Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

[es] :: Advocacy :: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 59207 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 11:30 - pre 147 meseci
da ne bude da sam potpuno "promasio" temu ...


nije pravi problem sto traze od provajdera da zabrane pristup stranim sajtovima za kladjenje.

problem je sto domacim firmama/preduzetnicima ne dozovljavaju da otvore iste takve sajtove, pa bi sav novac ostajao u zemlji, plus sto bi i stranci koristili , bar u nekoj meri, pa bi i njihov novac dolazio.


ovo kod nas je tek apsurd ... jer se cela prica zasniva na temi, hocemo kladjenje u stranim kladionicama.

kakve to ima veze sa actom ?
neko bi reko, eto spinovanja ... :)


evo ja sam za to da se liberalizuje online kladjenje u srbiji.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 13:33 - pre 147 meseci
Pa ko god ima 50k evra (ili kolko bese) moze da otvori kladionicu. Moras da imas na racunu tolko para osim da bi dobio licencu je da bi pokrio uloge. Jedna kladionica obrne tolke pare dnevno.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 18:08 - pre 147 meseci
marko molim te procitaj sta je do sada napisano, samo lupas gluposti i ponavljas stvari koje su vec recene.

Na osnovu cega su oni zakljucili da se nasi ljudi tamo masovno klade, ovde je u pitanju legalan nacin dobijanja takvih dokaza. U slucaju da su te dokaze prikupili ilegalno onda je to mnogo vece krivicno delo nego sto Srbija gubi nekoliko hiljada evra mesecno. Drzava po postojecim zakonima ima pravo bez sudskog naloga da proveri na koje sajtove ko ulazi, nema pravo da vidi sadrzaj komunikacija ili sta je ko radio na tom sajtu. To sto sam ja usao u prodavnicu nemora da znaci da sam u prodavnici nesto kupio.

Da se u tvom kraju desi ubistvo, i da policija uhapsi tebe jel si ti prvi koji se nasao na ulici, strpaju te u zatvor, i umesto da oni dokazuju da si ti kriv, ti iz zatvora treba da dokazujes da si nevin. Dali bi se tada malo zapitao kakav je ovo zakon?


Ovo veoma ima veze sa ACTOM i SOPA i sve ostalim, u roku od mesec dana ceo zapad donosi slicne zakone, zar se nisi barem malo zapitao kako to sve odjednom. Ali necu vise da ponavljam to sto je vec dosad napisano.
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 19:00 - pre 147 meseci
pa ja sam upravo i napisao zato je sve to uradjeno u "jednom" mesecu i kako je uopste moguce organizovati to na teritori "cele" planete, tako brzo.


a to kladjenje ...

pa zabrana pristupa tim sajtovima, je bas i uvedena, da nebi pratili ko sta radi ... , nece niko da gleda u pasulj da li ces ti da se kladis ili ne.

jednostavnije resenje je, nisi srpska online kladionica, ne radis po srpskim zakonima, ... nema te u srbiji, kraj.


ovo smeta samo vlasnicima tih sajtova, koji nece da daju tih 50k eura, sto rece senka...

a pored toga nece ni da placaju poreze u srbiji.


pa kad takvom smekeru, neko otme kola na ulicama beograda, onda trazi od murije da mu nadje auto, po principu, ko vas xebe vi ste placeni za to ...

... e pa smekere, ti nisi platio ;)


a sta mislis , kakvo misljenje imaju firme koje u srbiji legalno organizuju kladjenje i placaju ogromnu kintu za to, mislis da su oni budale ?
uopste me nebi cudilo, da neka legalna kladionica u srbiji, tuzi srbiju za nanetu stetu !


btw,
lupetanje je, povezivanje ove zabrane sa actom.


a sta je tvoje resenje, ... dajte nam sajtove, za ostalo me zabole ?

ajde daj ti resenje kako zastiti srbiju od kompanija/pojedinaca koji, prema zakonima srbije, ne legalno omogucavaju kladjenje na internetu ?


