Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecu lovci na pirate

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64450 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate30.07.2011. u 09:21 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa: Pazi 'vamo, gde si ti to procitao, gde sam ja napisao da moji prijatelji koji su programeri zive u bedi?
Nemo' da mi izvrces pisanje, imam ih 4, jedan radi u firmi na legalnom studiju, al' kad ode kuci 'vata pirata.
ovi ostali odrade povremeno nesto za neku firmu (nije im to jedini posao, svako se snalazi kako ume), u piratu
a expres im je izgovor.


Koliko mi je poznato, komercijalni VS se ne licencira po računaru, nego po programeru. Taj jedan kome je firma kupila licencu za VS ima pravo istu verziju (ili isto izdanje starije ako mu se više sviđa) da koristi i kući, tako da taj jedan koristi VS potpuno legalno i kući.

Moj izbor su FOSS alatke i ne nalazim da im nešto fali.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate30.07.2011. u 11:04 - pre 155 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Iskreno, ako taj neko kome VS Express ne radi posao radi komercijalni softver zasluzuje finansijsku i teske kazne.

Takvo ponasanje treba sankcionisati kao privredni kriminal.

Ako neko samo eksperimentise i nesto kompajlira za sebe to onda spada u sitnu pirateriju - za koju i ovako i onako nikog nije briga.


Ali opet taj neko ko eksperimentise :) njemu je dovoljna i express varijanta, zar ne ?
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate30.07.2011. u 12:18 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa: Pazi 'vamo, gde si ti to procitao, gde sam ja napisao da moji prijatelji koji su programeri zive u bedi?
Nemo' da mi izvrces pisanje, imam ih 4, jedan radi u firmi na legalnom studiju, al' kad ode kuci 'vata pirata.
ovi ostali odrade povremeno nesto za neku firmu (nije im to jedini posao, svako se snalazi kako ume), u piratu
a expres im je izgovor.

Mali covek, obican covek, nebitan covek, uglavnom samo prezivljava, i kad mali covek koji nema ni dinara viska
nego samo manjak pozeli da nauci da npr. programira, nece sigurno da uzme neki compiler bez IDE-a i bez help-a
nego, normalno sveobuhvatnu stvar. A kako ako ga neko primorava da plati (za njega) abormalnu cifru.

Ja sam VS08 i VS2010 samo probao, a programiranje sam naucio(onoliko koliko mi je potrebno) znatno ranije,
prvi alat mi je bio VB4 kasnije sam "presao" na VC++5 tad mi je bilo naj teze jer je bio samo goli cpp i nista
mi nije bilo jasno na pocetko kasnije se ta situcija menjala, a sam naucio tek kad sam nabavio vstudio 6 sa
msdn-om i ostalim pratecim stvarima. I na kraju to sve nije bitno za ovu temu al to uvek tako biva cim pocne
rasprava o tome, sta je bolje standardno il' nestandardno, static il' dll, vs il' nesto drugo.


Jesmo li raspravili da se može baviti profesionalnim vrhunskim programiranjem pomoću Qt-a i drugih FOSS alata ili šire besplatnih alata i da to mnoge uspešne firme dokazuju i da su za uspeh presudni znanje i ideje i da upravo oni vode do rešenja, a ne alati? Ako jesmo, onda da tu stavimo tačku.

Citat:
youz: i odlucite se vec jednom o cemu je tema razgovora, o piratima u firmama ili piratima u kucnoj upotrebi (ovo drugo nema potrebe da se raspravlja vise, bog je stvorio dobre ljude koji nam omogucuju da uzivamo u svim blagodatima racunara i interneta, a ne da samo bogati imaju tu privilegiju.amin)


Softver ne piše Bog, nego ga pišu ljudi, a blagodeti ljudskog rada koštaju, svidelo se to nekima ili ne.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

youz
Dave Clarke
SA

Član broj: 156408
Poruke: 16
212.39.113.*



+10 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 05:08 - pre 155 meseci
ok, nedeljko nisi se izjasnio.. jel ta visual studio platio TeleTrader ili ti..? prekini okolisati i reci konkretno
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 08:02 - pre 155 meseci
Dakle, da rezimiramo - ako platite softver tada ste platili i

