Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecu lovci na pirate

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64473 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate28.07.2011. u 22:27 - pre 155 meseci
Kako zavisi? Moral = američki državni interes.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate28.07.2011. u 22:58 - pre 155 meseci
Pa to kažem. Osnovna poluga madjunarodnog "prava" je uravnotežena na osloncu "može mi se - hoće mi se". Kad je to već tako i ne može se promeniti onda "kud svi Turci tu i mali Mujo".

Kompletna ekonomija se zasniva na eksploataciji "malog" čoveka. I da je to nešto za opšte dobro pa ajd. Al u stvarnosti ta eksploatacija služi za bogaćenje ionako prebogatih. Kako se vrši bogaćenje. Pa na račun tudjeg rada - izrabljivanjem, zatim oružanom ucenom, pljakom i otimanjem. Nikada se "malom" čoveku ne plati u punoj srazmeri doprinosa već se zakida po principu "ovo se ne zna čije je pa je moje jer sam jači". Paralelno se uvode "zakoni" po kojima je (za čudo) bogatiji (po difoltu) u pravu.

Pored svega, nije MS "izmislio" Windows. Mnogo toga je drpio od drugih pa sad prikazuje kao originalan proizvod i da mu se plati do poslednjeg bita.

Kako ne može da se konstruiše perpetumobile isto tako ne može da se večno prodaje jedan isti proizvod. Oni koji su napravili Windows plaćeni su za svoj rad i nema više.
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate28.07.2011. u 23:20 - pre 155 meseci
Citat:
kandorus: Pa to kažem. Osnovna poluga madjunarodnog "prava" je uravnotežena na osloncu "može mi se - hoće mi se". Kad je to već tako i ne može se promeniti onda "kud svi Turci tu i mali Mujo".

Njemu se može da bude "nepristojno bogat", a tebi se može da ne platiš njegov proizvod pod milion izgovora koji ti služe da te opravdaju za krađu. I ne treba da te muči da li je moralno što je Bili bogat i što "jedan isti" proizvod prodaje godinama, niti da razmišljaš šta je moralno sa tvoje strane. Treba samo da izračunaš da li ti je manji trošak originalni windows od 100€ ili povremeno skidanje krekova, rizik da zaraziš kompjuter, nemogućnost korišćenja podrške a povremeno ni apdejta, rizik da te inspekcija kazni sa višestruko većom sumom. Pa ti izračunaj koji je trošak veći i koji se lakše podnosi.
Romanes Eunt Domus
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 00:06 - pre 155 meseci
predpostaljvam da je svima jasno, da u svetu postoji veliki broj ljudi kojima ulaganje od 2,5 miliona dolara nepredstavlja veci problem ...

a evo zasto to pominjem,

Citat:
plaćeni su za svoj rad i nema više.

zanimljiv ugao gledanja ...

da li znas da u srbiji nijedna programerska firma, domaca, nece da proda knjigovodsvtveni program jednokratno , nego iskljucivo placanje na mesecno nivou ...

verovatno jer je prozivodnja tog softvera kostala npr. 50k eura, ... a tesko da ce neka knjigovdsvena agencija da kupi softver za 50k eura, pa placa mesecno 100e...

... pa me zanima koliko kosta prozivodnja windowsa, ovakvog kakav je danas.

da sad skupis 100 programera, i da se napravi nesto kao windows, sa svim tim funcijama itd... koliko bi vremena trebalo tim programerima i koliko bi para to kostalo.

100 programera po 2000e mesecno je 2,5 miliona eura godisnje samo za njihove plate ... da li bi 100 programera moglo da napravi windows za godinu dana ...

tacnije da li bi neko danas mogao da ulozi 2,5 miliona u projekat novog OSa, koji bi bio toliko popularan kao windows i da stvarno dobije takav proizvod za 2,5mil i to za godinu dana ?

ne znam koliko je prodato kopija windowsa u srbiji ... da kazemo da je prodato 100k , ... nemam predstavu, mozda je i 10k, ...

