Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620611 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 19:00 - pre 130 meseci
Citat:
Odin D.:

Pogresno si interpretirao vijest: radi se o naime o "Zwei Drittel aller jungen Erwachsenen", a to su mladi odrasli izmedju 18 i 24 godine, a ne 2/3 svih odraslih Nemaca.
Kod nas se taj uzrast jos podvodi pod "djecica".


Ne vidim neku veliku razliku izmedju 18 - 24 Vs. 26, 28, 30 godina ako si kod nekoga na supici i pranju gaća. Zar nije opšte poznato da mali Nemci napuštaju dom sa 18?
Ne branim ove naše što žive u Hotelu Mama ali očekivati od nekoga da se skući sa 150 evra mesečno je smešno. Pa ni za burek nemaju...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 19:10 - pre 130 meseci
Citat:
mr-r3bl:
Plus, pored konobarisanja osam sati dnevno šest dana zaredom


Onaj što kopa kanale za 150 evra, 30 dana po 10-12 sati dnevno, možda bi trebao paralelno da kopa dva kanala... Jel ima za njega neki kurs ili seminar?
Nisu sva radna mesta samo za dizajnere i programere...


Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 19:18 - pre 130 meseci
Citat:
deedee5: Ne vidim neku veliku razliku izmedju 18 - 24 Vs. 26, 28, 30 godina ako si kod nekoga na supici i pranju gaća. Zar nije opšte poznato da mali Nemci napuštaju dom sa 18?
Ne branim ove naše što žive u Hotelu Mama ali očekivati od nekoga da se skući sa 150 evra mesečno je smešno. Pa ni za burek nemaju...


Kako nemaju? Dvojca, trojca se spoje, svako po 50e i za 150e u pancevu stan moze da se iznajmi bez problema. Niko ovde ne prica o skucavanju, prica se o odrastanju i emotivnom razvoju deteta u odraslog coveka, a to ne moze da se desi dok se ne odvoje od maminih skuta. Ja sam svoj prvi stan delio sa cimerom, kad si mlad to je zapravo i odlicna stvar i ima mnogo prednosti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 19:26 - pre 130 meseci
Citat:
mmix: Kako nemaju? Dvojca, trojca se spoje, svako po 50e i za 150e u pancevu stan moze da se iznajmi bez problema. Niko ovde ne prica o skucavanju, prica se o odrastanju i emotivnom razvoju deteta u odraslog coveka, a to ne moze da se desi dok se ne odvoje od maminih skuta. Ja sam svoj prvi stan delio sa cimerom, kad si mlad to je zapravo i odlicna stvar i ima mnogo prednosti.


Život sa drugovima je dobra ideja, podržavam.
Samo teško da se u ovoj temi priča o emotivnom odrastanju mladog čoveka...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 19:37 - pre 130 meseci
Pa i pricamo. Jedna od odlika odrasle racionalne osobe je kriticka analiza stvarnosti i prihvatanje realnosti. Kad izadjes iz laznih nada i iracionalnih sanjanja i znas sta i kako mozes da ocekujes, mozes i da planiras svoj zivot najbolje sto mozes. Cela ova tema provejava veoma alarmantnom cinjenicom da previse ljudi u Srbiji to ne prihvata i nikad ne odrasta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 19:45 - pre 130 meseci
Pogledajte samo komentare na blicu na taj clanak. Tuga.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 21:40 - pre 130 meseci
Kako ovu budalu jos niko nije banovao?!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao26.07.2013. u 22:12 - pre 130 meseci
Pa zabavan je :)

Nego znam da je hebeno kad se nema para i posla, frustracije i to, ali kad uz to nema sexa eto sta biva.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao27.07.2013. u 06:26 - pre 130 meseci
Bio sam nešto napisao, ali sada sam obrisao jer sam se setio da sam se odjavio od komentarisanja ljudi koji nisu učili u školi nego samo išli u istu instituciju (čisto deo koji ne mogu da odolim- AcoMakedonski, pošto istoriju pišu pobednici, uzmi Majn Kampf i pročitaj koliko ne znaš).

Upravo ovo zadnje je problem zbog koga jako mnogo mladih nema posao, a i sve teže će dobijati. Kada shvate da ako žele da imaju dobru platu, da napreduju u životu, da su osuđeni na jedan konstantan proces učenja i unapređivanja, kada država im da stimulaciju u obliku normalnog okruženja za posao (normalne zaštite koja bi nastala kao socijalni dogovor između poslodavaca i radnika), kada bude pohapsila sve lopove i ćelavce koji imaju para samo zato što kradu, prodaju drogu i tome sl... Samo tada će biti neke perspektive za omladinu.


