", polazi upravo od studenata koji su protrcali kroz fakultet.


wheelman, možeš li da mi pojasniš šta si sa ovim hteo
Citat:
Citat:
wheelman: Svi znamo da mnogi mogu da zavrse i faks. I znamo da postoje studentske skripte i sazete/sazvakane verzije obimnih materija za ucenje.

Ali studenti se dele na one koje uce iz tih skripti i na one koji te skripte pisu . Jedni od njih ne pomisljaju da rade u toku studiranja.


Nije mi jasno šta sisa ovim hteo da kažeš.


Tema nije studiranje tako da vise od ovoga necu pisati:

Svi imaju pravo na studiranje ali pravi primer studiranja/izucavanja su studenti koji od stiva koje dobiju izvuku 120% znanja. Oni postoje ali ne u velikom procentu i oni isto dobiju 10-ku kao i drugi student koji se snadje, statisticki predvidi sta moze da dodje na ispitu i to spremi i dobije 10-ku sa 85% poluznanja i malo srece.

Ovaj prvi 120% znanja dobija na osnovu toga sto razmisljanjem o cinjenicama koje je dobio, izvodi zakljucke i to znanje jednostavno ostaje duze i moze da se primenjuje kombinuje sa drugim naukama itd . .

Ovaj drugi isto nekad moze da bude dobar ali opet kasni mnogo za ovim prvim i nikad nece stici ovog prvog. I vece su sanse da ce kukati kako na faxu/srednjoj skoli nije stekao prava znanja.
 
+2

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 20:13 - pre 136 meseci
I dalje mislim da je to losa pretpostavka. Imas primera koliko hoces koji pokazuju da nisi u pravu i da jesi u pravu stoga je stvarno neozbiljno generalizovati stvari.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?23.02.2013. u 21:06 - pre 136 meseci
Čekaj, hoćeš li da kažeš da se rad uz studiranje ne odražava na kvalitet studiranja?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 546311 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.