10k *100e = 1 milion eura.

dakle ako proizvodnja windowsa kosta 2,5miliona eura, a samo u srbiji mozes da zaradis 1 milion eura ... pa onda bi ovi sa pocetka posta (sto im je 2,5mil baksis), vec sutra pravili nove OSove. ... a to se nece desiti , jer kosta mnogo vise.

a cena od 100e, za softver zvani windows, je dzabe, ja bih cak rekao da je poklon, a ima i verzija za 50e ....

ako bi pravili poredjenje , danas za 100e mozes da dobijes samo 5 sati programiranja ili ceo windows.
 
0

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 00:19 - pre 155 meseci
ja neću da platim prozor iz principa...
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 00:27 - pre 155 meseci
nemoj da se iznenadis kad ti "sutra" gazda kaze, .. necu da ti dam platu iz principa ... ;)
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 00:29 - pre 155 meseci
^BluesRocker

Ništa mene ne muči. Ne znam o kakvom trošku, skidanju krekova i moralnom razmišljanju govoriš. U ovom što pišem nema ni morala ni osećanja samo čista računica. Takodje ne znam ništa o nekakvom "riziku" i "podršci". Kakvoj podršci? Šta da se podrži? Predsednik da ostane još jedan mandat? Može ako mi plati.

Pa evo da izračunam trošak:

- Računar sam našao pored kante za djubar.
- U računaru instaliran Windows.
- Na disku instalaciona kopija.

Nema troškova. I da bane inspekcija s kojim pravom mogu od mene da traže da bilo šta platim. Čak i ako je kopija Windows-a nelegalna odakle ja to znam? Nema nikakvog upozorenja. U najboljem slučaju mogu da mi nalože da platim za licencu ili deinstaliram Windows.

Citat:
marko1101:

da li znas da u srbiji nijedna programerska firma, domaca, nece da proda knjigovodsvtveni program jednokratno , nego iskljucivo placanje na mesecno nivou ...

Znam, i šta sad?

Citat:
marko1101:

100 programera po 2000e mesecno je 2,5 miliona eura godisnje samo za njihove plate ...

Niko nikog ne tera da to radi. Tim pre ako znaju da ne mogu da naplate. Stanje je takvo da će softver biti piratizovan pa nek ne rade ako im se ne isplati.
 
0

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
195.78.86.*



+73 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 07:06 - pre 155 meseci
Citat:
da li znas da u srbiji nijedna programerska firma, domaca, nece da proda knjigovodsvtveni program jednokratno , nego iskljucivo placanje na mesecno nivou ...


U pravu si, ima ih koji prodaju, neki daju free, ali ozbiljni prakticno iznajmljuju softver. Da kupis, recimo, program za obracun plata i promeni se neka metodologija - program mozes da bacis i kupis drugi. Ovako ce kupac dobiti novu verziju i nastaviti dalje da radi. S druge strane ako ima nekih specificnih zahteva to mu se uradi i zadovoljan je. To je podrska.

Program tipa WORD kupis i koristis kao takav. Nista se tu nece promeniti i svi zadovoljni. S vremena na vreme proizvodjac to napravi malo drugacije, pa sa svih strana iskacu reklame, nova revolucija u pisanju ili slicno i mnogi to plate. A onaj ko zna da pise koristice i dalje neku raniju verziju bez mnogo brige.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 08:04 - pre 155 meseci
neslazem se,

ako je to tako kako ti pricas ... da li to znaci da se koristi, linux sa nekim kernelom npr. v2.0 ? ... ili su do sad instalirane sve moguce ispravke i zakrpe i nove kernele ?

windows, dobijes za 100e i za te pare pored celog OSa, dobijes mogucnost za update celog zivota, i to besplatno ... i jos znas da postoji grupa programera, koja radi puno radno vreme na odklanjanju eventualni problema .... dok se linux distribucuje gase i pale ko lampe na jelci.

