Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

[es] :: Advocacy :: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58851 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin13.02.2012. u 22:00 - pre 147 meseci
Citat:
Holdem: Jel ovo proverena informacija, znam da je bilo tako ali mi je prosto neverovatno da je jos uvek na snazi. Bio bih ti zahvalan ako znas koje jos drzave imaju ovu zabranu za svoje gradjane? Zaista me interesuje, pokusavao sam pronaci jer je sam zakon toliko bizaran da mi je tesko da poverujem da je u 21 veku jos uvek na snazi.


Zakon o deviznom poslovanju

7. Depozitni poslovi
Depozitni poslovi rezidenata u inostranstvu
Član 27.
...
Rezidenti mogu držati devize na računu kod banke u inostranstvu pod uslovima i na način koji propiše Narodna banka Srbije.





"Službeni glasnik RS", br. 16/2007, 36/2007, 118/2007, 44/2009, 64/2009 i 21/2010
Na osnovu člana 27. stav 2. Zakona o deviznom poslovanju
("Službeni glasnik RS", br. 62/2006), guverner Narodne banke Srbije
donosi
O D L U K U
O USLOVIMA POD KOJIMA I NAČINU NA KOJI REZIDENTI MOGU
DRŽATI DEVIZE NA RAČUNU KOD BANKE U INOSTRANSTVU
1. Ovom odlukom propisuju se uslovi pod kojima i način na koji
rezidenti mogu držati devize na računu kod banke u inostranstvu.

http://www.nbs.rs/export/sites...ev/ds_rezidenti_devize_ino.pdf
 
Odgovor na temu

Holdem

Član broj: 299156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin13.02.2012. u 22:09 - pre 147 meseci
Mislim da su oni koji su pisali zakon i koji pokusavaju da ga sprovedu mnogo vise neinformisani, kako ce to Victory poker (za one koji ne znaju to je Lutrijina poker soba) da donese vise para kada zabrane pristup stranim poker sobama, bas me zanima?
Donece vise novca nego da su oporezovali inostrani priliv igraca. Da bi ta soba mogla da profitabilno posluje ona mora da ima igrace to je osnovno i onda od rejka pravi cist profit, drzava posle priliv oporezuje kad legne na racun i to je to. Pa zar se zaista misli da ce tu biti nekih para. Ja mislim da Victory samo kosta Lutriju i da posluje sa gubitkom i ujedno kosta i gradjane, posto tamo igrace mozes da nadjes samo u tragovima a ubili su se reklamirajuci se. Jednostavno preusmeravaju pare od lotoa na neprofitabilne stvari pokusavajuci da kopiraju svet ali zaboravljaju da je Srbija kao zemlja mala i da stvari ne stoje tako kako oni misle. Ljudi jednostavno mnogo vise vole da uplacuju loto nego da igraju poker i dok je tako ta igraonica ce im zvrjati prazna.

edit:
@abitbp6_
Hvala za link

[Ovu poruku je menjao Holdem dana 13.02.2012. u 23:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin13.02.2012. u 22:13 - pre 147 meseci
Victory je Playtech-ova firma pri čemu je Lutrija Srbija manjinski vlasnik.. U suštini da, u pravu si, Victory po kvalitetu ne može da prismrdi inostranim sajtovima, i gomila igrača neće želeti da igra tamo. Međutim to su dva pozitivna efekta - oni koji ne igraju, uštedeće pare i potrošiti na nešto drugo, malo pametnije; dok oni koji igraju igraće na domaćem sajtu gde porez ostaje Srbiji.
 
Odgovor na temu

Holdem

Član broj: 299156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin13.02.2012. u 22:24 - pre 147 meseci
Citat:
ventura: Victory je Playtech-ova firma pri čemu je Lutrija Srbija manjinski vlasnik.. U suštini da, u pravu si, Victory po kvalitetu ne može da prismrdi inostranim sajtovima, i gomila igrača neće želeti da igra tamo. Međutim to su dva pozitivna efekta - oni koji ne igraju, uštedeće pare i potrošiti na nešto drugo, malo pametnije; dok oni koji igraju igraće na domaćem sajtu gde porez ostaje Srbiji.