[Ovu poruku je menjao vladared dana 27.07.2013. u 07:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladared dana 27.07.2013. u 07:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao27.07.2013. u 15:23 - pre 130 meseci
Medju mladima je 50% neradnika i budala koji se ni sa 30 godina ne odvajaju od mamine sise.

Imao sam takvih u firmi barem 20 ali ne ostanu duze od 7 dana nijedan.

Ovi sto hoce da rade mogu da rade i da solidno zarade. Rad rad i samo rad.
 
Odgovor na temu

Dush0ica

Član broj: 199497
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao27.07.2013. u 16:42 - pre 130 meseci
Jel plaćaš redovno?
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao27.07.2013. u 16:50 - pre 130 meseci
Evo recimo moj poslodavac placa veoma redovno, placa dobro, i nij eproblematican lik uopste. Odradi ono sto treba i niko te ne dira. Meni super, ali recimo jednoj meni veoma bliskoj (rodbinski) osobi ni to nije bilo dovoljno pa se vratoi za Srbiju posle tacno 30 dana (vratio bi se on i ranije ali za taj datum mu je bila karta). Gde je sada? Naravno, opet kod mame, koja ima penziju od 18000 (i to jedva), i stanare koji su napravili vise dugova nego sto je kirija bila, pa sam ih sada najurio.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 02:21 - pre 130 meseci
Citat:
Aleksandar Klickovic:
Neradnici sve do jednog..
...

Mogao bi malo da proširiš ono što si napisao, pošto (ako sam te dobro razumeo), nudio si 25000din platu za programera?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 07:33 - pre 130 meseci
^ sad mu nista nije jasno, mislio je da ste drugari :))
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 07:50 - pre 130 meseci
Prevelik tekst za bisere es-a.!
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 08:46 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
deedee5: Ne vidim neku veliku razliku izmedju 18 - 24 Vs. 26, 28, 30 godina ako si kod nekoga na supici i pranju gaća. Zar nije opšte poznato da mali Nemci napuštaju dom sa 18?
Ne branim ove naše što žive u Hotelu Mama ali očekivati od nekoga da se skući sa 150 evra mesečno je smešno. Pa ni za burek nemaju...


Kako nemaju? Dvojca, trojca se spoje, svako po 50e i za 150e u pancevu stan moze da se iznajmi bez problema. Niko ovde ne prica o skucavanju, prica se o odrastanju i emotivnom razvoju deteta u odraslog coveka, a to ne moze da se desi dok se ne odvoje od maminih skuta. Ja sam svoj prvi stan delio sa cimerom, kad si mlad to je zapravo i odlicna stvar i ima mnogo prednosti.


Ti mali Nemci imaju jaku industriju, i mogu da očekuju posao za koji će biti plaćeni. Plaćeni u toj meri da mogu da plate iznajmljivanje stana i hleba da jedu... Ove izjave ajmo da živimo nas desetorica u jednom stanu su sulude za nekog mladog čoveka koji želi da zasnuje porodicu (život sa cimerima je ok dok neko studira).

Kad god se pokrene ova tema, svi idu u neku krajnost ... pogotovo ventura. Mladi ljudi ŽELE da rade i kada dobiju priliku maksimalno se posvete tome. Poznajem zaista mnogo ljudi koji rade poslove za koje se nisu školovali kako bi sebi mogli da obezbede kakvu takvu egzistenciju. Poslodavci ih maltretiraju, ne plaćaju redovno ... a kada plaćaju to je obično na crno. Neki uspeju da se izvuku, neki ne ... Pričam o ljudima koji nisu u IT industriji.

Nisu mladi krivi što žive u ovoj vukojebini, i zemlji sa nepostojećom privredom.




 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 09:18 - pre 130 meseci
Citat:
574nk3: Ti mali Nemci imaju jaku industriju, i mogu da očekuju posao za koji će biti plaćeni.

A inače im je ta industrija pala sa neba?

Da se sutra probudimo i Srbi osvanu u Nemačkoj a Nemci u Srbiji, za 20 godina Srbija bi bila ono što je danas Nemačka, a Nemačka ono što je Srbija. Mentalitet je mnogo zajebana stvar i to se vrrrlo teško može ispraviti i dovesti u normalu.

Citat:
574nk3:
Mladi ljudi ŽELE da rade i kada dobiju priliku maksimalno se posvete tome.

Naravno da mladi žele da rade i da se posvete radu. Samo što oni na prvom poslu očekuju platu od 3000 evra i službenog vozača pride. Bez toga im se ne 'isplati' da ustaju sa maminog kauča.

