Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

[es] :: Advocacy :: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 59185 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 00:28 - pre 147 meseci
ako ti sutra otmem auto na semaforu ...

... jel cu moci da ga vozim po gradu sve dok sud ne kaze da sam kriv !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ajde bre uozbiljite se ...


... admine zatvori ovu temu , besmislena je vise ...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 00:56 - pre 147 meseci
Citat:
labicko1: ANARHIJA :)))

Da bi drzava proglasila nekog da obavlja ileglane poslove, potreban je sudski proces, a ti predlazes da se sudski proces ukine i da se umesto toga ubaci misljenje ministra ili nekog pandura. Mada ovo sto ti predlazes nije anarhija vec feudalizam, mada mozda cak i koji stupanj iza feudalizma, blize robovlasnickom drustvu.


Trolčino jedna, koliko puta treba da ti se odgovori da bi prestao da troluješ ko pokvarena ploča? I ko je pomenuo ukidanje sudstva? Šta cepesh!

Citat:
Nedeljko: Sudovi služe upravo tome da kladionice tuže Srboju ako misle da Srbija nema pravo to da radi.


Dalje,

Citat:
labicko1: To sa dozvolama za obavljanja delatnosti je nesto najgluplje sto sam ikada cuo


Pa, da, može da sudi ko hoće, da leči ko hoće... Gde to ima? Naravno da za klađenje/kocku treba dozvola, a ne da me kladionica/kockarnica izradi/ne isplati itd. Gde u svetu možeš da organizuješ kocku na nelicenciranim aparatima od strane instituta koga priznaje ta država npr?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 01:13 - pre 147 meseci
Evo ovako, ako sutra ubijes nekog na ulici, niko ti ne moze staviti etiketu ubice dok se na sudu ne dokaze da si ti izvrsio to krivicno delo. Zato i postoje sudovi. Nije na ministru ili policiajcu da presudjuje ko je kriv, vec na sudijama. Mogu da te uhapse i zatvore, ali se ti smatras nevinim dok se na sudu ne dokaze suprotno (kada te privode kazu da te privode pod sumnjom da si odradio odredjeno krivicno delo, ne sude ti na licu mesta). Vec sam ti napisao da ti trazis upravo suprotno "svako je kriv dok se ne dokaze da je nevin". Ja za razliku od vas nisam u sado-mazo fazonu.

Pazi cak i onaj ludi norvezanin sto pobi onolki narod je imao pravo na sudjenje, i on se smatrao nevinim dok se nije dokazlo da je kriv, a ovamo online kladionice su opasnije od njega, njih odmah treba saseci u korenu i ne govoriti vise o tome.

Najgore je od svega sto trazis da se ugasi nesto sto se zove internet, nesto sto sada koristis, i sto ti daje mogucnost da iskazes tvoje misljenje ma kolko da je suludo.


Edit:
Nedeljko znaci sudovi po tvome sluze, kada te osumnjice i strpaju u zatvor, da ti mozes da tuzis drzavu. Znaci dovoljno je da si osumnjocen za ubistvo, da bi sluzio pun kazneni rok.

A zamisli kupis nesto na Amazone a oni te izrade jel nisu registrovani u nasoj zemlji. Odakle ti znas dali oni imaju tu robu sto pokazuju na sajtu, nas inspektor nema prava da to proveri. Mislim da bi trebali da im blokiramo sajt.

I na kraju opet pametni o prepametni, na osnovu cega su oni utvrdili da se nasi ljudi klade na tim sajtovima ????? Ako te ja optuzim da si kriminalac, najverovatnije cu proci bez posledica, ali ako drzava tebe optuzi da si kriminalac onda je to sasvim druga stvar, i takva optuzba mora da se zavrsi na sudu, za razliku od moje optuzbe. Drzava nema tu lagodnost da prica i da daje nepromisljene izjave, kao sto to imaju privatna lica.

[Ovu poruku je menjao labicko1 dana 05.03.2012. u 02:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 01:53 - pre 147 meseci
Vidi, ako te strpaju zatvor neosnovano, ti zaista imaš ptravo da se žališ i da dobiješ odštetu za vreme provedeno u zatvoru. Sa druge strane, ponekad možeš biti u istražnom zatvoru dok se stvari ne ispitaju. No, ovde to nije slučaj.

Jeste, sudovi nemaju pametnija posla, nego da dokazuju javno očigledne stvari. Raspitaj se malo kod pravnika šta se dokazuje, a šta ne. Šta misliš, zašto se niko ne žali sem tebe?