Vidi znam da je Victory na Playtech-ovoj platformi ali ako je tu Lutrija manjinski vlasnik to je tek totalno nelogicno i za to nisam znao, bas bih voleo da vidim negde kakav je ugovor. Playtech obezbedjuje software i za to se placa licenca a ako su oni vecinski vlasnici, ili je neko drugi vlasnik svejedno. jos vise sam ubedjen da je to na stetu drzave jer oni svakako znaju koliko smo mi malo trziste sto se pokera tice. Tu mi nikako nema tek logike da neki stranac pristane da posluje sa gubitkom.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin13.02.2012. u 22:32 - pre 147 meseci
Ne znam da li su ugovori javno dostupni ali u tom poslu DLS ima samo 10% udela...

Sada sa ovim novim zakonom to pokušavaju da menjaju te će davati licence svim zainteresovanima, samo što se još uvek čekaju ti pravilnici.. Još uvek nijednu licencu nisu izdali, zakonski rok za završetak tih pravilnika je do maja ove godine pa ćemo videti..
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.91.*



+31 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin13.02.2012. u 23:40 - pre 147 meseci
Ovo je verovatno potez da se domaćim firmama isplati da pokrenu i održavaju on-line klađenje.

Mozzart to već ima - otvori se besplatan nalog na njihovom sajtu, ode u bilo koju njihovu poslovnicu i izvadi besplatna Mozzart Club kartica, uplati 1000 din. ili više kao "kredit" na toj kartici i onda na Mozzart sajtu izaberete da povežete nalog i tu karticu i onda možete on-line da uplaćujete tikete. Ako hoćete da podignete neki iznos koji imate na kartici samo odete u bilo koju njihovu poslovnicu i tražite isplatu.

Izgleda da će nešto slično i Atlantik da uvede, pošto na njihovom sajtu piše nešto kao "USKORO - Tiket iz fotelje".

Meridian je ovaj princip imao još odavno, još pre ove dve kladionice, ali sada mi se čini da više nema ni njihovih kladionica ni njihovog sajta u Srbiji.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin13.02.2012. u 23:44 - pre 147 meseci
Cisto pitanje, dali smo mi sada u robovlasnickom drustvu????
Ako ja zaradim svoju platu na posten nacin, zar nisam slobodan da je trosim tamo gde ja hocu?????
Dali je to moja zarada ili je mozda drzavna ????
Hoce li sutra doneti zakon da nesmemo da putujemo u druge zemlje jel cemo tamo trositi novac a necemo na to da platimo porez drzavi ????
Hoce li nam zabraniti da uzgajemo povrce u svojoj basti jer treba da ga kupujemo u samoposluzi (ovaj zakon je inace na snazi u kanadi, nisam siguran dali na celoj teritoriji) ????
Gde je linija gde ces reci dosta vise ????

Ovo nisu vise zakoni, vec robovlasnicka pravila.

Ne kapiram ljude koje ne shvataju ovo, na cemu ste braco, dajte i meni malo toga pa da zivim glup i srecan.

 
Odgovor na temu

riskantni
dejan ris
Novi Sad

Član broj: 22334
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 01:00 - pre 147 meseci
Definitivno nisam za bilo kakvu cenzuru,

Ali sto se mene tiche, ja bi pozatvarao sve kladionice i kockarnice, ljudima koji borave u njima podelio bi lopate da ciste sneg. A, kad dodje vreme i motike pa da vidish kakvi bi bili "kuruzi" :)
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 01:27 - pre 147 meseci
Citat:
technotize: Ovo je verovatno potez da se domaćim firmama isplati da pokrenu i održavaju on-line klađenje.