- pa prvo taj sajt, samoinicijativno, treba da zabrani pristup iz srbije
- gradjani srbije treba da postuju zakone svoje zemlje, pa da se ne klade na tim sajtovima, jer krse zakone srbije
- i tek na kraju , kao krajnju meru, srbija pokrece blokadu tih sajtova, da bi zastitila svoje interese (i svoje legalne kladionice)

eto mi smo dosli do ove zadnjeg metoda.


jedino pravno resenje, je izmena zakona o organizovanju igara na srecu u srbiji.
 
Odgovor na temu

Louisss
Darko Horvat
Kulpin,B.Petrovac

Član broj: 266627
Poruke: 60
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 20:11 - pre 147 meseci
SOPA, ACTA, PIPA, zele da imaju potpunu kontrolu nad svime sto slobodni ljudi rade. Ne moze neko da meni dodje u kucu ako ga ja nisam pustio unutra i da mi prica sta ne smem a sta smem. Moze samo uz sudski nalog a to je upravo ono sto oni i namecu.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 20:30 - pre 147 meseci
po istoj logici ti mogu zabraniti da ides u grcku na more jel tamo imaju kladionica i ti mozes ilegalno da se kladis, a Srbija nema uvid u to.

Svidaj mi se to sto volis razmisljanje "svako je kriv dok se ne dokaze da je nevin".

E moj Marko, izgleda da nisi igrao igru monopol, time se ceo svet igra trenutno, ko ce da pobedi, to nisam bas siguran, ali sirotinja raja ima ga naj*** u svakom slucaju :)

Ali ko J*** sirotinju raju kada sama podrzava ovakva pravila igre, ako si glup i nezasluzujes da budes slobodan.


Moje resenje je da se drzava manje mesa u biznis, da smanji broj zaposlenih u raznoraznim ispekcijama, kancelarijama i sta god su jos izmislili, da postavi jake antimonopolske zakone koji nemogu da se tumace na deset nacina. Zasto bi drzava stitila domace kompanije na ustrb svojih gradjana. Znas li kolko mi vise prija Miskovicev hleb za 60 dinara nego nemacki za 20. Ako se nemcu iplati da napravi hleb i dopremi ga u Srbiju za 20 dinara, kako to da nasim "uspesnim privrednicima" samo za proizvodnju treba 60. Ovo je cista pljacka sopstvenog naroda. Ali mi smo nacionalisti, i trebamo da stitimo interes drzave to jest Miskovica :))) Oni igraju igru globalizma, a mi nacionalizma. Dok je Milosvic prodavao municiju hrvatima, nas pametan narod je isao da gine za Srpsku drzavu :)))))

Tako ti je i sa kladionicama, mislim da je neko ovde na ES napisao da igre na srecu u srbiji u vlasnistvu Dinkica, nemogu to da potvrdim, ali su sigurno u vlasnistvu neke od vladajucih partija. Oni imaju monopol na tome i internet je jedino mesto koje nemogu da kontrolisu.

Upravo sam procitao da su UK skidanje pesama sa interneta uvrstili u organizovani kriminal, tako da ako si skinuo pesmu dragane mirkovic ode ti u zatvor na 15 godina, a cisto uporedjivanja, za silovanje ces dobiti 4 godine :)

I na kraju imas osnovno pravilo socijalnog ponasanja, ako 99% ljudi iskazuju odredjeno ponasanje onda se to smatra normalnim. Drugim recima, ako 99% ljudi skidaju pesme filmove sa interneta onda to ne moze da bude protiv moralno a samim tim ni protiv zakonito.

 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 21:36 - pre 147 meseci
pa jel ti citas sta pises ... :)

pa bas je suprotno, ... nije svako kriv ... kriv je taj sajt sto pruza usluge u srbiji mimo zakona srbije.

nema sta tu da se dokazuje ,...

