Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 621910 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 14:50 - pre 130 meseci
Citat:
knight79:eto,"skolski primer" je i tog momka od 33 godine koji obrazlaze svoju situaciju......tj ima oko 40ak hiljada platu,i posto zivi kod roditelja ne mora da placa racune i da nabavlja hranu(koju nabavljaju roditelji),vec tih 400 eura trosi samo na sebe i neke svoje potrebe.........npr vodi svoju devojku (koja je verovatno nezaposlena) na more...

a da samostalno zivi,to sto je potrosio na more,morao bi da daje za hranu,racune,stanarinu itd,itd....

Po toj logici nikom se ne isplati da se odvaja od roditelja, jer tako ima bar 300e više na raspolaganju. Ali nije sve u parama, mora neko i da oriba wc šolju, povadi dlake iz otvora na kadi, usisa, obriše prašinu, skuva ručak, opere sudove, ... Previše je to cimanja za napaćen mladi svet.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 15:18 - pre 130 meseci
Citat:
knight79:
a ti se raspitaj koliko kosta stanarina u Beogradu a koliko u nekoj manjoj sredini....ili recimo koliko para trosi neko za benzin u Beogradu a koliko u manjoj sredini....i da ne nabrajam ostale troskovema kojih ima puno...

i koliko ti "morski ljudi" sa 20000 mesecno zarade na tom dodatnom poslu i koliko vremena provedu radeci ga?

a u svakom slucaju,realnost nam pokazuje da mnogi mladi ljudi iz malih sredina (narocito devojke) d.pe bi prodali samo da dodju i da zive u Beogradu......cak mnogi prodaju svoja imanja da bi kupili neki stancic na periferiji Beograda........uskoro ce jedna trecina stanovnistva Srbije ziveti u Beogradu....
apsurdno,trebalo bi ljudi iz Beograda da hrle u male sredine gde je zivot jeftiniji,a ne obrnuto...


Znam ja vrlo dobro koliko kosta stanarina u Beogradu.
Ali ti ne kapiras poentu price.
Prvo kakav bre benzin pominjes? Covek koji radu u Bg za 30000 ni ne moze da ima auto,a i auto je luksuz za njega i zato je tu gradski koji kosta oko 2000 din cini mi se.
Sto se tice troskova mislim da je cena struje ista svuda malo se razlikuju komunalije,Cg ako ima... Inace cevek sa sela se jebava cele jesena da bi lozio ismrdeo na dim a u gradu imas CG luksuz bez rada-e to mora da se plati

Zasto bi mnogi iz male sredine prodali doope da dodju u Bg? Verovatno zato sto se teze zivi i mala su primanja i posla nema nikako

Niko ne brani ljudima u Bg koji zaradjuju nedovoljno da rade dodatno jel da?

I kako je to zivot jeftiniji u maloj sredini??
Ajde obrazlozi detaljno molim te.


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 15:20 - pre 130 meseci
Citat:
knight79:
eto,"skolski primer" je i tog momka od 33 godine koji obrazlaze svoju situaciju......tj ima oko 40ak hiljada platu,i posto zivi kod roditelja ne mora da placa racune i da nabavlja hranu(koju nabavljaju roditelji),vec tih 400 eura trosi samo na sebe i neke svoje potrebe.........npr vodi svoju devojku (koja je verovatno nezaposlena) na more...

a da samostalno zivi,to sto je potrosio na more,morao bi da daje za hranu,racune,stanarinu itd,itd....

I to je tebi normalno?

U neko drugo doba to se zvalo robovlasništvo.

Citat:
knight79:
a ti se raspitaj koliko kosta stanarina u Beogradu a koliko u nekoj manjoj sredini....ili recimo koliko para trosi neko za benzin u Beogradu a koliko u manjoj sredini....i da ne nabrajam ostale troskovema kojih ima puno...

Benzin, kakav benzin?

Raspitaj se malo pošto je kerozin za privatne džetove, a da ne nabrajamo ostale troškove koje 'sirotinja' mora da plaća...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 15:25 - pre 130 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Jel neko procitao moj post?

Raspitajte se koliko ljudi van BG,u malim sredinama,skoluje decu od tih 265e koja po vama nisu dovoljna za zivot jedinke???

Ja znam ljude,supruznike,koji svake godine idu na more a ne rade za vise od po 20-21 000 mesecno??
Kako?? Pa lepo,ljudi su vredni,kad dodju sa posla ne vise po forumima nego rade nesto dodatno i deci obezbedjuju pristojan zivot :)


Mislis da im je kartica toliko opterecena da je viljuskarom prinose bankomatu.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 15:30 - pre 130 meseci
Lafe,vozi se auto domace proizvodnje za koji generalna kosta kao neki varijator a registracija kao veliki servis za neki mladji
Zivi se skromnije,ne zaduzuju se preko svojih mogucnosti. Nema kupovanja LCD-a na karticu i tih sranja....