Mozzart to već ima - otvori se besplatan nalog na njihovom sajtu, ode u bilo koju njihovu poslovnicu i izvadi besplatna Mozzart Club kartica, uplati 1000 din. ili više kao "kredit" na toj kartici i onda na Mozzart sajtu izaberete da povežete nalog i tu karticu i onda možete on-line da uplaćujete tikete. Ako hoćete da podignete neki iznos koji imate na kartici samo odete u bilo koju njihovu poslovnicu i tražite isplatu.

Izgleda da će nešto slično i Atlantik da uvede, pošto na njihovom sajtu piše nešto kao "USKORO - Tiket iz fotelje".

Meridian je ovaj princip imao još odavno, još pre ove dve kladionice, ali sada mi se čini da više nema ni njihovih kladionica ni njihovog sajta u Srbiji.


Hahaha, da, Mozzart pre-paid online... Kad hoces da ulozis 5-10-50k, trcis u offline kladionicu...
Meridian radi, offline
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 02:29 - pre 147 meseci
Nesto novo
http://www.youtube.com/watch?v...index=1&feature=plpp_video
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 07:15 - pre 147 meseci
Citat:
abitbp6_: Zakon o deviznom poslovanju

7. Depozitni poslovi
Depozitni poslovi rezidenata u inostranstvu
Član 27.
...
Rezidenti mogu držati devize na računu kod banke u inostranstvu pod uslovima i na način koji propiše Narodna banka Srbije.





"Službeni glasnik RS", br. 16/2007, 36/2007, 118/2007, 44/2009, 64/2009 i 21/2010
Na osnovu člana 27. stav 2. Zakona o deviznom poslovanju
("Službeni glasnik RS", br. 62/2006), guverner Narodne banke Srbije
donosi
O D L U K U
O USLOVIMA POD KOJIMA I NAČINU NA KOJI REZIDENTI MOGU
DRŽATI DEVIZE NA RAČUNU KOD BANKE U INOSTRANSTVU
1. Ovom odlukom propisuju se uslovi pod kojima i način na koji
rezidenti mogu držati devize na računu kod banke u inostranstvu.

http://www.nbs.rs/export/sites...ev/ds_rezidenti_devize_ino.pdf


Čekaj malo...
Stani...

Je li mi to pričamo o istoj onoj državi koja još uvek isplaćuje staru deviznu štednju (koja je propisala koliko ko i kada može da se podigne para sa svog bankovnog računa devizne štednje)? Koja je dozvolila piradmidalne štednje itd...
Koja jedina još nije počela sa restitucijom (a ne daj Bože, pu pu pu, završila je)?

a, da, i zaboravih, prilikom restitucije - koliko god da vam vredi imovina koju vam trebamo vratiti, možete dobiti samo mrvice...



[Ovu poruku je menjao PaStvarno dana 14.02.2012. u 08:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 08:29 - pre 147 meseci
Citat:
labicko1: Cisto pitanje, dali smo mi sada u robovlasnickom drustvu????
Ako ja zaradim svoju platu na posten nacin, zar nisam slobodan da je trosim tamo gde ja hocu?????
Dali je to moja zarada ili je mozda drzavna ????

Ovde se ne radi o tebi (igraču), već o vlasnicima kladionica koji zarađuju pare na osnovu nečega na šta nemaju pravo (da priređuju igre na sreću na teritoriji Srbije), jer država ne posluje sa igračima već sa organizatorima. A Igrači su u celoj ovoj priči samo kolateralna šteta.

