Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622235 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 12:20 - pre 130 meseci
Citat:
knight79: cek,i da ovo jeste tako(a uglavnom nije),imas li ti neku ideju zasto bi neko NORMALNO bice zamenilo "hotelske usluge" i maminu supu za takvo SR.NJE od zivota?....

Mozda zato sto je vecina normalnih bica sklona misljenju da je u 35-oj stanovanje kod mame sr.nje od zivota?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 12:31 - pre 130 meseci
Citat:
Ostaje mu čak 145 evra mesečno da kupi nešto da pojede i obuče, i to sve sa jednim poslom (onom jadnom amerikancu ne ostaje ni toliko).

Ako hoće veći stan, ima garsonjeru za 150 evra + 50 evra režije, ali to je već luksuziranje. Dakle, molim lepo, u Srbiji se može preživeti sa minimalnom platom. Da nije tako, poslodavci ne bi imali koga da zaposle da radi za tu minimalnu platu pošto bi odavno svi pomrli od gladi.


Daj malo vise detalja o tom tvom prezivljavanju.Ovim si zakucao natalitet posto ga nisi ni uracunao kao i zajedniki zivot sto kasnije cini porodicu.

Hajde kako da prezivi i nesto stavi u stomacic.Evo,stavi sebe u tu poziciju.Izvoli.Citamo te ekonomski strucnjace.

Naravno ne zaboravi da markicu i socijalno nema jer je gazda alav.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 12:32 - pre 130 meseci


Ventura, hajde probaj 2 meseca da preživiš u BGu za te pare koje si ti naveo. Evo ne mora te. Prosečna plata je 40000, za te pare. Ja znam da si ti poslodavac, ali moraš malo realnosti u čitavu priču. Računica je baš McD fazon, ostaje ti čak 145€ za život. Probaj da kupiš hranu i hemiju, pa da vidimo koliko ostaje?

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 13.08.2013. u 14:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 12:38 - pre 130 meseci
Ma daleko od toga da ostaje "čak" 145€ za život, Ventura se malo preračunao u svoju korist. No, sve i da jeste tako, ako uzmemo u obzir današnje cene hrane, ili će se hraniti ko pas pa nekako razvući tu kintu na mesec dana (tipa paštete i najgori parizeri/viršle i onaj smrdljivi beli hleb) ili će se hraniti kvalitetno 5 dana, a ostalih 25 gladovati.

Ako slučajno poželi da osnuje porodicu, može da usvoji recimo hrčka i da ga hrani, psa nema šanse, a kamoli da pravi dete/decu.

I onda imamo situacije da ljudi žive i u pedesetim sa roditeljima, mladi ne mogu da se osamostale, da planiraju porodicu, a posledica toga je da Srbija umire.

A što se Hiltera tiče, čovek je u tom delu bio u pravu, jer mi jesmo (čast izuzecima naravno) vnago. Jedan primitivan, neradnički, lenj i zatucan narod.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 12:40 - pre 130 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
knight79: cek,i da ovo jeste tako(a uglavnom nije),imas li ti neku ideju zasto bi neko NORMALNO bice zamenilo "hotelske usluge" i maminu supu za takvo SR.NJE od zivota?....

Mozda zato sto je vecina normalnih bica sklona misljenju da je u 35-oj stanovanje kod mame sr.nje od zivota?


izvini,ali ZASTO je to sr.nje u praksi?..........mislim,u poredjenju sa onim mucenjem gde za 250 eura radis kod nekog suludog privatnika,a 150 eura placas namestenu sobu?

uostalom,posto u Srbiji ima 500000 takve "vecite dece" kod svojih mama,ne bih bas rekao da vecina mladih misli da je to sr.nje.....pre bih rekao da to misle oni koji nemaju takvu privilegiju,pa moraju da se muce sami,tj ljubomorni su na "decu"....

da se razumemo,ja ne mislim da je vecito stanovanje kod roditelja divno,ali na zalost to je danasnja realnost velike vecine mladih ljudi u Srbiji,jer jednostavno nemaju drugog (normalnog) izbora...


[Ovu poruku je menjao knight79 dana 28.07.2013. u 13:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 12:46 - pre 130 meseci
Ljudi... Ja lično sam za to da se treba pokušati sa samostalnim životom.

Ja sam sa platom od tadašnjih 200€, u svojoj 19. godini otišao od kuće da živim sa tadašnjom devojkom. Jeste bilo teško, jedva se sastavljao kraj sa krajom, ali ništa se ne može porediti sa činjenicom da si svoj čovek.

Neki su ranije govorili da te vojska pravi čovekom. Vojska te pravi profesionalnim čistačem lišća, samostalni život i donošenje odluka te čini čovekom.