Evo u drugoj temi sam izneo licno iskustvo kako zaraditi par stotina evra sa malo ulaganja i rada,i eto mora sledece godine ili ekskurzije deci
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 16:59 - pre 130 meseci
Citat:
KrkaCiC:
I kako je to zivot jeftiniji u maloj sredini??
Ajde obrazlozi detaljno molim te.



Sedi u taxi u bilo kom gradu u Srbiji, odvezi se do kafane na drugom kraju grada (5km na primer), klopaj, sedi u taxi i vozi nazad na početnu tačku i reci koliko sve to košta.

Onda to pokušaj u Beogradu.


 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 17:40 - pre 130 meseci
E izvini,ali taxi i kafane ne spadaju u osnovne zivotne potrebe.

E zamisli da ti se ide na derbi i ti taksi platis koliko vec,do 1000 din,a ja iz okoline Krusevca moram da puknem bar 50e Kome je posle skuplje

Kad uporedjujem zivot u dve sredine mislim na osnovne stvari,hleb,namirnice,kucnu hemiju,znaci osnovno.

PS nemoj mi reci kako cu ja u Krusevcu kupiti patike za 30e a u Bg ti moras da kupis Paccioti za 250e
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 18:31 - pre 130 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Sedi u taxi u bilo kom gradu u Srbiji, odvezi se do kafane na drugom kraju grada (5km na primer), klopaj, sedi u taxi i vozi nazad na početnu tačku i reci koliko sve to košta.

Slazem se sasvim. A sve i da nije skuplje, gdje covek u Bg da nadje posao sa takvim radnim vremenom da mu se ne preklapa sa vremenom kada ide taksijem u drugi kraj grada na rucak?
Mislite li da ce neki privatnik u sred radnog vremena da vas pusti 2-3 sata da odete na rucak u kafanu u drugi kraj grada, a kamoli jos da vam plati taj taksi i rucak i da vam da placenu pauzu?! Stoka je to robovlasnicka. Rad se ne isplati.
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 19:02 - pre 130 meseci
Citat:
BluesRocker:
Citat:
knight79:eto,"skolski primer" je i tog momka od 33 godine koji obrazlaze svoju situaciju......tj ima oko 40ak hiljada platu,i posto zivi kod roditelja ne mora da placa racune i da nabavlja hranu(koju nabavljaju roditelji),vec tih 400 eura trosi samo na sebe i neke svoje potrebe.........npr vodi svoju devojku (koja je verovatno nezaposlena) na more...

a da samostalno zivi,to sto je potrosio na more,morao bi da daje za hranu,racune,stanarinu itd,itd....

Po toj logici nikom se ne isplati da se odvaja od roditelja, jer tako ima bar 300e više na raspolaganju. Ali nije sve u parama, mora neko i da oriba wc šolju, povadi dlake iz otvora na kadi, usisa, obriše prašinu, skuva ručak, opere sudove, ... Previše je to cimanja za napaćen mladi svet.


pa naravno da se u ovakvoj situaciji mnogima ne isplati da se odvajaju od roditelja.....zato i imas 500000 "mladih" ljudi u Srbiji od preko 30 godina koji zive sa roditeljima...
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 19:11 - pre 130 meseci
Citat:
KrkaCiC:

Znam ja vrlo dobro koliko kosta stanarina u Beogradu.
Ali ti ne kapiras poentu price.
Prvo kakav bre benzin pominjes? Covek koji radu u Bg za 30000 ni ne moze da ima auto,a i auto je luksuz za njega i zato je tu gradski koji kosta oko 2000 din cini mi se.
Sto se tice troskova mislim da je cena struje ista svuda :) malo se razlikuju komunalije,Cg ako ima... Inace cevek sa sela se jebava cele jesena da bi lozio ismrdeo na dim a u gradu imas CG luksuz bez rada-e to mora da se plati :)

Zasto bi mnogi iz male sredine prodali doope da dodju u Bg? Verovatno zato sto se teze zivi i mala su primanja i posla nema nikako :)

Niko ne brani ljudima u Bg koji zaradjuju nedovoljno da rade dodatno jel da?