Takođe, savršeno je nebitno da li se neko kladi na tim sajtovima. Bitno je samo da oni pružaju tu uslugu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 03:23 - pre 147 meseci
Citat:
Nedeljko: Ma, da, anarhija je super.

Sasvim je nebitno da li se kladiš ti ili neko drugi. Bitno je da oni putem tog sajta nude nešto u Srbiji za šta nemaju potrebne dozvole.

Naravno da je bitno da li se kladim ili ne, zasto bi meni bilo zabranjena neka sasvim legalna aktivnost?! Da ne pisem ponovo, pogledaj post koji si preskocio.

Citat:
mr. ako: Zasto bi meni bio zabranjen pristup kladionicarskom sajtu iako necu da se kladim? Idem na sajt samo da pogledam kakve su kvote. Idem jer zelim da pogledam kako je iskodiran cms i html. Idem tamo jer zelim da pogledam prenose utakmice koja se ne prikazuje ovde. Zasto bi to meni bilo onemoguceno iako ne zelim da se kladim i bacam pare na tom sajtu??

Cenzura je losa.


Cenzura je zlo.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 08:14 - pre 147 meseci
pa ovo i jeste uslo u proceduru ...

- zabranjeno im je da rade (zbog osnovane sumnje)
- odezeta su im sredstva kojim cine krivicno delo (zbog osnovane sumnje)
- spreceni su da dalje ne legalno rade (zbog osnovane sumnje)
- policija je podnela krivicnu prijavu u tuzilasvo
- tuzilastvo podize optuznicu i salje u sud
- sud donosi presudu i kaznjava ih novcano ili kaznom zatvora

sta u ovoj proceduri nije po zakonu ?


da su kojim slucajem te kladionice u srbiji i da imaju iste te sajtove, procedura bi bila ista, stim sto bi oni PLUS sedeli u zatvoru do sudjenja, a mozda i duze.

sta vam tu nije jasno ?


poenta je nova tehnologija, koja ovaj put sluzi drzavi, umesto downloaderima .


nije sloboda, da ubijes nekog, ali ako izadjes na ulicu, pa se deres da ces sve pobiti, neces biti kaznjes, nego lecen ...

... pre 500 godina, za to dranje si mogao da budes ubijen na sred ulice, i nikom nista.


e, to je sloboda.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 09:19 - pre 147 meseci
Ne Marko to nije uslo u proceduru niti ce ikada uci, jel ta procedura nece trenutno proci na svetskom nivou. Vec sam vam objasnio ali vi to ne vidite, da pod istim izgovormo mozes zabraniti dostup bilo kom sajtu na svetu, jel oni nemaju prijavljenu delatnost u nasoj zemlji. Zato je ova uredba i opasna, ne zato sto Dinkic gubi koju hiljadu mesecno, ili sto se iz srbije izliva "takav silan novac", vec zato sto ovakvom uredbom se moze blokirati dostup bilo kom sajtu na internetu. Drzava ovime odrzava monopol na trzistu i na informisanju naroda.

Ova odluka nije usmerena na te kladionice, vec na nas narod, kome se kaze da je legalno da se klade samo kod Dinkica, cak je covek doneo zakon u kome pise da samo on moze da kontrolise igre na srecu. Imas u Kanadi zakon po kome nesmes da u svojoj basti uzgajes povrce ako za to nemas prijavljenu delatnost (povrce mora da se kupi samo u "Maksiju"), imas u UK zakon po kome nesmes da sam kod kuce pravis rakiju-vino (mora da se pije samo "jony" i nista drugo). Ovo drzave zabranjuju osnovna ljudska prava, pravo da se sam proizvedes za sebe hranu i da se prehranis. Covek u danasnje vreme da ode negde u planinu, da jede bobice i korenje, i za to bi ga uhapsili, jer ce doneti zakon po kome su te bobice od drzavnog znacaja, a ti nemas prijavljenu delatnost da to beres. Uz to ne placas porez, pretplatu za TV, ne placas struju vodu (ko je tebi dao za pravo da pijes vodu sa izvora).

J*** ja ovu slobodu.

Inace ovi zakoni nas cekaju, neki su vec tu na snazi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 09:33 - pre 147 meseci
U kanadi nemas zakon koji ti zabranjuje da uzgajas svoje voce i povrce, samo ne smes da ga prodjaes i dajes drugima koji ne zive as tobom ali i to je iskrivljenje, nece te niko goniti zato sto si dao jabuku prijatelju. Ne preterujmo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 10:25 - pre 147 meseci
Mozda sam pretera, iso do extrima :)

Ali evo ti primer na tvojoj jabuci. Ti sto si komsiji dao jabuku, prekrsio si zakon, ostetio si proizvodjaca jabuka, dopremljaca jabuka, prodavnicu u kojoj se jabuke prodaju i drzavu koja bi trebala da za tu jabuku dobije porez. Komsija mora da kupuje jabuku u prodavnici.