- troškove reklamiranja softvera,
- simpozijume, predstavljanje novih proizvoda, sajmove sve sa masnim zakuskama i pijankama,
- deljenje besplatnih kopija (onlajn i drugim sredstvima),
- proizvodnju raznih dodataka/apdejta koji vam nisu potrebni,
- proizvodnju dodataka koji su vam odvratni, na primer DirectX,
- proizvodnju besmislenih igara i drugog bezveznog softvera koji se isporučuje ("besplatno") sa operativnim sistemom,
- proizvodnju svakojakih drugih oblika "besplatnog" ali nepotrebnog softvera,
- podmićivanje lokalnih vlasti da donose zakone u interesu krupnog kapitala i buržoazije,
- podmićivanje lokalnih vlasti da pokreću akcije vezane za odredjeni softver,
- podmićivanje lokalnih vlasti da u državne/obrazovne i druge institucije instaliraju odredjeni softver,
- samoreklamiranje u vidu lažnih vesti o tobožnjem odricanju od bogatsva u ime gladnih i siromašnih,
- promašene softvrske projekte,
- vojnu industriju (direktno putem prihoda koji se slivaju u budžet i indirektno razvojem softvera koji se koristi u militarne svrhe),
- razvoj softvera koji se koristi za špijuniranje (na primer internet brauzeri),
- itd.

Sve navedeno je dovoljan razlog da se pozdravi piraterija.
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 09:04 - pre 155 meseci
Citat:
youz: ok, nedeljko nisi se izjasnio.. jel ta visual studio platio TeleTrader ili ti..? prekini okolisati i reci konkretno


Pomešao si me s nekim. Nemam Visual Studio, čak ni Express. Koristim koristim Qt SDK na GNU/Linux i MS Windows sistemima. Na ovim drugim, koristim GNU prevodilac iz MinGW paketa.

@kandorus

To je slučaj sa svim proizvodima, ne samo softverskim. Hajde onda da sve krademo. Još jedan pokušaj da se na drugi način kaže "hoću da drugi rmbače ko budale, a ja kao pametan da uživam".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 09:55 - pre 155 meseci
Lol, koja demagogija..
 
0

saladin
igor stankovic
beograd

Član broj: 21723
Poruke: 9
195.252.98.*



+4 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 11:55 - pre 155 meseci
LOL(HA HaHA...) nisam se skoro nasmejao kao dok sam citao ovu temu, neko rece mesaju se babe i zabe, pre ce biti da se mesaju zabe i marsovci. Koliko sam ja razumeo rec je o piratireriji OS ne raznih programa koji uglavnom imaju free (besplatnu) alternativu. Necu u ulaziti u raspravu LEGALNOST \ moralnosti jer sto je legalno nije uvek i moralno i obrnuto. KLJUC resenja je u OBRAZOVANJU necete da platite WINDOWS ok nemorate ima najmanje 5 linux distroa koji zavrsavaju i rade cak i bolje od famoznog Windowsa( ali bi onda morali da naucite nesto novo)a ljudi uglavnom odbijaju da nauce nesto novo . Ako hocete podrsku platite to se svuda placa ili NAUCITE pa vam podrska netreba.
Pokusaj Microsofta da natera prodavce da prodaju racunare sa njihovim OS je blago receno nemoralan a i veoma nezakonit krsi nekoliko mojih ustavnih prava, kao kupca i jedno 7 ili 8 zakona sa strane prodavca i nekoliko antimonopolskih odluka EU. Toliko o tome, o stanju nase drzave i drustva gde ovake stvari prolaze neci trositi reci.

P.S. dodatak famozni EULA za win7 (u atacmentu) koliko vas ga je procitalo ikada?





[Ovu poruku je menjao saladin dana 31.07.2011. u 13:44 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 11:55 - pre 155 meseci
Citat:
kandorus: - simpozijume, predstavljanje novih proizvoda, sajmove sve sa masnim zakuskama i pijankama,


Ovako mali Perica zamišlja trošenje firminih para.

