Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecu lovci na pirate

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64460 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 12:07 - pre 155 meseci
@kandorus

Licenca ti je dozvola za korišćenje, dakle kao karta za vožnju. Ako ne možeš da je pokažeš, ne možeš da se voziš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 12:37 - pre 155 meseci
Citat:
kandorus: Proxy ti omogućava da te "ne vide" korisnici socijalne mreže ali nemaš potpunu anonimnost u odnosu na administraciju foruma. Uvek ima načina da te pronadju a pogotovu ako udba krene u "akciju".


O cemu pricas, jel ti vidis sta sam napisao? Rekao sam proxy chain, niz high anonymous proxija.
Jednim nizom sam kerirao email a drugim nizom registrovao na forum, kakva udba, kakvi bakraci?
Kome bi se isplatilo da ceprka po belome svetu da bi mene nasao?


Citat:
Nedeljko: @Kobasa

1. Ko zna u kojoj si ti valuti video cenu. Da nije možda bilo u dinarima? Evo, proverih cene na MS-om sajtu i piše onoliko koliko sam napisao.

2. Niko ti ne brani da umesto VS-a koristiš nešto drugo, kao na primer Qt Creator, Javu ili nešto treće. Programeri barem nemaju izgovor za pirateriju. Animatorima niko ne brani da koriste Blender dok ne zarade pare za nešto jače, naravno, ako se investicija isplati.


1. Cena je bila u dolarima $.

2. Nisam ja u pitanju, ja radim za sebe(hobi), nemam pare od toga, u pitanju su oni koji od toga zive
nemo' samo da mi kazes da su u qt pravili .net app.

Citat:
Nedeljko:
2. Niko ti ne brani da umesto VS-a koristiš nešto drugo, kao na primer Qt Creator, Javu ili nešto treće.

(a mozes ti i prackom da gadjas slona kad krenes
lov, samo sto ces pracom da ga ustrelis malo prekjuce ).


3. Licno sam (ko zna koliko puta) video kako dolazi baja u drzavnoj instituciji noseci u rukama noname CD
na kome plavim markerom nespretnim, nesigurnim rukopisom napisano "Windows" sa namerom da im ga
instalira, i instalira im ga. I sta je onda to?
U skolama takodje. A tek deca, jedna drugoj narezuju piratske igre (proverite kakve diskove vam deca imaju).
Bato moj, piraterija na kilo u globalu.
Ko trvrdi drugacije taj s*re kao foka.

Ignore: Nedeljko!
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 12:44 - pre 155 meseci
Pa mislim da niko ovde i nije tvrdio da piraterija ne postoji.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

youz
Dave Clarke
SA

Član broj: 156408
Poruke: 16
92.240.38.*



+10 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 12:51 - pre 155 meseci
a ko kaze da ti treba legalna kopija windowsa da bi skidao redovne update? (osim famoznog kb971033)

kod nas je veoma velika grupa ljudi koja razmislja na nacin: "sto bih placao nesto kad moze za dz?"
evo klasican primjer:
90% ljudi u sarajevu se gradskim prevozom vozi besplatno i vecina misli da je to "narodno dobro"... e kako sad natjerati nekog ko pored svih kazni, prisustvu policije, suda itd. i dalje ne zeli da placa tramvaj, kako takvog natjerati da placa legalnu kopiju windowsa??

mislim vecina zagovornika legalnog softwarea uopce ne uzima cinioce sredine u kojem zivimo.. ovo nije Amerika, ovo je prostor bivse jugoslavije gdje su mnogo gadnije stvari normalne, a kamoli piratiziranje glupog windows OSa
 
+1

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 12:59 - pre 155 meseci
Citat:
3. Licno sam (ko zna koliko puta) video kako dolazi baja u drzavnoj instituciji noseci u rukama noname CD
na kome plavim markerom nespretnim, nesigurnim rukopisom napisano "Windows" sa namerom da im ga
instalira, i instalira im ga. I sta je onda to?

taj windows na tom CDu, je potpuno legalan , sam OS mozes da kopiras i da delis koliko god puta hoces, i niko ti ne moze nista.

jedan CD (windows), mozes da instaliras na 100 racunara, ako hoces.

problem nastaje kad na svih 100 racunara stavis isti key-licencu.

dakle, posedovanje kopije windowsa na noname CDu, necitko napisanim slovima itd... to nije prekrsaj ni krivicno delo.

ali ako na tom CDu imas napisan i key , koji nije placen, jer je prepisan (ukraden) sa nekog drugog CDa koji jeste placen, e to je problem.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 13:16 - pre 155 meseci
Kobasa,

Što se cene VS-a tiče, očigledno si nešto gadno pomešao, što se može proveriti na MS-ovom sajtu.