To je kao kada bi firma iz Rumunije prešla granicu i u Srbiji počela da vadi naftu iz zemlje... To nije u redu, niti bi to Srbija tolerisala, a isto kao što je nafta streteški resurs, tako su to i igre na sreću jer se tu vrti ogromna količina novca za državu, pa zašto bi onda Srbija tolerisala da neka strana kladionica priređuje igre na sreću u Srbiji bez da je platila bilo šta za to?
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 09:09 - pre 147 meseci
Gresis ventura, nisu te kladionice na teritoriji Srbije. Ovo bi bilo isto kao da se zabrane letovi i putovanja za LasVegas, zato sto tamo ima kockarnica gde nas covek moze da potrosi novac (to neznaci da hoce), a da se na to ne ogrebu ovi sa vlasti. A isto tako moze se zabraniti putovanja za Grcku jel tamo isto nasi ljudio ostave ogroman kapital, zamisli te kolko bi drzava zaradila da se taj novac potrosi kod nas.

Ovo je zakon za ukidanje osnovnih prava gradjana, i u skoroj buducnosti mozete ocekivati jos puno slicnih zakona. Mozda ovi sa vlasti izgledaju glupi, smesni i nesposobni, ali verujte opasna je to mafija, sa veoma dobro isplaniranim koracima, polako stezu obruc a vecina ovca se tome raduju, jer oni sve rade za dobrobit gradjana. Cista logika kaze, ako neko 10 godina radi sve kako bi gradjani ziveli bolje, a iz godine u godini gradjani zive sve gore i gore, ili su nam politicari potpuni idioti, ili su veoma pametni pa su uspeli narod da ubeda da je za njihovo dobro to sto moraju da pate i jedva prezivljavaju. Hmm ovo me podseca na jednu knjigu, mislim da se biblija zove :))))
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 09:25 - pre 147 meseci
@ventura brani neodbranjivo
Samo jos jedan dokaz sta su sve ljudi spremni da urade samo ako je to njima u interesu

Cuj strana kladionica priredjuje igre u Srbiji?!?!?! Pa cuvanje kladionica kao domace privredne grane pa kladionice doprinose vise Srbiji nego poljoprivreda.....
Sta je sledece?

Inace srbi se klade u kladionicama koje se nalaze u USA ili Engleskoj samo sto im zahvaljujuci internetu ne treba pasos za te poslove

P.S. Ne kladim se i ne pogadja me uopste ovo ali je princip pogresan.

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.static.dsl.siol.net.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 10:16 - pre 147 meseci
Oblast igara na srecu je specificna po tome sto je to od vekova unazad posao koji drzava na neki nacin kontrolise.
Dakle slicno kao sto se daju koncesije za vadjenje nafte, uglja, vode itd, tako postoji i neka vrsta koncesije za oblast igara na srecu.
To je nekako reseno kroz placanje licenci o kome je vec bilo reci.

E sad posto iza svega stoji ljudska pohlepa (kocka) jasno je sto je ovaj posao veoma unosan, tj profitabilan. I tu lezi odgovor sto je to toliko interesantno za drzavu. Sto joj svakako ne daje pravo da se ponasa monopolisticki.

Slazem se sa vecinom i mislim da je ispravno da bi drzava trebalo da napravi ambijent u kome bi privukla velike priredjivace (strane) da legalno otvore predstavnistva u Srbiji, tj da plate licencu.

Zasto ne razmisljati i u smeru da bi dali iste uslove kao Gibraltar, Malta, Panama, i na taj nacin mozda bi neki strani bookie dosao i otvorio ovde i podrsku i svakako placao porez nasoj drzavi.

No nedavni primer gde su pohapsili vlasnike i zatvorili jedan online kazino koji je bio hostovan u Srbiji govori suprotno.

Na kraju mislim da ce ovaj deo sa blokiranjem adresa imati nekog uspeha gledano iz ugla Uprave za igre (tj drzave).
Verovatno ce neki igraci odustati, neki ce naci resenje... Oni koji se profesinalno bave kladnjenjem i zive od toga ce svakako zaobici blokadu.
Cilj ove mere je da se ovi prvi (mali) igraci zadrze u zemlji jer oni donose najvise profita kladionicama (dakle mali ulozi, velike isplate), tj oni koji gube najvise para.
Jer kao sto nase kladionice ne vole dobitnike ne vole ih ni online, tako da se svi otimaju da privuku gubitnike.