Uvek sam za varijantu da se pokuša sa devojkom ili cimerima (šta fali da se par ortaka i ortakinja udruže i žive zajedno?), nego da si drugorazredni građanin kod svojih roditelja. Jer iako si konj od 30 godina, opet moraš da pitaš roditelje možeš li to i to, jer živiš pod njihovim krovom i moraš da se povinuješ njihovim uslovima.

Kada sam bio mali, uvek sam slušao one priče, dok ne napiniš 18. godina ima da slušaš i radiš šta ti mi kažemo.

E, onda sam napunio 18 godina i onda je bila priča - sve dok si pod našim krovom ima da radiš i slušaš šta ti mi kažemo. :)


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:03 - pre 130 meseci
Citat:
knight79: izvini,ali ZASTO je to sr.nje u praksi?..........mislim,u poredjenju sa onim mucenjem gde za 250 eura radis kod nekog suludog privatnika,a 150 eura placas namestenu sobu?

Nemam pojma, to je valjda individualno.
Evo npr. zapitaj se, da si ti npr. majmun - da li bi vise volio da zivot provedes u zooloskom vrtu na racun grada ili za svoj racun u dzungli?
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:08 - pre 130 meseci
Loše ti je poređenje, majmuni kao i ostale životinje (ne znam za delfine) ne kontaju šta je inflacija, ekonomija, politika, izbor stila života, ajped, google maps.. itd. ... znaš, oni to - nemaju. Nemaju ni delfini najverovatnije.
about:networking
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:14 - pre 130 meseci
Citat:
bachi:
Ma daleko od toga da ostaje "čak" 145€ za život, Ventura se malo preračunao u svoju korist. No, sve i da jeste tako, ako uzmemo u obzir današnje cene hrane, ili će se hraniti ko pas pa nekako razvući tu kintu na mesec dana (tipa paštete i najgori parizeri/viršle i onaj smrdljivi beli hleb) ili će se hraniti kvalitetno 5 dana, a ostalih 25 gladovati.

Ako slučajno poželi da osnuje porodicu, može da usvoji recimo hrčka i da ga hrani, psa nema šanse, a kamoli da pravi dete/decu.

I onda imamo situacije da ljudi žive i u pedesetim sa roditeljima, mladi ne mogu da se osamostale, da planiraju porodicu, a posledica toga je da Srbija umire.

A što se Hiltera tiče, čovek je u tom delu bio u pravu, jer mi jesmo (čast izuzecima naravno) vnago. Jedan primitivan, neradnički, lenj i zatucan narod.


I ja smatram da se moze preziveti solidno sa pomenutim novcem.
Znate li vi koliko porodica u unutrasnjosti sa 30000 izdrzava dvoje dece koja putuju u sledece veliko mesto u skolu,a mesecna je skuplja nego markica za drugu zonu???

Ako neko radi za ~265e mesecno,moze da nadje kucu na nekoj zescoj periferiji gde iza kuce ima malo zemlje pa neka posadi nesto (ne mislim na nista nelegalno ) pa kad to stigne nece morati da kupuje na pijaci... Mozda cak i nesto zaradi
Ali onda ce morati da putuje 1h vremena do posla... I ta prica ne prolazi.
Od jednog prijatelja koji zivi i radi u Bg sam cuo da se tesko zivi u Bg,"kaze on znas li ti posta je prsuta" a svake godine 15 dana na more a jedva prezivljava,deci se obavezno kupuje mobilni svake godine da ne kasne za vrsnjacima

I da,ako se sastave dve osobe,kao par,mogu da zajednicki placaju stan i troskove,hranu i ostace im vise i lepse ce ziveti nego sami,i Natalitet je resen

I ne pominjite stanove po centru,oni nisu za one koji zaradjuju 265e

I cisto poredjenja radi,jel bi neko pre radio u BG za 265e i placao stan i ostalo,ili bi radio u recimo Pirotu za 110e a da zivi u svojoj nekretnini?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:25 - pre 130 meseci
Citat:
knight79:
cek,i da ovo jeste tako(a uglavnom nije),imas li ti neku ideju zasto bi neko NORMALNO bice zamenilo "hotelske usluge" i maminu supu za takvo SR.NJE od zivota?......tj da prezivljavas,i da se mucis kao neki poslednji bednik?

Zbog toga što svako normalno ljudsko biće po prirodi stvari teži da se ostvari kao čovek, teži ka tome da napravi nešto za sebe, da osnuje porodicu i reprodukuje se.

Kao što je spomenuo bachi, sve dok živiš sa roditeljima ti nisi kompletna osoba.

Citat:
Lavlja_Jazbina:
Daj malo vise detalja o tom tvom prezivljavanju.Ovim si zakucao natalitet posto ga nisi ni uracunao kao i zajedniki zivot sto kasnije cini porodicu.