Citat:
574nk3:
Poznajem zaista mnogo ljudi koji rade poslove za koje se nisu školovali kako bi sebi mogli da obezbede kakvu takvu egzistenciju.

A koliko ljudi poznaješ koji rade ono za šta su se školovali? Ako izuzmem advokate i lekare, ja gotovo da ne poznajem nikoga ko radi ono što mu piše u diplomi, a većina njih vrlo dobro živi.

Ljudi moraju da se manu tog komunjarskog razmišljanja fakultet->radno mesto->penzija, i da ukapiraju prvo da su svi domaći fakulteti apsolutno bezvredni sa aspekta sticanja znanja, osim ako pored fakulteta debelo ne radiš sam na sebi, i da sam fakultet, koji god da je, nije garant radnog mesta (a ni zaposlenja).

Citat:
574nk3:
Poslodavci ih maltretiraju, ne plaćaju redovno ... a kada plaćaju to je obično na crno. Neki uspeju da se izvuku, neki ne ... Pričam o ljudima koji nisu u IT industriji.

Oni koji nemaju ništa u glavi, ili ne žele da imaju, loše prolaze u bilo kom društvu. Svako društvo treba nekoga da mu prevrće pljeskavice na roštilju ili kopa ugalj u rudniku, ne može svako ni da bude lekar ni advokat, niti ima mentalnih kapaciteta za to. Ali isto tako, ne mogu ti na dnu da očekuju bog zna kakve uslove kad rade posao za koji bukvalno možeš da obučiš čimpanzu da radi umesto njih.

Pogledaj šta McDonalds u americi savetuje svojim radnicima, kako da skroje svoj budžet:


Obrati pažnju da su oni ubacili da neko ko radi u McDonaldsu puno radno vreme, mora da radi još jedan posao takođe puno radno vreme, što znači najmanje 16 sati dnevno, kako bi mogao da podmiri najosnovnije životne potrebe, odnosno to je ono što mi na srpskom kažemo preživljavanje.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 09:37 - pre 130 meseci
@ventura
Nisam siguran šta si hteo da postigneš sa ovim MCDom na kraju? MCDonald's živi od tih ljudi koji rade za njega. Kada bi ih dovoljno plaćao, ti ljudi ne bi morali da traže drugi dodatni posao, nego bi se mogli posvetiti svojoj familiji, sebi što gođ. Ovako, uprava maksimizuje profit, a radnici nađite još jedan posao. Upravo zbog tavkog razmišljanja nastaju kriminalci, propalice, neznalice i idioti, a među radnicima imamo bolest, umor i nezadovoljstvo.

Slažem se da svako treba maksimalno da ulaže u sebe i radi, ako želi lepe pare, više od 8 sati, ali za 8 sati rada MORAJU da imaju ono što zahteva jedan normalan prosečan život.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 10:08 - pre 130 meseci
Citat:
vladared: @ventura
Nisam siguran šta si hteo da postigneš sa ovim MCDom na kraju? MCDonald's živi od tih ljudi koji rade za njega. Kada bi ih dovoljno plaćao, ti ljudi ne bi morali da traže drugi dodatni posao, nego bi se mogli posvetiti svojoj familiji, sebi što gođ. Ovako, uprava maksimizuje profit, a radnici nađite još jedan posao. Upravo zbog tavkog razmišljanja nastaju kriminalci, propalice, neznalice i idioti, a među radnicima imamo bolest, umor i nezadovoljstvo.

Poenta je da i u najrazvijenijem i najbogatijem društvu na svetu, radnici na dnu lestvice, koje je moguće zameniti brže nego par čarapa, ne mogu od takvog posla da obezbede sebi 'normalnu' egzistenciju onakvu kako je mi zamišljamo (lagodan život). Ako je tako u najbogatijem društvu na svetu, zašto bi neko očekivao da je situacija kod nas išta bolja, i da je uopšte moguće da bude bolja?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 10:16 - pre 130 meseci
I to je opravdanje, ako je tako u USA, onda je ispravno?
I šta sve to znači? Ako nisi nezamenjiv, ako radiš poslove na kojima možeš da budeš zamenjen očas posla, onda i treba da te maltretiraju, izrabljuju, ponižavaju, minimalno plaćaju? I sa svojih osam sati rada ne možeš da zaradiš za normalan život, iako radiš normalan posao normalno radno vreme u normalnoj zemlji kod normalnog poslodavca... Izgleda da nešto ipak nije normalno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 620611 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.