Isti slucaj ti je i sa piraterijom, dodje ti drug i ti mu pozajmis disk sa igricom, ti si prekrsio zakon i ostetio citav lanac.

Znam da su ovo extrimi, i da trenutno tesko mogu za ovako nesto da te osude (mada sto nedeljko kaze, sta ima da ti se sudi, dovoljno je optuzba), ali sam jabuku naveo cisto da pokazem kolko su zakoni sasvim suludi. Traze da covek postane uzasno sebicno bice, koji ce komsiji da naplati kafu koju je popio kada mu je dosao u goste.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 11:17 - pre 147 meseci
Tvoj argument je slabo primeljiv ovde cak je i offtopic. Da, ako das komsiji jabuku prekrsio si zakon, ali se ne radi o tome da si ti zavrnuo nekog Kanadskog miskovica vec da drzava ogradjuje sebe od tog vaseg dila za slucaj da si komsiji uvalio pokvarenu jabuku, sto se drzave tice nisi smeo pa ako te komsija prijavi na*ebo si, pa ti gledaj sta ces da uvalis komsiji. Ti ako hoces da prodajes jabuke niko te ne sprecava da izvadis biznis dozvolu za uzgoj jabuka, to bar tamo traje par dana kao i za bilo koji drugi biznis, i da izvadis sve neophodne dozvole i sertifikacije da bi uzgajao transportovao i/ili prodavao bezbedno voce i povrce. Ne postoji ogranicenje u velicini firme pa shodno tome svi mali proizvodjaci koji izlazu na farmers marketima mogu to da pribave i da trosak uracunaju u cenu proizvoda kao sto to rade i ostali proizvodjaci. Mojne tu pricu o malom ucveljanom seljaku koji kao nema gde da prodaje svoje proizvode pa valja esherihiju koli po zelenjaku, zbog takvih se ovi zakoni i prave.

Babe i zabe sa ovom temom i bahatoscu izvrsne vlasti nad necim sto je de fakto domen sudske vlasti. Ovo je samo probni balon da se uspostavi praksa kojom ce se posle gasiti sajtovi partokratskih konkurenata i to nema nikakve veze sa zakonima. Sirova sila jaceg.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 12:49 - pre 147 meseci
ovo sa jabukom necu vise komentarisati jel je to sasvim drugi problem, ali uopste da po nekom zakonu mozes krivicno odgovarati zato sto si nekome dao jabuku pokazuje do cega je ovo drustvo doslo.

Citat:
mmix:
bahatoscu izvrsne vlasti nad necim sto je de fakto domen sudske vlasti. Ovo je samo probni balon da se uspostavi praksa kojom ce se posle gasiti sajtovi partokratskih konkurenata i to nema nikakve veze sa zakonima. Sirova sila jaceg.


Sa ovim se slazu vecina ljudi koji su pisali na ovoj temi, i upravo je to problem.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 12:56 - pre 147 meseci
Citat:
labicko1: Ali evo ti primer na tvojoj jabuci. Ti sto si komsiji dao jabuku, prekrsio si zakon, ostetio si proizvodjaca jabuka, dopremljaca jabuka, prodavnicu u kojoj se jabuke prodaju i drzavu koja bi trebala da za tu jabuku dobije porez. Komsija mora da kupuje jabuku u prodavnici.

Isti slucaj ti je i sa piraterijom, dodje ti drug i ti mu pozajmis disk sa igricom, ti si prekrsio zakon i ostetio citav lanac.


Jedna je stvar ako ti daješ nešto što si sam proizveo ili što je na neki drugi način tvoje, a piraterija je sasvim druga stvar.

Ako daš nekome originalni disk, dakle, ne kopiju, onda nisi prekršio zakon. Naravno, ako ste obojica instalirali sadržaj, onda ste prekršili zakon, jer se kupovinom jednog diska dobija licenca za instalaciju na jednom računaru (najčešće, mada ima i drugih modela licenciranja). Dakle, nije problem u originalnom disku, kao fizičkom primerku, nego u sadržaju, a taj sadržaj svakako nije ni tvoj, ni drugarov.