[Ovu poruku je menjao djordjeno dana 14.02.2012. u 13:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 12:24 - pre 147 meseci
Svaka drzava u svom dvoristu kontrolise igre na srecu - oduvek bilo, zato sto je to sigurna zarada.

Ali, ako svako od nas moze da fizicki iznese iz ove zemlje (valjda 10K EUR) i da radi sa njim sta god hoce (legalno), tako moze i da ih baci u ponor (sto kockanje u krajnjem ishodu najcesce i jeste). Jel su pare iznete, jel su potrosene - jesu. E, ali ovde sledi patetika: da su ostale u zemlji, 40% tih pare bi otisao u crveni krst i sl. Svako ima pravo da bira gde ce da trosi svoj novac, zar ne.

Kada se sa (zaradjenim) parama pojavi na granici svoje zemlje svako treba da plati porez (valjda 20% na dobit od igara na srecu), a ne da mu se zabranjuje da pridje stranim kockarnicama (jer boze moj ima losijih, bednijih, sa manjim mogucnostima za zaradu, sa losijom uslugom itd i kod kuce, a nekima je vlasnik i drzava)!

A drzava treba da se potrudi da napravi bolje okruzenje da privuce prave, velike igrace na domaci teren. No, to nikako ne bi odgovaralo postojecoj kasti koja je i sama legalno i nelegalno povezana sa pojedincima iz Uprave (u maju prosle godine su hapseni zaposleni u Upravi koji su primali mito). Prava stvar bi bila pravljenja sporazuma sa onima koji su ovo pitanje vec uredili sa kladionicama koje su clanice udruzenja kao sto je EGBA i sl.

Ocekujem da se spisak zabranjenih sajtova prosiri i na Google i Facebook itd. jer nije malo ovdasnjih ljudi koji na ovim servisima takodje zaradjuju a da nista od robe fizicki nije doslo na granicu, pa nije imalo ni sta da se carini. Pa razne MMORPG igraonice, steam i razne druge mamipare, a da ne pricamo o zabrani webhostinga u inostranstvu jer mora da bude kod Telekoma jer je to 100% domaca firma koja ulaze u infrastrukturu, donira sredstva skolama, crvenom krstu...
 
Odgovor na temu

uh noonthe

Član broj: 156803
Poruke: 23
*.cpe.masko.rs.



Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 15:27 - pre 147 meseci
Citat:
Izuzetno od stava 1. ovog člana, dopušteno je držanje srećki i tiketa (listića) inostranih igara na sreću radi ličnog učestvovanja u igri na sreću, ako su ulozi uplaćeni u inostranstvu.


sta se desava ako igraci nisu uplatili novac u srbiji nego u inostranstvu? ispada da je tada kladjenje i kockanje odavde dozvoljeno, jer se nikakav zakon ne krsi.
nije bitan nacin kako se to izvelo, jer uslovi postoje cak i bez otvaranja racuna u stranoj banci ako je to zabranjeno po trenutnom zakonu.
mogao je neko drugi da vam uplati novac, mogao je da vam posalje na neki online wallet kao isplatu za neki rad, a vi sa walleta da odmah uplatite poker/kladjenje/bilo sta, bez ulaska novca u srbiju.

cak i da ne podizete napolju novac, nego hocete posle eventualni dobitak da prebacite na domaci racun, zar i to nije sasvim zakonski dozvoljeno, kao u slucaju da ste bili u pometnutom las vegasu, zaradili i vracate se u srbiju sa tim parama?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 18:08 - pre 147 meseci
Citat:
uh noonthe: sta se desava ako igraci nisu uplatili novac u srbiji nego u inostranstvu? ispada da je tada kladjenje i kockanje odavde dozvoljeno, jer se nikakav zakon ne krsi.
nije bitan nacin kako se to izvelo, jer uslovi postoje cak i bez otvaranja racuna u stranoj banci ako je to zabranjeno po trenutnom zakonu.
mogao je neko drugi da vam uplati novac, mogao je da vam posalje na neki online wallet kao isplatu za neki rad, a vi sa walleta da odmah uplatite poker/kladjenje/bilo sta, bez ulaska novca u srbiju.