Citat:
kandorus: - podmićivanje lokalnih vlasti da donose zakone u interesu krupnog kapitala i buržoazije


Ti zakoni služe da stimulišu i time ubrzaju razvoj. Bez njega bi onaj ko ulaže u razvoj bio budala, a onaj ko od njega kopira pametan, jer je to jeftinije.

Koji bi ti bolji model razvoja predložio, a da se pritom ti nađeš u ulozin nekoga ko treba da razvija softver (bez obzira što očigledno nisi nikakav stvaralac, jer si nesposoban za to)?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 11:57 - pre 155 meseci
@saladin

+1
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 12:47 - pre 155 meseci
Citat:
Nedeljko: Moj izbor su FOSS alatke i ne nalazim da im nešto fali.

LoL pa sta FOSS alatke?

Koristim i ja FOSS alatke, pa sta onda?

Citat:
Nedeljko: Jesmo li raspravili da se može baviti profesionalnim vrhunskim programiranjem pomoću Qt-a i drugih FOSS alata ili šire besplatnih alata i da to mnoge uspešne firme dokazuju i da su za uspeh presudni znanje i ideje i da upravo oni vode do rešenja, a ne alati? Ako jesmo, onda da tu stavimo tačku.


O tome ja nisam ni hteo raspravljati, nego ti. Naravno da se besplatnim alatkama moze profi programirati,
ja to nisam dovodio u pitanje, vec sam komentarisao specificne situacije, kao ono kad si tvrdio da je nesto
uradjeno u necemu ali je ipak ispalo da nije, sto sam i dokazao, svidjalo se to tebi ili ne potpuno nebitno.

Ono sto sam ja govorio, zapravo ne bih ga ni govorio niti bi zalazio u to ali si-se ti uhvatio za na nesto sto
sam rekao pa si onda raspalio po tome.

Dakle sta je to? to je ono sto sam rekao nestandardne biblioteke, velika promena u svakoj novoj verziji
, nekompatibilnosti, slab ili nikakav(u mnogima i ne postoji) IDE, los-lose osmisljen-lose napisan-dosadan
-naporan za citanje(smori se covek posle citanja prvog reda)-ili nikakav help file. Eto to je mana skoro
svih FOSS alata. Slozio se ti sa tim ili ne, svejedno, to je realnost.

E sad, naravno da za iskusnog programera to nije prepreka da u tim alatima uradi nesto dobro,
ali za neiskusnog experimentatora PRC-PRC-PRC.

I kao sto reko' ja koristim mingw a koristim i djgpp, i jos neke ali ja sam hobi programer i ne smeta mi to,
cak mi je i zanimljivo, plus nemam nikave rokove, nemoram nikome nista da isporucim u tacno
zadatom datumu.

Ali mogu da zamislim kakva je gnjavaza profi programeru kome su stalno neki rokovi pred ocima, da pravi
i edituje batch fajlove kako bi kompajlrao svoj projekat, zatim ponovo edituje isti batch kada dodaje
.c/.cpp/.h fajlove u projekat.

U ostalom, profi programeri koji citaju ovo neka kazu sta koriste za svoje profi projekte.

Citat:
Nedeljko: Softver ne piše Bog, nego ga pišu ljudi, a blagodeti ljudskog rada koštaju, svidelo se to nekima ili ne.


Naravno da sw pisu ljudi, ali jel ti mislis da je ok da samo bogatas ima nesto? Sad, jasno je da tom bogatasu
bogatstvo nije palo s neba, ali nakon sticanja bogatstva taj isti bogatas vise ne radi nista bitno, vec drugi rmbace
za njega, drugi proizvode njegov proizvod. I zasto onda smeta ako i neko ko nije bogat poseduje nesto?
Zasto? Kada ako bi zeleo kasnije da unovci neki sopstveni rad ipak mora da plati harac tom bogatasu? A da je
da samo njemu....



Ignore: Nedeljko!
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 15:07 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa: kao ono kad si tvrdio da je nesto uradjeno u necemu ali je ipak ispalo da nije, sto sam i dokazao, svidjalo se to tebi ili ne potpuno nebitno.


Šta si dokazao? O čemu ti pričaš?