Ako proizvedeš softver, da, možeš da ga plasiraš besplatno ili uz nadoknadu, kome god da na taj način konkurišeš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 17:17 - pre 147 meseci
Citat:
mmix: ... ... ... bahatoscu izvrsne vlasti nad necim sto je de fakto domen sudske vlasti. Ovo je samo probni balon da se uspostavi praksa kojom ce se posle gasiti sajtovi partokratskih konkurenata i to nema nikakve veze sa zakonima. Sirova sila jaceg.
U centar.



@Nedeljko
http://www.elitesecurity.org/p3070298


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 17:52 - pre 147 meseci
Ponavljanjem gluposti bez argumenata nećeš postati ubedljiviji. "Cenzura je zlo". Jelte, a gde to u svetu možeš da imaš kaubojsku kladionicu? I kad već tvrdiš da li je bitno da li se TI kladiš, mogao bi da obrazložiš kome je to bitno i zbog čega.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Grof Alexandar
Alexandar Djordjevic
ing.poslovne informatike
Zemlja dembelija :))

Član broj: 250744
Poruke: 78
82.117.203.*

Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 18:47 - pre 147 meseci
http://www.index.hr/vijesti/cl...g-skidanja-pjesama/602565.aspx
............
 
Odgovor na temu

Louisss
Darko Horvat
Kulpin,B.Petrovac

Član broj: 266627
Poruke: 60
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 20:17 - pre 147 meseci
Ne znam sto ste se uhvatili kladionica? Nije ACTA zbog njih na sva usta ozloglasena! Mene najvise brine to sto po njima mogu slobodno da prate sve moje privatne komunikacije bez obzira na moju privatnost!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 20:54 - pre 147 meseci
Upravo! A zakon o klađenju postoji oduvek.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Louisss
Darko Horvat
Kulpin,B.Petrovac

Član broj: 266627
Poruke: 60
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 21:43 - pre 147 meseci
Jedan mnogo dobar clanak:
Draga copyright industrijo,
Ja sam pirat. Ja sam tipični korisnik protiv koga se borite. Daunloudujem sve i ne dajem vam ni jedan jedini dinar. Čak ni ne prisustvujem koncertu. Mrzite me, i to je uzajamno.

Kada sam pronašao high-speed internet, bio sam naivan, mlad i nevin. Daunloudovao sam da bih pronašao nove stvari. Kada bi mi se nešto svidelo, otišao bih u prodavnicu i kupio CD. Pronašao sam dosta muzike zahvaljujući piratskim mrežama. Slučajno, ili slušajući savete. Na kraju sam kupio negde oko 200 CD-ova. Prva grupa na Audioscrobbler kojoj sam se pridružio zvala se “Ja jošuvek kupujem CD-ove”. Ali, danas se kajem zbog toga. Govorim svima da ne kupuju CD-ove više. Ni jedan jedini!

Zato što ne nudite dobre usluge
Kada želim da otkrijem glumca ili film, odem na Pirate Bay i napravim pretragu. U roku od 10 minuta, imam ceo film na svom disku. Za 20 minuta imam spremnu celu diskografiju glumca. Platio bih za takve usluge kada bi bile jednostavne, brze i kada bi mogle da garantuju kvalitet. Ali, vi ne nudite to. Umesto toga, vi pokušavate da gradite ograde i ograničenja. Tražite ogromnu količinu novca koji primate samo preko kreditne kartice, i nemate pola muzike koju ja tražim. To nije ugodno, i skuplje je. Ja čak više ni ne pričam o CD-ovima. To je sada samo velika količina plastičnog otpada, koja se nalazi u mojoj dnevnoj sobi… Skupi su, kvare se sa godinama, ili, zahvaljujući DRM-u, pokvareni su od prvog dana. Sve u svemu. Nudite manje, za mnogo višu cenu.

Zato što što moj novac ne koristite dobro
Verovatno sam potrošio negde oko 2000€ za moje CD-ove. Takodje, moraju se dodati takse na sve prazne CD-ove koje sam koristio da narežem Linuks iso, itd… Od tog novca, koliko je otišlo na glumce i njohov studio 100€, 200€? Sve ostalo je verovatno iskorišćeno za stvari koje mi nisu potrebne: pakovanje, distribucija, transport, reklame…
Vaše kompanije su jedne od najbogatijih. Glumci koji se najviše download-uju žive u ogromnim luksuznim vilama. Ostali su mrtvi. Zar vas nije sramota da pričate o tome kako “zli pirati ubijaju nesrećne glumce”?