- jel registrovan u srbiji prema zakonima srbije, nije
- jel platio tih 50k, nije.

srbija njemu zabranjuje da krsi zakone, a ne tebi.


btw,
1933. godine, jedan socijalista je dobio podrsku naroda 99,9% ... pa je izgubio i podrsku i zivot , 45-te ... ;)
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 22:00 - pre 147 meseci
prvo na osnovu cega se zakljucuje da taj sajt pruza srbima usluge ?????

Za bilo koje krivicno delo, da bi se utvrdilo potrebni su dokazi, ili ti predlazes da se takva praksa iskljuci ???

Ako pa imaju dokaze da taj tamo krsi neki zakon, pa nek ga tuze, ili bi trebali i pravosudje da ukinemo ???

Pera pandur je rekao da si kriv i to je to.

Ne kapiram kako razmisljas, jel ti to ozbiljno zelis da se ukine pravosudje, i da te strpaju u corku bez ikakvih dokaza, jel krivica ne treba da se dokazuje ?????
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 22:18 - pre 147 meseci
Vrlo prosto. Inspektor će probati da se kladi na sajtu koji nije u Srbiji registrovan za klađenje. Ako uspe, eto ti dokaza da sajt pruža uslugu klađenja u Srbiji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 22:22 - pre 147 meseci
pa covece sve je dokazano ...

na teritoriji srbije kladjenje sme da obavljaju samo registovani i to od strane drzavne lutrije srbije.

drzavna lutrija srbije, zeli da zabrani svima koji za to nisu registrovani, da to rade.

lutrija pogleda spisak registrovanih i ostalima zabrani da to rade.

cisto ko suza.


e bato, nova tehnologija im sad to omogucava maltene jednim klikom misa ... isto kao sto drugima omogucava skidanje muzike , istim tim klikom ;)


trazili ste gledajte ...


kad ti odgovara onda je ok, a kad smeta, onda kriva drzava. ... nije nego.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin03.03.2012. u 22:52 - pre 147 meseci
Ne kapiram sta je dokazano????

To sto neko ima online kladionicu u americi, to je razlog da mu se blokira sajt u Srbiji. A sta je sa Amazone, Ebay i svim ostalim sajtovima. Niko od njih ne placa porez Srbiji. Ti onda predalzes da ja ako otvorim internet prodavnicu, treba da placam porez u svim zemljama ove planete? Ne kapiram te? A u slucaju da ne platim porez onda da mi se blokira sajt.

Pod istim ovim tvojim razmisljanjem ES treba da bude blokiran u svim zemljama osim u Srbiji, jel samo ovde placa porez ????



Nedeljko nek onda tuzi tu firmu, postoje zakoni, medjunarodni sudovi, pa izvoli ako mislis da si upravu. Srbija je potpisnica WTOa, ako se nevaram, pa nek proba da tuzi nekog za ovako nesto. Nemoj me shvatiti ko neko ko stiti kladionice, sto se mene tice ja sam za ukidanja svih igra na srecu i kladionica, kao i za zabranu prodaju alkohola i cigareta, sve to steti ljudima, ali posto vecina smatra da je to ok onda i zakoni to dopustavaju. Nadam se da sada razumete ono sto sam napisao, da kao 99% skida muziku sa neta, nemozes to nazvati krivicnim delom, a pogotovu ne za to davati stroze kazne nego za ubistvo.

Ovde je cisto pitanje potpune nepravde, da nasem coveku zabrabis da poseti taj sajt, a da nema pravosnazne presude protiv tog sajta. Ovde se preskace sve ono sto se godinama stvaralo, svi zakoni i pravila, i donosi se neka uredba po samovolji nekog ko privremeno obavlja posao ministra (naravno odluka nije samovoljna ali je to vec druga prica). Ako je neko kriv, treba da se na sudu dokaze da je kriv, tek posle toga mogu da se donese neka sankcija.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin04.03.2012. u 00:30 - pre 147 meseci
Nigde ne piše da sajt ne može da bude dostupan u Srbiji ako se ne iskešira u Srbiji. Dakle, nema razloga da se blokira npr. vikipedija.

Međutim, postoji propis po kome ne možeš pružati uslugu klađenja/igre na sreću u Srbiji ako se ne registruješ i iskeširaš u Srbiji. E, zato se takvima precvika cucla u Srbiji.