Ti: Nestandardne biblioteke (valjda one koje nisu MFC) su...
Ja: U njema su urađeni ..., FireFox, ...
Ti: FireFox za Windows se izgrađuje u VS
Ja: Jeste, ali može i Express i VS nije biblioteka
Ti: Ne može
Ja: Dokaz da može
Ti: E, ali meni se to tako ne sviđa, ja hoću ovako.

Zaključak: ja sam tvrdio da se FF izgrađuje pomoću bsplatnih komponenti, za šta si ti dokazao da to nije tačno.

Dakle, konstatovana je činjenica da se FF može izgraditi pomoću VS 2008/2010 Express-a, a to što se oni tebi ne sviđaju, nego hoćeš VS 2005, to je tvoj problem - plati.

Uostalom, naveo sam ti vrhunski softver koji rađen u tim nekim, za tebe fuj bibliotekama. Ali, ne, to nisu profesionalni programeri, koji imaju rokove i ne znam ni ja šta.

Uzgred, u komšiluku imam profi programera, koji radi u softverskoj firmi u Beogradu za platu od 1500€ mesečno na belo u Javi, a da mi je pritom rekao da u svojoj programerskoj praksi nije radio nisakakvim komercijalnim komponentama/bibliotekama. Od komercijalnog softvera za programiranje je koristio isključivo Windows.

Koji bre batch fajlovi, o čemu pričaš? Ja sam nekad pravio ručno Makefile-ove, koji se ne moraju svaki put pri dodavanju/oduzimanju fajlova menjati, čisto da bih video kako se to radi. Smatram da je korisno znati make. No, to ti godinama unazad rade razna besplatna okruženja. Za C++ imaš Eclipse, NetBeans, Qt Creator, wxDevCpp, Code::Blocks... Svi oni ti sve vto rade automatski. Qt projekat ako hoćeš iz konzole da kompajliraš, imaš ukupno tri komande

qmake -project
qmake
make release

Šta tu nije jasno? Pored ovakvog neznanja ćeš da mi soliš pamet o bibliotekama i ne znam ni ja čemu vezanom za programiranje. Kada je dokumentacija za Qt bila loša? Sjajna je. Šta je problem sa standardnim (i besplatnim) Java bibliotekama?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 16:23 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa: E sad, naravno da za iskusnog programera to nije prepreka da u tim alatima uradi nesto dobro,
ali za neiskusnog experimentatora PRC-PRC-PRC.

I kao sto reko' ja koristim mingw a koristim i djgpp, i jos neke ali ja sam hobi programer i ne smeta mi to,
cak mi je i zanimljivo, plus nemam nikave rokove, nemoram nikome nista da isporucim u tacno
zadatom datumu.

Ali mogu da zamislim kakva je gnjavaza profi programeru kome su stalno neki rokovi pred ocima, da pravi
i edituje batch fajlove kako bi kompajlrao svoj projekat, zatim ponovo edituje isti batch kada dodaje
.c/.cpp/.h fajlove u projekat.

U ostalom, profi programeri koji citaju ovo neka kazu sta koriste za svoje profi projekte.


Pogledaj koju si gomilu protivrečnosti napisao. Ko je u problemu?

1. Profi programeri, kojima je to gnjavaža, ali nikakva prepreka?

2. Hobisti i neiskusni eksperimentatori, kojima PRC-PRC-PRC ne smeta, čak im je i zanimljivo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 16:33 - pre 155 meseci
Ne, veliko NE.

Citat:
Nedeljko: Šta si dokazao? O čemu ti pričaš?

Bolje vidi o cemu ti pricas, kaz'o si prvo da je ff uradjen qt, ja sam reko ne i to i dokazao.
Kaz'o si da je matematika uradjena qt, ja sam reko da ne i dokazao (vidi str 11).
Tvrdio si da se novi ff moze buildovati u vs expres, moze ali u verziji koja meni ne odgovara.

Citat:
Nedeljko: ... to je tvoj problem - plati.


LOL Sad cu o'ma, sve trcim, noge polomih. Zakljucak platio bih KADA BIH OD TOGA
IMAO MATERIJALNE KORISTI, ovako q*ac.

Citat:
Nedeljko: ..., za tebe fuj bibliotekama.