Žao mi je, ali mislim da vam nije potreban moj novac. Dao sam podršku malim glumcima pomoću Flattr, Jamendo, CDbaby ili Magnatune. Za sve ostalo-moraćete da živite bez mog novčanika.

Zato što pravite haos u mom životu
To je to. Svaki peni koji ću vam dati biće korišćen protiv mene. Prvo, tako što mi je teško da koristim ono što kupim. * Zoned DVDs, encrypted*filmovi na DVD-u koji traže od nelegalnih softvera da ne budu čitani. Linux ili DRM koji će se postarati da ne mogu da slušam CD.

Što je najgore, iskoristićete moj novac da bi me tužili na sudu jer sam daunloudovao nešto što nisam hteo da kupim svakako. Sa ostatkom novca, platićeš lobiste da ubede vlade da prave glupe i opasne zakone.

Da li hoćete od mene da plaćam advokate da tužim sam sebe i lobiste da bi pravili zakon koji će me poslati u zatvor? Stvarno..?

Zato što uništavate celo društvo
Pravljenje haosa u mom životu nije bilo dovoljno. Čak i pokušavate da uništite stub našeg društva – edukaciju. Vaš teški marketing počinje da radi, ljudi sad razumeju važnost “intelektualnog posedovanja” i da je “deliti loše”.

Neuki moroni.

Zahvaljujući vama, škole se sad plaše da predaju, da ne bi nabasali na neki izraz koji ima copyright. Učitelji se plaše da ne budu osuđeni. Do tačke gde je davanje minimalnih lekcija bolje nego davati dobre primere. Slavni radovi više nisu deo edukacije. Neki nastavnici sami počinju da smatraju svoje lekcije kao materijal sa copyright-om, i odbijaju da ih podele sa kolegama. I kada se pripremaju za svoj posao, koji plaća država, to je da čuju da materijal od prošle godine može da se čita, ali mora biti kupljen ako učitelji hoće da ga koriste u svojim predavanjima.

Uništavate simbol civilizacije : uživanje u znanju, sreću kada nešto delite, saradnju i edukaciju. Nikad vam neću to oprostiti. Nikad! Ako ne pričam o akciji upravo, moja deca će se više plašiti da pročitaju knjigu sa copyright-om nego da kradu ili udaraju nekoga nožem. Ti postupci su svakako manje kažnjivani od deljenja pesme na internetu. Kako sebe posle toga možete pogledati? Kako jošuvek možete mirno da spavate?

Zato što vam je vreme došlo
Ako sam pirat, to nije zbog toga da bih dobijao jeftinu muziku. To je zato što je došlo vreme da vi odjebete. U vašoj aroganciji, povređujete fundamentalnu vrednost slobode samo da bi sačuvali svoje bedne interese.
Jedina uteha mi je što znam da ćete uskoro nestati. I nikome nećete nedostajati!

Preuzeto sa: http://piratskapartija.wordpress.com/2012/01/28/zasto-sam-pirat/
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.static.sbb.rs.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin06.03.2012. u 09:18 - pre 147 meseci
Ocigledno vas par novih na temi niste citali celu temu, da jeste videli bi da je vec tema prosla ovaj vid rasprave i da je dosla do zakljucka.

citiracu samo jedan deo svog posta od ranije iz teme

Citat:

Skrecete sa teme, nije ovde pitanje da li treba sankcionisati kladjenje na inostranim kladionicama, nego je tema da je to pokusano da se uradi na NEUSTAVAN nacin preko cenzure interneta.


Znaci potpuno bezakonje? Sad jasnije?

(Imate u temi i link negde poverenika za informacije koji to potvrdjuje inace....)
...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin06.03.2012. u 10:19 - pre 147 meseci
Članak nije dobar, već ekstremno glup. Čak ima i otvorenih laži.

Citat:
Louisss: Zahvaljujući vama, škole se sad plaše da predaju, da ne bi nabasali na neki izraz koji ima copyright. Učitelji se plaše da ne budu osuđeni. Do tačke gde je davanje minimalnih lekcija bolje nego davati dobre primere. Slavni radovi više nisu deo edukacije. Neki nastavnici sami počinju da smatraju svoje lekcije kao materijal sa copyright-om, i odbijaju da ih podele sa kolegama. I kada se pripremaju za svoj posao, koji plaća država, to je da čuju da materijal od prošle godine može da se čita, ali mora biti kupljen ako učitelji hoće da ga koriste u svojim predavanjima.


No, to je sasvim druga tema.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 59185 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.