Hajde kako da prezivi i nesto stavi u stomacic.Evo,stavi sebe u tu poziciju.Izvoli.Citamo te ekonomski strucnjace.

Citat:
vladared:
Ventura, hajde probaj 2 meseca da preživiš u BGu za te pare koje si ti naveo. Evo ne mora te. Prosečna plata je 40000, za te pare. Ja znam da si ti poslodavac, ali moraš malo realnosti u čitavu priču. Računica je baš McD fazon, ostaje ti čak 145€ za život. Probaj da kupiš hranu i hemiju, pa da vidimo koliko ostaje?

Ta moja računica je u kontekstu poređenja najnižeg radnika u USA i u Srbiji.

U USA prevrtaču pljeskavica fali 55 dolara mesečno da pokrije režije. U Srbiji prevrtač pljeskavica pokrije sve režije i još mu ostane 145 evra.

U USA je sasvim normalno da ljudi koji spadaju u neki niži sloj društva (dakle ti prevrtači pljeskavica) rade po dva posla, a neretko i tri da bi preživeli. U Srbiji sam u celom svom životu upoznao samo jednu osobu koja je par godina radila dva posla (i sada je hvala bogu u vrlo zavidnoj finansijskoj situaciji u svakom pogledu).

Evo ti primer, od prvog posla platiš sve troškove života i ostane ti 145 evra, a od drugog posla ti ostane svih 265 evra i super si. Ako jedan amerikanac može da radi dva posla, zašto ne bi mogao i neki Srbin? Pala bi mu kruna sa glave?

Biro za zapošljavanje puca po šavovima koliko je ljudi tamo, mladi džabalebare kući, ali zato kad dođu sezonski poslovi na njivi Rumuni i Bosanci masovno dolaze u Srbiju na sezonski rad.

Citat:
plus_minus:
Loše ti je poređenje, majmuni kao i ostale životinje (ne znam za delfine) ne kontaju šta je inflacija, ekonomija, politika, izbor stila života, ajped, google maps.. itd. ... znaš, oni to - nemaju. Nemaju ni delfini najverovatnije.

Na žalost, ni ti što 'žive' na kauču nisu ništa drugačiji..
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:33 - pre 130 meseci
Citat:
Bachi...Ja sam sa platom od tadašnjih 200€, u svojoj 19. godini otišao od kuće da živim sa tadašnjom devojkom.

Plusirao sam te.Kada su me pitali,sto radis,mogu tvoji da ti daju kintu,a i kasnije kada sam se ozenio u 21 i poceli nezavisno da zivimo svoj zivot
pitali me drugari.Pa kako si se navikao,a ja im kazem,odmah kao da sam oduvek bio samostralan.Kakva je to sreca bila i zadovoljsto.
Jeste se pukla silna kinta na iznajmljivanje stana do skucavanja,ALI VREDI SVAKU PARU.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:37 - pre 130 meseci
Citat:
plus_minus: Loše ti je poređenje, majmuni kao i ostale životinje (ne znam za delfine) ne kontaju šta je inflacija, ekonomija, politika, izbor stila života, ajped, google maps.. itd. ... znaš, oni to - nemaju. Nemaju ni delfini najverovatnije.

Lose je u smislu da je situacija mnogo nepovoljnija za majmune ili za bilo koje druge zivotinje. Prouci malo statistiku prezivljavanja u prirodi tih zivotinja sto si pobrojao, pa ces da vidis da je drasticno nepovoljnija nego za covjeka.

Ja kad kazem covjek, mislim na covjeka u filozofskom smislu, a ne u bioloskom. Neko ko u 40-toj lezi na kaucu, zivi i bistri politiku na racun mame i "racuna" kako mu se ne isplati da zivi za svoj racun i od svog rada... ono, jest da to fizicki lici na covjeka, ali pobogu, nemojmo se sad zaejbavati i svaku devijaciju prirode nazivati covjekom.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:39 - pre 130 meseci
Jaooo brate po traktoru.Ti si izgleda napet zbog berbe kukuruza. .

Pa gde su u ovoj tvojoj racunici rezije?100€ zajedno sa stanom.Tesko.
Citat:
A da vidimo kako živi taj hipotetički radnik u Beogradu za 30.000 dinara (~265 eur).