LOL Opet ti sa tim, izvlacis iz kontexta, uopste mi nisu fuj, koristim ih, i zato znam da je potrebno
vise vremena.

Citat:
Nedeljko:
Koji bre batch fajlovi, o čemu pričaš? Ja sam nekad pravio ručno Makefile-ove, koji se ne moraju svaki put pri dodavanju/oduzimanju fajlova menjati, čisto da bih video kako se to radi. Smatram da je korisno znati make. No, to ti godinama unazad rade razna besplatna okruženja. Za C++ imaš Eclipse, NetBeans, Qt Creator, wxDevCpp, Code::Blocks... Svi oni ti sve vto rade automatski. Qt projekat ako hoćeš iz konzole da kompajliraš...


batch fajlovi make fajlovi... stagod, i ja takodje smatram da je korisno znati.

Citat:
Nedeljko:Šta tu nije jasno?

Sta mi nije jasno?

Citat:
Nedeljko:
Pored ovakvog neznanja ćeš da mi soliš pamet o bibliotekama i ne znam ni ja čemu vezanom za programiranje. Kada je dokumentacija za Qt bila loša? Sjajna je. Šta je problem sa standardnim (i besplatnim) Java bibliotekama?


1.Nikad nisam tvrdio da sve znam, taman posla.
2.Nisam ja tebi solio pamet nego ti pokusavas meni da solis pamet.
3.Nisam tvrdio da je dokumentacija za qt losa nit' sam uopste pominj'o qt vec
sam tvrdio da nijedna dokumentacija za opensource alate nije tako kvalitetna kao sto je MSDN
i iza toga stojim.
4.Sta je to sa tobom i qt-om? Sta mislis da se danas prekine razvoj qt-a? LOL

Citat:
Nedeljko:Šta je problem sa standardnim (i besplatnim) Java bibliotekama?

Gde sam ja rekao da postoji problem sa njima?


Citat:
Nedeljko: Pogledaj koju si gomilu protivrečnosti napisao. Ko je u problemu?

1. Profi programeri, kojima je to gnjavaža, ali nikakva prepreka?

2. Hobisti i neiskusni eksperimentatori, kojima PRC-PRC-PRC ne smeta, čak im je i zanimljivo.


Nisam to rekao za sebe.

To sam rekao za gomilu ljudi koji krenu da uce, jer nisu se rodili nauceni znas?


Sve u svemu, sve si izvukao iz kontexta, napravio si neku tvoju verziju onoga sto sam ja rekao i onda se raspravljas.
Mada to me sada i ne cudi, sam si rekao da ti je vestina prepucavanje po forumima.

Dokaz




Ignore: Nedeljko!
Prikačeni fajlovi
 
0

Stevica Nedeljkov
Veternik

Član broj: 262241
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 16:46 - pre 155 meseci
Kada budu dali narodu plate da sve to mogu da plate onda ce sve to funkcionisati inace cemo se vratiti na nivo ispod Albanije.Inace ja imam sav nelegalan softwer.Neka jednostavno me onemoguce da koristim internet da ne bih mogao da skinem nelegalan softwer.Nadam se da tada nece ici na ruku nekim proizvodjacima ,,kao i sve prerano se uvlace u ...tamo gde sunce ne sija , kao i uvek .CEKAJTE DA MAKAR POSTANEMO KANDIDATI ZA EU pa nas onda vijajte za softwer inace nemojte da zamarate narod raznim lovcima za narodom koji nema para,Uvlacite se CocaColi od njih bar drzava ima neke koristi.A glupani se uvlace Microsoftu...iz inata cu da predjem na linux pa onda mozete da kleknete da...me lepo zamolite da koristim nesto drugo. Mislim da treba da se izvede revolucija , BUKVALNO.Koga briga sem microsoft za legalan program .Drzava na osnovu poreza ce imati 50.000 eura godisnje koliko se prodaje Neka vijaju ove krimose pa neka naplate...UNIX the Great Pa neka Microsoft..kupi sebi skuplje cigare od NASIH...
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 17:09 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa: Bolje vidi o cemu ti pricas, kaz'o si prvo da je ff uradjen qt, ja sam reko ne i to i dokazao.
Kaz'o si da je matematika uradjena qt, ja sam reko da ne i dokazao (vidi str 11).
Tvrdio si da se novi ff moze buildovati u vs expres, moze ali u verziji koja meni ne odgovara.