Što se moći FOSS alata za programiranje tiče, mislim da je smešno i pričati o tome. Prava snaga je u glavi programera, a sa time može da napravi koliko god hoće složen softver sa FOSS alatima. Ako nema u glavi, nikakav mu alat neće pomoći. Recimo, kada je Qt u pitanju, u njemu su urađeni Skype, Google Earth, Mathematica, VLC Player, Avogadro... u wxWidgets-ima je urađen Audacity o Javi tek da ne govorimo. U Blender-u je napravljen ovaj film.

.NET softver možeš da počneš da radiš u Visual Studio Express-u, pa kad pokažeš da vrediš (krenu pare) kupi Visual Studio Professional ako ti bude trebao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 13:23 - pre 155 meseci
Citat:
marko1101
problem nastaje kad na svih 100 racunara stavis isti key-licencu.



Kod VLK ni to nije problem :-)
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 13:45 - pre 155 meseci
pa da, ali u tom slucaju nije licenca dokaz, nego ugovor.

prica postaje besmislena ...

kako zaznuti MS ... ja kazem nema potrebe za tim ... gubljenje vremena.

das 100e, dobijes ceo OS i dozivotni update i teh. podrsku.

pa redhat se takodje placa ... koji je tek to apsurd, naplacuju besplatan softver ...

... sad ce neko reci, ali oni ti daju ... pa sta mi daju, update i tehpodrsku. ... i to naplacuju 100e mesecno (ne znam mozda i vise).

,a win kosta 100e jednokratno.

gde mogu da platim 100e za linux, jednokratno, i da dobijem dozivotnu tehpodrsku, telefonsku tehpodrsku ... gde ? ... nigde .. a tek update ... svako pravi svoje repozitorijume, svoje programe, kompajliras nesto na jednoj verziji, neradi nigde drugde, pa cak ni na tom istom OSu cim se promeni verzija.

100e vam mnogo za win ... pocecate me na one sto se stalno grebu za kafu po kaficima, iz principa.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 13:52 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa
Ah sad se setih jos necega, ovi single developeri sto nesto kao rade neki softver za
neke firme, u cemu ga rade? da nije mozda visualstudio? i kol'ko VS kosta, sta kaze?
12400$, platili ga a? Jesu al kad na mome q*** nikne nokat.


Kao sto mmix rece, to je najskuplja edicija visual studio-a sa dodatnom MSDN pretplatom.

Visual studio pocinje od $0 (Visual Studio Express) pa ide na gore - to sto si ti uracunao je ubedljivo najskuplja varijanta koju kupuju samo kompanije koje razvijaju velike projekte i koriste gomilu Microsoft alata. Sa ovom licencom dobijas pristup skoro svim Microsoft alatima, OS-evima i sl...

Vecini single developera Visual Studio Express, koji je totalno dzabe sasvim lepo radi posao.

Sledeci je VS Professional (2010) koji je oko 600 EUR u Evropi.

Opet, kao sto rekoh, vecini ce verovatno i dzabe verzija (Express) raditi posao - a kome treba Professional taj sigurno ima 600 EUR za nju da se ne lazemo.

Evo ti poredjenje verzija koje se placaju:

http://www.microsoft.com/visua...10-editions/product-comparison

Evo ti i poredjenje besplatnih verzija:

http://www.microsoft.com/visua...comparison#expressCompareTable
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 14:02 - pre 155 meseci
^marko1101
Sto li se pravis tosha? Kad znas sta sam mislio. U toj kutijici od CD-a i jedno parce papira
(toalet papira ili papirne maramice jbm li ga) i na tim parcetu papira pise i cd key, onaj kod
nas popularan sto pocinje sa FCKGW, a koliko znam nije legalno da nistaliras svoj windows
nekom drugom sa tvojim cd-key-om. A i da stvar bude jos bolja poznajem celu jednu opstinu
od cca 5000 stanovnika koji svi koriste jedan isti cd-key, narezo im isti baja.