cak i da ne podizete napolju novac, nego hocete posle eventualni dobitak da prebacite na domaci racun, zar i to nije sasvim zakonski dozvoljeno, kao u slucaju da ste bili u pometnutom las vegasu, zaradili i vracate se u srbiju sa tim parama?

Samo u slučaju da je čin kockanja + uplata novca izvedena u inostranstvu.

Kod kockanja u Las Vegasu je to prilično jasno. Čovek se fizički nalazi tamo, i na blagajni kazina uplaćuje novac. Kod online kocke, čak i da uplatiš novac u inostranstvu, ti se opet nalaziš u Srbiji u trenutku uplate listića, a to je zabranjeno.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.static.dsl.siol.net.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 18:33 - pre 147 meseci
Citat:
ventura: Samo u slučaju da je čin kockanja + uplata novca izvedena u inostranstvu.

Kod kockanja u Las Vegasu je to prilično jasno. Čovek se fizički nalazi tamo, i na blagajni kazina uplaćuje novac. Kod online kocke, čak i da uplatiš novac u inostranstvu, ti se opet nalaziš u Srbiji u trenutku uplate listića, a to je zabranjeno.


Iz ovoga gore navedenog se izvodi zakljucak da iako imam nalog iz Srbije mogu da se kockam bez problema kad sam fizicki van Srbije?

Sto mislim da ne drzi vodu.



 
Odgovor na temu

uh noonthe

Član broj: 156803
Poruke: 23
*.cpe.masko.rs.



Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin14.02.2012. u 19:16 - pre 147 meseci
^djordjeno mislis da je problem sto u profilu u nalogu pise srbija ili nesto drugo?

Citat:
ventura: Samo u slučaju da je čin kockanja + uplata novca izvedena u inostranstvu.

Kod kockanja u Las Vegasu je to prilično jasno. Čovek se fizički nalazi tamo, i na blagajni kazina uplaćuje novac. Kod online kocke, čak i da uplatiš novac u inostranstvu, ti se opet nalaziš u Srbiji u trenutku uplate listića, a to je zabranjeno.


problem je uveo internet i nemanje smisla primene nekih zakona na njemu. zato kod online slucajeva kao sto je ovaj, zakon i nije bas jasan.
recimo uplata tiketa se zapravo, najpreciznije receno vrsi na serveru i po nekim tumacenjima zakona trebalo bi da se gleda zemlja u kojoj je server fizicki lociran.

tako da u tom slucaju nije bitno sto ti sedis u srbiji, ti si preko racunara dao instrukcije da se izvrsi uplata u zemlji u kojoj je server.

evo kako na drugi nacin to moze: pare su uplacene na nacin koji opisah u prethodnom postu. i sad recimo sedis u srbiji, visis na nekom od tih kocka/kladionica stranih sajtova, samo gledas stanje i preko skajpa ortaku u nekoj drugoj zemlji javljas "stavi 100e na crveno" ili "kec na barsu" i on odradi sve to za tebe.

onda ispada da si legalno odradio kladjenje sedeci u srbiji i da te pare mozes i legalno da prebacis ovde?
ako je tako, da li se razlikuje ako si kliknuo ti misem na sajtu ili si dao skype instrukcije da on klikne?

i da dodam jos jednu glavolomku.. eto ne pricas preko skajpa, nego na ortakovom kompu imas instaliran neki virtual terminal, imas remote monitoring da vidis sve i klikces sta hoces odavde.





[Ovu poruku je menjao uh noonthe dana 14.02.2012. u 20:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 58851 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.