Dokazivanje je vrlo jednostavno, kao što je opisano.

Nema tu šta Srbija da tuži kladionice. Srbija im je samo precvikala cuclu i rešila problem. Dakle, nema nikakav osnov za tužbu jer nije oštećena. Sa druge strane, ako kladionice misle da ih je Srbija time oštetila, slobodno neka je tuže, da vidiš kad će dobiti spor. Kad na vrbi rodi grožđe. Simple as that.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

aki2011

Član broj: 286421
Poruke: 71
*.crnagora.net.

Jabber: aki2011@jabber.org
Sajt: astralno.com


+5 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin04.03.2012. u 00:52 - pre 147 meseci
Ne boli mene što ćete vi ovom globalnom kladioničarskom šljamu zatvoriti ventil. Mene boli to što ste vi "ništa robe" jer znam da za kratko vreme kad vas baš taj šljam naguzi jedino što ćete vi uraditi je "reketirati ovaj jadni narod sa vašim jeftinim metodama" , zato što vi gospodo jednostavno niste sposobni ni jedan jedini cent da napravite van. Što je surova istina koju svaka baba na ulici zna.

Zato kada pitaš jel zna neko nešto pametnije od ovog ? Zna ali neće da ti kažu, zato što se ljudi plaše da ih ne prodate za male pare kako bi izvukli svoju guzicu. Ali ne plaše se vas(opet treba napomenuti) već vaših prostih ideja i vlasnika kladionica koji se nalaze na ovom spisku , čiji je kapital toliko velik da mogu kupit sadašnju Srbiju sve sa gaćama presednika države i mačkom ako ge ima.

Zato ako nešto krenete da radite onda to uradite do kraja a ne ko neke ##### po forumima prdite i smrdite ko da nekog na ovom forumu boli uvo za ovo smeće koje ste vi progurali uz SOPA/PIPA/ACTA u nadi da to niko ne kapira. Međutim nismo mi ti sa kojima vi ulazite u ovaj prljavi biznis i definitivno bi ovo bilo zadnje mesto na kojem bi objavio sve ovo. I nismo mi ti koji vama prave probleme. Osim ako vam nije cilj da maltretirate i krivite svoj narod zbog vaših propalih vizija i što nemate para za neke obećane propale poslove.

Mada po nekom mom rezonovanju nakon ovako pametno razrađenih vizija koje sam video u poslednjih par meseci kao i nekoliko izjava bitnih ljudi u Srbiji na TV, na kraju vam definitivno ostaje vlast to sam 99.9% siguran i naravno još jedna slika sa Đokovićem kao i malo jeftine proze na TV.

51.2% za vas i jedan Bambi a nakon toga neka vam je bog upomoć sa tim vašim glavama.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin04.03.2012. u 01:19 - pre 147 meseci
Nedeljko, po ovom vasem, ako ja otvorim internet sajt, pruzam neku uslugu ili prodajem proizvod, onda moram da firmu otvaram u svakoj zemlji u kojoj imam kupaca, to jest svuda po svetu. Mnogi monopolisti vec godinama rade na ovome, jel oni nemogu da se ogrebu od zarade. Inace i proizvodjacima i prodavcima i kupcima, odgovara sistem takav kakv jeste. Samo su paraziti nezadovoljni, a ima ih podosta u svakoj zemlji, i svi oni hoce svoj deo kolaca. Problem je sto zadnji kupac dobije robu+ taksu+taksu+taksu i jos na kraju 20% PDV :))) a to je sve u korist i za dobrobit naroda.

Srbija kao pravna drzava, nema pravo da uradi to sto si ti predlozio. Ljudi pa zasto postoje sudovi ako se na ovakav nacin resavaju problemi. Pa zamisli sada da Srbija resi da se izbori sa kriminalom na ulici, samo posalje policiju da upuca svakog koga drug ministar smatra kriminalcom i resena stvar. Cemu vodi ovo vase razmisljanje, sta vi ljudi prizeljkujete ??