Btw: a taj win 2003 da nisi platio mozda?


Citat:
Nedeljko: Kobasa,
Što se cene VS-a tiče, očigledno si nešto gadno pomešao, što se može proveriti na MS-ovom sajtu.

Nisam pomesao nista, ta cena je bila kad sam gledao, mozda su sad spustili cenu.

Citat:
Nedeljko:
Što se moći FOSS alata za programiranje tiče, mislim da je smešno i pričati o tome. Prava snaga je u glavi programera.


Slazem se sa ovim, ali nije isto vreme koje ces utrositi razvijajuci app u qt i u vs. I kao sto sam
vec rekao, nisam ja u pitanju, ja sam hobi dev, nego sve developere koje poznajem koji od toga
zaradju 'lebac, koriste piratski VS i nema dalje price o tome da li jeste ili nije.

Ono sto je bitno su razlozi za takvu situaciju. Zar neko misli da svi budale pa neznaju sta je ok a
sta ne? Naravno da nije ok ali kada ljudi (kad kazem ljudi ne mislim samo na beogradjane) jedva
sklope pocetak i kraj meseca, naravno da im nece padati na pamet da nesto takvo placaju hiljade
dolara/eura/jbmligacega. To je razlog (beda) .

Ignore: Nedeljko!
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 14:08 - pre 155 meseci
Visual Studio i komplet licence za Windows 7, Windows Server, SQL, Azure platformu moze dobiti komplet besplatno legalno od strane Microsoft-a svaka firma koja ispunjava uslove BizSpark programa.

Uslovi su:

1. Da je firma mladja od 3 godine.

2. Da je u privatnom vlasnistvu.

3. Da pravi promet manje od 1 000 000 $ godisnje.

As simple as that.


http://www.microsoft.com/bizspark/
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 14:21 - pre 155 meseci
kobasa,

zamisli koja sam budala , platio sam ...

kostao je oko 300e ... kupljen je u EWEu ... pre par godina.

zato sam i napisao prvi post koji sam napisao ...

zabole mene sto kradu od MSa ... sto od mene kradu ? ...

... tako da ostaje samo da drzava obezbedi prostor za normalnu konkurentsku "trku"

, a ne da jedni imaju 25% prednost, jer kradu softver.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 14:37 - pre 155 meseci
^marko1101 Ma ok, kapiram ja tebe, ali ne kradu pirati od tebe(osim ako radis
za neku od tih velikih kompanija). Teshkashi su na meti pirata. koja app (koju
je radio pojedinac)je na meti pirata a da nije ultra popularna? Nijedna.
Onaj ko od tebe, mene, nekog drugog, treceg masovno krade je drzava.
Ignore: Nedeljko!
 
+1

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 15:03 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa
Slazem se sa ovim, ali nije isto vreme koje ces utrositi razvijajuci app u qt i u vs. I kao sto sam
vec rekao, nisam ja u pitanju, ja sam hobi dev, nego sve developere koje poznajem koji od toga
zaradju 'lebac, koriste piratski VS i nema dalje price o tome da li jeste ili nije.


Tvoji poznanici developeri su ocigledno neinformisani.

Visual Studio Express je potpuno besplatan. Ne postoji ni jedan jedini razlog koji opravdava koriscenje piratske verzije VS-a.

Mogu da se kladim da ti ljudi uopste i ne koriste stvari koje se ne nalaze u VS Express-u, vec iz stare lose navike koriste pirata. Koje navike? One iz 90-tih da na kompu imas najjacu ediciju Photoshop-a za crop-ovanje fotografija sa odmora i sl...

Citat:

Teshkashi su na meti pirata. koja app (koju
je radio pojedinac)je na meti pirata a da nije ultra popularna? Nijedna.
Onaj ko od tebe, mene, nekog drugog, treceg masovno krade je drzava.


Apsolutno pogresna konstatacija.

U okruzenju gde je piraterija masovna i potpuno drustveno prihvatljiva pojava, niko ne placa softver osim ako nije primoran na to. Ne pricam o pojedincima vec o firmama.