I kako je to zivot jeftiniji u maloj sredini??
Ajde obrazlozi detaljno molim te.


pa eto samo uporedi cene stanarina u Beogradu i u nekom tamo Leskovcu ili Kragujevcu na primer....

covek sa sela ima sapurine,drva(u planinskim predelima,malte ne u izobilju) pa ne mora da placa toliko taj trosak kao neki beogradjanin koji tokom cele godine(i kada nije grejna sezona) placa CG

zasto mnogi mladi dolaze u BG,to je zato sto je to IN.....i zamisljaju kako ce odmah postati fancy beeeogradjani...narocito mnoge devojke iz cele Srbije koje samo sanjaju da nalete na nekog Bg tatinog sina za koga ce se udati....i tako provesti ostatak zivota,a ne da zive u nekoj ruralnoj Kursumliji ili tako nesto...

cena mnoge garderobe je osetno jeftinija u manjim gradovima nego u Beogradu...evo npr to je slucaj u Pancevu koje se nalazi na 15km od Beograda(ne racunajuci buvljak),a da ne pricam za dalja mesta....

pogledaj koliko kosta kafa,pice,sok po Beogradskim kaficima a koliko u manjim mestima.......koliko kosta taxi,autobuska karta itd....

 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 19:17 - pre 130 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
knight79:
eto,"skolski primer" je i tog momka od 33 godine koji obrazlaze svoju situaciju......tj ima oko 40ak hiljada platu,i posto zivi kod roditelja ne mora da placa racune i da nabavlja hranu(koju nabavljaju roditelji),vec tih 400 eura trosi samo na sebe i neke svoje potrebe.........npr vodi svoju devojku (koja je verovatno nezaposlena) na more...

Citat:
ventura:a da samostalno zivi,to sto je potrosio na more,morao bi da daje za hranu,racune,stanarinu itd,itd

I to je tebi normalno?


pa nije to normalno,kao sto ni mnoge druge stvari u Srbiji nisu normalne,ali to je CINJENICNO stanje...

ajde sad ti kazi tom spominjanom liku "brate,nemoj ti da vodis tvoju devojku na more i da tamo uzivate,nego za te pare kupi krompir,luk,meso i plati racune za vodovod i kanalizaciju",pa ces da vidis da li ce taj predlog prihvatiti odusevljeno....

mislim,to rade iskljucivo oni kojima se tako moze,tj koji imaju takve uslove...



Citat:
knight79:
a ti se raspitaj koliko kosta stanarina u Beogradu a koliko u nekoj manjoj sredini....ili recimo koliko para trosi neko za benzin u Beogradu a koliko u manjoj sredini....i da ne nabrajam ostale troskovema kojih ima puno...

Benzin, kakav benzin?


pa moze i dizel ili plin......verovatno primecujes da su skoro svih dana u godini, maltene 24 casa dnevno u Bg-u NEPODOSLJIVE guzve u saobracaju,tj jako puno automobila ima po ulicama,a oni ne idu na vazduh ili luft...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 19:43 - pre 130 meseci
Citat:
knight79: pa moze i dizel ili plin......verovatno primecujes da su skoro svih dana u godini, maltene 24 casa dnevno u Bg-u NEPODOSLJIVE guzve u saobracaju,tj jako puno automobila ima po ulicama,a oni ne idu na vazduh ili luft...

Mislim da je tebi promakla činjenica da je vrlo čudno da neko sa platom manjom od 500 evra uopšte i pomišlja da poseduje bilo kakav automobil.
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 19:53 - pre 130 meseci
pa onda u Srbiji ne bi trebalo da vidis ni jedan auto...:)

da li ti nekada izajdes na ulicu,tj puteve Srbije?.........mislis da vlasnici tih BULJUKA automobila imaju preko 500 eura plate?...i vlasnici onih krseva od 20 godina?

a znas tek koliko ima likova(narocito po Beogradu) koji zive u nekoj stracari ili stancicu,ali zato ispred se sija 10ak godina star audi,mecka ili bmw?...........veoma je bitno sta komsije kazu i misle,jer ono sto vozis "to si ti"....:)

jeste sve ovo cudno i apsurdno,ali je tako u cudnoj i apsurdnoj Srbiji...

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 20:02 - pre 130 meseci
To vam se samo čini. Nabilo se mnogo u Beograd i infrastruktura jednostavno to ne može da izdrži.

Sa druge strane, idem bajsom na posao i dosta automobila vidim parkirane, sa probušenim gumama, nisu mesecima mrdnuli odatle. Nema se para za registraciju.