win ima jos jednu prednost, svi windows admini + svi linux admini ... znaju da korsite windows u potpunosti, a linux znaju da korsite svi linux admini, ali zato bar jedna trecina windows admina, nezna nista o linuxu.

ili, kad udjes u neki firmu koja ima zaposlene npr. webdizajnere ... skoro svi ti web dizajneri ce znati da instaliraju softver, da podese internet, da podese stampac, da aktiviraju file shering ... naravno na windowsu. ... neki znaju cak i da instaliraju sam OS.

ako si u pravu, a kad se pojavi nova verzija windowsa, ti nemora da predjes na nju, jer kako ti kazes, i stara radi isto, samo izgleda malo losije, zasto onda nekoristimo masovno win95 ? ... pa nije razlika samo u izgledu

zasto kupujes nov model automobila, kad i stari zavrsava posao ?



a primer za windows pored kontejnera ... jednom placen windows, nemoras da placas ponovo ... nikad vise u zivotu.
i mozes da ga poklonis bilo kome i mozes da ga prodas bilo kome ...

samo sto posedovanje windowsa, nije dokaz da si ga platio ... nego je posedovanje nalepnice dokaz da si ga platio ... racun verovatno i nepostoji, jer je nadjen pored kontejnera.

ako taj nadjeni windows nema nalepnicu, to dovodi do zakljucka da nije placen ... veoma prosto ... ali mozda i jeste placen.

ako znas da je palcen, ali nema nalepnicu, mora da nadjes nacin da to dokazes ...

npr.
kad nadjes mobilni pored kontejnera, tesko da ce neko pomisliti da nije tvoj ... ali ako vlasnik prijavi nestanak ili kradju, pa te nadju preko baznih stanica, onda ces morati da dokazujes.

e, MS je to uradio, prijavio je da ima mnogo "ukradene robe" po srbiji, i murija krece da trazi tu robu ... pa ako te nagaze, mora da dokazujes da si platio ...

da MS nije prijavio, niko nebi ni trazio tu "robu", kao sto netraze mobilni koji si nasao pored kontejnera.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 08:09 - pre 155 meseci
Citat:
Milan Kragujevic: ja neću da platim prozor iz principa...


Alo decace!!! Kad govoris nesto tako, govori ga kao anonimus bez licnih podataka bez tragova
jer u suprotnom mozes da nayyebes, koristi proxy uvek i svuda.

ovde imas proxy listu http://hidemyass.com/proxy-list/
bice dovoljno za prvu pomoc, kad govoris politicki nekorektne stvari.

Ja koristim tzv Proxy chain za takve rabote jer nikome neodgovara da "mali covek" misli svojom glavom.
Ignore: Nedeljko!
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 08:24 - pre 155 meseci
Citat:
kandorus: Kompletna ekonomija se zasniva na eksploataciji "malog" čoveka. I da je to nešto za opšte dobro pa ajd. Al u stvarnosti ta eksploatacija služi za bogaćenje ionako prebogatih. Kako se vrši bogaćenje. Pa na račun tudjeg rada - izrabljivanjem, zatim oružanom ucenom, pljakom i otimanjem. Nikada se "malom" čoveku ne plati u punoj srazmeri doprinosa već se zakida po principu "ovo se ne zna čije je pa je moje jer sam jači". Paralelno se uvode "zakoni" po kojima je (za čudo) bogatiji (po difoltu) u pravu.


Pa, neka taj mali postane bogati, kad je to tako lako.

Citat:
kandorus: Pored svega, nije MS "izmislio" Windows. Mnogo toga je drpio od drugih pa sad prikazuje kao originalan proizvod i da mu se plati do poslednjeg bita.


Ako tuđa dostignuća koristi legalno, onda je OK. Niko nikome ne brani da patentira svoja rešenja, pa da posle naplaćuje licence onima koji to koriste. Ako krade, onda neka to neko dokaže. Što se ne može dokazati, nije se ni dogodilo.