Sto znaci da od toga stradaju i mali proizvodjaci softvera, zato sto lose navike (kao navika developera koje poznajes da koriste piratski VS) podjednako apliciraju na sav softver koji se koristi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 15:46 - pre 155 meseci
Citat:
Kobasa: Slazem se sa ovim, ali nije isto vreme koje ces utrositi razvijajuci app u qt i u vs. I kao sto sam
vec rekao, nisam ja u pitanju, ja sam hobi dev, nego sve developere koje poznajem koji od toga
zaradju 'lebac, koriste piratski VS i nema dalje price o tome da li jeste ili nije.

Ono sto je bitno su razlozi za takvu situaciju. Zar neko misli da svi budale pa neznaju sta je ok a
sta ne? Naravno da nije ok ali kada ljudi (kad kazem ljudi ne mislim samo na beogradjane) jedva
sklope pocetak i kraj meseca, naravno da im nece padati na pamet da nesto takvo placaju hiljade
dolara/eura/jbmligacega. To je razlog (beda) .


Za mene je Qt bolji od MFC-a, a to je jasno i iz veličine dll-ova da nije isto. OK, ima VS neke prednosti, ali da ne može da se zaradi u FOSS alatkama ako imaš nešto u glavi, ma daj.

Tim tvojim poznanicima koji programiraju i sastavljaju kraj skrajem ne treba VS, nego motika. Ko stvarno zna da programira, može sasvim lepo da živi od toga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 16:45 - pre 155 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Visual Studio i komplet licence za Windows 7, Windows Server, SQL, Azure platformu moze dobiti komplet besplatno legalno od strane Microsoft-a svaka firma koja ispunjava uslove BizSpark programa.
As simple as that.


Ma da je samo to. A gde su trial verzija sa kojima bukvalno moze skoro celu godinu za dz da koriste i windows i VS.

A i za sitnu kintu moze da se kupi MS Action Pack Developer koji je otprilike MSDN Profesional verzija uz neka manja ogranicenja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 17:05 - pre 155 meseci
Konstantno brkanje pomova, konstantna zamena teza i konstantna demagogija, k'o u komunizmu.

Citat:
Ivan Dimkovic:Ne pricam o pojedincima vec o firmama.


Ja sam govorio bas o pojedincima.

Citat:
Nedeljko: Za mene je Qt bolji od MFC-a, a to je jasno i iz veličine dll-ova da nije isto. OK, ima VS neke prednosti, ali da ne može da se zaradi u FOSS alatkama ako imaš nešto u glavi, ma daj.


Necu da raspravljam sta je bolje, kol'ko puta da ponovim? Meni je svejedno! VS sam samo probao. Trenutno koristim
mingw, ali nekome ko ima rokove sigurno nije svejedno sta koristi, nece se mlatiti sa nestandardnim library-ima i
osakacenim verzijama nego ce izbrati ono sto ce ga najbrze dovesti do resenja.
Ignore: Nedeljko!
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 19:46 - pre 155 meseci
Svejedno je da li to treba tebi ili tvojim poznanicima koji žive od nečega što ne umeju da rade (ako je tačno da žive od programiranja i jedva sastavljaju početak i kraj meseca). To ne menja suštinu da do rešenja ne dovode alati, već znanje.

A to sa nestandardnim bibliotekama i rokovima objasni Wolfram Researchu, koji pravi Mathematica-u, pa onda Google-u da bi Google Earth ili Chrome brže napravili u nečemu drugom, pa Mozilla fondaciji da im kasni FireFox, pa autorima Opera-e, Skype-a i da ne nabrajam daslje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 20:47 - pre 155 meseci
Svojevremeno je u časopisu "Računari" bila objavljena MS-ova serija intervjua sa nekim od, po njihovom izboru, najboljih programera sveta. I gle, nijedan nije ponavljao reklamnu parolu za prodaju skupocenih proizvoda "sa skupljim alatima ćete biti daleko produktivniji, čime će Vam se ulaganje u alate isplatiti", već su govorili isključivo o idejama koje su imali.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate29.07.2011. u 21:02 - pre 155 meseci
^Nedeljko Aloha tebrex, jel tebe boli vugla? Na cemu si?
Nevolim takve rasprave koji IDE bolji, koji je kompajler bolji, qr** palac.

Al' kad si zapeo bas aj da ti ga pokazem, Licno sam firefox buildovao u VC 2005
da sad ne zalazim u detalje zasto.

zvanicna verzija 5 ffox je buildovana u VS 2005, neverujes? evo dokazi.






Ignore: Nedeljko!
Prikačeni fajlovi
 
0

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64460 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.