Nije ni u Beogradu sjajno, naprotiv, ali "dođoši" to nikako da shvate. Mada, razumem i njih. Da u njihovom gradu/selu postoji kakva takva infrastruktura, osnovne i srednje škole, čak i neki fax, što da ne, neka firma/fabrika da radi, turizam, ovo - ono, ne verujem da bi mu i pokraj toga zinulo pedu da dođe u Beograd, ovako...

________________________________________________

Ljudi, ne može svako da bude ekonomista, marketing mag, pr menadžer i drugi tipovi prodavača magle. Svi završavate fakultete gde je mnogo diplomiranih ljudi, konkurencija ogroma, a posle kukate kako nema posla i/ili nećete da radite nešto što je "ispod vašeg nivoa", čak i ako vam neko nudi posao preko veze.

Lepše je biti sa roditeljima, ne raditi ništa, blejati ispred dragstora, u parku ili ispred kompa, živeti na tuđoj grbači, nego malo zapnuti u životu i napraviti nešto od njega. Budite majstori, zanatlije, inženjeri, freelanceri, samo mojne da budete prodavači magle, mnogo vas ima...

________________________________________________

Poslušajte čika Bachi-ja, :) zanat i samo zanat. Neko će da popravlja kola, neko bojlere, neko struju, neko (poput mene) računare i mreže, neko će da bude programer. PoJenta je da u životu prodajete svoje znanje i usluge. Ulaganja mala (sem u sebe da naučiš taj posao), a lova kaplje. Manite se ekonomije (sem bankarstva recimo) FONova, Singidunuma, istorije umetnostzti i ostalih fakulteta koji ničemu ne služe.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 20:25 - pre 130 meseci
Citat:
knight79:
pa onda u Srbiji ne bi trebalo da vidis ni jedan auto...

da li ti nekada izajdes na ulicu,tj puteve Srbije?.........mislis da vlasnici tih BULJUKA automobila imaju preko 500 eura plate?...i vlasnici onih krseva od 20 godina?

a znas tek koliko ima likova(narocito po Beogradu) koji zive u nekoj stracari ili stancicu,ali zato ispred se sija 10ak godina star audi,mecka ili bmw?...........veoma je bitno sta komsije kazu i misle,jer ono sto vozis "to si ti"....

jeste sve ovo cudno i apsurdno,ali je tako u cudnoj i apsurdnoj Srbiji...



Koliko godina ti imas? Jel kapiras uopste neke stvari? Nikako da sagledas realnost.
Osoba koja zivi bez pomoci roditelja sa platom za koju kazes nema ni stan da plati a pitas kako ce za benzin? Pa ako nema da prezivi odakle mu onda auto?

A odakle tim likovima sto zive po stracarama u Bg audi star 10 godina? E to stvarno ne znam. Shvatam ja da je bitno to sta kaze komsija,ali evo mene boli uvo sta ce da kaze komsija,ali ipak nemam Alfu 159
Znaci imaju neki izvor prihoda,neki stek od ranije ili sta vec,pa taj audi treba registrovati i odrzavati i to sigurno sve ne rade od plate pomenute ~265e

A dosta mladih dolazi u Bg zato sto se bilo koji posao placa bolje nego isti takav u njihovom kraju,i koliko toliko ima posla.
Npr ja imam jos 1 ispit da zavrsim Masinstvo,i gde ja mogu da trazim posao sta mislis,da ne mozda u Bosilegradu?

Pitaj nekog ko radi na trafici u Bg koliko zaradjuje a ja cu ti reci koliko je to u Nisu. Pa drugarica koja je do skoro radila u Futuri kaze da kolegenice u Bg imaju vise od 50% vecu platu jer tamo niko nece za 20000 da radi na trafici
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 20:33 - pre 130 meseci
Citat:
knight79:
pa onda u Srbiji ne bi trebalo da vidis ni jedan auto...:)

da li ti nekada izajdes na ulicu,tj puteve Srbije?.........mislis da vlasnici tih BULJUKA automobila imaju preko 500 eura plate?...i vlasnici onih krseva od 20 godina?

a znas tek koliko ima likova(narocito po Beogradu) koji zive u nekoj stracari ili stancicu,ali zato ispred se sija 10ak godina star audi,mecka ili bmw?...........veoma je bitno sta komsije kazu i misle,jer ono sto vozis "to si ti"....:)

I šta sad, mi takve treba da sažaljevamo? Ili da se borimo da dobiju veće plate, jer nije u redu da komšija ima bolji auto?
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 20:43 - pre 130 meseci
ne treba da ih sazaljevamo,to je samo opaska na tvoj komentar da je cudno sto neko sa platom manjom od 500 eura uopste pomislja da ima auto....

a vidi tek koliko je ovo cudno,ali je ipak tako...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 20:46 - pre 130 meseci
Pa, nije da nije u pravu... Mislim, očigledno da se može, ali ja bih radije dete hranio voćem i povrćem, a da ne vozim kola, nego da vozim kola, a nju da hranim parizerom iz Matijevića...