Nameštena soba, sa svim režijama, 100 evra
Prevoz do posla, 0 evra (markica se dobija od firme)
Zdravstveno osiguranje, 0 evra (besplatno/uključeno u doprinose)
Telefon i Internet, 20 evra
-------
Ostaje mu čak 145 evra mesečno da kupi nešto da pojede i obuče, i to sve sa jednim poslom (onom jadnom amerikancu ne ostaje ni toliko).
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:43 - pre 130 meseci
pa i onaj sto radi za 200 eura u Beogradu,mozda jeste covek,ali ne zivi zivotom dostojnim coveka u 21 veku....

mislim,vecina mladih ljudi nema nista od toga sto ih neko povremeno tapse po ramenu i govori im "ti si svoj covek"....a oni sami vide kako bedno i tesko zive...
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:44 - pre 130 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
knight79:
cek,i da ovo jeste tako(a uglavnom nije),imas li ti neku ideju zasto bi neko NORMALNO bice zamenilo "hotelske usluge" i maminu supu za takvo SR.NJE od zivota?......tj da prezivljavas,i da se mucis kao neki poslednji bednik?

Zbog toga što svako normalno ljudsko biće po prirodi stvari teži da se ostvari kao čovek, teži ka tome da napravi nešto za sebe, da osnuje porodicu i reprodukuje se.


zivota ti,a kako ce to normalno ljudsko bice da sa 145 eura koje mu ostane stvara porodicu?.....mislim,neku porodicu koja zivi normalnim zivotom u danasnje vreme...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 13:49 - pre 130 meseci
Citat:
knight79: zivota ti,a kako ce to normalno ljudsko bice da sa 145 eura koje mu ostane stvara porodicu?.....mislim,neku porodicu koja zivi normalnim zivotom u danasnje vreme...

Nisam nesto siguran sta je bas alternativa - mozes li malo pojasniti kako ce da stvara porodicu i zivi normalnim zivotom u danasnje vreme lezeci na maminom kaucu od mamine penzije od ca. 20,ooo din, od kojih treba da i mama zivi normalnim zivotom u danasnje vreme?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 14:23 - pre 130 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Jaooo brate po traktoru.Ti si izgleda napet zbog berbe kukuruza. :-).

Pa gde su u ovoj tvojoj racunici rezije?100€ zajedno sa stanom.Tesko.

Soba brate po traktoru, soba :)

Vidim da se sobe izdaju uglavnom po 60-80 evra, plus zimi dodaješ još 20 evra za grejanje, pa sam ja to široko zaokružio na 100 evra tokom cele godine...

A zbog kukuruza nisam napet uopšte, pre bih rekao da su slatke muke u pitanju :)
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 14:25 - pre 130 meseci
pa u tome je poenta......tj nikako nece ni da stvara porodicu.......zato i imamo npr toliko neozenjenih momaka sa 35-45 godina........prosto kao da cekaju da im roditelji preminu od starosti,pa da naslede te njihove stanove i kuce....pa onda,mozda ce neki i da se ozeni sa nekom klinkom...

eto,"skolski primer" je i tog momka od 33 godine koji obrazlaze svoju situaciju......tj ima oko 40ak hiljada platu,i posto zivi kod roditelja ne mora da placa racune i da nabavlja hranu(koju nabavljaju roditelji),vec tih 400 eura trosi samo na sebe i neke svoje potrebe.........npr vodi svoju devojku (koja je verovatno nezaposlena) na more...

a da samostalno zivi,to sto je potrosio na more,morao bi da daje za hranu,racune,stanarinu itd,itd....
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 14:40 - pre 130 meseci
Jel neko procitao moj post?

Raspitajte se koliko ljudi van BG,u malim sredinama,skoluje decu od tih 265e koja po vama nisu dovoljna za zivot jedinke???

Ja znam ljude,supruznike,koji svake godine idu na more a ne rade za vise od po 20-21 000 mesecno??
Kako?? Pa lepo,ljudi su vredni,kad dodju sa posla ne vise po forumima nego rade nesto dodatno i deci obezbedjuju pristojan zivot
 
Odgovor na temu

knight79
super ultra turbo menadzer sa Megatrenda
offshore kompanija

Član broj: 315096
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+96 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao28.07.2013. u 14:47 - pre 130 meseci
a ti se raspitaj koliko kosta stanarina u Beogradu a koliko u nekoj manjoj sredini....ili recimo koliko para trosi neko za benzin u Beogradu a koliko u manjoj sredini....i da ne nabrajam ostale troskovema kojih ima puno...

i koliko ti "morski ljudi" sa 20000 mesecno zarade na tom dodatnom poslu i koliko vremena provedu radeci ga?

a u svakom slucaju,realnost nam pokazuje da mnogi mladi ljudi iz malih sredina (narocito devojke) d.pe bi prodali samo da dodju i da zive u Beogradu......cak mnogi prodaju svoja imanja da bi kupili neki stancic na periferiji Beograda........uskoro ce jedna trecina stanovnistva Srbije ziveti u Beogradu....

apsurdno,trebalo bi ljudi iz Beograda da hrle u male sredine gde je zivot jeftiniji,a ne obrnuto...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622235 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.