Citat:
kandorus: Kako ne može da se konstruiše perpetumobile isto tako ne može da se večno prodaje jedan isti proizvod. Oni koji su napravili Windows plaćeni su za svoj rad i nema više.


Što neko reče, zanimljiv ugao gledanja. Tebe niko ne tera da kupiš novu verziju ako nećeš. Koristi Windows 1.0, niko ti ne brani ako je licenciran.

Citat:
kandorus: Pa evo da izračunam trošak:

- Računar sam našao pored kante za djubar.
- U računaru instaliran Windows.
- Na disku instalaciona kopija.

Nema troškova. I da bane inspekcija s kojim pravom mogu od mene da traže da bilo šta platim. Čak i ako je kopija Windows-a nelegalna odakle ja to znam? Nema nikakvog upozorenja. U najboljem slučaju mogu da mi nalože da platim za licencu ili deinstaliram Windows.


U prekršaju si ako izvršavaš nelegalnu kopiju (izvršavanje je oblik kopiranja), a u krivičnom delu ako isporučuješ nelegalnu kopiju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-114.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 08:34 - pre 155 meseci
Citat:
marko1101
samo sto posedovanje windowsa, nije dokaz da si ga platio ... nego je posedovanje nalepnice dokaz da si ga platio ... racun verovatno i nepostoji, jer je nadjen pored kontejnera.

ako taj nadjeni windows nema nalepnicu, to dovodi do zakljucka da nije placen ... veoma prosto ... ali mozda i jeste placen.

ako znas da je palcen, ali nema nalepnicu, mora da nadjes nacin da to dokazes ...

nemaju svi prozorcici nalepnicu, to mozda oem izdanja imaju, npr kako ces sa studentskim izdanjem potpuno legalnog win-a dobiti nalepnicu, kad je prosto skiens s neta? (a i zasto bi ruznio kuciste s nekom sljastavom nalepnicom...)
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 10:17 - pre 155 meseci
Eto ti ga sad, ko moze da garantuje da Nedeljko nije pirat, on sad kao prica da nije
da ne bi bio sumnjiv, ali mozda je bas on najveci pirat u gradu, mozda piratizuje
njinjdonjs, mozda reze noname diskove i prodaje ih za 200 kinti, otkud vi znate?

Sama drzava je do pre par godina koristila piratski Njinjdonjs, kao i svi sto se sad
pretvarate da niste, svi ste pirati i tacka. Pa sta? Vrlo vazno, svet ce da propadne
zbog toga sto smo svi mi pirati? Nece.

Ah sad se setih jos necega, ovi single developeri sto nesto kao rade neki softver za
neke firme, u cemu ga rade? da nije mozda visualstudio? i kol'ko VS kosta, sta kaze?
12400$, platili ga a? Jesu al kad na mome q*** nikne nokat.
Ignore: Nedeljko!
 
0

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 10:28 - pre 155 meseci
Postoje mnogobrojne varijante da VS kosta neuporedivo manje od pomenute cifre a da i dalje bude legalan
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 10:40 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa: i kol'ko VS kosta, sta kaze? 12400$, platili ga a?


Odakle ti ta cifra? Koliko vidim, Visual Studio 2010 Ultimate košta $3799, a Visual Studio 2010 Professional košta $799.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 10:51 - pre 155 meseci
$12400 je Visual Studio Ultimate with MSDN. To nije samo VS Ultimate, to je i set licenci za sav ostali MS softver (ukljucujuci i Office suite i Dynamics suite), tako da imas kompletno legalan shop sa kojim mozes da razvijas, testiras i implementiras resenja za sve MS operativne i serverske platforme. I to je samo inicijalni trosak, narednih godina placas renewal koji je 1/3 cene.

[Ovu poruku je menjao mmix dana 29.07.2011. u 12:08 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 11:06 - pre 155 meseci
Citat:
Nedeljko: Odakle ti ta cifra? Koliko vidim, Visual Studio 2010 Ultimate košta $3799, a Visual Studio 2010 Professional košta $799.