Ti ako radiš za platu od 30000 dinara, ti godišnje u stvari imaš 11 plata, jer ti jedna cela plata ode na registraciju kola i osiguranje. A gde je tu gorivo, popravke, održavanje...

Ma idi...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 20:50 - pre 130 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Citat:
knight79:
pa onda u Srbiji ne bi trebalo da vidis ni jedan auto...:)

da li ti nekada izajdes na ulicu,tj puteve Srbije?.........mislis da vlasnici tih BULJUKA automobila imaju preko 500 eura plate?...i vlasnici onih krseva od 20 godina?

a znas tek koliko ima likova(narocito po Beogradu) koji zive u nekoj stracari ili stancicu,ali zato ispred se sija 10ak godina star audi,mecka ili bmw?...........veoma je bitno sta komsije kazu i misle,jer ono sto vozis "to si ti"....:)

jeste sve ovo cudno i apsurdno,ali je tako u cudnoj i apsurdnoj Srbiji...



Koliko godina ti imas? Jel kapiras uopste neke stvari? Nikako da sagledas realnost.
Osoba koja zivi bez pomoci roditelja sa platom za koju kazes nema ni stan da plati a pitas kako ce za benzin? Pa ako nema da prezivi odakle mu onda auto?

A odakle tim likovima sto zive po stracarama u Bg audi star 10 godina? E to stvarno ne znam. Shvatam ja da je bitno to sta kaze komsija,ali evo mene boli uvo sta ce da kaze komsija,ali ipak nemam Alfu 159 :)
Znaci imaju neki izvor prihoda,neki stek od ranije ili sta vec,pa taj audi treba registrovati i odrzavati i to sigurno sve ne rade od plate pomenute ~265e :)

A dosta mladih dolazi u Bg zato sto se bilo koji posao placa bolje nego isti takav u njihovom kraju,i koliko toliko ima posla.
Npr ja imam jos 1 ispit da zavrsim Masinstvo,i gde ja mogu da trazim posao sta mislis,da ne mozda u Bosilegradu? :)

Pitaj nekog ko radi na trafici u Bg koliko zaradjuje a ja cu ti reci koliko je to u Nisu. Pa drugarica koja je do skoro radila u Futuri kaze da kolegenice u Bg imaju vise od 50% vecu platu jer tamo niko nece za 20000 da radi na trafici :)


ja mislim da je sto juznije to tuznije.......a ne znam kako si ti sagledao realnost....kada budes dosao u Beograd,videces realnost o kojoj ja pricam tj kako su uzasne i nenormalne guzve po ulicama Beograda i prosto ti se cini da su svakim danom sve vece guzve...

e sad,ti uzmi pa jednog po jednog vozaca ispituj kolika mu je plata i kako ima taj auto i od cega sipa benzin ako radi za manje od 250-300 eura......onoj deci od 20 do 25 godina su automobile svakako pokupovale tate

btw,prosecne plate u Beogradu su vece nego u ostatku Srbije,narocito na novom Beogradu (gde se nalazi gomila banaka i stranih firmi ciji radnici vuku prosek) i u opstini Srucin gde se nalazi aerodrom,ciji radnici sa svojim platetinama takodje vade prosek...

i zivota ti,koji ce ti Alfa 159....
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 20:54 - pre 130 meseci
Citat:
bachi:
Pa, nije da nije u pravu... Mislim, očigledno da se može, ali ja bih radije dete hranio voćem i povrćem, a da ne vozim kola, nego da vozim kola, a nju da hranim parizerom iz Matijevića...

Ti ako radiš za platu od 30000 dinara, ti godišnje u stvari imaš 11 plata, jer ti jedna cela plata ode na registraciju kola i osiguranje. A gde je tu gorivo, popravke, održavanje...

Ma idi...


a u sta bi stavio paradajz kada krenes na letovanje u Grcku,kao sto rade bukvalno ARMIJE Srba.......mislim,ako nemas auto.....eto ja sam do nedavno bio tamo i svi nesto kukaju kako nemaju para,kinte,kriza itd,ali eto kazem armije srba se brcka na moru u Grckoj,kao da si na ADU dosao....

znaci uz silno kukanje o nemanju para,posla itd oni ne samo da imaju auto nego sa istim dodju u grcku na letovanje
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 621910 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.