Gde sam tvrdio da je FireFox urađen u Qt-u? Za Wolfram Mathematica-u jesam i to je tačno. Gde si dokazao da Mathematica nije urađena u Qt-u? Evo ti link da jeste.

http://qt.nokia.com/qt-in-use/...thematica-by-wolfram-research/

Za FireFox nisam tvrdio da je urađen u Qt-u, već u šire, besplatnim bibliotekama i da se može igraditi u Visual Studio Express-u i to neće promeniti činjenica da se tebi Visual Studio 2008/2010 ne sviđa.

Zatim, pominješ neke batch-eve Makefile-ove, ko da to programer radi ručno. Naveo sam ti listu besplatnih IDE-a koji to rade automatski. Očigledno pišeš o nečemu u šta se ne razumeš.

Ako neko hoće da uči, neka upiše fakultet, pa će imati akademske licence. Naravno, fakultet se ne upisuje zbog toga, već zbog brojnih drugih prednosti u obrazovanju. Ako neko hoće sam da prčka, pa nek da neku sitnu cifru.

1. Java

Java vrlo aktuelna i besplatna je sa gomilom alata i biblioteka, koje koriste profesionalni programeri.

2. C++

Prvo neka nauči sam jezik korišćenjem Code::Blocks-a, a onda neka pređe na Qt Creator za koji ima sve više oglasa. Ako hoće Visual Studio, neka uzme Express izdanje. U njemu može da uči i uradi i mnoge profi projekte i zaradi neku kintu. Kasnije može da kupi Professional licencu da bi savladao MFC ($799, jaka para za ulaganje u obrazovanje i profi opremu).

3. .Net

Visual Studio Express je u potpunosti dovoljan za učenje svega što je potrebno da konkurišeš u nekoj firmi koja traži .Net programere, kao i za izradu gomile profi projekata.

4. php

Potpuno besplatan.

5. Baze podataka

ORACLE i MS SQL Server imaju Express izdanja koja su potpuno dovoljna za učenje. Osim toga, postoje i besplatne baze.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 17:10 - pre 155 meseci
Citat:
Stevica Nedeljkov: Kada budu dali narodu plate da sve to mogu da plate onda ce sve to funkcionisati inace cemo se vratiti na nivo ispod Albanije.Inace ja imam sav nelegalan softwer.Neka jednostavno me onemoguce da koristim internet da ne bih mogao da skinem nelegalan softwer.Nadam se da tada nece ici na ruku nekim proizvodjacima ,,kao i sve prerano se uvlace u ...tamo gde sunce ne sija , kao i uvek .CEKAJTE DA MAKAR POSTANEMO KANDIDATI ZA EU pa nas onda vijajte za softwer inace nemojte da zamarate narod raznim lovcima za narodom koji nema para,Uvlacite se CocaColi od njih bar drzava ima neke koristi.A glupani se uvlace Microsoftu...iz inata cu da predjem na linux pa onda mozete da kleknete da...me lepo zamolite da koristim nesto drugo. Mislim da treba da se izvede revolucija , BUKVALNO.Koga briga sem microsoft za legalan program .Drzava na osnovu poreza ce imati 50.000 eura godisnje koliko se prodaje Neka vijaju ove krimose pa neka naplate...UNIX the Great Pa neka Microsoft..kupi sebi skuplje cigare od NASIH...


Pa pređi na linux. Radi se o tome da nešto nećeš da platiš a hoćeš da koristiš džabe, toga nema nigde. I zašto od Coca Cole država ima korist, a ne od Microsofta, kad obe firme plaćaju porez ovoj državi, i jedna prodaje isti napitak već sto godina, a druga ulaže u razvoj svojih proizvoda od kojih koristi imaju svi koji i9h koriste, direktno ili ne? I šta pričaš o ceni cigareta? U N.Y. su bar pet dolara kutija, aa tako i treba da bude, hoćeš da pušiš pa da, kad dobiješ rak negde u respiratornom traktu država plaća lečenje, izvoli pa plati koliko je razumno...
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 17:22 - pre 155 meseci
Citat:
Stevica Nedeljkov: Kada budu dali narodu plate

Plata se ne daje, treba je zaraditi.