Ne vredi ovde vise da se pise, jel ljude koje ovako razmisljaju tesko da mozes u bilo sta da ubedis. Celo covecanstvo je pred velikom provalijom, ali ignoriranje problema i zatvaranjem oci pred njim, lenjost da razmislis svojom glavom ce 100% gurnuti covecanstvo u tu provaliju. Kroz veoma kratko vreme, kao sto se prosirila SOPA tako ce se prosiriti i FEMA po celom sfetu, logori za rad (kako ih je Hitler zvao) ponovo ce raditi punom parom, na svakom cosku cemo imati debile sa znackom koji ce cak i predskolskoj deci zavlaciti ruke u gace da provere da nemju oruzije (pogledajte malo na youtubu kako to rade Ameri na svojim ajrodromima), svaka sloboda se ukida sve za dobrobit covecanstva.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin04.03.2012. u 08:22 - pre 147 meseci
Ako je roba/usluga takva da u nekoj zemlji zahteva registraciju, onda se u toj zemlji moraš registrovati.

Citat:
labicko1: Srbija kao pravna drzava, nema pravo da uradi to sto si ti predlozio. Ljudi pa zasto postoje sudovi ako se na ovakav nacin resavaju problemi.


Sudovi služe upravo tome da kladionice tuže Srboju ako misle da Srbija nema pravo to da radi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin04.03.2012. u 13:57 - pre 147 meseci
Zasto bi meni bio zabranjen pristup kladionicarskom sajtu iako necu da se kladim? Idem na sajt samo da pogledam kakve su kvote. Idem jer zelim da pogledam kako je iskodiran cms i html. Idem tamo jer zelim da pogledam prenose utakmice koja se ne prikazuje ovde. Zasto bi to meni bilo onemoguceno iako ne zelim da se kladim i bacam pare na tom sajtu??

Cenzura je losa.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin04.03.2012. u 14:19 - pre 147 meseci
zato sto je taj sajt nelegalna konkurencija, domacim legalno registrovanim kladionicama.

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin04.03.2012. u 22:20 - pre 147 meseci
Kako je nelegalna konkurencija ako se ja ne kladim tamo???

Cenzura je zlo.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin04.03.2012. u 23:34 - pre 147 meseci
Ma, da, anarhija je super.

Sasvim je nebitno da li se kladiš ti ili neko drugi. Bitno je da oni putem tog sajta nude nešto u Srbiji za šta nemaju potrebne dozvole.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin05.03.2012. u 00:11 - pre 147 meseci
ANARHIJA :)))

Da bi drzava proglasila nekog da obavlja ileglane poslove, potreban je sudski proces, a ti predlazes da se sudski proces ukine i da se umesto toga ubaci misljenje ministra ili nekog pandura. Mada ovo sto ti predlazes nije anarhija vec feudalizam, mada mozda cak i koji stupanj iza feudalizma, blize robovlasnickom drustvu.

To sa dozvolama za obavljanja delatnosti je nesto najgluplje sto sam ikada cuo, treba unistiti nesto sto se zove internet da bi se neki lopov nafatirao jos para. Pod istim zakonom onda treba zabraniti dostup svim sajtovima stranih novina, jel one nemaju dozvolu da za rad u srbiji, svim sajtovima za toturijale, jel one nemaju dozvolu za poducavanje u zemlji srbiji,.... treba li jos da nabrojim.


Nije strasno to sto taj lopov hoce da se nafatira, jel on je to u njegovoj prirodi i vidi direktnu korist od toga. Nije strasno to sto ce politicar doneti taj zakon-uredbu ili sta god vec, jel politicar pomocu para tog lopova ostaje jos jedan mandat na vlasti, pa ako treba i sa samim djavolom ce saradjivati. Ono sto je strasno jeste ljudi koji zaista podrzavaju ovakve gluposti, koji ne rade ovo iz neke koristi vec ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: SOPA/PIPA/ACTA i sl. na srpski nacin

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 59207 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.