Pre 3-4 meseca sam skidao Trial verziju, pa reko' cek' da vidim kol'ko bi kostalo kad bi otisao
da ga kupim, kad ispred mojih ociju sevnu cifra 12400, ja tad samo reko' aha sa'cu odma,
i nakon tog saznanja uradih sto i svi ostali uradise. LOL

A u prosloj poruci zaboravih da pomenem i 3D animatore sto su kupili 3D studio max, kupili
su ga bas onako kako sam ja kupio VS.
Ignore: Nedeljko!
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 11:34 - pre 155 meseci
Citat:
kandorus

- Računar sam našao pored kante za djubar.
- U računaru instaliran Windows.
- Na disku instalaciona kopija.

Nema troškova. I da bane inspekcija s kojim pravom mogu od mene da traže da bilo šta platim.


Zaboravio si jedan korak: "proverio sam kod 'drugova organa' da li je prijavljena kradja tog racunara". Mislim, ko jos danas ostavlja ispravan racunar pored kante za djubre? I to sa instalacionom kopijom OS-a? Meni bi to sve odmah bilo sumnjivo... :-)

Citat:
kandorus
Niko nikog ne tera da to radi. Tim pre ako znaju da ne mogu da naplate. Stanje je takvo da će softver biti piratizovan pa nek ne rade ako im se ne isplati.

Pa sto onda zemljoradnici rade ako moraju vise od pola godine da cekaju da naplate svoj rad? Zasto putari krpe puteve ako im drzava ne isplacuje ono sto im pripada dugo vremena? Dok ima potraznje, bice i onih koji prave to sto se trazi, a sa naplatom ce uvek biti problema...

 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 11:54 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa:

koristi proxy uvek i svuda.

Proxy ti omogućava da te "ne vide" korisnici socijalne mreže ali nemaš potpunu anonimnost u odnosu na administraciju foruma. Uvek ima načina da te pronadju a pogotovu ako udba krene u "akciju".


Citat:
Nedeljko:

U prekršaju si ako izvršavaš nelegalnu kopiju

Neće da bude. Evo primera: murija zaustavi čoveka tokom vožnje u nedozvoljenom smeru i uredno napiše prijavu koju vozać uredno odbije da plati. Na sudu vozač izjavi da je znak zabrane skretanja u desno bio iskrivljen i prijava je odbačena. Dakle, vozač je bio ometan u saznavanju da vozi u pogrešnom smeru (ne važi bukvalno da nepoznavanje zakona ne oslobadja odgovornosti) i nema ni kazne.

Slično, za onaj Windows nema načina (posmatranjem rada računara i Windows-a) da se utvrdi da li je legalan/nelegalan niti korisnik ima bilo kakvih obaveza u tom smislu. Pretpostavka je da je legalan i ta pertpostavka je zakonski osnovana jer niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno (pa ni prethodni vlasnik koji je odbacio računar kao istrošen). Prema tome, ako bane inspekcija moraće da imaju dobre dokaze da je u pitanju nelegalna kopija u suprotnom sledi odšteta zbog uznemiravanja.


Citat:
valjan:

"proverio sam kod 'drugova organa' da li je prijavljena kradja tog racunara".

Gradjanin nema obavezu da vrši istražne radnje. Treba da prijavi krivično delo ... ako sazna.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 11:59 - pre 155 meseci
@Kobasa

1. Ko zna u kojoj si ti valuti video cenu. Da nije možda bilo u dinarima? Evo, proverih cene na MS-om sajtu i piše onoliko koliko sam napisao.

2. Niko ti ne brani da umesto VS-a koristiš nešto drugo, kao na primer Qt Creator, Javu ili nešto treće. Programeri barem nemaju izgovor za pirateriju. Animatorima niko ne brani da koriste Blender dok ne zarade pare za nešto jače, naravno, ako se investicija isplati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64473 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.