Citat:
Stevica Nedeljkov: CEKAJTE DA MAKAR POSTANEMO KANDIDATI ZA EU pa nas onda vijajte za softwer inace nemojte da zamarate narod raznim lovcima za narodom koji nema para,

Ne piše se softwer već software ili softver (srpski). I kakve veze ima EU sa korišćenjem piratskih programa? Kao članica UN moramo da poštujemo sve svetske konvencije pa i one o zaštiti intelektualne svojine. Narod koji "nema para" može za 19.000 da kupi pristojan kućni/kancelariski kompjuter sa windows 7 starterom i office starterom. Takođe može da instalira Linux na bilo koji kompjuter. Postoji gomila besplatnih programa koji su sasvim dobri/dovoljni za korišćenje.
Romanes Eunt Domus
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 17:56 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa: Nisam to rekao za sebe.

To sam rekao za gomilu ljudi koji krenu da uce, jer nisu se rodili nauceni znas?


Za koga god da si rekao, tvrdnje su ti protivrečne. Koliko ovom narodu fali elementarna logika.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate31.07.2011. u 18:07 - pre 155 meseci
Citat:
Nedeljko: Gde sam tvrdio da je FireFox urađen u Qt-u? Za Wolfram Mathematica-u jesam i to je tačno. Gde si dokazao da Mathematica nije urađena u Qt-u?


Evo sta si rekao

Citat:
Nedeljko:Recimo, kada je Qt u pitanju, u njemu su urađeni Skype, Google Earth, Mathematica, VLC Player, Avogadro...


Zatim ovo

Citat:
Nedeljko:A to sa nestandardnim bibliotekama i rokovima objasni Wolfram Researchu, koji pravi Mathematica-u, pa onda Google-u da bi Google Earth ili Chrome brže napravili u nečemu drugom, pa Mozilla fondaciji da im kasni FireFox, pa autorima Opera-e, Skype-a i da ne nabrajam daslje.


Citat:
Nedeljko: Gde si dokazao da Mathematica nije urađena u Qt-u?


na strani 11, http://www.elitesecurity.org/p2918170



Citat:
Nedeljko: Zatim, pominješ neke batch-eve Makefile-ove, ko da to programer radi ručno. Naveo sam ti listu besplatnih IDE-a koji to rade automatski. Očigledno pišeš o nečemu u šta se ne razumeš.

Delimicno citas i stvaras svoju verziju pa na osnovu toga pricas kontinualno.
Nema potrebe da mi navodis IDE-ove jer mi je poznato koji IDE-ovi postoje.
Sta sam ja to napisao sto ne razumem?

Citat:
Nedeljko:
Ako neko hoće da uči, neka upiše fakultet, pa će imati akademske licence. Naravno, fakultet se ne upisuje zbog toga, već zbog brojnih drugih prednosti u obrazovanju. Ako neko hoće sam da prčka, pa nek da neku sitnu cifru.

1. Java

Java vrlo aktuelna i besplatna je sa gomilom alata i biblioteka, koje koriste profesionalni programeri.

2. C++

Prvo neka nauči sam jezik korišćenjem Code::Blocks-a, a onda neka pređe na Qt Creator za koji ima sve više oglasa. Ako hoće Visual Studio, neka uzme Express izdanje. U njemu može da uči i uradi i mnoge profi projekte i zaradi neku kintu. Kasnije može da kupi Professional licencu da bi savladao MFC ($799, jaka para za ulaganje u obrazovanje i profi opremu).

3. .Net

Visual Studio Express je u potpunosti dovoljan za učenje svega što je potrebno da konkurišeš u nekoj firmi koja traži .Net programere, kao i za izradu gomile profi projekata.

4. php


Ja za razliku od tebe ne smatram da imam pravo da nekom odredjujem sta ce da radi i sta ce da koristi.
Ja samo konstatujem cinjenicno stanje.


Ignore: Nedeljko!
Prikačeni fajlovi
 
0

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64450 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.